Political Satire

طنز سیاسی

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

Like us on Facebook

:*:*:*:

 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*February 25, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت 

هنجارشکنی خداپسندانه

راست اش را بخواهید، و البته بشرطی که بین خودمان باشد، فدوی از برادران احمدی نژاد و کلب آستان علی {غلام علی(ع)حداد عادل- م} هیچ انتظار نداشت که در جنگ تن به تن عبادی –  سیاسی خود، مانند معاندین و زنادقه، با سخنان هنجار شکنانه، تن حضرت امام(ل) را در مقعد مطهر(1) بمیزان 10.9 در مقیاس "ریش تِر" شدیداً بلرزانند؛ شما را بخدا نگاه کنید:

* منتقدان حداد عادل او را «دستبوس فرح» و «وحدت‌شکن» خواندند./ رادیو فردا- تیتر

و در ادامه ی خبر بهجت اثر:

* «قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می‌بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب اللهی شدند»./احمدی نژاد

* «آمدن احمدی‌نژاد در انتخابات را اصلا در نظر نگیرید» و «چنین اتفاقی نخواهد افتاد»./ حداد عادل

بعرض فدوی رسیدید؟ آخر زبان بسته مگر چه کرده؟ دستی را شدیداً ماچ فرموده است خب، بقول عوام، so what? بباور فدوی، هیچ تغییر رفتاری در پیش و پس از انقلاب شکوهمند در بزرگوار ملاحظه نمی شود .(2) اگر منظورتان فعل بوسیدن است که در هر دو زمان، مشترک است ؛حتا پس از انقلاب شکوهمند، خویشتنداری کرده و بلحاظ کمیّت، کاهش نیز داشته است؛ بدین معنا که حداد جانِ عادل، در پیش از انقلاب شکوهمند، دستی را که پنج انگشت داشته بوسیده. لکن، پس از انقلاب شکوهمند، نازنین فقط یک انگشت را بوسیده که آن نیز همانا انگشت بیست و یکم حضرت آقاست. این هم آخر این مایه گرد و خاک دارد که بپا کرده اید؟ 

زیاده انگشتی نیست!

______________________________________________

 (1) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی «مقعد» را به «مرقد» اصلاح فرمائید، جرتان با گربه ی مرتضا علی(ع)

(2) لطفاً دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، خلاصه اگر با فدوی منتظر الظهور،مشکلی دارید، بفرمایید تا به برادران سفا رش تان را بکند!

رهبر سال!

فدوی شدیداً بر این باور است که از میان رهبران جهان کنونی، هیچکدام، بویژه از حیث نفوذ کلام، به گرد نعلین حضرت آقای ما نمی رسند(1).نمونه ها که در این باب فراوانند لکن مستورهء تازه ای اگر خواسته باشید، بشرح زیر در دسترس است:

نفوذ کلام را ملاحظه کردید؟!

پی نوشت

1. قرار شد دشنام، بویژه از این نوع اش را ندهید،خواهر- برادر خواننده، یکوقت عمامه مان توی هم می رود ها، از فدوی گفتن! 

رونویسی 

حوثیان را پرسیدند "پرستو" بازی را از که آموختید؟ گفتند از برادران!

این هم سند منگوله دارش:

* فرمانده پلیس استان مأرب (یمن) روز یکشنبه 21 فوریه 2021 اعلام کرد که شبه ‌نظامیان حوثی با نسخه ‌برداری از روش ایران برای ارسال زنان به میان مخالفان، تعدادی از زنان در مناطق تحت سیطرهء خود را جذب کرده و پس از آموزش اطلاعاتی به مناطق تحت سیطره دولت قانونی می‌فرستند تا اقدام به کسب اطلاعات از مخالفان کرده و یا اقدامات تروریستی انجام دهند./ العربیه

اختلاف

یکی از وجوه اختلاف فدوی منتظرالظهور با معاندین و ضدانقلاب، همانا انکار شکوفائی اقتصادی جامعه ی شکوهمند اسلامی و رفاه روزافزون ملت شل و پل،و ایجاد فرصت های شغلی فراوان است(1). مثال و شاهد اگر خواسته باشید که فراوان است لکن برای رو کم کنی هم که شده، از نمونه های قابل اعتنای پیشین، مستوره ای را که همانا تأسیس شرکت پخش لوازم یدکی بدن است، بیادتان می آورد.(2) این شرکت بحمدالله والمنة، در اقصی نقاط کشور اسلامی شعبه دارد. از ویژگی های این سامانه های اقتصادی، بی بدیل بودن آنهاست و نمونه از آن، در هیچ جای جهان دیده نمیشود.

مورد دیگر "کولبری" ست که معرف حضور همگان است و نیازی به معرفی مجدد ندارد: 

طرُفه اینکه چارت سازمانی این سامانه ها، هرگز و هنوز بسته نیست و هر آینه قدرت خدا بدان اضافه می شود، مانند مورد تازهء "سوخت بری" که توضیح بیشتر را علاقمندان می توانند درخبرهای اخیر دارالخرُافه ملاحظه کنند: 

* تشنج و درگیری در شهر سراوان در اعتراض به «کشته شدن سوخت ‌بران به دست سپاه / رادیو فردا- تیتر

و در توضیح بیشتر:

* گزارش ‌های غیر رسمی از سراوان در استان سیستان‌ و‌ بلوچستان، حاکی از ورود خانواده‌های شماری از سوخت‌بران به داخل فرمانداری این شهر و درگیری با ماموران پلیس است. برخی منابع خبری دیگر از «کشته شدن ده نفر» و زخمی ‌شدن 5 نفر از سوخت ‌بران خبر داده‌اند.

 

دیگر چه می خواهید، هان؟!

_______________________________________

(1) لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

(2) بازار نیوز -  دیدن تراکت‏‌های کاغذی روی در و دیوار بیمارستان‏ها یا معابر پررفت‌وآمد با مضمون کلیه ‌فروشی، کبد فروشی و حتی فروش مردمک چشم و نوزاد زنده، دیگر چندان عجیب به نظر نمی‏رسد...

تقلب ممنوع!

بعنوان مشق شب ، با یک تناسب ساده، پیدا کنید میزان تحریک برادران را، با موی زهار خواهران،  در مسألهء یک مجهولی زیر!:

و من الله التوفیق!

