Political Satire

طنز سیاسی

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

Like us on Facebook

:*:*:*:

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*January 15th, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

«تاریکی» یا «مازوت»؟!

اینکه معاندین و زنادقه می گویند که «مردم ایران سابق در جامعهء شکوهمند اسلامی فاقد حق انتخاب اند»، اگر نگوید سخن نادرست، دستکم سخن دقیقی نیست(1). گفتن ندارد که  ملت و امت، از همان آغاز انقلاب شکوهمند، همواره آزادی گزینش داشته اند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!.. 

خب لابد از فدوی منتظرالظهور نمونه هم می خواهید؟ بسیار خوب الساعه، ضمن تقدیم، یادآوری می کند که این حق را ملت از همان ابتدا، یعنی تصادم سنگ آسمانی حضرت امام(ل) به ایران سابق، داشته اند و از آن میان: «جمهوری اسلامی، آری یا نه؟!..» 

خب، لحظه ای تنفرتان را عجالتاً کنار گذاشته و بفرمائید که این اگر نام اش آزادی گزینش نیست، پس چیست؟!(2)

ضمناً یکوقت تصور نشود که این آزادی، محدود و منحصر به عنفوان انقلاب شکوهمند است. خیر، چنین نیست و این آزادی و حق دمکراتیک، تا همین چند ساعت پیش هم در دسترس بوده است. فدوی، برای رو کم کنی هم که شده، سند منگوله دارش را هم پیوست می کند:

* بی.بی.سی: رئیس سازمان محیط زیست می‌گوید خاموشی بهتر از سوزاندن مازوت است. 

خب بفرمائید دیگر!؛ کسی جلوتان را نگرفته که، از "تاریکی" یا "مازوت" یکی را آزادانه انتخاب کنید ! 

زیاده حقی نیست.

________________________________________

1. اگر قرار باشد که از همین آغاز دشنامهای رکیک حواله کنید، عمامه مان شدیداً توی هم میرود، خواهر، برادر خواننده، گفته باشد!؛ پدر جان !.. در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات آیات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست، استفاده کند ؛ دو میلیونی تان (دوزاری سابق- م) افتاد؟!

2. لطفاً فحش، آن هم از نوع آبداراش را ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! فدوی یکوقت سفارشتان را به عمله ی بیت میکند ها، گفته باشد!

ترانزیت بهشت و مروری برعواقب!

گرچه شایع شده است که آیت الله مصباح، متخلص به تمساح یزدی، درگذشته، لکن واقعیت چنین نیست و معظم له خوشبختانه زنده و بین جهان فانی و باقی، در رفت و آمد است، نگاه کنید:

* به نظر می رسد مصباح را زنده به گور کرده باشند! / گویا

این شبهه ،مبتنی بر فرمایش زیر است : 

* حجت الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در برنامه ای در شبکه قرآن گفت: آیت الله مصباح هنگام غسل چشمش را باز کرد، یک نگاه مهربانانه کرد و چشمان اش را بست!

از همین جمله چنین مستفاد میشود که بزرگوار، میل چندانی به پیوستن به لقاءالله نداشته و با الله جل جلاله، سرگرم چانه زنی بوده است. ادامهء گزارشات آسمانی حاکی ست که آیت الله مصباح سرانجام با قاصم الجبارین در مقابل دریافت یک باغ وسیع به توافق رسیده است:

* او همچنین گفت که آیت الله مصباح از دو هفته قبل از فوت، دقیقا وقت وفات اش را اطلاع داده و جایگاه خود را که یک باغ وسیعی است، به او نشان داده بودند.

البته پیرامون نوع نگاه که بعبارت بالا، " مهربانانه " توصیف شده، بین علما، شدیداً اختلاف افتاده است. گله ای از علما را عقیده بر آن است که نگاه جنازه، کم تا قسمتی مهربابانه بوده  و در مقابل، گلهء دیگری از علما بر این باورند که نگاه مذکور "قهرمانانه" بوده است و لاغیر! فرستادهء فدوی به بیت اما در پایان گزارش خود افزوده است که مراتب، قرارست برای تعیین تکلیف، به مجمع تشخیص مصلحت حکومت ارجاع شود. و من الله التوفیق. 

