Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

:*:*:*:

.*.*.*.*.*December 30, 2021.*.*.*.*.*

با آرزوی بهروزی و پیروزی،در سال نو میلادی پیش رو

ارتزاق مکتبی!  

فدوی غفلتاً ملتفت شد که برادر حسین (ع) شریعتمداری - که سر بریده می دارد دوست - دوباره ریخته است تویِ جوراب و، به وجه زیر، محکم زده است به دیوار!:

 * دفاع کیهان از صادرات محصولات کشاورزی مسموم./ این خبر‌ها را غرب زده‌ها منتشر می‌کنند./آفتاب نیوز

باری، گرچه به فدوی مربوط نیست، لکن حسب وظیفهء شرعی عرض می کند، حال که بقول معروف "مال بد بیخ ریش صاحب اش است"، و لابد قرارست که، بعون الله و با تهدیدات خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)، و نایب البته  برحق اش، محصولات مسموم مرجوعی، به ملت شل و پل حقنه شود، و نیز از آنجا که نرود میخ آهنین در "گچ"، فلذا احوط آن است که، به فتوای علمای َسَلف، رضوان‌الله تعالی عليه و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين ، حضرت آقا، برادر حسین (ع) را بعنوان قصاص با همان محصولات مسموم مرجوعی، تنقیه فرمایند!..

و من الله التوقیف!

بیست و هشتم دسامبرالمخطط از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

 الاحقر فدوی 

****************

نقد قبر! (نبش قبر سابق- م) 

فدوی در مرور اخبار طالبان ایران، با این خبر، شدیداً  تصادم کرد:

* مدیرعامل بهشت زهرا: نصب عکس زن بدون حجاب روی قبر ممنوع است! / رادیو فردا- تیتر

و در ادامه حیرت اثر: 

* سعید غضنفری، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، گفته است نصب عکس بدون حجاب روی قبر زنان ممنوع است و انتظامات بهشت زهرا «جلوی نصب سنگ‌های با تصاویر مکشوفه و غیرمتعارف» را می‌گیرند. او همچنین از قسطی ‌شدن فروش قبر برای «قشرهای کم برخوردار» خبر داده و گفته است قیمت قبرهای فروشی در بهشت زهرا بین ۵ تا ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است. سعید غضنفری گفته است در حال حاضر «بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار قبر» در بهشت زهرا وجود دارد و در مورد مقبره خانوادگی نیز قیمت مقبره با ۳۰ قبر را ۷۵۰ میلیون تومان و قیمت مقبره تا سقف ۵۰ قبر را یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعلام کرده است. در طول دو سال گذشته که شیوع کرونا جان هزاران نفر در ایران را گرفت، نگرانی‌هایی درباره ظرفیت بهشت زهرا مطرح شد ولی مسئولان شهرداری تهران اعلام کردند که قبرهای این منطقه را سه طبقه کرده‌اند و فعلا مشکل حل شده است.

و اما، همانگونه که می دانید، فدوی علی القاعده اهل نق زدن نیست و حسب شیوهء مرضیه ی خاج پرستان، خود را بخشی از راه حل می داند و نه بخشی از مشکل؛ بر این پایه یکی دو ایراد را به  این پروژه وارد می داند لکن مقدمتاً و برای دستگرمی گله می کند که:

مصرع

ما ز "آقا" چشم یاری داشتیم!

یعنی فدوی  اصلاً انتظار نداشت که برادران در تنها تخصص شان که همانا  امور اهل قبور باشد، دچار لغزش هائی که به برخی از آنها در پی اشارت خواهد رفت، بشوند:

1-  فی المثل در باب حجاب سنگ قبر، به انواع  آن که بدحجاب، شل حجاب و حجاب برتر حضرت آقا (چادر پَرکلاغی- م) باشد هیچ اشاره ای نشده و متوفا در عالم برزخ همینطور ارّه به ماتحت  مانده است .

2- پیرامون قبر قسطی نیز عرض می کند که اقساط را از آن مرحوم می گیرند یا از بازماندگان بدبخت اش؟

 3- و سرانجام، از آنجا که درگذشتگان عمدتاً یا در تصادف با حضرت آقا (اهانت به رهبری- م) و یا ماشین و قطار به لقاءالله پیوسته اند، فلذا بهنگام صلهء ارحام و رفت و آمد با سایر متوفیان دست و پای سالم ندارند و بیانیه در این باب که قبرهای چند طبقه، آسانسور دارند یا نه، ساکت است! 

زیاده ایرادی نیست.

****************

ناظر 

فدوی منظوری ندارد ها، لکن احساس می کند که یکی این وسط دارد به او دروغ می گوید، نگاه کنید:

* میزان: معلّمی شغل انبیاست؛ این یک حقیقت قرآنی است. امام (رضوان ‌الله‌ علیه) فرمودند «معلّمی شغل انبیا است»؛ این فقط یک شعار دل‌ خوش‌ کن نیست؛ این یک حقیقت قرآنی است: وَ یُعَـلِّمُهُمُ الکِتابَ وَ الحِکمَة؛ از جمله‌ی خصوصیّات پیامبران، تعلیم است./ 

در نتیجه از شما خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان که فدوی مدتی ست که شاهد کتک خوردن انبیاء(ص) در خیابان است! این هم سند مصور و منگوله دارش:

و فدوی حتا در فرازی دیگر، دید که یکی از انبیاء را به تخت بیمارستان زنجیرکرده اند!،:

فدوی اسناد مصور و منگوله دار دیگری هم در اختیار داشت که نشان می دادند که انبیاء را زندانی هم می کنند!:  

 

زیاده جسارت است !...

*************

ضدانقلاب و عملیات ایذائی 

فدوی نمی داند که ضدانقلاب سرانجام کی می خواهد تحت الحنک برادران حساس، دلرحم و دل نازک ما را رها کند؟(1) آخر این چه وضعی ست؟ چرا نسوان نابکار و ناسپاس ایرانی، باید این قشر دوست داشتنی، یعنی مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، را با بدحجابی خود تا آنجا  بیآزارند که این عزیزان بکلی زنجیر پاره کرده و به قوّهء باه (قوهء قضائیه/ غذائیه - م) بشرح زیر ملتجی شوند(2):

باری از بررسی های میدانی فرستادهء فدوی به محل حادثه چنین مستفاد می شود که بازیگران نابکار، از طریق بناگوش(3)، خود خون بدل برادران کرده اند! و بقول آن بزرگوار:

بیت

ای حریفان با بُت موزون خود

من قدح ها می خورم، از خون خود!

