Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

September 24, 2021

رخصت!

  فدوی، در مرورخبرهای فرامرزی، به خبر بهجت اثری بشرح زیر رسید:

  * طالبان خواستار حضور در مجمع عمومی سازمان ملل شد! / بی.بی.سی

  خوانندگان محترم ضدانقلاب را معطل نکند، رأی فدوی شدیداً مثبت است!(1) این رأی در عین حال، به دو پرسش کلیدی زیر که همینطور روی دست فدوی مانده نیز، یکجا، پاسخ می دهد:

گل شبدر چه کم از «یونجهء قرمز» دارد!؟

و 

چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست؟

  البته مراد شاعر در بیت نخست تلویحاً آن است که طالبان چه کم از حجت الاعدام رئیسی دارد؟! و منظور شاعر در مصرع بعدی آن است که:  کرکسان را بگذارید بیایند همه!..(2)

  زیاده تحلیلی نیست..

____________________________________________

1. لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته دشنام، آنهم ازین نوع اش را ندهید،خواهر- برادر خواننده!

2. نقیضه ای بر این مصرع از معینی کرمانشاهی: عاشقان را بگذارید بنالند همه

 دهن کجی به فدوی! 

  دیگر کسی نیست که نداند فدوی، به سبک و سیاق خاج پرستان، لعنة الله علیهم اجمعین، دوست می دارد که همواره بخشی از  راه حل باشد و نه، مانند برادران خود، بخشی از مشکل!.. باری، پیرامون داستان هموطنان زباله گرد، فدوی در مجالی به ستاد اجرائی حضرت امام(ل)(1) نوشت حال که شغل شریف زباله گردی که از تأسیسات پس از انقلاب شکوهمند است، به ثبت رسیده، فدوی نخستین کسی بود که درخواست کرد ارتفاع سطل زباله ها را قدری کوتاه تر بگیرند تا مستضعفان عموماً، و کودکان کار خصوصاً، که خودشان اذن دخالت در انقلاب شکوهمند نیافتند، بتوانند از زباله ارتزاق نمایند.

  لکن جالب است که برادران، بجای آنکه بدرخواست خداپسندانهء فدوی ترتیب اثر داده و بمنظور رفاه قشر زباله گرد ارتفاع آن را کم کنند تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ)(2 ) مُستظهر بوده باشند، حرکت شنیع زیر را مرتکب شدند:

        باری فدوی نمی داند علت اینکه طرح های مترقی وی یکی پس از دیگری به محاق فراموشی سپرده می شوند، آیا آن است که فدوی ریش انبوه ندارد؟ ایراد اگر این است، شدیداً به استحضار  می رساند که فدوی ریش انبوه دارد، لکن در دسترس نیست!..

        زیاده عرضی نیست

__________________________________________

1. (ل): مُستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف لعنة الله علیه است.

 2. ضپ: مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته ست.

 

*************************** 

ایمان و امان...

 

  فدوی با آنکه بدلائل خداپسندانه، دوست ندارد که خواهران را در عرصه های ورزشی ملاحظه و خون بدل مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم؛ بنماید معذالک چیزهائی از دست اش در میرود و گفتن ندارد، که هنجار شکن و مسأله ساز نیز می شود!، نگاه کنید: 

  * لباس تیم ملی فوتبال زنان ایران در مظان اتهام!/ دویچه وله- تیتر

  و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

  * رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد شدید از لباس تیم ملی فوتبال زنان ایران که چندی پیش عازم تاشکند شد، خواستار برخورد با مسئولان و برخورد قانونی با "کسانی که کوتاهی کرده‌اند" شده است. احمد راستینه، رئیس کمیتهء تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفته است: «به عنوان مسئول کمیته تربیت بدنی حتما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و به مسئولان ذی‌ربط تذکر شدید می‌دهم و خواستار اصلاح این رویه هستیم و می‌خواهیم که گزارش این اصلاح را به ما بدهند.» او همچنین گفت: «کسانی که کوتاهی کرده‌اند حتما باید طبق قانون با آنها برخورد شود.» راستینه، با اشاره به این که "در فرهنگ ملی و دینی" زنان ایران "حجاب و عفاف اهمیت زیادی دارد"، برخی مدیران و مسئولان را متهم کرد که با طراحی این لباس به دنبال "تسامح و برنامه‌ریزی برای تغییر نگاه و باور جوانان" هستند!

  باری لطفاً بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، فدوی نخست شدیداً نگران شد که نکند، نستجیربالله، خواهران توسط معاندین، با بیکینی به میادین ورزشی اعزام شده باشند؛ لکن قدری که باریک تر شد دریافت که خواهران خودشان حواس شان بوده و جهت جلوگیری از سکتهء قلبی و مغزی حضرات آیات، روی بیکنی هاشان، کت و شلوار پوشیده اند!