این پدیده البته مسبوق به سابقه نیز هست. این هم سند مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=PkTE8hWEvig

****

اين موضوع البته پس لرزه های متعددی هم داشته است که بخشی از آن را به اجمال و اختصار، در پی نقل می کند: 

برادر امام جمعه، حجت اسلام صديقی، بابت این مختصر شیرینکاری اش که گفت «آیت الله مصباح هنگام غسل چشمش را باز کرد، یک نگاه مهربانانه کرد و چشمان اش را بست» مورد هجمهء برخی همکاران، حتا برادر حسین(ع) شریعتمداری، متولی امامزاده ی کیهان  دارالخرافه – که سر بریده می دارد دوست- واقع شد:

  * سخنان ایشان ضمن آن که برای برخی از بدخواهان به سوژه و دستاویزی علیه حضرت آیت‌الله مصباح‌ یزدی و ملامت آقای صدیقی تبدیل شده است، ارادتمندان آن فقیه وارسته و دوستداران جناب صدیقی را نیز به شدت آزرده ‌خاطر کرده است و با عرض پوزش باید گفت این اظهارات جفایی ناخواسته در حق حضرت آیت‌الله مصباح‌ یزدی بود و تصوری نابایسته از جناب صدیقی را نیز در برخی از اذهان به دنبال داشت.»/ اصلاحات نیوز

و سرانجام  آش چندان شور شد که آیت الله آشپزباشی بشرح زیر، سپرانداخت:

* کیهان دارالخرافه: عذر‌خواهی صادقانه حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی. حجت‌الاسلام صدیقی در اقدامی شجاعانه و تحسین‌ برانگیز بابت سخنان اش دربارهء کرامات مرحوم آیت‌الله مصباح به نقل از غسال پیکر ایشان عذر‌خواهی کرد.

و در ادامهء اين لرزش قهرمانانه:

* در پی انتشار مصاحبه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران درباره کرامتی از آیت‌الله مصباح که با واسطه و به نقل از غسال پیکر آیت‌الله مصباح نقل کرده بود، انتقاداتی به راه افتاد و وی از مردم عذرخواهی کرد. امام جمعه موقت تهران گفت: «در یک مصاحبه‌ای نکته‌ای را من عرض کردم و از روح بلند آیت‌الله مصباح عذر‌خواهی می‌کنم که ما چقدر کوتاه فکریم‌ و کرامت آقای مصباح را چه می‌دیدیم و این فضا درست شد و بعضی از افراد غافل هم گاهی جسارت کردند. این حرف ما باعث شد اینها در موضع بدی قرار بگیرند و به ساحت مقدس یک نماینده پیامبر، ائمه و‌ هادی راه جسارت کنند». وی افزود: «من از روح بلند این آقا، این علامه و این ولی‌الله عذرخواهی می‌کنم. از خانواده معزز ایشان عذر‌خواهی می‌کنم. از مؤمنانی که دلی با ما روضه‌ خوان‌ها دارند و سالیان سال با ما بودند و امروز شاهد این طوفان‌ها هستند از همه، با همه وجودم عذر‌خواهی می‌کنم». حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: «اولاً جا نداشت که من کرامت آیت‌الله مصباح را در چنین چیزی بگویم. ثانیاً مطلب شاید خیلی دقیق نبود و غسال شاید دقیق نبوده نقل شد و من هم نقل را نقل کردم و از این نقل شرمنده‌ام، از خدا شرمنده‌ام، از مؤمنانی که ما گاهی باعث می‌شویم به شما زخم زبان بزنند شرمنده‌ام. از امام زمان و رسول‌الله عذرخواهی می‌کنم».

...و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که شهروندی مبالغی مهمان داشت. ایشان ضمن خدمت و رسیدگی به مهمانان، صدای مشکوکی هم از ش صادر شد! و برای رفع و رجوع آن، یکی به سر فرزندش، که سر سفره بود، زد و گفت: «بچه آرام بنشین!..» و از آن لحظه ببعد، هر کس می گوزید، یکی بر سر آن بچهء نگونبخت می زد! میزبان سرانجام شاکی شد و گفت که بقول حضرت امام(ل): «لکن اینطور نباشد که هرکس که بگوزد، یکی تویِ سر بچهء ما بزند!»

حالا حکایت کاظم صدیقی امام جمعه ست. آخر این که نمی شود هر رحلت "جانگوز"ی که رخ می دهد، یکی توی سر حجت‌الاسلام صدیقی بزنند و بروند! ؛ زیرا:

بیت

گر حکم شود که مست(1)گیرند

در شهر هر آنکه هست گیرند

مراد فدوی آن است که تکلیف موارد مشابه دیگر، و از آن میان، فریاد یاعلی(ع) مقام مختصر رهبری هنگام جدا شدن از رحم مادر گرامی (حجت الاسلام سعیدی)، یا «مادر حاج آقا به ایشون حامله بودند خواب می‌بینند که وضع حمل کردند و قرآن متولد شده»! (فرزند مصباح یزدی) چه می شود، بله؟!

________________________________

 1. گفتن ندارد که این مستی، ناشی از می عرفانی ست که میزان الکل آن، بسیار بیش از می معمولی ست! 

