Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

:*:*:*:

.*.*.*.*.*December 31st, 2020.*.*.*.*.*

 

        *******با آرزوی بهروزی و پیروزی،در سال نو میلادی*******

 

من برای نبرد با تاریکی ،شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

اثر انگشت

همانگونه که می دانید، برادران گرامی، هر جا که باشند، مُهر و امضای خودشان را دارند و بواسطهء همین ویژگی، حتا از دور هم  قابل تشخیص اند. در توضیح بیشتر عرض می کند که بسیار پیش ازین، فدوی نشریه ای بنام «رسانه» را سردبیری می کرد. در تنظیم بخش خبر خاورمیانهء امام و پیامبر خیز(ع- س- ص- عج) در یکی از شماره های نشریه، به خبر شگفت انگیزی برخورد که چکیدهء آن را،علیرغم گذشت بیست و اندی سال، هنوز در ذهن دارد، بعرض خوانندگان محترم ضد انقلاب، می رساند.

ماجرا از این قرار بود که طالبان گرامی، که بد نویس طالبان خودمان هستند، به کاروانی که جنازه ای را تشییع می کردند، بر می خورند. حسب شیوهء برادرانه، به کاروان  مشکوک و خواستار بازرسی می شوند. کوتاه سخن، متوفا را که بر می رسند، در می یابند که اندازهء ریش آن عزیز از دست رفته ،اندکی کمتر از میزان مقرر بوده و فلذا در یک قیام و قعود بر آن می شوند که حدود الهی را که شیرین ترین آن شلاق است، در مورد آن جسد بی جان اجرا فرمایند. 

باری فدوی، و لابد شما نیز، بر این باور بودید که اخلاق خداپسندانهء برادران، در شتاب پیشرفت های جهان امروز اندکی تعدیل می شود که بموجب سند منگوله دار پیوست، چنین نیست و چند دههء دیگر هم باید صبر کنید! 

  *بی بی سی فارسی - فرمانده پلیس ولسوالی دهراوده ولایت ارزگان در جنوب افغانستان می‌گوید طالبان جسد شاه محمد شاه، فرمانده کشته شده این ولسوالی را بعد از یک ماه از قبر بیرون آورده و سر بریدند. به گفته جان محمد کریمی، فرمانده پلیس دهراود، این حادثه روز پنجشنبه گذشته (چهارم جدی/دی) اتفاق افتاد./ گویا

بله، حدود الهی شوخی ندارد، نکند خدای نخواسته، اعتراضی دارید!؟

مصادرهء مجازی!

تا آنجا که فدوی بیاد دارد، عملیات خداپسندانهء برادران، عمدتاً در حوزهء اموال غیر منقولی بوده است که البته بخاطر خدا و احساس تکلیف شرعی، هنوز در آنها سکونت دارند. در باب رقص هم، چیزی جز شلاق بیاد نمی آورد و بر این پایه، خبر زیر مبتنی بر مصادرهء رقص، برای فدوی منتظرالظهورهم تازه ست:

* ایران وایر - صفحه اینستاگرام «پارمیس»، دختر نوجوانی که ویدیوهایی از رقصیدن خود منتشر می‌کرد، با بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده از سوی «مقام قضایی» مصادره شد. طرفداران پارمیس - که او را در لوکیشنی با دو باند ایستاده و یک تلویزیون، می‌شناسند - روز 4 دی 1399، زمانی که به صفحه او مراجعه کردند با یک لوگوی ناشناس و با توضیح «فضای مجازی سالم حق شماست» روبه‌رو شدند. در توضیحات تنها پست اینستاگرامی این صفحه آمده است: «این پیج به دستور مقام قضایی به علت انتشار تصاویر نامتعارف، تا اطلاع ثانوی مسدود می‌باشد.»

فدوی این فقره را نیز برای جوری جنس و بنقل از همان منبع، در پی می آورد:

*اخیراً مسئول روابط عمومی اداره پست «هرمزگان»، پس از انتشار ویدیوی رقص اش برکنار و بازداشت شده بود. همچنین در یک برنامهء تلویزیونی در صدا و سیما پس از اینکه مهمان برنامه از مردم خواست در شب یلدا برقصند، مجری برنامه مجبور به عذرخواهی روی آنتن زنده شد.

https://www.youtube.com/watch?v=T0XaMfwnNDM&feature=emb_logo

رقص جدید پارمیس جوون (خنده هاتو قربون) 

زیاده حیرتی نیست..

درد سراختلاف نسَخ   

این اختلاف نسخ هم همواره اسباب دردسر بوده است؛ نشد که فدوی خواسته باشد در پژوهشی نقل قولی کند و ناگزیر نباشد که ضبط های گوناگون را در هامش  پژوهش نیاورد. باری امروز هم فدوی منتظرالظهور در دپارتمان "پای درد دل مردم دارالخرافه"، سرگرم بررسی عریضه های مؤمنین و مؤمناتT کثرالله امثالهمT بود که به عریضهء زیر رسید:

* عسگری: ساخت نفتکش غول‌پیکر توسط متخصصان متعهد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) مشت محکمی بود بر دهان استکبار جهانی و کسانی که می‌گفتند ایرانی‌ها فقط بلدند آبگوشت بزباش درست کنند!

در پاسخ و همینطور سرپائی عرض میکند که آخر این چه فرمایش بی در و پیکری ست، برادر عسگری؟ مگر در زیر دریائی نمی شود آبگوشت بز باش خورد؟! اصلاً منظور جناب خیام هم در مصرع سوم از آن رباعی معروف همین است، منتهای مراتب، کاتبان نابکار در استنساخ دچار لغزش شده و بجای "بزباش"، "خوش باش" ضبط کرده اند؛ نگاه کنید:

"خوش باش" که بعد از من و تو ماه بسی(1)

  که البته ضبط صحیح  چنین است:

"بُز باش"! (2) که بعد از من و تو ماه  بسی....