به مستوره ای از آن میان بنقل از گویا نگاه کنید تا بعرض فدوی برسید:

ملاحظه کردید؟ بگذریم… 

و اما فدوی منتظرالظهور شدیداً مُباهی ست که، حسب شیوهء مرضیه و شرعی خود، و نیز بموجب دستورالعمل "خیر الاموراوسطها"، بین طرفین متخاصم پا درمیانی و، برای رفع تحریکات "بناگوشی"، طرح زیر را بقول عوام for free پیشنهاد، و اجر خود را از گربهء مرتضاعلی(ع)، توقع می کند.

زیاده هم طرحی نیست.

______________________________

(1) لطفاً درهمین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آنست که  دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده ، بلکه خنده دار باشد!

(2)اگر یکبار دیگر فحش بدهید،عمامه مان تویِ هم می رود ،و هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید،خواهر- برادر خواننده، قدری ملاحظه کنید آخر!، صبر انقلابی فدوی هم طول و عرضی دارد ،نه..

(3) نخیر منظور از " بناگوش" ، کله پاچه نیست!

***************

تردید  

فدوی برخی اخبار را نگران کننده احساس می کند. برای دستگرمی، به خبری که در پی می آید، نگاه کنید:

* پس از تصویب قطعنامه روز گذشته در شورای امنیت، که ارسال پول و کمک‌های بشردوستانه را به افغانستان تسهیل می‌کند، وزارت خزانه داری ایالات متحده هم سه مجوز عمومی صادر کرد. نهادهای کمک رسانی و طالبان از تصویب این قطعنامه استقبال کرده‌اند.

و در ادامه خبر بهجت اثر : 

* در این قطعنامه آمده که شورای امنیت این روند را پیوسته زیر نظر دارد تا مطمئن شود که کمک‌ها به افراد مورد نظر می‌رسد و به طرف طالبان منحرف نمی‌شود.

باری، فدوی نه اینکه با کمک رسانی اغنیا به ضعفا مخالف باشد لکن نمی داند که اغنیا آیا می دانند که رابطه ی ضعفا با اشقیاء برقرار نیست و رسیدن کمک ها به مردم مستضعف شان، شدیداً محل تردید است؟  

******************

********************

کامنت وارده:

این کثافت ها را باید با .. توی کیسه زباله انداخت!

***************

***********************

*********************

***********

******************

***************

***************

نخیر! اول طالبان ایران و بعد طالبان افغانستان!

*******************

*****************

ادامه خالی بندی:

مهدی(عج) خاموشی، رییس سازمان اوقاف کشور ادامه داد: «اینکه بسیجیان ما از سوی خداوند متعال انتخاب شده‌اند، زبان‌زد خاص و عام است»!

****************

*******************

*********

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

30 دسامبرالمکرم از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

 

 

.*.*.*.*.*December 23, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

*****************************************

***********************************

گزارش میدانی مصور 

  فدوی، در مرور اخبار دارالخرُافه، در رابطه با نماز دشمن شکن یکشنبه خواهران، به امامت سیده سجادیه، خواهر "ساکس" سفیر استرالیا، در سفرش به قم ، به عکس خبری میمنت اثر زیر رسید:

ضمنا برادران هم، از طریق خواهران، دل شان نیامد که خواهر سیده سجادیه "ساکس" را دست خالی برگردانند!

لکن فدوی قدری که در وجنات خواهر لیندال ساکس باریک شد دریافت که نگرانی او موردی نداشته زیرا او اساساً چیزی برای پنهان کردن در زیر حجاب برتر رهبری (چادر مشکی پرکلاغی- م)  نداشته که اسباب تحریک برادران باشد!؛ شما هم ببینید:

  حق با فدوی نبود؟!

***********************

 

از توفیقات الهی

  فدوی غیبگو نیست لکن می دانست که بقول آن بزرگوار:

بیت

گر نخل وفا بر ندهد، چشم تری هست

تا ریشه در آب است، امید ثمری هست!

  مراد فدوی منتظرالظهور آن است که کوبیدن مشت های محکم توسط پیاده نظام بیت، مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، به دهان آمریکا، عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لعنة الله علیهم اجمعین، سرانجام شدیداً به بار نشست و حکومت مستضعفان در مصاف با تیم آمریکای زمینخوار، بشرح زیر به پیروزی رسید؛ سند مصور و منگوله دار نیز پیوست است:

  * فروشنده‌هایی که روی بورلی‌هیلز را سفید کردند: خانه ۱۵ میلیون دلاری در تهران! پنت‌هاوس و ویلاهایی در شهر تهران که بنا به گفته واسطه‌های ملکی اصلا مشتری ندارد و فقط در فصولی از سال اجاره می‌رود با قیمت‌های ۷ تا ۱۵ میلیون دلار معادل ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده و این در حالی است که بررسی آگهی‌های قیمت خانه در منطقه بورلی هیلز آمریکا به عنوان یکی از گران‌ترین محله‌های دنیا، قیمت‌هایی به مراتب پایین‌تر از نرخ‌های خانه‌های مذکور در تهران را نشان می‌دهد! / ایسنا

  زیاده حریفی نیست.

 *****************

بی انصافی

  فدوی هنوز و همچنان نمی داند که هر دو طالبان عزیز (ایران و افغانستان- م) چه هیزم تری به ضدانقلاب فروخته اند که اینگونه آماج هجمهء معاندین از خدا بی خبر واقع شده و می شوند؟! (1).

  اگر یک طالب، فی المثل برادر حسین (ع) شریعتمداری - که سر بریده می دارد دوست- شیهه کشان می موید که:

  * طالبان تغییر رویه داده و دیگر سر نمی‌ بُرد!/ دیپلماسی ایرانی

و یا :

  * گروه طالبان دیگر آن طالبان دهه ۹۰ میلادی نیست!/ ایندیپندنت

  و البته :

  * روزنامه کیهان نوشته است طالبان فعلی با طالبان سابق فرق زیادی دارند!

