حمیدرضا رحیمی

*.*.*.*.*

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*March 25, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

گزارش داوران

فدوی که ازعلاقمندان مسابقات گوناگون ورزشی و غیر ورزشی ست، سال هاست که بعنوان ناظر شاهد مسابقات شگفت انگیزی در رینگ بوکس جامعهء شکوهمند اسلامی ست.حریف، که حضرت آیت الهی باشد، دارای نعلین مشکی ست (کمربند مشکی سابق- م). طرف دیگر اما، که ملت یک لا قبا باشد، اصلاً کفش ندارد که پیرامون رنگ آن مناقشه کنیم! 

باری، تا آنجا که فدوی منتظرالظهور بیاد دارد، حضرت آیت الهی، در مسابقات قهرمان کشوری چهار دههء گذشته، چند باخت بیشتر نداشته است که برخی به اجمال و اختصار عبارتند از: نوروز و متعلقات، تخت جمشید، فردوسی، زنان... لکن، فدوی از طریق برخی محافل ورزشی و بموجب گزارشی که در پی می آید، ملتفت شد که مسابقهء تازه ای در شُرف انجام است و حریف حضرت آیت الهی این بار حاجی فیروز است:

* حاجی فیروز و عمو نوروز از جمله شخصیت‌های نمایشی سنتی ایران هستند که هر سال همزمان با به پایان رسیدن زمستان و فرارسیدن بهار، نوید نو شدن طبیعت و رخت بر بستن زمستان را می‌دهند. اما در یک تصمیم عجیب از سوی مدیریت شهری و آن هم در روز‌های آغازین تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰، تصمیم بر حذف شخصیت حاجی فیروز از کارناوال‌ها و برنامه‌ های شادی‌آور شهرداری تهران در سطح پایتخت گرفته شده است. /سایت رویداد۲۴ 

و اما آگاهان ورزشی بنقل از یکی از مقامات بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء ورزشی فدوی گفته اند: درست است که حاجی فیروز یک لاقبا، بعلت سوء تغذیهء طولانی، حریف رنجوری بنظر می رسد، لکن بدلائلی که از درک و بیان آن عاجز است، همه جای حریف را شدیداً بخاک خواهد مالید.

نوروز مکدر

پژوهش های فرساینده و نیز گزارش میدانی فرستادهء فدوی حاکی از آن است که نوروز امسال نیز با اتخاذ راهکارهای خداپسندانه،ختم به خیر شده است، این هم سند مصور و منگوله دارش:

زیاده ذلتی نیست.

هواشناسی

بقرار اطلاع، معاندین دوباره کلکی سوار کرده و دولت ابد مدت را شدیداً به سخره گرفته اند. نگاه کنید:

* چگونه آخرین جلسهء روحانی با وزیران اش تبدیل به خنده‌دارترین نمایش سال شد!/ گویا - تیتر

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* آخرین جلسهء هیات دولت با بارش باران همراه شد. شدت باران به حدی بود که ظرف چند دقیقه تمامی وزرا و خبرنگاران غافلگیر شده زیر باران، کاملاً خیس شدند. ضدانقلاب تصاویر زیر را نیز بعنوان سند مصور و منگوله دار، پیوست کرده است:

منظور ضدانقلاب آن است که پنداری آب در خوابگه مورچگان مکتبی ریخته اند!

باری، فدوی خوانندگان محترم ضدانقلاب را نمی داند، لکن خودش عمراً که زیر بار برود، و می پندارد که کاسه ای زیر نیم کاسه است؛ هم ازین رو بود که فرستادهء خود را با لباس مبدل به محل حادثه گسیل داشت. فرستادهء فدوی طی چند فقره عملیات نامحسوس، دریافته است که هیات دولت، پیرامون پاره ای اختلافات،سرانجام به جماع(1) رسیده و لذا دوش دستجمعی گرفته اند!.. الله العالم

بعدالتحریر

یک گزارش تأیید نشده نیز بنقل از یکی از مقامات بیت، که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود،حاکی ست که بارندگی مذکور خشم اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تخریباته را چندان برانگیخته که مقرر فرمودند که مقامات ادارهء هواشناسی بیت را به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، فلک کنند که چرا باران بی اذن معظم له باریده است!

________________________________________

1. فدوی احتمال میدهد که جماع دراینجا لغزش تایپی باشد.فلذا احوط آنست که خوانندگان محترم ضد انقلاب، عجالتاً لغزش تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)! 

 

مشکل زبان 

فدوی در مرور خبرهای برونمرزی به تیتر زیر رسید:

* مایک پمپئو: رژیم ایران فقط زبان زور را می فهمد. / العربیه

فدوی بناگزیر و در پاسخ عرض میکند که  والله برادر مایک، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق- م) دروغ چرا، تا اعدام آآآآ... بین خودمان باشد، ضدانقلاب نیز نشنود، اولاً ملت است که بیش از چهار دهه ست که رژیم گرفته، شما چرا به سامانهء فربه حضرات آیات می فرمایید، رژیم! دو دیگر اینکه، حضرات ما، ادامه الله شوکتهم، تا آنجا که فدوی می داند، هیچ زبانی جز زبان آخوندی را نمی فهمند؛ بر این پایه، شما عجالتاً تشریف ببرید اکابر!

بدشانسی 

...عجب گرفتاری شده است این برادر "جو بایدن"! مردم از بام تا شام، همه جوره زمین می خورند، لکن کسی ملتفت نمی شود اما مال معظم له فرق می کند؛ توجه کنید:

* جمعه 19 مارس 2021 انتشار یک ویدیو جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را در حالی نشان داد که 3 بار متوالی هنگام بالا رفتن از پله هواپیما زمین خورد. دوربین‌های خبرنگاران جو بایدن را در حالی رصد کردند که پیش از سوار شدن بر هواپیما 3 بار متوالی روی پله هواپیما زمین خورد و پس از آن بدون کمک به بالا رفتن از پله‌ها ادامه داده و بر هواپیما سوار شد. /العربیه

باری، دشمن دانا یا دوست نادانی هم در کار نیست که بگوئیم:

بیت

دشمن دانا بلندت میکند

بر زمین ات می زند، نادان دوست!

