Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

October 28, 2021

 

تحریف

فدوی در اخبار فرامرزی، و از قول صدای آلمان، چنین خواند:

*  جاوید رحمان: سال گذشته 200 نفر در ایران اعدام شدند.

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر، از افزایش سرکوب و اعدام‌ در ایران و قرار گرفتن ناقضان حقوق بشر در مناصب عالی انتقاد کرد. گزارش جاوید رحمان با واکنش تند مقامات جمهوری اسلامی ایران روبرو شده است. 

ناگفته پیداست که مطلب سازمان خاج پرستان از مبالغی ضعف تألیف رنج می برد که به ترتیب ریش عبارتند از:

* سرکوب و اعدام‌

* ناقضان حقوق بشر در مناصب عالی

پیرامون فقرهء نخست عرض میکند که، بفرمودهء همین بقول شما ناقضان حقوق بشر، ما در جامعهء شکوهمند اسلامی خودمان، حتا زندانی سیاسی هم نداریم!(1) بر این پایه، چگونه ممکن است که "سرکوب و اعدام‌" داشته باشیم؛؟ بله؟!. و اما در باب فقرهء دوّیم که اشتغال "ناقضان حقوق بشر" در مناصب عالی" باشد نیز به آگاهی میرساند که بزرگواران شرایط لازم برای تصدی آن مناصب را شدیداً حائز بوده و مدارک لازم را که اهمّ آن، "گواهی سوء پیشینه" باشد را نیز ارائه فرموده اند؛ در این صورت ملاحظه می کنید که هیچ جور حق با شما نیست! (2) و با این حساب، برادران بسیار کار خوبی کردند که "  واکنش تند" از خود در فرمودند! و در پایان از دژمن (3) و معاندین با زبان خوش می پرسد که آیا به بهمین ۲۰۰ نفر اعدام رضایت میدهید یا فدوی منتظرالظهور،چفیه و عمامه کرده (4)حجت الاعدام رئیسی را صدا کند؟! میدانید که بزرگوار، با این ارقام جزئی، ارضاء نمیشود!

زیاده عرضی نیست

_______________________________

1. محمد(ص)جواد(ع) ظریف وزیر خارجهء پیشین بیت

2. لطفاً دندان(اگر هنوز دارید)،روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از اینها گذشته، در مملکت،بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،سوء استفاده بهینه کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

3. همان دشمن مألوف است لکن به لهجه حضرت آقا

4. شال و کلاه سابق- م

 

سوتی

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که فقط سید مظلوم و معصوم،حجت الاعدام رئیسی نیست که درگردهمائی ها و گفتگوها، شدیداً دست به آب میرود! (1) ولی بباور فدوی، بابت آنها نباید آن بزرگوار را تا این میزان،زیر ضرب برد!(2) بقول جدّ اعلای فدوی:

بیت

نباید بیش ازین خون دردل اش کرد

گُهی خورده ست،می باید ول اش کرد!

شما هم در همین پیوند نگاه کنید: 

به گزارش اقتصاد نیوز، روزنامه اعتماد نوشت:

* از زمان رسانه‌ای شدن فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ابراهیم ریسی شاهد رصد نمونه‌های متعددی از رفتارها و اظهاراتی بوده‌ایم که در فرهنگ عامه با عنوان گاف یا سوتی شناخته می‌شوند!

لکن واقعیت واقعاً موجود،به شرط آنکه مبتنی بر عدل و انصاف نیز باشد،آنست که دیگران هم همین استعداد را داشته اند،دارند و از قرار معلوم، خواهند داشت!که فدوی برای دستگرمی، یکی را عجالتاً در پی می آورد:

* ایران وایر - ارسلان یزدانی شهروند بهایی که به تازگی از زندان آزاد شده است (3)با انتشار تصویری از جلد یک کتاب در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشته است ماموران هنگام بازداشت او در هنگام تفتیش منزل و محل کارش به دنبال کتاب‌های «فرقه ضاله بهاییت» بودند. ارسلان یزدانی نوشته است: «من هر چه می‌گفتم به همین سوی چراغ هیچ‌کدام از این کتاب‌ها، کتاب‌های بهایی نیستند و همه کتاب‌های قدیمی‌ای هستند که مادربزرگم به امانت نزد من سپرده است، باور نمی‌کردند.»این شهروند بهایی همچنین نوشته است در نهایت یکی از ماموران از میان انبوه کتاب‌ها، یکی را برداشته و گفته است:«ایناها! اینم کتاب بهائیت.»

ملاحظه می کنید که برادران دانشمند، " بها"که با "قیمت" مترادف است را، با " بهائیت"، عوضی گرفته اند!..

باری فدوی برای جوری جنس، یک آس مصور و منگوله دار دیگر هم زمین میزند،تا اعدام" شود شود هر آنکه نتواند دید!

کاپیتولاسیون و اپیلاسیون از منظرمؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم:

حال بفرمایید آیا کسی آمد که بابت سوتی های برادران، بشرحی که گذشت، آنان را از خشتک دار بزند؟! پس لطفاً دست ازخشتک حجت الاعدام رئیسی هم دست بردارید!، بقول عوام،ok؟

زیاده توصیه ای نیست

_______________________________

1.  بعنوان نمونه: لوکومتیر! / شیخ طوطی! بجای شیخ بوطی/ مقدس اردبیلی و محقق اردبیلی که یکنفرند، نه دو نفر..

2. لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، با فدوی منتظر الظهور،مشکلی دارید؟

3. بهائیت در ایران جرم نیست!.. وزیر خارجهء پیشین بیت،محمد(ص) جواد(ع) ظریف

 

مجادله

   این کینه و عداوت خوارج، پنداری تمامی ندارد و بمنظور زیرسؤال بردن حکومت اسلامی شکوهمند ما،(1) بهر چیزی بقول معروف گیرمیدهند؛ نمونه که فراوان است لکن مورد تازه ای اگرخواسته باشید، گزارشات اخیر نهادهای حقوق بشری ست؛ شما را به خدا نگاه کنید:

   *دگزارشی که توسط «نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» و به مناسبت 10 اکتبر، «روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام» منتشرشده است، از افزایش 10 درصدی اعدام‌ها در ایران خبر می‌دهد. /العربیه

   ملاحظه کردید؟ این نابکاران حقوق بشری،اینقدر آگاهی،سواد و نیز به مناسبات جامعهء اسلامی احاطه ندارند که دریابند که نرخ همه چیز درجامعهء شکوهمند، شدیدا افزایش داشته است؛ تورقی کوتاه در جراید شریفهء دارالخرُافه، شمار قابل اعتنائی از افزایش ها را به آسانی بدست میدهد وازآن میان:

   * افزایش ۶۲ درصدی هزینه خوراک مردم

   و در ادامه:

   * جدیدترین برآورد مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در شهریور امسال به ۴۳.۷ درصد رسیده که بیانگر افزایش دوباره سطح عمومی قیمت‌ها در ۳ سطح نقطه‌ به‌ نقطه، ماهانه و سالانه است.  / همشهری آنلاین

   ملاحظه گردید؟ آخر مگرمیشود  که نرخ مرغ و تخم اش،پیاز،سیب زمینی،لبنیات و کلاً ارزاق عمومی،دارو،خدمات و… افزایش چشمگیر داشته باشد، لکن نرخ اعدام های خداپسندانه، همینطور ثابت بماند؟،اصلاً جواب  قاصم الجبارین را  چه بدهیم؟ …هان؟

   خب، حال معاندین و زنادقه،خودشان عمامه شان را قاضی کنند و بفرمایند که در سنجش با آنچه فوقاً گفته آمد، ده درصد افزایش اعدامها، زیاد است؟! 

