حمیدرضا رحیمی

*.*.*.*.*

Like us on Facebook

****

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !

(زرتشت)

****

*.*.*.*.*April 24, 2020*.*.*.*.*

انشاءالله گربه ست!

فدوی در خبرهای برونمرزی خواند که حضرات ماموتیان و خاج پرستان، سرانجام معامله های یکدیگر را رها، و بحمدالله والمنة، بشرح زیر با هم معامله فرمودند!:

* اروپا و ایران سرانجام از طریق اینستکس معامله کردند! /دویچه وله

و در ادامهء خبر بهجت اثر:

* آلمان اعلام کرد نخستین تراکنش مالی میان اروپا و ایران از طریق ساز و کار «اینستکس» * با موفقیت انجام شده است. در این مبادله محموله‌ای از اقلام پزشکی به ایران ارسال شده است.

باری فدوی نه اینکه نداند که این، فی نفسه خبر خوبی ست؛ لکن درعین حال شدیداً نگران نیز هست،میدانید چرا؟ چون ملت ایران، آدرس ندارد! همین! 

زیاده نگران ای نیست..

_____________________________

* اینستکس (INSTEX) یا ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری با ایران، ژانویه 2019 توسط فرانسه، آلمان و بریتانیا برای تسهیل تجارت غیر دلاری با تهران ایجاد شد. هدف از ایجاد اینستکس از سوی اروپایی‌ها، فراهم آوردن امکانی برای برخورداری جمهوری اسلامی از مزایای برجام و در نتیجه ادامه ماندن در چارچوب این توافق‌نامه بوده است.

کار را آن کرد که تمام کرد!

فدوی به تکرار گفته و نوشته است که:

مصرع

عیب می(1) جمله بگفتی، "ضررش" نیز بگوی!

از خوانندگان محترم ضد انقلاب چه پنهان، لطفاً بین خودمان باشد، فدوی ضمن ابراز تأسف عمیق از تلفات جانی و مالی، و نیز علیرغم مخاطرات موجود، کمکم دارد از ابرقدرت تازهء جهان، اعلیحضرت العظما کرونا مده ظله العالی، خوشش می آید! دلائل که قوی و عمدتاً معنوی نیز هستند، البته فراوانند که در پی، به برخی از مهمترین آنها، فهرست وار و به اجمال و اختصار، اشاره می کند تا رستگار شود. باری، واقعیت این است که فدوی عمراً فکر نمی کرد که محضر این ابرقدرت و تبعات مثبت ناشی از آن را در زمان حیات اش درک کند! از آن جمله اند: فریز کردن دکاکین دو نبش حضرات، امامزادگان و نیز امامان و اهل بیت گرامی (ع- س- ص- عج) که حتا عّر و تیز های مخبط الاسلام سعیدی(2) نمایندهء حضرت آقا(ضپ)(3) در مملکت قم نیز راه بجائی نبرد! و اما واپسین شیرین کاری عالیجناب کرونا، در خبر زیر آمده است:

* سعودی: به دلیل کرونا اعتکاف و نماز تراویح و پنج‌گانه در ماه رمضان در خانه‌ها ادا شود. /العربیه

زیاده دست آوردی نیست.

____________________________

(1) منظور از "می" در اینجا، " می عرفانی"ست که درجهء الکل اش بسیار بیش از "می" معمولی ست!

(2) همانکه داستان خنده داره یاعلی(ع) گفتن مقام مختصر رهبری بهنگام تولد را تألیف فرمود! از هموست: 

* «جنس حرم ضد کروناست؛ تعطیل نمی‌کنیم. شورای تأمین می گوید نماز جماعت را تعطیل کرده و مضجع شریف را ضد عفونی کنید؛ اینها ناشی از عدم شناخت دقیق ساختارهای اصیل ایمانی تمدنی جهان اسلام است... هشیاری مردم بصیر قم مانع اجرای این کار اشتباه و غیر ایمانی شد... سازه های حرم سد محکمی در مقابل اپیدمی کرونا است»./ گویا

(3) ضپ: مسُتخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

معجزهء کرونا

...و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که از شیخِ ابر قدرت، کرونا، که به تعبیر برادران مقدمهء ظهور حضرت(عج) و، بباور فدوی، خودِ آن حضرت است(عج)!، پرسیدند که آیا مانند سایر رسولان، معجزه ای نیز در بساط دارد؟ فرمود مگر روشندل ید و ندیدید که ما چگونه سفید را با یک قیام و قعود، سیاه فرمودیم؟.. اشارهء حضرت(عج) به پدیده/معجزهء مستتر در خبرِ منگوله دار زیر است:

* پوست ۲ پزشک مبتلا به "کووید-۱۹" سیاه شد!

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* پوست دو تن از پزشکان «ووهان» که به «کووید-۱۹» مبتلا شده بودند و تقریباً از چند قدمی مرگ بازگشتند، سیاه شد!.. پزشک معالج این دو پزشک بیمار گفته که رنگ غیرمعمول پوست آن‌ها در اثر عدم تعادل هورمونی پس از ویروسی شدن کبد ایجاد شده است. /ایسنا 

باری، فدوی منتظرالظهور که به برادرکرونا شدیداً ایمان آورد، دوستان هم بهتر است به زبان خوش،ایمان بیاورند، از فدوی گفتن!

خود کرده را تدبیر نیست!

فدوی در مرور خبرهای برونمرزی به این تیتر رسید که:

* سوار شدن وزیر بهداشت آلمان به یک آسانسور پر، دردسر ساز شد!/ دویچه وله

و در ادامه خبر حیرت اثر:

* به گزارش روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، روز پنج‌شنبه 28 فروردین (16 آوریل) انتشار عکسی از ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، به همراه فولکر بوویه، نخست وزیر ایالت هسن، و چند تن از مقامات ارشد سیاسی این ایالت که برای بازدید از طبقات بالای ساختمان یک بیمارستان از یک آسانسور پر استفاده کرده بودند جنجال برانگیز شده است. 

و نیز:

* در حالی که در آلمان رعایت مقررات فاصلهء اجتماعی برای شهروندان اجباری است وزیر بهداشت و چند مقام ارشد ایالت هسن هنگام بازدید از یک بیمارستان از آسانسور پر استفاده کردند. این کار برای آنان عواقب قانونی در پی خواهد داشت.

باری، تکلیف معلوم است. تا دنده شان نرم شود! می خواستند مانند مسؤلان ما، ضاعف الله اموالهم اجمعین، با خودرو های ضد گلوله و گوریل های محافظ، و یا همچون اعدام الاسلام والمسلمین رئیسی، با هواپیما تردد فرمایند تا گرفتار دیسیپلین خاج پرستان آلمانی نشوند، والسلام! زیاده عرضی نیست...