بهر روی دوستان طناز، طنز تصویری زیر را در این راستا، ساخته و پرداخته اند:

زیاده عرضی نیست.

رقابت

راستش از شما چه پنهان که فدوی مرتکب یک خبط تاکتیکی شده بود که بدینوسیله، ضمن پوزش، با خود نیز برخورد می کند!.. باری، فدوی تاکنون می پنداشت که فقط برادران مؤمن و معتقدِ چینی هستند که هوای ما را دارند و ملزومات ضد شورش و شکنجه و از این قبیل مرحمت می کنند، لکن امروز دریافت که ممالک محروسهء Sister Elizabeth نیز از دور و نزدیک، دستی بر آتشی که برای باربکیوی ملت ناسپاس بر پا شده است، دارند!.. یک مستوره مصور و منگوله داری در این مورد، دم دست است:

و در توضیح پیوست تصویر نیز آمده است:

* کایلی مور- گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی- بریتانیایی که بیش از دو سال در ایران زندانی بود، در توییتی نوشت:‌ روی دستبندهایی که هر بار موقع ترک بند ۲-الف زندان اوین، به ما می‌زدند نوشته بود:‌ «ساخت بریتانیا»؛ دستبندهایی که حتی برای رفتن به بیمارستان و زمانی که به علت اعتصاب غذا قادر به راه رفتن نبودیم، به ما می‌زدند، ساخت بریتانیا بود.

ضمناً: خامنه ای واکسن انگلیسی را ممنوع کرد!

 ابتلا

فدوی خبر شد که:

والله برادر بی.بی.سی، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق- م) دروغ چرا، تا اعدام آآآآ... بین خودمان باشد، ضدانقلاب نیز نشنود، تا آنجا که فدوی می داند، کرونا به پاکستان و نیز ایران مبتلا شده!

 

بود و نبود...

فدوی در مرور گزارشی در مجازستان (تلگرام)، به خبری بشرح زیر رسید:

* کار ارزشمند حامد همایون امشب در تلویزیون اجازه پخش نگرفت!

و در توضیح بیشتر:

* قطعه ای که با حضور تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال برای علی انصاریان و مهرداد میناوند تولید شده بود، به بهانهء ممنوع التصویر بودن همایون، از تیتراژ برنامهء فرمول یک حذف شد. دلیل ممنوع التصویری؟ عکس با مزار «هایده»!

  باری، فدوی منتظرالظهور پس از ملاحظهء مطلب، در شک بین دو و سه شدیداً گیر کرد؛ لکن قدری که بخود آمد کوشید که با یک تناسب ساده مسأله را حل کند؛ بدین معنا که وقتی عکس گرفتن با مزار هایده چنین عواقبی دارد، اگرهایده زنده بود، سرنوشت حامد همایون چه می شد؟!

  زیاده مسأله ای نیست.

***********************************************

***********************************************

***********************************************

***********************************************

*********************************************** 

 

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

26  مارچ المفرح از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*March 19, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

با آرزوی بهروزی و پیروزی، در نوروزی که در چند قدمی ست

طعم واکسن

فدوی از لجبازی های ضدانقلاب و معاندین، در پیوند با واکسن برادر کرونا، سر در نمی آورد؛ ایرادشان، گفتن ندارد که وارد نیست (1)؛ عرض فدوی مبتنی بر اخبار زیر است: 

* واکسن کوبایی از مسیر ونزوئلا وارد ایران می‌شود. مقامات مسئول وزارت بهداشت بارها بهانه‌ء عدم واردات واکسن‌های اصلی کُرونا را «موش آزمایشگاهی» نبودن مردم ایران عنوان کرده‌اند، حالا سخنگوی سازمان غذا و دارو می‌گوید ۱۰۰هزار دوز واکسن کُرونای Soberana ساخت کوبا را برای اجرای فاز سوم مطالعه انسانی وارد کرده‌اند. / کیهان لندن

با شعار ایرانیان «موش آزمایشگاهی» نیستند، واکسن کوبایی برای تست روی ۵۰ هزار نفر به ایران می‌رسد!

فدوی: پدر جان، عیب می جمله بگفتی، "ضررش" نیز بگوی! معاندین بفرمایند طعم سیگار برگ مرغوب را، کدامیک از واکسن ها دارند؟ 

_____________________________________

1. لطفاً دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة، آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

فی سبیل الله

فدوی در مرور خبرهای فرامرزی به تیتر زیر رسید:

* ایران نفت خود را به چین با تخفیف زیاد می‌فروشد. / صدای آلمان

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* بر اساس یک گزارش رسانه‌ای، جمهوری اسلامی به دلیل نداشتن خریدار کافی، نفت ایران را سه تا پنج دلار زیر معیار نفت خام برنت می‌فروشد. میزان صادرات نفت این کشور به چین در ماه جاری میلادی به حدود یک میلیون بشکه در روز می‌رسد..

ایوای! خدا فدوی را بکشد!.. آخر چرا؟ اصلاً قرار نبوده که برادران مؤمن و معتقد چینی، بابت نفت بما چیزی بپردارند!

مصرع

گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد؟

مراد فدوی آن است که مگر برادران چینی کمتر از بشار اسد (سوریه) و «نیکلاس مادورو»  (ونزوئلا) هستند که نفت صلواتی دریافت می فرمایند؟ هان؟ 

گسترش همکاری

یکی از ویژگی های بسیار مثبت نخستین حکومت الله بر زمین، همانا ایجاد ارتباطات یکطرفه، با سایر اقوام و ملل است.گفتن ندارد که این، یک استعداد شدیداً خدادادی ست و در اختیار همه کس نیست؛ از نمونه های پیشین، به یک مستوره مصور و منگوله دار، نگاه کنید: 

و از نمونه های اخیر که تازه از تنور درآمده:

بلوغ مکتبی

این روزها پنداری اعلام موضع پیرامون انتصاباتِی که در راه است (انتخابات سابق- م) دغدغهء ملت شده است. فدوی تا یادش نرفته عرض کند که با این موضوع ابداً مشکلی نداشته و ندارد زیرا ملت ورجاوند به درجه ای از انواع بلوغ رسیده  که دیگر نیازی به دخالت فدوِی منتظرالظهور ندارد. سند مصور و منگوله دار پیوست به وضوح نشان میدهد که مردم انتخاب خود را کرده و به مرغ رأی داده اند!