  بله چه معنی دارد که زن اصلا ورزش کند؟! و حال که اجازه فرمودیم، چرا قنداق نشده اند؟ این بی ناموسی را ما سربازان گمنام امام زمان (عج )، کجای دلمان بگذاریم؟!

************

 

باز هم حجت الاعدام خودمان!

  فدوی، ضمن حیرت منگوله دار از حضور حجت الاعدام رئیسی در خارج از مرز پُرگهر، ملتفت شد که دلرحمی نامبرده باز هم شگفتی آفریده است(1). برای دستگرمی به خبر زیر نگاه کنید:

  * ویدیوهای اجلاس سازمان همکاری‌ شانگهای در پایتخت تاجیکستان نشان می‌دهد که برخی اعضای هیات همراه ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور، از جمله غلامحسین اسماعیلی، رییس‌دفتر رئیسی و علی باقری کنی،‌ معاون وزارت امور خارجه،‌ حین سخنرانی رئیسی به خواب می‌روند./ گویا 

  والله قاصم الجبارین، ابوی حجت الاعدام رئیسی دامت تخریباته را، با شهدای صدر اسلام عزیز محشور بدارد که مانند مقام معظم رهبری کرُه شمالی، خدم و حَشم خواب آلودهء خود را، بابت یک چُرت کمرنگ، با توپ ضدهوائی، به لقاءالله رهسپار نفرمود!

 

__________________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آن است که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید، خواهر- برادر خواننده!

 

***********************

نوبت بچه ها

  فدوی در اخبار دارالخرُافه، و در پیوند با برادر کرونا، بنقل از برادر عین‌اللهی (باقرزاده- م)! به خبر میمنت اثری رسید که نشان می دهد برادران، بشرح زیر، دورخیز فرموده اند:

  * آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در ایران./ صدای آلمان- تیتر

  و در ادامه ی خبر بهجت اثر:

  * وزیر بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرد از روز یک‌شنبه ۲۸ شهریور واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله در ایران آغاز می‌شود. بهرام عین‌اللهی اما تاکید کرد که این به معنای بازگشایی مدارس در اول مهر نیست.

*********** 

در باب شرائط احراز

   برخی از خوانندگان محترم ضدانقلاب، پیرامون شرائط احراز مناصب، از فدوی منتظرالظهور ،پرسیده بودند. در پاسخ، به اجمال و اختصار، عرض می کند که مراتب بستگی به جنس جوامع دارد. یعنی، جامعه اگر از نوع "شکوهمند" نباشد، افزون بر تخصص و تجربهء لازم، ارائهء «گواهی عدم سوء پیشینه" نیز شدیداً ضروری ست. این نوع جامعه، که عمدتأ متعلق به خاج پرستان، کفار و زنادقه ست، در این باب اصلاً شوخی سرش نمی شود.. و اما در جوامع از نوع "شکوهمند"، تخصص و تجربه مستحب، لکن، به فتوای علمای َسَلف، رضوان‌الله تعالی عليه و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين، واجب نیست و از همه مهمتر ارائه "گواهی سؤ پیشینه"ست.

***********************************************

***********************************************

کامنت برگزیده  :

گویا هر یابویی که گذارش اون جا بیفته یه دکترا بارش می‌کنن..!

***********************************************

***********************************************

***********************************************

***********************************************

حمار برگزیده 

***********************************************

خبرگزاری تسنیم،‌ وابسته به سپاه پاسداران، ابراهیم رئیسی را «جلاد ۶۷» خواند

تسنیم این توئیت را لحظاتی بعد حذف کرد.

***********************************************

اخبار طالبان (افغانستان)

***********************************************

بعدالتحریر:

مخالف خودروی خارجی خودش "مگان" سوار می شود./ گویا

***********************************************

***********************************************

***********************************************

***********************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

24 سپتامبر المؤدب  از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

hazl.com

 

 

September 17, 2021

*****************************************

دو خبر از حکومت اسلامی خودمون!

  و در ادامهء خبر حیرت اثر:

  * به نوشتهء روزنامهء شرق، ندادن کارنامه به مادران دانش ‌آموزان باعث مراجعه چند تن از مادران به دادگاه شده است. مادر یکی از دانش ‌آموزان به شرق گفت پیامکی به این مضمون ارسال شد که «ضمن بی احترامی(1) به همه مادران، کارنامهء فرزندان شما تنها به پدر یا جد پدری داده خواهد شد»!

______________________________

(1) خدا بگویم این تایپیست سر بهوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی، در می اندازد لطفاً لغزش تایپی "بی احترامی" را به "احترام"  اصلاح فرمائید، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

***********************************************

دو خبر هم از امارت اسلامی اونا (افغانستان)

هواشناسی طالبان

تحصیل مشترک ممنوع!

مقام ارشد طالبان: زنان حق ندارند در کنار مردان کار کنند / رادیو فردا- تیتر

***********************************************

کار را آن کرد که تمام کرد!...