گزینه

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه به خبر نگران کننده ای بوجه زیر رسید:

* به گزارش جهان نيوز، حجّت‌الاسلام علیرضا پناهیان در سخنانی با موضوع «پیام فتنه‌های جهانی آخرالزمان» در آستان مقدس امامزاده عبدالله شهر ری، با بیان اینکه حدود چهل سال است شاهد فراهم شدن مقدمات ظهور حضرت ولی عصر، ارواحناله‌الفداه، هستیم، گفت: هرچه جلوتر می‌رویم این مقدمات، چشمگیرتر و فراگیرتر می‌شود؛ از تحولی که در کشور ما با انقلاب اسلامی آغاز شد و خوبان و اولیاء تأکید می‌کردند که این از مقدمات فرج است تا دفاع مقدس و اوضاع منطقه و امروز که شاهد فتنه‌های فراگیری مثل بیماری کرونا هستیم. 

در پاسخ عرض می کند که والله، برادر پناهیان، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،؟ تا اعدام آ آ آ آ... لطفاً بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، وقتی که نایب آن حضرت (عج)، که مقام معظم رهبری، دامت تخریباته، باشد چنین است، خود آن حضرت (عج) چگونه است؟.. نه برادر، فدوی همان کرونا را به حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب برحق اش ترجیح می دهد؛ چرا که کرونا، چهل و یک سال ملت را زجرکش نمی کند، در جا میکشد!

قزلباشان چشم بادومی!

فدوی در خبرهای مجازستان، به خبر میمنت اثری بشرح زیر رسید:

* در پی همه‌گیری کرونا، خوردن گوشت سگ و گربه در شهر ژوهای چین ممنوع می‌شود. این قانون از دو هفته دیگر در شهرهای شنزن در نزدیکی هنگ‌کنگ و ژوهای اجرا می‌شود. فعالان حقوق حیوانات امیدوارند که خوردن گوشت سگ و گربه در سراسر چین ممنوع شود. سالانه گوشت 30 میلیون سگ در آسیا مصرف می‌شود.

خب، حال خودمانیم، آخر این طور که نمی شود؛ برادران مؤمن و معتقد چینی ما یک چیزی را باید جایگزین حیوانات بیگناه مذکور بفرمایند. فدوی خوانندگان محترم ضد انقلاب را نمی داند، لکن خودش «آخوند» را پیشنهاد می کند. این پیشنهاد دو خاصیت راهبردی و چشمگیردارد؛ یکی اینکه، چون آخوندان قدرت خدا، فربه هستند، گوشت شان نیز مأکول است! و دو دیگر اینکه، منطقه و سرانجام جهان، روی آرامش و آسایش به خود خواهند دید؛ جان فدوی غیر از این است؟ 

تردید

فدوی براستی نمی داند؛ اما یا ملت ورجاوند در سیارهء دیگری بسر می برد، و یا برادران قاچاقچی و گروگانگیر، در دنیای دیگری سیر آفاق و انفس می فرمایند. به تیتر زیر نگاه کنید و فدوی منتظرالظهور را راهنمائی بفرمایید که این وصله، به کدامیک می چسبد؟

* روحانی: مردم بدانند که سال جاری سال سختی است!/ العربیه- تیتر

باری، ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، کلید الاسلام والمسلمین روحانی، یک جوری حرف می زند که پنداری 41 سال گذشته، غیر از این بوده است!

مسئلتن حاج آقا!: بسمه تعالی. شما با واژهء مهجوری بنام «شرم» آشنا هستید؟!

با مزه

* وزیر بهداشت ایران: باید خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنیم!/ دویچه وله

و در ادامه:

* وزیر بهداشت ایران از احتمال موج دوم کرونا در پاییز و زمستان امسال خبر داده و مقابله با این ویروس را نوعی بازی شطرنج دانسته است. معاون وزیر بهداشت نیز تصریح کرده که باید با این ویروس به زندگی "مسالمت‌آمیز" برسیم.

آخر ملت شل و پل، در این چهار دهه، جز سختی مگر چیز دیگری هم دیده است!؟ 

بیت

شب های هجر گذراندیم و زنده ایم

ما را به سخت جانی خود این گمان نبود!

جداً که خیلی با نمکی، برادر نمکی!

************************************************************

******************************************************************

* مقامات رژيم: اگر فعالیت‌های اقتصادی را متوقف کنیم 30 میلیون گرسنه به خیابان می‌آیند. /ایران اینترنشنال

تحشیهء فدوی: نگرانی ندارد، خب مانند گذشته این ۳۰ میلیون گرسنه را هم سرکوب میفرمایید

* خامنه‌اى با کوچک شمردن کرونا: مسئله کرونا نباید باعث غفلت از توطئه «دشمنان» شود /العربیه

تحشیهء فدوی: بالاخره، کی از کی بزرگتر است، برادر رهبر؟!

* روحانی: وضعیت کشور غیرعادی است، پول برای ادارۀ کشور نداریم/سايت راديو فرانسه 

تحشیهء فدوی: مهم نیست، همینقدر که بتوانید حشدالشعبی عراق- فاطمییون افغانستان- زینبیون پاکستان و حوثی های یمن، جامعه المصطفی و البته برادران بشار اسد، بوفالو سید حسن نصرالله را اداره کنید، کفایت می کند؛ مردم سابق ایران نه اعتراضی دارند و نه مشکلی، برادر کلیدالاسلام!

* روحانی: کرونا ممکن است تا آخر سال با ما باشد! / انتخاب

تحشیه فدوی: قاصم الجبارین، ابوی برادر کرونا را با شهدای صدر اسلام عزیز محشور بدارد که زحمت تولید مستمر بحران، که از نان شب هم  برای شمایان واجب تر است را، از دوش تان برداشت!

* ابراهیم رئیسی از وزارت بهداشت خواسته تا مرگ کرونایی‌ها را با عناوین دیگری اعلام کنند. طبق گزارش‌ها، نهادهای امنیتی خانواده های قربانیان را تهدید کرده‌اند که اگر بگویند بیمارشان در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است، جنازه‌ای به آن‌ها تحویل داده نخواهد شد. /العربیه

تحشیهء فدوی: حضرات نمی توانند، در کشتار نفوس، بالا تر از خودشان را ببینند!

* وزارت صنعت ایران: 31 میلیون ماسک و شش میلیون لیتر الکل تولید و وارد شده است. /رادیو فردا

تحشیهء فدوی: احوط آن است که ماست و خیارش از بلغارستان وارد شود!