استفتاء

موردی را که در پی ملاحظه می کنید موجب استفتاء  شده است: 

سؤال: زنی که شیر بغل کند و یا شیر او را، چه حکمی دارد؟

جواب: و اما در باب اینکه آن  شیر نَر نابکار، جایز است که آن ضعیفهء سجادیه را بغل کند یانه، بین علما شدیداً اختلاف است. گله ای از علما معتقدند که احوط آنست که شیر نَر را با یک قلاده شیر مادّه تعویض،و یا آن ضعیفهء سجادیه را، با یک فقره برادرِ، ترجیحاً بسیجی، جایگزین کنند ؛ و گلهء دیگری از علما بقول عوام including مرجع تقلید عالیقدر فدوی ابدالله دولته،بر این باورند که نخست باید معلوم شود که آن خواهر با شیر نَر چه نسبتی دارد؟ در فرض سؤال که نسبتی نداشته باشند، مقتضی ست که حدود الهی،در محل باغ وحش  جاری شود تا موجب عبرت سایر حیوانات نَرشده که دیگر بازدید کنندگان مؤنث را بغل نکنند.حضرات آیات در پایان نیزمتذکر شده اند که  سهم الشلاق بر عکس سهم الارث است؛ یعنی سهم الارث پسران، دو برابر سهم الارث دختران است لکن در مورد سهم الشلاق،سهم خواهر دو برابر برادر است و در فرض موردِ حاضر،سهم شلاق آن ضعیفهء سجادیه 70، و سهم آن  شیر نَر نابکار 35 ضربه است.

و من الله التوفیق..

****************************************

****************************************

طنز تصویری

****************************************

****************************************

****************************************

****************************************

آکادمی چفیه مالی / 49 Academy Awards 

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در چهل و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(2) مُستظهرباشند:

* 9609---0936 و 5374---0936: بیانات حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای عزیزمان در روز مبعث توصیه‌هایی نجات‌بخش و مایه آرامش و اطمینان روح و روان شنونده بود. واقعاً احساس می‌کردیم انرژی فوق‌العاده دریافت می‌کنیم. خداوند ان‌شاءالله سایه این حکیم فرزانه را بر سر ملک و ملت تا ظهور حضرت مهدی (عج) مستدام بدارد. 

 

* یک شهروند بازنشسته: کیهان محترم! به دولتی‌ها، به ویژه 4 نفر اول دولت، بگویید آن ‌قدر نسبت به گرانی‌های افسارگسیخته بی‌تفاوت بودید و هستید که باعث آزردگی خاطر رهبر معظم انقلاب شدید. معظم‌له از دلال‌ها و واسطه‌ها نام بردند. اگر دولت عاجز است، که هست، کار مبارزه با این جرثومه‌ های فساد را به بچه‌های سپاه و بسیج بسپارد. هفت سال است نام دلال‌ها ورد زبان مسئولان است و هیچ کاری نکرده‌اند. بسیجی‌های حاج‌قاسم(ره) ده روزه واسطه‌ها را قلع و قمع می‌کنند. 

 

* دکتر طوسی‌زاده:  آقای جهانگیری! با این بلایی که دولت یازدهم و دوازدهم خصوصا با ایجاد مشکلات اقتصادی بر سر کشور آورده است آمریکا با کمترین هزینه به بیشترین اهدافش رسیده است. البته با درایت و رهبری حضرت آقا خواب دشمن تعبیر نخواهد شد. پس لطفا در این چند ماه آخر سکوت کنید و کمتر ایجاد مشکل کنید. 

 

* 0049---0911 و 7250---0919 و 6455---0910: در روز درختکاری رهبر معظم انقلاب اسلامی، نارضایتی و نگرانی خود را از گرانی‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اعلام فرمودند به خصوص در مورد مایحتاج عمومی و مواد غذایی، گرانی میوه وتره‌بار و لزوم کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها به مسئولین و دولتمردان دستورات مؤکدی صادر فرمودند که باید مورد توجه و پیگیری و اطاعت امر بخصوص در این ایام حساس آخر سال و در آستانه حلول سال جدید و عید نوروز قرار گیرد.

2143---0913

 

* 8455---0912: در حالی که رهبر معظم انقلاب دغدغه معیشت مردم را دارند و می‌فرمایند مسئولان باید مشکلات معیشتی را حل کنند رئیس‌جمهور مدعی است چرخ زندگی مردم می‌چرخد. آیا منظور رئیس‌جمهور چرخ زندگی آن 4 درصد خاص است؟

 

0811---0914:  تأکید چند باره حضرت امام خامنه‌ای در مورد رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به دولتمردان و عدم تحرک لازم از سوی دولتمردان، درس عبرتی است که مردم در انتخابات هوشیار و عالمانه شرکت کنند. دیگر جای آزمون و خطا نیست.

 

 

0049---0911: تذکر چند باره رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای به مسئولین در باب گرانی‌ها به نظر می‌رسد اگر به تکه سنگی داده می‌شد تا به حال حرکتی از خود نشان می‌داد!

 

0550---0933:  با توجه به سخنان رئیس‌جمهور در مورد عمل به وعده‌ها و چرخیدن همزمان چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها در حال حاضر، عرض می‌کنم، انقلاب امام خمینی(ره) سالم است و این انتخاب غلط بود که مشکل آفرید.