  خب راست می فرماید بندهء مُتمرّد خدا !.. لکن گفتن ندارد که در این راستا، رسانه های "دژمن"(2) با ضدانقلاب  همسو و همصدا هستند؛ نگاه کنید:

  * العربیه: طالبان برغم انتقادهای بین‌المللی بار دیگر جسد فردی را در ملاء عام به دار آویخت.

  و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

  * عفو بین‌الملل از دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه خواست که به جنایات جنگی طالبان رسیدگی کند.

  ملاحظه کردید؟ بگذریم؛ لکن شواهدی که به دفتر فدوی رسیده نشان می دهد که، علیرغم خبث طینت ضد انقلاب، طالبان افغانستان، بر خلاف طالبان ایران، پیشرفت های غیر قابل انتظاری داشته که سند مصور و منگوله دارش پیوست است و به وضوح نشان می دهد که علاقهء اعدام مردم با جرثقیل، عجالتا! از بین رفته است:

  لکن طالبان خودمان:

  و در این صورت است که:

کبوتر با کبوتر باز با باز

کند همجنس با همجنس پرواز!

  فلذا: ضدانقلاب فعلاً خفه!

_________________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آن است که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید، و قدری تأمل کنید، خواهر- برادر خواننده!

(2) "دژمن" همان "دشمن" مألوف، لکن به لهجهء شیرین حضرت آقاست!

 ***************

صد رحمت به احمدی نژاد!

  فدوی از همینجا به معاندینی که جامعهء شکوهمند ما را بیرحمانه با کُرهء شمالی مقایسه می کنند، با زبان خوش عرض می کند که نگاه و نظرشان اگر نگوید نادرست، دستکم دقیق نیست(1). فقط یک مستوره از مقامات هر دو کشور را با هم بسنجید تا بعرض فدوی برسید. موضوع راجع است به کاپشن برادر "کیم‌ جونگ اون" و کاپشن برادر "احمدی نژاد"، که در پی، ملاحظه می کنید:

  * رادیو آسیای آزاد اعلام کرد، پوشیدن کت‌هایی شبیه کت چرم کیم‌ جونگ اون رهبر کره شمالی در این کشور ممنوع شده است. گفته‌ شده که «پلیس مد» طبق دستور حزب حاکم و با عنوان «به چالش کشیده‌ شدن اقتدار رهبر» این لباس‌ها را از کلیهء فروشگاه‌ها جمع و مصادره کرده و حتی از تن مردم بیرون می‌آورد!

  و اما پیرامون کاپشن مموتی !:

  * گاردین در گزارشی تحت عنوان "تکامل نوع پوشش احمدی نژاد" نوشت: رئیس جمهور ایران در پروسهء تبدیل از «مردی از جنس مردم» به «مرد جهانی»، کاپشن سفید خود را با کت و شوارهای شیک تعویض کرد./ دیپلماسی ایرانی

  و نیز:

  * خریدار کاپشن احمدی نژاد گفت: احمدی نژاد در همه دنیا و به خصوص در میان عرب ها و مسلمانان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مهدی ابراهیمی زاده متولد شهر بن در آلمان در مراسم تحویل خودروی رئیس جمهور خطاب به برندهءمزایده اظهار داشت: من به عنوان یکی از دوستداران و علاقه مندان به رئیس جمهور ایران خریدار خودروی شخصی وی بودم. وی همچنین اظهار داشت: پیشنهاد ۱۵۰هزار یورویی بالغ بر ۲۲۵ میلیون تومان از طرف من برای خرید خودروی رئیس جمهور بوده است. ابراهیمی زاده همچنین گفت: در اختیار داشتن کاپشن رئیس جمهور من را بر آن داشت تا با پرداخت ۵۴ میلیون تومان آن را به دست بیاورم./ تابناک

با این ترتیب صد رحمت به احمدی نژاد !

پی نوشت:

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفاده ی بهینه کند بقول عوام ok؟!

 ****************

سلب آرامش!

  فدوی در مرور اخبار دارالخرافه دید که :

  * احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم در حاشیه سفر به شیراز از مجموعه تاریخی پاسارگاد بازدید کرد.

  در پاسخ عرض می کند که ایوای!.. شما چرا زحمت کشیدید، برادر احمدی نژاد؛ خب می فرمودید، پاسارگاد خدمت برسد!

  از سوئی اما، فرستاده ی فدوی به محل حادثه گزارش کرد که همزمان، زلزله ای به قدرت 9.80 "ریش" ِتر رخ داده است. ناظران آگاه خاطر نشان کرده اند که زلزلهء مذکور ناشی از بیدار شدن کورش، بمنظورگوشمالی مموتی بوده است؛  الله العالم 

 *********************

از انواع اختلاس!

  فدوی غفلتاً ملتفت شد که فقط ما نیستیم که اختلاس می کنیم، خاج پرستان بلاد کفر و زندقه هم اختلاس می کنند و، در نتیجه، خیال اش راحت شد!

  این هم سند مصور و منگوله دارش:

******************************************************

******************************************************

******************************************************

******************************************************

******************************************************

به  فدوی مربوط نیست ها، لکن:

حیف طلا که خرج"مصلا" کند کسی!

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

*****************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

2دسامبرالمکرم از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*December 16, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

درد هفته

*****************************************

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

خروج

  فدوی، در مرور اخبار دارالخرُافه، ملتفت شد که برادر محمد(ص) علی(ع) زم، شدیداً و بشرح زیر، زنجیر پاره کرده؛ یعنی: 

مصرع

چار تکبیر زده یک سره بر هر چه که هست!

  سند مصور و منگوله دارش نیز برای محکم کاری، پیوست است:

  * پدر روح‌الله زم در اولین سالگرد اعدام فرزندش لباس روحانیت را در آورد و مورد تشویق قرار گرفت. / صدای آمریکا

  باری، فدوی منتظرالظهور نیز به سبک و سیاق خود، با این خبر برخورد می کند: 

بیت

از شمارِ" چماق" یک تا کم(1)

وز شمار " حَشمَ"، هزاران بیش!