پیرامون شعار خداپسندانهء «جمعیت کمتر، دنیای بهتر» به آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب می رساند که متخصصین امر، عملیات برادران گرامی، کرونا، القاعده، داعش (شعبهء ایران و خارج)، طالبان (شعبهء ایران و خارج) را جهت اجرای این طرح و نقشه مقدس و فراگیر و مفید را کافی نمی دانند و در صدد یافتن نیروی کمکی شدیداً مخرب دیگری  هستند؛ بگونه ای که کار را یک سره کند. باری، از آنجا که برادران ما در اینگونه موارد دارای نعلین زرد (کمربند مشکی سابق- م) هستند(1)، بموجب سند مصور، معتبر، و منگوله دار زیر، در این راه نیز پیشقدم شده اند. فدوی همچون همیشه به عملیات ایذائی برادران، از از هر قماش و قبیله ای، مباهی است، خوانندگان محترم ضدانقلاب را نمی داند(2).

زیاده طرحی نیست.

_________________________________

(1) علت اینکه  حضرات آیات رنگ نعلین را تغییر داده اند آن است که، به فتوای علما سلف، نعلین زرد موجب تقویت قوهء باء می شود - م).

 (2) لطفاً دندان (اگر هنوز دارید)، روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! از این گذشته، در مملکت، بحمدالله والمنة، آزادی بی داد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفاده بهینه کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

 

به خانه حرام است!...

بموجب پژوهش های فرسایندهء فدوی، آمار تحصیلات بیضوی(1) در ایران سابق، به روایت سند مصور، معتبر و منگوله دار پیوست، از این قرار است:

بیت

به مزاحت ندادم این "آمار"

هزل بگذار و جد از او بردار(2)

_________________________________

(1) خدا بگویم این تایپیست سر بهوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی در می اندازد. لطفاً لغزش تایپی "بیضوی" را به "حوزوی"  اصلاح فرمائید، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع).

(2) نقیضه ای است بر این بیت از استاد سخن:  به مزاحت نگفتم این گفتار / هزل بگذار و جِد از او بردار.

 

اتلاف وجه!

فدوی در مرور اخبار فرامرزی خبر میمنت اثر زیر را، بقول برادران، رصد کرد:

* «اف‌بی‌آی» جایزهء دستگیری سراج الدین حقانی، وزیر کشور طالبان، را به ۱۰ میلیون دلار افزایش داد./ کیهان لندن

ب اسن فحوا، به نظر می رسد که برادر بایدن پنداری آتش به مال اش زده است. و گرچه خود کرده را تدبیر نیست لکن  فدوی حاضر نیست حتا 10 افغانی(1) خرج آن برادرِ تولید ِخاج پرستان کند!، شما را نمی داند. 

______________________

(1) واحد پول افغانستان 

 

«بیش از» چار تکبیر زده یکسره بر هرچه که هست!

این صدا و سیمای بیت، آنقدرها هم که می گویند، بد نیست ها!.. نامبرده حتا گاه تغییر عقیده و شکل نیز می دهد،نگاه کنید:

* فائزه علوی، در صدا و سیما بازیگر و عروسک گردان جناب خان بود و پس از آن به استرالیا مهاجرت کرد. او در ایران به اجبار پوشش اسلامی داشت، اما در استرالیا آزادانه و با لباس‌های باز و بدن‌نما می‌گردد و عکس می‌گیرد./گویا

حیرت عروسک، بابت رؤیت عکسهای زیر است:

***********************************************

پیدا و پنهان

حقیقتاً باعث تأسف و بلکه شرمساری ست که پیرامون درگذشت برادرِ سه طبقه، جسارت است، رویمان به یوار، سرلشکر فیروز آبادی، که بعلت تحصیلات دامپزشکی خود با وحوش جامعهء شکوهمند اسلامی سر و کار داشته و از عهده نیز برآمده است(1)، این همه سکوت کنیم.

باری، معاندین اشکال کرده اند که چرا آن شهید زندهء وارسته، در ویلائی ده هزار متری در منطقهء بد آب و هوای لواسان، سکنا گزیده است، لکن به این نکته باریک تر از مو عنایت نکرده اند که بزرگوار از هیچ دری رد نمی شده فلذا، برای ادامه حیات، به امام (ل) قسم! که گزینه ای جز آن ویلای ده هزار متری نداشته است، خب بزرگوار،چه باید می کرد؟

لکن فدوی قاصم الجبارین را شدیداً سپاس می گوید که نامبرده مدارکی متقن و منگوله دار از خود بجا گذاشته که نشان می دهد که نزد حضرت آقا چقدر عزیز و مقرب است، برای دستگرمی نگاه کنید:

* فیروزآبادی در برخی محافل می‌گفت خامنه‌ای خود «امام زمان» است، ولی به دلیل برخی ملاحظات آن را علنی نمی‌کند. / ایندیپندنت/ گویا

باری، سند مصور و منگوله دارش را هم اگر خواسته باشید، بشرح زیر، دم دست است:

________________________________________

1. دامپزشکان گرامی و خدمتگزار، در این جستار نمی گنجند. 