 

رویداد 24 سردارعلی فدوی: درایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب باعث شده است تا توطئه و خباثت‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی و جبهه باطل نتیجه عکس بدهد.

 

3949---0912 و 0049---0911: ماجرای انجام تکلیف فرزند رهبر عزیز انقلاب روی مقوای پاکت میوه بسیار جالب و خواندنی بود. پیشمرگ توییم آقاجان. عشق ما، محبوب ما تویی... خدایا تا ظهور دولت یار امام خامنه‌ای ما را نگهدار.

 

8949---0912: در قبال اجرای دستورات سرنوشت‌ساز رهبر معظم انقلاب همه به سهم خویش مسئول هستیم. نباید گذاشت رهنمودهای معظم‌له روی زمین باقی بماند و فرصت‌های نظام به واسطه اعتماد به بیگانگان از بین برود. دستگاه قضایی و دستگاه‌های نظارتی هم باید در این زمینه نقش ایفا کنند.

 

ای حکیم انقلاب و ای رهبر و مقتدای ما که سخن از غنی‌سازی 60 درصد فرمودید... بی‌جهت نیست که دوست و دشمن شما را هوشمندترین رهبر خطاب می‌کنند... رهبر ما دقیقا می‌دانند چه زمانی چه سخنی باید گفت. چون هر درصدی که به غنی‌سازی اضافه شود آشوبی در دل سردمداران غرب برپا می‌شود. پاسخی بهتر از این به گستاخی‌ها و بدقولی‌های استکبار سراغ دارید؟!

 

* 3107---0902 چطور رئیس‌جمهور ادعا می‌کند بدون نفت کشور را اداره کردیم! اگر تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش شبانه‌روزی پاسداران و نظامی‌ها، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و... نبود مگر می‌توانستید کمر راست کنید؟!

 

* حیدری و عسگری: در چک پولها و اسکناس‌های جدید دیگر خبری از تصویر مبارک امام راحل(ره) نیست... شاید حذف تمثال مبارک امام نیز از پیامدهای اجرای سند خفت‌بار 2030 باشد. راستی مؤسسه نشر و آثار امام که سالیانه میلیاردی بودجه هم دارد کجاست؟ چطور اگر از دماغ یکی از فتنه‌گران که دل امام را هم خون کردند قطره خونی بریزد صدای وا مصیبتایشان بلند می‌شود؟

فارغ التحصیل ممتاز این دوره

یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز،بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین،محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین.

_____________________________________

1. چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2. (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3. بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4. حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5. بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

19  مارچ المفرح از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*March 11, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

رویداد

سفر برادر «پاپ» به عراق معلی، که دیدار با عتبات عالیات زنده و مردهء آن سامان را در پی داشت، پس لرزه هائی را نیز موجب شد که فدوی به اجمال و اختصار، به برخی از آنها اشاره می کند:

نخستین و فی الواقع مهمترین پس لرزه، در مقعد(1) مطهر و مجلل حضرت امام(ل) رخ داده است. شدت این زلزله را مرکز زلزله نگاری قم(س) 18.90 به مقیاس " ریش ِتر" ثبت کرده است. گويا از آنجا که به گزارش آیت الله جنتی، امام(ل) هنوز زنده ست(2)، فلذا معظم له بشدت خشمگین شده و خطاب به پاپ فرموده است که «لکن این طور نباشد که امّت ما از خورد و خوراکش زده، سنگ به شکم خود بسته و چنین دربار شاهانه ای را به جهت ما تدارک ببیند، لکن شما، در یک قیام و قعود بروی ما سیفون کشیده، به عراق رهسپار شوید!، خب زودتر می گفتید که امت ما اینقدر هزینه نکند!»

باری- آبی ست که ریخته و خود کرده را هم تدبیر نیست و احوط آن است که ما بسود اسلام عزیز، البته به روایت خودمان،مصادرهء به مطلوب فرمائیم:

مثلاً، حاج قاسم هم " ازین نمد کلاهی ست"!:

البته این نیز گفتنی ست که بردباری حضرت آقا را سایر مقامات نداشته و برخی در اعتراض به بی اعتنائی برادر پاپ به حضرت آقای ما، بوجه زیر، شدیداً  زنجیر پاره کرده اند که عجالتاً کفایت می کند!

_________________________

1. خدا بگویم این تایپیست سربهوای فدوی را چه کند که پیوسته،آنجای فدوی را با شاخ گاو ُمدّ ظله العالی در می اندازد؛لطفاً تا دیر نشده،لغزش تایپی "مقعد" را به "مرقد"  اصلاح بفرمائید،اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

2. فدوی قاصم الجبارين را شدیداً  گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری ادامه الله علوّه را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلب فوق ساخته و پرداختهء کارگاه طنز او نيست و خود جنس است؛لینک آن پیش از این تقدیم شده است و دیگر مکرر نمیکند..

حق با مشتری ست!   

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب یادآور می شود که تمهیداتی که متولیان جوامع گوناگون، در ترغیب و تشجیع شهروندان، دراجرای منویات حضرت شان تعبیه می کنند، به شمار جوامع، متفاوت است. در اینگونه جوامع عقب مانده، فی المثل، فدوی که به لطف حضرات دیری ست که در جوامع واقعاً شکوهمند خاج پرستان!، که گفتن ندارد،که مع الاسف در غیاب امامان و امامزادگان گرامی(ع- س- ص- عج) اتفاق افتاده است، به اتلاف عمرعزیز مشغول است، بارها دیده است که تولید انبوه کالا و ارزاق عمومی در حدی بوده است که اولاً در جمله ای شعارگونه می گویند: «حق با مشتری ست» و در فرازی دیگر: "یکی بخر،دو تا ببر"! خب این از بازار خاج پرستان که عازم جهنم هستند و این نیز، از مشتریان ایران سابق که علیرغم میل باطن: 

* روغن ثبت ‌نامی هم به بازار آمد! روغن را امروز ثبت‌نام کن سال 1400 تحویل بگیر!/ اعتماد آنلاین

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* کمبود و سهمیه‌بندی روغن به تهران رسید. برخی فروشگاه‌ های زنجیره‌ای برای تحویل روغن جامد ثبت‌نام می‌کنند اما زمان تحویل روغن سال 1400 است. این در حالی است که رئیس انجمن صنایع روغن نباتی ایران می‌گوید در بهمن ماه 180 هزار تن روغن در کشور توزیع شده و این رقم بالاترین توزیع روغن در ادوار گذشته است. 

