Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

September 24, 2020

کم گوی و گزيده گوی، چون دُر...

ذکرمصیبت

    * واشنگتن: قطر به توافق با اسرائیل پاسخ مثبت داد. / العربیه

    فدوی مصیبت وارده  را بحضور حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، مقام معظم رهبری دامت تخریباته، و سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، تبریک و تسلیت عرض کرده، بقای عمر بازماندگان را از درگاه قاصم الجبارین آرزو می کند

    زیاده اشکی نیست!

کُرک و پشم و گیس!

    دور از جان خوانندگان محترم ضدانقلاب، "کرک و پشم" فدوی شدیداً بباد رفت، آنگاه که در مرور خبرهای امروز چنین خواند:

    * فرمانده سپاه: اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، کرک و پشم شما را به باد می‌دهیم! /یورو نیوز

    فدوی برای دستگرمی، در پاسخ به برادر حسین(ع) سلامی، عرض میکند که والله برادر سالامی! بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آ آ... بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، "کرک و پشم" مورد اشاره، فقط در ممالک محروسهء امام زمان(عج) عموماً، و در ایران اسلامی خصوصاً، یافت می شود و لاغیر!

    و اما اين بزرگوار، درحاشیه، به اتهام بی پایه و اساس دیگری نیز شدیداً پاسخ داده است. زیرا وقتی که ما نیمی از جامعه را، که زنان باشند، آدم حساب نمی کنیم، چه معنا دارد که نوع خاج پرست اش را، حتا اگر سفیر باشد، آدم حساب کنیم!؟ ملاحظه کنید: 

    * وی سپس با اشاره به اتهام‌هایی مبنی بر طرح ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی گفت: «شما فکر می‌کنید ما در قبال خون برادر شهیدمان یک سفیر زن را در آفریقای جنوبی می‌زنیم؟» /همانجا

    زیاده عرّ و تیزی نیست.

ایراد تخیلی

    فدوی نمی داند این معاندین چه می گویند و از جان حضرات مظلوم ما چه می خواهند؟ آخر این چه ایراد بی سر و تهی ست؟ لطفاً نگاه کنید:

    * هزار شهر ایران سینما ندارد و در صذ و بیست شهر هم کتابخانه نیست./ ایران اینترنشنال

    ملاحظه کردید؟ خب بقول عوام so what?. یک زمانی (قبل از عمل- م)، بفرموده حضرت امام(ل)(1) میزان، رأی ملت بود، لکن امروزه، با "تهدیدات" خداوند متعال، و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم آقا امام زمان ارواحنا روحی فداه(عج)، و نایب البته برحق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، میزان، مسجد است، نه سینما و کتابخانه و از این دست تهاجمات فرهنگی خاج پرستان؛ به امید روزی که هر ایرانی، بجای یک پیکان، یک مسجد داشته باشد؛ والسلام!

______________________________

*1. (ل) مستخرج از فرهنگستان فدوی و مخفف لعنة الله علیه است

خود زنی!

    راستش فدوی نمی داند که خود زنیِ اخیر کلید الاسلام حسن(ع) روحانی، ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م) بلحاظ ماه مبارک محرم است یا نوعی فرارِ ماراتون رو به جلو؟! در این راستا  از برادربی.بی.سی بخوانید:

    * حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، گفته است قبول دارد که "زندگی مردم در شرایط مطلوبی قرار ندارد". آقای روحانی گفته در نزدیک به چهل و دو سالی که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد، هشت سال آن را در جنگ و نزدیک ده سال را در تحریم بوده است. رئیس جمهور ایران در این جلسه در پاسخ به سئوالی "نگرانی شهروندان از آینده" و "نبود آزادی برای رسانه ها" در طرح انتقادات را تایید کرد اما در عین حال کارنامهء دولت خود را در بخش های اقتصادی و روابط خارجی و "تحمل مخالفان" قابل تمجید دانسته است./ بی.بی.سی

    در این صورت فدوی نیز تغییر عقیده می دهد و مراتب فوق را، بموجب نقد سرپائی زیر، در مقولهء شکسته نفسی ارزیابی میکند:

1. گفتهء «زندگی مردم در شرایط مطلوبی قرار ندارد» واقعیت ندارد و یا لغزش تایپی ست. یعنی، فعل "دارد" اشتباهاً "ندارد" تایپ شده است!(1)

    2. در مورد اينمه «در نزدیک به چهل و دو سالی که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد، هشت سال آن را در جنگ و نزدیک ده سال تحریم بوده است» نيز فدوی منتظرالظهور در یک قیام و قعود ثابت می کند که مسؤل آن "هشت سال جنگ و نزدیک ده سال تحریم" خود ملت ناسپاس بوده است!(2)

    زیاده نقدی نیست..

___________________________________

1. لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی هم می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند؛بقول عوام ok؟!

2. قرار شد دشنام، آن هم از این نوع اش ندهید،خواهر- برادر خواننده، یکوقت عمامه مان توی هم می رود!

توقع زیادی

    فدوی خبری از برادر بی.بی.سی بشرح زیر را دریافت کرد:

    * به تازگی نامهء محرمانهء محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، به دست بی.بی.سی فارسی رسیده که در آن آقای هاشمی از پیروز حناچی، شهردار تهران، خواسته تا مصوبهء شورا، در خصوص تغییر نام خیابانی به نام محمدرضا شجریان، را به اجرا در نیاورد.

    خب، بقول عوام، so what?. تا برادران، «شیخ نمر»(1) و «جورج فلوید»(2) و ازین قبیل مانده اند، آدم عاقل نام اهالی فرهنگ و هنر ایرانی روی خیابان ها می گذارد؟ نه، خودمانیم! اصلاً فدوی  منتظرالظهور به کنار، شما خوانندگان محترم ضد انقلاب، خودتان عمامه تان را قاضی کنید و بفرمایید که نام خشن و ناهنجار "ناز" با نام لطیف و رؤیائی «شهید شیخ نمر باقر النمر» قابل مقایسه است؟ نه، خودمانیم!.. فلذا کمتر سر به سر فدوی منتظرالظهور بگذارید تا آن روی قوچک اش(3) بالا نیامده!..

    زیاده درخواستی نیست.

_______________________________

1.  شورای شهر تهران روز سه‌شنبه دوم شهریورماه تغییر نام خیابان «ناز» واقع در منطقه یک شهرداری تهران را به نام «شهید شیخ نمر باقر النمر» تصویب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری، رئیس کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر تهران، دربارهء تغییر نام خیابان «ناز» به «شیخ نمر» گفت: «به دلیل نزدیک بودن این خیابان به سفارت عربستان و با توجه به محدودیت‌هایی که وزارت امور خارجه در خصوص نام‌گذاری خیابان اصلی داشت، به این نتیجه رسیدیم که خیابان بالایی این سفارت به این نام، نامگذاری شود ./ رادیو فردا.

2. به گزارش ایسنا، محمد مهدی زاهدی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «پیشنهاد دارم نام یکی از خیابان های تهران، در اعتراض به نظام سرمایه داری و نژادپرستی غرب، به اسم جورج فلوید نامگذاری شود. امروز جمهوری اسلامی ایران نقطهء امید ملت ها برای مبارزه با استبداد داخلی و  استعمار خارجی است.»