____________________________________

(1) چون عمر بسر رسد،چه بغداد و چه بلخ

پیمانه چو پر شود، چه شيرين و چه تلخ

"خوش باش" که بعد از من و تو ماه بسی

از سـلخ بـغره آید از  غره بـسلخ

(2) در اینجا منظور آبگوشت نیست بلکه خودِ آن چارپای گرامی ست.

 

رأی گیری زود هنگام  

فدوی، در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبری بهجت اثر بوجه زیر رسید:

* مصطفی تاج زاده: از حالا عکس ظریف و روحانی را با لباس زندان منتشر می کنند! / گویا، تیت، بنقل از اصلاحات نیوز

فدوی در تحشیه  عرض می کند که او هم مانند شهروندانی که هنوز زنده اند، یک فقره رأی بیشتر ندارد که همینجا می دهد و آن اینکه، آن لباس به تن حضرت آقا می برازد و بس!.. تعارف هم ندارد. فدوی منتظرالظهور بلحاظ ارادتی که به مقام معظم رهبری دامت تخریباته دارد(1) فقط حاضر است به ملاقات حضرت آقا در زندان برود و کاری بکار آن دو فقره عملهء بیت، که انگشت بیست و یکم معظم له هم حساب نمی شوند، ندارد، گفته باشد!

زیاده عرضی نیست.

مساعدهء مکتبی

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه می دارد که برادران متولی وزارت بهداشت بیت، بحمدالله والمنة، با "تهدیدات" خداوند متعال، و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج)، و رهنمودهای داهیانهء اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، سرانجام دل شان به رحم آمد و با پرداخت مساعدهء قابل توجهی به کادر درمان موافقت فرمودند. فدوی مراتب را ضمن تبریک و تسلیت، بشرح زیر آگهی و سند مصور و منگوله دارش را نیز برای جوریِ جنس، علاوه می کند:

* پیشنهاد عجیب وزارت بهداشت برای روز پرستار؛ به جای پرداخت معوقات برای پرستاران بوق و سوت بزنید! / بهار نیوز

و در ادامهء خبر میمنت اثر: 

* گروه جامعه: پیشنهاد وزارت بهداشت برای به صدا در آمدن بوق‌ها و زنگ‌ها در بزرگداشت روز پرستار (30 آذر) با گلایه پرستاران و تکرار مطالبات شان همراه شد: «خواهشمند است در راستای قدردانی از پرستاران و مدافعان سلامت این مرز و بوم، در تاریخ شنبه 29/9/99 در اقدامی نمادین راس ساعت 20، سوت قطارها و کشتی‌ها و زنگ کارخانجات و صنایع به صدا درآید».

و اما برخی پرسنل طناز آن نیرو، با "واکنش‌هایی با طعم تلخ طنز"(1) برادران را قدری کیسه کشیده اند.

* نامهء دکتر جهانپور در صفحه اینستاگرامی خانه پرستار بازنشر شد و کامنت‌های گلایه‌آمیز بسیاری به همراه داشت:

* میخوان برای پرستاران سوت بزنن، دستشون درد نکنه. پرستاران هم برای امرار معاش، پیش بقال و صاحب‌خونه و قصاب سوت میزنن.

* شما همسان‌سازی حقوق پرستاران شرکتی رو انجام بدین، ما شب و روز سوت بلبلی می‌زنیم.

* کارانه‌ها رو پرداخت کنید ما خودمون از خوشحالی سوت می‌زنیم.

____________________________

1. "طعم تلخ طنز" نام برنامه تلویزیونی فدوی بوده است که 201  اپیزد از آن از 4 سال پیش در تلویزیون میهن، تولید، اجرا و پخش می شده است.

جراحی عمومی

فدوی بر این باور بود و هنوز هم هست که دانش مکتبی وی در شاخهء طب اسلامی، بقدر کفایت است. بویژه آنکه فدوی منتظرالظهور، محضر پزشکان بدون مغز (پزشکان بدون مرز سابق- م) که توسط حضرات استادی "تبریزیان" و "روازاده" به شایستگی نمایندگی می شود، شدیداً درک کرده و با داروهای شفابخش آن مانند داروی چهار فصل امام موسی کاظم(ع) و البته روغن بنفشه آشنا است!.. لکن، همانگونه که در مدارس طب خاج پرستان معمول و مرسوم است، فدوی نيز قصد دارد برای تکمیل اطلاعات خود، دورهء تکمیلی زیر در حوزهء جراحی را بگذاراند شما هم اگر دوست دارید، بسم الله!..

نمونه ای از جراحی های جدید که همگی نیز با موفقیت انجام شده است را بنقل از برادر بی بی سی،در پی ملاحظه میکنید:

* در یکی از تاره‌ترین موارد، مجید، شخصیت محبوب و آشنای کتاب قصه‌های مجید نوشته هوشنگ مرادی‌ کرمانی، ‌نمازخوان شده است. پیشتر نیز در مواردی دیگر "لشکر اسلام" به داستان نادر ابراهیمی اضافه و واژهء ا "ملا" از حکایت‌های ملانصرالدین حذف شده است، "آخوندک" به "راهبک" تغییر یافته است و بر تن عریان دهقان فداکار که پیراهنش را برای نجات قطار درآورده و آتش زده بود، لباس کرده‌اند و تصویر دختران را از جلد کتاب ریاضی بریده‌اند.

جهت مزید آگاهی می افزاید که تولیت بخش جراحی در کف با کفایت جراح عالیقدری ست که صاحب عناوین و افتخارات زیر است:

* از علی ذوعلم، روحانی 65 ساله، به‌عنوان "جراح" آموزش ‌و پرورش نام برده می‌شود. کار تدوین سند برنامهء درسی ملی، سال1384، با تشکیل دبیرخانه‌ای در دفتر او آغاز شد. نتیجهء جراحی او اخباری است که تاکنون سه ‌بار وزیر آموزش‌ و پرورش را وادار به عذرخواهی و واکنش کرده است.

زیاده دوره ای نیست.

