حمیدرضا رحیمی

*.*.*.*.*

Like us on Facebook

****

*.*.*.*.*April 30, 2021*.*.*.*.*

با گرامیداشت روز جهانی کارگر

*********

در عالم باقی

*********

فقر پزشکی  

و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که هموطنی شوربختانه درگذشت و به دیار باقی شتافت. نامبرده پس از رسیدگی به اعمال اش توسط شورای نگهبان دنیای باقی، به اقامت در دوزخ محکوم شد لکن، بدلیل دموکرات بودن شورای محترم نگهبان دوزخ، وی را مخیّر کردند که بین جهنم ایرانی و جهنم خارجی، یکی را برگزیند. متوفی پرسید: "چه فرقی دارند اونوقت"؟ فرمودند که در جهنم ایرانی رئیس قوهء قضائیهء دوزخ، هفت روز هفته، با قیف، قیر داغ در حلق اهالی می ریزد لکن در جهنم خارجی همین عمل را هفته ای سه روز انجام می دهند!.. متوفی هر طور که قضیه را نگاه کرد،به این نتیجهء قطعی رسید که جهنم خارجی بهتر و به صرفه تراست! و البته چنین نیز کرد…

باری مدتی از این مقدمه گذشت. روزی که در حیاط خلوت دوزخ قدم میزد، به تعدادی از هموطنان ساکن جهنم ایرانی برخورد کرد. قدری اختلاط کردند و وقتی که ملتفت شدند که متوفای ما جهنم خارجی را برگزیده است، از خنده روده بُر شدند!. نامبرده سبب شلیک خندهء اهالی جهنم ایرانی را جویا شد، گفتند: در جهنم ایرانی، یک روز قیف هست، قیر نیست!؛ یک روز قیف نیست، قیر هست!، یک روز نه قیر هست و نه قیف! روز دیگر هم قیر هست و هم قیف، لکن مأمور نیست!و…. کوتاه سخن، آمار دریافت قیر داغ در هفته، به چند ساعت هم نمی رسد!..

حالا حکایت خواهر، دکتر مینو محرز، عضو کمیتهء علمی ستاد ملی مبارزه با کروناست که فرموده:

* واکسن داریم، یخچال نداریم! / گویا، بنقل از رکنا

امداد امام (ل)

فدوی اساس را بر این می گذارد که  خوانندگان محترم ضد انقلاب در جریان داستان فکاهی زیر هستند:

لکن نخست و برای دستگرمی: 

آسیب شناسی:

واکنش ها:

و اما واکنش ها به پیشنهاد با نمک برادر نمکی، وزیر بهداشت بیت: 

بی احتیاطی

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به خبر وحشت اثری بشرح زیر برخورد که:

* حسن جلیلی، مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کوو ایران برکت، گفت: برخی از ایرانیان از خارج کشور پیغام می‌دهند چه زمانی واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران شروع می‌شود که برای واکسن زدن به کشور بیایند و دوباره مسافرت کنند!

و اما فدوی منتظرالظهور چفیه و کلاه کرد (شال و کلاه سابق- م) و شیهه کشان بسوی این دسته از هموطنان ساکن در بلاد کفر و زندقه شتافت تا نخستین کسی باشد که این خبر میمنت اثر را به آگاهی آنان برساند و مژدگانی را خود به تنهائی دریافت و در رگ بزند که ملتفت شد که، حسب شیوهء مرضیه، دوباره گز نکرده پاره کرده است! 

چرا؟ بدين دلیل که نمایندهء این گروه از شهروندان سابق، یواشکی به فدوی گفت که "غالباً اینقدَرم عقل و کفایت باشد"! 

فدوی توضیح بیشتر خواست. وی بمنظور شیرفهم کردن فدوی افزود: 

«مگر ما ساندویچ خر تناول کرده ایم که خود را به سرنوشت مردم دوتابعیتی مانند "نازنین زاغری"(1) دچار کنیم؟!

خدا بگوید چکارتان کند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید، برادرجلیلی!

------------------------------

1. نازنین زاغری-راتکلیف،در پروندهء جدید به حبس و ممنوع الخروجی محکوم شد. / العربیه

همسر نازنین زاغری: ظریف «مدیر ارشد بازاریابی صنعت گروگان‌گیری ایران» است.

خود غلط بود آنچه ما پنداشتیم!

فرستادهء مکتبی فدوی، در گزارشی کوتاه، از رؤیت جای نعلین علمای خاج پرست در بلاد کفر و زندقه، بشرح زیر خبر داده است: (فدوی همینجا، و تا یادش نرفته، شدیداً اذعان و اعتراف می کند که، حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده پاره کرده بوده است و تصویری را که در پی می آید، بر خلاف تصور او، کارواش هواپیما نیست! نگان کنید:

* جایی برای غسل تعمید واکسن!/ صدای آلمان- تیتر

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* اولین محمولهء واکسن آسترازنکا در فرودگاه ریودوژانیرو بر زمین نشسته است. در بدو امر به نظر می‌رسد که هواپیما را برای رعایت تدابیر بهداشتی ضد عفونی می‌کنند، اما چنین نیست. برزیلی‌ها ورود واکسن ‌را به شیوه‌ای بدیع جشن گرفته‌ و محموله را "غسل تعمید" دادند!

  زیاده گزارشی نیست.

از موارد استعمال کرونا! 

پنداری، برادر کرونا، آنگونه که به غلط شایع شده است نه تنها چیز مضری نیست، بلکه قدرت خدا، فواید بی شماری نیز دارد. چنانچه باورتان نمی شود، سند مصور و منگوله دارش، پیوست است:

عرض نکردم؟!

پیش بینی

فدوی نمیداند که پیشگوئی زیر، آیا به تنهائی کار برادر احمدی نژاد است، یا اجنه هم در آن دخالت داشته اند؟!

* عبدالرضا داوری،‌ مشاور پیشین محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری سابق ایران، به تازگی گفت که احمدی‌نژاد معتقد است جمهوری اسلامی با فوت علی خامنه‌ای، فرو می‌پاشد./ العربیه

 

تاکتیک

  فدوی در مرور خبرهای برونمرزی ملتفت شد که بموجب سند منگوله دار پیوست، سر و کلهء برادر پمپئو، دوباره پیدا شده است:

* با هدف افزایش نقش کنگره در مذاکرات اتمی دولت جو بایدن با ایران، جمهوری ‌خواهان با حضور مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و معمار سیاست «فشار حداکثری» از آن چه «بزرگترین بستهء تحریمی علیه ایران» در تاریخ نامیده شد، رونمایی کردند. /العربیه

باری، فدوی بر مبنای فرمول معروف خیرالامور اوسطها، این بار استثنائأ، بجای خداپسندانه، سرگرم یافتن راهکار مردم پسندانهء ست که در آن، فدوی منتظرالظهور برادران را متقاعد کند که اگر زحمت نیست، پشت مردم  سنگر نگیرند!

زیاده تاکتیکی نیست

عضویت

برخی گزارشات واصله به آفیس فدوی حاکی ست که برادر کرونا سرانجام توانسته است بموجب استوار نامهء زیر، از مجلس بیت، شدیداً رأی اعتماد بگیرد. فدوی مراتب را بحضور حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج) و نایب البته بر حق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، ادامه الله پُرستاته، تبریک و تهنیت عرض و ابتلای سایر نمایندگان محترم حکومت در مجلس بیت را، از درگاه احدیت آرزو می کند:

* ابتلای وزیر اطلاعات و تعدادی از نمایندگان مجلس ایران به کرونا. / العربیه

مجلس ایران برای دو هفته تعطیل خواهد شد.