* چرا داروی خارجی به دست بیماران ایرانی نمی‌رسد؟ / ایندیپندنت-فارسی

  تحشیهء فدوی: این چه پرسشی ست؟ برای اینکه ما جز روغن بنفشه و عنبرنسا، به چیز دیگری نیاز نداریم؛ فرمایش دیگری ندارید، برادر ایندیپندنت؟

* ایران سفارت سابق آمریکا را به کارگاهى براى تولید ماسک مقابله با کرونا تبديل كرد. /العربیه

تحشیهء فدوی: باز قاصم الجبارین ابوی شان را با شهدای صدر اسلام عزیز محشور بدارد که از تبدیل آن به حسینیه/ طویله، صرفنظر فرمودند!

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

22 اپریل  المُکدّر از برجام الحرام سنه  2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*April 17, 2020*.*.*.*.*

استیصال مقدس!

خدمت خوانندگان محترم ضد انقلاب عرضه میدارد که زبانزد معروفی ست که می گوید: «جیک جیک مستونت بود / فکر زمستونت بود؟» و فدوی، اگرخواسته باشد که این زبانزد را بروز کند، کم و بیش چنین می شود: 

«آنگاه که  مقام معظم رهبری، دامت تخریباته، دلارهای نفتی ملت ثروتمند ایران را فقط در یک فقره بشرح زیر دود می فرمود...

* دبیرکل حزب‌الله لبنان... در اظهارات کم‌سابقه‌ای اعلام کرد که تحریم‌ها و محدودیت‌های بانکی و مالی آمریکا هیچ تاثیری بر فعالیت این گروه ندارد چون بودجهء حزب‌الله "به طور کامل" از طریق ایران تأمین می‌شود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، حسن نصرالله گفته است که این تشکل همهء نیازهای خود را "از خوراک و پوشاک تا موشک و راکت" به طور مستقیم از جمهوری اسلامی دریافت می‌کند./ دویچه وله

... یاد این روزها بود؟ 

حال فدوی از فقرات دیگر حیاط خلوت های معظم له، مشتمل بر سوریه - عراق- افغانستان - یمن و چند نقطهء دیگر، که هنوز در نقشهء جهان نیامده!، عجالتاً سخن نمی گوید. 

بیت

شرح این هجران و این خون جگر،

این زمان بگذار تا وقت دگر...

باریT برادراسحاق جهان بینی! (جهانگیری سابق*- م)T معاون اول ریاست محترم آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) اگر نگوئیم دست تکدی، دستکم دست نیاز بسوی مردمی که در این چند دهه بارها توسط خودِ حضرات  صمیمانه غارت شده و دیگر نه جان در بدن و نه آه در بساط، بوجه زیر دراز فرمود:

* معاون اول رئیس ‌جمهوری ایران، همزمان با شیوع کرونا و توقف اکثر فعالیت‌های اقتصادی، از مردم، خیرخواهان و کسانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند، درخواست کرد با کمک به نهادهای امدادی نظیر جمعیت هلال احمر به مستمندان کمک کنند. / العربیه

و در ادامه ی خبر خجلت اثر:

* او تاکید کرد که «باید بیشتر از کمک‌های مردم» استفاده شود و، با یادآوری گفته رئیس‌جمهوری ایران، گفت: «واقعیت این است که دولت در برههء کنونی با دو ویروس تحریم و کرونا همزمان مقابله می‌کند»!

فدوی در این مورد نیز عرض می کند که والله برادر جهان بینی! بقول سید قاسم (مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ... بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، بروید قاصم الجبارین را شکر کنید که شما فقط با دو ویروس روبرو هستید، ملت دربدر با سه بیماری دست به گریبان است که به ترتیب قد عبارتند از: تحریم، کرونا، و آخوندیسم تاریخی برآمده از سرطان بدخیم اسلام عزیز!

زیاده ویروسی نیست

_________________________________

* "جهان بینی" در اینجا جنبهء فلسفی ندارد و "بینی" در آن، بمعنای همان دماغ مألوف است!

باز هم صدای مشکوک!

به گزارش رسانه ها، صدایی مشکوک، این بار در آسمان ولائی ایران سابق شنیده شده است!:

* پرواز شبانء یک هواپیمای مشکوک C-130 از عراق به ایران! / گویا- کیهان لندن 

همین منابع افزوده اند که پیرامون این صدای مشکوک بین علما بشرح زیر شدیداً اختلاف افتاده است:

- برخی کاربران به حدس و گمان می‌گویند این احتمال هست که محمولهء کمک‌های بهداشتی و پزشکی بین‌المللی شاید هم از آمریکا باشد که از طریق بغداد به ایران ارسال شده است.

- این احتمال نیز وجود دارد که این هواپیما حامل مسئولان یا مقامات سیاسی عراق یا فرماندهان ارشد شبه ‌نظامیان وفادار به جمهوری اسلامی باشد. 

- برخی منابع می‌گویند ماموریت این هواپیما بازگرداندن عراقی‌های مقیم ایران بوده که مبتلا به کُرونا شده‌اند. 

- منبع دیگری می‌گوید یکی دو هفته‌ای است پرواز هواپیماهای نظامی آمریکا در منطقه افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته و ماموریت‌های نظامی- ترابری هواپیما های ماهان ‌ایر به عراق محدود شده و ادامهء این ماموریت‌ها به ناچار فعلاً به هواپیماهای عراقی واگذار شده است. 

- احتمال حملهء آمریکا به پایگاه‌ها و مناطق استقرار شبه ‌نظامیان شیعهء مورد حمایت ایران در روزهای آینده افزایش پیدا کرده و اینکه خانواده ‌برخی از فرماندهان و اعضای ارشد گروه‌های شبه ‌نظامی مسافر این هواپیما بوده باشند نیز دور از ذهن نیست. 

باری آسمان ولائی شلوغ است و فدوی هم می خواهد با سوء استفادهء بهینه از موقعیت، فتوای خودش را بوجه زیر علاوه کند:

بسمه تعالی- کوتاه بیا حالا! همین که طیارهء کذائی حامل وجه نقد برای نجات حضرات نبوده باشد، کفایت می کند!

زیاده فتوایی نیست. الاحقر- فدوی

راستی آزمائی

فدوی نیم ساعتی می شود که همین طور این پا و آن پا می کند که با خبر میمنت اثری که در پی می آید، چگونه برخورد کند؟!

* علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در ایران، به ویروس کرونا مبتلا شد./ دویچه وله

باری، فدوی "چهار تکبیر زده یکسره بر هرچه که هست " و عرض می کند که ببخشید برادر علی(ع) لاریجانی!؛ منظور فدوی، نستجیربالله، شما نیستید ها، لکن از آنجا که از خودِ حضرت امام(ل) گرفته تا سایر برادران و دم قیچی ها در همهء عرصه ها، جز دروغ چیزی نفرموده اند، فلذا فدوی حسب معمول اینجور چیزها، ناگزیر به انجام آزمایش راستی آزمائی ست؛ بر این پایه که: اگه راست میگی، بمیر!