 

يافتم، يافتيم، يافتند!

پس از یک سال، عرق ریزان روح و جسم برادران گرامی، پیرامون فاجعهء هواپیمای اوکراینی، پژوش های عبادی- سیاسی به بار نشست و برادران موشک بر کف، با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله، دامت تخریباته، سرانجام، و با سلام و صلوات، مقصر فاجعهء مذکور، بشرح زیر، شناسائی و برای مجازات، به قاصم الجبارین سپرده شد:

* سپاه پاسداران به مناسبت سالگرد سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی، ایالات متحده را به عنوان مسئول اصلی این فاجعه معرفی کرد./صدای آلمان

خب دیگر، مشکل دیگری که نیست، فدوی رفع زحمت می کند! 

 

شنای محارم!

فدوی، در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبر زیر رسید:

* سایت انصاف نیوز روز شنبه متن و ویدئوی گفت‌وگوی مفصلی با فائزه هاشمی به مناسبت چهارمین سالروز مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی را منتشر کرد که او در آن گفته است حکومت ایران اصلاح ‌ناپذیر است و او دوست داشته ترامپ انتخاب شود زیرا «مردم هر چه تلاش می‌کنند اصلاحات انجام بگیرد برای حاکمیت "مرغ یک پا دارد" و نه تنها تغییری ایجاد نمی‌شود "بر عکس، مردم سرکوب می‌شوند». از نظر او ادامهء فشارهای ترامپ ممکن بود بالاخره حکومت را مجبور کند که در سیاست‌های خود تغییری به وجود آورد.

و برای جوری جنس از همان منبع:

* فائزه هاشمی: افرادی خطرناک تر از ترامپ کشور را تا مرز تلاشی برده‌اند./ صدای آلمان

باری، فدوی در این باب عرضی، جز این پرسش مختصر، ندارد و آن اینکه: «وضع شنای شما در استخر فرح چطور است، خواهر فائزه؟!

 

*******************************************

********************************************

********************************************

کرونا مارکت

فضولی فدوی: لکن، به فتوای علمای سلف، احوط آن است که

دستگاه را نخست روی پیشانی خودتان امتحان کنید، برادر سربار!

************************************************

 حسامی: شهرداری تهران گفته حاضریم تجربیات خود را در رفع آلودگی هوا در اختیار سارایوو قرار دهیم! یاد ضرب‌المثلی افتادم که می‌گوید «تو اگر بیل‌زنی، باغچه خود را بیل بزن!» چه تجربیاتی وقتی که تهران به خاطر آلودگی در وضعیت تعطیلی قرار دارد و شهرداری در خواب است! اگر تجربیات همین 2-3 سال اخیر یعنی وعده افتتاح ایستگاه‌های خطوط 6 و 7 و عمل نکردن به آن را در اختیار سارایوو قرار دهید کافی است؟!

فدوی: مراتب در اوقات شرعی خاج پرستان به سمع و نظر ایشان رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه و السلام ودود کردن چند صلوات بر مسیح و آل مسیح(عج)  دستجمعی گفتند ممنون ،صرف شده است! فدوی همچنان اصرار ورزید لکن گفتند که "هاراگیری" را (خودکشی دستجمعی- م) به همکاری با شهرداری بیت ترجیح میدهند،برادر حسامی!

* 8902---0614: شهادت سردار دل‌ها سردار حاج قاسم سلیمانی در سن 62 سالگی آن هم بدست شقی‌ترین اشقیا مدال افتخاری برای اسلام و جبهه مقاومت است که تا ابد خواهد درخشید. من افسوس به حال خودم می‌خورم که پیر شدم ولی شهادت نصیبم نشده است.

فدوی: خدا فدوی را بکشد، چرا؟ فدوی مراتب اشتیاق شما به شهادت را به شرف عرض مقام معظم رهبری دامت تخریباته رساند؛ با اعزام شما در کسوت مدافع حرم موافقت فرموده و سفارش کردند که تا شهید نشده، بر نگردید، برادر 8902---0614!

* عسگری: مگر در تمام کشورها با افراد خائن به کشور و جاسوس برخورد خشن نمی‌کنند که عده‌ای افراد معلوم‌الحال از اعدام یک جرثومه فساد و تباهی و مفسدفی‌الارض به نام زم عصبانی شده‌اند؟! چقدر وقیح هستند که به رئیس قوه قضائیه که شبانه‌روز به‌دنبال اجرای عدالت است اهانت می‌کنند. خجالت را باید کسانی بکشند که طی 7 سال اخیر کشور را به ویرانه تبدیل کرده‌اند!