 

فتوای سیاسی

ترجمه به زبان غیردیپلماتیک: خودش خشک میشه میفته!

 

***********************************************

بر اساس داده‌های وب‌سایت تانکر ترکرز - که مسیر نفتکش‌ها را ردیابی می‌کند - نفتکش ایرانی فاکسون

۳۳ هزار تن سوخت در سوریه تخلیه کرده است. قرار است این محموله با کامیون‌های نفتکش به لبنان منتقل شود.

***********************************************

***********************************************

***********************************************

***********************************************

***********************************************

 

***********************************************

احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در خراسان رضوی:

یک‌سوم حاشیه شهر مشهد را روستاییان تشکیل می‌دهند 

که زندگی‌شان با خاک یکسان شده.

افرادی که در گذشته به پول الان شاید میلیاردها تومان سرمایه داشتند،

اما امروز به این روز افتادند. دامدار با گدایی زندگی می‌کند.

**********************************************

***********************************************

بیگی: (کیهان دارالخرافه):

جمهوری اسلامی به زودی رکورد تزریق واکسیناسیون را

خواهد شکست و این نتیجه دولت کار و تلاش است

نه دولت انفعال و چشم ‌دوخته به دست کدخدا؟!

***********************************************

 

 

و در منقبت جامعهء امام حسینی(ع)

..نخیر!.. کلیهء پاسخ هائی که خوانندگان محترم ضدانقلاب در باب اینکه برای این زوج خوشبخت - برادر محمد (ص)حسین (ع) و خواهر فاطمه(س) - چه اتفاقی افتاده است مرحمت کرده اند، شوربختانه، غلط اس؛ پاسخ هائی مانند: تصادف با قطار/ برخورد با کامیون/ سقوط از طبقه دهم یک مجتمع و…

باری، پاسخ درست از آن برادر "رکنا" ست که در پی ملاحظه می کنید:

* حال که امروز در جامعهء امام حسینی(ع) زندگی می‌کنیم، نباید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر بی‌توجه باشیم و باید آن را بعنوان فرایض الهی قلمداد کنیم. در یکی از روزهای تابستان امسال و حدود یک ماه قبل محمد(ص)حسین(ع) عابدی، که طلبه ای جوان و انقلابی است، بهمراه همسرش فاطمه(س) حسین(ع)ی، برای خرید به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مهرشهر رفته بودند که در حین خرید متوجه کشف حجاب یک دختر جوان می‌شوند..

بر این پایه، این  زوج خوشبخت با مردم خسته و فرسوده برخورد کرده اند، نه قطار! بقیهء داستان را می توانید خودتان براحتی حدس بزنید!..

زیاده تنبیهی نیست.

 

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

17سپتامبرالمکرر از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

September 10, 20721

انتظار بی جا

فدوی خبر زیر را از طریق مجازستان دریافت، و از حیرت بازماندگان، حیرت مضاعف کرد!.. شما هم ملاحظه کنید:

* انجمن خانواده‌های هواپیمای اوکراینی: قوهء‌ قضاییه‌ مقصرین و عاملین اصلی را به جرم باز گذاشتن آسمان و استفاده از افراد بی‌گناه به عنوان سپر انسانی، شلیک دستکم دو موشک به سوی هواپیمای مسافربری، همدستی در پنهان کردن جنایت و خامنه‌ای که فرمانده‌ کل قوای نظامی‌ است، از دم تبرئه کرده است.

در پاسخ عرض می کند که آخر پدرجان چه انتظاری داشتید؟ حضرت آقای مظلوم و معصوم ما این وسط چه گناهی دارد؟ قرار نیست که هرکس از درب بیت رد می شود، یکی هم تویِ سر معظم له بزند!(1)  

مقام معظم رهبری دامت تخریباته، همانگونه که بارها متذکر شده اند، در هیچ کاری آگاهی و تخصص  ندارند جز توسل به ائمهء اطهار و طلب چاره از ایشان؛ و آن بزرگواران هم (ع- س- ص- عج) که نستجیربالله راهنمائیِ غلط  مرحمت نمی فرمایند. دیگر اینکه بقول آن زبانزد معروف "هر کسی را بهر کاری ساختند" و، بر این پایه، هواپیما را هم برای سقوط درست کرده اند حالا با یا بدون موشک!..

کوتاه سخن: آن 176  قربانی، می خواستند سوار نشوند!

_________________________

 (1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آن است که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید، و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!، شما مگر معاذالله ضد انقلابید؟

اشتباه مکتبی

فدوی نه اینکه فکر کند که حضرت آقا در پیوند با قتل عام ناشی از فقدان واکسیناسیون برادر کرونا، معاذالله موجود کودنی ست، لکن در حیرت است که معظم له، چگونه ملتفت یک کامیون پوست موزی نشد، که برادران مؤمن و معتقد چینی و روسی، زیر نعلین اش تعبیه کرده بودند؛ حال چه کنیم با این همه گورستان های آباد که حضرت امام(ل) آن را به حکومت پیشین نسبت داده بود؟!