رشوه...

فدوی در گوشه ای از مجازستان (تلگرام) دید که:

* ایتالیا تسلیم شد!

که البته «لبیّنه علی المدعی!»؛ و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* وزیر اعظم ایتالیا اعلام کرد که کنترل ویروس از دست ما خارج شده ویروس داره ما رو میزنه  -

تمامی امکانات دنیا ناکام شده اند.

در ایتالیا مردم پول هاشون رو در خیابان ریختن به این معنی که ما دیگه به مال و اموال نیازی نداریم بذار دزدان بدزدن اونی که دنبال منصب هست بره بر داره. مردم ایتالیا با مردم دنیا خداحافظی میکنن. غم انگیزه. این حرکت اعتراضی مردم ایتالیا به کارکرد مدیران و مسولان است. در حالی که از نظر امکانات و سطح زندگی در شرایط بسیار بهتر و بالاتر از ایران هستند و مردم ما همیشه سکوت پیشه می‌ کنند. 

لکن یک مقام کم تا قسمتی آگاه، که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که تفسیر بالا حدیث نفس است و البته درست نیست. وی در ادامهء اظهارات اش افزود که تاکنون همهء راه ها برای کنار آمدن با برادر کرونا آزمایش شده ولی کارساز و اثر بخش نبوده است و از آنجا که کرونا از جنس برادران است، فلذا مردم بر آن  شده اند که واپسین راه ر - که دادن رشوه به برادر کرونا می باشد - نیز امتآزموده شود!..

و من الله التوفیق

طنز تصویری

سازش

       تحشیه ی فدوی: با این ترتیب، یک دفعه بفرمایید که عالیجناب کرونا، به خیر و خوشی، دامادمان شده است!

فاصله اجتماعی، بعبارت مؤمنین!

بنظر می رسد که برخی واژگان،و بویژه مفاهیم، اساساً و قدرت خدا، در حوزهء ادراک مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، نیست. بعنوان مستوره، به نحوهء رعایت  فاصلهء اجتماعی، در یکی از بلاد اسلامزده در تصویری که در پی می آید، نگاه کنید تا رستگار شوید: 

در تعطیلی مساجد عمان، روی پشت‌بام‌ها نماز جماعت برپا می‌کنند!

* آمريكا با ساخت كرونا مي خواهد مشعل قم را خاموش كند.

* مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار: این ویروس چیزی است که شاگردان شیطان آن را ساخته‌ و انتشار داده اند. حضرت امام(ره) فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است»، منشأ او است، بنابراین این ویروس را ساخته و هدف اش هم ضربه زدن به بشریت است. بالاتر از این، هدف ش این است که خط بصیرت دینی و هدایت الهی را ببندد، چون دید که جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران مشعل هدایت دنیا شدند.

 

* یکی از شاگردان سابق ‎تبریزیان (کسی که کتاب ‎پزشکی را سوزاند) گفته است: تبریزیان می‌گفت، برای بیمارانی که در کُما هستند، روغن کنجد را در دماغ‌اش بریزید، اگر مؤمن باشد بعد از یک روزاز کُما خارج می‌شود، اگر کافر باشد می‌میرد ولی اگر منافق باشد درهمان حالت می‌ماند. ایشان معتقد بود درمانِ کوری مالیدنِ پیراهنِ محبوب بر چشم است و بر این ادّعا به آیه‌ای استناد می‌کرد که یعقوب پیراهنِ یوسف را بر چشمان ‌اش مالید و می‌گفت اگر کوری پیراهن محبوب‌اش را بمالد و بینا نشود: یا محبوب واقعاً محبوب نبوده و یا بیمار اعتقاد نداشته یا درست نمالیده./ عصر ایران

* سیّد محمّد(ص) مهدی(عج) میرباق(ع)ی، عضو مجلس خبرگان رهبری: ممکن است از طریق کرونا به دنبال ایجاد نظمی جدید در جهان باشند!/ تسنیم

*مقتدا صدر، رهبر جریان صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است. او در رشته توییتی نوشت: «یکی از مسائل مصیبت بار که باعث شیوع "وبای کرونا" شده، قانونگذاری ازدواج های همجنس گرایی است. از همهء کشورهای جهان این قانون را هرچه زودتر و بدون تعلل، به نشانهء پشیمانی از گناهان، لغو کنند./ایرنا 

* سپاه: پیشنهاد آمریکا را رد می‌کنیم ولی آماده کمک به مردم آمریکا هستیم! / العربیه- تیتر

* گزارشی از برادر (و شايد هم خواهر) بی.بی.سی: محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق و از رهبران اصلی جریان اصلاح ‌طلب در ایران، ضمن ابراز همدلی با "آسیب‌دیدگان" و محکومیت "تخریب‌ها" در اعتراضات اخیر، دربارهء ماهیت این اعتراض‌ها گفته که، بر خلاف خواست واقعی معترضان، "جوری وانمود می‌شود که مسأله، براندازی نظام است".

*محسن رضایی: کشور‌ می‌تواند 500‌ میلیون نفر را مدیریت کند./ در مسائلی نظیر اقتصاد عقب افتاد‌ه هستیم. /عصر ایران

* فرمانده کل سپاه پاسداران: اقتصاد ایران در اثر تحریم‌ها جان گرفت! / یورونیوز

 

* ایضاً فرمانده کل سپاه: ایران با وجود تحریم، بهتر از کشور‌های پیشرفته، در حال ساخته شدن است. تهران، ام القرا و نقطهء عزت و شرف جهان اسلام است. راه زمین، هوا و دریا بر روی دشمنان بسته است. و عملیات روانی دشمن را مچاله کرده ایم! / انتخاب

* در روایات داریم که علم از قم به جهان افاضه می‌شود، لذا این مسأله را خوب فهمیدند و آمدند این مشعل را خاموش کنند. خاموش شدن این مشعل به بشریت ضربه می‌زند./خبرگزاری حوزه 

* آمادگی حوزه برای اعزام رهبر!

******************************************

آکادمی چفیه مالی 38 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن " چفیه" مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

  فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در سی وهفتمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان  است،نائل شده اند را،بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(2) مُستظهرباشند:

* 6263----0938 : سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در عید خجسته نیمهء ‌شعبان، روح دینداری، امید و نشاط دیگری به کشور دمید. به طور قطع این بیانات حکیمانه  قوت قلبی برای همهء امت مؤمن و ولایتمدار خواهد بود تا با تداوم پایبندی به آرمان‌ های الهی و مکتب مهدویت، به فرج در امور دنیوی و اخروی خودشان دست یابند.