زیاده ارزی نیست که روغن وارد یا تولید فرمایند!

از موارد استعمال یخچال!

 فدوی تردید ندارد که اگر این پرسش را بین خوانندگان محترم ضدانقلاب به آزمون بگذارد که "یکی از فوائد یخچال را شرح دهید!"،کسی از عهدهء پاسخ بر نمی آید، مگر آموزگاری گرامی در ایران سابق،

که با کمبود وسائل کمک آموزشی رنج می برد.پاسخ را در پی ملاحظه می کنید:

* تدریس آنلاین روی در یخچال! بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش برای این که دانش آموزان زیاد از مطالب درسی دور نشوند از معلمان خواست با تدریس آنلاین، کلاس‌ها را در فضای مجازی راه اندازی کنند. در این میان ویدئوی یکی از معلمان فداکار شهرستان حمیدیه بسیار پر بازدید و با واکنش وزیر آموزش و پرورش هم همراه شد. در این ویدئو معصومه عنصری معلم دلسوز اهل حمیدیه به دلیل نداشتن "وایت بُرد" برای آموزش از راه دور دانش آموزانش، از یخچال منزلش استفاده می‌کند./تیک

تردید 

فدوی نمی داند که این ملت، از جان برادران یک لاقبا، چه می خواهند؟ آنها پیوسته و با ایراد انواع و اقسام اتهامات البته بی پایه و اساس، مصدع اوقات شریف شان شده و دست و پا گیرشان می شوند(1). حال، فدوی به کنار، پادشاه پیشین ایران نیز بنقل از حافظه در گفتگوئی خاطر نشان کرد که کسانی که از طریق کار و فعالیت شان به ثروت می رسند، در مملکت خودشان سرمایه گذاری کنند، و پادشاه فعلی ایران، متخلص به حضرت آقا هم، پیرامون  اختلاس های سنگین عملهء بیت و سرمایه گذاری در عتبات عالیات کانادا(ع- س- ص، عج) خطاب به ملت شل و پل می فرمایند: «کش اش ندهند!» که البته حق دارند زیرا این کش، از سلالهء کش تنبان است و یک وقت پاره شده و اسرار هویدا می شود!

باری در همین راستا، مورد تازه ای را که فدوی دید، از این قرار بود: 

* ثروت افسانه‌ای قالیباف!/ گویا تیتر- بنقل از رویداد 24

خب، بقول عوام، So What? – برادر محمد(ص) باقر(ع) قالیباف دستکم چهل و دو سال است که، باز هم بقول عوام، Non-stop قالی می بافد، بینوا چه کند دیگر؟

________________________________

  1. لطفاً دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة، آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

وعده    

راستش فدوی تاکنون تصویر و تصور درست و درمانی از زبانزد "بزک نمیر بهار میاد / کُمبزه با خیار میاد" نداشت که شاهدی از غیب در دوران سفرهای فضائی و بوجه زیر رسید:

تبریکات فدوی را هم بپذیرید!

زیاده وعده ای نیست.

در رجحان  قوهء باه، به آسانسور! 

  فدوی نمیداند  که برادران، وقتی به خودشان می رسد، چرا فرمول شرعی الاهم و فی الاهم را رعایت  نمی کنند؟! بعنوان مستوره نگاه کنید: 

* واعظ‌ طبسی پادرد داشت، در کاخ مرمر آسانسور ساختیم! / ایندیپندنت فارسی 

به فدوی مربوط نیست ها، لکن تکلیف فرمول شرعی الاهم و فی الاهم، چه میشود؟ باری مراد فدوی آن آست که آنگاه که به فتوای علمای سلف، حضرات ائمهء اطهار، رضوان الله علیهم اجمعین، نعلین زرد موجب تقویت قوهء باه میشود؛ بر این پایه، فکر نمی کنید که پیش از آسانسور ،نعلین زرد لازم بوده است؟

زیاده عرضی نیست.

سابقه

برادران؛ و به تبع آن رفتار برادرانه، پنداری از دیر باز و فی المثل از زمان فرخی یزدی، وجود داشته است! این هم سند منگوله دارش:

چون عیش و غم زمانه قسمت کردند

ما را غم بی‌کرانه قسمت کردند

شیخ و شه و شحنه، عیش و نوش همه را

بُردند و برادرانه قسمت کردند!

کم کاری

فدوی شلتاق و شبیخون برادر کرونا را در شهرهائی که امام و امزاده ندارند می فهمد، ولی مشهد(ع) و قم(س) دیگر چرا؟ پس حضرات ِ(ع- س) آنجا چکاره اند، بله؟؟

  * خراسان رضوی در وضعیت قرمز. رضوی، شهردار مشهد، ضمن درخواست از مردم برای اینکه در نوروز امسال به مشهد نیایند، گفت: صادقانه و بدون تعارف باید بگویم سفر به مشهد فاجعه انسانی به بار می‌آورد. /انتخاب 

* معاون وزیر بهداشت: عامل شیوع ویروس کرونا در قم «طلاب چینی» بودند. / محبت نیوز

فدوی فقرهء جاخالی دادن حضرت عباس(ع) را نیز برای جوریِ جنس، در پی علاوه میکند:

دخالت

فدوی بیکی از ویژگی های شگفت انگیز ملت ورجاوند، پیش از اینها پرداخته و دیگرمکرر نمی کند، مگر مستورهء تازه ای که نظر او را  در این راستا جلب کرده باشد. باری، محض یادآوری عرض می کند که آن ویژگی، خاصیت فنری بودن ملت ورجاوند است!.. بدين معنی که هرچه فشارش بدهی، بزرگوار پائین تر می رود!..