سرعت صوت

فدوی اساس را بر این می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب تاکنون، خبر نگران کننده زلزله شهر «سی‌سخت» از توابع استان  کهگیلویه و بویراحمد را که در آن از  تخریب کامل 1200 واحد مسکونی سخن رفته است، دریافت کرده اند. باور بفرمایید که فدوی بیشتر منتظر ظهور بود تا زلزله! که حضرت(عج) بعنوان پیش پرداخت، زلزله ای بشرح زیر مرحمت فرمود!:

*... وضعیت زلزله زدگان رضایت بخش نیست و به سختی گذران زندگی می‌کنند، .. مسئولان و متولیان امر به خود اجازه دهند تنها برای یک ساعت یکی از اعضای خانواده آنان در سرمای دنا زیر سقف آسمان باشند و بی مهری‌ها را تحمل کنند. روشنفکر از ابراز نگرانی مردم زلزله زده شهرستان دنا نسبت به ارائهء خدمات خبر داد و اظهار داشت: امکان اسکان مردم در چادر با وجود سرمای سوزان جوابگو نیست و بلکه باید تدبیر دیگر اندیشیده شود./ایلنا

فدوی حواس اش را شدیداً جمع و برادران را رصد کرد بلکه بزرگواران پس از 43 از درگذشت انقلاب شکوهمند، با استعانت از امدادهای غیبی و البته سربازان گمنام امام زمان(عج)، با یک قیام و قعود، "بحران مدیریت" را به "مدیریت بحران" تبدیل فرمایند و خلق الله مجروح و مصدوم را نجات دهند لکن مَع الاسَف و بقول آن بزرگوار :

مصرع

صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغي برنخاست!

و یا شاید هم برخاسته لکن گوش فدوی سنگین بوده است!.. بهر روی، فدوی داشت در انتهای ناامیدی دست و پا میزد که ناگهان دریافت که یکی از دولتمردان دلرحم و دلسوز، ضجه ی اهالی «سی ‌سخت» را که تا تکزاس در ممالک محروسه ی امریک رفته بود، شنیده و بابت آن، شدیداً  و بوجه زیر واکنش نشان داده است، !:

* محمود احمدی نژاد: توجه و دعاهای من متوجه بیش از 4 میلیون تگزاسی است که نزدیک به یک هفته از برق محروم شده اند و کسانی که عزیزان خود را در این فاجعه طبیعی از دست داده اند. تگزاس قوی باش!

المثنی!

فدوی سال ها پیش از این، آنگاه که سرگرم تنظیم خبرهای رسانه ای بود، به خبر حیرت اثری بدین مضمون رسید که برادران طالبان در افغانستان، کاروان تشییع جنازه ای را بمنظور بازرسی متوقف و حین بازرسی دریافتند که ریش متوفا اندکی از سایز مورد قبول شرع انور کوتاه تر است، فلذا برآن شدند که حدود الهی را فی المجلس جاری فرموده و متوفای بینوا را به شلاق ببندند!.. باری انگیزه این ذکر مصیبت، خبر زیرکه حاکی از آن است که برادران ما، بحول و قوه ی الهی،  پاکنویس برادران شان در طالبان هستند:

زیاده عرضی نیست.

تسلیت

فدوی مصیبت وارده را به  حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته برحق  اش،اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته ،و نیزسایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، و توابع سببی و نسبی آنان ضاعف الله اموالهم اجمعین تبریک و تسلیت عرض نموده، بقای عمر بازماندگان را از قاصم الجبارین،مسئلت دارد.   فاتحه مع الصلوات

_________________________________

فدوی فقرهء زیر از برادر دوزیستیان، متحجرانی را برای جوری جنس، علاوه می کند تا رستگار شود:

خبر عبادی- پزشکی

 بگزارش فرستادهء فدوی از ام القراء، مخبط الاسلام والمسلمین عباس(ع) تبریزیان، که از چهره های سرشناس پزشکان بدون مغز است (پزشکان بدون مرز سابق- م)، در یک قیام و قعود و در فتوایی شدیداً عالمانه اعلام فرمود:

* کارشناسان دینی می‌گویند ما متخصص کرونا نیستیم لذا در این بحث ورود نمی‌کنیم. کارشناسان دینی لطفاً عرصه را خالی نکنند، کرونا حوزهء تخصصی شماست، چون دایره‌ء گستردهء دین را نمی‌توانیم محدود کنیم./ کلانشهر بنقل از اعتماد آنلاین

فرستادهء فدوی در پایان افزوده است که از سوئی، اعلام این فتوای عالمانه، موجب کاهش چشمگیر فشار بر کادر فرسودهء درمان عموماً، و پزشکان خصوصاً شده است و از دیگرسو اما، بیماران اظهار داشته اند که در یک اقدام انقلابی، مبادرت به هاراگیری (خودکشی دستجمعی به سبک ژاپنی- م) خواهند کرد!

الله العالم.

گزارش آماری

بگزارش فرستادهء فدوی به ام القراء، و نیز گفتگو با مقامات بهداشتی و درمانی ممالک محروسه ی Sister Elizabeth، رجوع حضرات آیات و حجج اسلام، اعلی الله مقامهم اجمعین، و توابع سببی و نسبی آنان، کثرالله امثالهم، به ممالک محروسه ی Sister Elizabe، به میزان چشمگیری کاهش یافته و بموجب برخی گزارش های تأیید نشده، حتا به صفر رسیده است و سبب گویا اشاعهء گسترده ویروس جهش یافتهء انگلیسی در آن سامان بوده است!

بیت

آقا نرو به سایه

ویروس خودش میایه!

العهدة علی الرّاوی.

اصلاحیه

لطفاً اصلاح فرمایید، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!:

* مسیح مهاجری در یادداشتی انتقادی در روزنامه جمهوری اسلامی: برخی مسئولان مردم را هالو فرض کرده اند./ انتخاب: همهء مسئولان، مردم را هالو فرض کرده اند!

ماسک ویژه حضرات آیات

*****************************************************

********************************************

*******************************************

*******************************************

طنز تلخ تصویری

*******************************************

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

والله الموفق والمعین

26 فوریه المرصّع  از برجام الحرام سنه ی 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*February 19, 2021.*.*.*.*.*

43 سال پس از انقلاب

***********************************************

اندرعواقب ماچمالی ضریح! 

پیش از آنکه دوستان کلیپ تماشائی پیوست را ببینند، اجازه فرمایند که فدوی بعنوان دستگرمی عرض کند که روزی سرگرم ملاحظهء کلیپ طنزآمیزی از خاج پرستان بدین مضمون بود:

 دو پزشک در خیابان ایستاده و مشغول صحبت بودند که غفلتاً متوجه شدند که مردی در حال عبور است اما به دشواری راه میرود .پزشک اولی به دومی گفت: "من فکر مکنم که این مرد، بیماری هموروئید دارد (بواسیر- م)". دومی گفت: "ولی من می پندارم که بیمار، گرفتاری پروستات دارد.".. باری سرانجام بر آن شدند که ماجرا را، به انضمام تشخیص های خود، با خودِ عابر مذکور که حالا دیگر به آنها نزدیک شده بود، در میان بگذارند. عابر مشکل دار خطاب به پزشکان مذکور گفت: "شما هر دو اشتباه کردید و من نیز، که فکر کردم گوز است!" حالا حکایت این دو موجود مکتبی ست!..

باری فدوی در این پیوند، دو نکته را به برادران، یعنی این جوان گرفتار یادآور می شود:

1- حضرت معصومه (س) زن است و تکلیف اش در اسلام عزیز، معلوم!