* 7215----0915 :  امام خامنه‌ای توصیه فرمودند که توانمندان به ضعفا کمک کنند. لازم است خیرین گرامی با محوریت مساجد و هیئت امنا و پایگاه بسیج محل و افراد مورد اعتماد به شناسایی افراد نیازمند اهتمام ورزند و در تقسیم آذوقه با برنامه و تدبیر وارد عمل شوند تا براساس عدالت تقسیم شود و طوری رفتار نشود که نیازمندی چند بار بگیرد و نیازمند دیگری یک بار هم نتواند بگیرد! 

 

* 3107---0902: اینکه سپاه و ارتش و بسیج و نیروهای مردمی در اندک ‌زمانی امکانات و تجهیزات درمانی خودرا در مقیاس وسیع به میدان آوردند از هیچ نیرویی بر نمی‌آمد جز فدائیان ولایت

و امام خامنه‌ای.

* 6129----0913: الان زمان اعلام پیشنهاد کمک جمهوری  اسلامی به مردم آمریکاست زیرا آمارها و نحوهء عملکرد کشورمان در مقابله با کرونا، جایگاه ویژه‌ای را به ایران اسلامی در میان کشورهای درگیر با ویروس داده است.

* 7345-----0912: امروز بدون پیروی از امام خامنه‌ای، ولی‌امر مسلمین، نمی‌توان ادعای یاری امام زمان(عج) را داشت.

* نیک‌طبع : منتخبان محترم ملت در مجلس یازدهم! فرصت بسیار کوتاه و مسئولیت بسیار سنگین است و انتظار مردم از شما به مراتب بیش از نمایندگان ادوار قبل است. خوب است گروهی از نمایندگان کلیه پیام‌ها، نامه‌ها و سخنرانی‌های حضرت آقا را که در طول سال ‌های گذشته برای نمایندگان ایراد فرموده‌اند، فهرست ‌برداری کرده و برای عملی ساختن هر یک راهکار های عملی در نظر بگیرند و در اولین فرصت پس از آغاز به کار مجلس یازدهم خواسته‌های معظم‌له را که در جهت اعتلای هم‌جانبه کشور است به‌صورت قانون مصوب نمایند.

0811---0914: خوب است ترامپ احمق به فکر مشکلات خود و کشورش باشد. ما ملت ایران به فضل الهی و با رهنمودهای رهبر حکیم و الهی خود با قدرت تمام بر مشکلات کرونا و سایر مشکلات فائق می‌آییم و نیازی به دوستی‌های خاله خرسه نداریم! ما مسلمانان که نظافت و پاکی با گوشت و پوستمان آمیخته است و این نظافت از دنیای اسلام به جهان بربریت غربی رسید،  می‌توانیم بر همه مشکلات و بیماری‌ها پیروز شویم. ان‌شاءالله

* 0220---0935: به همهء کسانی که در شهادت سردار سلیمانی سوختند و اشک ریختند عرض می‌کنم بیاییم به وصیت ‌نامهء ایشان که حمایت از ولی فقیه یعنی امام خامنه‌ای است عمل نماییم تا مثل این شهید عاقبت به خیر بشویم.

* 2977---0933: دو نکتهء برجسته از مهم‌ترین فراز وصیتنامه سردار دل‌‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود: 1- حمایت از ولی‌فقیه 2- مظلومیت امام خامنه‌ای عزیز. وظیفهء نخبگان جامعه (حوزوی و دانشگاهی است) که با حرکت در مسیر ولایت، باری از مظلومیت امام مسلمین را بر دوش کشند.

* سیدابراهیم رئیسی: ابتلای اخیر عوارض گوناگون فردی و اجتماعی برای همه داشته است اما برای مؤمن فرصت مغتنمی است برای توجه بیشتر به قدرت لایزال ربوبی و احساس کوچکی در مقابل آن. چنان که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند، دعا و توسل جمعی یکی از آیین‌های زیبا در زندگی مردم ایران است اما اکنون که ملاحظات بهداشتی موجب تعطیلی اماکن مقدسه و اجتماعات دینی شده است، اعضایی از خانواده که این روزها در کنار یکدیگرند می‌توانند بدون خروج از منزل، سنت مبارک روضه‌های خانگی و قرائت حدیث کساء را برای استغاثه احیاء کنند. این سنت مبارک راهی برای حضور با تضرع به درگاه قادر بی‌همتا و استمداد از ذوات مقدسه اهل‌بیت با ذکر فضائل و مناقب و یادکرد از مظلومیت و مصائب آنان، و دعا برای رفع بلا است.

از فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

***

یادآوری این نکتهء باریک تر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان بعضی امتیازات  لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف، نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

  والله الموفق والمعین

تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی چفیه مالی(5)

___________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

15 اپریل المُشجر از برجام الحرام سنه ی 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*April 10, 2020*.*.*.*.*

قدَرقدرت

این روزها "از هر طرف که رفتم جز وحشت ام نیفزود". فدوی شاهد بوده است که برادر کرونا، بعنوان قدرتی بلامنازع در چهار گوشهء جهان، شلتاق کنان تسمه از گُردهء همه کشیده و کسی هم حریف اش نیست. چنین بوده است که فدوی در این میانه پنداشته که از موقعیت موجود سوء استفادهء بهینه کرده و بگوید که  "ما را هم از نمد کلاهی ست"! حال بنظر خوانندگان محترم ضد انقلاب، برای چنین قدر قدرتی، کاری دارد که در زنگ تفریح، برای رعایت قافیه هم که شده، یک کودتائی، چیزی هم در جامعهء شکوهمند اسلامی ما ترتیب بدهد، بلکه ملت شل و پل، پس از چهل و یک سال، نفسی بکشد؟!

قدَرقدرت

فدوی، برای دستگرمی، عرض می کند که در نمی یابد که چرا مدتی ست " کرونا" را با "کودتا" عوضی می گیرد! علت را باور بفرمائید نمی داند؛ شاید بدان سبب بوده باشد که این دو ناقلا هم قافیه هستند!؛ بگذریم... فدوی بنا داشت که عنوان این مختصر را "ابر قدرت" بگذارد که بعد یادش آمد که ما این ترکیب را بقول عوام already داریم. فلذا از واژهء "قدرت" مخرج مشترک گرفت و، بمنظور رعایت قافیه نیز، "قَدَر" را انتخاب و سرانجام عنوان را ختم به خیر یعنی، "قدر قدرت" کرد!...