3. ترکیبی از سگ و گرگ که به زعم حضرات نجس نیست. در این باب از فدوی بخوانید:

هـوا کردند گَر کُفار موشَـک

وَلکن اختراعِ ماست، قُوچَک

نه خیلـی کوچک‌سـت و نی بـزرگ است

نه صد در صد سگ و نِی مثل گُرگ است

بوَد چیزی میان این دو حیوان

نَسَـب از این بَــرَد، بُنچاق از آن

بدین سان مشکل سگ حَل نمودیم

بکَلـی حـلِّ ایـن معضــل نمـودیــم!

بی عقلی

    این خاج پرستان هم یک چیزی شان می شود ها... خودتان نگاه کنید تا بعرض فدوی برسید:

    * یک گردشگر فرانسوی پس از آنکه پلیس محلی، در جزیره ساردینیای ایتالیا، دو کیلوگرم شن و ماسه در چمدان اش پیداکرد، هزار یورو جریمه شد./ یورو نیوز

    ملاحظه کردید؟ آخر عقل و بار دارند اینها؟ خب، پدر جان، تشریف می آورید ایران اسلامی، نه تنها جریمه نمی شدید، بلکه «دو کیلوگرم شن و ماسه» که سهل است، خود کوه را هم از جا می کندید، کسی ملتفت نمی شد! حالا دیگر نفت و گاز، سایر معادن و دریا و... که دیگر عددی نیستند!

    زیاده سرزنشی نیست..

پیشگوئی شاعرانه!

فدوی بسیار پیش از این، شعری داشت به مطلع:

راست اش،

برای من نیز هیچ تردیدی نمانده است

که نیمی از جهان زائد است..(1)

سبب این تداعی اما، ملاحظهء تیتر هراسناک زیر بود:

* شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 30 میلیون نفر گذشت!/ العربیه

راستی برادر کرونا، "به کجا چنين شتابان"؟!

__________________________________

(1)  یک تکه از زمان- چاپ دوم

بدشانسی آسیائی

    از نظر فدوی، که از نظر حوصله نیز شدیداً در مضیقه است، تمام چشم بادامیان، یک شکل اند! لکن پنداری برای دیکتاتورانِ این طایفه، چنین نیست، نگاه کنید:

    * «لیو کی کینگ»، خوانندهء معروف شصت و سه سالهء اپرا، به دلیل شباهت بسیار زیاد با رئیس جمهور این کشور، کلا سانسور شده. و اکانت شبکه‌های اجتماعی‌اش هم بارها توسط مقامات کمونیست مسدود شده است. /تیک

    جداً که چه گرفتاری شده است، اين برادر «لیو کی کینگ»!

حرف حساب (مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب، جواب ندارد!

************************************************************

    * رادیو بین‌المللی فرانسه - محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید حکومت ایران آماده مبادله تمامی زندانیان با دولت آمریکا است. این مقام ارشد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، اعدام نوید افکاری را به حضور او در اعتراض‌‌های خیابانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران مرتبط ندانسته و تاکید کرد: دولت ایران دخالتی در تصمیم‌گیری قوه قضاییه ندارد.

حرفا می زنه جواد

انگار که زده مواد!

-------------

حرفا می زنه وزیر

آدم می زنه کهیر!

    * پاسخ قوهء ‌قضاییه به اعتراض اروپا علیه اعدام نوید افکاری: ادب دیپلماتیک را رعایت کنید! / کیهان لندن-گویا

حرفا می زنه قیصر

چشا میره مغز سر!

    * مریم ابراهیم‌وند، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، که در زندان به سر می‌برد: خطاب به رهبر ایران: اگر از بی‌عدالتی‌ها اطلاع ندارید، گروه تحقیق و تفحص بفرستید!/ ایران وایر

حرفا میزنه خواهر

چشا میره مغز سر!

    * حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی چهارشنبه پنج شهریور، سخنان خود در جلسه هیأت دولت را ابتدا با وقایع صحرای کربلا آغاز کرد و سپس به برق مجانی رسید و ادعا کرد که دولت او آرزوی چهل و دو سالهء میلیون‌ها ایرانی را برآورده کرده است. روحانی گفت: «آنهایی که برق شان کم‌مصرف است از تخفیف صددرصد برخوردار خواهند شد. یعنی کسانی که برق کمی مصرف می‌کنند، برق برایشان مجانی شد. این افتخار دولت دوازدهم است».

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

طنز تصویری

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

25 سپتامبر الموّرب از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر- فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

September 18, 2020

پس لرزه

    حکایت غریبی ست بجان شما. حاکمیت گرامی و البته مظلوم ما، هر چه شب گِرد می خوابد، بامداد که بر می خیزد، می بیند که باز، دراز شده است!.. قضیه راجع است به اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ناراضی ایرانی، و واکنش  برونمرزی مقامات بی تربیت جهانی:

دو بیتی

هر که سرمایه از ادب کُنَدی

در بسیط زمین طرب کندی

هر که را اُمّ و اب ادب نکند

گردش روزو شب ادب کندی!

    بله...حالا شما برای دستگرمی خودتان نگاه کنید:

    * العربیه: نشریهء «بیلد»، چاپ برلین، از لغو سفر وزیر خارجه ایران به آلمان و چند کشور اروپایی خبر داد. بیلد روز یکشنبه 13 سپتامبر 2020 در گزارشی عنوان کرد «سفر محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به اروپا به طور موقت لغو شده است.» این نشریهء آلمانی علت لغو سفر این مقام عالی‌رتبه ایرانی را ذکر نکرد، اما بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی خشم جهانی از اعدام نوید افکاری توسط رژیم ایران را بی تاثیر نمی‌دانند. 

    * العربيه: در پی اعدام نوید افکاری نائب رئیس فیفا خواستار تحریم ایران از مسابقات بین‌المللی شد.

    * صدای آلمان: داگمار فرایتاگ، رئیس کمیسیون ورزش در پارلمان آلمان و انجمن ورزشکاران آلمانی پس از اعدام نوید افکاری از کمیته بین‌المللی المپیک خواستند دست به "اقدام عملی" علیه ایران بزند. تحریم ورزش ایران نیز مطرح شده است.

    * یورو نیوز: اتحادیه اروپا: اعدام نوید افکاری را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیم.

    و برای جوری جنس: 

    * العربیه: حساب کاربری آمنه سادات ذبیح‌پور معروف به «بازجو خبرنگار» تعلیق شد(2). او از اعدام نوید افکاری ابراز خوشحالی کرده و کاربرانی که هشتگ «نوید افکاری» را ترند جهانی کرده بودند، «معدود و از منافقین آلبانی ‌نشین و سلطنت ‌طلب» توصیف کرده بود.

    ملاحظه می فرمائيد؟ آخر این چه وضعی ست؟ همگان می دانند که ما، بعون الله و در نهایت ادب، چند هزار نفر را در یک قیام و قعود، و نیز برای جوری جنس، محمد مختاری، محمد جعفر پوینده، فریدون فرخزاد، شرفکندی و شاپور بختیار و... را نیز به قتل رساندیم که همگی همینطور ساکت خوابیده اند و جیک شان هم در نمی آید، حالا شما چه خبرتان است که بابت یک فقره قتل خداپسندانه این همه گرد و خاک براه انداخته اید؟! 