2- این جوانک، که بنظر از ذوب شدگان در فاضلاب ولایت است، تاکنون باید دریافته باشد که سوء پیشینه در داعش درونمرزی (جمهوری اسلامی- م) یک مزیت است، نه عیب! برای فهم عرایض فدوی، به پیشینهء حضرات از صدر تا ذیل نگاه کند.

3- بموجب داستانی که از کلیپ خاج پرستان نقل شد، بنظر می آید که هر دو، یعنی جوانک مذکور و نیز حجت الاعدام رئیسی، هر دو در گزینش هدف، اشتباه فرموده اند، یعنی، هر دو بجای حرم های ذکر شده، باید انگشت بیست و یکم مقام معظم رهبری را می بوسیدند، که هیچ عواقبی ندارد.

زیاده عرضی نیست...

 

معانقه

فدوی، در مرور خبرهای دارالخِرافه، شاخهء برونمرزی، به خبر میمنت اثر زیر رسید:

* دولت آمریکا به دنبال کاهش فشارهای اقتصادی بر ایران است. / بی.بی.سی 

به فدوی منتظرالظهور مربوط نیست ها، لکن دنبال کردن نمی خواهد که؛ همین که مبالغی از نقد و نفت و جنس به حزب الله، حماس، حوثی و فاطمیون مرحمت کنید، کفایت می کند! حتا Sister Elizabeth هم، که نسب اش به امام حسن مجتبای خامنه ای (ع) می رسد در این باب حرفی ندارد، دیگر چه می خواهید، بله؟

نقض غرض

فدوی در این جستار، برخی مفاهیم را کپسول وار توضیح می دهد:

مثالی برای دفع فاسد به افسد:

نوعی هم طنز داریم که نویسنده ندارد و خود بخود نوشته می شود: آیت الله فاکر!

برخی شعارها هم در عمل به ضد خود تبدیل می شوند؛ مثال: «یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه!»

ملاحظه می کنید که ملت ورجاوند، با اصل «اختلاس» مشکلی ندارد بلکه به میزان آن اعتراض دارد!

رمزگشائی!

فدوی مدتی در این فکر بود که برادر بوریس جانسون، نخست وزیر ممالک محروسه ی انگلیس، چرا موهایش را شانه نمی کند؟! بعد اندیشید که لابد نامبرده از بسکه سرش شلوغ است، فرصت سر خاراندن ندارد و کسی که فرصت سرخاراندن نداشته باشد، بطریق اولی، فرصت سرشانه کردن هم ندارد ! ملاحظه کنید:

باری، فدوی لجباز اما همچنان به کندوکاو و پژوهش ژنتیکی خود ادامه داد تا سرانجام به نتیجهء دلخواه رسید و دستگیرش شد که شانه نکردن موی وی ارثی ست!، این هم سند مصورمنگوله دارش که تصویری از استنلی جانسون، عضو سابق پارلمان اروپا و ابوی گرامی، ایشان است!:

قصور

ایوای!  خدا فدوی منتظرالظهور را بکشد که نمیدانست که حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) ،کسالت دارند!، شما میدانستید؟

 

مسأله

شبُهات فدوی پنداری پایان ندارد و هر چه حضرات آیات عظام و حجج اسلام و توابع سببی و نسبی آنان مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم میکوشند که مشکلات عبادی- سیاسی وی را حل و فصل کنند، نمیشود لکن!.. و باز پرسش دیگری برای او طرح میشود که از عهده ی پاسخ اش بر نیامده، و ناگزیر میشود که حسب شیوه ی مرضیه، دست به دشداشه ی حضرات آیات بشود. فدوی نمونه ی زیر را بعنوان مستوره بنظر خوانندگان محترم ضدانقلاب خود میرساند تا بعرض او برسند:

خب، همانگونه که ملاحظه می کنید، مستوره ی مذکوره، کاملا آشناست و خوانندگان محترم ضد انقلاب بارها با آن، بویژه آنگاه که در آن لحظه، گلاب برویتان، گرفتار اسهال بوده باشند، دست و پنجه نرم کرده! لکن آنچه که فدوی منتظر الظهور را در این بقول عوام  Case گرفتار کرده، مراتب و مسألهء پیچیدهء فقهی زیر است و لذا، حاج آقا،مسئلتن !..

بفرمایید استفاده از این آبریزگاه، برای معلولینی که پای چپ یا راست و یا هر دو را ندارند، چه حکمی دارد؟!

و من الله التوفیق.

 

مهر ورزی

پیشینهء مهر ملت به عملهء بیت، بویژه دانش آموختگان گرامی مدرسه عالی چماقداری، به حساب فدوی، به چهل سال پیش از این بر می گردد و در این راستا بیاد می آورد که برادران سر هر کوی و برزن و چهار راهی، چهار تا چهار تا، در خودروهائی مستقر، و به عملیات ایذائی خداپسندانه، مبادرت می فرمودند و فدوی نیز در این اندیشه دور از دسترس که :

بیت

بهشت آنجاست کآزاری نباشد،

"بسیجی" را بما کاری نباشد!

باری- بر صندوق عقب خودروی که ذکر خیرش رفت نوشته بود  4WD و بر فدوی معلوم نشد که ملت چرا آن را چنین  ترجمه کرده بود که 4WD مخفف «4 ولگرد دیوث» است!.. شما خوانندگان محترم ضد انقلاب میدانید؟

از فتاوی علمای خاج پرست

اختلاف بین علما اعلام و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، پنداری همه جا رایج است، حتا در بلاد کفر و زندقه، باورتان نمی شود؟ این هم یک مستوره:

* عکس دکلتهء نخست وزیر فنلاند؛ موج انتقادها و دفاع از سانا مارین. /یورو نیوز- تیتز

و در توضیح بیشتر:

* در حالی که بسیاری از کاربران، از نخست وزیر جوان به دلیل پوشیدن این لباس دکلته به شدت انتقاد کردند، صدها تن دیگر از شهروندان فنلاندی این انتقاد را حاصل نگاه جنسیت‌زده خوانده و در صدد دفاع از خانم مارین برآمدند. عکس سانا مارین در حالی که یک کت و شلوار زنانه آراسته بدون پیراهن و سینه ‌بند به تن دارد، آخر هفته گذشته روی جلد مجله مد «ترندی» چاپ شده بود.

و برای جوری جنس: 

بلافاصله پس از انتشار این عکس، صفحه اینستاگرام مجله از کامنت‌هایی زن ‌ستیزانه و جنسیت ‌زده در انتقاد از نوع لباس پوشیدن خانم مارین پر شد. این کاربران به همراه گروه دیگری از مخالفان دولت حاکم می‌گفتند شخصی که در بالاترین سطوح مردم فنلاند را نمایندگی می‌کند، نباید با چنین لباسی ظاهر شود. 