سنجش

بباور فدوی، پس از برادر نمکی، برادر کاظم صدیقی یکی از  با نمک ترین چهره های مجازستان و اسباب انبساط خاطر کاربران است. واپسین شیرین کاری نامبرده را که لابد بیاد می آورید(1).. باری، اظهارات اخیر او پیرامون دارائی های حضرت آقا، بهانهء فدوی در قیاس مع الفارق زیر شده است:

ماترک حضرت آقا                                                    ماترک گاندی

____________________________________________

1. آیت الله مصباح یزدی را در خانه غسل دادند و کسی غسل  داد که آیت الله حق شناس را غسل داده بود؛ دامادِ داماد ایشان آقای دکتر محمدی جزو مریدان آیت الله حق شناس بود او تعریف کرد آیت الله جاودان به ما پیام داد که اگر از آقای مصباح یک کرامتی دیدید به ما بگویید. غسال روایت می کند وقتی این پیام را دریافت کردم آرزو کردم که ای کاش آیت الله مصباح  در آن دنیا شفاعتی بکند. تا این آرزو را کردم دیدم آیت‌الله مصباح چشمانشان را باز کردند و یک نگاه مهربانانه‌ای کرد و دوباره چشمانش را بست. /خبرآنلاین

 

تشخیص

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به خبر خوفناکی بشرح زیر رسید:

* این تروریست را می‌شناسید که دارد قشنگ در خیابان ولی‌عصر قدم می‌زند؟(1)/ گویا

فدوی در پاسخ، همینطور که شدیداً می لرزید، عرض کرد که والله برادر گویا، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آ آ... لطفاً بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، فدوی در خیابان های تهران سابق، بیش از یک  تروریست می بیند!

________________________________

1. دیوید تئودور بلفیلد، مشهور به داود صلاح‌الدین، فرزند سوم یک خانواده ۷ نفرهء مسیحی از پدری سیاه ‌پوست و مادری سفید پوست اهل کارولینای شمالی آمریکا بود. وی که در سن ۱۹ سالگی مسلمان شده عامل ترور علی‌اکبر طباطبایی در سال ۱۹۸۰ است. او پیش از دریافت دستور ترور علی‌اکبر طباطبایی، به دولت ایران پیشنهاد ترور هنری کیسینجر و کرمیت روزولت را داده‌ بود. بلفیلد که پیش از انقلاب از طریق آشنایی با دانشجویان خط خمینی در آمریکا به اسلام گرویده بود، پس از انقلاب به عنوان محافظ در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در سفارت الجزایر استخدام شد./همانجا

ماشاءالله!

***********

***********

*********************

طنز تصویری

*********************

***********

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

30 اپریل المورّب از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

 

 

****

*.*.*.*.*April 23, 2021*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

 

صحنه آرائی

خدمت خوانندگان محترم ضد انقلاب عرضه بدارد که، یکی از شگردهای کارساز و البته خدا پسندانهء برادران گرامی، هنر تولید گرد و خاک در صحنه است، بگونه ای که زنادقه نتوانند چیزی را درست و زلال ببیند. گفتن ندارد که در اینگونه موارد، داوری اگر غیر ممکن نباشد، دستکم بسیار  دشوار است. نمونه ها  فراوانند لکن مستورهء تازه اگر خواسته باشید ماجرای کتک خوردن آخوند کذائی ست(1) که بابت آن:

مصرع

" دعوا" ز بَر بخوانی، با چارده روایت!

یعنی از واقعی/ ساختگی بودن کلیپ بگیرید تا تولید آن توسط برادران گرامی!(1)  ضمناً، در حاشیه عرض می کند که فدوی منتظرالظهور می داند که اختلاف بین علما، از ابزار تحکیم شرع انور است، و اما نمونه ای از احادیث:

* پلیس: فیلم سیلی‎خوردن یک روحانی ساختگی بود!

* رییس پلیس پیشگیری پایتخت: دو نفری که کلیپ سیلی‎ خوردن یک روحانی را ساخته‎اند، پدر و پسر بودند. با بررسی بیشتر مشخص شد این افراد برای خودنمایی این کلیپ را در خیابان پاسداران تهران ضبط کرده‌اند. پدر و پسر مذکور و چهار نفر از افرادی که در انتشار این کلیپ نقش داشتند، دستگیر شدند./ تلگرام

لکن فدوی منتظرالظهور کاری به این کارها، که خاستگاه آن استکبار جهانی و صهیونیزم یبن الملل است، ندارد و می پندارد که «خیرالامور اوسطها»(2) و برای دستگرمی، بنقل از حافظه و از قول جدّ اعلای خود عرض میکند:

بیت

حجت الاسلام کتک می زند

بر سر و مغزت، دگنک میزند!

خب بقول معروف،همیشه شعبون، یک بار هم رمضون!

و اما، شوخی بکنار، حدس شما برادران درست است. یعنی، مگر ممکن است که حضرات آیات عظام و حجج اسلام، توابع سببی و نسبی آنان، ضاعف الله اموالهم اجمعین، با این همه محبوبیتی که دارند، از مردم بجان آمده، کتک بخورند؟، معاذالله!...

راستی، فدوی تا  یادش نرفته،در باب ماجرای "انهدام نطنز" نیز عرض کند که: بقول نمایندگان محترم بیت در مجلس،: صحیح است، صحیح است! یعنی: اصلاً  انفجار نیروگاه  اتمی نطنز، که مبالغ عظیمی از دارائی های ملت شل و پل در آنجا دود شده است، ربطی به اسرائیل ندارد و به گزارش فرستاده فدوی به محل حادثه، کار جوانکی ست که همان حوالی، سرگرم گردو بازی بوده و پس از فراغت از گردو بازی، به کمک گردو فروش نابکار، به کشور ِ "خارج از کشور" گریخته  و برادران زیان دیده، عکس وی را نیز منتشر و حتا بجهت پلیس بین المللی ارسال فرموده اند، لکن اینکه "اینترپل" خاج پرستان متهم فرضی را صلاً بجا نمی آورد، مشکل خودش است!

زیاده عرضی نیست.

_________________________________________

1. خبرگزاری فارس روز گذشته در گزارشی با انتشار تصویری از این کلیپ نوشت که این اتفاق در شهرستان کیاشهر رخ داده و یک «جوان ۲۴ ساله» در این ارتباط بازداشت شده است. این خبرگزاری امروز اما در گزارشی نوشته است که ماجرای بازداشت «جوان ۲۴ ساله» در کیاشهر ارتباطی به این کلیپ نداشته و آن جوان عمامه امام جمعه آستانه ‌اشرفیه را از سرش برداشته بود و «متواری شده بود» و پس از مدتی بازداشت شد. به گزارش فارس کلیپی که در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «سیلی خوردن آخوند» منتشر شده، مربوط به «مربوط به استان دیگری بوده» است در همین حال، گزارش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که بر مبنای آن، این کلیپ ساختگی بوده و توسط یک پدر و پسر تولید شده است. خبرگزاری فارس در گزارش تازه خود درباره ماجرا، اشاره‌ای به ساختگی بودن این کلیپ نکرده و جوان معترض را «هتاک» معرفی کرده و اعتراض‌های او را «الفاظ رکیک» خوانده است./رادیو فردا

2. لطفاً دشنام ندهید، خواهر - برادر خواننده، خوبیت ندارد!،از این گذشته، در مملکت امام زمان(عج) آزادی بیداد می کند و فدوی منتظرالظهور دوست دارد از حق تعریف و تمجید از بزرگواران، که از انرژی هسته ای مسلم تر است، سوء استفادهء بهینه کند،.. تا "اعدام" شود، هر آنکه نتواند دید!بقول عوام اوکی!

توفیقی دیگر

فدوی درمروراخبار برونمرزی دارالخرُافه، با "تهدیدات" خداوند متعال و بنقل از برادر بی.بی.سی، به خبر میمنت اثر زیر رسید:

* آزادی رسانه‌ها در سال ۲۰۲۱: ایران در رتبه ۱۷۴‌، افغانستان در رتبه ۱۲۲‌!

و در ادامهء خبر بهجت اثر:

«بنابر گزارش روزنامه‌نگاران بدون مرز، جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای جهان است که از آغاز انتشار رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها از سال ۱۳۸۱ به علت سرکوب حکومتی آزادی اطلاع رسانی همواره در در پایین‌ترین رده‌های جدول قرار داشته است.در رتبه بندی تازه گزارش‌گران بدون مرز، ایران با یک پله سقوط در رتبه ۱۷۴ ام قرار گرفته است». 

باری، فدوی توفیقات وارده را به حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)، و نایب البته  برحق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، خلدالله ملکه و سلطنة، و سایرحضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، ضاعف الله اموالهم اجمعین، شدیداً شادباش عرض نموده، بقای عمر بازماندگان را از درگاه قاصم الجبارین آرزو دارد..