____________________________

(1) آخر چرا دشنام میدهید، خواهر- برادر خواننده، زشت است و خوبیت ندارد! 

 

سختگیری

   شما را بخدا، برای دستگرمی، نگاه کنید:

آخر این ایرادهای بنی اسرائیلی چیست که بر این سید مظلوم و معصوم می گیرید؟ مگر با یکدست، چند هزار هندوانه میشود بر داشت، بله؟.. (1)از قدیم هم فرموده اند که ابتدا یک سوزن به کپل خودت بزن، سپس یک جوالدوز به مال دیگران! یعنی، اگر شما توانستید، چند هزار انسان جوان که البته قابلی ندارد،فقط  چند فقره مورچه را بکشید، بعد به ارزش کار این سید مظلوم پی می برید که چگونه با یک قیام و قعود، چند هزار جوان را به خاک و خون افکند!..بی سببی نبود که در پاسخ به معاندین فرمود که از ایشان، بابت کشتار تابستان 60، باید تقدیر هم بشود!

زیاده انتظاری نیست

__________________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آنست که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!

 

ارزش افزوده!

   استنباط  فدوی این بود و هست که حضرات آیات،ضاعف الله اموالهم اجمعین، از سرِ لطف، فقط آرامگاه کورش بزرگ را نشانه رفته اند،لکن اندکی که باریک شد دریافت که خیر، و شاورهم فی الامر! یعنی، تقسیم کار شده، و فقرهء دیگری که همانا پزشکی ایران باشد را هم،برای سرگرمی، به برادر کلب آستان علی(غلامعلی- م) سپرده اند  تا بعون الله و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)، و نایب البته  برحق اش،مقام معظم رهبری  ضاعف الله پرستاته، ترتیب اش را بدهد!.باری به فدوی مربوط نیست ها، زیرا مملکت صاحب دارد(عج- م) لکن یواشکی و درهامش این وجیزه عرض میکند که به فتوای علمای َسَلف،رضوان‌الله تعالی عليه و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين، احوط آنست که شما ترتیب همان "فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی"  را بدهید، کفایت میکند!،برادرغلام علی (ع)! این فقره را "بگذار تا وقت دگر" وبرای خودِ حضرت آقا، دامت تخریباته، که متخصص ترند!

دفتر فرهنگستان فدوی: حسب الامر، لطفاً بزرگوار را به لیست پزشکان بدون مغزز(1) اضافه بفرمایید،    اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع).

____________________________________________

1. بدون مرز سابق- م؛ برادران روازاده و تبریزیان!

****************************************************

کامنت برگزیده:

یارانه مو امشب بگیرم ۵ تومن می ذارم روش، میرم یه دبه ماست میخرم!

شما واسه آیندتون چه برنامه ای ریختید؟

****************************************************

****************************************************

امام جمعه اردبیل: جمهوری اسلامی مردم را از خواب ۵۰۰ ساله بیدار کرد!

****************************************************

بزرگترین خسارت کرونا،زنداشتن نماز جمعه بود! - بوفالوی جمعه تهران

حاج آقا مسئلتن:!

یعنی دستکم 125000 نفر تلفات،زتخم حضرتعالی هم نبودند، برادرزمحمد(ص)زجواد(ع)زحاج علی(ع) ‌اکبری؟!

 

****************************************************

****************************************************

 

 پرفسور عثمان بابری، دارای مدرک دکترا از آلمان و دانش‌آموخته هند و روسیه،

دارای ده‌ها مقاله‌ علمی در زمینه Pharmacogonosy و فیتوتراپی،

کرسی ریاست دانشگاه کابل را ترک‌ کرد تا  قاری اشرف غیرت، دانشجوی شرعیات در پکتیکا جایگزین او شود.

****************************************************

 

 

****************************************************

 

 

****************************************************

  

خبر دوم بالا را احمدی نژاد تکذیب کرد!

****************************************************

****************************************************

****************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

28 اکتبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

 

.*.*.*.*.*

October 21, 2021

 

مناظره

 

  اولاً: خدا کند که این دروغ شما راست باشد، برادر دکتر محسن اسماعیلی! 

  ثانیاً و بی تعارف، فدوی، حال و بویژه که حرف شما بر فرمایش مولایمان(ع) استوار است(1)، با مردن شما، ابداً مخالفتی ندارد؛ لکن از قدیم هم فرموده اند که "کار را آن کرد که تمام کرد".

  مراد فدوی آن است که حال که، پس از چهل و چند سال، گریه تان گرفته و بنا دارید که جبران مافات کرده و سایه تان را از سر مستضعفان دریغ فرمایید، در این باب احوط آن است که نخست به فتوای علمای سَلف، رضوان‌الله تعالی عليه و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين، در این باب به "جماع"(2) رسیده و سپس به اتفاق و در یک روز جمعهء آفتابی، "هاراکیری" (3) فرمایید. 

  اینگونه، به فتوای علمای سَلف ، ثوابش معادل 700 رکعت نماز شب و سه ماه اعتکاف است.

  و من الله التوفیق.

______________________________

1. «فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً»؛ :اگر بعد از این حادثه مسلمانى از غصه بمیرد جاى ملامت نیست، بلکه مرگ او در نظر من شایسته است.2. فدوی نمیداند که با این تایپیست سر بهوایش چه کند ؛ لطفاً لغزش تایپی "جماع" را به "اجماع"، اصلاح فرمائید، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)

3. خودکشی دستجمعی به سبک ژاپنی

****************

اختلاف نظر

  فدوی پیش از این پیرامون بحث شیرین فقر نوشته و راهکارهای خداپسندانه ای را هم، که با مصلحت نظام شدیداً هماهنگ بود، به رایگان به حضرات ارائه کرده بود؛ با این همه، برادران باز مصدّع اوقات فدوی شده و نوشته اند: 

  * از هر سه نفر يك نفر زير خط فقر است. / اعتماد (1)

  فذوی عرض می کند که خب، بقول عوام، so what? -  اگر فکر می کنید که فدوی بخاطر آن یک نفر ناقابل، معامله را بهم می زند، کور خوانده اید! فلذا احوط آن ست که ما علما، به فتوای علمای سَلف، رضوان‌الله تعالی عليه، و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين، بابت آن یک نفر نابکار، بهر قیمتی که شده، شدیداً به "جماع"(2) برسیم؛ متعاقباً مقتضی ست که آن یک نفر چموش به زبان خوش، خودش را در قشر مرفه تصور کند تا فقر ریشه کن شود! 

  این هم آخر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر اعتماد؟

___________________________

1. ادامه خبر: اما اوضاع آنجايي نگران ‌كننده‌تر مي‌شود كه با استناد به گزارش پايش فقر وزارت كار و تعاون، 26.5 ميليون نفر از جمعيت كشور در فقر مطلق زندگي مي‌كنند.