تفاوت اما بین علمای خاج پرست و علمای بلاد امام و پیامبرخیز (ع- س- ص- عج) در آن است که در جامعهء شکوهمند خاج پرستان، کسی بابت صدور فتاوی خود، بجرم توهین به رهبری،  اقدام علیه امنیت ملی، سبّ ائمه طاهرین (ع- س- ص- عج) و...، به حبس ، تبعید و اعدام نمی رود. در اینجا، همانگونه که ملاحظه میکنید، دعوا بر سر لحاف ملاست (سینه بند- م)!

زیاده اختلافی نیست

طعنهء سیر به پیاز!

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به خبر حیرت اثر زیر رسید و از خنده روده بُر شد:

* وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه، 9 بهمن، با انتشار ویدئویی در توئیتر، از برخورد پلیس فرانسه با معترضان، از دولت و پلیس فرانسه خواست در مواجهه با تظاهرات مردم «از کاربرد زور و خشونت عریان» پرهیز و «حقوق آن‌ها را رعایت کند»! 

فدوی چه می تواند عرض کند جز:

حرفا میزنه قیصر

چشا میرن مغز سر!

 

طنز تصویری

***********************************************

***********************************************

 

***********************************************

***********************************************

***********************************************

 ***********************************************

آکادمی چفیه مالی 48 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی 

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در چهل و هشتمن جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1) ، به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان  است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند:

 

* سیدمرتضی میرشمس گلستان و طاهری- تهران: به لطف خداوند، ما پای انقلاب اسلامی تا آخر ایستاده‌ایم، دشمنان بیهوده تلاش می‌کنند. حضور گرم و پرشور و متفاوت مردم در 22 بهمن امسال، شکوه و حماسه‌ای دیگر آفرید. دشمنان امسال به اراجیفی متوسل شده بودند از قبیل این که دولت به مردم دوچرخه و موتور مجانی می‌داد! اراجیفی که فقط مایه استهزای خودشان شد.

 

* 8155---0930: کسانی که این روزها به دروغ ادعای حذف نام حضرت امام در قطعنامه راهپیمایی 22 بهمن را مطرح می‌کنند در روزنامه‌های زنجیره‌ای خود در 12 بهمن که اصلا ورود حضرت امام به کشور و دهه فجر را تبریک نگفتند. آن‌ها ذره‌ای ارادت به امام راحل عظیم‌الشأن ما ندارند و فقط به دنبال ماهی‌ گیری از راه گل‌آلود کردن آب هستند.

 

* 2977---0933 : در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها از عدم ساخت بمب اتم و... سخن گفته‌اند و آن را حرام می‌دانند، چطور یک وزیر امنیتی در رسانه‌ها مدعی می‌شود که ساخت آن در صورت فشار دشمن منتفی نیست؟! آیا این نحو سخن گفتن غیرکارشناسانه فشار دشمن را بیشتر نمی‌کند؟

  

* طاها فرخی- تهران :به کوری چشم شیطان بزرگ جهانخوار و تروریست، انگلیس خبیث و روباه پیر، فرانسه بدعهد و منافق ‌پرور و نفوذی‌ها انقلاب بزرگ اسلامی با نفس مسیحایی امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای عزیز وارد 43 سالگی خود شد! درود خداوند بر روح پر فتوح امام راحل و شهیدان و ایثارگران و امت خداجویی که با تمام وجود از جان و مال خویش مایه گذاشتند و نظام اسلامی را به ثمر نشاندند و از آن پاسداری کردند و نگذاشتند برخی مسئولین اشرافی، نظام را به کمک شیاطین خارجی از مدار حق خارج کنند.

 

* 3152---021 : بیانات روز 19 بهمن ولی امر مسلمین عالم را تکان داد. البته قلدران عالم باید عادت کنند که آینده مناسبات جهانی و منطقه‌ای وابسته به تصمیماتی است که این انسان حکیم، عادل و شجاع و عاری از هوای نفس می‌گیرد. آنان از ناراحتی در حال دق کردن هستند. خداوند ان‌شاءالله سایه این عزیز زهرا (س) را از سر مسلمین کوتاه نفرمایند.

 

* 3090---0913 : اگر تیزهوشی رهبر معظم انقلاب، راهنمایی‌های حکیمانه و هشدارهای بهنگام معظم‌له را نداشتیم با سطحی ‌نگری دولت و مسئولین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و اعتمادی که به آمریکایی‌ها کرده بودند، کشور بر باد رفته بود.

 

* ابوالقاسمی:  کاسبان بحران پنبه را از گوش خود خارج کنند. رهبر عزیزمان که ان‌شاءالله تا ظهور حضرت حجت(عج) سایه‌اش بر کشورمان مستدام باشد فرمودند که ابتدا این ایران است که باید عملکرد آمریکا و اروپا را راستی‌آزمایی کند و ببیند آیا به درستی تمامی تحریم‌ها را در عمل لغو کرده‌اند یا نه. این سخن رهبری را با دقت گوش کنند تا بار دیگر مردم را دچار مشکل نکنند.

 

* طورانی- جانباز: رفتار و گفتار وزیر امور خارجه کشورمان با سی‌ان‌ان در بحث میانجی‌گری شیاطین کوچک اروپایی در آستانه ورود به سال جدید و انتخابات ریاست جمهوری و مایه گذاشتن از رهبری دوباره خبرساز شد. نظر حضرت امام خامنه‌ای بارها و بارها از جمله 19 بهمن 99 در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی در مورد برجام و آمریکا و اروپا به روشنی بیان شد.

 

* علیمردانی: حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش در تاریخ 19 بهمن 99 راه را بر وطن‌فروشان بستند که آمریکا و اروپا که تعهدات برجام را زیرپا گذاشته‌اند حق ندارند شرط و شروط بگذارند و آن که حق دارد شرط معین کند ایران است و شرط ما لغو تمامی تحریم‌ها در عمل و البته با راستی‌آزمایی جمهوری اسلامی است. واقعاً ملت ما افتخار می‌کند به وجود چنین رهبر بصیر و شجاع و حکیمی که با سخنان خود به همه آرامش می‌دهند و توطئه دشمنان را خنثی می‌کنند.

 

* 1012---0936 و 6960---0936 : در انقلاب اسلامی اسلام، وحدت و رهبری الهی این مردم بود که توانستند با دستان خالی و با سلاح الله‌اکبر بر دشمن تا دندان مسلح غالب شوند. شیطان بزرگ کیست و چه غلطی می‌خواهد بکند؟ قطعاً همان عواملی که باعث پیروزی شد باعث تداوم انقلاب نیز هست. با وحدت کلمه بر محور اسلام ‌ناب و تبعیت و پیروی از ولایت امام ‌خامنه‌ای (مدظله‌العالی) ان‌شاءالله مردم صبور و زجر کشیده تا سپردن پرچم به دست صاحب اصلی این انقلاب لحظه‌ای غفلت نخواهند کرد.

 

* 8288---0935 : دولت و دستگاه دیپلماسی توجه کند که حضرت آقا فرمودند برداشتن تمام تحریم‌ها برای ما مهم است نه بازگشت آمریکا به برجام.