    طرفه اینکه، در حاشیه نیز ما را متهم کرده اند که نوید را پس از شکنجه بخاک سپرده ایم و بعنوان مدرک، بینی شکستهء او را به رخ ما می کشند! این معاندان و زنادقه  نمی دانند که نوید بوکسور بوده نه کشتی گیر! و بینی اش در یکی از مسابقات بوکس شکسته است!.. 

    باری- بقول قوه غذائیه ( قضائیه- م) ما به خاج پرستان: "ادب دیپلماتیک را رعایت کنید"! / مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ‌پراکنی نشوید!

زیاده عرضی نیست

********************************

پشتگرمی

    فدوی در گشت و گذار خود در مجازستان به خبری بدین مضمون رسید:

    * در پی انتشار اسنادی که در آن علیرضا پناهیان، روحانی نزدیک به علی خامنه‌ای، به فساد و رانت و تملک خانه‌ای به ارزش سی میلیارد تومان متهم شده، او در یک سخنرانی اتهام فساد را رد کرد و گفت: «من یک ملک در تهران دارم که هدیه‌ء رفقایم بود. من، مثل امام و رهبری، با هدیهء رفقا زندگی می‌کنم.»!

    فدوی نخست می خواست بپرسد که «حاج آقا مسئلتن!: لکن آن "رفقا" از کجا آورده اند؟» اما بیاد آورد که  پاسخ این پرسش را نامبرده پیش از اینها بشرح زیر داده است:

    * علیرضا پناهیان: به دلیل وجود ولایت در ایران گناهان ما بخشوده می‌شود! /العربیه

    و از منبعی دیگر:

    * پناهیان: بخشی از بخشودگی گناهان ما به خاطر اصل ولایت در ایران است. / انتخاب

    چنین بود که فدوی دیگر مصدع اوقات شریف شان نشد.

    زیاده جسارت است.

مشغله

    فدوی داشت، بقول عوام، «آفیس» را ترک می کرد که ارباب رجوعی با عریضهء زیر رسید:

    * روزنامه جمهوری اسلامی: مسئولان نظام برای مهار مداحان کاری بکنند!

    باری، فدوی بعلت ضیق وقت و، بقول عوام، میتینگی که در پیش داشت، کوشید که پاسخ را همینطور سرپائی و بشرح زیر در هامش عریضه  قلمی کند:

    * تا آنجا که فدوی می داند مبالغ هنگفتی افسار، که چندی پیش به کشور دوست و برادر چین کمونیست سفارش داده ایم، اگر هم که برسد، در مورد مداحان بیت کار نمی کند! لکن بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، خیال تان را راحت کنم اگر شما  توانستید سیل، زلزله  و ازین قبیل بلایای طبیعی را مهار کنید، برادران غیر طبیعی را هم می توانید!... 

    و من الله التوفیق

    زیاده وقتی نیست...

خطای ذهنی

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که فقط ملت نیست که از نظر حافظهء تاریخی در مضیقه است، بلکه برخی از اُمّت نیز دچار همین مشکل اند! به یک مستوره در این باب نگاه کنید:

    *زیباکلام: جرثقیل هم نمی‌تواند بخشی از آن 24 میلیون نفری را که  به اصلاح طلبان رای دادند پای صندوق بیاورد! /اصلاحات نیوز 

    فدوی نیز در پاسخ عرض می کند که  والله برادر زیبا کلام، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آآ... بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، تا آنجا که فدوی بیاد دارد، مصرف بهینهء جرثقیل در جامعهء شکوهمند اسلامی ما، اعدام بوده(1) که، در عین حال، از تفریحات سالم اُمّت نیز هست. حال فدوی عجالتاً به ضعف تألیف عبارت شما کار ندارد؛ که نوع صندوق را مشخص نکردید که صندوق سیب یا پرتقال است یا گاو صندوق؟!

    در عين حال، فدوی برای جوری جنس، خبر زیر را نیز دربارهء عواقب اعدام با جرثقیل علاوه می کند:

    * خبرگزاری هرانا – شرکت ژاپنی “تادانو” که از معدود فروشندگان چرثقیل به ایران بود، معامله با حکومت اسلامی را متوقف کرده است. این شرکت، دلیل توقف معاملات خود را استفاده از چرثقیل‌های تادانو برای اعدام در ملاء عام توسط ایران اعلام کرده است.

**************************************************************

**************

پيشنهادی برای حل مشکلی ملی

این ملت پروتکل و بهداشت سرش نمیشه! به اینا باید اینجوری بفهمونی:

کرونا دشمن خداست و باید نابود شود

رعایت بهداشت ثواب 50 حج واجب را دارد

رعایت بهداشت حکم جهاد فی سبیل الله را دارد

کرونا مفسد فی الارض بوده و اعدام آن تکلیف الهی است.

استفاده از ماسک و ضدعفونی کننده ها واجب عینی و وظیفه شرعی است.

شستن دست ها دری است از درهای بهشت

روبوسی و دست دادن حرام است و عذاب دوزخ در انتظار آن است!

با هر بار ماسک زدن یک حوری در بهشت براتون ذخیره می‌شود

************************

طنز تصویری(تلخ)

***********************

آکادمی چفیه مالی 45 / Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

     فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در چهل و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir  انگلستان  است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(2) مُستظهر باشند:

 

    * 7594----0915: اینکه برخی مسئولین دولتی به شیطان بزرگ می‌تازند به این معنی نیست که ناگهان اشداء علی‌الکفار شده باشند. بلکه مشکل این آقایان این است که شیطان سراب را به اینها آب نشان داد و آنان را تا لب آب برد و تشنه برگرداند! البته این نتیجه بی‌توجهی به مواعظ و توصیه‌های رهبر الهی بود.

 

    * وحیدی: من مانند بسیاری از مردم مرگ و زندگی را دست خدا می‌دانم و اعتقادی به زدن ماسک نداشتم ولی وقتی حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که برای جلوگیری از پیشرفت کرونا ماسک بزنید حتی گاهی مواقع در منزل نیز ماسک می‌زنم... غرب‌پرستان هم بدانند که اطاعت از امام مسلمین در همه زمینه‌‌ها راه نجات جامعه است.

 

    * 5507-----0915: کاش مسئولین دولتی برای رونق کسب و کار مردم به توصیه‌امام‌‌المسلمین عمل کنند که فرمود: اقتصاد کشور به هیچ‌وجه نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد، زیرا این یک خطای راهبردی است. نباید برنامه‌ریزی اقتصادی برای کشور، معطل لغو تحریم‌ها یا نتیجه انتخابات فلان کشور شود. باید بنا را بر این گذاشت که تحریم‌ها به عنوان مثال تا 10 سال دیگر ادامه دارد، بنابراین باید بر ظرفیت‌ها و امکانات داخل تمرکز کرد.

    * عسگری: اقتدار نیروهای مسلح کشورمان را به رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می‌کنیم که با صلابت نفتکش‌هایمان را در برابر دیدگان ترسان شیطان بزرگ به آمریکای لاتین رساندند و جرأت واکنش را از آن‌ها گرفتند. کسانی هم که می‌گفتند دنیا دنیای مذاکره است دیدند که این اقتدار است که پیشرفت می‌آورد نه مذاکره و دادن همه چیز برای هیچ.