2. فدوی نمی داند که با این تایپیست سر به هوایش چه کند؛ لطفاً لغزش تایپی "جماع" را به "اجماع"، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)

******************** 

برگی از کارنامه 

  دولت انقلابی، به زعامت حجت الاعدام رئیسی، دامت جنایاته، با آنکه زمان کوتاهی از دوران صدارت اش می گذرد، لکن همچنان، چهارنعل، قله های توفیق الهی را، یکی پس از دیگری فتح و میخ شرع قویم را در آن کارسازی می کند(1). این توفیقات خداپسندانه، البته محدود و منحصر به یک مورد نیست و عرصه های گوناگونی را در بر می گیرد(2). گفتن ندارد که پرداختن به آنها موجب اطالهء کلام خواهد شد و هم از این رو است که فرموده اند:

بیت

آب دریا را اگر نتوان کشید

هم بقدر تشنگی باید چشید

  و اما گوشه ای از توفیقات مذکور را، به اجمال و اختصار، در پی می آورد:

  در حاشیه گفتنی ست که بیروتیان در مقابل دریافت کمک های ما مقاومت و حتا، بموجب سند مصور و منگوله دار زیر، بداخلاقی هم کرده اند لکن ما زیر بار نرفتیم و سه کشتی سوخت را تنقیه کرده...

و در موضوع حراج تتمهء ایران سابق نیز هرچه در توان داشتیم، بکار بستیم:

  در حوزه تأمین مسکن ملت شل و پل نیز که اصلاً قابلی ندارد، کارنامه ی قابل قبولی ارائه کردیم:

در عرصه های خارج از حوزه علمیه نیز غوغا کردیم:

  در باب تحقق طرح "جمعیت کمتر زندگی بهتر" نیز خود حضرت آقا، متع الله المسلمین بطول بقائه دولته، انصافاً از هیچ کوششی دریغ نفرموده و ورود واکسن های معتبر و مؤثر را از بلاد کفر و زندقه، در یک قیام و قعود ممنوع، و موجبات کاهش جمعیت بمیزان 700 تن در روز را سخاوتمندانه فراهم فرمود. اما گفتن ندارد که این میزان تلفات در شأن ایشان و حتا حجت الاعدام رئیسی نیست. هم از این رو تمهیدات دیگری بشرح زیر اندیشیده شد تا روند کاهش جمعیت را شدیداً سرعت بخشند:

  * ایندیپندنت: بر اساس گزارش حمید اکبری، قائم‌مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت، ۶۰ درصد از دانشجویان رشته پزشکی در ایران سهمیه‌ای‌اند. نمره‌ها و رتبه برخی از این افراد «به‌شدت پایین» است و حتی در برخی از درس‌ها نمرهء صفر یا منفی گرفته‌اند و با رتبه‌های بالای ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار به دانشکده‌های پزشکی وارد می‌شوند. حضور این افراد در کلاس‌های درس، در کنار ۴۰ درصدی که با تلاش شبانه ‌روزی موفق شده‌اند، علاوه بر اینکه عدالت آموزشی را زیر سوال می‌برد، از بازدهی علمی کلاس‌های درس نیز می‌کاهد و نتیجه آن چیزی جز به خطر افتادن جان و سلامت مردم ایران نیست.

  بدین ترتیب، آن فرمایش حضرت امام(ل) (3) که فرمود «عجالتاً  فقط نسیمی از اسلام وزید» در باب دولت ابد مدت نیزصادق است

 با آرزوی توفیق دولت انقلابی بیت، در امحاء ملک و ملت!..

_______________________

 (1) لطفاً درهمین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آنست که  دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!

(2) قرار شد دشنام، آنهم ازین نوع اش را ندهید، خواهر- برادرخواننده! ، خوبیت ندارد!

(3) (ل) : مُستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف لعنة الله علیه است

***********************************************************

***********************************************************

رفراندم مجازی!

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

وعده دولت دربارهء قیمت تخم مرغ عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد. / خبر آنلاین

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

***********************************************************

تو خود حدیث مفصل بخوان از این تصویر!

***********************************************************

 

آلبوم مموتی در امارات

 

***********************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

21 اکتبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

October 14, 2021

*****************************************

از جدول ترجیحات برادران  

  فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه به سند مصور و منگوله داری به وجه زیر رسید که حاکی از آن است که که برادران مرغ را برکشیده و، بر این پایه، مرغ افزون بر افزایش بها، از جایگاه قابل اعتنائی نیز برخواردار شده است تا آنجا که به آنها، حال هم می دهند، نگاه کنید:

  * خوراندن تریاک به مرغ ها تایید شد. خبر خوراندن تریاک به مرغ ها در مرغداری ها توسط رئیس سازمان دامپزشکی تایید شد و گفت: این کار اشتباه مدیریتی است و مرغداران به دلیل اطلاعات پایین از آن استفاده می کنند./ سلام نو

  فدوی برای محکم کاری و نیز جوریِ جنس، سند مصور و منگوله داری را نیز پیوست می کند:

  لکن حال دادن به مرغان، تنها منحصر و محدود به تریاک نبوده و برادران برای مرغان بزرگوار، در تدارک شناسنامه و کارت ملی نیز هستند، ببینید:

  و اما فدوی تا یادش نرفته بیفزاید که او حتا با به مدرسه رفتن، و دریافت یارانهء  مرغان حرفی ندارد، لکن می پندارد که بموجب اسناد منگوله دار زیر، کسان دیگری، دیریست که در صف «شناسنامه»اند! 

  * هویت کودکان سیستان و بلوچستان در تنگنای «شناسنامه»؛ خرید و فروش «سه جلد» جرم شد/ تیتر

  و در ادامهء خبر حیرت اثر:

  * خبرگزاری تسنیم: در حالی که اوراق شناسایی، اوراقی که افراد برای تحصیل در مدرسه، بیمه، استخدام و غیره نیاز دارند و حق تمامی آنان است اما الفبای توسعه در استان سیستان و بلوچستان به مسائل بسیار مختلفی گره خورده که یکی از آنها نداشتن شناسنامه است!

  بر این پایه، شما کودکان را انتخاب می کنید یا مرغ ها یا هیچکدام را، برادر صمت؟!

 

همکاری

  فدوی در مرور اخبار دارالخرافه، به خبر شدیداً میمنت اثری رسید که گل از گل اش شکفت؛ فدوی بخیل نیست و آن را با شما نیز تقسیم میکند که شما لذت این جهانی، و فدوی فیض اُخروی اش را ببرد: 

  * گزارش خبری تحلیلی کیهان: 3 تدبیرکلیدی برای مهار تورم. نقدینگی چهار هزار هزار میلیارد تومانی و کسری بودجه 450 هزار میلیارد تومانی امسال و نیز افزایش بدهی بانک‌ها بویژه بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی تورم شدیدی را به مردم تحمیل کرده که مهار آن نیازمند سه تدبیرکلیدی است.

  باری یکی هم فدوی منتظرالظهور، برحسب وظیفهء شرعی اضافه می کند که جمعاً بشوند چهار تا! 