باری؛ این روزها "از هر طرف که رفتم جز وحشت ام نیفزود". فدوی شاهد بوده است که برادر کرونا، بعنوان قدرتی بلامنازع در چهار گوشهء جهان، شلتاق کنان تسمه از گُردهء همه کشیده و کسی هم حریف اش نیست. چنین بوده است که فدوی در این میانه پنداشته که از موقعیت موجود سوء استفادهء بهینه کرده و بگوید که  "ما را هم از نمد کلاهی ست"! حال بنظر خوانندگان محترم ضد انقلاب، برای چنین قدر قدرتی، کاری دارد که در زنگ تفریح، برای رعایت قافیه هم که شده، یک کودتائی، چیزی هم در جامعهء شکوهمند اسلامی ما ترتیب بدهد، بلکه ملت شل و پل، پس از چهل و یک سال، نفسی بکشد؟!

زیاده از کرونا درخواستی نیست.

چهار عمل اصلی

فدوی اساس را بر این می گذارد که خوانندگان محترم ضد انقلاب در جریان خبر زیر از برادر بی.بی.سی هستند:

* دولت حسن روحانی خبر داده است که آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، پس از یازده روز، با  درخواست رئیس‌جمهوری برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با هدف مبارزه با ویروس کرونا موافقت کرده است.

و اما باورتان بشود یا نشود، فدوی این یازده روز را بدون ماسک در بیت حضرت آقا بست نشسته بود تا فرمان زیر را نیز دریافت و اجرا کند:

"چاکر آستان ملائک پاسبان، فدوی خاص دولت ابد مدت، حمید رضا خان، پیشخدمت خاصه فراشباشی دربار سپهر اقتدار، مأمور است که به کاخ سعد آباد تهران رفته و با تحویل يک میلیارد یورو، میرزا حسن خان روحانی که در فاضلاب اقتصادی شدیداً گیر کرده را،  راحت نماید و در انجام این ماموریت بین الاقران مفتخر، و به مراحم خسروانی مستظهر بوده باشد."(1) 

باری، فدوی در حاشیه، لکن بسیار با احتیاط، از معظم له علت تأخیر یازده روزه را جویا شد. در پاسخ بعدالتحیه والسلام و ضمن صدور چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت، شدیداً متغیر شده و فرمودند «اولاً مگر روشندلی؟ ثانیاً مگر نمی بینی که یک قوری زهر وبال مان شده است؟ ثالثاً مگر یادت رفته که سابقه و تجربهء حضرت ما در شمارش پول در سال های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی، بیش از منبری ده پانزده تومان نبوده است، حال شمارش چند تک تومانی  کجا و يک میلیارد یورو کجا؟، خب معلم است که طول می کشد، برادر فدوی!»

_______________________________

(1) نقیضه ای بر فرمان قتل امیر کبیر

ایراد بنی اسرئیلی

بباور فدوی، ایراد و انتقاد از سوی هر کس یا جریانی که باشد، بی تعارف، باید مستدل و مبتنی بر مدارک و شواهدی نیز باشد. 

بیت:

دلایل قوی باید و معنوی

نه رگ های گردن به حجت قوی!

باری، روی سخن فدوی در این جستار، شیطان نه چندان بزرگ است بویژه  آنجا که به برادران قاچاقچی ما، ایرادی فضائی و بشرح زیر گرفت:

* وزارت خارجه آمریکا: خامنه‌ای پزشکان بدون ‌مرز را اخراج اما از تروریست‌ها حمایت می‌کند. /العربیه

و در توضیح بیشتر:

* مورگان اورتیگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه، در حساب توییتر خود، تصویری از چهرهء خندان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با اساعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس ایران، را منتشر کرد و نوشت: «این امری شگفت انگیز است! علی خامنه‌ای از جنگجویان بدون مرز یا سپاه پاسداران که تروریسم را در سراسر منطقه ترویج می‌کنند، حمایت می‌کند اما پزشکان بدون مرز که برای کمک به مردم ایران برای مبارزه با ویروس کرونا در ایران بودند را از کشور اخراج می‌کند». 

خب، حال خودمانیم، آخر این چه فرمایش بی پایه و اساسی ست، خواهر مورگان؟ برادران ما اینقدرشان عقل و کفایت باشد که نخست چاه را بکنند و بعد دکل (منار سابق- م) را بدزدند. یعنی، حضرات آنقدرها هم که می گویند جنایتکار نیستند که براحتی، و بی آنکه جایگزینی برای پزشکان بدون مرز داشته باشند، آنان را اخراج و مردم بلا زده ایران را از خدمات رایگان آنان، محروم فرمایند؛ بفرمایید، این هم سند مصور و منگوله دارش؛تا سیه روی شود هر که در اوغش باشد!..

زیاده نقدی نیست..

روازده + تبریزیان

ریسک بالا

فدوی در مرور خبرهای مجازستان، و در پیوند با مبارزه با برادر کرونا، به راهکار ظاهرالصلاحی رسید که مانند برخی داروها، بقول عوام مبالغی "ساید اِفِکت" داشت(1) که اسباب نگرانی فدوی را شدیداً و بشرح زیر فراهم کرد:

* مقتدی صدر، روحانی برجستهء عراقی و رهبر جریان صدر در این کشور، به مردم توصیه کرد که «به مدت 30 دقیقه پس از نماز جمعه سجده کرده و خواستار نابودی ویروس کرونا شوند.»

در پاسخ عرض می کند که والله برادر صدر، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق- م)، دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ... حال که ضد انقلاب خواب است عرض می کند که سی دقیقه، برای یک سجدهء ناقابل، خیلی طولانی ست و این امکان را به "دژمن"(2) (برادر کرونا) می دهد که از عقب به جماعت حمله کند!، از فدوی گفتن!

__________________________________

(1) side effect  / عوارض جانبی 

(2) "دشمن" به لهجه حضرت آقا (ضپ)

احتمال

بنظر می رسد که دو میلیونی یکی (دوزاری سابق- م) این وسط دیر می افتد! فی المثل، فدوی تاکنون می پنداشت که برادران، برحسب خوی بیابانی خود، با برخی از ترم های مدنی و حقوقی بکلی بیگانه اند فلذا پیوسته، لکن ناخودآگاه، که برآمده از جهل تاریخی بزرگواران است، در حال نعلین مال کردن آنها هستند اما امروز، در مرور خبرهای دارالخرافه، ملتفت شد که حسب شیوهء مرضیه، دوباره گز نکرده پاره کرده است! زیرا برخی از برادران با بعضی از این مفاهیم و از آن میان "جنایت علیه بشریت"، کم تا قسمتی، آشنا هستند؛ این هم سند منگوله دارش:

* شمخانی آمریکا را به جلوگیری از اعطای وام به ایران متهم کرد. / دویچه وله- تیتر

و در ادامهء خبر بهجت اثر:

* صندوق بین‌المللی پول ظاهراً با درخواست وام پنج میلیارد دلاری ایران برای مقابله با شیوع کرونا موافقت نکرده است. علی شمخانی می‌گوید عدم اعطای این وام به دلیل مخالفت آمریکا بوده و این کار مصداق "جتایت علیه بشریت" است!