___________________________

(1) نقیضه ای بر آن شعر مشهور از عالیجناب رودکی در رثای شهید بلخی به مطلع:

کاروان شهید رفت از پیش

وآن ما رفته گیر و می‌اندیش…

 

بخشنامه ی ولائی

  از ویژگی های البته مثبت ریاست محترم آبدارخانه ی بیت، حجت الاعدام رئیسی، دامت تخریباته(1)، همانا بر عکس ریاست محترم آبدارخانه ی پیشین بیت، صرفه جوئی در هزینه های بوروکراسی ست؛ نمونه که بسیار است لکن مستوره تازه اگر خواسته باشید، بخشنامه زیر دم دست است :

  و اما رمز گشائی بخشنامه که چندان هم پیچیده نیست!:

  «به اجمال و اختصار عرض می کند که بزرگوار، بجای اینکه به تک تک وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات تحت امر خود بخشنامه صادر کند، همه را در جوراب ریخته و محکم بدیوار می کوبد و پس از آن، حضرات مسؤلین محترم، ضاعف الله اموالهم اجمعین، می آیند و هر کدام مال خودشان را سوا می کنند! به همین سادگی..

____________________

(1) لطفاً دندان (اگر هنوز دارید)، روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! از این گذشته، در مملکت، بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تر است، سوء استفادهء بهینه کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

 

محض اطلاع!

  خبر اینکه روز هشتم دسامبر ۲۰۲۱ مجلس آلمان صدر اعظم جدید دولت را انتخاب کرد و این روز، روز ترک آنگلا مرکل از صحنهء رسمی سیاست آلمان بود. به عبات دیگر در بلاد کفر و زندقه: "ضعیفه ای" بدرخشید و ماهِ مجلس شد! سند مصور و منگوله دار این نکته جهت اطلاع و تنبُه حضرات خودمان، در اینجا باز نشر می شود! 

  * مجله اشپیگل: ملت آلمان از صدراعظم خود خداحافظی می‌کند؛ صدراعظمی که نه به مد و اجناس لوکس اهمیت داد و نه تسلیم وسوسه دوربین‌های خبرنگارها و چاپلوس‌ها شد. خانم مرکل نه در محله گران‌قیمت ملک خرید و نه اتومبیل‌های گران و لوکس؛ کاخ سلطنت نساخت، در تعطیلات خود نه در قایق‌های لوکس مسافرت کرد و نه یکی از این نوع خرید و همین‌ طور هواپیمای خصوصی نداشت. دعوت به مهمانی‌های خصوصی را رد می‌کرد؛ در هتل‌های پنج ستاره دیده نشد و در مجالس اعیان ‌و اشراف شرکت نکرد. ۱۶ سال تمام طرز لباس پوشیدن اش را عوض نکرد و لباس‌های برند معروف و گران‌قیمت هرگز نپوشید. در یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی یک خبر‌نگار از او پرسید: «خانم مرکل، به چشم می‌خورد که شما لباس‌های متنوع نمی‌پوشید و آن‌ها را به ندرت عوض می‌کنید؛ شما فقط یک دست لباس دارید؟» جواب داد «من کارمند ‌و خدمتگزار ملت هستم؛ مانکن که نیستم». در مصاحبهء مطبوعاتی دیگری از وی سوال شد که آیا در خانه‌اش کلفتی دارد که مسئول نظافت خانه و یا آشپزی و غیره باشد؟ جواب مرکل این بود: «نه. من خدمتگزار ندارم و احتیاجی هم به همچین کمکی ندارم، همسرم و خودم کارهای روزمرهء خانه را خودمان انجام می‌دهیم». خبرنگار دیگری پرسید «چه وقتی لباس‌هایتان را می‌شوئید؛ خودتان و یا همسرتان؟» او جواب داد: «کارهای وصله و غیره را من انجام می‌دهم و همسرم نیز مسئول ماشین لباسشویی است (همسر مرکل پروفسور دانشگاه است.) بالطبع ما این کارها را اکثراً دیروقت انجام می‌دهیم. خوشبختانه دیوارهای آپارتمان ما پهن هست و ما دقت می‌کنیم که برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد نکنیم». خانم مرکل ادامه داد «من انتظار داشتم از من در مورد موفقیت و یا عدم موفقیت کار دولت بپرسید؟!» مرکل اجاره‌نشین یک آپارتمان عادی است مثل شهروندان عادی شهر؛ وی حتی قبل از این‌که صدراعظم شود در این آپارتمان زندگی می‌کرد و بعد از آن‌که رئیس دولت شد آپارتمان را عوض نکرد. او هیچ‌گاه به یک ویلا اسباب‌کشی نکرد؛ نه مالک خانه است و نه استخر و هواپیمای خصوصی دارد. او در ۱۶ سال ریاست خود هیچ یک از اقوام خود را به خدمات دولتی منصوب نکرد و یا برای خود و فامیل اش سمت مهم در بخش خصوصی اقتصاد فراهم نکرد.

او ساعی و با هوش است و همیشه متواضع ماند. صبور و با احساسی ظریف در قبال انسان‌هاست و به قضاوت وی می‌شد همیشه اطمینان داشت»

***************************************************** 

  پنداری اینکه می گویند «در جامعهء شکوهمند اسلامی ما هیچکس سرِ جای خودش نیست»، پُر بی راه نمی گویند! این هم سند مصور و منگوله دارش:

 

در عصر ارتباطات اسلامی

  فدوی شدیداً در حیرت است که چرا برادران اش در جامعهء شکوهمند اسلامی، راه های رفته را دوباره می کوبند؟!.

بیت

این خط راه ها(1) که به صحرا نوشته اند

یاران رفته با قلم پا نوشته اند

  و اما اشارهء فدوی در این راستا به سند مصور و منگوله دار پیوست است:

  باری فدوی با پدیده های کلاسیک، نه تنها مشکلی ندارد، بلکه با آنها دمخور نیز هست، لکن به این شرط که سر جای خود قرار گیرند هر چند که " سر جای خود قرار گرفتن" در ساختار حکومت شکوهمند، مقولهء خداپسندانه ای نیست؛ یعنی فی الواقع لازم نیست!.. بگذریم، اما اشکالی که فدوی به این طرح خداپسندانه دارد آن است که هنوز آغاز نشده زیر سؤال و ذره بین رفت و داد مشرکین را هم درآورد و از آن میان شکایت این مشتری:

نامه رسان، نامهء من دیرشد

کودکِ ولگرد فلک پیر شد!