بیت

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما، رستگار

  و آن عبارت است از سفارش افسار بمقدار کافی به چینِ نه چندان کمونیست، برای مهار توّرم.      گفتنی ست که این افسارها، دوگانه سوزند یعنی برای مهار کردن قیمت های افسار گسیخته نیز شدیداً بکار می آید! فدوی بعلت ضیق وقت، به این مقوله نیز وارد نمی شود که "تدبیر کلیدی"، یادآور شیرینکاری های ریاست محترم پیشین  آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، کلیدالاسلام والمسلمین، برادر حسن(ع) روحانی، دامت تخریباته، است!

  زیاده الحاقیه ای نیست.

**************

 

تبلیغ برای رئیس جمهور آینده

******************* 

علت و معلول

  در پیوند با خبر زیر: البته ذغال خوب هم، که اعتراضات مردمی بوده باشد، بی تأثیر نبوده است!

  بفرمودهء حضرت آقا، تکذیب! و علت، درگیری حجت الاعدام با واژگان فارسی و انگلیسی عنوان شد! فی المثل، "گلاسکو" ممکن است به گیلاسی که بزمین بیفتد و بشکند، و یا "گیلاس کو؟" معنی شود!

************* 

دوگانه سوز!    

  * خبر: حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان خواستار معاف شدن لبنان از تحریم های آمریکا علیه ایران شده است. وی در یک سخنرانی تلویزیونی خواستار دریافت این معافیت از سوی لبنان با هدف تامین انرژی مورد نیاز این کشور از سوی ایران شده است./ بی.بی.سی

  * تحشیهء فدوی: بزرگوار بوفالو، هم از توبره میخورد، و هم از آخور، که البته نوش جان!

 ***************

نسیم دیگری از اسلام عزیز!

   فدوی بر این باور بود که برادران،با انقلاب معروف فرهنگی، بعون الله، ترتیب دانشگاه ها را داده و چمن آن را نیز هر جمعه، به مرتع سبز گوسپندان گرامی تبدبل فرموده اند لکن سرانجام از خواب  غفلت بیدار شد و دریافت که: 

  * معاون سپاه: زمان مناسب برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها فرا رسیده است!

  و در ادامهء خبر میمنت اثر:

  * به باور یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران «شکل‌گیری مجلس و دولت انقلابی فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه» ایجاد کرده است.!/ محبت نیوز

  یعنی در این چهل و چندساله، بقول حضرت امام(ل)، تنها نسیمی از اسلام عزیز در دانشگاه های سابق، وزیده بوده است! 

 

***************** 

سرنوشت

  خبر زیر بدفتر فدوی تحویل و رسید نیز اخذ شده است:

  * محاکمه نگهبان سابق اردوگاه‌های نازی در ۱۰۰ سالگی/ رادیو فردا- تیتر

  فدوی دخالت نمیکند زیرا تاریخ،خودی و غریبه سرش نمیشود!؛ فلذا:

  رونوشت: حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین، جهت اطلاع!

******************** 

فتوای فضائی

  استفتاء پیرامون سفر اخیر خاج پرستان زن و مرد به فضا: فدوی مراتب را در اوقات شرعی زمینی و در  فاصلهء دو قیلوله و با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش، بعرض حضرات آیات و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رساند. در پاسخ پس از فراغت از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و بازی با انگشت بیست و یکم مبارک، و بعدالتحیه و السلام وضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) دستجمعی فرمودند: اسسسسب!.. فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب "به تکرارِ"س"  ضمیمهء آروغ است! و مخفف آن زبانزد معروف است که می گوید: اسب حیوان نجیبی ست!...فدوی مجدداً پاسخ مراتب فوق را جویا شد؛ که از آن میان، مرجع تقلید عالیقدر وی،حضرت آیت الله العضما سید کامبیز خارستانی، اعلی الله تعالی شأنه، قبول زحمت کرده و پاسخی جامع و مانع، بشرح زیرمرحمت فرمودند:

  1-. به فتوای علمای َسَلف، رضوان‌الله تعالی عليه و َحشَره‌الله مع‌النبيين و‌الصّالحين،نخست باید معلوم شود که آن فضانوردان نابکار، چه نسبتی با هم دارند؟ و نیز و از آنجا که، دوچرخه سواری برای بانوان ایرانی، از نان شب حرام تر است، فلذا بطریق اولی، هدایت سفینهء فضائی هم، برای آن ضعیفهء سجادیه ء پرنده نیز، حرام اعلام میشود!

  2- ملاحظه شد که آن فضانوردان خاج پرست، اقدام به نوشیدن آب کرده اند؛ اولاً از کجا معلوم که آبست و مُسکرات نیست؟ و باز، به فتوای علمای سلف،حشره الله مع موالیة المطهرین صلوات الله علیهم اجمعین،تا  تعیین تکلیف اینکه در کهکشان و در آن لحظه از زمان و مکان، رمضان است یانه، نوشیدن آب ممنوع است!

  3- گفتن ندارد که اگر دانشمندان خاج پرست، ما را آدم حساب کرده و از پیش در جریان این سفر کفرآمیز قرار میدادند، ما نیز به اذن حضرت آقا، یک باب حجت الاسلام دوگانه سوز ضمیمه میکردیم تا بعون الله به شبهات فضانوردان و نیز سایر ساکنان کرِات دیگر،پاسخ و آنان را به زبان خوش،به بهشت، هدایت کند.

  4- چنانچه سفر مذکور تا ماه مبارک محرم ادامه یافت، احوط آنست که  توسط دانشمندان بیت، وزن مخصوص زنجیرهای اباعبدالله(ع) را بگونه ای تغییر دهند تا در فضا معلق نمانند و برای فیض بیشتر مستقیما، بر گرُده  فضانوردان فرود آیند. البته احتیاط واجب، که با عقل سلیم و شرع قویم نیز هماهنگ است،چنین حکم میکند که پشت لباس  فضانوردان به اندازه یک نان تافتون باز باشد بگونه ای که تماس زنجیر با پوست آن نابکاران،میسر گردد!  

  و در پایان یادآور شدند که در صورت سرپیچی از اجرای این فتوای فضائی، غنی کردن اورانیوم را  به اذن حضرت آقا،از 60 به 80 درصد و بلکه بیشتر، افزایش خواهند داد!

  و من الله التوفیق

  هشتم اکتبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

  الاحقر سید کامبیز خارستانی

پیوند به ویدئوی مربوطه◄

 

EuroNews Video Link

 

(YouTube Link)

 

******************** 

تفاهمنامه  

  فدوی پس از مدتها سرانجام به آرامشی نسبی دست یافت.سبب را اگر خواسته باشید آنست که برادران ارشد، پس از مدتها مذاکره و بلکه مجادله، بحمدالله والمنة،عاقبت به جماع (1) رسیدند و برای نخستین بار در جامعهء شکوهمند اسلامی مان، برای رفع مشکلات چهل و چند سالهء ملت شل و پل،به راهکارهای شدیداً عملی دست یافتند. تبریکات فدوی را بپذیرید.

  زیاده راهکاری نیست

  سرپرست امور دینی و فرهنگی وزارت نیرو در استان خوزستان، در نامه‌ای تأکید کرد: «با توجه به دستور مهندس محرابیان، وزیر نیرو، جهت بهره‌مندی از ادعیه نزول باران، مقتضی است مساعدت لازم صورت بگیرد.»