فدوی: نمی فهمند دیگر. نمیدانند که حجت الاعدام رئیسی که در اعدام نفوس دارای نعلین مشکی ست،کار خودش را بلد است و نگرانی ندارد،برادر عسکری!

* 3152---021: همان‌طور که می‌دانید، طبقهء مستضعف اکثرا طرفداران و حامیان نظام اسلامی هستند و قوت غالب آنها تخم‌مرغ است. فلذا موضوع‌ گران کردن تخم‌مرغ که اکنون شانه‌ای 29 هزار تومان شده، مسئله ساده‌ای نیست. یعنی اگر دنبال شود که چه کسی پشت صحنه این ماجرا است چندین نفر نفوذی دانه ‌درشت شناسایی خواهند شد. زیرا واقعا موضوعی‌ عادی نیست که تخم‌مرغ ظرف یک‌سال قیمتش 3 برابر بشود.

فدوی: مراتب در فاصله ی دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رسید. بعدالتحیه و السلام، و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند: بسمه تعالی؛ احوط آن است که با خود مرغ ها بی واسطه مذاکره شود. و من الله التوفیق.

* علیمردانی: قیمت هر شانه تخم‌مرغ از 7 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش پیدا کرده است. وقتی رئیس‌جمهور از کنترل قیمت تخم‌مرغ عاجز است چگونه و با چه رویی مسئولیت اجرایی کشور را قبول کرده و حاضر به عذرخواهی و پوزش از مردم نیز نیست؟

فدوی: مراتب در مجالی به آگاهی رئیس آبدارخانه ی بیت (رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین روحانی رسید. بعدالتحیه و السلام  گفتند که ایشان از مرغ عذرخواهی می کند، لکن از ملت نه!

* گرمدره- استان البرز: شعله‌های گاز اجاق خانگی در منطقه ما با بویی شبیه‌ حاصل از سوختن گازوئیل همراه است و هوای منزل را آلوده و غیرقابل تنفس می‌سازد! چرا؟ از مسئولین امر درخواست رسیدگی دارم.

فدوی: اینکه محدود و مقید بشما نیست!؛ کلاً به این دسته از شهروندان می گویند "دوگانه سوز". ضمناً بدتر از آن بوی معروف که دوباره به ام القراء که بدتر نیست!

* 8857---0992: اینکه این روزها نخست‌وزیر فلک‌زده رژیم صهیونیستی با گاوهای شیر ده تماس می‌گیرد و شیطان بزرگ بمب‌افکن به منطقه می‌فرستد همه از ترس انتقام ایران و برای تشویق کاسبان برجام به مذاکره است! ان‌شاءا... در وقت مقتضی پاسخ کوبندهء ایران را خواهند دید و در بهت و حیرت فرو می‌روند.

فدوی: به فدوی مربوط نیست ها ،لکن در حاشیه آرزو می کند که کاش ما هم بجای سقوط در "قعر خلا! " در بهت و حیرت فرو می ‌رفتیم، برادر شهروند!." 

* 1156---0939 :  وزیر خارجهء آمریکا آرزو کرده مردم ایران از گرسنگی بمیرند. در داخل کشور هم در اثر سوء مدیریت و ناتوانی دولت و دولتمردان در ادارهء کشور مردم در زندگی روزمرهء خود با مشکلات عدیده مواجه شده‌اند. وقت آن رسیده که یک جریان انقلابی و متعهد روی کار بیاید و جواب یاوه‌گویی‌های خارجی‌ها و بی‌توجهی‌های داخلی‌ها به ملت را بدهد.

فدوی: بله، درست است خاج پرستان آرزو کرده، و حضرات آیات، برآورده فرمودند!

* 3906---0916: نیروهای دانشمند انقلابی کشور در حال فتح فضا هستند ولی دولت از تامین گوشت مرغ مردم عاجز است. فرق دو نوع مدیریت جهادی و لیبرالی وابسته به خارج را در این مسئله کاملا می‌توان احساس کرد.

فدوی: مراتب در مجالی به آگاهی ریاست محترم آبدارخانه ی بیت (رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین روحانی رسید. بعدالتحیه و السلام  و صدور چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند: ما هم داریم همان کار را می کنیم یعنی مرغانی که در فضا به پرواز درآمده اند را، تعقیب میکند، برادر 3906---0916! 

* 8857---0992: آقای رئیس‌جمهور مگر خودشان نگفتند مذاکره با آمریکا دیوانگی است پس چرا حرف‌های خودشان را فراموش کرده و پیام ضعف به دشمن ارسال می‌کنند.

فدوی :مراتب در اوقات شرعی به سمع و نظر رئیس  دولت ابد مدت قوی شوکت رسید .پس از اجرای یک فقره روضه خوانی گفتند به دکتر رفته و بعون الله معالجه و کم تا قسمتی، رفع جنون شده است!، برادر 8857---0992 !