خون به رگ زالِ زمان شیر شد

بردهء بیچاره، ز جان سیر شد

نامهء ما را نکند باد برد

یا که فرستنده اش از یاد برد؟

یا دگری بر دگری داد برد

صید شد اندر ره و صیاد بُرد؟

  فدوی کوشید که این شهروند گرامی را متقاعد کند که انشاءالله گربه ست، لکن زیر بار نرفت و افزود:

نامه ی یوسف به زلیخا رسید

دست خطِ قیس به لیلا رسید

قاصد وامق برِ عذرا رسید

نامه رسان جان به لب ما رسید

نامه رسان، نامهء من دیرشد!

کودک ولگرد فلک پیر شد!

فدوی هم محض رضای خدا عریضه را به برادر وزیر بقول عوام، فوروارد کرد.

زیاده عریضه ای نیست.

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

مسعود پزشکیان،  نماینده‌ء اصلاح طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

«یک وقتی هست که من برای خودم تصمیم می‌گیرم، حق دارم هر کار و تصمیمی که می‌خواهم را انجام دهم؛ ولی وقتی برای مردم تصمیم می‌گیرم، حق ندارم طوری تصمیم بگیرم که آنها را تحت فشار بگذارم؛ حق ندارم تصمیمی بگیرم که مردم با سختی زندگی کنند، چون من دلم می‌خواهد که مثلا به پوزه فلانی بزنم!»

در گفت‌وگو با انصاف نیوز / بنقل از گویا

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

16 دسامبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*****************************************

.*.*.*.*.*December 9, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

*****************************************

*****************

*****************

از بغداد تا وین!

  به گزارش رسانه های مُعاند (دژمن- م)، چهل دزد "وین" (چهل دزد بغداد سابق- م)، بمنظور کوبیدن مشت های پیاپی و البته محکم به فک استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لعنة الله علیهم اجمعین، دسته جمعی به هتل چندین ستاره ای در عتبات عالیات وین(ع- س - ص- عج) پناهنده شده و حاضر به بازگشت به وطن اسلامی خود نیستند، سند منگوله دارش پیوست است:

  * امیرعبداللهیان گفت: ما برای اینکه جدیت خود را در مذاکره نشان دهیم، حتی در حالی که همه هیئت ها به پایتخت‌هایشان بازگشتند، دستورالعمل ما این بود که رئیس تیم مذاکره کننده به همراه یک یا دو نفر برای مذاکره برگردند اما تیم کارشناسان ارشد ما در وین حضور داشته باشند!

  و اما یکی از مقامات خاج پرست که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، یواشکی به فرستاده ی فدوی در محل حادثه گفت که هیئت مذکور چند تن از کارکنان آن هتل چندین ستاره ی نابکار را به گروگان گرفته و شدیداً تهدید فرموده اند که اگر با تمدید اقامت آنان درهتل کذائی تا انقلاب مهدی(ع) موافقت نشود، هر دو ساعت یکبار، یکی از کارکنان هتل را بجرم توطئه علیه نظام، همکاری با دول خارجی(1) و توهین به رهبری اعدام خواهند فرمود!.. خدا بگویم که این دوست مشترک مان، حجت الاعدام رئیسی، را چه کند که موجب شد که فدوی نیز اقامت فرستادهء خود را در وین تمدید کند.

زیاده مشکلی نیست.

—------------------------

1. نخیر! منظور، آن عضو شریف برادرانه نیست؛ لطفاً به ضم دال  فتح واو بخوانید، بیسواد! 

 

از عواقب بریدن گوش ملت!  

فدوی نه اینکه نداند "اختلاف فتاوی" چیست ؛ بلکه ببخشید! بیشتر از شما در این باب نیز می داند که، مثلاً، "اختلاف فتاوی" که ناظر بر تعیین تکلیف مسائل سرنوشت ساز می باشد، از موجبات استمرار شرع انور است و، از آن میان، رؤیت  موی زن بروی فرش چه حکمی دارد؟  یا دوچرخه سواری زنان؟! آیا مهتر ازین موضوعات چیز دیگری هم هست؟! .. باری، برخی فتاوی، بعون الله با هم، مبالغ عظیمی اختلاف دارند و فدوی منتظرالظهور در این میانه نمی داند که چه کند؟ فی المثل، فدوی در کلیپی می دید که یک قاضی، در یکی از ممالک محروسهء امام زمان(عج)، حکم داده  بود که آلت رجولیت یکی از مؤمنین را، بجرم تجاوز جنسی به دختر بچه ای، از بیخ ببُرند! 

بیت

یکی بر سر شاخ و بُن می بُرید

خداوند "آلت" نظر کرد و دید!

بگفتا که این مرد بد می کند

نه با خود که با " آلت" خود می کند! (1) 

لکن صد رحمت به زنادقهء خودمان، که بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، بجای مقطوع النسل کردن، به بریدن گوش مؤمن ، اکتفا فرمودند..! 

زیاده اعضائی نیست.

—-----------------------------

1.        نقیضه ای بر شعر استاد سخن در آن حکایت از گلستان به مطلع:

یکی بر سر شاخ بُن می بُرید

خداوند بستان  نظر کرد و دید!

***************

اضافه کاری    

دوستان کم تا قسمتی می دانند که فدوی با دوباره کاری میانهء خوبی ندارد؛ یعنی از برادران انتظار دارد اموری که به او ارجاع می کنند یکجا و بصورت فله ای باشد که رسیدگی به آنها زمان کمتری بگیرد. واقعیت آن است که فدوی وقت و حوصله ندارد که یک روز به تنقیهء  حجاب برتر معظم له (چادر پرکلاغی- م) بپردازد و روز دیگر به دوچرخه سواری نسوان گیر بدهد، و روز دیگر به ممنوعیت انداختن پا روی پای زنان در برنامهء تلویزیونی، و اندکی بعد به ممنوعیت خوردن موز توسط بانوان و …

باری، مراد فدوی آن است که برادران اگر اینگونه امور را یهنگام به فدوی محول فرمایند فدوی هم سر فرصت آنها را بر می رسد. بعنوان مستوره، موردی را بشرح زیر، یادآور می شود: 

* یک شهروند : چرا در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از ورود دختران با مانتوهای جلو باز (بدون دکمه) ممانعت به‌عمل نمی‌آید؟! محل کسب علم و دانش با خودنمایی‌های غیراخلاقی و غیرشرعی چه تناسبی دارد؟!