    * این سخن خداپسندانه رئیس محترم قوه‌قضائیه در تاریخ 99/3/19 که دارندگان اطلاعات کاربران در فضای مجازی نسبت به تامین امنیت و اطلاعات مردم در حفظ حریم خصوصی آنها مسئولند، صیانت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی به عنوان یک حق عامه توسط دادستان کل کشور پیگیری شود بارقه امید را در دل افرادی مانند من زنده کرد. بیانات آقای رئیسی این باور را بار دیگر در دل‌ها تقویت نمود که قطار انقلاب اسلامی بر همان ریلی حرکت می‌کند که به دست با برکت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی‌(ره) تاسیس شده و با هدایت خلف صالحش امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تداوم پیدا کرده است.

 

    * کنترل فضای مجازی باید از دست دولت خارج و در اختیار نهادی زیررهبری قرار گیرد!/  نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی - اصلاحات نیوز- تیتر

 

    * نیک نام: آقای روحانی! آمریکا و اروپا در یک هدف یعنی براندازی نظام مشترکند ولی در بین خود تقسیم کار دارند. البته با درایت رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای هرگز به نتیجه نخواهند رسید. پس دل بستن به شیاطین چه کوچک و چه بزرگ اشتباه محض است.

    * 5255---0915: سال‌ها از سفر پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب به شهرستان قائنات می‌گذرد با توجه به موافقت فرمانده معظم کل قوا با ساخت پادگان ارتش چرا هنوز هیچ اقدامی برای ساخت آن صورت نگرفته است؟!

 

    * در آذرماه 89 وقتی سعد حریری خبیث نخست‌وزیر لبنان با رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای ملاقات کرد قصد داشت از حضرت آقا بخواهد که حزب‌الله سلاح مقاومت را کنار بگذارد. قبل از بیان درخواست، حضرت آقا فرمودند: کتاب «گوژپشت نوتردام» را خوانده‌ای؟! در آن زنی بسیار زیبا که همه قدرت‌ها به‌دنبال او هستند تا او را تصاحب نمایند ولی او یک دشنه تیز دارد که همه نابکاران از آن دشنه می‌ترسند. آقای حریری! حزب‌الله همان دشنه است و لبنان آن زن زیباست! کسی نظر بدی به لبنان داشته باشد با آن دشنه مواجه می‌شود! وقتی جلسه خاتمه یافت و بیرون رفتند به حریری گفتند چرا خواسته‌ات را نگفتی؟ عنوان داشت، ایشان چنان جلسه را مدیریت کرد که جای طرح سوال نگذاشت! خدا را سپاس به‌خاطر یک چنین رهبر شجاع، مدیر، مدبر، حکیم، بصیر و... شیخ علی فرهنگی بازنشسته

 

    * 2914----0990: تصاویر امام راحل و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در گلزار شهدای سوم خرداد قم نزدیک حرم مطهر بر اثر گرد و غبار کدر و آلوده شده است چندین بار به بنیاد شهید تذکر دادیم تا نهایتا به جای قرار دادن سایبان مناسب، یک باریکه کارتن روی عکس‌ها گذاشتند. حالا مجدداً عکس‌ها کثیف شده و کارتن‌ها آویزان شده‌اند! چرا اینقدر بی‌توجهی می‌کنند؟!

    یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات  لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

    والله الموفق والمعین

از فارغ التحصیلان ممتاز این دور( شیرخوارگان حسینی)!

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی(5)

______________________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2- (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3- بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4- حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            

    و من الله التوفیق.

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

18  اوت اللایموت از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

September 11, 2020

سردر گم

    فدوی در مرور خبرهای امروز، به خبر بهجت اثری رسید که مشروح آن در پی خواهد آمد. لکن پیش از آن و بعنوان دستگرمی یادآور می شود که همانگونه که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز می دانند، فدوی منتظرالظهورسالهاست که به شغل خطیر رسیدگی، تنظیم و تقدیم عریضه های مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، بحضور پُر زور اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، اشتغال دارد(1). گفتن ندارد که این شغل شریف، در عین حال بسیار خطرناک نیز هست و هر آینه می تواند سر ناقابل فدوی را بباد فنا بدهد. بگذریم...

    و اما از شما چه پنهان که فدوی در پیوند با عریضه ای که خواهد آمد، در شک بین دو وسه شدیداً گیر کرده است و نمیداند که میشود آیا عریضهء «ترامپ» را در لابلای سایر عریضه ها، بعرض برساند؟ و در این صورت، آیا زنده از بیت بیرون آمده و یا گرفتار "استخر فرح" و یا در بهترین حالت، مانند «الکسی ناوالنی» دچار «قهوهء قجر» نمی شود؟(2)... و یا نه، اصلاً بهتر است که واقعیت ماجرا را همانطور که هست، در شرفیابی پنجشنبهء آینده به شرف عرض برساند؟...

    باری، فدوی پس از اقامهء چندین رکعت  نماز وحشت، سرانجام دست از جان ناقابل شست و عریضهء «ترامپ» را عیناً و بشرح زیر، و در شرایطی که بعلت تنقیهء جام زهر و ابتلا به لرزش قهرمانانه بحال ترقص در آمده بودند، به شرف عرض آستان ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رساند:

    * دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، پنجشنبه 13 شهریور از رهبران جمهوری اسلامی ایران خواسته است نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی و نایب قهرمان نوجوانان ایران، را اعدام نکنند. دونالد ترامپ در توییتی نوشته است: «شنیده ام که (حکومت) ایران در صدد است که نوید افکاری 27 ساله، یک ستارهء بزرگ و محبوب کشتی، را صرفاً به دلیل شرکت در تظاهرات ضد حکومتی در خیابان اعدام کند. آنها به بدتر شدن وضعیت اقتصادی و تورم کشور اعتراض داشتند» رئیس جمهوری آمریکا در ادامه (خطاب به رهبران ایران) گفته است: «بسیار سپاسگزار خواهم شد اگر از جان این مرد جوان بگذرید، و او را اعدام نکنید. متشکرم». /رادیو فردا 

    حضرت آقا(ضپ)، بعدالتحیه و السلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ع- س - ص- عج...) در پاسخ استفسار فرمودند که «برادر "ترامپ" دو تابعیتی که نیست؟» عرض شد «خیر قربان». معظم له فرمود: «در این صورت به ایشان رخصت می دهیم که سفری به ام القراء داشته و آن ورزشکار نابکار را شخصاً از زندان بیت ترخیص نماید!..»

    از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان که فدوی بیضهء لازم را در اختیار نداشت که بپرسد که اگر برادر«ترامپ»، مانند وکلای زندانیان سیاسی، به  آن ورزشکار نابکار(3) ملحق شد، و «خاک وطن که رفت» فدوی چه خاکی به سر کند؟!

    بنظر شما، فدوی این پاسخ را به برادر«ترامپ» مخابره کند؟

    زیاده تردیدی نیست.

__________________________________________

(1) منظور ستون «پای درد دل مردم دارالخرُافه» است.