زیاده پرسشی نیست.

بلاتکلیف   

فدوی در شک بین دو سه، شدیداً ارّه به ماتحت مانده بود که ناگهان با این پرسش موذیانه در گیر شد که «مگر، به فتوای علمای سلف، 61 با 610 چقدر فاصله  دارد؟»

پرسش البته به لحاظ دیدن عکس زیر بود که تلویحاً و بدون اشاره به مقام معظم رهبری، دامت تخریباته، آن را به لهجهء ژاپنی، و چار تکبیر زده یکسره بر هر چه که هست، مطرح می ساخت.

  این سند مصور و منگوله دار را در پی ملاحظه کنید، تا بعرض او برسید:

باری، فدوی جهت تنویر افکار عمومی اضافه میکند که منظور از ناکامی در کنترل کرونا در ژاپن، مقایسهأ عدد 61 تلفات در یک روز در ژاپن و تعداد 610، رقم دولتی به قتل رسیدگان در یک روز  ایران سابق، ظل توجهات حضرت بقیة الله (عج) است!

زیاده آماری نیست.

 

در باب صدقه  

فدوی در مرور اخبار فرامرزی، به خبر میمنت اثر زیر رسید:

* اتریش یک میلیون دز واکسن آسترازنکا به ایران اهدا کرد. / صدای آمریکا

و اما به فتوای علمای سلف، حشره الله مع موالیة المطهرین صلوات الله علیهم اجمعین:

بله، حدیث داریم، الکی که نیست!.. بفرمایید، قابلی ندارد:

* امام باقر علیه السّلام نیز در روایتی فرمود: «نیکی و صدقه، فقر را از بین می‌برد، بر عمر می‌افزاید و 70 مرگ بد را از انسان دور می‌کند؛‌ اَلْبِرُّ وَ الصَّدَقَةُ یَنْفِیَانِ الْفَقْرَ وَ یَزِیدَانِ فِی الْعُمُرِ وَ یَدْفَعَانِ سَبْعِینَ مِیتَةَ سَوْءٍ.»/ تسنیم

سالن مُد عبادی- سیاسی 

فدوی می کوشد که بین طرفین متمایل (متخاصم سابق- م)، یعنی برادران انگلیسی و برادران طالبان، به شرح زیر و به ضرب پاشنه کش هم که شده، میانجی شود:

* بریتانیا: ما بر اساس عملكرد طالبان قضاوت خواهیم کرد./ العربیه- تیتر

بسیار خوب به عملکرد شان نگاه کنید!:

فدوی برای محکم کاری و  جوری جنس، فقره زیر را نیز علاوه می کند:

کافیه، برادر خاج پرست؟!

رجز خوانی 

برادر غلامحسین(ع) محسنی اژه‌ای، رئیس قوهء باه (قضائیه- م)(1) با سوء استفادهء بهینه از فرصت و بنقل از برادر بی بی سی  گفته است:

* "با کسانی که به سلامت مردم خیانت می‌کنند قاطعانه برخورد شود"! 

فدوی این اهانت آشکار را دیگر به اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته برنمی تابد و در پاسخ میگوید: برو آقا!.. کسی عمراً زورش به حضرت آقای ما و حتا برادرحسین (ع) سالامی(2) برسد !

______________________________________

1. غذائیه هم بنویسید، درست در می آید!

2.  به دشمنان برای واردات واکسن اعتماد نداریم ! / همنجا- تیتر

 

رهرو آن است که… 

خوانندگان محترم ضدانقلاب را نمی داند لکن فدوی خودش، به شخصه، از مجاهدت های خدا پسندانهء برادران، در جهت رفع مشکلات ملک و ملت، شدیداً لذت برده، می برد، و لابد خواهد برد. این مجاهدت ها، که بمثابه مهره های تسبیح اند، نخی هم البته دارند که آنها را بهم پیوند می دهد. خوانندگان محترم ضدانقلاب، لابد "امضاء تفاهمنامه با حوزه های جهلیه"(1) - بمنظور کاهش بلایای طبیعی که فدوی بارها در باب آن سخن گفته است را – به یاد دارند. گفتن ندارد که این تفاهمنامهء مقدس، جایگزین سامانهء "مدیریت بحران" است که از ابداعات علمای خاج پرست، لعنة الله علیهم اجمعین، بوده و عمل به راهکارهای آن موجب تحلیل آلت اولاد ذکور می شود که سند مصور، معتبر و منگوله دار آن پیوست است: 

و اما خدمات مذکور محدود و منحصر به مورد بالا نیست و در باب مصائب دیگر هم، بهمان سبک و سیاق، راهکارهای جهادی در اختیار هست که مستوره ای از آن را در پی ملاحظه می کنید:

* «راهکار الهی» علی ‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو، برای حل مسئله بی‌آبی در ایران./ گویا 

و در توضیح بیشتر:

* نامه‌ای از وحید نرادی پرگلی، سرپرست امور دینی و فرهنگی وزارت نیرو در استان خوزستان، منتشر شده که حاوی دستور علی‌ اکبر محرابیان، وزیر نیروی دولت سید ابراهیم رئیسی، «جهت بهره‌مندی از ادعیهء نزول باران (دعای ۱۹ صحیفهء سجادیه)» است. این دعا دوگانه سوز است یعنی، دعای 19، ضد کوید  19 نیز هست!