فدوی، عجالتاً، با بقیه اش، که اگر روزی حضرات قدری احساس خستگی کرده و نعلین خوشبوی مبارک شان را از روی این فنر فشرده شده بردارند چه اتفاقی می افتد کاری ندارد. و اما تازه ترین نمونه، لباس عروسی ست که ملاحظه می کنید بی آنکه کسی بپرسد که برادران، در خصوصی ترین لحظات زندگی مردم، که بقول اهل حقوق در حیطهء احوال شخصیه است، چه می کنند؟!

**********************************************************

**********************************************************

**********************************************************

**********************************************************

**********************************************************

به مامانم میگم عروسی پسرخاله کراوات بزنم یا پاپیون؟

میگه زنگوله بنداز که موقعی که مست کردی 4 ساعت دنبالت نگردیم!

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

12  مارچ المفرح  از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*March 5, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

*************با گرامیداشت روز جهانی زن************

بالاتر از خطر! 

خوانندگان محترم ضدانقلاب باید پیش از فدوی در جریان احتمال قریب به یقینِ ترور معجزهء مغضوب هزارهء سوم (احمدی نژاد- م) قرار گرفته باشند.فدوی برای محکم کاری، عین خبر میمنت اثر را در پی می آورد:

* احمدی نژاد: بحث ترور من جدی است، مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده و در چند جای مطمئن قرار داده ام.

و در ادامه خبر بهجت اثر:

* محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش این بار از تهدید به ترورش حرف زده است. محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره تهدیدش به ترور گفت: ستاد درست می کنند، برنامه تبلیغی درست می کنند برای تخریب دیگران. خوشبختانه سهم من خیلی زیاد است، از زمین و زمان می زنند! چه خبر است؟ چه شده است؟ وی گفت: من هم معتقد هستم که بحث ترور جدی است. خودشان می کشند، خودشان هم مراسم عزاداری برپا می کنند و بعد دیگران را متهم می کنند! گویا/ صدای آلمان

باری پژوهش های محسوس و نامحسوس فدوی حاکی ست که در پیوند با اعلام خطر بالا، هیچ اعتراض یا صدائی جز از سلمان رشدی، برنخاست! فرستادهء فدوی اما از محل اختفای سلمان رشدی گزارش کرده است که خروج احمدی نژاد از صف ترور، خشم سلمان رشدی  را شدیداً برانگیخته و اظهارداشته که چه معنی دارد که قزلباشان بیت، او را که از زمان حضرت امام(ل) تاکنون در صف ترور قرار دارد، دور زده و برادر احمدی نژاد را خارج از نوبت ترور کنند؟!

زیاده اعتراضی نیست.

ترافیک 

شهر پنداری چندان شلوغ شده است که صدای برادران دیگر، بگوش خودشان هم نمیرسد! به یک مستوره نگاه کنید:

* افشاگری رضایی درباره تبانی وحشتناکی که بورس را به بحران کشاند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از سیاست‌های ضد تورمی دولت روحانی، در خصوص پشت پرده بحران بورس افشاگری کرد و گفت: دولت چون فهمید بورس می‌رود بالا، پول‌ها را وارد بورس کرد. حدود 200 نفر 70 هزار میلیارد تومان سهام خود را از بورس خارج کردند!/ بهار نیوز

ملاحظه کردید؟ فدوی شاهد است که این زبان بسته چقدر شیهه کشید و سینه به تنور چسباند که بابا "اقتصاد ایران باید به تمیرگاه برود"(1)، کسی زیر بار نرفت؛ گفتن ندارد که دیگر دیر شده است و اقتصاد ایران باید به طویله برود که تضادی هم با نصّ صریح حضرت امام(ل) ندارد(2)!/ بورس نیوز

وزیر طناز! 

فدوی نمی دانست که برادر پمپئو، که اندکی پیش وزیر خارجه ممالک محروسهء امریک بوده است، دستی هم در طنز، دارد، نگاه کنید:

* پمپئو با اشاره به قتل سلیمانی به تمسخر: خدا بیامرزدش دیگر مشکل‌ساز نیست! / العربیه

زیاده مطایبه ای نیست.

در باب برخی شبهات مؤمنین

فدوی ابداً قصد حالگیری ندارد لکن این نکته نیز گفتنی ست که ملت ورجاوند، خیال می کند که از حضرات آیات نستجیرالله باهوش تر است، که البته و خوشبختانه چنین نیست!و یکنفر باید او را ازین اشتباه تاریخی، بدرآورد!.. باری از بسکه برادران به مانکن های چوبی و پلاستیکی و غیره گیرِِخداپسندانه  دادند که فدوی ناگزیرشد که مراتب را از استفتاء از مرجع تقلید عالیقدرخود بوجه زیر و جهت مزید تنبُه، پرسش و پاسخ را هم عیناً در پی می آورد تا رستگار شود:

مسئلتن: نگاه کردن به مانکن های بیجان چه حکمی دارد؟

پاسخ: به فتوای علمای سلف، اگر مانکن مرد باشد، چشم چرانی اولاد ذکور مانع چندانی ندارد لکن اگر مانکن زن باشد، از آنجا که ممکن است که هرآینه مورد هجمهء نرینه های گرامی قرار گیرد، لذا احوط آنست که صاحب مغازه، خودش البسه را نمایش بدهد! 

و اما در باب مانکن "قوی":  بسمه تعالی کجا بودی تا حالا؟  لکن نخست باید باید معلوم شود آن قوی نابکار، نر است یا ماده؟ اگر نر است که بفتوای علمای سلف، حشره الله مع موالیة المطهرین صلوات الله علیهم اجمعین، مانعی ندارد؛ لکن اگر ماده باشد، گر چه در این باب بین علما شدیداً اختلاف است لکن سرانجام بدین مضمون به جماع(1) رسیدند که: بسمه تعالی، احوط آن است مانند ورود بانوان نابکار به ورزشگاها، قضیه را ختم بخیر گردانده و کلاً ممنوع فرماییم.

