Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

November 4, 2021

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

ناسپاسی  

فدوی  داشت خبر میمنت اثری بشرح زیر را بر میرسید که دوستان اوقات اش را تلخ کردند !. براستی که چشم تان را بگیرد که برادران اگر دست عسلی هم دهانتان بگذارند ، مانند برادر محسنی اژه ای ، گاز می گیرید! به سند مصور و منگوله دار پیوست نگاه کنید که علت خشم فدوی را دریابید:

دیگر چه میخواهید ؟ مشکل جا هم که داشتید حل شد! وجداناً از این بهتر میشود؟ در اینصورت اگر حق با فدوی ست، ایرادهای نامربوط در سند مصور و منگوله دار بعدی ، از چه بابت است؟ 

ملاحظه کردید؟ چنین امکاناتی حتا در صدر اسلام عزیز هم در دسترس مؤمنین و مؤمنات،کثرالله امثالهم نبوده است تا آنجا که به مجامعت روی کوهان شتر، مدظله العالی هم رضایت میدادند!  در روایت است که زنی از پیامبر (ص) درباره ی حقوق شوهر پرسید آن حضرت فرمود:

"ولاتمنعه نفسهآ و ان کانت علی ظهرقتب" یعنی بر زن است که خود را از شوهرش باز ندارد و بگذارد تا وی از او کام بگیرد حتی اگر بر روی کوهان شتر باشد! "(1) لکن فدوی همین جا و با اغتنام فرصت عرض می کند که این روایت معتبر، پاسخ دندان شکنی است به آن دسته از معاندینی که می گویند آن حضرت معجزه ای ندارد!... با این همه، از آنجا که فدوی آمار مومنینی را که از صدر اسلام عزیر تاکنون، به علت کام گرفتن از زن روی کوهان شتر، ضربه مغزی شده اند را در اختیار ندارد، فلذا به خوانندگان این سطور قویاً توصیه می کند که این روش را امتحان نفرمایند و گرنه "بنده مسئول آن نخواهم بود"!

خب حال شرمنده شدید؟ بر این پایه بشتابید که فی التأخیر آفات 

------------------------------

  1. مشروح را در طنز نوشته ی "حقوق و مزایای جنسی" بخوانید / هفتم جمادی الجولای سنه ی 2017 ترسائی

****************

بمب ساعتی ! 

خوانندگان محترم ضدانقلاب، برای دستگرمی، دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،وبهر زحمتی که شده،نخست به این اثر میمنت اثر، نگاه کنید تا تا مانند فدوی منتظرالظهور، بقول عوام، at no additional رستگار شوید!:

 

و اما فضولی های پایان ناپذیر فدوی منتظرالظهور:

 

1 - برادران پنداری، قصد اصلاح نژاد دارند!

2- آخوند مشکی که مدتی نایاب بود، رسید ، ملت ورجاوند، بقول عوام، for free لذتش را ببرد!

3- آن بزرگوار فرمود "پدرم روضه ی رضوان به دو گندم بفروخت" ، لکن فدوی با تمام ارادتی که به عالیجناب حافظ دارد، بقول عوام، no way که بفروشد!

4- به فدوی مربوط نیست ها، لکن مشکل اساسی در این باب  آنست که این فرزندان گرامی، موجودات معمولی و متعادل نیستند، بلکه آخوندان بالقوه ،و در واقع بقول فدوی، عجالتاً "مقام مختصر رهبری"  هستند؛ یعنی،به اژدر میمانند و برای حصول به مقصود که همانا  بهشت باشد،چاره ای جز انفجار خود و دیگران ندارند؛ از فدوی گفتن!

 

******************

تصحیح و پوزش   

وزیر خارجه ایران به «کرونا» مبتلا شد. / رادیو فردا- تیتر

اصلاح میشود:

 کرونا به وزیر خارجه بیت، مبتلا شد !

******************

عقب مانده! 