خب، در این صورت، حاج آقا مسئلتن!: شمایان اگر لالائی بلدید، پس خبر مرگ تان، چرا خواب تان نمی برد؟!؛ یعنی، اگر با عبارت "جنایت علیه بشریت" آشنا هستید و آن را بد و غیر انسانی نیز تلقی می کنید، پس چرا آن را بارها و در سال های 60-67- -88 -98 ... مرتکب شدید؟ بله؟ حال فدوی از ذکر مصیبت فاجعهء سینما رکس آبادان، تحمیل جنگ 8 ساله و فرساینده، بی معنی و هدف و خسارات و تلفات سهمگین خمینی- صدام، قتل های زنجیره ای درون و برونمرزی و قتل عام مسافران هواپیمای اوکراینی بر فراز آسمان ولائی تهران، عجالتاً خودداری می کند.

زیاده "ارزی" نیست!

جنس و جنم

فدوی تاکنون می پنداشت که راز ماندگاری طفلان مُسلم همانا آن بوده که جنس آن بزرگواران از "ملامین" بوده است! یعنی در این چند صدساله، هر قدر که افتاده اند، نشکسته اند؛ لکن فدوی اخیراً به سند دیگری دست یافته که بوضوح نشان می دهد که خیر، جنس آن عزیزان از "تفلون" بوده است که بسیار مقاوم تر از "ملامین" است؛ این هم سند مصور و منگوله دارش: 

عدول

بدینوسیله به آگاهی امّت شهید پرور می رساند که کمپانی های اهل بیت(ع- ص- س- عج) هم دارند یکی پس از دیگری، بدلیل نقص عبادی- سیاسی، سرنگون و ورشکست می شوند، این هم اسناد مصور و منگوله ارش:

جهت مزید استحضار مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، می افزاید که فعالیت ائمه (ع- ص- س- عج) محدود و منحصر به ترانسپورت زمینی نبوده و در حوزهء هوا - فضا نیز فعالیت فرموده لکن حاصل بهتر از فعالیت زمینی نبوده است، این هم سند مصور و منگوله دارش که در عین حال نشان می دهد که خوشبختانه اباعبدالله(ع)، به آن موشک نابکار، جاخالی عنایت فرموده است:

فلذا، آژانس فدوی به مسافران محترم و جان بر کف، شدیداً توصیه میکند که از تردد با وسائط نقلیهء متعلق به آن بزرگواران، جداً احتراز کنند که در غیر این صورت، فدوی مسؤل آن نخواهد بود!

زیاده تلفاتی نیست..

بیخبری

خدا فدوی منتظرالظهور را بکشد که نمی دانست حضرت بقیة الله الاعظم، ارواحنا له الفدا(عج)، سخت کسالت دارند؛ تا آنجا که مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، برای معظم له مشغول جمع آوری کمک های مالی هستند؛ این هم سند مصور و منگوله دارش:

فدوی گردن شکسته که نمی دانست، خوانندگان محترم ضدانقلاب چطور؟

طنز تلخ تصویری

چرائی

فدوی در حیرت است که با داشتن فرازهای درخشانی در ادبیات هدفمند خودمان همچون:

"هر که در این سرا در آید نانش دهید و از ایمان اش مپرسید، چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد." / ابوالحسن خرقانی 

و یا: 

چنان با نیک و بد سر کن که بعد از مردنت عُرفی

مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند!

براستی مسؤل سقوط  ملتی بلحاظ اندیشگی، از اوج عزت به حضیض ذلت کیست؟ شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانید؟ 

آشنائی با آل ساندیس

فدوی برای دستگرمی، با یادآوری این نکته که نسب تیرهء «آل سانديس» بی واسطه به  "سیستر الیزابت"، و از آنجا به امام حسن مجتبا(ع) می رسد، مهملات خردمندانهء حضرت آقا(ضپ) را نیز برای جوری جنس در پی می آورد:

* رهبر انقلاب: هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه‌ء جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود! در عرصه‌های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه‌ء جنگ اقتصادی هم به‌طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد./ تابناک

و اما پیاده نظام مصور بیت،  در یک نگاه:

***************************************************************

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

هشتم اپریل  المُکدّر از برجام الحرام سنه  2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*April 3, 2020*.*.*.*.*

تیغ در کف زنگی مست!

فدوی بعرض خوانندگان محترم ضدانقلاب می رساند که، با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب البته بر حق اش اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته:   

* صندوق بین المللی پول با دادن وام به ایران موافقت کرده است. / دویچه وله

و در ادامهء خبر میمنت اثر:

* موافقت صندوق بین‌المللی پول با پرداخت وام به ایران و احتمال آزاد سازی پول مسدود در آمریکا، مقامات تهران را خوشحال کرده است!

رونوشت: برادران در عراق، سوریه، لبنان، و سید حسن نصرالله، بشار اسد، حماس، حزب الله لبنان، فاطمیون، حوثی های یمن و سایر اشرار و اوباش حقوق بگیر منطقه، جهت اطلاع و اقدام لازم- بشتابید که غفلت موجب پشیمانی ست!

زیاده ارزی نیست

صلهء ارحام!

روحانی: وضعیت کرونا در 23 استان نسبتا خوب است !/ رادیو فردا

از فوائد کرونا!

این برادر کرونا هم، چیز چندان بدی نیست ها! خودتان نگاه کنید:

* پادشاه تایلند به همراه بيست تن از زنان حرمسرای خود عازم قرنطینه در یک هتل لوکس آلمانی شد. / یورو نیوز

ملاحظه کردید؟ آنوقت اسم برادران ما بد در رفته است!

آزمایش

فدوی گاه به پرسش هائی برمی خورد که از بدیهیات اند و لذا، ضمن حیرت، عرض می کند که:

مصرع

چو دانی و پرسی، سؤال ات خطاست!

و از آن میان:

* چگونه الکل طبی را از الکل صنعتی تشخیص دهیم؟ / رویداد 24 

فدوی در این مورد عرضه می دارد: کاری ندارد که؛  خب می خوریم؛ اگر مردیم یا حداقل کور شدیم، معلوم مان می شود که الکل صنعتی بوده است! این هم آخر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر رویداد؟!

بعدالتحریر: و اما اگر می خواهید مشکلی برایتان پیش نیاید، دست به دشداشهء اهل بیت (ع- س- ص- عج) شده و از نوع مکتبی آن، و به بهای پنج صلوات ناقابل، آن استفاده بفرمایید. این هم سند مصور و منگوله دارش:

جاخالی!