(2) الکسی ناوالنی- منتقد همتای حضرت آقا، برادر سید پوتین در کرملین، که از سادات محترم روسیه است و به گزارش صدای آلمان «در بیمارستان شاریته برلین، مسمومیت او با مشتقات داروی کولین استرازهمر را تصدیق کرده‌اند».

(3) نوید افکاری- این کشتی‌گیر به اتهام قتل یک مامور امنیتی به دو بار اعدام، شش سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. / همانجا

کارنامه

    منت خدای را، عز و جل، که هر نفسی که فرو می رود، مخل حیات است و چون بر می آید، مخرب ذات! و اینکه برادران سرانجام کارنامهء دورهء چهارم شان را بشرح زیر دریافت داشتند: 

    * نظرسنجی: نصف ایرانیان از دینداری به بی‌دینی رسیده‌اند. / العربیه

    و در ادامهء خبر میمنت اثر:

    * بر اساس اعلام وبگاه «گمان»، این نظرسنجی که با عنوان «نگرش ایرانیان به دین» به مدت 2 هفته انجام شده و بیش از 50 هزار نفر در آن شرکت‌کرده‌اند، «با سطح اطمینان 95٪ و حاشیهء خطای 5٪ قابل تعمیم به این جمعیت است.»

    باری فدوی مصیبت وارده  را بحضور حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، مقام معظم رهبری دامت تخریباته، و سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، تبریک و تسلیت عرض کرده، بقای عمر بازماندگان، و نیز علوّ درجات، و نیز توفیق هر چه بیشتر سربازان گمنام و برادران خوشنام، در امحاء ملک و ملت!، در معیت الله عز اسمه، آرزو می کند.

    و اما فدوی منتظرالظهور نمی داند که این توفیق را مدیون چه کس، یا کسانی ست؟!

تعريض با يک خبر:

    * استان‌وایر: یک روحانی در مشهد پس از خروج از مسجد با ضربات چاقوی فردی ناشناس مجروح و راهی بیمارستان شد. هویت این روحانی، «اصغر دشتی» اعلام شده که چند روز پیش مورد حمله قرار گرفته است. این چندمین حمله به روحانیون در مشهد طی سال‌های اخیر است. دو سال پیش نیز در کمتر از یک هفته، دو طلبه در شهر مشهد با چاقو مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفتند که یکی از آن‌ها به نام «محمد تولایی» جان خود را از دست داد. پلیس و ماموران امنیتی تاکنون گزارشی مبنی بر شناسایی یا بازداشت عوامل این حمله منتشر نکرده‌اند

    تحشیه فدوی: چه کنیم محبوبیت است وهزار درد سر!

گلایه

    فدوی اگر نگوید اغلب، دستکم گاه، از نیروی محترم انتظامی بیت، متخلص به "ناجا"، دلخور می شود. در توضیح بیشتر عرض می کند که این نیروی محترم انتظامی، معاذالله، نیروی محترم انتظامی خاج پرستان که نیست و، به فتوای علمای سلف، باید شدیداً به شرع انور، التزام عملی داشته باشد. به مستوره ای که در پی می آید نگاه کنید، تا رستگار شوید:

    * درگیری خشونت‌آمیز پلیس با مردم روستای ابوالفضل در اهواز / رادیو فردا

    خب این درست است؟ البته که نه؛ یعنی فدوی اگر جای پلیس بیت بود، به احترام ابوالفضل(ع) هم که شده، به مردم روستا حمله نمی کرد!

    زیاده درزی نیست

حسادت

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی به تیتری بشرح زیر رسید که حسودی اش شد:

    داوود اغلو به اردوغان: اجازه نمی‌دهیم شخصی یا خانواده‌ای‌کشور را گروگان بگیرند. / العربیه

    باری اکبرآقا داشت خمیازه می کرد، اصغر آقا گفت: «اکبر آقا حالا که دهانت باز است، لطفاً ممد آقا را هم صدا کن!» حالا نقل ماست. برادر داوود اغلو می شود ما را هم پیوست کنید؟!

    زیاده جسارت است

مبارزه تمام عیار

    بگزارش فرستاده فدوی از اماکن گوناگون، دولت ابدمدت، تمامی تلاش خود را برای مهار کردن ویروس کشندهء کرونا بکار بسته است. در پی به گوشه ای از این اقدامات بازدارنده، نگاه کنید:

    * توزیع 102 هزار تن کالا میان هیئت‌های مذهبی در اوج کمبود مواد غذایی در ایران! / العربیه 

    و در توضیح بیشتر:

    * به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، بر اساس اعلام محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور، دولت در مجموع 30 هزار تن برنج، 30 هزار تن روغن، 30 هزار تن شکر، 10 هزار تن گوشت مرغ و 2 هزار تن گوشت قرمز برای هیئت‌های مذهبی تأمین می‌کند.

    و برای جوری جنس:

    * ایسنا: تخصیص اینترنت رایگان به هیأت‌های عزاداری! بر اساس گزارش هیئت‌های عزاداری سراسر کشور که در سایت سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده‌اند می‌توانند به مدت یک ماه از اینترنت رایگان بهره‌مند شوند. تاکنون اطلاعات مربوط به 1892 هیئت بررسی شده است و تا پایان 30 مردادماه به 708 هیئت عزاداری مودم ارائه می‌شود و 1184 هیئت عزاداری نیز تا 31 مرداد ماه از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

    آيا با این ترتیب کرونا جرأت می کند بما نزدیک شود؟!

ارز لاک پشتی!

    فدوی نمی داند که این قرُم قرُم چیست که عالیجناب دلار در آورده است؟ چرا یک دفعه نمیگوید "قرُمساق"؟!؛ نگاه کنید:

    * دلار از 25 هزار تومان گذشت! / اخبار روز

    و برای جوری جنس:

    * نرخ عرضه دلار در بازار آزاد ایران روز سه‌شنبه هشتم سپتامبر به بیش از 25 هزار تومان (25250) رسید./ العربیه

    در این راستا اما برادران گرامی به فدوی منتظرالظهور بفرمایند که نگران چه هستند؟ یعنی چرا  برای صرفه جوئی در وقت ملک و ملت، دلار لعنة الله علیه را زودتر به 50 هزار تومان نمی رسانند تا مردم نيز از سرگردانی نجات یابند، بله!؟ 

**********************************************************************

    * دولابی: آقای قالیباف در سفر به خرمشهر کاری کرد ستودنی! اگرچه از مجلس انقلابی جز این انتظاری نیست. وی در اين سفر با مخالفت شدید نسبت به نامگذاری پلی در این منطقه به نام برادر شهیدش، تأکید کرد که نام یکی از شهدای منطقهء خوزستان بر این پل نهاده شود.     تحشیه فدوی: ز هر طرف شود نامگذاری، سود اسلامست!

 

    *کابوس تاسوعا و عاشورا: تردد روزانه دو میلیون نفر در جاده‌ها؛ فاجعه در تهران: مراجعه 5400 بیمار سرپایی در شبانه‌روز اخیر!/ کیهان لندن

    تحشیه فدوی: پنداری ملت ورجاوند چندان هم از کرونا بدش نیامده ست!