___________________________

(1) خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

 *************

نقد عبادی- سیاسی

  مقدمتاً و برای دستگرمی، به این مستوره نگاه کنید:

  اسرائیل: به نابودکردن توانمندی‌های نظامی و هسته‌ای ایران ادامه خواهیم داد /العربیه

 

"جامی" است که عقل آفرین می‌زندش،

صد بوسه زِ مِهْر بر جَبین می‌زندش؛

این کوزه‌ گر دَهْر چنین جامِ لطیف

می‌سازد و باز بر زمین می‌زندش!

  و اما: تحلیل عبادی - اتمی: 

  1. جام مخفف برجام است!

  2. منظور شاعراز "صد بوسه"..، نرمش توأم با مالش قهرمانانه به قدرت  9.8 ریش تر است!

  3. شاعر از "جام لطیف" در این مصرع، بهمان "برجام" نظر داشته است!

  4. مراد شاعر از مصرع چهارم، همانا رآکتور اتمی اراک است!

  زیاده نقدی نیست.

*******************************************

آگهی

 جویای کار (با رعایت قافیه!)

آگهی استخدام:

*******************************************

فضولی فدوی: این رقم علی الحساب است!

*******************************************

*******************************************

*******************************************

*******************************************

دو طبقه حمار 

*******************************************

*******************************************

*******************************************

*******************************************

*******************************************

*******************************************

*******************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

15 اکتبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

hazl.com

 

 

October 7, 2021

دست آورد ِتردست!

  جداً که دنیا  افزون بر بی درو پیکر، بیرحم نیز هست؛ یعنی خشک و تر را بدون اطلاع سازمان ملل، با هم می سوزانند و آب کُر هم از آب کُر، تکان نمی خورد. نمونه که فراوان است فلذا، بعلت ضیق وقت، فدوی با مستوره تازهء زیر این جستار را به روز می کند.

  مقدمتاً و برای دستگرمی یادآور می شود که حجت الاعدام رئیسی را باید تا کنون بجا آورده باشید(1). آخر چه کرده است آن سید مظلوم و معصوم(1)؟ اگر منظورتان کشتار فله ایِ تابستان 67  است، که آن در اجرای طرح «جمعیت کمتر، زندگی بهتر» اجرا فرموده است. در همین راستا، "تردست" دیگری هم لکن هست که در سایهء عبای حجت الاعدام رئیسی گم شده و باعث شده است که زنگوله را گردن حجت الاعدام  بیاندازند! بقول جد اعلای فدوی:

بیت

بری با خود نشان جای پا را

کنی تقلید، مرغان هوا را

و اما دست آورد تردست!

_________________________________

(1) یعنی چه؟ لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آن است که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید، خواهر- برادر خواننده!

(2) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفادهء بهینه کند بقول عوام ok؟!

(3)The family of the Tardast judge / گویا

************* 

تصادف با مقدسات

  چقدر فدوی از دست معاندین و زنادقه، وقت و بیوقت، سینه به تنور چسباند که «بابا، سر به سر اهل بیتT صلوات الله علیهم اجمعین، نگذارید چرا که برق ائمهء اطهار (ع- س- ص- عج) خاکستر می کند» به خرج شان نرفت که نرفت. خودتان ملاحظه بفرمائید:

  * طراح سوئدی که کاریکاتور پیامبر اسلام را کشیده بود در تصادف جان باخت/ یورو نیوز

  و در ادامهء خبر حیرت اثر:

  * لارس ویلکس، هنرمند سوئدی که کاریکاتورش از پیامبر اسلام در سال ۲۰۰۷ خبرساز شده بود، روز یکشنبه در یک تصادف رانندگی جان باخت. آقای ویلکس بارها در دفاع از آزادی بیان سخن گفته بود. او همچنین حمله به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو را محکوم کرده و ضمن ابراز تأسف آن را «خصیصهٔ دوران کنونی» برشمرده بود. طبق اعلام پلیس سوئد، ویکلس ۷۵ ساله به‌همراه دو محافظ اش در تصادفی جاده‌ای کشته شده که علت آن هنوز مشخص نیست.

  فدوی نیز یادآور می شود که، پیش ازین، کارکنان شارلی ابده نیز چون حاضر نشدند با کامیون تصادف کنند، در محل انتشار کاریکاتورهای پیامبر گرامی(ص)، ذبح اسلامی شدند.

  زیاده حادثه ای نیست.

********* 

از تعاملات فرامرزی 

   بموجب گزارشاتی که به دفتر فدوی رسیده، و به کوری چشم دژمن(1)، دولت ابد مدت همچنان پویا، فعال و خلاق است (تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!) جهت مزید آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب، فدوی برای دستگرمی، امضاء تفاهمنامه با حوزه های جهلیه(2) بمنظور کاهش بلایای طبیعی را به انضمام سند مصور و منگوله دارش، بشرح زیر یادآور می شود:

  و اما سازمان زندان های بیت، که با هک شدن دوربین های دانشگاه اوین (زندان- م) و انتشار رفتارهای خداپسندانه و مبتنی بر رأفت اسلامی با زندانیان نیمه جان، شدیدآً زیر سؤال و ضرب رفته است، خبر داد که، در جهت تأمین رفاه و آسایش زندانیان جامعهء شکوهمند اسلامی، با همتای هلندی خود مذاکرات مبسوطی انجام داده و به تفاهم نیز رسیده است. فرستادهء فدوی نیز که در جلسه حضور داشته در گزارش خود مراتب ذیل و نیز سند مصور و منگوله دارش را مخابره کرده است:

  بموجب قرارداد فی مابین سازمان زندان های بیت و سازمان زندان های هلند، شمار قابل اعتنائی از زندانیان به زندان هلند،که همینطور بلامصرف و استفاده مانده است، منتقل می شوند. ناظران آگاه، هجوم  زندانیان بمنظور انتقال به زندان های هلند را با هجوم افغانان در گریز از برادران طالبان، برای آویختن به هواپیمای خاج پرستان، مقایسه کرده اند.

زیاده گزارشی نیست

_________________________________

1. دژمن، همان دشمن مألوف است لکن با لهجهء شیرین حضرت آقا(ضپ)!

2. خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو، مد ظله العالی، در می اندازد. لطفاً لغزش تایپی " جهلیه" را به "علمیه"  اصلاح فرمائید؛ اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

********************* 

ایراد ساختاری

در میان خبرهای دارالخرافه، خبر زیر چشم فدوی را گرفت: 

* گزارش رسمی وزارت رفاه: از هر سه ایرانی یکی زیر خط فقر. / صدای آلمان

در توضیح و برای دستگرمی یادآور می شود که فدوی، همانگونه که خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانند، همواره دوست دارد که مانند خاج پرستان، بخشی از راه حل باشد، نه مشکل؛ فلذا اصلاحاتی را پیرامون ساختار این دستگاه، به سمع و نظر برادران می رساند تا رستگار شود.

و اما ناگفته پیداست که نام این وزارتخانه از مبالغ هنگفتی ضعف تألیف رنج می برد؛ بعنوان نمونه واژهء "رفاه" زائد و غیرانقلابی ست. بی سببی نیست که حضرات آیات، ضاعف الله اموالهم اجمعین، از بخش وسیعی از مردم ناسپاس ایران سابق، که مطالباتی دارند، به " رفاه طلب" یاد می کنند.