عرض اندام!

فدوی در مرور خبرهای فرامرزی ملتفت شد که:

* آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفته است که واشنگتن کشتار معترضان در روز شنبه در میانمار را "وحشتناک" می داند.

و در ادامهء خبر وحشت اثر:

* بنا به برخی گزارش ها نیروهای امنیتی روز شنبه بیش از 100 معترض را به قتل رسانده اند که مرگبارترین روز اعتراضات از زمان کودتای نظامی ماه پیش است./ بی.بی.سی

باری- فدوی نه اینکه با خشونتی که نظامیان افسار گسیخته به مردم عزیز میانمار روا می دارند موافق باشد، معاذالله! لکن برای اینکه توی این شلوغی ها،حق ما را نخورند باید عرض کند که چکمه پوشان آنان، به گرد نعلین پوشان ما هم نمی رسند؛ 100 کشته در یک ماه و نیم کجا، و 1500 کشته در یک روز و نیم کجا؟!

زیاده رقابتی نیست.

امساک

فدوی تا امروز نمی دانست، یا راستش را بخواهید نمی خواست بداند یا بپذیرد که مقام معظم رهبری دامت تخریباته، مردم را دوست ندارد؛ لکن بموجب سند  مصور و منگوله داری که دریافت کرد، ملتفت شد که، حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده پاره کرده و حضرت آقا، اجنه را به ملت ناسپاس ایران سابق، ترجیح داده است! نگاه کنید:

* آخوند جعفر سبحانی: اگر ذهبری اجازه دهد برای ریشه کن کردن ويروس منحوس کرونا می توانیم صد هزار جن را به استخدام در بیاوريم و عرض 24 ساعت کلک اين ويروس منحوس را بکنيم.

  حال خودمانیم، آخر مگر استخدام صد هزار جن، چقدر خرج دارد!؟ خب فرض کنید که اجنه هم حشدالشعبی، حوثی، لشکر فاطمیون، حماس،حزب الله و سایر اشرار گرامی منطقه هستند. نگذارید که ضدانقلاب یواشکی در تاریخ بنویسد که کرونا و  حضرت آقا، ملت شل و پل ایران سابق را، بالمناصفه نفله فرمودند؛ لطفا تا دیر نشده، با استخدام صدهزار اجنه موافقت فرمائید؛ از فدوی منتظرالظهور گفتن...

اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

 

شادمانی گذرا

گرچه برای فدوی منتظرالظهور اقرار به خطا و اشتباه قدری دشوار است لکن، بعنوان عنصری دمکرات و لذا منصف، ناگزیر به این اعتراف است که، برای نخستین بار، از برادران سپاه خوشش آمده است!(1). اگر می خواهید انگیزه این خوش خوشان را دریابید، لطفاً به خبر زیرنگاه کنید:

* سپاه پاسداران ده‌ها خانه و مغازه را در دیرالزور سوریه «مصادره کرده است.» / رادیو فردا

نه، خودمانیم، اگرشما بودید، از اینکه سرانجام دو میلیونی برادران افتاد (دوزاری سابق-م)،و بجای تقدیم آن همه وجه نقد ملت یک لاقبا به برادر بشار، جنس مصادره فرموده اند، خوشحال نمی شدید؟.. باری و اما، شادمانی فدوی دیری نپایید و دریافت که حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده پاره کرده و سپاه، بموجب سند منگوله دار زیر، عملهء بیت در سوریه را،به  ملت شل و پل ترجیح داده است:

  * دیدبان حقوق بشر در سوریه روز سه‌شنبه سوم فروردین اعلام کرد که سپاه پاسداران ده‌ها خانه و مغازه در استان دیرالزور را مصادره کرده و به نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت خود تحویل داده است. همزمان خبرگزاری رسمی ترکیه، آناتولی، نیز گزارش داده که سپاه پاسداران طی روزهای گذشته ۶۰ خانه متعلق به ساکنین دیرالزور و منطقه البوکمال را مصادره کرده است

______________________________________

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده بهینه کند؛ بقول عوام ok?!

رفراندوم

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبری معنوی، توأم با دعا، بشرح زیر برخورد:

* دعای حجت الاسلام محمد تقی نقد علی، نمایندهء خمینی شهر در مجلس انقلابی: خداوند به این روز عزیز شر آقای روحانی رییس جمهور را کم کنند.../ دیده بان ایران

باری از آنجا که مملکت امام زمان(عج)، بحمدالله والمنة، شدیداً دمکراتیک است، فلذا فدوی بهتر دید که در این باب، به آراء عمومی هم مراجعه کند. نتیجه لکن بگونه ای بود که فدوی بیضهء لازم را برای اعلام آن در اختیارندارد؛ بقول عوام، "sorry"! 

بعدالتحریر: لکن اگر قول می دهید که شدیداً بین خودمان باشد، یواشکی عرض میکند که بیش از 95% مردم گفتند که فقط کم شدن شرِّ کلیدالاسلام روحانی، کافی نیست!..

فدوی بی تقصیر است.

ادامهء شایعه پراکنی

فدوی نمی داند که چرا معاندین، اعم از درون و چه برونمرزی، آن فرمایش حضرت آقا که فرمود "هر کس ادعا کند که بعلت انتقاد از حکومت زیر فشار قرار گرفته دروغ میگوید" را، باور نمی کنند؟

بیت

گوئیا باور نمی  دارند روز داوری

کاین همه قلب و دغل در کار "آقا" می کنند!

باری این حرکت خصمانهء ضدانقلاب، موجب می شود که فدوی منتظرالظهور، از بام تا شام به گردآوری نمونه هائی بپردازد که از سر و کول اش شدیداً بالا می روند لکن، در عین حال، با فرمایش معظم له در تعارض اند و، بعبارت دیگر، یا حضرت آقا و یا متهم، یکی دروغ می گوید. مقام معظم رهبری دامت تحیریکاته که نستجیربالله عمراً اگر دروغ بگوید؛ پس بیگمان،خبر زیر دروغ است!:

* 26 سال زندان علیه یک شهروند ایرانی به اتهام «تکفیر» قاسم سلیمانی. / العربیه

و در ادامهء دروغ بی فروغ:

* «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش کرد که حامدعلی مشکوه، شهروند 36 ساله، توسط دادگاه انقلاب ارومیه به 26 سال حبس تعزیری محکوم شد. حامدعلی مشکوه، شهروند اهل‌سنت توسط دادگاه انقلاب ارومیه به «تکفیر» قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران و نیز به «قصد برهم زدن امنیت کشور» از طریق «عضویت در گروه‌های سلفی»متهم شده است.

باری بر فرض محال و در حالتی که اعلیحضرت العظما علی(ع)خامنه ای، معاذالله، دروغ فرموده باشد، متهم اگر در همان چند روز یا هفتهء نخست نمیرد، 62 ساله و با کوله باری از خاطرات خوش، شل و پل از زندان 5 ستاره جامعهء شکوهمند اسلامی، ترخیص می شود، دیگر چه می خواهید؟

 

جوشکاری

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که فدوی منتظرالظهور، چهل سالی می شود که در هیئت یک مبارز نستوه، سرگرم جوش دادن دو واژهء مانعة الجمع "جمهوری" و "اسلامی" ست. لطفاً از نتیجهء این عرق ریزان هیچ نپرسید که اصلاً رضایت بخش نیست و فدوی بابت آن شدیداً شرمنده، و از پیشگاه حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نیز سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، توابع سببی و نسبی آنان، ضاعف  الله اموالهم اجمعین، طلب عفو می کند. 

باری فدوی داشت همچنان در جهل مرکب خود در این زمینهء دست و پا می زد که سفارش تازه ای از بعبارت زیر از راه رسید!:

* جریان شناسی اصلاح طلبان دموکراسی خواه!/ انصاف نیوز

و لابد انتظار دارند که فدوی تتمهء عمر شریف را نیز در کشف رابطهء بین "اصلاح طلبی" و  "دموکراسی" هدر کند!