 

یادآوری این نکته ی باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف  نیاورده اند؛ لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین ،محفوظ می دارد.

 

از فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

 

___________________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) بر این پایه، چفیه مالی نیز، همان خایه مالی سابق است!

2- (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3- بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4- حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید (تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی)

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، ادامه الله پُرستاته، به قیلوله مشغول می شوند. فوقاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

و من الله التوفیق

بپایان آمد این جوهر، شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

19 فوریه المرصّع  از برجام الحرام سنه ی 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*February 12, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

Hazl.com/Entesharat

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

 

بمناسبت بهمن ماه

***********************************

شاگرد زرنگ!  

فدوی در مرور انشای برادر محمد(ص) باقر(ع) قالیباف رئیس مجلس بیت، که در روسیه و در غیاب برادر سید پوتین خوانده، ملتفت شد که برادر مذکور به پیروی از حضرت امام(ل)، یک فقره چک بی محل کشیده است؛ شما هم ملاحظه کنید تا بعرض فدوی برسید:

* سخنرانى انتخاباتى قالیباف در روسيه: می‌توانیم در پنج سال مشکلات را حل کنیم!

و در ادامهء این خبر حیرت اثر:

* مشکلات اقتصادی را با همین شرایط تحریم و کرونا می‌توانیم در یک برنامه پنج ساله به گونه‌ای حل کنیم که کشور به یک ثبات اقتصادی و منطقی برسد و به وضعیتی بهتر از وضعیتی اکنون برسیم. /نواندیش

باری، فدوی منتظرالظهور در پاسخ بی تعارف عرض می کند که عمراً زیر بار نمی رود؛ زیرا کمتر از 42 سال اصلاً صرف نمیکند!

************

الوعده وفا!

فدوی در اخبار تسلیحاتی به خبر زیر رسید:

 *ارتش اسرائیل: ایران تا اولین بمب اتمی دو سال فاصله دارد. بر اساس ارزیابی‌های سرویس اطلاعاتی ارتش اسرائیل، از زمانی که رهبری ایران تصمیم قاطع به تولید و ذخیره اورانیوم با غلظت 90 درصد بگیرد، دستکم دو سال برای ساخت اولین بمب هسته‌ای خود نیاز خواهد داشت./ صدای آلمان

در این باب فدوی همینطور ارّه به ماتحت مانده است که نگرانی های خاج پرستان پیرامون رسیدن حضرات آیات به بمب اتم از چه بابت است؟ مقام مظلوم رهبری دامت تخریباته، چند بار آیا سینهء پشمالو به تنور بچسباند که ساخت بمب اتم حرام است؟! بله؟.. بسیار خوب، از فدوی منتظرالظهور، اگر  مدرک می خواهید؟ بفرمایید، این هم اسناد منگوله دارش:

* «ما می‌خواهیم مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل کنیم.» او در اظهارات متعدد، اصول و مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر را مورد توجه قرار داد و بر رعایت آن‌ها در نظام جماسلامی تاکید کرد. او در 29 بهمن 1356 در یک سخنرانی گفت: «اعلامیهء آزادی حقوق بشر- سرلوحه‌اش - آزادی افراد است. هر فردی از افراد بشر آزاد است، باید آزاد باشد. همه باید در مقابل قانون علی‌السواء باشند. همه باید آزاد باشند در محل شان؛ در سکنی‌ آزاد باشند، در شغل شان آزاد باشند، در مشی‌شان باید آزاد باشند. این اعلامیه حقوق بشر است که سرلوحه‌اش این مطلب است.»

* آیت‌الله خمینی در آبان 1357 نیز در گفت‌وگو با راسل کر تصریح کرد: «حکومت اسلامی مبنی بر حقوق بشر و ملاحظه آن است. هیچ سازمانی و حکومتی به اندازهأ اسلام ملاحظه حقوق بشر را نکرده است. آزادی و دموکراسی به تمام معنا در حکومت اسلامی است.» او در این گفت‌وگو افزود: «اسلام همهء حقوق و امور بشر را تضمین کرده است. الان از فشار حکومت در ایران، آزادی نه برای مرد است و نه برای زن؛ در اسلام برای همه هست.»

* بنیان‌گذار انقلاب روز 8 آبان 1357 نیز در جمع ایرانیان مقیم خارج اظهار داشت: «ما می‌خواهیم همین مطابق اعلامیه حقوق بشر عمل بکنیم. ما می‌خواهیم آزاد باشیم؛ ما در مملکت مان استقلال می‌خواهیم، آزادی می‌خواهیم.» / خمینی- ایران وایر

خب حال بفرمائید که امام راحل(ل)،و جانشین خلف او، به کدامیک از تعهدات خویش عمل نفرموده است، بله؟!  

فلذا بس کنید دیگر!، اگر شد، برادر "بایدن"  را هم حالی کنید!، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

 بیت

چشم دل بازکن که جان بینی

موشکان را  در آسمان بینی!

*************************

همدردی

فدوی خود را در غم یکی از پیاده نظامان بیت که ضجهء توأم با شیههء ایشان در پی می آید، شدیداً شریک میداند:

6128---0912: دلم از این می‌سوزد که غربی‌ها خودشان هر جنایتی را مرتکب می‌شوند، ولی دیپلمات بی‌گناه ما را! در بلژیک به 20 سال زندان محکوم کرده‌اند. البته نتیجهء دیپلماسی انفعالی دولت بهتر از این هم نمی‌شود.

باری، فدوی در حاشیه، مسآله را شدیداً بررسید و دریافت که قضیه به این سادگی ها هم که می گویند نیست. چون این میزان محکومیت، باید در ارتباط با مخالفت با حجاب اجباری باشد! نگاه کنید:

 

میانجی   

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبری بنقل از صدای آلمان رسید:

* نامهء آرش صادقی(1) به میشل باشله: آزار زندانیان سیاسی در دورهء رئیسی بیشتر شده است. آرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر در نامه‌ای سرگشاده به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، موارد پرونده‌سازی، اعمال فشار، تبعید و محرومیت‌های درمانی زندانیان را بر شمرده است. همسر او را به زندان آمل برده‌اند.

خوانندگان محترم ضدانقلاب، یک وقت تصور نفرمایند که فدویِ منتظرالظهور، نستجیربالله، از خط مالروی امام(ل) خارج شده است؛ خیر، چنین نیست لکن در عین حال می خواهد که جانب عدل و انصاف را نیز بسود برادران گرامی نگهدارد (2)؛ بقول آن بزرگوار:

بیت

هر آن که جانب اهل وفا نگهدارد

خداش در همه حال از بلا نگهدارد

آخر این چه وصلهء ناجوری ست که به برادرحجت الاعدام ابراهیم رئیسی، دامت تحریکاته، ریاست محترم قوهء باه( قضائیه- م) (3) می چسبانید؟ آخر قاصم الجبارین را خوش می آید؟اگر این سید مظلوم مانند سال 60 حکم به قتل چند هزار جوان میفرمود، خوب بود؟ نامبرده همینکه دندان روی جگر گذاشته و به حبس و شکنجهء شمار قلیلی چون:"  زینب جلالیان (زندان یزد)، نسرین ستوده و صبا کردافشاری (زندان قرچک ورامین)، سهیل عربی( زندان رجایی شهر کرج)، چنگیز قدم خیری (زندان اهواز)... " اکتفا فرموده است، جای شکرش باقی ست؛ غیر از اینست، جان فدوی؟!