   در پاسخ عرض می کند که فدوی در شرفیابی اخیر بحضور مراجع عالیقدر، مراتب را در فاصلهء دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش و داغ مُهر بر پیشانی، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام، اعلی الله مقامهم اجمعین، که تازه از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و نیز بازی با انگشت بیست و یکم مبارک فارغ شده بودند، رساند. بزرگواران، بعدالتحیه و السلام، و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد (ع-س-ص-عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند: «اسسسب!..» فدوی عرض کرد: «ببخشید؟» فرمودند که  «"اسسسب" به تکرار "س"، ضمیمهء آروغ است و مخفف آن زبانزد معروف است که می گوید: "اسب حیوان نجیبی ست!.." باری- فدوی پس از اندکی تأمل، مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد؛ مراجع عظام تقلید از سر لطف قدری گوش فدوی را پیچانده و فرمودند: «صلی و جلی، شما هم بلی برادر فدوی؟» سخن کوتاه، عالیجنابان سرانجام پیرامون پرسش  فدوی به جماع(1) رسیده و در پاسخ فرمودند:

       «بسمه تعالی- احوط آن است که نسوان، مانتو جلو باز را بر عکس بپوشند، یعنی قسمت باز مانتو به پشت شان بیفتد که مؤمنین خیال کنند که نسوان نمی آیند، بلکه  دارند می روند، برادر فدوی!»

گفتن ندارد که فدوی خوشحال و خندان رخصت گرفت و بمنظور تهیه و تولید مانتو مورد نظر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، اقدام عاجل بعمل آورده رونمائی کرد که نمونه را در پی ملاحظه می کنید:

 و اما عرض نهائی فدوی آن است که چنانچه برادران همان زمان، که دو سال پیش می شود، با هم به جماع(2) رسیده و مورد زیر را هم علاوه می کردند، لزومی نداشت که فدوی امروز چفیه و کلاه کرده (شال و کلاه سابق-م) به مورد زیر بپردازد:

* رادیو فردا: اشکان میرآرمندهی، مدیر وب‌سایت دیوار، به اتهام «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طریق جذب زنان تن‌فروش» به «سه ماه و یک روز حبس غیرقابل تبدیل» محکوم شده است.

آقای میرآرمندهی گفته است پیش از این به مدت ۱۲ ساعت بازداشت بوده و با وثیقه یک میلیارد و یکصد میلیون تومانی آزاد شده است. او پیش‌تر در گفت‌وگویی در شبکهء اجتماعی کلاب هاوس توضیح داده بود که این پرونده به انتشار یک آگهی در سایت دیوار باز می‌گردد و قاضی، علاوه بر محکومیت آگهی ‌دهندگان، سایت دیوار را نیز مجرم شناخته است.

  خب حال که به اینجا رسیدیم، اجازه فرمایید که فدوی بعنوان حسن ختام، از مراد برادران از فحشا و تن فروشی، به روایت خبرگزاری وابسته: مهر، رونمائی کند:(3)

  * آبان سال گذشته، خبرگزاری فارس در گزارشی درباره آگهی‌های سایت دیوار نوشت: «کاربران سودجو در سایت دیوار با ارائهء فروش یک کفش جلوباز و استفاده از عبارت‌های خاص در تبلیغ سعی می‌کنند تا خدمات خود (تن فروشی) را به‌صورت پنهان ارائه دهند.»

  زیاده عرضی نیست. 

—-------------------

(1 و 2) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع

(3) منظور صیغه و خانه های عفاف حضرات نیست!

***********

ستون 1+4!  

باور بفرمایید که فدوی گاه از بازی کردن برخی برادران طناب بر کف، در زمین "دژمن"(1)، شدیداً حیرت می کند تا آنجا که سرِ همه جایش اسفناج اُرگانیک سبز می شود!.. باری، در پی، به خبری بنقل از اعتماد آنلاین نگاه کنید تا بعرض او برسید:

* امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه: بحث ایرانیان دو تابعیتی باید یک‌ بار برای همیشه حل شود... این موضوعی است که باید در مجلس انجام شود... ایران‌هراسی در بین ایرانیان خارج از کشور اکنون یک معضل است. / اعتماد

همانگونه که ملاحظه کردید، وزیر خارجهء بیت، برادر حسین(ع) امیر(ع) عبدالله (ص)یان، با یک تیر سه نشان را بهم دوخته  است! البته فقره «مجلس بیت» که اساساً عددی نیست و ارزش رسیدگی ندارد؛ لکن دو فقرهء دیگر، که عبارت باشند از " ایران هراسی" و "ایرانیان دو تابعیتی"، جای مبالغی بحث و گفتگو دارد.

مقدمتاً و برای دستگرمی، نخست بفرمایید که " ایران هراسی" یعنی چه؟ اصلاً این استکبار جهانی و صهیونیزم یبن الملل و ایادی آنان در داخل و خارج و کُرات دیگر، لعنة الله علیهم، مگر چه چیزی از ما دیده اند که این مایه خوف برشان داشته است؟ ما از سال های 60 و 67 و پیش از آن، و نیز آبان 98 تاکنون، مگر چند تن را کشته ایم، که این همه پشت سر ما حرف می زنند و شما نیز آتش بیار معرکه شان شده اید، بله؟

و اما تکلیف دو تابعیتی ها نیز از پیش روشن است و بنوعی خط قرمز و از منابع مالی طولی و ارزی  نظام است و عنقریب به پیشنهاد فدوی، ردیفی از بودجهء سالانه را نیز به خود اختصاص خواهد داد؛ فلذا در این باب نیز، خفه!

زیاده ارزی نیست

_______________________

(1) "دژمن" همان دشمن مألوف، لکن به لهجه ی شیرین حضرت آقاست!