  * 3107---0902 :  امثال محمد الحاج عراقی ضمن ابراز علاقه شدید به رهبری و ایران و دوستان سوری از عدم ورود ایران به فعالیت اقتصادی این دو کشور گلایه می‌کنند عدم اقبال دولت به این امر باتوجه به نیاز شدید به این گونه تحرکات اقتصادی، نشان از حضور نیروهای نفوذی دشمن است که دولتمردان را از لقمه‌های آماده برای کشور منصرف می‌کنند!

فدوی: مراتب در شرایطی که شدیداً مشغول نرمش قهرمانه ی صبحگاهی و تنقیه جام زهر بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. در پاسخ، ضمن دود کردن چند صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص-س- ع-عج) فرمودند: "قلم بیار من این ملک را قباله کنم"!

* 7594---0910 : در گذشته وقتی می‌خواستند میزان وابستگی رهبران حزب توده را گوشزد کنند می‌گفتند اگر رهبران کرملین در غذای خود فلفل بپاشند اینها در ایران عطسه می‌کنند! حالا حکایت این غربزده‌های وطنی شده، اگر در غرب به ویژه آمریکای جنایتکار، کسی از رهبران آنها عطسه کند اینها در ایران تب می‌کنند و لرزه می‌گیرند.

فدوی : خدا مرگت دهد، سید چه لوسی!

* 2977---0933 : یکصد میلیارد تومان قرار بود از طرف دولت برای جبران خسارت کرونا به برخی اصناف از جمله آرایشگران، رانندگان و... پرداخت شود. اما بعد از چند ماه پرداخت نشده است. لازم است دیوان محاسبات در این زمینه از دولت توضیح بخواهد.

فدوی: مراتب در شرایطی که شدیداً مشغول نرمش قهرمانه ی صبحگاهی و تنقیه ی جام زهر بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. ضمن دود کردن چند صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) فرمودند: «بروید از برادر کرونا بگیرید».

* 8896---0905 : قراردادهای شرکت‌های پیمانکاری با کارگران یک یا دو ماهه شده و هیچ آینده شغلی وجود ندارد دولت خجالت نکشد تمام شرکت‌های دولتی را به فروش برساند و مثل آن بقیه به ورشکستگی بکشاند و خیال خودش را از هر بابت راحت کند.

فدوی: در این مورد قول مساعد دادند، برادر 8896---0905!

* 3949---0912 و 7250---0919 و 7251---0915 : مسئولین اجرایی تا کجا قرار است فقط تماشاکننده افزایش هر روز بهای ارز، سکه، مسکن، لبنیات، کره، مرغ و تخم‌مرغ، گوشت، حبوبات و... باشند! با این حقوق‌های یک میلیون، دو میلیون و سه میلیون کدام مدیر اجرایی قادر است یک ماه را سر کند! از مجلس و دستگاه قضایی درخواست می‌شود با این افراد بی‌عرضه و ناتوان،‌ این قدر مماشات نکنند.

* 8582---0903 : مردم این روزها شرایط بسیار سختی را طی می‌کنند ولی رئیس‌جمهور در مراسم بازگشایی دانشگاه، از رشد اقتصادی در تیر و مردادماه نسبت به سال قبل خبر می‌دهد! سخنی که به مثابه پاشیدن نمک بر زخم این مردم صبور و شریف است. سخنی که نشان می‌دهد ایشان از اوضاع کشور بی‌اطلاع است! ای کاش سکوت می‌کردند و سخنی نمی‌گفتند.

* 3653---0912 : با عنوان تدبیر و امید آمدند، نه تدبیر دیدیم و نه امید. روز به روز قیمت‌ها بالاتر می‌روند... آخر چه خبر است در این کشور؟! ان‌شاءالله همان‌گونه که قوه قضائیه و مجلسمان اصلاح شد هرچه زودتر با دعای امام زمان(عج) مدیریت اجرایی کشور هم در دست انسان‌های صالح و دلسوز به حال این مردم قرار بگیرد.

فدوی مراتب، مشتمل بر سه عریضه ی فوق را بحضورحضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) رساند؛ بسیار متغیر شده و فرمودند «مگر روشندلی و نمی بینی که برادران ما را در چاه کذائی به بند کشیده اند؟! درست که مملکت، مملکت حضرت ماست لکن وقتی که صاحبخانه چند صد سال غایب باشد، مملکت اش ازین بهتر نمیشود که!..» برادران! خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی منتظرالظهور را در محضر معظم له(عج) سنگ روی یخ کردید.