اما ممکن است معاندین به این ایدهء فدوی ایراد کنند که اگر "رفاه" را برداریم چه جایش بگذاریم؟ در پاسخ عرض می کند که خیلی ساده ست، انسان از چیزی صحبت یا چیزی را توزیع میکند که دارد. به زبان غیر آکادمیک، در اینجا "رفاه" غایب و " فقر" حاضر است و در این حالت، همانگونه که گفته آمد، از چیزی صحبت  یا چیزی را توزیع می کنیم که داریم و آن همانا، "فقر"، مدّ ظله العالی، است. بر این پایه، وزارت رفاه می شود وزارت فقر، بهمین سادگی!

از فوائد مهم این طرح نیز یکی آن است که پروژهء ناتمام "توزیع عادلانهء فقر" نیز دوباره به جریان می افتد و ناظران و پژوهشگران نیز از «طبقه بندی فقر» به  اندکی فقیر/ کم تا قسمتی فقیر،/ نسبتاً فقیر/ شدیداً فقیر / بکلی فقیر و... معاف می شوند.

گفتن ندارد که فدوی برای این مشاورهء کارشناسانه و البته برادرانه، برادران را چارج نمیکند و اجر خود را از گربهء مرتضاعلی(ع) توقع می نماید..

زیاده طرحی نیست.

************ 

محدودیت 

  فدوی در مرور اخبار فرامرزی، به خبر وحشت اثری بشرح زیر برخورد:

  * سخن گفتن دربارهء وزن و سلامتی رهبر کره شمالی ممنوع اعلام شد!/ صدای آلمان

  بر این پایه، منطقاً عکس قضیه هم ثابت است. یعنی، سخن گفتن از جاهای دیگرِ معظم لهِ کرهء شمالی بلا مانع است! و از آنجا که سخن گفتن در کرهء شمالیِ برادر "کیم جونگ اون"، مانند ایرانِ اسلامیِ اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، شدیداً  آزاد است، از برادر "کیم "رخصت می طلبد که نکاتی را پیرامون جاهای دیگر معظم له عنوان کند. لکن از آنجا که فدوی میانه ای با "توپ ضد هوائی" ندارد و بدلائلی که ذکر خیرشان پیش از این رفته است و دیگر مکرر نمی کند(1) ترجیح می دهد که امان نامه کتبی باشد!

______________________________________

(1) به گفتهء رسانه‌های غربی، وزیر آموزش و پرورش کره شمالی به دلیل این که در یک نشست با رهبر این کشور چرت زده بود به مرگ محکوم شد و همراه با وزیر کشاورزی با شلیک "توپ ضد هوایی" اعدام گردید تا مایهء عبرتی برای سایرین باشند./ خبر فوری

************ 

تشریک مساعی

  از ویژگی های البته مثبت برادران، رفع نگرانی های ریز و درشت فدوی ست(1). اما خواهند فرمود که بارها این کار را کرده اند و چرا فدوی هنوز نگران است؟ در پاسخ و توجیه سبب، عرض می کند که چون بزرگواران هموار ه سرگرم تولید و آفرینش اند و تا فدوی می رود که خستگی مورد پیشین را از تن و جان و تن بدر کند، مورد بعدی از راه می رسد!..

  قضیه راجع است به زندان های نجومی که برادران برای دگراندیشان مقرر می فرمایند. خوانندگان محترم ضدانقلاب موارد مشابه را به تکرار دیده اند که همین امر، او را از ذکر آنها بی نیاز می کند؛ فلذا تنها به یک مستوره، بشرح زیر از برادر بی بی سی  اکتفا میکند:

  * حکم ۲۵ سال زندان وحید افکاری 'تایید شد'.(2)

  و اما نگرانی فدوی که برادران آن را مدام تمدید می کنند آن است که با توجه به اینکه  متوسط عمر شریف حضرات آیات 90 سال است، فدوی از کجا بفهمد که بزرگواران، 33 سال دیگر هم هستند، بله؟

  زیاده نگرانیی نیست.

_________________________________

(1) آخر چرا دشنام می دهید؟ از کجا می دانید که فدوی منتظرالظهور با برادران سَر و سِر و یا نسبتی دارد، خواهر- برادر خواننده؟!

(2) برخی نمونه ها:

   * بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، محکومیت سنگین نسرین ستوده به ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۴۸ ضربهء شلاق طی هفته گذشته منتشر شد. رضا خندان، همسر این فعال حقوق بشر زندانی، رونوشت این حکم را در فیسبوک خود منتشر و در توضیح آن نوشت: «این متن، عینا از روی دستنویس نسرین ستوده که از حکم ابلاغ شده در زندان رونویسی کرده است؛ تهیه و تایپ شده است.

   * زنان و مادرانی با ربع قرن حبس در جهنمی به نام زندان قرچک/ زنان، نیروی تغییر

   * میترا، با تحصیلات بالا و ربع قرن حبس

   * صدیقه، مادری با ربع قرن حبس و ۱۰۰میلیون تومان جریمه نقدی /همانجا

 

***************

 واکنش

  فدوی مراتب زیر را پیش از این، بعنوان خبر فوری، به استحضار اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، رسانده بود:

  * فوت بیش از ۵۰۰ بیمار کرونایی دیگر در ایران؛ علی خامنه‌ای خواستار واردات واکسن شد! / یورو نیوز

  باری، فدوی علت تغییر عقیده را پرسید. معظم له در پاسخ،  سه تار مرصّع شان را برداشته و بیت زیر را در مایهء خیار شور، که از گوشه های محزون دستگاه شور است، ترنم فرمود:

بیت

مست بودم اگر گهُی خوردم

گهُ فراوان خورند، مستانا!(1)

____________________________

1. توضیح واضحات: گفتن ندارد که مستی در اینجا، ناشی از می عرفانی ست که الکل آن بسیار بیش از می معمولی ست!

**************

پیشینهء «داغ» 

  فدوی در مرور اخبار دارالخرُافه و در پیوند با ختنهء مجازستان، به مویهء مؤمنانه ای بشرح زیر رسید:

  * غلام علی(ع) جعفرزادهء ایمن ‌آبادی، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس دهم، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین: مدافعان محدود شدن فضای مجازی همان کسانی هستند که پیشانی با قاشق داغ کرده‌اند! /اصلاحات نیوز

  فدوی بمنظور مزید اطلاع برادر مذکور عرض می کند که بموجب پژوهش های فدوی منتظرالظهور، ماجرای "داغ کردن" مسبوق به سوابقی، بویژه در بلاد کفر و زندقه نیز هست و سند مصور، معتبر و منگوله دار آن را می توان در سریال معروف " چاپارل" سراغ گرفت(1) که در آن، اهالی مزرعه، کپل احشام خود را با علامتی گداخته، داغ می کردند(2). فلذا کردیت این عمل از آنِ خاج پرستان ممالک محروسهء امریک است و بس؛ و تنها چیزی که مؤمنین و  مؤمنات، کثرالله امثالهم، بدان افزوده اند تغییر محل آن از کپل به پیشانی ست.

  زیاده داغی نیست.