 

****************************************************

****************************************************

****************************************************

****************************************************

****************************************************

****************************************************

**************************************************** 

****************************************************

****************************************************

****************************************************

****************************************************

****************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

نهم دسامبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*December 2, 2021.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

*****************************************

آلبوم اصفهان

توضیح: با توجه به وقایع اسف انگیز و ضد ولایت عده ای از اشرار و اوباش اصفهان(!)، فدوی مطالب این هفته را با آلبومی که از این وقایع آغاز کرده و آن را تقدیم لشگریان سلحشوری می کند که با توجه به عنایات اعلیحضرت امام خامنه ای (صلوات) فقط به کور کردن اشرار اصفهانی اقدام کرده و حتی المقدور از کشتن آنان پرهیز نموده اند. باشد که ایزد منان جایگاه این عزیزان را در بهشتی که زیر پای مادران است قرار دهد تا از «مزایا»ی آن برخوردار شود. انشا الله و بهی نستعین. 

برای جوریِ جنس، علاوه میشود!

یارب مباد کس را،مخدوم بی عنایت!

تصویر یکی از «اغتشاشگران» اصفهان!

*******************

اتهام

  فدوی اینجا و آنجا بارها دیده و خوانده است که برادران مؤمن و معتقد، کثرالله امثالهم، از سوی زنادقه و ضدانقلاب، به بی عملی، فقدان تخصص و آگاهی، در مناصبی که حسب الامر و البته تکلیف شرعی اشغال فرموده اند، متهم شده و می شوند(1). آخر این چه فرمایشی ست؟ چون ضدانقلاب خواب است عرض می کند؛ اینکه شما بهر علت، دقت بفرمایید، بهر علت، از حضرات تنفر تاریخی دارید، دلیل نمی شود که چشم شهلایتان را بر توانائی های شگفت انگیز ایشان ببندید. این بیگمان، از مراتب عدل و انصاف - که فدوی بدان متصف می باشد، - کاملاً به دور است(2). باری؛اگر ناسزا گفتن به فدوی را متوقف کنید، با یکی دو مستوره، دهان پرخاشگر شما را می بندد و از آن میان:

  1- در عرصهء محیط زیست، بفرمایید که چه کسی این، بقول عوام، ability را دارد که با یک قیام و قعود، منظره فوقانی در سند منگوله دار پیوست را به منظرهء تحتانی، تبدیل کند؟: 

  در عرصهء اقتصاد نیز، افزون بر حضرت امام(ل)، برادران نیز همیشه حرفی برای گفتن داشته اند، بویژه در نرخ برابری ریال به کالاهای دیگر به یک مستوره که به نرخ برابری ریال و فرغون مربوط می شود، نگاه کنید:

  و سرانجام که بموجب سند منگوله داری که در پی می آید در باب ارزش بول ملی به کوری چشم "دژمن"(3)، و بقول حضرت آقا، "ما رکورد زدیم"!

  * ایران در سال گذشته از نظر افت ارزش پول در رتبه اول جهان قرار گرفت./فارس

 دیگر چه میخواهید؟! 

_____________________________________

(1) لطفاً در همین آغاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آن است که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید، و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!

(2) قرار شد دشنام، آن هم از این نوع اش را ندهید، خواهر- برادرخواننده، خوبیت ندارد!

(3) "دژمن" همان دشمن مألوف، لکن به لهجهء شیرین حضرت آقاست!

 

**********

مسئلتن!

  …یعنی می فرمایید که خاج پرستان هم از روی دست حضرت آقا می نویسند؟ فدوی به این سبب در شک بین دو و سه شدیداً گیر کرده و در حیرت است که می بیند در حکومت شکوهمند اسلامی ما، در ضربات مُهلک اما خداپسندانه ای که به ملت شل و پل وارد می شود، معمولاً به این نتیجهء عادلانه نیز می رسد که آمران و عاملان معصوم ماجرا، بعون الله و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)، و نایب البته  برحق اش، مقام معظم رهبری، ضاعف الله پرستاته، تبرئه و آسیب دیدگان ِ نابکار، بخشی به اهتمام سربازان گمنام آن حضرت(عج)، عملهء بیت و البته آتش به اختیاران گرامی، در زیرِ زمین منتقل، و باقیماندهء مردم ناسپاس، بمنظور محاکمه به دانشگاه ها (زندان- م) هدایت،  تا پس از اخذ اقاریر لازم، به سرجای خود نشانده شوند. این نیز گفتنی و البته شدیداً هم شایسته تقدیر است که شماری از نیروهای دون پایه و سرفراز مذکور را، برای جوری جنس، گوشمالی ملیحی می دهند. 

  باری؛ غرض از این ذکر مصیبت آن است که، بین خودمان باشد و ضدانقلاب نشنود، از زمانی که برادر حمید نوری، کارمند دون پایهء حجت الاعدام رئیسی در هیئت مرگ، در سفری به خارج از کشور، گرفتار آمده است(1)، فدوی را خوف برداشته است که نکند یکوقت بر ریاست آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م) حجت الاعدام رئیسی، که در سفر خارج از کشور است، همان رود که بر برادر حمید نوری رفت!..

  لکن بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، رفع نگرانی شد!

  زیاده نگرانیی نیست.

دیدار امروز ابراهیم رئيسی از مرکز فرهنگی جمهوری‌اسلامی در ترکمنستان که گویا در آن، حجاب برای زنان اجباری نیست!

—--------------------

(1) العربیه: چهل و ششمین جلسه دادگاه دفاعیات حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج و از متهمان اعدام‌های دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در ایران، دوشنبه، 29 نوامبر، در دادگاه جرایم جنگی استکهلم سوئد آغاز شد. نوری در چهارمین جلسه دفاعیات خود، به اتهامات جنایت جنگی و قتل پاسخ داد.

***********************

"عزل منی" خمینی!

بدینوسیله به آگاهی می رساند که در بیست و چندمین جلسهء فرهنگستان فدوی، واحد تغییر واژگان، آن شعار قدیمی اُمّت، (روح منی خمینی! - م)،  به این شرح به روز شد: 

"عزل منی" خمینی!

قند شکنی، خمینی!

 فدوی لکن در هامش این وجیزه شدیداً هشدار می دهد که نتیجهء راهکار مصور و منگوله داری که در پی می آید: 

می شود این ، گفته باشد!:

 

زیاده "عزلی"  نیست!