* 8495-----0911 :  یک کیلو خیارشور شیشه‌ای خریدم 45 هزار تومان. در فکر حساب بودم که مغازه‌دار گفت کارت یارانه‌ات را بده ماهی یک کیلو خیارشور ببر! دولت تدبیر به وعده‌اش عمل کرد یعنی کاری که مردم واقعا از گرفتن یارانه بی‌نیاز شوند!

به فدوی مربوط نیست ها، لکن دیدید که یارانه هم بالاخره بدرد خورد؟

یکی از بستگان بنده تصمیم دارد بعد از ماه صفر ازدواج کند. این بنده خدا برای تهیه وسایل و لوازم منزل رفته، با قیمت‌های براساس دلار 30 هزار تومان مواجه شده است، طلا هر گرم یک میلیون و چهارصد هزار تومان، سکه 15 میلیون تومان و... آخر با این همه گرانی چگونه می‌توان ازدواج کرد؟

فدوی: به فتوای علمای سَلَف، در یخچال کوچک ترهم می شود زندگی کرد!

*******************************************

آلبوم کودکان کار

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

15 ژانویه المتعجّب از برجام الحرام سنه ی 2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

www.hazl.com

 

 

 

 

:*:*:*:

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

.*.*.*.*.*January 8th, 2021.*.*.*.*.*

 

 

ا

مکتوبات «فدوی»

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی

8 دی ماه 1393 ـ 29 ماه دسامبر 2014

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم! / زرتشت

تاریخ مکرر

و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جستار، چنین روایت کرده اند که در سال 1264 ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪء ﻭﺍﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮﻥ ﺑﻪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺁﻏﺎﺯ ﺷﺪ. ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﺑﻌﺪ ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻧﺪ که ﻋﻠﻤﺎﯼ ﺩﯾﻨﯽ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺷﺎﯾﻌﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻭﺍﮐﺴﻦ ﺯﺩﻥ ﺑﺎﻋﺚ ﻭﺭﻭﺩ ﺟﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﻥ ﻣﯽﺷﻮﺩ! ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﻭﺍﮐﺴﻦ ﺁﺑﻠﻪ ﻧﺰﻧﺪ، ﺑﺎﯾﺪ ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺟﺮﯾﻤﻪ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ. ﺍﻣﺎ ﻧﻔﻮﺫ ﺳﺨﻦ ﻣﻼﻫﺎﯼ ﻧﺎ ﺁﮔﺎﻩ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﯿﺷﺘﺮ ﺑﻮﺩ، ﭘﻮﻟﺪﺍﺭﻫﺎ ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪﮐﻮﺑﯽ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺯﺩﻧﺪ. ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﭘﻨﻬﺎﻥ می شدﻧﺪ. ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺪﺗﯽ ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ ﺭﺍ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧ ﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ. ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﺴﺘﻦ ﮐﺮﺩ. ﻣﯿﺮﺯﺍ ﺁﻗﺎﺧﺎﻥ ﺁﻫﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺮ ﮐﺒﯿﺮ ﮔﻔﺖ: «ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺍﺛﺮ ﻧﺎﺩﺍﻧﯽ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ». ﺍﻣﯿﺮ ﮐﺒﯿﺮ ﮔﻔﺖ: «ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻧﺎﺩﺍنی شاﻥ ﻣﺎ ﻫﺴﺘﯿﻢ. ﺍﮔﺮ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩء ﮐﺎﻓﯽ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩﯾﻢ، جاهلان ﺑﺴﺎﻃ ﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻤﻊ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ».

بر این پایه، بنظر میرسد که تاریخ در حال تکرار شدن است. البته مختصر تغییری در جهت بهبود نیز ملاحظه می شود که همانا نشستن امام کاظم بجای جن است! این هم اسناد مصور و منگوله دارش:

  ضمناً، از آنجا که امیر کبیر شوربختانه غایب است، موجب تشکر است اگر یکی را به فدوی منتظرالظهور معرفی کنید تا بجای میرزا تقی خان، مویه کند، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

انگولک!

آخر، برادر علی(ع) مطهری! چرا اینقدر سر بسر فدوی می گذارید؟ حکایت غریبی ست ها؛ آخر پدر جان مجمع تشخیص مصلحت نظام چند بار باید مصلحت نظام را در نظر بگیرد؟ در اینجا هم شدیداً انجام وظیفه فرموده و و حسب شیوهء مرضیه، مصلحت نظام را به مصلحت ملت ترجیح داده است، دیگر چکار کند بیچاره، برادر علی(ع) مطهری؟! این از شمارهء یک، دیگر اینکه، بفرمائید که انتقال پول برای خرید واکسن کرونای ملت شل و پل، آیا مشکل تر از انتقال نفت به ونزوئلاست؟! 