لکن، بین خودمان باشد، فدوی متوجه نکته ای شد که او را از این تکلیف شرعی شاق، می رهاند و آن عبارت از دنبالهء تیتر بالاست بدین مضمون: 

* نیم قرن عدالتخواهی و جوانان مدعی راه سوم!..

در این صورت بهانهء فدوی این خواهد بود که وقتی شما در نیم قرن راه بجائی نبرده اید، فدوی منتظرالظهور نیز به طریق اولی نمی تواند، والسلام!

کسب پر رونق

خوانندگان محترم ضدانقلاب، مسئلتن!:  تاکنون راجع به "بقایای جسد" چیزی شنیده و یا خوانده اید؟.. نه؟ لکن فدوی خوانده است، نگاه کنید: 

* بقایای جسد گروگان سوئیسی در مالی پیدا شد!/ بی.بی.سی

گفتن ندارد که این مورد خداپسندانه، از شیرین کاری های برادران گرامی و قربانی نیز، یک بانوی سوئیسی بوده است:

* وزارت خارجه سوئیس اعلام کرد بقایای جسد یک زن سوئیسی که بیش از چهار سال در کشور مالی گروگان بود پیدا شده است. گروه‌های اسلامگرای افراطی در سال ۲۰۱۶ بئاتریس اشتوکلی، مبلغ مسیحی را در شهر تیمبوکتو ربوده بودند. یک گروگان دیگر که سال گذشته میلادی آزاد شد، گفته بود که گروگانگیرهای وابسته به القاعده خانم اشتوکلی را کشته‌اند. آزمایش دی‌ان‌ای روی جسدی که به تازگی تحویل دولت مالی شد، هویت او را تایید کرد. بئاتریس اشتوکلی یک بار دیگر در سال ۲۰۱۲ هم مدتی گروگان شبه نظامیان اسلامگرا بود./ همانجا

خلاصه اینکه، مباد که چشمان شهلای برادران، کسی را بگیرد!

میان خواب و بیداری

فدوی در حالت خواب و بیداری بود و چنین ملتفت شد که اهالی سرزمینی متواری شده اند! از آنجا که معاندین و زنادقه، هر چه خبر بد، آزار دهنده و ویرانگر است را به ما می چسبانند، این خبر را هم فدوی بفال بد گرفت و پنداشت که برادران به زعامت  حضرت آقا، دوباره، یمنی، لبنانی، سوریه ای، عراقی چیزی  را تدارک دیده اند! لکن به خود که آمد دریافت که حسب شیوهء مرضیه،گز نکرده پاره کرده و همینطور کیلوئی و درهم، گناه برادران را شسته است! باری خبر کامل و درست چنین است:

 * فوران آتشفشان هزاران سکنه جزیره حوزهM کارائیب را متواری کرد / العربیه

گفتن ندارد که فدویT برعکس اهالی، از درک درست خبر شادمان شد زیرا می داند که آتشفشان علاج دارد و سرانجام سر براه و آرام می شود لکن برادران نه! و این را اهالی نمی دانند!..

زیاده عرضی نیست.

**************************************************

**************************************************

**************************************************

طنز تصویری

 

**************************************************

**************************************************

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

23 اپریل المورّب از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

****

*.*.*.*.*April 16, 2021*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

استدعا

خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانند که فدوی منتظرالظهور، در کنار مشاغل متعدد خود، مسؤلیت سنگین و بالا تر از خطرِ بررسی و تقدیم عریضه های مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، به حضور پُر زور اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، ادامه الله پُرستاته، را نیز بر عهده دارد؛(1) لکن لطفاً یادش بیاندازید که در شرفیابی این هفته، بمنظور کوبیدن مشت محکمی بر دهان و فکّ  استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لعنة الله علیهم اجمعین، از معظم له درخواست کند که به مدارا با خاج پرستان پایان داده و بجای قُرم قُرم بشرح زیر، یکباره بفرمایند قرمساق!، یعنی با جهش غنی سازی از ۶۰ به صد در صد و بلکه بیشتر، موافقت فرمایند..! اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

* عباس(ع) عراق (ع- س- ص- عج)چی، معاون سیاسی وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران، روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین از آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در کشور خبر داد./رادیو فردا

تشابه

براستی که چقدر پاره ای اوقات بعضی آدم ها بگونه ای مانند هم می شوند! در جریان انتخابات آمریکای جهانخوار، بقول عوام  یک  Homeless (بیخانمان- م) پلاکاردی بدین مضمون در دست گرفته بود که: "اگر بمن کمک نکنید، به ترامپ رأی می دهم"!... حالا حکایت برادر محمد(ص) جواد(ع) ظریف، وزیر خارجهء بیت است که، شیهه کشان، ملت شل و پل و همیشه در صف را به شدیدترین وجه ممکن  تهدید فرموده است! نگاه، و همزمان، ماست ها را هم کیسه کنید: 

* ظریف: اگر فشارها علیه من متوقف نشود، نامزد انتخابات می‌شوم! (1)/ گویا

از فدوی گفتن، دیگر خود دانید!

________________________________

1. «محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به آخرین ملاقات پرتنش خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که او قصد نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد، اما، اگر فشارها بر او افزایش یابد ممکن است در تصمیم خود تجدید نظر کند. ظریف مدعی شد که او نگران رأی نیاوردن نیست و مطمئن است که در صورت شرکت در انتخابات رأی خواهد آورد./ رادیو فرانسه

شاگرد تنبل

فدوی در اخبار انتخابات بیت به تیتری بشرح زیر برخورد:

* علی خامنه‌ای حسن خمینی را از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری منع کرد. / رادیو فردا

تا آنجا که فدوی می داند، این دومین باری ست که نوهء حضرت امام (ل) در امتحان نهائی رفوزه شده و تن امام راحل(ل) را شدیداً و بمیزان 10.98 در مقیاس " ریش، ِتر" در مقعد مطهر(1) می لرزاند. این هم سند منگوله دارش:

* حسن خمینی پیش تر نیز از حضور در انتخابات بازمانده بود. او در آذر سال ۱۳۹۴ برای عضویت در مجلس خبرگان نام‌نویسی کرد اما صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد. شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت او را «عدم حضور وی در امتحان اجتهاد» ذکر کرد و حسن خمینی با اشاره به این موضوع گفت که رد «صلاحیت علمیِ»(2) او از سوی شورای نگهبان، او و بسیاری دیگر را متعجب کرده است. / همانجا

زیاده عرضی نیست

______________________________

(1) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی مقعد را به مرقد، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

(2) همین حال نیز، پس از ملاحظه عنوان «صلاحیت علمی»، به فدوی دست داد!

سهل و ممتنع

براستی که استاد سخن شدیداً درست فرمود که:

دو بیتی

گه بود کز حکيم روشن راي

برنيايد درست تدبيري

گاه باشد که کودکي نادان

به غلط بر هدف زند تيري!

مراد فدوی آن است که این همه کارشناس و متخصص ولائی، ادام الله ظلکم العالی، نتوانستند در طول 42 سال گره کور تهیهء مایحتاج اولیهء مردم عموماً، و مرغ ارواحنا روحی فداه را خصوصاً، فراهم فرمایند؛ بویژه این روزها، که آن موجود دوست داشتنی، شدیداً نایاب، و کسی هم جز فدوی منتظرالظهور، علت آن را نمی داند!

و اما خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانند که فدوی بخیل نیست و همواره نتایج پژوهش های عالمانه و طرح های گوناگون خود را به رایگان به حضور پُر زور آقایان علماء اعلام، دامت افاضاتهم، و نیز سایر مؤمنین و مؤمنات، ایدهم الله تعالی، تقدیم داشته و بقول خاج پرستان، همیشه بخشی از راه حل بوده است و نه مشکل، لکن دریغ از یک تشویق و پاداش ناقابل! ….

باری- فدوی منتظرالظهور بهمراه دستیار تعلیم دیدهء خود، در پی چند فقره عملیات محسوس و نا محسوس، سرانجام علت غیبت دراز مدت مرغان گرامی را دریافت. کوتاه سخن، باورتان بشود یا نشود، مرغان همگی نشئه و در گوشه های نا معلوم و دور از دسترس برادران، بخواب رفته بودند! سند مصور و منگوله دار این پژوهش علمی،پیوست است.