فدوی در لابلای خبرها ملتفت شد که یکی از مؤمنین ستاره داری که تحت تعقیب برادر کرونا بوده، جا خالی داده و شوربختانه جان سالم بدر برده است، تا بعون الله  دوباره بجان مردم بیفتد!(1):

* ایلنا: پیامی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه ابوالفضل بهرام پور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشته است. فرزند او در گفتگو با ايلنا ضمن تکذیب این خبر گفت: بهرام پور حدود بیست روز است که به بیماری مبتلا شده و اکنون در دوره نقاهت است.!

___________________________________

(1) به گزارش همشهری آنلاین، ابوالفضل بهرام پور، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در شبکهء یک سیما، دربارهء صدور حکم بریدن دست‌وپا و زجرکش کردن معترضان صحبت و اظهار می‌کند که «نفی بلد» به این معنی است که افرادی که تبعید می‌شوند، روی یک کشتی قراضه به وسط دریا منتقل شوند تا بمیرند؛ نه جای خوش آب‌وهوا مانند شیراز. او، در ادامه، با اشاره به رویدادهای اخیر می‌گوید اینکه بگوییم اینها جوان بودند و احساساتی، قابل پذیرش نیست و باید حکم خدا را جاری کرد.

از آثار هنری کرونا!

از ویژگی های مثبت بشر امروزی تلطیف فضاهای خشنی ست که به او، بدلائل گوناگون، تحمیل شده است و می شود و از آن میان:

* کرونا در ایتالیا خوردنی شد!

و در ادامهء خبرحیرت اثر: 

* شیوع گستردهء ویروس کرونا در ایتالیا برخی از مردم این کشور را به تولید بستنی‌ با این نام ترغیب کرد./تیک

و اما دوستان هندی، اگر نه همیشه، لکن گاها!، فدوی را بقول عوام سورپرایز می کنند. و از آن میان:

* یک خانوادهء هندی نوزاد خود را کرونا نامید! /العربیه

فدوی نمی داند که اگر والدین بزرگوار بخواهند فی المثل قربان صدقهء  این نوزاد دختر بروند، حاصل چه خواهد بود!؟ چیزی مانند: فدات شم کرونا؟! 

شوخی مکتبی!

برادران و برادر زادگان، شوخی شان هم خرَکی ست! نگاه کنید: 

* شوخی پسر حداد عادل با رقص پرستاران / تیتر

و در ادامه خبر ترقّص اثر:

* فرید حدادعادل که، بواسطهء شوخی کمدین قمی، این روزها حسابی خبرساز شده، ظاهرا در این توئیت قصد مزاح با شرایط تازه بیمارستان‌ها داشته است. لازم به ذکر است که روز گذشته کمدین قمی خیلی مبسوط و مفصل عذرخواهی کرد تا درس عبرتی باشد برای سایرین! ظاهرا اتوبان مزاح با آقای فرید حدادعادل یک ‌طرفه می‌باشد./ تیک

خدا مرگت دهد حداد چه لوسی!

فعالیت مدنی موزون!

دوستان می دانند که حضرات آیات، لعنة الله علیهم اجمعین، از کلیهء وجوه هنر، و از آن میان رقص، عمیقاً بیزارند و حتا حاضر نیستند نام اش را به زبان بیاورند و به آن "حرکات موزون" می گویند!  و همینجا نشان می دهند که این دوالپایان، جز ناموزون، دوست نمی دارند! 

و اما فدوی چالش را که عزیزان بنام "چالش رقص در بیمارستان‌های ایران" برپا کرده اند، به گوهر، دنبالهء مبارزات مدنی ارزیابی می کند. ملاحظه می کنید که برادران هم،عجالتاً، زیپ مکتبی خود را تا لوزتین بالا کشیده اند و جیک شان در نمی آید! و این، به باور فدوی، ویژگی یا بهرهء دوم این چالش است. 

https://bit.ly/2JKK7Ln

زیاده چالشی نیست.

ضعف تألیف

در میان خبرهای دارالخرافه، تیتری از برادر علی(ع) مطهری، از نمایندگان پیشین حکومت در مجلس بیت، بدین مضمون نقل شده بود که:

* به نظرمی‌رسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد که دچار عذاب الهی شده‌ایم!/ العربیه

باری، برادر مطهری! گفتن ندارد که "یاء" در واژهء "مشکلی"، یاء وحدت است، یعنی "یک مشکل"، که مبنای ضعف تألیف شما در عبارت فوق است؛ فلذا عرض می کند که، اگر"مشکل" یکی بودی چه بودی؟! اُمّ المشکلات، واژه مناسب تر و نزدیک تری ست!

زیاده عرضی نیست.

در حاشیه گروگانگیری های برادرانه

در جراید آمده بود که:

* مرخصی نازنین زاغری دو هفته دیگر تمدید شد. / رسانه ها

فدوی: حاج آقا مسئلتن!: آیا Sister Elizabeth و اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، با هم نسبتی دارند که این بانوی گروگان، نازنین زاغری، را علیرغم داشتن فرزند خردسال و بیماری، بی غیر و شرط، از زندان آزاد نمی فرمایند؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

* درخواست دولت از رهبری برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی. / پارسینه

تحشیه فدوی: این کار برای روضه خوان،جداً کار سختی ست!

* وزارت اطلاعات ایران راه‌اندازی بخشی برای مقابله با «اجنه» را تکذیب کرد. / العربیه 

تحشیه فدوی: بله؟.. نفهمیدم؛ روی فرمایش حضرت آقا حرف می آوری؟

* سخنگوی دولت ایران: دو هفته سخت پیش‌رو خواهیم داشت. / بی.بی.سی

تحشیهء فدوی: ملت شَل و پل چهل سال سخت را پشت سر گذاشت و جیک اش در نیامد، حالا شما چه خبرتان است که با دو هفتهء ناقابل به گریه افتاده اید، برادر سخنگو!؟

* مرگ سرتیپ سپاهی «فرهاد دبیریان» در سوریه در اثر کرونا بود و نه ترور./ العربیه

تحشیهء فدوی: فرقی نمی کند؛ زهر طرف شود کشته سود اسلام است!

تحشیهء فدوی: مگر دست خودش است؟! فقط وقتی که مقام معظم رهبری اراده فرمایند!

* نقل قولی از مجتبی خامنه ای: ما هنوز سهم مان را از سفرهء انقلاب برنداشته ایم! / نگام

تحشیهء فدوی:شما را به قاصم الجبارین، یک وقت تعارف نفرمائید، متعلق به خودتان است!

* عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: حکومت با شرایطی که دارد حریف "کرونا" نخواهد شد! / پیک نت

تحشیهء فدوی: کرونا که از پس حکومت بر می آید، برادر عبدی!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

اول اپریل  المُشجراز برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

*.*.*.*.*Archives*.*.*.*.*