فدوی نمیداند که چرا خاج پرستان،در حل برخی مسائل ِحتا کوچک هم، شدیداً در میمانند و نیاز به کمک فوری فدوی دارند !. باری به مستوره ای که در این باب درپی می آید نگاه کنید ،تا بعرض وی برسید: 

رویترز: رژیم ایران از طریق تجارت رمز-ارز تحریم‌ها را دور می‌زند / العربیه

فدوی تردید ندارد که اگر حل این معادله ی ساده را به خوانندگان محترم ضدانقلاب خود واگذارد،بزرگواران با یک قیام و قعود آنرا حل ،و پاسخ را مانند گزینه های زورمندان،روی میز میگذارند ! و آن همانا ، یک فقره تابلو "دور زدن ممنوع " است که از خیابان ناصر خسرو ابتیاع، و پس از توافق با برادران مؤمن و معتقد و البته حزب الهی چین و روسیه ، در چهارگوشه ی ایران سابق،نصب فرمایند ؛ اینهم دیگر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر رویترز؟!

زیاده راهکاری نیست

تسلیت    

فدوی اساس را بر این میگذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب در جریان تلاشهای خداپسندانه برادران بمنظور تحدید و تهدید مجازستان هستند فلذا فدوی به اجمال و اختصار برگزار میکند:

اصلاحات نیوز: در حالی طی روز‌های اخیر طرح نمایندگان مجلس برای صیانت از کاربران در فضای مجازی بحث‌برانگیز شده که گزارش‌ها حاکی است به زودی اینترنت ماهواره‌ای در آسمان ایران ظاهر می‌شود./ بنقل ار برترینها

فدوی مصیبت وارده را به حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب البته بر حق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السّیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای (ضپ)و نیز سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی ،ضاعف الله اموالهم اجمعین ،تبریک و تسلیت عرض نموده و برای باز ماند گان ،بقای عمر، و برای آن مرحوم نیز علو درجات را از درگاه احدیت مسئلت دارد..فاتحه مع الصلوات

—----------------------------------

ادامه خبر

در دوبی بیشتر نمایندگی های تجهیزات ماهواره ای شروع به ثبت سفارش کردند و نهایتا از ۲، ۳ ماه آینده پک spaceX روانه بازار ایران میشود. پیش بینی میشود افرادی که از دبی و کردستان عراق تجهیزات ماهواره ای وارد می کنند، از تابستان آینده تمرکز اصلی خود را روی واردات پک اینترنت SpaceX متمرکز کنند.

***********************

 تداعی   

فدوی اگر نگوید تحقیقاً ، دستکم تقریباً ، محال است که فرمایشات معجزه ی هزاره ی سوم (برادر احمدی نژاد- م) را ببیند،بشنود و یا بخواند، و یاد پروین اعتصامی نازنین نیفتد !. خوانندگان محترم ضدانقلاب دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته و برخی فرمایشات نامبرده را  مرور بفرمایید، تا بعرض فدوی برسید.بیک مستوره در این راست نگاه کنید :

احمدی‌نژاد خواهان محاکمه روحانی به جرم تمهید مقدمات ریختن خون مردم شد

محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به حسن روحانی، دولت روحانی را «ضعیف‌ترین، فرسوده‌ترین و ناکارآمدترین کابینه بعد از انقلاب» خواند که هزینه‌ای بسیار سنگین برای کشورداشت./ گویا

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

بی بی سی - محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران در پایان دوره ۸ ساله ریاست جمهوری حسن روحانی نامه ای به او نوشته و خطاب به او گفته که همراه با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت "به جرم تمهید مقدمات ریختن خون مردم بیگناه، داغدار کردن خانواده ها، بردن آبروی کشور و توهین و اهانت به عموم مردم" باید محاکمه شود.!

و اما ابیاتی از وجه تسمیه  :

 

سیر یک‌روز طعنه زد به پیاز

که تو مسکین چقدر بدبویی

گفت‌: از عیب خویش بی‌خبری

زان ره از خلق عیب می‌جویی

تو گمان می‌کنی که شاخ گلی؟!

به صف سرو و لاله می‌رویی؟!

یا که هم‌ بوی مشک تاتاری

یا ز ازهار باغ مینویی ؟

خویشتن بی‌سبب بزرگ مکن

تو هم از ساکنان این کویی !...

فدوی حق داشت، نداشت؟!

 **********************

رونمائی  

بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)،  صندلی چرخدارهم به جمع امامزادگانی که شفا میدهند، پیوست!

مؤمنین و مؤمنات،کثرالله امثالهم، بشتابند که فی التأخیرآفات !

فدوی برای جوری جنس،فقره ی زیر را که در حوزه ی شفاست،علاوه میکند:

0049---0911 :  یادداشت اخیر مدیر مسئول محترم روزنامه با عنوان رئیسی لال‌ها را شفا می‌دهد واقعا جالب و روشنگرانه بود. بهتر از این نمی‌شد هزار چهره اصلاح‌طلبان را در شرایط گوناگون ترسیم کرد.