زیاده پژوهشی نیست.

اقدام ناشایست 

فدوی باید با خود برخورد کرده، اذعان و اعتراف کند، که همهء کارهای برادران آمریکائی نیز مفید و شایسته نیست و برخی حتا دستکم به منافع ظاهری ما لطمه می زنند. به مستوره ای در این پیوند نگاه کنید:

* بازداشت مدیر یک شرکت لوازم آرایش آمریکایی به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران. / العربیه

خب آخرخودمانیم،این چه حرکت زشت و بیربطی ست؟ درست است که:

مصرع 

زیباست دگر حاجت مشاطه ندارد 

 لکن می شد که با همین لوازم آرایشی توقیفی، دستی به سر و گوش حضرات آیات کشید بلکه ملت لذت شان را ببرد

زیاده انتقادی نیست.

در نوبت آرایش: توجه: در صورت خروج از آرایشگاه، نوبت را از دست می دهد!

تردید

فدوی در خبرهای برونمرزی خواند که برادر فلیپ، همسر ملکه الیزابت دوم، پس از یک قرن اما و اگر، دار فانی را، علیرغم میل باطن، ترک فرموده و به دیار باقی شتافته است. دوستی در حاشیه، خبر داده است که:

* "شنیدم جنتی امروز بلافاصله پس از شنیدن درگذشت پرنس فیلیپ از ملکه الیزابت خواستگاری کرده! و خامنه‌ای هم به همین دلیل ده روز عزاداری و تعطیلی اعلام کرده است"…

چه عرض کند؟ یعنی درسته؟ و اگر صحت دارد، Sister Elizabeth قبول فرموده است؟! در هر صورت، لطفا فدوی را خبر کنید!

زیاده پرسشی نیست.

اشتباه

فدوی در چند فقره تظاهرات دید که جماعت شعار می دادند: مرگ بر روحانی!.. جلوتر رفت و پرسید که منظور آیا حسن روحانی ست؟ گفتند: خیر، ما دیگر با حذف فقط یک روحانی، کارمان راه نمی افتد!...

چه عرض کنم؟! زیاده پرسشی نیست.

اکازیون

فدوی در خبرهای فضائی اخیر، دریافت که:

* یک سیارک بزرگ تا ساعاتی دیگر از «نزدیکی» کره زمین عبور خواهد کرد. / صدای آلمان

در این صورت، اگر زحمت نیست، توقف کوتاهی در امّ القراء بفرمایید، فدوی تعدادی مسافر دارد که بدلائل امنیتی، از بردن نام شان تا انقلاب بعدی(عج)، معذور است! 

ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع) 

***************************************

تحشیهء فدوی: منظور باید مرغان در هوا باشد، زیرا مرغی بدست ملت ورجاوند نمیرسد!

بیت

بری با خود نشان جای پا را

کنی تقلید، مرغان هوا را!

 

* خامنه ای: "کاندیداتوری سیدحسن خمینی به صلاح نیست." / انتخاب

تحشیهء فدوی: والله آقا بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م ) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آ آ..... لطفاً بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، چون چماقداران محترم بیت در اعتکاف هستند عرض می کند که حتا خودِ حضرت امام(ل) هم به صلاح نبود! 

* آمریکا: غنی‌سازی 60 درصدی ايران تحریک‌آمیز و نگران کننده است. / العربیه 

تحشیهء فدوی: به فدوی مربوط نیست و لکن سروران ما واژهء  تحریک‌آمیز را درمورد افعال قبیحه بکار می برند، منظور شما هم همین است، برادر بایدن؟! 

 

* ظریف: همانطور که موشک ساختیم، واکسن کرونا هم ساختیم! / کیهان لندن

تحشیه فدوی: لکن با وضعیت اضطراری شورای نگهبان، اولویت با پوشک بود، برادر محمد(ص) جواد(ع) ظریف!

* ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه: حمله به مسلمانان حمله به جمهوریت است. / یورو نیوز

تحشیهء فدوی:حاج آقا " ژرار دارمنن" مسئلتن! 

برعکس آن، یعنی سر بریدن خاج پرستان، توسط مسلمانان گرامی، چه حکمی دارد؟!

***************************************

طنز تصویری

***************************************

***************************************

***************************************

بزودی در سینماهای پایتخت:

***************************************

***************************************

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

16اپریل المورّب از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

****

*.*.*.*.*April 9, 2021*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت 

وساطت  

فدوی نه اینکه خواسته باشد به برادران، معاذالله نان قرض داده (1)و فی المثل، از صدا و سیمای حکومتی ، نستجیر بالله ، جانبداری کرده باشد ،خیر، ابداً!؛ زیرا فدوی حد و حدود خودش را می شناسد و میداند که امور صدا و سیما ،مانند سایر مسائل لشکری و کشوری،به حضرت آقا(ضپ)(2) مربوط است، و لاغیر! همچنین میداند که در آسمان ولائی ایران سابق،حتا مگس مکتبی هم ، بی اذن معظم له نمی پرد (3) و افزون برهمه ی اینها،فدوی منتظرالظهور اساساً  بیضه ی لازم برای دخالت در آن را نیز در اختیار ندارد و بر این پایه، اگر چیزی میگوید، صرفاً از سرِ دلسوزی ست.باری فدوی با این مقدمه،میخواست بگوید همانگونه که میگویند بشر جایزالخطاست، صدا و سیما نیز ممکن است در برخی موارد، دست به آبی ،چیزی برود !لکن این، یک استثناست، نه قاعده !،یعنی،اینگونه نیست که دائم دست به آب برود!(4) کوتاه سخن؛ مستوره یا سند مصور و منگوله داری را که در پی ملاحظه میکنید، موردِ بی پایه و اساسی ست که اخیراً"ارباب بی مروّت دنیا" ،برعلیه این زبان بسته یعنی صدا و سیما ،علم کرده اند:

خب حال خودمانیم، صدا و سیما نیست، لکن قاصم الجبارین او که هست، آخر صدا و سیمای بیت،براستی چه تقصیری دارد حاج آقا ،(5)،وقتی که خودِ آقا امام زمان(عج) ،اهل ورزش نیست، هان؟ فدوی همینجا این مسؤلیت خطیر و مأموریت بالا تر از خطر را نیز بگردن میگیرد که اگرپست کاپتیان تیم را برای معظم له دست و پا کند، می پذیرند یا به چاه کذائی، بر میگردند؟!

زیاده پستی نیست

پی نوشت

  1. این فقره ،یک زبانزد است و از مقوله ی نان قسطی در جامعه ی شکوهمند اسلامی نیست!

  2. ضپ: مسُتخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

  3. فدوی البته این را هنوز نمیداند که فقره ی طیاره ی اوکراینی، چگونه بی اذن حضرت آقا، درآسمان ولائی ایران ورپریده است؟

  4. لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، درمملکت بحمدالله والمنة ،آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

  5. اگر یکبار دیگر فحش بدهید،عمامه مان تویِ هم می رود ،و هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید،خواهر- برادر خواننده، قدری ملاحظه کنید آخر!، صبر انقلابی فدوی هم طول و عرضی دارد، نه ..

پشت و روی خبر  

روی خبر:

خبرگزاری شفقنا به نقل از مجتبی ذوالنور نوشته است که وارد شدن در چنین مناسباتی با چین و روسیه و کشورهای همسایه "یکی از مهم‌ترین راه‌های بی‌تاثیر کردن تحریم آمریکا" علیه جمهوری اسلامی است/. صدای آلمان

پشت خبر:

آمریکا:

یار با ما بی وفایی می کند

بی گناه از من جدایی می کند!

شمع جانم را بکشت آن بی وفا

جای دیگر روشنایی می کند !

 استاد سخن

پوست موز  

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که کلیپی را دوستان بجهت فدوی مرحمت کرده بودند که موضوع آن ،گزارش یکی از بیمارستانهای شیراز پیرامون یافتن داروی درمان قطعی سرطان پروستات بود که البته خبر بهجت اثری ست لکن فدوی نمیداند چرا گزارش مذکور مردم را شدیداً نگران کرده وهراسان از فدوی پرسیده اند :

با این حساب ، رهبر حالا حالا رفتنی نیست، چکار کنیم؟!