همیشه موفق باشید!

الاحقر سید شهاب الدین کمره ای

_________________________

(1) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

آیت الله زنبور 

آیت الله قزوینی که پیش از این ارتقاء مقام یافته و به آیت الله گوزو(1) معروف شده بود و در این رشته دارای نعلین مشکی ست (کمربند مشکی سابق- م)*،در آزمون شمارش اعداد نیز رکورد تازه ای بجا گذاشت؛ این هم سند مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=5BHBp0OGIDI

طرُفه آنکه  بموجب خبر زیر:

* زنبورهای عسل قدرت شمارش تا عدد 3 را دارند!/ العربیه- تیتر

و بر این پایه، از از آیت الله قزوینی جلو ترند!، تازه تحصیلات بیضوی(2) هم ندارند!

______________________________

(1)  تخصص بزرگوار «شلیک 3 گوز ستاره دار در 20 ثانیه در برنامهء زنده صدا و سیما» ست.

(2) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی بیضوی را به حوزوی اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

سوء برداشت 

پنداری برخی مردم، در درک پیام های پند آمیز، گاه به خطا می روند؛ نگاه کنید:

* زن عراقی برای انتقام از شوهر سابقش دو فرزند خردسالش را به رود دجله انداخت!/ العربیه

آخرعزیز دل!، درست است که فرموده اند:

مصرع

"تو نیکی می کن و در دجله انداز"

لکن نگفتند که بچه ها را "در دجله انداز "!.....

لابد انتظار دارید "که ایزد در بیابان ات دهد باز"!... جداً که واقعاً!

باری خبرهای بعدی میگوید که دجله بچه ها را پس داده، اما مرده!

______________________________

خبر تکمیلی: نیروهای ویژه نهادهای امنیتی عراق روز دوشنبه توانستند جسد دو کودک یک و سه ساله‌‌ای که مادرشان برای انتقام از همسر سابق خود به رودخانه دجله انداخته بود را پیدا کنند. / همانجا

قیاس

... باور بفرمایید و نیز بین خودمان باشد، چون ضدانقلاب بیهوش است عرض می کند که فدوی گاه همینطور ارّه به ماتحت می ماند که برادران براستی از بسیاری از شیرین کارهای که خلق می کنند، خودشان آیا از خنده روده بُر نمی شوند؟ نمونه در این پیوند فراوان است و تورقی کوتاه در جراید شریفهء دارالخرُافه، شمار قابل اعتنائی از اینگونه نمونه ها را به آسانی بدست می دهد که از آن میان، تنها به نقل دو فقره اکتفا می کند تا رستگار شود:

از میان خبرهای خوب

فدوی با ملاحظهء گزارشی، ملتفت شد که حیوان آزاری در ایران، قاعده نیست و استثنا هم دارد. موردی که در پی می آید، استثنائا از مقولهء حیوان آزاری نیست، شما هم ملاحظه کنید:

* لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی./ دویچه وله- تیتر

و در ادامهء خبر بهجت اثر:

* عمل تلقیح مصنوعی بر روی پلنگ ایرانی با نام "کیجا" روز پنجشنبه ۱۸ بهمن (هفتم فوریه) در باغ وحش ارم، برای اولین بار در ایران و در غرب آسیا صورت گرفت. با انجام این عمل و در صورت موفقیت آمیز بودن آن، از خطر انقراض پلنگ ایرانی پیشگیری می‌شود.

با آرزوی طول عمر برای پلنگ ایرانی گرامی.

از دلائل محبوبیت 

از قدیم هم فرموده اند که «دلائل قوی باید و معنوی!» لکن فدوی ناخن خشک است و فقط یک فقره را بعنوان مستوره در پی می آورد:

* طرح جدید سپاه پاسداران: اهدای زمین مسکونی به خانواده شبه‌ نظامیان کشته شده لشکر فاطمیون* / ایران اینترنشنال- تیتر

_______________________________

* لشکر فاطمیون، یکی از گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران است، لشکری متشکل از نیروهای افغان که در سوریه تحت فرماندهی نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، در حمایت از بشار اسد می‌جنگند.

فهرست

خوانندگان محترم ضدانقلاب، یک وقت تصور نفرمایید که چارت سازمانی واژگان، در لغتنامه شکوهمند جامعهء اسلامی، تکمیل و بسته شده است،  نستجیربالله!.. این نکته را فدوی، از ملاحظهء تیتر خبر وحشت اثر زیر دریافت:

* نماینده کارگران در شورای عالی کار با انتقاد تند نسبت به اوضاع اقتصادی کشور، گفته است «مسئولان به طور کلی کشور را رها کرده‌اند و 83 درصد کارگران زیر خط مرگ هستند.» /بیان

فدوی شدیداً دمکرات است و بر این پایه عرض می کند که خوانندگان محترم ضدانقلاب،مُخیّرند که یا خط فقر را با خط مرگ تعویض و یا خط مرگ  را نیز به  لغتنامهء شکوهمند جامعهء اسلامی خود اضافه فرمایند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) مُستظهر بوده باشند، برادرفرامرز توفیقی!

زیاده واژه ای نیست..

********************************************

طنز تصویری

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

455---09128:چطور دولت در برابر اهانت چند نفر در 22 بهمن بسیج شد و واکنش نشان داد ولی مرغ 10-15 هزار تومانی که به یک‌باره طی این یکی دو ماه اخیر به 30 هزار تومان رسید واکنشی از سوی دولت و برخورد با گرانفروشان دیده نمی‌شود؟! آیا این بی‌عملی اهانت به ملت نبود؟

فدوی: آخر این چه پرسش پرتی ست، برادر 8455---0912؟..نخیر توهین به مرغ بود!