_________________________________

(1) آرش صادقی، زندانی سیاسی که از خرداد 95 در حبس به سر می‌برد و به سرطان استخوان مبتلاست.

 (2) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند؛ بقول عوام ok یا سفارشتان را به عملهء بیت بکند؟!

(3) "غذائیه" هم بنویسید، درست در می آید!

گذشت  

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه می دارد که این کوتاه آمدن فدوی در برخی مسائل، گاه شدیداً اسباب دردسر وی می شود؛ بعنوان مستوره نگاه کنید: 

* العربیه: آمریکا گزینه‌های مهار کردن ایران را بررسی می‌کند!

خب خودمانیم؛ آخر این چه طرز تیتر زدن است، هان؟!.. واژهء مرکب "مهار کردن" را معمولاً برای حیوانات بکار می برند! کوتاه سخن، برای مصالحه با فدوی خشمگین، این گزینه را دارید که "مهار کردن ایران " را به "مهار کردن حضرت آقا " اصلاح کنید، در غیر این صورت، فدوی شما را خرکش، به دادگاه، آن هم از نوع "لاهه" اش می بَرد، گفته باشد!

و من الله التوفیق!  

فدوی در مرور اخبار کیهانی به خبر بهجت اثر زیر رسید:

* در یکی از مهم‌ترین لحظات تاریخ مردم عرب، ساعت 7:42 روز سه‌شنبه 9 فوریه 2021 به وقت امارات متحده عربی، پس از طی مسافتی بیش از 480 میلیون کیلومتر، با موفقیت وارد مدار سیاره مریخ شده و نام خود را به عنوان اولین کاوشگر عربی که به این نقطه از کیهان رسیده تا همیشه جاودانه کرد./العربیه

و اما خشم فدوی: خدای مریخ بگوید چکارتان بکند، برادر امارات! فدوی که سپرده بود، آخر چرا وی را خبر نکردید؟ این برادر دکتر روستا آزاد ما  که معرف حضورتان هست؛ هنوز و همینطور، روی دست ما مانده و منتظر است تا  پایش به مریخ برسد، جداً که فدوی منتظر الظهور از شما انتظار نداشت!(1)

______________________________

(1) بزرگترین آرزوی رئیس دانشگاه شریف. روستا آزاد با اشاره به سوالی که از وی در خصوص بزرگترین آرزوهایش در هفته هوافضا پرسیده شد، خاطر نشان کرد: در پاسخ به این پرسش پاسخ دادم که از بزرگترین آرزوهای من برگزاری نماز جماعت در یکی از کرات آسمانی است. در این آرزو هم توسعه فناوری هست و هم توسعه معنویات./ خبرگزاری وابسته مهر

************

فکر کنم صدا خفه کن و بو گیر داره! شرایط جوری شده برای خرید شورت باید وام بگیریم،

خود لباس زیر هم در رهن بانک میره که اگه اقساط اش را ندادی، میان تو خیابون از تنت درمیارن!

************

**************************************

طنز تصویری

*******************

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

12 فوریة المرصّع  از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*February 5, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

 توزیع عادلانه!    

فدوی در مروراخبار دارالخرُافه به مورد زیر برخورد:

زنگنه: از پول نفت، چیزی گیر استان‌های نفت‌خیز نیامده است/ همه فکر می‌کنند همه پول کشور به اصفهان رفته اما .../عصر ایران-تیتر

 در پاسخ عرض میکند که  والله برادربقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م ) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود، اولاً چراغی که به عزیزان حزب الله،حماس، حوثی ،فاطمیون و ...رواست، به مردم ناسپاس ایران سابق حرامست؛ مُراد فدوی آنست که از آغازهم قرار نبوده است که " چیزی گیر استان‌های نفت‌خیز" کشور بیاید و اهالی نیز ظاهراً، به آن اعتراضی نداشته و پنداری به آن خو هم کرده اند؛ دو دیگر اینکه ،فدوی بااغتنام فرصت، و در پیوند با نیمه ی دوم فرمایش برادر زنگنه می افزاید که مراتب به آگاهی اهالی اصفهان رسید، سینه شدیداً به تنور چسبانده و با آن لهجه ی شیرین ،به دودست بریده ابوالفضل(ع) سوگند یاد کردند که چیزی گیر آنان هم نیامده است؛ البّینه علی الرّاوی!

بعدالتحریر

فدوی در تأیید فرمایش برادر وزیر نفت،یک شاهد عینی هم دارد که در پی رو میکند:

خودکشی یک کودک کار در ماهشهر خوزستان محمد کودک کار ۱۴ ساله، به دلیل "فقر و تنگدستی" صبح امروز خودش را به دار آویخت. محمد با سه‌چرخه‌ آب‌ تصفیه شده می‌فروخت که بعد از کرونا کارش را از دست داد، او توپ جمع کن تیم ماهشهر هم بود./بیتوته/رادیو زمانه

زیاده نفتی نیست

 

 

رفع شبهه

فدوی نمیداند که چه باید بشود که امّت، دیگر مصدع اوقات پدر(حضرت آقا- م) نشوند و معظم له را بابت موضوع بی اهمیت و پیش پا افتاده ای مانند واکسیناسیون ملت حیران، بعنوان فصل الخطاب، خرکش روی زمین نکشند! بعنوان مستوره نگاه کنید:

مجمع عمومی نظام پزشکی ایران واکسن روسی را 'خطر آفرین' خواند/ بی بی سی- تیتر

اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، خرید واکسن روسی اسپوتنیک‌وی را "غیرموجه و خطرآفرین" دانسته و خواستار خرید واکسن معتبر و مطمئن شده‌اند.

و نیز:

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هم واکسن روسی نمی‌زند / حسین (ع)علی(ع) شهریاری- رادیو فردا- تیتر

البته برادر نمکی، وزیر بهداشت بیت، در ادامه ی همین خبر(بی بی سی) شیهه کشان فرموده است:

 امروز وزیر بهداشت بعضی منتقدان واکسن روسی را به "خیانت ملی" متهم کرده و گفته بود که آنها "منافع اقتصادی" دارند!