فدوی یک فقرهء دیگر را برای جوری جنس، علاوه میکند:

و اما خاج پرستان را که می شناسید، در مجموع چیزی سرشان نمی شود و اساساً علت اینکه ما  500 سال از 300 سال پیش آنان عقب تریم، اتفاقاً همین نکته است. باری، خاج پرستان بجای اینکه از برادران ما پیروی کرده روی جلد کتاب ها را از لوث وجود زنان پاک کنند، برعکس عمل کرده اند، نگاه کنید:

جراحی موضعی!

  و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جستار، چنین روایت کرده اند که شهروندی را عقرب زده بود. پنداری نیش عقرب که تازه از "ره کین" هم نبوده است، چندان کارساز افتاد که دوست ما، بحال مرگ افتاد. بزرگوار از آنجا که مرگ توسط عقرب را کسر شأن خود می دانست، به اطرافیان گفت که اگر یک وقت طوریش شد، نگویند که در اثر نیش عقرب درگذشته، بلکه بگویند که در مصاف با پلنگ به شهادت رسیده است!

حالا حکایت خواهر"جوزلین کانو"، معروف به "کیم کارداشیان مکزیک"، است که بگزارش منابع خبری مجازستان، در اثر عمل جراحی باسن، در حالیکه  30 سال بیشتر نداشت، به لقاءالله خوش سلیقه پیوست!(1) کسی چه می داند شاید این ضعیفهء سجادیه هم مانند همشهری ما گفته باشد که بگویند در اثر عمل جراحی قلب درگذشته، نه باسن!.. الله العالم

بهر روی، اگر اين نازنین اگر منتظرالظهور را خبر می کرد، عمراً اگر رضایت به  جراحی آن عضو شریف می داد! 

  زیاده عرضی نیست.

_____________________________________

1. بازخوانی خبر: کیم کارداشیان مکزیک، بعد از عمل جراحی زیبایی باسن، جان خود را از دست داد! جوزلین کانو، مدل بیکینی و اینفلوئنسر مشهور اینستاگرام با بیش از 13 میلیون فالوور، که در دنیای مد و تبلیغ لباس‌های شنا فعالیت داشت، بعد از انجام یک عمل ناموفق بزرگ کردن و فرم دادن باسن درگذشت! جوزلین 30 ساله به کیم کارداشیان مکزیک معروف بود.

******************************************

آخوند مشکی که مدتی نایاب بود، رسید!

***

******************************************

******************************************

******************************************

********************

آکادمی چفیه مالی46 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در چهل و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهر باشند: 

* سروی و فرخی: به نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب، ولایت و رهبری و شهدای سرافراز کشورمان افتخار می‌کنیم که امروز به یک قدرت برتر منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. ایرانی که دولت‌های غربی و شرقی برای پادشاهش ارزشی قائل نبودند، امروز به دغدغه اصلی کشورهای غربی تبدیل شده است و یکی از شعارهای اصلی نامزدهای ریاست دولت‌های ستمگر دنیا نیز مهار ایران است. به کوری چشم آنها ان‌شاءالله انقلاب به صاحب اصلی‌اش سپرده خواهد شد و بساط این قدرت‌های پوشالی را بر باد خواهد داد. 

  * وحیدی: ای جوانان عزیز! جایتان در دفاع مقدس خالی بود. در عملیات خیبر و جزیره مجنون گلوله کلاش بچه‌ها تمام شده بود و رساندن مهمات بسیار دشوار بود ولی دشمنان اسلام صدام را با انواع سلاح‌های پیشرفته مجهز کرده بودند. اما با یاری خداوند قادر متعال و رهبری حکیمانهء امام راحل(ره) پیروزی نصیب ما شد؛ چرا که نگاه رزمندگان به داخل کشور بود و مقاومت متکی بر ایمان آنان جواب داد. امروز نیز با مقاومت به پیروزی می‌رسیم نه با نگاه به خارج و به دست‌های چدنی پوشیده در دستکش مخملین شیطان بزرگ. 

  * سیدکمال حسینی بسیجی و جانباز دفاع مقدس و دبیر ریاضی - تهران: به امید بر سر کار آمدن دولتی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون پاک و مقدس شهیدان راه حق و فضیلت است. اللهم احفظ قائدنا الامام السیدعلی الخامنه‌ای 

* علی اکبرزاده- روستای ندامان صومعه‌سرا: با اینکه یک کشاورز ساده در یکی از روستاهای شمال کشور هستم و هنوز منزل از خودم ندارم ولی خدا را شکر می‌کنم زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه‌ای زندگی می‌کنم. عزت و اقتدار ایران اسلامی بیش از هر چیز دیگر بنده را دلگرم کرده و می‌کند.

8455---0912: به اردوغان توصیه می‌کنم با دم شیر بازی نکند. ما سربازان ولی امرمان امام‌خامنه‌ای هستیم که با آمریکا در عین‌الاسد آن‌گونه رفتار کرد. مواظب باش به سرنوشت صدام دچار نشوی؟!

 * 3354---0914:با واکنش نمایندگان محترم مجلس به یاوه‌گویی اردوغان بعد از سالها به غیرت نمایندگان و مجلس کشورم افتخار کردم و یاد شهید مدرس افتادم. دست مریزاد مجلس! به عنوان یک رزمنده دستتان را می‌فشارم و عرض می‌کنم تا آخرین قطره خون در کنار رهبر عزیزتر از جانمان و نمایندگان با غیرت ایرانی هستم. با چه زبانی بگویند هیچ مسئولی حق ندارد پیام ضعف به خارج بفرستد؟

* 8853---0921: سیاست انفعالی آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان موجب شده بیگانگان علیه ایران گستاخ بشوند. 

 * 2878---0914:  آقای رئیسی که با صداقت و پر تلاش خواب محتکران زالوصفت و مفسدین اقتصادی را آشفته کرده است قطعاً از دعای امام راحل و شهدا و رضایت ولایت و ملت بهره‌مند می‌شوند!