گفتنی ست که این نخستین کلکی نیست که ضدانقلاب بر علیه فدوی، سوار کرده است که برای جوری جنس یکی دو فقره ی دیگر را هم در پی می آورد:

(1)

 

(2)

 

ملاحظه میکنید که دوستان با آنکه موز در جامعه ی شکوهمند اسلامی از اقلام لوکس و بهای آن نیزنجومی ست ،چگونه زیرنعلین فدوی منتظرالظهور پوست موز گذاشته و همه جای اورا با شاخ گاو مُدّه ظله العالی،در می اندازند؟! 

بعدالتحریر

لطفاً بین خودمان باشد، ضدانقلاب نیز نشنود، فدوی دردو فقره ی اخیر،دست از جان ناقابل شسته و درفقره ی (1)طرف دیوانگان، و در فقره (2) طرف آبزیان را گرفت!

تشخیص 

فدوی : والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....بین خودمان باشد، حال که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم در اعتکاف هستند عرض می کند که تا آنجا که فدوی میداند، کرونا به امام زمان(عج) مبتلا شده است، الله العالم!

حرفا میزنه صادق..!  

برادر صادق خرازی، فرمایشاتی میکند که دراثر آن، سرِ همه جای فدوی،لامحاله اسفتاج اُرگانیک سبز میشود! فدوی بخیل نیست و میگذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز لذت اش را ببرند :

صادق خرازی در گفت‌وگو با ایسنا:

 ناکارآمدی دولت ها به دلیل عملکرد نهادهای زیرمجموعه رهبری نیست !

فضولی فدوی: بلکه بدلیل دخالت فدوی ست!

و در فرازی دیگر:

دموکراسی ما معیوب است ! و فکر می کنیم با برگزاری انتخابات به دموکراسی رسیده ایم، 

آخر برادر من !، این چه فرمایشی ست؟دیگر آنروی قوچک (1) فدوی را بالا نیاورید ؛ چیزی را که آدم ندارد، خراب نمیشود که، میشود؟ یعنی،ممکن است ماشینی که شما ندارید، خراب  شود؟! ، افتاد !؟دو میلیونی سرکار( دوزاری سابق- م) را عرض میکنم! و فرازهای دیگری برای جوریِ جنس :

دولت پنهان نتیجه عملکرد دولت رسمی است/ هرکسی قهر می‌کند، کاندیدای انتخابات می‌شود…..

پی نوشت

(1) محصولی از حضرات آیات که از امتزاج سگ و گرگ تولید شده و دیگرنجس نیست! که فدوی پیش ازین در مقاله ی جنس مشابه، به این مهم پرداخته است!

تنوع

فدوی خبر زیر را ، برای رو کم کنی هم شده، و نیزمحض تنبّه معاندینی که میگویند سپاه گرامی که مانند خنجر در دل مردم جا دارد ،باز نشر میکند؛ معاندینی که میگویند برادران قاچاقچی اهل تنوع نیستند و فقط بلدند هواپیمای مسافربری را در هوا بزنند:

اصابت گلوله نیروهای نظامی به قلب یک کودک / گویا تیتر- بنقل از ایران وایر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر: 

کمپین فعالین بلوچ به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که: یونس به همراه خاله خود جهت انجام کارهای پزشکی از روستای خود به سمت شهر راسک در حال حرکت بودند که ماموران سپاه پس از رد شدن آنها از ایست و بازرسی به سمت آنها تیراندازی کردند.

زیاده شلیکی نیست 

********************

حوض نقاشی  

فدوی در بروز رسانی اطلاعات خود پیرامون برادر کرونا،به تیتر زیر رسید:

روحانی: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است؛ برای همه واکسن وجود ندارد/ یورو نیوز

فرستاده ی فدوی اما بنقل ازیکی ازمشاوران نسبتاً آگاه کلیدالاسلام روحانی ریاست محترم آبدارخانه ی بیت (رئیس جمهور- م) که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، درگزارشی، ازگزینه ی سومی نام می برده که نامش بدلائل امنیتی ،هنوزرسانه ای نشده است و آن همانا سفر به شهرهای سورمه ای راه راه است که گفته میشود ویژه ی حضرات مسؤلین، آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی،و توابع سببی و نسبی آنان ضاعف الله اموالهم اجمعین است؛ الله العالم

میان "مار" من تا "مار" گردون!.. 

فدوی حوادث اخیر "میانمار" و اخبارمرتبط ،که گوشه ای از آن در پی می آید را وقتی مرور میکند ، ناخودآگاه درگیر نوعی اینهمانی میشود و خود را با اهالی آن سامان ،شدیداً همدرد ،و حتا نزدیک احساس میکند : 

    یک زن جوان که در تظاهرات میانمار کشته شده به سمبل مقاومت علیه کودتاچیان تبدیل شده است. این زن جوان ۲۰ ساله در تیراندازی نیروهای پلیس جان خود را از دست داد و سبب خشم بیشتر مردم میانمار شد./ صدای آلمان

و اما خوانندگان محترم ضدانقلاب، مسئلتن!:

سبب این همانی آیا ، ممکن است این باشد که فدوی خودش ،در "میان عقرب" زندگی میکند؟!:

***********

همیاری  

فدوی دغدغه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم  را شدیداً درک و بلکه رصد میکند و اگر هم بتواند، با نظرات کارشناسانه و البته خداپسندانه ی خود، در رفع آن به شیوه ی صلواتی،میکوشد.بیک مستوره در این راستا،ازیاده نظام بیت(خواننده کیهان دارالخُرافه- م) نگاه کنید:

4070---0918  : کنترل بازار میوه، مرغ و مایحتاج شب عید و ایام نوروز را به سپاه و بسیج واگذار کنید. چون دولت این‌کاره نیست.

لکن در پاسخ عرض میکند که فدوی برعکس آبدارخانه ی بیت می پندارد که (دولت- م)اینکاره ست !؛ فلذا احوط آنست که بجای آن،از لشکر 3زرهی اهواز و تیپ 2 از یگانهای مسلحانه ی ارومیه و حتا از  پایگاه یکم شکاری شاهرخی استفاده کنیم

و من الله التوفیق

سوء استفاده ی کلان از فدوی!  

عجیب است جان شما،!فدوی هرچه شب ِگرد میخوابد، بامداد که بر میخیزد،می بیند که دوباره توسط معاندین و در اینجا علی(ع) فدوی دراز شده ا!و مبالغی مهمل نیز به او نسبت داده اند فلذا  این فدوی، چاره ای ندارد جز اینکه مراتب آن ِفدویِ را در سامانه ی خود تکذیب، و از مُشرکان اعلام برائت بنماید زیرا بقول آن بزرگوار:

مصرع

غلباً اینقدَرَم عقل و کفایت باشد!

زیاده تکذیبی نیست 

 

مسئلتن!

1-ریزبالگرد اینجنیوئیتی ناسا روی مریخ نشست/ بی بی سی

فدوی: اونجا مرغ هم هست؟!

2-رژه مومیایی‌های فراعنه در مصر العربیه- تیتر مکتوبات 9 اپریل 021

جابجایی مومیایی‌ 22 فرعون طی مراسمی فراموش‌نشدنی

فدوی: جنتی بین شان نبود؟

و سرانجام:

***********************

در حکومت مستضعفان اتفاق افتاد !

 

                                                                     گزیده ای از :

علی مطهری به انتقاد از کسانی پرداخت که موافق اختیاری بودن حجاب هستند وی گفت: من حجاب را انتخاب نمی‌بینم و به آزادی در آن اعتقاد ندارم. من نیمه عریان بودن را آزادی انسانی نمی‌دانم و آن را آزادی حیوانی و غریزی تلقی می‌کنم. وی همچنین گفت: هنوز هم معتقدم اگر رفراندومی برگزار شود رای اکثر مردم به حجاب اختیاری نخواهد بود.