************

بی معرفتی 

فدوی در مرور خبرهای فضائیه (بر وزن قضائیه- م) به خبر زیر رسید:

جف بزوس، موسس آمازون و میلیاردر مشهور امروز به فضا رفت و فضاپیمای حامل وی و سه نفر دیگر با موفقیت به زمین برگشت. / بی بی سی

و در ادامه ی خبر حیرت اثر: 

جف بزوس با فضاپیمای "نیوشپرد" (New Shepard) شرکت فضایی خصوصی خود به نام "بلواوریجین" به فضا رفت.برادر او ، مارک، والی فانک پیشکسوت ۸۲ ساله صنعت فضایی و آلیور دی‌من یک دانش آموز ۱۸ ساله، همراه او بودند.

باری  خدا بگوید چکارتان بکند؛ نمیشد فدوی را هم خبر میکردید؟ چند مسافر یکطرفه ، بطریقه ی کرایه در مقصد داشتیم. از اینها گذشته،برادر "روستا آزاد "الآن چندین سال است که برای برپائی نماز جماعت در کرُات دیگر، همینطور ارّه به ماتحت ،منتظر یک شمس العماره فضائی ست؛ (1)

مصرع

ما ز"لندن" چشم یاری داشتیم!

زیاده گله ای نیست

پی نوشت

  1. حجاب خواهر والی فانک ۸۲ ساله در کپسول، مسأله ساز شد!

***********

از کرامات شیخ ما…!  

یکی از یادگاران متعدد حضرت امام(ل) (1)، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی  پس از یک دورخیز قهرمانانه، شیهه کشان چنین فرمود:

: «حکمرانی خوب» آن حکمرانی است که «مردم» در آن آسایش داشته باشند !. ./ جماران- تیتر

فدوی که نمیدانست، خوانندگان محترم ضدانقلاب را نمیداند!

----------------------------------

(1)(ل) : مُستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف لعنة الله علیه است

************

پیشینه      

بر پایه ی پژوهشهای علمی فدوی، وبموجب سند مُصوّر و منگوله دار پیوست، استفاده از " ایربگ"  سالها پیش از این،در ممالک محروسه ی خاج پرستان، رایج بوده است!

 

***************

همه پرسی !    

شهر شدیداً شلوغ است و فدوی چرا از آن، سوء استفاده ی بهینه نکند؟! باری  دوستان میدانند که خاج پرستان، لعنة الله علییهم اجمعین، از "همت بلند" ( بخوانید همه پرسی) بجائی رسیده اند! و در اینصورت و بقول برادران " چه مردی بوَد کز زنی کم بوَد" ! ، فدوی منتظرالظهور ،مدتها پیش ازین، یک طنز تصویری ساخته بود زیر عنوان (خر سواری!)، که ملاحظه میکنید؛  اخیراً دوست عزیزی بقول عوام " ورژن" دیگری مرحمت کرده است که آنرا نیز در پی می بینید. حال استثنائا! بجای پرتقال فروش بعنوان مشق شب و یا تکلیف شرعی، بفرمایید که کدام را بیشتر می پسندید و یا نزدیکتر به حقیقت می بینید و یا اساساً در ارسال پیام همسنگ ،و تفاوتی ندارند،اجرتان به گربه ی مرتضاعلی(ع)

 

.

 

************

http://isdmovement.com/Rahimi-pix/Bazergani.JPG

 

 

**************

 

 

 

 

 

**************

***********

حضرت آقا وقت نداشتند، رویترز پاسخ داد:

محموله جدید میعانات گازی ایران در ونزوئلا تخلیه می‌شود!/ العربیه

***********

**********

****

************

اخبار طالبان (افغانستان)

***********

*************

کامنت برگزیده:

‏ولی از اون‌ور دریای خزر از نقشه حذف شده !😏

************

****************

ایرانیه در بوستون آمریکا هالووین،تن بچه ش لباس آخوندی کرده فرستاده مدرسه.از مدرسه زنگ زدن که این لباس که ترسناک نیست! جواب داده که ماهم اولش مثل شما فکر می کردیم !

***********

 

 

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

4  نوامبرالمشجّر از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبة الفقیرکمتراز قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*