وی حتا در فرازی دیگر، تهدید به خودکشی هم کرده است !:

نمکی: «به کوری چشم خیلی‌ها»، اول «خانواده خودمان» واکسن روسی می‌زنند !/ رادیو فردا- تیتر

. بابا !– در خانه اگر کس است،یک حرف بس است! آخر حضرت شان چند بار و با چه زبانی باید بفرماید ، همچنانکه حزب فقط حزب الله؛  واکسن هم  فقط ولائی!..(روسی- م) حالا ملت هیچ!، غیراز حضرت آقا، برادر "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور ونزوئلا نیز واکسن ولائی را تأیید  و بقول عوام "آلردی" یکی دو گیلاس از آنرا را نیز، بالا انداخته است !:

به گزارش فارس، رئیس جمهور ونزوئلا دوشنبه شب به وقت تهران گفت آزمایشات بالینی واکسن ضد ویروس کرونای «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه صد در صد موثر بوده است. / عصر ایران

برخی گزارشات دیگر نیز حاکی ست که "بستنی" را جایگزین "ساندیس" کرده اند؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش:

روسیه با برپایی پایگاه‌های واکسیناسیون در مراکز خرید و دادن بستنی رایگان، مردم این کشور را به تزریق واکسن اسپوتنیک-وی تشویق می‌کند ولی بسیاری از مردم تمایلی به تزریق این واکسن روسی ندارند.

البته گفتن ندارد که بموجب سند مصور و منگوله داری که در پی می آید،در این عرصه نیز مانند سایر عرصه ها، منافقین و ضدانقلاب نفوذ و  خلاف تجویز حضرت آقا، عمل کرده اند:

یک دیپلمات روسی به جای تزریق واکسن کرونای اسپوتنیک -وی ساخت کشور روسیه به طور مخفیانه واکسن فایزر دریافت کرد.یوری گریبکوف، سرکنسول روسیه در استونی دیپلماتی است که هفته گذشته هنگام خروج از بیمارستانی در استونی واقع در مرز روسیه با یک خبرنگار این کشور برخورد کرد و معلوم شد که او دومین دوز واکسن فایزر خود را دریافت کرده است.دوره خدمت گریبکوف به عنوان سرکنسول روسیه در استونی روز جمعه به پایان می‌رسید و او دو روز قبل از پایان ماموریت خود و بازگشت به روسیه، در روز چهارشنبه دومین دوز واکسن فایزر را دریافت کرد.

 

با اینهمه، فدوی بر آن شد که درشرفیابی دیروز خود، ضمن تقدیم عریضه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، موضوع را شخصاً از حضرت آقا جویا شود.باری مراتب در باب تجویز واکسن روسی، در  شرایطی که مبالغی هم شنگول بودند، با قید چندین فوریت بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید؛ضمن صدورچند صد صلوات برمحمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) همینطور که من باب مزاح گوش فدوی را می پیچاندند خنده کنان پرسیدند: نظرت پیرامون "ودکای روسی" چیست برادر فدوی؟!..فدوی که به هستی ُترد خویش شدیداً بیمناک شده بود،امان خواست؛ مرحمت فرمودند.فدوی بعرض رساند که قربانت گردم، حرف ندارد! فرمود خب " واکسن روسی" هم از قماش " واکسن روسی" ست دیگر!...

زیاده لرزی نیست!

3 فوریه 021

ویرایش   

خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً لغزش های تایپی زیر را در متنی که در پی می آید، اصلاح فرمائید، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع):

همزمان با آغاز ایام‌الله دهه ‌زجر و در آستانه چهل‌ودومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در نخستین ساعات صبح روز گذشته در مقعد بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حاضر شدند و با قرائت نماز و قرآن، یاد و خاطره امام عظیم‌الشأن را گرامی داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰، علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت کردند.

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای سپس در گلزار شهیدان سرافراز حضور یافتند و به ارواح مطهر مدافعان اسلام و ایران درود فرستادند./ کیهان دارالخرافه

غلطنامه

درست            غلط

دهه ‌فجر       دهه زجر

مرقد            مقعد

*******************

عجب !  

 

فدوی در گشت و گذار خود در مجازستان، به عبارت زیر برخورد: 

 

به فدوی مربوط نیست ها! لکن آخر این دیگر چه فرمایشی ست؟! ، ما که از نظر وجهه بین المللی  وضعیت رضایت بخشی داریم، بی سببی نیست که از ما، معمولاً بعنوان "عبرت خلق" یاد میکنند ضمناً، کار دنیا نیز در باب ما از خنده گذشته، و به روده بُر رسیده است، برادر عبدی، کجای کاری؟!

زیاده خنده ای نیست

در ابواب جنگ زرگری   

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به تأتر رو حوضی مفرح  زیر رسید :

به گزارش خبرآنلاین، صادق خرازی دبیرکل حزب «ندای ایرانیان» و حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در مناظره‌ای به موضوع برجام پرداختند. در بخشی از این مناظره که در برنامه «نگاه یک» پای اختلافات سال ۸۸ و اهانت کیهان به آیت‌الله سیستانی به بحث باز شد. خرازی خطاب به مدیر مسوول روزنامه کیهان گفت: آقای شریعتمداری عزیز شما همان کسی هستید که آن اهانت را به آیت‌الله سیستانی کردید و آن رابطه ما با عراق را از اوج به زیر آوردید

راستش را بخواهید  فدوی  سراز فرمایشات طرفین بظاهر متخاصم، در نمی آورد و اتفاقا در اینگونه  موارد، بقول اهل پوکر، بقول عوام  " سام وار" ، چه خوانندگان محترم ضدانقلاب، خوششان بیاید یانه، حق را همینطور کیلوئی و درهم،صراحتاً به برادر حسین(ع) شریعتمداری  میدهد!(1) در باب چرائی این حرکت شنیع عرض میکند که نامبرده اهل پنهان کاری و لاپوشانی نیست و مستقیم و با اذن حضرت آقا، فقط سرِ بریده میدارد دوست؛ والسلام

----------------------------------------

(1) قرار شد دشنام، بویژه از این نوع اش را ندهید،خواهر- برادر خواننده، یکوقت عمامه مان توی هم می رود ها، از فدوی گفتن!

یک شبه‌ نظامی حوثی در استان ضمار، یک شهروند یمنی مغازده دار را به دلیل امتناع از پرداخت آنچه شبه نظامیان حوثی آن «خمس» می‌نامند، با کلاشینکوف و در انظار عمومی به قتل رساند./العربیه

طبق گفته شاهدان عینی، این مغازه دار یمنی خطاب به مامور حوثی گفت:«ما زکاتی را که خداوند به ما واجب کرده است را پرداخت کرده ایم. اما در مورد خمس این قانون را شما از کجا ا آورده اید... من یک فلس کمتر از دینار هم پرداخت نمی‌کنم».

تحشیه فدوی : مقدمتاً و برای دستگرمی عرض میکند که  کلاشینکوف و خمس، از دوستان قدیم اند! فلذا و بر این پایه، خدا سایه ی پدر را(حضرت آقا- م) از سرشان کم نکند! ما که از خرابکاریهای معظم له شدیداً شادمانیم، قاصم الجبارین از عمر نوح بکاهد و به عمرایشان و البته آیت الله جنتی،بیفزاید!