____________________________

1. مورد زیر نیز، بمنظور اقدام لازم به دفتر فدوی ارجاع شده است: «علی لاریجانی خواستار برداشته شدن مُهر محرمانه  از نامه اعلام دلایل رد صلاحیتش شد». / بی.بی.سی

راستش فدوی سعی خودش را کرد؛ لکن نمی شود زیرا مُهر مذکور از جنس داغ مُهر بر پیشانی ست و "با شیر اندرون شد و با جان بدر شود"، برادر علی(ع) لاریجانی! و بقول شاعر،" که مُهرت ز سر رفتنی نیست، نیست! *

میان اهل دل و اهل ریا همین فرق است

که داغ ماست به دل، داغ او به پیشانی…(3)

عارف قزوینی

----------------------------------------------

(1) چاپارل (به انگلیسی: The High Chaparral) یکی از مجموعه‌های تلویزیونی آمریکایی در ژانر وسترن است که شب‌های آدینه اوایل دههٔ ۱۳۵۰ خورشیدی از کانال یک تلویزیون ملی ایران به نمایش درمی‌آمد. این مجموعه تلویزیونی داستان زندگی مردی به نام «جان کنن» است. رویدادها بر مدار زندگی او و خانواده‌اش در مزرعه‌ای به نام «چاپارل» در آریزونای دههٔ ۱۸۷۰ میلادی دور می‌زند. جان کنن با کمک برادرش «باک» و پسر جوان اش «بیلی بلو بوی» این مزرعه را مدیریت و اداره می‌کنند. این مجموعهء تلویزیونی توسط شبکه ان‌بی‌سی آمریکا طی سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ پخش می‌شد. سازندهٔ مجموعه دیوید دورترت بود که پیش از آن هم مجموعه تلویزیونی بونانزا را برای این شبکه ساخته بود./ ویکی پدیا

(2) "داغ نعل" که فدوی در نوشته ها از آن یاد می کند، از اینجا می آید: "حضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی…."

(3) نقیضه مانندی بر آن بیت از علی اطهری کرمانی:

که عشقت ز دل رفتنی نیست، نیست

به پروردگار توانا قسم

**********************************************

  خارج از نوبت: فدوی از میان انبوه عریضه های مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، گاه ناگزیر می شود که برحسب موضوع و فوریت، عریضه ای را خارج از نوبت رسیدگی، و بمنظور کسب تکلیف به شرف عرض برساند؛ از آن جمله است عریضهء زیر:

  * نورعلیان: یادداشت اخیر آقای شریعتمداری، مدیر مسئول محترم کیهان، در خصوص درخواست از اصلاح‌ طلبان برای اعزام به افغانستان و جنگ با طالبان در قالب تشکیل تیپ اصلاحاتیون، حرف دل ما مردم ایران نیز هست. این جماعت پرمدعا برای یک بار هم که شده به آنچه که می‌گویند عمل کنند.

  * 1936---0913: دو ملت ایران و افغانستان بی‌صبرانه در انتظار تشکیل تیپ اصلاحاتیون و ورودشان به افغانستان برای مبارزه با طالبان هستند. امیدواریم روی حرف‌های خود باشند و جا نزنند.

 

  فدوی: برادر حسین(ع) شریعتمداری- که سر برُیده می دارد دوست - از دو ساعت پیش  در مبال است و هنوز خارج نشده، فلذا فدوی قبول زحمت می کند و این فقره را خود  پاسخ می دهد. باری مبارزه با این دُم بریدگان، یعنی برادران طالبان برونمرزی، بقول آن مطایبهء معروف، کار یک نفر- دو نفر نیست! بر این پایه، اگر واقعاً خواهان دفع شر هستید، احوط آن است که سوا نکرده و  کلیهء برادران، اعم از اصلاح طلبان و اصول گرایان را در اسرع وقت و با آرزوی شهادت، به مناطق برادران طالبان اعزام کنند. آمین یا رب العالمین.

 

  * 0324---0912: یکی از وعده‌های آقای رئیسی ریاست محترم جمهوری حمایت از بورس و بهبود بخشیدن به وضعیت نابسامان آن بود ولی سرمایه ما مردم در بورس در حال آب شدن است. انتظار داریم کاری صورت گیرد و جلوی ضرر سرمایه‌گذاران ضعیف در بورس گرفته شود.

  فدوی: مراتب بناگزیر و در شرایطی که پس از نرمش قهرمانانهء صبحگاهی، مشغول نوشیدن جام زهرِ قندپهلو بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. بعدالتحیه والسلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج)، فرمودند «درست است که سرمایهء شما مردم در حال آب شدن است، لکن برای آتش به اختیاران ما، در حال نان شدن است». خب این به آن در، برادر شهروند!

**********************************************

  واقعاً عجيبه. پسر استاد شجریان می شه همایون شجریان و پسر استاد ناظری میشه حافظ ناظری، که هر دو در جوانی جزو مفاخر موسیقی هستند. پسر استاد مشایخی میشه رهبر ارکستر و پسر استاد داوود رشیدی میشه دکتر رشیدی استاد دانشگاه سوربن، پسر استاد انتظامی میشه استاد مجید انتظامی و پسر استاد ایرج خواجه امیری هم احسان خواجه امیری خواننده پر طرفدار پاپ ایران. اینا بچه های مطربا هستند… و حالا بگردید دنبال پسر محسن رضایی، رفسنجانی، روحانی، فلاحیان، گیلانی، خلخالی، واعظ طبسی، لاریجانی ها و بسیاری از بزرگان و مسئولین، که انقلابی اند و الگو برای ملت، که یا خودکشی می کنند، یا رشوه می گیرند، یا اختلاس می کنن و یا به زندان می روند. حالا نان حلال را مطربان به فرزندان شان داده اند، یا مبلغان دینی؟!/ مجازستان (تلگرام)

**********************************************

  علی دایی: یارانهء مردم عربستان را، اگر به واحد تومان حساب کنید، در هر روز مقدار

289,600 تومان به حساب یک شهروند عربستان واریز می‌شود که در ماه می‌شود: 8,688,000 تومان.

چه به حساب کسی که گدا هست چه کسی که چند رستوران داشته باشد، فرقی ندارد، فقط باید شناسنامه عربستان را داشته باشد و عرب باشد. حال هم اکنون یارانهء مردم ایران را در روز حساب می‌کنیم می‌شود روزی 1,500 تومان و در ماه 45,000 تومان. در واقع به طور کلی یعنی هر یک نفر از شهروندان عربستان در ماه تقریبا یارانه 173 شهروند ایرانی را از دولت می‌گیرد

 

**********************************************

**********************************************

**********************************************

**********************************************

و اخبار طالبان (افغانستان)

**********************************************

**********************************************

اما تلخ

**********************************************

**********************************************

**********************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

8 اکتبرالمؤدب از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

October 1, 2021

کشف الاسرار قاسمی

  فدوی اساس را بر این می گذارد که شما می دانید که همه جای برادران مسلح است! لکن یک جا را نمی دانستید که فدوی امروز آن را، که همانا " چشم مسلح" باشد، در پی بشما معرفی می کند:

  * به گزارش «انتخاب»، به نقل از صداوسیما، رستم قاسمی در حاشیهء دیدار از فرودگاه امام خمینی افزود: در خصوص تست کرونای زائران هنگام بازگشت، مقرر شد برای تسریع در تخلیه و انتقال زائران، این تست بصورت چشمی و بدون انجام تست پی.سی.آر انجام شود.