    * ظریف: آمریکا چون از برجام 'طلاق' گرفته نامش در 'سند ازدواج بی معناست' / بی.بی.سی

    تحشیه فدوی: قبلتو! لکن این وسط تکلیف بچه چه می شود، برادر محمد(ص)جواد(ع)؟!

    * وزیر میراث فرهنگی ایران: در سه ماههء اول سال تنها 74 نفر گردشگر خارجی داشتیم./ العربیه

    تحشیهء فدوی: حاج آقا وزیر مسئلتن: آیا هنوز هم همان 74 نفر هستند یا دو تابعیتی ها، سوا شده اند، برادر وزیر؟

    * فرمانده سپاه تهران: رقم اختلاس‌های ده سال اخیر حدود هشتاد هزار میلیارد تومان است!/ رادیو فردا       

    تحشیهء فدوی: خب، بقول عوام so what?. این چیزی در حد پول تو جیبی آقازادگان گرامی ست! تازه فدوی این فقره را لحاظ نکرده است:

    * طی این 15 سال حداقل 165 میلیارد دلار سرمایه از ایران خارج شده است. /نود اقتصادی

    * عفو بین‌الملل سندی را بازنشر کرده که حاکی از اطلاع مقام‌های ارشد اجرایی و قضایی جمهوری اسلامی از اعدام‌های گروهی تابستان 67 است./رادیو فردا

    * تحشیه فدوی: چرا زحمت کشیدید؟ حضرات که حاشا نفرموده بودند!

 

    * بازتاب: آقای روحانی، خواهشاً مدتی در مورد بورس اظهار نظر نکنید!

    تحشیهء فدوی: یعنی چه برادر سهامدار؟ یعنی ایشان برگردد سرِ کار اول اش، روضه خوانی؟!

    * بازداشت سه نفر در اصفهان به اتهام فیلم‌برداری از مساجد و اماکن مذهبی / رادیو فردا

    تحشیهء فدوی: خب ممکن است ساکنین گرامی لخت بوده باشند!

    * حسن روحانی: دو سه سال مقاومت کردیم، باز هم مقاومت می‌کنیم. / رادیو فردا

    تحشیهء فدوی: دوباره کم فروشی؟ منظور سی چهل سال است، نه، برادر کلیدالاسلام؟!

    * معاون وزیر راه ایران: 650 واحد مسکونی به نام یک فرد حقیقی ثبت شده است؟ /العربیه

    تحشیهء فدوی: بقول حضرت آقا(ضپ)، شما هم اینقدر کش اش ندهید، بزرگوار، مایه کاری حساب فرموده است!

* بی.بی.سی: واکنش عمادالدین باقی به اظهارات مصباح یزدی دربارهء اظهارعلاقه به ایران. عمادالدین باقی، فعال حقوق بشر در ایران، این پرسش را مطرح کرده که مسئول ایران گریزی در میان نسل جدید آیا افرادی همچون محمدتقی مصباح یزدی نیستند که اخیرا گفته بود «آنهایی که می‌گویند جانم فدای ایران، فرقی با حیوان ندارند؟».

    تحشیهء فدوی: آخر چطور ممکن است، برادر یاغی؟! بزرگوار خودش تمساح، یعنی حیوان است!

    * کیهان دارالخرافه: به‌مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات دو هزار و یکصد و سی و پنج تن از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

    تحشیهء فدوی: والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آآ. گرچه به فدوی مربوط نمی شود، لکن بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، این محکومان اند که باید حضرت آقا را عفو کنند!

    * روحانی ادعا کرد که دولت او برق را برای بیش از سی میلیون ایرانی مجانی کرده است! / رادیو زمانه

    تحشیه فدوی: اتقاقاً درست است. منظور ایشان برقی ست که از ملت پریده است!

طنز تصویری

فدوی و ماه مبارک محرم!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

11  اوت اللایموت از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

September 4, 2020

استحاله

    کلمات قصار هم در طول زمان، دستکم در ایران سابق و ويران لاحق، تغییر عقیده می دهند؛ فی المثل این عبارت معروف حضرت امام(ل) که می فرمود "ما هر چه داریم از َگریه داریم"، مدتی ست که تبدیل شده به " ما هر چه داریم از َکرونا داریم"! *

________________________________

* جرايد: اولین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.در این مراسم که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تأکید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا بدون حضور جمعیت برگزار میشود، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی سخنرانی و حجت‌الاسلام مرتضی وافی به ذکر مصیبت خواهند پرداخت!

میانجی

    فدوی در مرورخبرهای فرامرزی، به خبر وحشت اثری بشرح زیر، بنقل از یورو نیوز رسید:

    * مجلهء فرانسوی «شارلی ابدو» روز سه‌شنبه اعلام کرد که در شماره جدیدش بار دیگر کاریکاتورهای خود از پیامبر اسلام را منتشر خواهد کرد! این مجله فکاهی پیش از این در سال 2015 میلادی به دلیل انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام هدف حمله گروهی از افراط گرایان قرار گرفته بود. نسخه الکترونیکی شمارهء جدید «شارلی ابدو» که کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام روی جلد آن نقش بسته، از ظهر روز سه‌شنبه در دسترس قرار گرفته است. نسخهء کاغذی جدید این مجله نیز روز چهارشنبه توزیع می‌شود.

    و اما ازآنجا که «در جریان حمله روز هفتم ژانویه سال 2015 به تحریریهء این مجله 12 نفر کشته شدند»، فدوی را خوف برداشت و بر آن شد که بمنظور تلطیف فضای متشنج فی مابین، و بلکه بعنوان میانجی، مراتب زیر را به آگاهی طرفین متخاصم برساند، تا رستگار شود!: 

    * زنادقه و معاندین پیوسته می گویند که پیامبر گرامی اسلام(ص)، نستجیربالله، معجزه ای نداشته است؛ در پاسخ به این شبهه عرض میکند که همین که مدفوع مبارک، که گوارای وجود مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم باد، پس از 14 قرن هنوز هم تر و تازه بدست ما رسیده، براستی معجزه نیست؟! این هم سند مصور، معطر و منگوله دارش: 

 

https://www.facebook.com/benjamin.slater.10/videos/1730306366980910/?t=3

    باری فدوی برای جوری جنس، فقرهء زیر را هم علاوه می کند؛ تا "اعدام" شود، هر آنکه نتواند دید!

    * نمایش یک تار موی منتسب به پیامبر اسلام در لبنان 

    و در ادامه خب عنبر اثر:

    * این تار مو هم اکنون در مسجد بزرگ المنصوری شهر طرابلس لبنان نگهداری می شود و هر ساله فقط یکبار یعنی آخرین جمعه ماه رمضان هر سال در معرض نمایش عمومی قرار می گیرد. 

یک موی منتسب به پیامبر اسلام در مسجدی در شمال لبنان نگهداری می شود و محل زیارت مردم است. به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه القدس العربی، این یک تار مو که گفته می شود از ریش حضرت محمد پیامبر اسلام است 126 سال قبل توسط عبدالحمید دوم سلطان عثمانی به مردم شهر طرابلس در شمال لبنان هدیه داده شد..