   * سروی: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تا به حال بارها دست به ترورهای ناجوانمردانه زده‌اند و می‌زنند و همواره جز شکست و ذلت در برابر ملت که جان بر کف آماده اجرای فرامین رهبر و مقتدایشان هستند راه به جایی نمی‌برند. امام راحل(ره) فرمودند: «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود.» هر قطره خون شهید موجب حرکت و جوششی خواهد شد که پایه‌های ظلم فرعونیان را به لرزه خواهد انداخت و ان‌شاءا... کشورهای غرب آسیا از شر این ولیده نجس و نامشروع راحت خواهند شد.

 دولابی: سپاهیان عزت‌آفرین! رهبر حکیم و فرزانه انقلاب رسما دستور دادند که مجریان و مسببان این عمل و جنایت ناجوانمردانه مجازات شوند! باید سیلی محکم‌تری از عین‌الاسد به چهره کریه مسببان این جنایت زده شود تا دیگر جرات چنین جنایات هولناکی را به خود ندهند.

* 4038---021: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها فرمودند که قیمت مایحتاج اولیه مردم مثل گوجه فرنگی و پوشک و... به دست آمریکا نیست. بله مشکل از مسئولین بی‌کفایت است. چند هزار مرتبه ایشان باید این حرف را بگویند و کسی توجه نکند؟! آقا شهامت داشته باشید بگویید نمی‌توانم این پست را اداره کنم بروید دنبال کار دیگر. بگذارید این پست‌های مدیریتی در دستان نیروهای دلسوز و شهید داده جهادی باشد، بس است دیگر...

* 3107---0902: رهبر معظم انقلاب از اول فرمودند به آمریکا و آمریکا‌یی‌ها خوش‌بین نیستند ولی دولت آقای روحانی به‌ویژه اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور در برجام بنا را بر اعتماد به دشمن گذاشتند و آنچه که نباید اتفاق بیفتد اتفاق افتاد. حال متوجه شده‌ایم که حق با حضرت آقا بود. البته شناخت امروز ما با هزینه زیاد همراه شده است و دولتمردان باید پاسخگو باشند.

  * 3107---0902: آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری با پررویی تمام دولت را از هر اشکال و نقصی مبرا دانسته است. فقط همین بس که اگر حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از این دولت بخاطر رعایت مصلحت عمومی جامعه نبود از مدت‌ها قبل توسط ملت همه آنان خانه‌نشین می‌شدند و الان در رأس قدرت نبودند. 

 * 0883----031: با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری از نیروی انتظامی و مراجع قضایی درخواست می‌کنم از همین حالا اعلام کنند با برهم‌زنندگان نظم عمومی و اغتشاشگران برخورد جدی و شدیدی خواهند کرد. مردم چه گناهی کرده‌اند اگر بخواهند از نظام و از رهبرشان حمایت کنند و گرفتار دست این اوباش نشوند؟! در ضمن خواهش می‌کنم فکری جدی هم به حال این وضعیت حجاب و اختلاط پسر و دختر در جامعه بشود، امنیت و آزادی از خانواده‌های مذهبی سلب شده است...

 * 0478---0936: اینکه موشک‌باران پایگاه «عین‌الاسد شیطان بزرگ» با فرمان امام خامنه‌ای و توسط سربازان ولایت، چطور به باخت ترامپ جنایتکار انجامید و او را تک‌دوره‌ای کرد، سال‌ها در دانشگاه‌های دنیا تدریس خواهد شد. همان‌طوری که نقش انقلاب اسلامی ایران در تک‌دوره‌ای شدن کارتر، سال‌ها تدریس شد. بعد از جنگ جهانی دوم جز ایران، کسی روی ماشین جنگی آمریکا «خط» هم نینداخته بود چون کسی جرأت آن را نداشت!

* 3949----0912 و 4958----0916 و 2846----0935:  اگر خطری نظام را تهدید کند ما جانبازان دفاع مقدس به فرمان امام خامنه‌ای عزیز آماده جانبازی هستیم دولت نگران امنیت کشور نباشد. دولت باید همت کند اقتصاد را رونق دهد و در مبارزه با فساد با دستگاه قضایی همکاری نماید.

* 7215---0915: رهبر حکیم انقلاب می‌فرمایند سیاست آمریکا در مورد ایران با رفت‌وآمد رئیس‌جمهورهای این کشور تفاوت نمی‌کند. چرا در داخل کشور حرف‌هایی می‌شنویم که دشمن را به طمع می‌اندازد و می‌خواهند مجدداً مسئولین کشور را با وعده‌های توخالی چندین سال پشت سر خود بدوانند تا سرانجام هم مشخص شود همه‌اش سرابی بیش نبوده است؟!

 

از فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

شعبانی فر از قم:

ما همان نسل جوانيم كه ثابت  كرديم در ره  عشق سزاوارتر از صد  مرديم هر زمان بوی خمينی به سر افتد ما  را دور سـيّد علـی  خامنـه ای  می گـرديـم!

***

یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان بعضی امتیازات  لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف،  نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حقِ، بقول عوام، appeal را برای این دسته از مؤمنین، محفوظ می دارد.