 

 تغیّر

  عجب ملتی هستند ها! بفرمایید، این هم مدرک معتبر و منگوله دار ششم ابتدائی حجت الاعدام رئیسی با معدل درخشان 11!، که شما معاندین مغرض می گفتید ندارد؛ فلذا احوط آن است که قدری شرم کنید!

 

  زیاده مدرکی نیست.

 

برائت از مشرکین!..

  فدوی قاصم الجبارین را شدیداً گواه می گیرد، و اگر باور نمی کنید روح پر فتوح حضرت امام(ل)، و برای محکم کاری، پرستات مقام معظم رهبری را نیز ضمیمه می کند که این فدوی، با آن فدوی، هیچ نسبتی اعم از سببی و نسبی ندارد! زیرا به قول عالیجناب حافظ، "غالباً این قدرم عقل و کفایت باشد"! باری خبر زیر را اگر ملاحظه کنید، بعرض فدوی می رسید!

  * کوانتوم ساختیم از نمونه خارجی اش بهترتر! / سایت مشروطه

 

از عملیات اعقاب حضرات! 

  * دویچه وله: یافته‌های باستان ‌شناسی در ایران: دیگ‌های سفالی برای تدفین نوزادان. باستان ‌شناسان در ایران می‌گویند، بخش زیادی از گورهای گورستان نویافتهء تپهء باستانی سگزآباد، مربوط به عصر آهن دو و سه هستند. بخشی از این گورها به تدفین نوزادان و کودکان اختصاص داشته که گاه در دیگ‌ سفالی دفن شده‌اند. 

  لکن یک مقام آگاه که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، یواشکی به فرستادهء فدوی گفت که اینها اولاً، بموجب سند مصور و منگوله دار زیر، کودک و نوزاد نبوده اند بلکه زندانیان سیاسی آن عصر بوده اند و قاضی القضات نیز، حجت الاعدام سید شقی الدین رئیسی شانزدهم، جد بزرگوار همین حجت الاعدام سید ایراهیم رئیسیِ دلرحم خودمان بوده است. والله الاعلم بحائق الامور.

 

 

از مصوبات فرهنگستان فدوی (1)   

(واحد واژه / معادل سازی) 

  به گزارش خبرنگار فرهنگی فدوی، در سی ویکمین اجلاس "واحد واژه /معادل سازی "فرهنگستان فدوی، مراتب زیر با اکثریت آرا و اشّدِ مجازات، به تصویب رسید:

  اصلاح طلب: آدم کچلی ست که به سلمانی می رود!

  رونوشت: دبیرخانهء فرهنگستان.

  بفرموده، چنانچه اعتراضی از اُمّت رسید، پاسخ اش این است: از "دراز آویز زینتیِ" پیشنهادی برادر حداد عادل شهید پرور، برای واژهء فرتکی «کراوات» که بدتر نیست!

 

آگهی 

 

 

 

سرقت ادبی -عبادی 

  شهر شدیداً شلوغ است و فدوی نیز مورد زیر را از ستون "محله ی خالی بندان، کش می رود:

  * بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران، می‌گوید نزدیک به ۲۱ میلیون دوز واکسن کرونا در انبارهای وزارت بهداشت موجود است. / بی.بی.سی

  خودمانیم، برادر عین الله (باقرزاده- م )! شما از وزیر بهداشت پیشین بیت، برادر نمکی، خیلی بانمک ترید. خدا که، نستجیربالله، کاره ای نیست، حضرت آقا حفظ تان کند !

 

پیغام

  فدوی منتظرالظهور دیروز در یکی از دهلیزهای بیت، منتظرالنوبت بود تا برخی عریضه های اُمّت را به شرف عرض اعلیحضرت العظما سیدعلی(ع) خامنه ای دامت تخریباته برساند که برادر غلامحسین(ع) محسنی اژه ای، رئیس تازهء قوّهء باه (قضائیه- م) را هم دید.در گفتگوی کوتاهی که داشتیم گفت:

  * اژه‌ای: برخی قوانین به نفع زنان بازنگری شود. / فرارو

  فدوی نیز، پس از مراجعت از بیت، مراتب را در اوقات شرعی به آگاهی زنان شل و پل جامعه شکوهمند اسلامی رساند، در پاسخ گفتند - ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان! – همینکه دست از سرمان برداشته، کاری بکارمان نداشته و هدف قندان قرار ندهد، گازمان نگیرد و وقت و بیوقت نیز، سوت بلبلی نزند، کفایت می کند، برادر فدوی !

 

یادداشت

  * فدوی پنداری یک جورهائی به روز نیست و از این بابت، بعنوان یک عنصر دمکرات، با خود شدیداً برخورد می کند. باری، وی تاکنون می پنداشت که حضرات آیات و گزمگان آتش به اختیار محترم بیت، به همان سادگی که کرکره ای را پائین می کشند، در جهت تحقق پدیدهء خداپسندانهء کودک همسری، سن ازدواج را نیز پائین می کشند! لکن دیگر نمی دانست که این راهکار خداپسندانه، شامل شلیک به کودکان نیز می شود!.. برای دستگرمی نخست به سابقه نگاه میکنیم:

  * تیراندازی و کشتن کودکان توسط نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی بی سابقه نیست. در روز دوشنبه۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان با شلیک مستقیم باعث کشته شدن یک کودک پنج ساله شدند. پیش از آن و در اسفند سال ۱۳۹۹ نیز یک کودک بلوچ با نام «یونس یزدان شناس» اهل روستایی در شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان مورد اصابت گلوله نیروهای نظامی جمهوری اسلامی قرار گرفت و کشته شد./ ایران وایر

  فدوی مستوره تازه ای  را  هم برای جوری جنس علاوه میکند:

  * استان‌وایر- یک دختر ۴ ساله در نوسود استان کرمانشاه بر اثر تیراندازی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی به شدت مجروح شده است.

  و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

  * به نوشته هه‌نگاو،  تیراندازی به این خودرو در حالی انجام شده که پدر خانواده به ماموران هنگ مرزی گفته است ما در حال برگشتن به منزل هستیم و خانواده‌ و بچه همراه من هستند.

  ملاحظه کردید؟ فدوی لکن نمیداند که پس از سن ازدواج، شلیک، و البته شلوار ملت، چیز دیگری هم هست که برادران بعون الله ،پائین بکشند؟!

  زیاده عرضی نیست.

 

 

لجباز  

   * درخواست تعویق «راهپیمایی اربعین» برای مهار کرونا/ بی.بی.سی

  فدوی که هیچ جور زیر بار نمی رود و با کرونا هم بگونه ای کنار می آید و  بقول عوام "آلردی" راه افتاده است؛ بله، راهپیمائی اربعین، اجرا باید گردد!

*********************************************

*********************************************

*********************************************

*********************************************

صدای آلمان:

محمدباقر قالیباف می‌گوید هیچ اثری از تصمیم و مدیریت در کشور وجود ندارد

و کسی نمی‌داند چاره و راهکار کار کجاست.

*********************************************

حمار برگزیده! 

*********************************************

************

اخبار طالبان (افغانستان)

*********************************************

*********************************************

*********************************************

*********************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

اول اکتبر المبارک از برجام الحرام سنه  2021 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*