    «هزاران نفر از مردم برای تبرک و بوسیدن این اثر از مناطق مختلف لبنان به سمت این مسجد می آیند. پادشاه عثمانی به دنبال تقدیر از وفاداری مردم طرابلس به حکومت عثمانی این تار مو را به آنها اهدا کرد.  این تار مو در جعبه ای از طلا قرار گرفته و با استفاده از کشتی به شهر طرابلس ارسال شده بود. این تار مو قبل از ارسال به لبنان، در بخش امانت های مقدس در کاخ توپکاپی استانبول نگهداری می شد./ عصر ایران

(تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۴ - 11 July 2015 )

از عوارض نافرمانی ولائی

    دیگر کیست که نداند که بن بست های متعدد، تورم، افت ارزش سیستماتیک پول اُمّت، اختلاس های میلیاردی، غیب شدن نفت و ارز، و... همگی، ناشی از عدم توجه کارگزاران به رهنمودهای داهیانهء اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تخریباته ست(1). شما خوانندگان محترم ضدانقلاب را نمی داند، لکن فدوی بارها در التزام رکاب و شاهد بوده است که هر بار که عملهء بیت، گاز گنده ای از بیت المال گرفته اند، حضرت آقا با آن سعهء صدر و درایت ذاتی مثال زدنی، بعنوان فصل لخطاب در صحنه حاضر و با این پند و لفظ  حکیمانه که "لکن کش اش ندهید"! بمثابه آب بر آتش عمل فرموده اند. باری مراد فدوی از این ذکر مصیبت  آن است که، همانگونه که در آغاز يادداشت نیز گفته آمد، اگر برادران به فرمایشات معظم له  گوش می کردند، امروز ناگزیر به تحمل فقرهء زیر نمی شدیم: 

    * رئیس اتاق بازرگانی استان فارس از ناپدید شدن دستکم 22 میلیارد دلار ارز خبر داده است. جمال رزاقى گفته که "به بهانهء تخصیص ارز دولتى، دست کم 22 میلیارد دلار ارز ایران در شرایط تحریم ناپدید شده است." او در مورد چگونگی ناپدید شدن این ارز، دورهء زمانی و چگونگی محاسبهء این رقم و یا کشف ناپدید شدن آن توضیحی نداد./ رادیو زمانه

    زیاده گله ای نیست.

____________________________________

(1) لطفاً دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

از عواقب دعوتنامه

    فدوی پیش از این پیرامون سرنوشت غم انگیز آن بانوی اسلام شناس خاج پرست!، خانم"کایلی مور- گیلبرت"، نوشته است(1) لکن دریافت خبر تازه ای در این باب، او را دوباره به آن برگرداند:

    * رادیو فردا: نسرین ستوده، وکیل سرشناس و زندانی در اوین، و رضا خندان همسر او، در حساب‌های کاربری در فیس‌بوک نوشته‌اند کایلی مور- گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی ‌بریتانیای زندانی در ایران، «برای تنبیه به قرنطینه زندان قرچک منتقل شده‌است».

    طرُفه اینکه نامبردهء بینوا، استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه ملبورن است و بدعوت حضرات آیات به ایران اسلامی دعوت شده بوده است! بقول آن بزرگوار، نيما يوشيج:

    من دلم سخت گرفته ست از اين،

    مهمانخانه مهمان کش روزش تاريک،

    که به جان هم نشناخته انداخته است،

    چند تن خواب آلود،

    چند تن ناهموار،

    چند تن نا هشيار

    باری- با آنکه گروگان، یک بانوی خاج پرست است، لکن فدوی نمی داند چرا شعر زیر را که پیرامون ختنه مردی در دوران میانسالی ست، بیاد آورد!؛ می فرماید:

دوبیتی

آفـرین  بـر طاقتِ  بی  پیــرِ تـو

خود چه بود آخر مگر تقصیر تو؟

زین  مسلمانی  گرفتی سهم  خود

زانکه  اول  شد  بریده ک.... تو!

سبب تداعی شاید، اسلام شناس بودن گروگان است، الله العالم!

30 جولای 020

______________________________

(1) مقاله قبل و بعدش! سایت نویسنده هزل داتکام - July 9, 2020

(2) بنقل از صفحهء گمشده ای از تذکرة الاشقیا ء – زیرنویس

تشخیص

    فدوی پیرامون اتومبيل "پراید"، که معرف حضور همگان هست، مقالات محکم، مستدل و منگوله داری را به رشته تحریر کشیده و دیگر مکرر نمی کند(1) ليکن ملاحظهء کلیپی لکن موجب شد که فدوی به محصول درخشان برادران دوباره برگردد، آنجا که می گوید:

    * آخوند: پراید از کرونا خطرناک تر است! / گویا- تیتر

    باری -  والله حاج آقا بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا، تا اعدام آ آ آ آ... لطفاً بین خودمان باشد، چون ضد انقلاب بیهوش است عرض می کند، که معاندین می گویند که آخوند از هر دوی این دو آفت، خطرناک تراست!

    زیاده عرضی نیست.

_______________________________________

(1) موارد استعمالِ پراید! / طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی 10 آبان 1395 ـ  31 ماه  اکتبر 2016

 

چراغ الکلی،

همیشه مست می سوزد!

(از کتاب "شعر بمثابه کپسول"! /حمیدرضا رحیمی)

    * 6411----0903: شبکهء ورزش سیما در شب تاسوعای حسینی اقدام به پخش زندهء مسابقه تنیس کرد که دختران توپ جمع‌کن دارای لبا‌س‌های نامناسبی بودند. با اینکه این خطا بارها تکرار شده ولی مسئولین شبکه بی‌توجهی نشان می‌دهند، چرا؟

    فدوی: مراتب در شرایطی که بعلت افراط در نرمش قهرمانانه و تنقیهء جام زهر همه جایشان درد می کرد به شرف عرض رسید. در بازدم و پس از صدور چند آروغ ستاره دار فرمودند احوط آن است که تنیس بدون توپ بازی کنند تا دخترکان چیزی برای جمع کردن نداشته باشند. شیرینی زیر میزی فدوی فراموش نشود برادر ! 6411----0903

    * محمود درویشی: مدتی است متوجه شده‌ام که یکی دو بانک از جمله بانک [...] از حساب بنده برداشت غیرقانونی می‌کند. مثلا 3 هزار یا 4 هزار تومان خرید کرده‌ام اما حدود 50 هزار تومان از حسابم کم شده است یا مبلغی را به کارتی واریز کرده‌ام که بیشتر از آن مبلغ واریزی از حسابم برداشت شده است. با پیگیری‌های فراوان، صورتحساب گرفتم، صورتحساب غیرواقعی بود. مجموعا حدود 500 الی 600 هزار تومان از حسابم برداشت غیرقانونی انجام شده است. از سازمان بازرسی خواستم پیامک‌های مرا دریافت کند و آن را با صورتحساب بانک مطابقت بدهد، متاسفانه سازمان بازرسی آنها را فرستاد برای حراست بانک و حراست بانک هم اعلام کرد ما این کار را نمی‌کنیم و تطبیق نمی‌دهیم. صورتحساب شما همانی است که صادر شده است.