زیاده عرضی نیست.

  

گونی فساد فی الارض

این گونی «فساد فی‌الارض» ما هم عجب گشاد است ها!.. از "سحر تبر (فاطمهء خویشند سابق- م) تا روح الله زم، همه را سخاوتمندانه در بر می گیرد! 

* شعبهء 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی تیرماه امسال، در ۱۳ مورد اتهام‌های مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» را مصداق «فساد فی‌الارض» دانست و او را به اعدام محکوم کرد. اتهامات او «معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع» عنوان شده بود.

* «سحر تبر واینر»، اینستاگرامی در ایران، که خود را شبیه یکی از شخصیت‌های انیمیشنی مورد علاقه‌اش درآورده و در دنیای مجازی از خود فیلم و عکس منتشر می‌کرد، به 10 سال حبس محکوم شد. پایگاه خبری رکنا گزارش داد که سحر تبر واینر به این حکم اعتراض کرده است.

تا آنجا که فدوی می داند، دخترک خیال معروف شدن داشته نه براندازی! این هم سند منگوله دارش:

* سحر تبر تنها انگیزهء خود را از انتشار فیلم و عکس در دنیای مجازی «آرزوی معروف شدن» اعلام کرده بود و به علت علاقه‌اش به شخصیت «امیلی» در انیمیشن «عروس مرده» با انجام عمل‌های جراحی، گریم‌های فراوان و فتوشاپ عکس‌ها، خودش را شبیه او کرده بود و از این طریق طرفداران زیادی پیدا کرد./ العربیه

لکن برادران زیر بار نرفته و اتهامات او را «معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع» عنوان کرده و در یک قیام و قعود، او را به اتهام فساد فی الارض به  ده سال حبس، محکوم فرمودند .

حال فدوی به این مقوله نیز وارد نمی شود که نامبرده بی رحم تر از قاضی القضات بوده و به خود در این قیافه، حبس ابد داده است !

رزرو !

اینکه برادران از سوی معاندین به فقدان دوراندیشی متهم می شوند، سخنِ اگر نگوید نادرست، دستکم سخن دقیقی نیست(1). بزرگواران در همهء امور، حتا اعدام، بقدر کفایت دوراندیش هستند و محال است که تعدادی رزرو برای روز مبادا نداشته باشند؛ نگاه کنید:

* العربیه: احتمال اعدام قریب‌الوقوع پنج زندانی سیاسی در ایران. وکیل چند زندانی سیاسی که به «بغی» و «عضویت در گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی» متهم شده‌اند، از احتمال اعدام پنج نفر از آنها در زندان زاهدان خبر داد و فرصت برای بررسی «درخواست اعاده دادرسی» آنها را خواستار شد.

_______________________

(1) قرار شد دشنام، بویژه از این نوع اش را ندهید،خواهر- برادر خواننده، یکوقت عمامه مان توی هم می رود ها، از فدوی گفتن!

در انواع بیت المال

فدوی دندان روی جگر گذاشته و مشغول تماشای کلیپی بود که در آن، خواهر زینب(س)، بنت حاج قاسم، در باب وسواس ابوی مقتول در مصرف بیت المال اينگونه داد سخن می داد که روزی برای حاجی چای آورده بودند و او چند توت خشک با آن تناول فرمود. سپس از خواهر زینب(س) می پرسد که چند توت خورده است؟! و خواهر هم در پاسخ می گوید «نمی دانم. شاید چهار پنج تا!» حاج قاسم میگوید جائی یادداشت کن زیرا متعلق به بیت المال است!

باری شما را نمی داند، لکن فدوی که همینطور بی اختیار مانند ابر بهار می گریست. از وی پرسید: خواهر زینب(س)، مسئلتن! آن 22 میلیون دلار(1) مرحمتی ایشان به برادران حماس، جزء بیت المال نبود؟!

زیاده "ارزی" نیست!

_________________________________

1. محمود الزهار: حاج قاسم فوراً درخواست ما را پاسخ داد، به گونه ای که روز بعد باید سفر می‌کردم 22 میلیون دلار در چمدان‌های فرودگاه مهر آباد دیدم. وی افزود: قرار بود مبلغ بیشتری پرداخت شود اما ما 9 نفر بودیم که نمی‌توانستیم بیش از این حمل کنیم زیرا هر ساک 40 کیلو گنجایش داشت. /بهار نیوز

*********************************************

*********************************************

*********************************************

*********************************************

 

 

 

 

گزارش پزشکی

  بررسی گزارش های واصله حاکی ست که پزشکان بدون مغز (پزشکان بدون مرزسابق -م) نهایت تلاش خود را کردند که مانع پیوستن آیت الله محمد(ص) تقی(ع) مصباح یزدی، متخلص به تمساح یزدی، به لقاء الله شوند. لکن برادر تقی(ع)، علیرغم میل باطن. تق تق کنان به لقاء الله پیوست! گفته می شود که «الله»، بدلائلی که بر فدوی معلوم نشد، جاخالی داده است!