بر این پایه، سایر مشکلات جامعهء شکوهمند اسلامی نیز بهمین طریق، قابل درمان خواهد بود؛ دیگر چه می خواهید؟!

 

___________________________

1. خدا بگویم این تایپیست سربهوای فدوی را چه کند؛ که همه جای وی را با شاخ گاو مد ظله العالی، درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی " جهلیه" را به "علمیه" اصلاح فرمائید؛ اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

*****************************************

شکایت جانباز جنگ:

«به نام خدا،

دادستان محترم دادگاه ویژه روحانیت،

  با سلام و تقدیم احترام، به استحضار می‌رساند که آقای سید علی خامنه‌ای در تاریخ ۱۹ دی‌ماه سال گذشته گفته است که به واکسن‌های ساخت کشورهای آمریکا و انگلستان و فرانسه اطمینان ندارد و این سخن‌شان باعث ترس و اضطراب و تشویش من و بسیاری از افرادی که در نظر داشتیم از واکسن‌های کشورهای فوق استفاده نمائیم شده است.

  نظر به این که این کار آقای خامنه‌ای از مصادیق تشویش اذهان عمومی ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی می‌باشد از جنابعالی به عنوان دادستان و مدعی‌العموم درخواست دارم تا نسبت به محاکمه و مجازات آقای خامنه‌ای اقدام نمائید.

  و سیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون

  سید محسن قائمی

   ۱۴ شهریور  ۱۴۰۰»

*****************************************

توضیح واضحات: البته بعد از حبس های  طولانی و منجر به اعدام، می توانند برگردند!

*****************************************

*****************************************

*****************************************

*****************************************

******

حمار برگزیده:

شریعتمداری: تئاتر یعنی مردم فریبی با سوءاستفاده از سلبریتی‌ها،

ترویج بدحجابی و توهین به ارزش‌ها! / اصلاحات نیوز

*****************************************

*****************************************

دنیای اقتصاد- تیتر: در آینده جهانیان برای دریافت واکسن برکت هجوم خواهند آورد!

*****************************************

طالبان علامت قلب را از I Kabul حذف کردند!

*****************************************

 

 *****************************************

 

*****************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

10سپتامبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

September 3, 2021

در باب مهربانی امریکائی

بی معرفتی

فدوی اخبار فرامرزی را در مجازستان بر می رسید که کلیپی دریافت کرد با این محتوا:

* صحبت های افشاگرانهء فرمانده ارتش ملی افغانستان از خیانتی که اروپا وآمریکا و روسیه... در حق مردم افغانستان کردند و بعد از مذاکره مخفی و آشکار با تروریست ها و دشمنان افغانستان تصمیم گرفتند که افغانستان را دو دستی تحویل طالبان دهند! / پایان نقل قول

و اما فدوی سند مصور و منگوله داری را نیز بوجه زیر در اختیار دارد، که با مطلب فوق، شدیداً هماهنگ است:

زیاده عرضی نیست.

****************

راستی آزمائی

فدوی منتظرالظهور، همینطور نگران در اطاق قدم می زد و در این حیرت گزنده بود که چرا عملهء محترم بیت، ماجرای شکنجه های خداپسندانه در دانشگاه اوین را ( زندان- م) شیهه کشان تکذیب نمی فرمایند؟ پس این همه پول و حقوق و مزایا و متعلقات را از بیت المال برای چه می گیرند؟ حالا حضرت آقا و فدوی بکنار، جواب خدا را چه می دهند؟

باری، فدوی غرق در این افکار بود که دستی از غیب برون آمد و تنی چند از برادران را بمنظور کمک به فدوی، نیز با خود آورد!:

* دویچه وله: - دو مقام ایرانی: فیلم‌های اوین "کار صهیونیست‌ها" و "مونتاژ" هستند.  نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ایران فیلم‌های منتشر شده از زندان اوین را "کار صهیونیست ‌ها" دانسته؛ معاون اول قوه قضائیه هم گفته که خیلی از تصاویر "مونتاژ" شده‌اند... حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه هفتم شهریور (۲۹ اوت) در گفت‌وگو با خبرگزاری "برنا" فیلم‌های منتشر شده از درون زندان اوین را "یک شانتاژگری" و "کار صهیونیست‌ها" برای "تحریف افکار عمومی" دانست. او گفت این کار برای "پرت کردن" اذهان عمومی از "شکست‌‌های آمریکا و اسرائیل در افغانستان" بود. او افزود‌: «وجدانم نمی‌پذیرد که چنین اتفاقی در زندان ها رخ داده باشد» و گفت: «فکر نمی‌کنم که ایران چنین مهد شکنجه باشد»!