**************************************

آکادمی چفیه مالی - Academy award  54 

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

  فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در پنجاه و چهارمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان  است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ)(2) مُستظهر باشند.   

  * 3107---0903: ما ملت ایران مفتخر به پیروی از رهبری، که تالی تلو حضرات معصومین(ع) است، هستیم. امروز حلقهء وصل ما شیعیان به منجی غایب آخر‌الزمان ولایت فقیه می‌باشد. این مدرک حقانیت در اختیار ما است و باید از آن حفاظت بکنیم.

  * 345---0912: خدا را شاکریم که از رهبری شجاع، دشمن‌ شناس و بصیر برخورداریم و تحت زعامت این رهبر هوشیار موفق شده‌ایم بسیاری از فتنه‌های دشمنان داخلی و خارجی را پشت سر بگذاریم و به سلامت از بحران‌ها عبور کرده و امروز در جایگاه قدرت منطقه‌ای قرار بگیریم.

  * 2156---0937، 7250---0919:  امام راحل (رضوان‌ا...‌علیه) فرمودند، پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. اگر همه به این درک برسند و راهبردها و نقشه‌‌های ولایت را عملی کنند کشور با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهد شد هرچند دشمنان شبانه‌روز به فکر توطئه علیه کشورمان باشند. باید به قول فرمایش مرحوم آیت‌ا... حسن‌زاده گوشمان به لبان مبارک رهبری باشد.

 

  * 7250---0919 و 0049---0911: قلم توانای مدیر مسئول کیهان این بار به سراغ عشق رفته (یادداشت روز یکشنبه 1400/7/4) «کشید از ته دل آه و گفت: قسمت نیست!» این یادداشت بدون تعارف به دل می‌نشیند. شعرهای زیبا در وصف امام راحل(ره) و شعر فوق‌العاده اثر‌گذار خانم مریم کرباسی و خاطرات مصاحبه خبرنگار آمریکایی با کیهان و خبرنگار هافینگتون پست از تدارک و توزیع میلیون‌ها پرس غذا در سه وعده در راهپیمایی اربعین ما را هم بهت‌زده کرد چه رسد به خود آنها... اجرتان با حضرت صاحب العصر و الزمان(عجل‌ا... تعالی فرجه)

 

  * 0223---0901ک  علامه‌ انقلابی مرحوم حضرت آیت‌ا... حسن‌زاده آملی فرمودند: این انقلاب عظیم‌الشان ما، به رایگان که به دست نیامده، از شهدای ما، از جانبازان ما، آزادگان ما، پدران و مادران اجتماع به دست آمده است. همه دست هم را گرفته‌اند تا عفریت پلید شیطان را از این مرز و بوم به در کردند و کشور شده، جمهوری اسلامی. قدر بدانید.

  

  * 2986---0915: نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص تبیین مسائل و پاسخ به شبهات باید توسط دستگاه‌های فرهنگی کشور جدی گرفته شود. رسانه ملی در این مورد وظیفه و رسالت سنگین بر دوش دارد. امیدواریم این تغییر و رویکرد جدید در برنامه‌های رادیو و تلویزیون مشاهده بشود.

  

  * 8195---091‍2: اگر غربی‌ها قهرمانی مثل شهید سلیمانی داشتند فیلم و آثار بسیار زیادی از او ساخته و به عنوان قهرمان فراملی در سطح جهان تبلیغ می‌کردند ولی متاسفانه رسانه ملی ما و دیگر دستگاه‌های فرهنگی کشور در این مورد عقب هستند و انتظارها را برآورده نکرده‌اند. حق بسیاری از قهرمانان کشور ادا نشده است.

 

  * 4850---0911 و 3949---0912: دم آقای دکتر رئیسی گرم که گفت در این دولت «نمی‌شود و نمی‌توانیم» نداریم باید با همین امکاناتی که داریم بشود! عملکرد او در این مدت کوتاه در موضوع واردات واکسن، میلگرد، سیمان، صادرات نفت به لبنان و... گویاست که می‌شود و می‌توانیم... ای کاش این انتخاب 96 رقم می‌خورد و این همه ملت و کشور متضرر و آسیب نمی‌دید؟! 

 

  * 0761---0913:  چقدر خوب است در راستای فرمایش حضرت آقا، وزارت ورزش به ورزشکارانی که با رژیم جعلی و کودک‌کش از مدال می‌گذرند، مدالی به نام مدال مقاومت اهدا نماید.

 

  * 3107---0902 و 6455---0910: چرا در رسانه ملی یک مستند چندین قسمتی از نابودی داعش در عراق و سوریه با ابتکار سپاه قدس و سردار عزیز دل‌ها حاج قاسم و ابومهدی المهندس و همراهانشان تهیه و پخش نمی‌شود که مردم منطقه ببینند آن عزیزان چه عزتی آفریدند و چه انسان‌های انسان نمایی و خبیثی را از سر راه برداشته‌اند. 

 

  * 6263---0938: همانطوری که رهبر عظیم‌الشان فرمودند، قهرمان در صورتی قهرمان حقیقی است که در کنار آن از ایمان و تقوا و عامل ارزش‌های دینی برخوردار باشد در غیر اینصورت ارزش آن به همان مدال خواهد بود.

 

  توجه:  یادآوری این نکتهء باریک تر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف  نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد. 

از میان دانش آموخته گان ممتاز این دوره:

 

_____________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. فوقاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

   و من الله التوفیق.

************************************************************

بزرگوار جلو شما سیخ میکند!

************************************************************

************************************************************

 

***********************************************************

************************************************************

من کنت مولاه، فهذا سیدعلی(ع) مولاه !

—------------------

************************************************************

************************************************************

ادامه ی خالی بندی !

*  ابراهیم رئيسی، در اجلاس اکو اعلام کرد جمهوری اسلامی آماده است «برنامه‌های آموزشی  نفت و گاز را توسعه دهد و پروژه‌های انتقال آب از سوی ایران مورد توجه اکو قرار گیرد». اعضای اکو شامل ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان اند.»/ تلگرام

************************************************************

************************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دویّم دسامبرالمقیدّ از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

 

Archive

*.*.*.*.*