  گزارش معتبر دیگری که در پی می آید، حاکی ست که مقامات دوزخ، وصول معظم له را اعلام کرده اند:

زیاده گزارشی نیست.

 

تمکین

فدوی در مرور اخبار برادرانه در کیهان دارالخرافه ص(1) نخست چنین خواند:

* در پیام رهبر انقلاب به مناسبت رحلت آیت‌الله مصباح تاکید شد: «حکیمی مجاهد با زبان گویای حق و گام استوار در صراط مستقیم!» 

در پیوند با این جُستار و بعنوان دستگرمی یاد آور می شود که دیگر کسی "یافت می نشود" که از میزان ارادت فدوی به اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته. خبر نداشته باشد(2) و اساساً قبول آن مسؤلیت خطیر در بیت نیز، که هر آینه خوف آن می رود که زبان سرخ سر سبز چمنی اش را به باد بدهد، در همین راستاست.(3) با این همه، راست اش فدوی بعنوان یک روزنامه نویسِ غیر دولتی، با همهء ارادتی که  به حضرت آقا. ضاعف الله پُرستاته، دارد(4) این فرمایش را در مقولهء نشر اکاذیب تلقی و آن را منتشر نمی کند، و با آنکه معظم له بارها به چندین  زبان زنده و مردهء دنیا شیهه کشان اعلام فرموده است که مخالفت با آیات نازلهء ایشان عواقبی در پی ندارد، معذالک فدوی با زبان خوش، شلاق و حبس اش را نیز می کشد!

بقول عوام: !sorry

________________________________

1. منظور از " ص" صفحه ست نه صلی الله…

2. اگر قرار باشد که از همین آغاز دشنام های رکیک حواله کنید، عمامه مان شدیداً توی هم می رود، خواهر، برادر خواننده، گفته باشد!؛ پدرجان !..در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات آیات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند؛ دو میلیونی تان (دوزاری سابق- م) افتاد؟!

3. ن.ک. به ستون ثابت " پای درد دل مردم دارالخرافه" در طنز نوشته های فدوی

4. باز دشنام ناموسی را شروع کردی برادر- خواهر خواننده؟!

 

معجزه

فدوی در مرور اخبار مجازستان، پیرامون مصباح یزدی، چنین خواند:

* «مادر حاج آقا به ایشون حامله بودند خواب می‌بینند که وضع حمل کردند و قرآن متولد شده»! این بخشی از گفت‌وگوی فرزند ِ مصباح یزدی با «صابر نیوز» است که پس از انتشار حذف شد.

فضولی فدوی: چرا حذف؟ اینکه از پریدن مقام مختصر رهبری از رحم مادر با فریاد یاعلی(ع)، عجیب تر نیست! 

 

ذوب در ولایت

  فدوی از قول برادر متوفا، مصباح یزدی، متخلص به تمساح یزدی، در پیوند با حضرت آقا (ضپ) در مجازستان خواند:

«خیلی دوست داشتم پای ایشان را ببوسم اما توفیق نداشته‌ام اگر شما توانستید به نیابت از بنده چنین کاری کنید، ممنون می‌شوم».(1)

باری، فدوی که وقت و نفس نداشت! لکن حسب وظیفهء شرعی و سازمانی خود، مراتب اشتیاق آن مرجع عالیقدر را، در بوسیدن توأم با مالش قهرمانانه، به استحضاراعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، رساند لکن معظم له به کمتر از ماچ مالی انگشت بیست و یکمی خود رضایت نداد،.

فدوی بی تقصیر است!

______________________________

1. یزرگوار البته توفیق انجام آن فعل قبیح را داشته و ویدئوی آن در مجازستان نیز در  دسترس است!

صید اضطراری

فدوی در گزارشی دید که برادران خودی، خواسته بودند که از آب گل آلود، تمساح بگیرند! شما هم نگاه کنید:

* به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله مصباح یزدی از ساعتی پیش در قم آغاز شده است. پیش از شروع مراسم تشییع و در جلوی درب مصلی قم، طوماری نصب شده بود که در آن خواستار محاکمه رییس‌ جمهور روحانی، علی لاریجانی رییس مجلس سابق و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای تلاش شأن در زمینهء توافق برجام بودند.

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی !..

هشتم ژانویة المفرح از برجام الحرام سنهء 2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*