اگر کسی کنار دریا تحریک نمی شود بیمار است.خدا خواسته ما تحریک شویم.باید تحریک شویم.اینکه جوان ما با دیدن دست یک خانم تحریک می شود، خوب است.الان در اروپا مشکل دارند با این مسئله و تحریک نمی شوند. مردها تحریک نمی‌شوند و زن‌ها رو می‌آورند به مردهای آفریقایی!.. تعدد زوجات بسیار حکیمانه‌ست. چون زنان آماده‌ی ازدواج از تعداد مردان بیشتر است و نباید حق ازدواج کردن را از زنان گرفت.‌تساوی حقوق زن و‌مرد به معنای تشابه حقوق  آن‌ها نیست /سایت دیده بان ایران

****************

طنز تصویری(تلخ)  

*********

طنز تصویری(شیرین)  *

مروه سلحدار اولین ناخدای زن مصر ده روز پیش متوجه چیز عجیبی شد. کشتی عظیم باری "اِوِرگیوِن" در صدر خبرها بود که در عرض کانال سوئز به گل نشسته و یکی از پرترددترین مسیرهای کشتیرانی جهان را بند آورده بود.مروه ناگهان متوجه شایعاتی در اینترنت شد که او را مسئول و مقصر این رویداد می‌دانست. مروه می‌گوید "یکه خوردم".وقتی کانال سوئز بسته شد، خانم سلحدار صدها کیلومتر دورتر بعنوان جانشین ناخدای ناو "عایده ۴" در اسکندریه در حال خدمت بود.مروه سلحدار اولین ناخدای زن در مصر است/ بی بی سی

*********

**************

آلبوم کودکان کار

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

والله الموفق والمعین

9 اپریل المذبذب از برجام الحرام سنه ی 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

 

*.*.*.*.*April 2, 2021*.*.*.*.*

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

 

 

از چین به ترکمانچین!

فدوی نمی داند که برادران مظلوم و بیگناه ما، چه هیزم تری به ضد انقلاب و زنادقه فروخته اند که دم بساعت تحت الحنک ایشان را می گیرند و خون به دل نازک شان می کنند؟)(1) بفرمایید که بزرگواران خلافِ کدام گفتار، باور و نظر خود، عمل و اقدام فرموده اند؟ ایشان آیا به چند زبان زنده و مردهء دنیا باید اعلام کنند که اگر علاقه ای به ایران سابق دارند، محض خاطر دین حنیف است و اینکه باید در راه اسلام عزیز، هزینه شود؛ شمایان را چگونه حالی کنند که سوریه برایشان از خوزستان، مهم تر است؟ مگر حضرت امام(ل) هم شیهه کشان(2) نفرمود که: 

* حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر، ولو امام عصر(عج) باشد، اهمیت اش بیشتر است؟

* حکومت که شعبه ای از ولایت مطلقه رسول الله(ص) است یکی از احکام اولیه اسلام است؛ و مقدم بر تمام احکام فرعیه حتی نماز و روزه و حجّ است؟

* مسئلهء حفظ نظام اسلامى از اهمّ واجبات عقلى و شرعى است که هیچ چیز به آن مزاحمت نمی‏کند(3).

بله؟ اگر شما گوش تان سنگین است، حضرات آیات عظام و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، چه گناهی دارند؟ خب بروید دکتر!.. آخر این چه گرد و خاکی ست که ضدانقلاب بابت معانقه و اختلاط  ما با برادران مؤمن و معتقد چینی، و از آن میان، فخر الاسلام و زبدة المحققین العظام حضرت آیت الله "وانگ یی" براه انداخته است؟ چه مرگتان است؟ اگر بدنبال محمل و مجوّزید، بفرمایید، بسم الله!:

 

اصلاً، به گزارش نظامی گرامی در شرفنامه، سابقهء معانقهء ما با برادران چینی به قرن ششم می رسد؛ این هم سند منگوله دارش:

ز چینی بجز چین ابرو مخواه

ندارند پیمان مردم نگاه

سخن راست گفتند پیشینیان

که عهد و وفا نیست در چینیان

همه تنگ چشمی پسندیده اند

فراخی به چشم کسان دیده اند

اگر ترک چینی وفا داشتی

جهان زیر چین قبا داشتی4))

حال اگر برخی معاندین خاج پرست، مانند مونتسکیو در کتاب روح‌القوانین، می نویسند:

* چینی ها حقه ‌باز‌ ترین و متقلب‌ ترین ملت جهانند و در امور بازرگانی به هیچ وجه نباید به آنها اعتماد کرد» او می افزاید: «اگر کسی بخواهد با چینیان معامله ای انجام دهد باید ترازویی همراه داشته باشد زیرا هر فروشنده چینی دارای سه ترازو است. یکی ترازوی سنگین برای خرید است. دیگری ترازوی سبک برای وزن کردن اشیایی که می‌فروشد، سومی ترازوئی است که برای معامله با کسانی است که مواظب اند سرشان کلاه نرود. چینی ها حرص غیر قابل وصفی برای کسب منفعت دارند و هرگز نیز قوانینی برای مهار این زیاده خواهی های غیر اخلاقی وضع نشده است»(5).

 

ال اگر معاندین بالفطره درادامهء ابیات بعدی بر این باوراند که قضیه ختم به خیر شده است، شایعهء ضدانقلاب ست:

سپهدار چین گفت کای شهریار

نپیچیده‌ام گردن از زینهار

همان نیکخواهم که بودم نخست

به سوگند محکم به پیمان درست

چو گشتم پذیرای فرمان تو

نبندم کمر جز به پیمان تو

از این جنبش آن بود مقصود من

که خوشبو کنی مجمر از عود من

والخ…..

و یا اگر منافقی حضرت امام (ل) را تا آن حد چیزخور کرده که آیهء زیر را نازل کند، هیچ وجاهت فقهی ندارد: 

بر این پایه، احوط آن است که ضدانقلاب بخود آمده و اینقدر مته به خشخاش اعلای برادران نگذارد، حضرت آقا هم در جریان است، دیگر چه می خواهید؟

زیاده " ارزی" نیست.

_______________________________________

1. لطفاً دشنام ندهید،خواهر - برادر خواننده، خوبیت ندارد!،از این گذشته، درمملکت امام زمان)عج) آزادی بیداد می کند و فدوی منتظرالظهور دوست دارد از حق تعریف و تمجید از بزرگواران، که از انرژی هسته ای مسلم تر است، سوء استفادهء بهینه کند،..تا "اعدام" شود، هر آنکه نتواند دید!بقول عوام اوکی!2. (ل) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف لعنة الله علیه است!

3. حوزه نیوز

4. بهزاد زینی- بالاترین و نیز: https://ganjoor.net/nezami/5ganj/sharafname/sh43/

5. همانجا. سایر ابیات مرتبط:

وگر نه پس از آنچنان آشتی

ره خشمناکی چه برداشتی

در آن دوستی جستن اول چه بود

وزین دشمنی کردن آخر چه سود

مرا دل یکی بود و پیمان یکی

درستی فراوان و قول اندکی

خبر نی که مهر شما کین بود

دل ترک چین پر خم و چین بود

 

از آلبوم ترکمانچین

طنز تصویری (تلخ)

 

پشت و روی خبر

خبر هم مثل هرچیز دیگر طبقاتی ست و افزون بر آن، مانند سکه، پشت و رو هم دارد .به یک مستوره نگاه کنید:

  روی خبر: مجتبی ذوالنور: با روسیه هم سندی مانند چین منعقد می‌کنیم!/ صدای آلمان

پشت خبر: روسیه: ما را هم ازین نمد کلاهی ست!

گرفتن مخرج مشترک شان دیگر با شما!

 

 

 

 

مسئلتن!

 

فدوی نمی تواند جلوی بازیگوشی ذهن اش را بگیرد. به این خبر نگاه کنید تا بقیه را هم عرض کند:

* جسد بی‌جان مجری جنجالی تلویزیون ایران در خانه‌اش پیدا شد ./العربیه- تیتر

مسئله نخست: آیا جسد جاندار هم داریم؟ اگر بله، آیا می توان، برای آن، کسی مانند آیت الله جنتی و سایر حضرات آیات را مثال زد؟

مسئلهء دویم: خبر درگذشت خانم آزاده نامداری آیا، به امضای قرارداد "ترکمنچین  بین برادران مؤمن و معتقد چینی و مؤمنین خودمان، مربوط است؟

مسئلهء سیوم: فدوی که به مفاد قرارداد دسترسی ندارد فقط می پرسد که  حضرات آیات و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، آیا قرار است که تا 125 سالگی، بر سر مزار ملت شل و پل، فاتحه بخوانند؟

زیاده مسأله ای نیست.