  * زینبی و طاها و ذوالفقاری: آیا کودکان مظلوم یمنی را در کنار گوشمان نمی‌بینیم؟! مگر پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله نفرمود: اگر کسی شب را به صبح کند و به افرادی که صدای استغاثه بلند کرده‌اند اهتمام نورزد مسلمان نیست؟! چرا دستگاه دیپلماسی ما خود را به ندیدن این مظلومیت‌ها زده است ولی روزی نیست که سخن از مذاکره با شیطان و احیای برجام پرخسارت و... نگوید؟! چرا نسبت به ارسال کمک‌های بشردوستانه به این مظلومان اهتمامی نیست؟! گناه بزرگ این کودکان معصوم همسایگی با یزیدیان زمان این شجره خبیثه و خائن به حرمین شریفین است!

فدوی: مراتب در شرایطی که شدیداً مشغول نرمش قهرمانهء صبحگاهی و تنقیهء جام زهر بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید.بعدالتحیه و السلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند قدری دستمان تنگ است زیرا امر بر این دائر شده است به عملهء بیت در سوریه، 6 برابر اسد بپردازند..خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید،برادرشهروند.

 

* 4190---0917: جا دارد بنرهای بزرگی از صحنه حمله پلیس فاشیست آمریکا در حال پاشیدن اسپری فلفل به صورت دختربچه آمریکایی تهیه و در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها نصب گردد تا منشور حقوق کودک و حقوق بشر به سبک آمریکایی بیش از پیش نمایان شود. و آن دولتمردانی که بیش از 7 سال از عمر خود و صنعت هسته‌ای ما را به امید گشایش برجامی از سوی آمریکای ابرجنایتکار و اذنابش هدر دادند بدانند به کسانی دل بسته‌اند که حتی به کودک معصوم خود هم رحم نمی‌کنند، چه برسد به ما؟!

فدوی: مراتب در شرایطی که در اثر افراط درنرمش قهرمانه و تنقیهء جام زهر،همه جایشان شدیداً درد می کرد، در فاصلهء بین دو قیلوله،بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید.خیلی ناراحت شدند و دستور فرمودند که دخترک را سریعاً به ام القراء منتقل و بی وقفه  بخانهء بخت بفرستند؛ تا "سیه بخت" شود، هرآنکه نتواند دید، برادر 4190---0917!

* 6858---0919: 70 سال سن دارم و از اول انقلاب هم در صحنه‌ها حضور داشته‌ام ولی سخنانی از رئیس‌جمهور از قول امام می‌شنوم که از امام نشنیده‌ بودم! و بر عکس سخنانی امام فرمودند که تا به حال از زبان رئیس‌جمهور نشنیده‌ام!

فدوی: فرمایشات مشمول قاعدهء زیر است:

هرکس بد ما به خلق گوید، 

ما چهره ز غم نمی‌خراشیم،

ما خوبی او به خلق گوییم،

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

* 6960---0936 و 2846---0935: آقای جهانگیری! چه کسی مسئول فراهم کردن حداقل زندگی مردم است؟ 7 سال با بی‌صداقتی تمام هم و غم خود را به برجام و مذاکره هیچ گره زدید و بسیاری را به خاک سیاه نشاندید. (با 5-6 برابر کردن قیمت‌ها مثل مسکن و ارز و سکه، خودرو و...) باز بوی انتخابات به مشامتان خورده و از زبان مردم سخن می‌گویید. آیا خودتان یکی از عوامل اصلی این نابسامانی‌ها نیستید؟ می‌خواهید 8 سال دیگر بر صندلی قدرت تکیه زنید و 8 سال دیگر مردم را تحت شدیدترین فشار اقتصادی قرار دهید؟!

فدوی: حواست تان به مهملاتی که نشخوار میکنید باشد ها و گرنه خون تان پای خودتانست، گفته باشم! حالا کار اهانت به حضرت آقاء مظلوم و بی تقصیر، بجائی رسیده که معظم له را با برادر جهان بینی *(جهانگیری سابق- م) برابر میگذارید؟!

* 6858---0919: آمریکا شیطانی دوسر است. یک سر آن حزب دموکرات و سر دیگرش حزب جمهوری‌خواه می‌باشد. برای آرامش پیدا کردن جهان باید هر دو سر این شیطان را به سنگ کوبید.

فدوی: نظر به عوالم مودت و دوستی فی مابین مرحوم ابوی(ره)،فدوی بمنظور رعایت سلامتی شما،عریضه تان را به جریان نمی اندازد؛لطفاً بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود بجریان انداختن این عریضه،ممکن است ای ن شبهه را ایجاد کند که منظور شما معاذالله،"اصلاح طلب" و "اصولگرا"ی خودمان بوده است، برادر 6858---0919!

*6473---0937  شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان قیمت پنیر 280 گرمی خود را در طول چند ماه گذشته از 11 هزار تومان به 14 هزار و پانصد تومان افزایش داده است. در این موج گرانی که شرکت‌ها راه انداخته‌اند فلسفه وجودی دولت چیست و چه کار می‌کند؟

فدوی: مراتب در اوقات شرعی و با قید چندین فوریت، و به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، به سمع و نظر مراجع عالیقدر تقلید دامت افاضاتهم رسید. ضمن صدور چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) دست جمعی فرمودند: اسسسسسب!  فدوی عرض کرد: ببخشید!؟ در پاسخ افزودند که اسب به تکرار "س"  ضمیمهء آروغ سه ستاره است و بدین معناست که اسب حیوان نجیبی ست!.. فدوی مجدداً استدعای تعیین تکلیف کرد سرانجام به جماع(1) رسیده و فرمودند: یکوقت اسب نخرید، گاو بخرید تا شیرتان مانند پیش از انقلاب شکوهمند، رایگان در بیاید.خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید، برادر6473---0937

______________________________  (1) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً غلط تایپی "جماع " را به "اجماع"، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

5 مارچ المردد از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

*******

Archive