_________________________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز، همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به «حُکم قناری» انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

یکم  ژانویة  المرصّع  از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

.*.*.*.*.*December 25th, 2020.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

           ***با آرزوی بهروزی و پیروزی،در سال نو میلادی پیش رو***

                                                    ماما نوئل" در ویرانه‌های موصل 

 

تناسب   

فدوی در مرور اخبار فرامرزی ملتفت شد که مجامع بین المللی خاج پرست،در یک دورخیزمنافقانه حکومت اسلامی مظلوم و معصوم ما را در پیوند با عملیات ایذائی و البته خداپسندانه ی برادران در ایران اسلامی، به اجمال و اختصار بشرح زیر شدیداً محکوم کرده اند : 

به دنبال اعدام روح الله زم خبرنگاری معترض که توسط سپاه پاسداران از عراق ربوده و به ایران انتقال داده شد، وزیر خارجه آمریکا، فرانسه آلمان و بریتانیا و همه اعضای اتحادیه اروپا و سازمان عفو بین الملل، شورای حقوق بشر سازمان ملل و خبرنگاران بدون مرز رژیم تهران را به شدت محکوم کردند./العربیه

و افزون بر این مصیبت، رادوسلاوسیکورسکی، نماینده خاج پرست لهستان در پارلمان اروپا،برادر "یواخیم فون ریبنتروپ "، وزیر امورخارجه آلمان نازی را،  بقول عوام  downgrade کرده و به برادرمحمد(ص) جواد(ع) ظریف ،وزیر خارجه ی بیت،تقلیل داده است! (1).ظلم آیا از این بیشتر هم میشود؟ آخراین چه فرمایش پرتی ست،؟اصلاً  خدا را خوش می آید که اینجور توی سر مال مردم بزنند؟ برادر"یواخیم فون ریبنتروپ"، بیگمان به گرد نعلین  برادرمحمد(ص) جواد(ع) ظریف هم نمیرسد!..فدوی که زیر بار نمیرود زیرا میداند که اگر به این ذلت تن در بدهد،لابد خاج پرستان در گام بعدی،با نوعی اتخاذ سند، پُرروئی بیشتری کرده و بعنوان نتیجه ی  قهری این معادله،خواهند گفت که اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته هم ، با برادرهیتلر،قابل مقایسه است! که این، گفتن ندارد که قیاس مع الفارق است و برادرهیتلر، انگشت بیست و یکم ،مقام معظم رهبری ما هم نمی شود !

زیاده اعتراضی نیست

19دسامبر 020 سانفرانسیسکو.

 

  1. تشبیه جواد ظریف به وزیر خارجه هیتلر

آقای رادک سیکورسکی عضو ارشد پارلمان اروپا و وزیر خارجه پیشین لهستان در سخنانی در ‌المان اروپا با تشبیه لبخند جواد ظریف به لبخندهای وزیر خارجه آلمان در زمان هیتلر، گفت:«دفعه بعد که با ظریف ملاقات می‌کنید به یاد داشته باشید او چه رژیمی را نمایندگی می‌کند»

مرغ یکپا  

فدوی با ملاحظه ی تیترخبری، بکلی از کوره بدر شد، شما هم ببینید:

رهبر ایران برای مذاکره با آمریکا چراغ سبز نشان داد /العربیه

یعنی چه؟ مگر داریم؟ فدوی تقریباً تردید ندارد که خاج پرستان، استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل لعنة الله علیهم اجمعین، از طریق اجنه، مقام معظم رهبری دامت تخریباته را چیز خور کرده اند.زیرا تا آنجا که فدوی منتظرالظهورمیداند، معظم له اهل این بی ناموسی ها نیست.بله بمصداق ، شعار ولائیِ  "ما اهل کوفه نیستیم که علی(ع) تنها بماند" ! اگر حتا اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ضاعف الله پُرستاته هم رضایت بدهد، فدوی زیر بار نمی رود، کوتاه سخن،مگر از روی نعش او رد بشوید؛ چراغ سبز، بی  چراغ سبز، " تمام دیانت ما سیاست ماست،تمام سیاست ما،دیانت ماست"! بعبارد دیگر، ما جز چراغ قرمز، رنگ دیگری نداریم، معطل نشین! والسلام!

توافق  

جهت آگاهی معاندین ، زنادقه و ضدانقلاب که ناجوانمردانه شایع کرده اند که بین فدوی منتظرالظهور و مقام معظم رهبری دامت تخریباته شکرآب، و دیگردر هیچ زمینه ای تفاهم نداریم، (1)نمونه ی خلاف آنرا برای رو کم کنی وبشرح زیرعرضه میکند -تا اعدام شود، هرآنکه نتواند دید!:

"دشمنی‌ها فقط مخصوص آمریکای ترامپ نیست که با رفتن آن تمام شود."

به کوری چشم ضدانقلاب  عرض میکند که فدوی در اینمورد با معظم له  شدیداً هم عقیده (1)و بر این باوراست که برخی دکانها را نمیشود بست!

زیاده عرضی نیست

پی نوشت

  1. اگر قرار باشد که از همین آغاز دشنامهای رکیک حواله کنید، عمامه مان شدیداً توی هم میرود، خواهر، برادر خواننده، گفته باشد!؛ پدرجان !..در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات آیات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند ؛ دو میلیونی تان (دوزاری سابق- م) افتاد؟!

خبر بد! 

بغض همه جای فدوی را شدیداً گرفت، خدا بگوید که این خاج پرستان لعنة الله علیهم اجمعین  را چه کند، شما را بخدا نگاه کنید :

سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه 16 دسامبر 2020 در قطعنامه‌ای رژیم ایران را به دلیل نقض گسترده حقوق بشر و اعدام افراد بر اساس اعترافات اجباری محکوم کرد/ العربیه

و برای جوری جنس :

افزون بر این سازمان ملل متحد خواستار آن شد تا رژیم ایران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آزاد و سالم در سال آینده در این کشور را تضمین کند.

باری- فدوی مصیبت وارده را به  حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته برحق  اش،اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته ،و نیزسایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، و توابع سببی و نسبی آنان ضاعف الله اموالهم اجمعین تبریک و تسلیت عرض نموده، بقای عمر بازماندگان را از قاصم الجبارین،مسئلت دارد.   

فاتحه مع الصلوات

 

در باره ی خودزنی !  