نوعی تأملات شاعرانه

این برادرِ کلب آستان علی (غلامعلی حداد عادل – م) که، جسارت است، ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیت را هم هن و هن یدک می کشد، کم تا قسمتی، ابراهیم صهبای بزرگوار را بیاد می آورد که بهر مناسبتی، شعری صادر می فرمود!، از برادر حداد بخوانید:

در مورد بدی آب و هوا!

ای خداوند! کرامت کن و بادی!1)) بفرست

تا همه دود و دم از خطه تهران ببرد

ابر و باد و مه و خورشید به فرمان تواند

تو بفرما که یکی زین همه فرمان ببرد

بارالها! زسر کوه، نسیمی نفسی

تا کدورت ز دلِ سیدخندان(2) ببرد

باد بد بارتر از تخت سلیمانی نیست

باد را گفتی تا تخت سلیمان ببرد

نه مگر انوری از باد سحر خواسته بود

نامهء اهل خراسان بَرِ خاقان ببرد

نفس مردم، سنگین شده از گرد و غبار

هیچ کس نیست که بار نفس آسان ببرد

نه فقط راه نفس، راه نظر(3) بسته شده است

کوچه‌ای نیست که راهی به خیابان ببرد

پیش از این شمران، راه نفس تهران بود

حالیا نیست کسی دود شمیران ببرد

ترسم از شدت آلودگی دود، پناه

نبض اشخاص به سیگار و به قلیان ببرد

عادل این قطعه مکن عرضه به ارباب ادب

رسم ما نیست کسی زیره به کرمان ببرد

لکن زیره به انگلستان  که می شود:

دو بیتی

آدمی کی ترک عادت می کند ترک دنیا و سعادت می کند مثل این حضرت که دارد با عیال جّد اعلا را زیارت می کند!..

و اما پیرامون مالش قهرمانانهء حداد عادل، بیضهء حضرت آقا را(4):

ای دو چشمانت چراغ شام یلدای همه! آفتاب صورتت خورشید فردای همه ای دل دریایی ات  کشتی نشینان ر  امید وی نگاه روشن ات فانوس دریای همه ای بیان دلنشین ات بارش باران نور وی کلام آتشین ات آتش نای همه خنده های گاه گاهت خندهء خورشید صبح شعلهء لرزان آهت شمع شب های همه قامتت نخل بلند گلشن آزادگی سرو سرسبزی، سزاوار تماشای همه گر کسی از من نشانی از تو جوید، گویمش خانه ای در کوچه باغ دل، پذیرای همه لاله زار عشق یکدم بی گل رویت مباد ای گل رویت بهار عالم آرای همه!

      باری، اگرچه فدوی خوف آن دارد که مقام معظم رهبری، دامت تخریباته، را در موقعیت دشوار  "يک دل و دو دلبر" قرار دهد، معذالک او نیز قصیدهء خود را، که محصول عرقریزان روحش در تقابل با دلبری رقیب است، بشرح زیر تقدیم می کند. تا حضرت آقا "که را خواهد و میل اش به که باشد"! امید که مقبول طبع هنرپرور حضرت شان واقع شود.

آمین یا رب العالمین.

ای رُخت  کابوس شب های همه! کُند و زنجیر تو بر پای همه  ای که با اذن خداوند بزرگ  گشته ای حاکم به جان های همه  ای پس از آن هم گوارای وجود خانمان و مال و مأوای همه  ایکه با داغ و درفش ات گشته ای  سرور و سالار و آقای همه  ای کبود از مهربانی های تو پا و دست و پشت و آنجای همه ای شکسته از نشست بار تو نردبان قد و بالای همه  آگهی ز اسرار، بسکه کرده ای  استراق سمعِ نجواى همه  دست و دل بازی و جانا کرده ای  خون مبسوطی به دل های همه  گرچه صد در صد دموکراتی، ولی  می کشی سیفون به آرای همه آنچنانی تو که سهل ممتنع  زین سبب گشتی معمّای همه  التفات تو فقط امروز نیست  داده ای ترتیب فردای همه در محبت های تو تردید نیست  کرده ای بی شُبهه "توپا"ی همه!

زیاده عرضی نیست.

_______________________________________

1. شاعر نوع باد را مشخص نفرموده است!

2. منظور بیگمان برادر محمد(ص) خاتمی نیست زیرا شاعر در این مورد، بیضهء کافی در اختیار ندارد!

3.  منظور آزادی بیان نیست!

4. برای درک بهتر، حین خواندن این غزل، سیمای حضرت آقا را در ذهن خود، مجسم کنند.

مشکل لاینحل

کسالت حضرات، پنداری نه مهار می شود و نه معالجه! به یکی دو مستوره در این راستا نگاه کنید:

* فرنگیس حیدرپور وقتی  18سالش بود، با تبر یه سرباز‌ عراقی رو کشت و اون یکی رو اسیر گرفت. مجسمه ایشونو گذاشتن تو پارک شیرین کرمانشاه. سه بار مسئولی  کرمانشاه دستور دادن سینه‌های مجسمه رو بیشتر بتراشن تا جوان ها با دیدن اش تحریک نشن. تحریک با سینه مجسمه نتیجه‌‌اش رو می بینین(1):

و یا:

  * به گزارش پارسینه، شهرداری ایذه در اقدامی عجیب پاهای مجسمهء جهان پهلوان غلامرضا تختی را، که دوبنده  بر تن داشت، به دلایل نامعلومی رنگ آمیزی کرد. مجسمهء تختی طوری رنگ آمیزی شده است که گویی به جای دوبنده مخصوص کشتی، لباس کار پوشیده است. گفتنی است این مجسمه در میدان تختی شهـر ایذه قرار دارد.

باری، تا آنجا که فدوی می داند، جهان پهلوان تختی، مرد بوده است! مؤمنین ایزه ای را دیگر نمی داند.

ضمناً، برای جوری جنس برادران، فدوی فقره زیر را هم علاوه می کند تا رستگار شود.

زیاده موردی نیست.

______________________________________

1. دو تندیس یادبود از فرنگیس حیدرپور به عنوان بانوی مقاوم و اسطوره زنان شجاع در استان کرمانشاه وجود دارد یکی در پارک شیرین کرمانشاه و دیگری در میدان مقاومت شهر گیلان غرب نصب شد. به گزارش «ایکنا»، خبرگزاری بین‌المللی قرآن، حیدر رضایی، نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «تبر» می‌گوید که به خود حیدرپور کم توجهی شده ‌است، و بیشتر از رسیدگی به وضعیت این بانو، به انجام کارهای تبلیغاتی و ساخت تندیس و نماد وی پرداخته شده و این موجب گله‌مندی فرنگیس حیدرپور شده ‌است./ ویکی پدیا

در دل دوست بهر حیله!..

پنداری رفتن به بهشت راه های گوناگون و اما آداب خودش را دارد، نگاه کنید:

* و اما مقدمات رفتن به بهشت: یک کشیش در آفریقای جنوبی، به نام دانیل لیزگ اوتزگ؛ در اقدامی عجیب اعلام کرد که هر کس از علف های روییده در جلوی کلیسا بخورد به خدا نزدیک تر خواهد شد./ سیب موز

ادامهء گزارش لکن می گوید که مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، پیش از رسیدن به بهشت، ناگزیر به گذراندن امتحان الهی بشرح زیر شدند: 

بعد از اینکه مردم به شروع به خوردن علف کردند به یکباره دل درد شدیدی گرفته و با استفراغ و مسمومیت همراه شد.!

باری، بنظر می آید که مال ما بهتر است زیرا  برادران، ما را فارغ از اینکه علف بخوریم یا نخوریم، بطریقهء کرایه در مقصد، به زور به بهشت می فرستند!

**************************************************

**************************************************

**************************************************

**************************************************

بپایان آمد این جوهر، شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

2  اپریل المذبذب از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

*.*.*.*.*Archives*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)