باری خیال فدوی حالا راحت شد و می تواند برود و چُرتِ کمرنگی بزند!..

**************

یادآوری

فدوی در مرور اخبار دارالخرافه به خبر زیر رسید:

* سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد با حضور نمایندگان مجلس، کارشناسان قوهء قضائیه و دادستانی کل، فیلم‌های زندان اوین را مشاهده کرده و تخلف در برخی موارد محرز شناخته شده است. او گفت با خاطیان باید برخورد شود./ دویچه وله 

به فدوی مربوط نیست ها، لکن می گویند: "ماهی از سر گنَده گردد، نی ز دُم"! 

**********************

خوانندگان محترم ضدانقلاب، مسئلتن!

لطفاً پس از مطالعهء تیتر زیر،به پرسش پیوست آن پاسخ مرحمت کنید؛ تقلب هم نداریم!:

* طالبان پخش موسیقی و صدای زنان را ممنوع اعلام کرد./ صدای آلمان

* پرسش: اگر گفتید که کی از روی دست کی می نویسد؟!

*************

دست و دلبازی

جداً که، بقول عوام، "کانِک شن"، یا بقول خودمان "پارتی" داشتن، چقدرخوب است! خوانندگان محترم ضد انقلاب لابد استحضار دارند که فدوی منتظرالظهور، خود از مقامات بیت محسوب می شود(1) و وظیفه اش نیز بررسی و تقدیم عریضه های مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، در شرفیابی ها به مقام معظم رهبری، خلدالله ملکه و سلطنة، است که جستار "پای درد دل مردم دارالخرُافه"، محصول همین شرفیابی هاست؛ با این همه، فدوی هرگز از موقعیت خود سوء استفادهء بهینه نکرده جز مورد زیر که البته، نیت اش خیر و صرفه جوئی در بیت المال است و لاغیر:

* العربیه: فالح الفیاض، فرمانده حشد الشعبی عراق، در دیدار با حسین (ع) سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران، گفت که ما امروز به دنبال چگونگی استفاده از تجربه سپاه با قوانین و خصوصیات عراق هستیم.

خب قربانت گردم آخر این چه کاری ست؟ ما در بخش پاسداران و سرباران(2)، شدیداً  دچار تورّم ناشی از اضافه تولید هستیم، هر تعدادی را که خواستید، همینطور کیلوئی و درهَم، با خود ببرید، نوش جان!(3) "تکرار الگو" دیگر لازم نیست!

قابلی نداشت. 

---------------------------

 (1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید؛ خواهشمند ست دندان (اگرهنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید تا کلام فدوی منعقد شود، خواهر- برادر خواننده!

(2) فدوی نمی داند که با این تایپیست فلان فلان شدهء خود چه کند؟؛ لطفاً لغزش تایپی "سربار" را به "سردار" اصلاح فرمائید؛ ممنون، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

(3) بین خودمان باشد علت این دست و دلبازی فدوی آن است که خوف آن دارد که معاندین و ضدانقلاب به پیش بینی آیت الله جوادی آملی، مازاد را به دریا بریزند!

**************

تصحیح و پوزش

نماینده مجلس ایران: باید برای تامین سوخت کشورهای محور مقاومت کمک کنیم. / رادیو فردا

* لطفاً لغزش تایپی "ایران" را به "لبنان" اصلاح فرمایید؛ اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

 

********************

گیر دادن

فدوی کم کم دارد حوصله اش از دست معاندین، و مته به خشخاش گذاشتن و ایرادهای بنی اسرائیلی آنان، سر می رود؛ شما را بخدا نگاه کنید:

* محمد اسلامی بدون «سوابق هسته‌ای» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران شد./ رادیو فردا

  خب، این چه حرفی ست؟ آخر مدرک / تخصص، که فقط یک شکل و فرم ندارد. مدرک بزرگوار در نام و نام خانوادگی مقدس ایشان مستتر است یعنی، محمد(ص) و اسلامی؛ دیگر چه می خواهید؟ از اینها گذشته مگر ممکن است که ایشان در طول عمر پر برکت، با "هسته" سر و کار نداشته بوده باشد؟ این همه "هسته" از هستهء خرما بگیرید تا هلو، زردآلو و … اصلاً همهء اینها به کنار، درست است که:

اروپائی بدان گردن فرازی

"بداند" راه و رسم هسته بازی

لکن در عوض:

نداند راه و رسم بچه بازی!

خب این به آن، در!

زیاده هسته ای نیست.

*****************

وامی از "کلمات حمار"!