سرانجام بر فدوی منتظرالظهورمعلوم شد که خود زنی برادرانه، محدود و منحصر به ماه مبارک محرم و یا باخت اجباری ورزشکاران ایرانی در دیدارهای جهانی با تیم اسرائیل نیست و کاربُرد های خداپسندانه ی دیگری نیز دارد و از آن میان :

تيربار اتوماتيک قاتل فخری‌زاده ساخت ایران از آب در آمد! / گویا- تیتر

و برای جوری جنس

وب‌سایت «خبر آنلاین» امروز شنبه 12 دسامبر 2020 تصویر سلاحی را منتشر کرد که به گفته این رسانه نزدیک به اصولگرایان «فخری‌زاده با آن ترور شده بود»، این در حالی است که «خبرگزاری تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران دو سال پیش و در تاریخ 30 ژانویه 2018 همین تصویر را منتشر و در آن تاریخ مدعی شده بود که این سلاح پیشرفته و خودکار، ساخت ایران است!

البته گفتن ندارد که  ذغال خوب، که همانا آن نیسان آبی معروف باشد،بی تأثیر نبوده است:

زیاده جسارت است

 

حوِّل حالنا!    

پنداری اقتصاد ولائی، که بعلت فقدان لوازم یدکی، مدتها درگاراژ بسرمیبُرد،سرانجام وبعون الله و با "تهدیدات"خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج)،سرانجام و شیهه کشان،ازتعمیرگاه خارج شده است! (1) اینهم سند منگوله دارش: 

خبری که در لابلای اخبار انتخابات آمریکا گم شد / تیتر

محسن رضایی وعده دلاری داد: هر ایرانی، در آمد سرانه ۵۰ هزار دلار ي

انتخاب - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اقتصاد و تولید ملی ما راه بیفتد هیچ ایرانی نیست که درآمد سرانه آن زیر ۵۰ هزار دلار باشد؛ همه چیز برای این جهش و تحول آماده است./بنقل ازگویا

فدوی منتظرالظهورحوصله ندارد که آیه ی فوق را به پیروزی برادربایدن گره بزند لکن تا یادش نرفته همین جا و برای جوریِ جنس بیافزاید که همان زمان یادآورشد که مطابق نصّ صریح حضرت امام(ل)، اقتصاد مال خره و براین پایه،اقتصاد ایران باید به طویله برود، نه تعمیرگاه ! باری ،بین خودمان باشد چون ضدانقلاب بیهوش است عرض میکند که فدوی بارها به برادررضائی شدیداً توصیه کرده است ومیکند که ازاستعمال مواد سنتی- صنعتی، بصورت مخلوط، اکیداً خودداری کند که عاقبت خوبی ندارد،لکن گوش نمیکند که !؛ پنداری نرود چماق آهنین در سر!، فلذا و بفرموده : 

مصرع 

تیغ سزاست هرکه را،درکِ سخن نمیکند!

پی نوشت

1- اقتصاد ایران باید به تعمیرگاه برود ! /فارس-محسن رضائی در مبارزات انتخاباتی آبدارخانه ی بیت 1392

وی با بیان اینکه من به عنوان کارشناس مسائل اقتصادی باید واقعیت را بگویم، افزود: اقتصاد ملی ایران نیازمند نوسازی است و باید اقتصاد را به تعمیرگاهی برده و نوسازی کرد!

از عواقب آزادی بیان!    

فدوی از دور، خشم مبسوطی را  دید، که داشت از دارالخرُافه،بشرح زیر، زبانه میکشید:

شرم نمی‌کنید، دارید برای مردم شاخ و شانه می‌کشید؟/ امید کاجیان-انصاف نیوز،بنقل از گویا- تیتر

و در ادامه ی مویه:

شرم نمی‌کنید؟! دیگر بس است. دیگر برای این مردم چه گذاشته‌اید که هرروز باید تصاویر خشونت شما با مردمان‌تان را ببینند و از ترس دم نزنند و زیر لب به غر زدن و پچ‌پچ کردن‌ها قناعت کنند.

مردم زخم‌خورده از آبان۹۸، از دلار سی‌هزار تومانی، از اقتصاد افسارگسیخته کنونی و از کرونای لعنتی، تا چه وقت باید شاهد قدرت‌نمایی‌های شمایی باشند که در لباس مقدس امنیت براین مردمان با هردلیل و مدرکی ظلم روا می‌دارید و البته که چه نجیب مردمانی هستیم ما که باز هم با سکوت می‌گذریم و در باره جورج فلوید آمریکایی آنگونه که رسانه‌های داخلی می‌خواهند بحث می‌کنیم. هنوز صحنه‌های تصاویر خشونت‌آمیز برخی از ماموران قبلی که در ملاءعام متهمان و مجرمان و البته چه دیگران را بر زمین کشیدند، کتک زدند و با خود بردند و یا سوار بر ماشین و با بلندگو ، فریاد رسوایی‌شان را سر دادند و بر سرو صورتشان کوفتند تا بلند بگویند غلط کردم نگذشته که این بار پخش شدن تصاویر مردی که حالا با هر خطا و جرمی که کرده دست بسته به میله‌ها و با شوکر برقی و گاز فلفل جلوی دیدگان همه به جانش افتاده‌اید تا جان بدهد. لابد این هم خطایی سهوی بوده مثل همان برخورد قبلی با دزدان و مجرمانی که سوار بر ماشین جلوی دیدگان مردم می‌زدیدشان تا فریاد شکر خوردن سر دهند! تو را به خدا بگویید شما قصدتان تنبیه است یا شاخ و شانه کشیدن برای باقی مردم که اینگونه انسانی را در مقابل دیدگانشان شکنجه می‌دهید؟

مگر جان و رمقی هم برای این ملت مانده که بخواهید برایشان این چنین قدرت‌نمایی هم بکنید و چه بسا مردمانی که این روزها از خود می‌پرسند شما که در جلو چشم ملت و در روز روشن چنین می‌کنید در پس پرده و دور از چشم‌ها چه خواهید کرد؟

...تمام شد، برادرکاجیان؟  بسیار خوب، مشکلی نیست، لطفاً به فدوی و بی تعارف بفرمائید که آیا شما خودتان و به زبان خوش به دانشگاه میروید( زندان - م) ، ویا بی احتیاطی کرده و در معیت برادران عازم دانشگاه میشوید؟! لکن دراین قسم ، با توجه به اقدامات خداپسندانه ی اخیر نیروی محترم انتظامیِ بیت برعلیه مردم، بسیار مُستبَعد است که زنده به دانشگاه ( زندان - م) برسید ، گفته باشد،برادر کاجیان ! البته فدوی اینرا هم در حاشیه بگوید که جامعه ی شکوهمند اسلامی ما، اینقدرها هم که ضدانقلاب میگوید، خر تو خرنیست ومطابق نصّ صریح حضرت آقا، شما مجاز به سوءاستفاده ی بهینه از آزادیهای موجود،و نیز مُخیّربه گزینش مراتب زیرهستید، تا "اعدام" شود،هرآنکه نتواند دید!:

گزینه 1 : "تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور" مشوب کردن افکار عمومی، حمل و استعمال مواد مخدر و البته لواط..