    فدوی: مراتب در مجالی به شرف عرض آستان ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ شدیداً متغیر شدند و فرمودند «دفعهء آخرتان باشد که مزاحم می شوید در غیر این صورت می فرمائیم که  آن جرائم معروف از قبیل توهین به مسؤلین، مشوب کردن اذهان عمومی، اقدام بر علیه امنیت ما، سبّ ائمه طاهرین، اهانت به رهبری را با یک قیام و قعود در وجه شما کارسازی کنند». و در پایان نیز افزودند که «مبالغ مذکور "حق الاهن" نام دارد». خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادر درویشی!

    * يک شهروند: کاری که دولت تدبیر طی 7 سال گذشته کرده است در طول این 4 دهه هیچ دولتی نکرده است! تخم مرغ هر عدد صد تومانی را هزار تومان کرد، مرغ 3-4 هزار تومان را به 20 هزار تومان رساند، ماست دو هزار تومانی را به ده هزار تومان ‌رساند، سکه 3 میلیونی را به 11 میلیون رساند، دلار 3500 تومانی را به 24 هزار و...؟! مسکن را از متری 2-3 میلیون تومان به 30-40 میلیون تومان رساند؟!

    فدوی: مراتب در مجالی به استحضار رئیس آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند: قابلی نداشت، در دورهء دوم، به اهتمام  مقام معظم رهبری، دامت تخریباته،خدمات بیشتری عرضه خواهند داشت، برادر شهروند.

    * 2914----0990: ساعت یازده و نیم شب برنامهء عزاداری هیئت فاطمیون قم در مسجد جمکران به پایان رسید اما شهرداری هیچ وسیلهء ‌نقلیه عمومی برای بازگشت چند هزار عزادار حسینی در این مکان مقدس تدارک ندیده بود حتی تاکسی هم پیدا نمی‌شد. چرا؟

    فدوی:مراتب در فاصلهء بین دو قیلوله بعرض خاک نعلین عنبر آسایشان رسید. در بازدم و پس از صدور چندین  آروغ ستاره دار فرمودند: «والله مع الصابرین، برادر فدوی!..». خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید،برادر 2914----0990!

    * 8826---0919: دههء اول ماه محرم ماه سوگواری امام حسین(ع) سپری شد ولی متاسفانه در ایستگاه‌های مترو هیچ نشانی از سیاه‌پوش و فضاسازی به نشانه عزاداری این ایام نیست. چگونه باور کنیم که بی‌احترامی به دستگاه امام حسین(ع) از سوی یک عده مسئول سهوی است؟

    فدوی: مراتب در اوقات شرعی و با قید چندین فوریت بعرض مسؤلین محترم، اعلی الله مقامهم اجمعین، رسید؛ در پاسخ گفتند که اگر منظور از " دستگاه امام حسین"(ع)، معاملهء معظم له (ع) است، به ایشان مربوط نمی شود! 

    * 8688---0938 و 6960---0936: رجز سید‌الشهدای مقاومت، سردار سلیمانی، که گفت: «ما ملت شهادتیم... ما ملت امام حسینیم» همانند رجز شهدای کربلا در تاریخ ماندگار شد. آری تشییع باشکوه چند ده میلیونی این شهید عزیز و همراهان شان و برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان امسال با رعایت اصول بهداشتی و به بهترین شکل بر جهانیان تفهیم کرد که ما ملت امام حسینیم. یادت بخیر حاج قاسم عزیز، ما را از دعای خیر فراموش مکن.

    فدوی: مراتب در اوقات شرعیِ جهان باقی، به آگاهی آن دوزخ مکان بزرگوار رسید؛ ضمن صدور چند صد صلوات ستاره دار فرمودند ما که در جهان فانی کتلت، و تتمه  در جهان باقی، باربکیو شدیم؛ شما بعون الله کی ملحق می شوید؟ که فی التأخیر آفات!

    * مهربان از اصفهان: تشکر فراوان می‌کنم از جناب آقای حاج محمود کریمی که به شیوه‌ای جدید به صورت دوره‌گردی در محلات، مخصوصا مناطق محروم حضور یافت و به اقامهء عزای اهل‌بیت برای مردم آن مناطق پرداخت. خداوند به ایشان توفیق عنایت فرماید.

    فدوی: مراتب در فاصلهء دو قیلوله، به آگاهی حاج محمود رسید.  بعدالتحیه و السلام، و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، رویهمرفته  فرمودند:  اسسسب !.. فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب" به تکرار "س"،ضمیمهء آروغ است و منظورشان اینست که اسب حیوان نجیبی ست!.. باری فدوی برای جوری جنس و خالی نبودن عریضه، مراتب را به آگاهی مردم محلات نیز رساند؛ لکن نمی داند چرا دستجمعی فدوی را زیر دشنام و لگد گرفتند؟!... خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید، برادر مهربان!

    * 1156---0939: واقعاً غصه دارد که اقشار ضعیف جامعه یعنی روستائیان زعفران و زرشک را تولید کنند ولی سود آن را عده‌ای دلال ببرند بعد هم فقط سرسفرهء مرفهین جامعه یافت بشود. کاش آستان قدس رضوی این محصولات را به قیمت مناسب از تولیدکننده‌ها خریداری کند.

    فدوی: مراتب در اوقات شرعیِ آستان قدس به آگاهی بوفالو علم الهدی رسید. ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ع- س - ص- عج و...) فرمودند امام(ع) سرشان سخت شلوغ است و دیگر به این فقره نمی رسند، برادر 1156---0939!

    * 7458---0911: اگر در یک پارک یک نفر مواد مخدر استعمال کند عالم و آدم را با خبر می‌کنند. پس چرا این حساسیت در مورد بدحجابی و ارتکاب حرام علنی و کشف حجاب در معابر عمومی وجود ندارد؟

    فدوی روی عریضهء شما اقدامی ندارد، زیرا بقول جد اعلای فدوی:

بیت

به عصمت نیست مربوط این طریقه

چه ربطی گوز دارد با شقیقه؟!

    * 0220---0935: متاسفانه به علت نبود نظارت و بازرسی قرص امنیک 4 درصد پروستات از بسته‌ای حدود چهل هزار تومان به 195 هزار تومان رسیده است چرا؟!

    فدوی: مراتب در شرایطی که بعلت ابتلا به لرزش قهرمانانه بحال ترقص در آمده بودند، به شرف عرض آستان ملک پاسبان سپهر اقتدار مقام معظم رهبری ضاعف الله پُرستاته رسید؛ ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ع- س - ص- عج) قدری متغیر شده فرمودند «ما خودمان کلی پُرستات داشتیم و اصلا چارج مان نکردند، چرا سیاه نمائی می کنی، برادر!؟» خدا بگوید چکارتان بکند که آنجای فدوی را، با شاخ گاوُمدّه ظله العالی،در انداختید، برادر! 0220---0935! 

    * 2373---0918: بانک‌‌ها سرخود فقط درصدی از سود سهام‌‌های فروخته شده مردم را پرداخت کرده‌اند. چرا تابع قانون نیستند؟

    فدوی از به جریان انداختن عریضهء شما مضایقه ای ندارد لکن یادآوری این نکته ضروری ست که  

در جامعه شکوهمند اسلامی ما، قانون تابع بانک هاست، برادر2373---0918!

آگهی

بانک مسکن، شما را صاحب خانه می کند

این هم سند مصور و منگوله دارش:

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

4 اوت اللایموت از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*