* آیت الله سید هاشم حسینی: ما از مردم انتظار داریم که درخواست ها و توقعات بی جا از انقلاب نداشته باشند و خود را با وضعیت فعلی و تلاش مسئولان سازگار و هماهنگ کنند./  اصلاحات نیوز؛ 

********************************************

میگن آدام اسمیت از گور برخاسته، خود را تکانده، و در کلاس های 

اکابر سواد آموزی ثبت نام کرده است.

********************************************

********************************************

********************************************

\

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

آکادمی چفیه مالی

Academy award  53

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در چهل و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان  است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(2) مُستظهر باشند: 

  * 8896---0905 و 2842---0910 و 3949---0912: بر اساس آموزه‌های دینی و روایات وارده از اهل بیت(ع) در عصر غیبت اطاعت و پیروی از ولی‌فقیه عادل و حکیم واجب و ضروری است. اگر مسئولین و مردم می‌خواهند به پیشرفت برسند و در زندگی خود موفق شوند راه آن اطاعت و پیروی از منویات حکیمانه این عالم وارسته و نایب امام زمان(عج) یعنی امام خامنه‌ای است که سردار دلها حاج قاسم نیز به پیروی از این عزیز و حکیم توصیه می‌کردند. 

* 3107---0902: کم‌کاری و سوء مدیریت مدیران دولت گذشته موجب گردید رهبری برای اینکه به مردم در زندگی فشار نیاید در صحبت‌های خود مرتب به مسئولین بخش‌های مختلف اجرایی تذکر بدهند. در حالی که وقت رهبری باید به سیاست‌گذاری‌های کلان کشور اختصاص پیدا کند. 

* یک شهروند: از دولت به‌ویژه تیم اقتصادی انتظار می‌رود نقشه راه ترسیم‌شده اقتصادی حضرت آقا در اولین جلسه هیئت دولت با معظم‌له را عملیاتی نمایند که آثار آن در چند ماه آینده در جامعه ملموس باشد و مطبوعات و رسانه‌ها نیز این نقشه راه را مطالبه نمایند. 

* شکیبا: از تیم حفاظتی و مسئولین امر درخواست می‌شود مراقبت بیشتری از رئیس‌جمهور مردمی که به امید مردم تبدیل شده است نمایند. بی‌محابا در میان اقشار مختلف مردم حضور می‌یابند و دهه 60 را در اذهان زنده می‌کنند. 

* 9892---0919: یکی از علل اصلی مشکلات امروز کشور عدم توجه دولت گذشته به نقشه راه ترسیم‌شده رهبر معظم انقلاب بوده است. انتظار می‌رود دولت انقلابی در عمل توجه و پیاده کردن آن را به نمایش گذارد تا ان‌شاءالله بر مشکلات فایق آید. 

* وحيدي: خدایا؛ آیت‌الله رئيسي که همه وقتش را گذاشته براي خدمت به مردم و دولتش را موفق بدار چون مانند زمان دفاع مقدس همه مردم حتي كسانيكه به او رأي نداده‌اند را به وجد آورده است و اميد را كه در دولت قبل مرده بود زنده كرد. آنها پشيمانند كه چرا هشت سال قبل به او رأي ندادند و اينجاست كه وقتي مردم ايشان و وزراي جدید را ميان خودشان مي‌بينند مشكلاتشان را فراموش مي‌كنند و به فكركمك به دولت می‌افتند.

* آقابیگی- قم: نمایندگان علاوه بر تعهد و تخصص وزرای پیشنهادی باید به تقوا و خداترسی افراد معرفی شده نیز به دقت توجه نمایند چرا که افراد متقی نه حقوق نجومی می‌گیرند، نه باندبازی می‌کنند نه پارتی‌بازی می‌کنند، نه از راه امام راحل(ره) و خلف صالحش و شهدا بیرون می‌روند... نه گرد فساد می‌گردند...!

* 0084---0911:  دولت آقای رئیسی که به دولت پاکدست و ضد رانت و ضد اختلاس شناخته می‌شود این فرصت را دارد که خاطره خوشی از خود به یادگار بگذارد و به یک دولت ماندگار در اذهان مردم ایران تبدیل بشود.

* 9155---0916: رهبر معظم انقلاب تحلیل بسیار دقیقی از درس‌های عاشورای حسینی دارند از جمله اینکه می‌فرمایند یکی از درس‌های عاشورا این است که جبهه دشمن یعنی جبهه مقابل حق با همه توانایی‌های ظاهری خود بسیار شکننده و آسیب‌پذیر است. 

* 0049---0911:  یادداشت اخیر مدیر مسئول محترم روزنامه با عنوان رئیسی لال‌ها را شفا می‌دهد واقعا جالب و روشنگرانه بود. بهتر از این نمی‌شد هزار چهره اصلاح‌طلبان را در شرایط گوناگون ترسیم کرد

  یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات  لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف  نیاورده اند؛ لکن آکادمی حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

از فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

پی نوشت ها 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، ادامه الله پُرستاته، به قیلوله مشغول می شوند. فوقاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

و من الله التوفیق

************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

سیّم سپتامبر المکرر، از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*