تنبیه خداپسندانه : 8 سال حبس و محرومیت شغلی ، نفی بلد و  145 ضربه شلاق برای جوریِ جنس

گزینه 2 : - توهین به مسؤلین نظام - توهین به مقام معظم رهبری- سبّ ائمه طاهرین(ع- س - ص- عج) و تهیه و اعترافات تلویزیونی بمنظور اخذ اقاریر لازم و پخش آن به چند زبان زنده و مرده ی جهان

تنبیه خداپسندانه : دوبار و نیم اعدام- لاجرعه سرکشیدن جام زهر بجای اعلیحضرت العظما خامنه ای(ضپ)-399  ضربه شلاق با کابل برق فشار قوی وچند فقره ی شکنجه ی ملیح دیگر که متعاقباً برآورد وضمیمه خواهد شد.

27 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

زیاده عرضی نیست

مرگ ممنوع!   

فدوی و پیش ازاین، مدتها در جهل مرکب خود دست و پا میزد و می پنداشت که زنان ناسپاس ایرانی، فقط در زمان حیات، تحت تعقیب حضرات آیات هستند که خبر زیر او را از اشتباه درآورد ؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش:

سنگ قبر عجیب زنان پایتخت! / تبیان- تیتر

 

و در ادامه خبر حیرت اثر:

 

این روزها وقتی از قبرستان گذر می کنیم شاهد تصاویری به دور از هر گونه غیرتی می شویم ! که بیشتر نمایانگر تجمل گرایی، چشم و هم چشمی هستند تا بیانگر فلسفه مرگ و اینکه ما از خاک آمدیم و به سوی خاک بازمیگردیم.

فدوی البته و همچنان در این پندار،افکار و آرزو بود که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،با گذشت زمان کوتاه آمده و از سر تقصیرات اموات مؤنث میگذرند؛ لکن پژوهشهای وی خوشبختانه خلاف آنرا ثابت کرد! نگاه کنید:

عصر پنجشنبه گذشته که تعدادی از شهروندان رویان برای زیارت اهل قبور و فاتحه‌خوانی بر مزار درگذشتگان خود به آرامگاه این شهر رفتند، با سنگ قبرهای مخدوش شده‌ای مواجه شدند که تصویر روی آن با رنگ پوشانده شده و مشخص نبود چه فرد یا افرادی اقدام به حذف تصویر از روی آن‌ها کرده بودند. این اتفاق فقط در مورد سنگ قبرهایی دیده شد که تصویر صورت بانوان درگذشته روی آن‌ها حکاکی شده بود. / 55 آنلاین نیوز-  ۱۳۹۹/۰۸/۰۴

باری فدوی با آنکه صبرو شکیبائی اش زبانزد است،لکن گاه از دست مؤمنین شدیداً جوش آورده و حتا زنجیر پاره میکند، می پرسید چرا؟ الساعه عرض میکند. واقعیت اینست که فدوی منتظرالظهور با اینکه مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،بقول عوام non stop مصدّع اوقات آقایان علماء اعلام ، ضاعف الله اموالهم اجمعین بشوند و آن بزرگواران را، از خواب قیلوله و نیز پرداختن به وظائف اصلی و خطیر خود ،که همانا دوره کردن تسبیح، و بازی با انگشت بیست و یکم مبارک باشد، منحرف نمایند، شدیداً مخالف است؛ به  معضلات مؤمنین بدون مغز( مصرع نخست پزشکان بدون مرز- م) وفتاوی مراجع عالیقدر، آقایان علماء اعلام ایدهم الله تعالی نگاهی بیاندازید تا بعرض فدوی برسید.باری فدوی بخیل نیست و برای اینکه شما را دست خالی به خانه نفرستاده باشد،استفتاء زیر در پیوند با همین موضوع را،برای جوری جنس، در پی می آورد و خوانندگان محترم ضدانقلابرا به قاصم الجبارین می سپارد : 

 نگرانی از این‌ که آیا حک کردن تصویر زنان بر روی سنگ قبر ممکن است با قوانین شرع هم‌خوانی نداشته باشد باعث شده است برخی سراغ آیت‌الله‌ها بروند و از آنها سوال کنند. در استفتاء شماره ۱۱۸۳ از دفتر آیت‌الله خامنه‌ای آمده است: "نگاه‌کردن به تصویر زن نامحرم، حکم نگاه‌کردن به خود زن نامحرم را ندارد، بنا بر این اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصویر هم متعلّق به زن مسلمانى که بیننده آن را می ‏شناسد نباشد، اشکال ندارد."

دفتر آیت الله نوری همدانی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان تصویر زن فوت شده را در اگهی تسلیت یا ترحیم یا سنگ قبر وی چاپ کرد یا خیر، اعلام کرده که " اگر مفسده داشته باشد، جائز نیست."

دفتر آیت الله موسوی اردبیلی هم در پاسخ به همین سوال نوشته:" اگر تصویر بانوی فوت شده با حجاب اسلامی باشد و مفسده‌ای هم نداشته باشد، اشکال ندارد.".