آمین یا رب العالمین

سیاستمداران احزاب مسیحی آلمان برای مهار بیشتر فعالیت‌های اسلام‌گرایان در این کشور خواستار ثبت مساجد شدند. سخنگوی فراکسیون احزاب مسیحی گفته است اختیارات سازمان امنیت داخلی آلمان برای کنترل مساجد باید گسترش یابد/صدای آلمان

تحشیه فدوی : حالا چه عجله ای داشتید!؟

-------------------------

بی‌بی‌سی فارسی هشتاد ساله شد / بی بی سی

تحشیه فدوی : حضرت آقای ما هم همینطور! قرار بود که بپای هم پیر شوند که بحمدالله والمنة، شدند!

-----------------

علی مطهری: به خاطر مسئله اف‌ای‌تی‌اف، سهمیه ایران از واکسن کرونا باطل شده است / رادیو فردا

تحشیه فدوی : سر خمّ می سلامت، شکند اگر سبوئی، برادر علی(ع) مطهری

     فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین ۵۰ میلیون اصله نهال غرس می‌کند / یورو نیوز

تحشیه فدوی : خب بکند!، ما هم برادران را می فرستیم که آنها را قطع کنند یا آتش بزنند!

--------------

اعضای اروپایی توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام، روز چهارشنبه ۲۶ آذر از جمهوری اسلامی خواستند که به صورت کامل به تعهدات برجامی خود بازگردد.

هفتمین کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور معاونان وزیران خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان، عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، و همتایان چینی و روسی آن‌ها و مقام‌های اتحادیه اروپا به صورت مجازی برگزار شد.

تحشیه فدوی : به فدوی مربوط نیست ها، لکن برای صرفه جوئی درهمه چیز، و با عنایت به اینکه حرف آخر را حضرت آقا میزند،بهتر نیست معظم له نعلین رنجه فرموده و خودشان بیایند، قال قضیه را بکنند!؟ 

------------------

محمد (ص)موسوی (ع) گفت: «فرانسه کشوری بزرگ است، شهروندان مسلمان مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند، آنها می توانند مساجد خود را آزادانه احداث کنند و می توانند آزادانه آیین های دینی خود را بجای آورند.»

به فدوی مربوط نیست ها، لکن خاج پرستان فرانسوی در کشور خودشان، مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند!

فضولی فدوی : والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ.آ.آ.آ….چون ضد انقلاب خوابست عرض میکند  معظم له اگر  همه جایش را هم بدفعات تر بفرمایند،راه بجائی نمی برند، بقول عوام، ساری!

*****************

طائب: تحریم‌ها بهترین هدیه خدا برای ماست

ایرنا نوشت: فرمانده قرارگاه عمار گفت: اگر تحریم ها درست مدیریت شود بهترین هدیه خدا برای ماست و امروز قدرت ما برای دشمن آشکار شده و در اوج قدرت هستیم و در برابر دشمن هم مقاومت راه پیروزی است.

حجت الاسلام مهدی طائب یکشنبه شب در نشست بصیرتی با بسیجیان در مشهد گفت: رسیدن بنزین به ونزوئلا نشان داد ابر قدرت هستیم./ نواندیش

***************

امام آمد - بروایت کودکان مغز شوئی شده(کلیپ پیوست) - 

***********************

آکادمی چفیه مالی 47 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

 

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در چهل و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

6263---0938 : دهه مبارک فجر و 22 بهمن سال 57 یادآور تجلی قدرت لایزال الهی برای ما مردم بود. خداوند به کسانی که خود را نمرود و فرعون زمان می‌دانستند نشان داد که در مقابل قدرت الهی چیزی نیستند و حق همیشه پیروز است.

0312---0939 و 6960---0936 :طی 42 سال گذشته دشمنان اسلام توطئه‌های متعددی برای به شکست کشاندن انقلاب داشتند ولی به حول و قوه الهی ناکام شدند و نهضت اسلامی روز به روز بالنده‌تر و قوی‌تر شد و ان‌شاءالله پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی‌اش خواهیم سپرد و ان‌شاءالله با امام خامنه‌ای در قدس نماز خواهیم گزارد.

طاهری  :دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) را به تمام مستضعفین جهان به ویژه جبهه مقاومت و ملت انقلابی کشورمان تبریک عرض می‌کنم. درود خداوند بر مجاهدین و فجرآفرینان انقلاب، شهدای 15 خرداد، دهه 60، دفاع مقدس، مدافعان حرم و... به ویژه سردار دلها که دل‌های بی‌شماری را با آن دست بریده‌اش با خود برد و می‌برد. بر همه ما اعم از زن و مرد، کوچک و بزرگ واجب است که در پاسداری از انقلاب اسلامی که امروز امانتی در دستان ماست سرازپا نشناسیم.

 6263---0938 :جشن چهل و دو سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، آیین شکرگزاری همیشگی به درگاه حضرت احدیت جل‌جلاله است که امت مظلوم و مسلمان ایران را در زمان رژیم فاسد و سفاک ستم‌شاهی رهین منت اقیانوس بی‌پایان رحمتش قرار داد و دین و استقلال و آزادی در پرتو مکتب ولایت فقیه را به آنان ارزانی فرمود.

3107---902 : درود خدا به رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای که از ابتدا ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را لایق هیچ پیغامی ندانستند و موجب عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران شدند.

9831----041 :  از راه دور دست مبارک حضرت امام خامنه‌ای را می‌بوسم که فرمودند وارد کردن واکسن کرونای آمریکایی و انگلیسی به ایران ممنوع است. واقعا اگر واکسن آمریکایی کارساز بود خود مردم آمریکا و انگلیس را نجات می‌داد که روزانه هزاران نفر بر اثر ویروس کرونا در این دو کشور از بین می‌روند.

 0049---0911 : دستور قاطع رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن‌های آمریکا و انگلیس اقدام هوشمندانه‌ای بود. چون هیچ اعتمادی به دشمنان قسم‌خورده انقلاب و نظام نمی‌توان کرد.

وحیدی : رهبرا! هرچند غربگرایان در کشور کم‌اند ولی پول حرام، مسئولیت، تابعیت مضاعف و رسانه در اختیار دارند. اما با این وجود سربازانت آماده و پا به رکابند و منتظر فرمان شمایند!

صهبا و قاری : در سالگرد شهادت سردار دلها مسئولی می‌گوید دولت جدید شیطان بزرگ از کارهای گذشته دست بکشد ما او را می‌پذیریم در حالی که رهبر فرزانه و حکیم انقلاب می‌فرماید، دشمن از فتنه و دشمنی‌اش دست نمی‌کشد! چگونه می‌توان به این آقای مسئول فهماند که شیطان دست از شیطنت برنمی‌دارد؟!

 3306---0912 : در اسطوره بودن حاج قاسم شکی نیست ولی نباید فراموش کنیم که او تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای بود.

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

 

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

پی نوشتها 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

و من الله التوفیق

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

والله الموفق والمعین

5 فوریة المرصّع از برجام الحرام سنه ی 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*