دفتر آیت الله سیستانی در پاسخ به این پرسش که حکم حک کردن تصویر زن بر روی سنگ قبر از نظر شرع مقدس را چیست اعلام کردن که "به احتیاط واجب جایز نیست."

حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی نیز درباره پاسخ به سوال ؛ حک تصویر بانوان بر روی سنگ مزار ، چه حکمی دارد " حک تصویر بانوان بر روی سنگ مزار نیز فی نفسه اشکال ندارد، به شرط آنکه مفسده ای بر آن مترتب نشود"

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به سوال به پرسش؛ حکّاکی عکس زن بر روی سنگ قبر یا استعمال سنگ قبرهای گران قیمت چه حکمی دارد؟ "پاسخ : هیچ کدام مناسب نیست."

در میان آگهی‌های طراحی سنگ قبر و حکاکی بر روی آن، سنگ‌تراش‌ها در تبلیغاتشان آورده‌اند که چاپ عکس و نوشته به صورت کامپیوتری بر روی سنگ قبر انجام می‌شود. در این آگهی‌ها تاکید شده که طراحی به صورت کامپیوتری انجام می‌شود و برای حکاکی عکس و طرح و گل هم از ابزارهای لیزری استفاده می‌شود. در حالی که این پدیده سال‌ها است همه‌گیر شده ، بهتر است این کار انجام نشود، تصویر بانوی فوت شده در معرض نگاه مرد نامحرم نباشد. به خاطر احترام بهتر است که تصویر زن نباشد و کاری نکنیم که مفسده ای اتفاق بیفتد."/طبیان

از آنجا که مرغ کوپنی مؤمنین  فقط یکپا دارد،فلذا فدوی منتظرالظهور که همواره بصورت میانجی فی مابین مؤمنین و ملت ناسپاس عمل کرده  است،پیشنهاد میکند که زنان کوتاه آمده و نمیرند! و یا اگر میمیرند، تمامی عکسهاشان را نیز مانند مصریان قدیم،با خودبه گور ببرند! ....و من الله التوفیق

25 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

کاهش وزن با تضمین!    

چاق و چله شده اید؟.از اضافه وزن شدیداً رنج می برید؟.نگران نباشید؛ با شیوه های منحصر به فرد ما،در زمان کوتاهی، اگر زنده بمانید،نصف می شوید!

دارندگان تخصص(1) و دو تابعیتی ها (2) ، اولویت دارند و افزون بر آن، از 50% تخفیف ویژه نیز برخوردار خواهند بود. 

  1. احمدرضا جلالی پژوهشگر ایرانی - سوئدی است که جمهوری اسلامی او را برای کنفرانسی علمی به تهران دعوت و سپس بازداشت کرد. او اکنون در خطر اعدام بسر می‌برد.‌

  2.  منظور از دو تابعیتی ها،مقامات حکومت مستضعفان نیستند!

کرونا مارکت

طنز تصویری

 

 

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

والله الموفق والمعین

25 دسامبر المرصّع  از برجام الحرام سنه ی 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*December 18th, 2020.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

اقتصاد پایاپای

فدوی، ضمن مرور خبرهای دارالخرُافه، ملتفت شد که سَر جان برادر روح الله زم بین علما اختلاف افتاده بوده است؛ این معنا را فدوی منتظرالظهور از تیتر خبری زیر دریافت:

* رادیوفردا - پدر روح‌الله زم: به پسرم گفته بودند قرار است با «کسی از آن طرف» مبادله شود!

و در توضیح بیشتر، و بنقل از برادر محمد(ص) علی(ع) زم، پدر مقتول:

* محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم، در یادداشتی می‌گوید که سازمان حفاظت اطلاعات قوهء قضاییه به فرزندش وعده داده بوده است که قرار است طبق نظر ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضاییه، با یک نفر «از آن طرف مبادله» شود./همانجا

و اما یک مقام آگاه بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، با این ذکر مصیبت کلیدی که اختلاف بین علما، از اصول دین حنیف و از مبانی تحکیم شرع انور است، به فرستادهء فدوی یادآور شد که برادران با "آن طرف" کیلوئی حساب می کنند، و برادر روح الله زم، در وزن کشی، شوربختانه صد گرم کم داشته است! و همین موجب شد که نامبرده، روی دست "این طرفی" ها بماند!؛ و بر این پایه، مرجع تقلید عالیقدر فدوی، حضرت آیت الله سید کامبیز موسوی کانادائی دام مجده، اعلام نظر فرمود که بر این باور است که این دومین روح اللهی ست که روی دست ملت مانده است! قاصم الجبارین سومی اش را بخیر کند؛ آمین یا رب العالمین.

درج در پرونده!

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه میدارد که فدوی منتظرالظهور، در خبرهای دارالخرُافه خواند که:

* پدر روح‌الله زم: او تا شب اعدام از تایید حکم خبر نداشت. / بی.بی.سی- تیتر

و در تکمیل خبر:

* محمدعلی زم فاش کرده که پسرش روح‌الله زم تا شب اعدام از تایید حکم خود خبر نداشته است. آقای زم می‌گوید اطلاعات سپاه در روز جمعه 21 آذر به آنها اجازه داده که به همراه اعضای دیگر خانواده با روح‌الله زم ملاقات کنند./ همانجا

لکن یکی از خبرگزاری های برادرانه، ادعای برادر محمد(ص) علی(ع)  زم، پدر روح‌الله زم، را بشرح زیر تکذیب کرده است:

* خبرگزاری مهر به نقل از یک "منبع آگاه" در قوهء قضاییهء ایران آنچه را محمدعلی زم دربارهء اعدام پسرش گفته تکذیب کرده است.

بر پایهء این فرمایش، عکس قضیه نیز ثابت است یعنی برادر روح‌الله، پیشاپیش از اعدام قریب الوقوع خود خبر داشته و لابد از آن استقبال نیز کرده است!.. بگذریم.

و اما پژوهش های فرسایندهء فرستادهء فدوی به مسلخ حاکی ست که تکذیبیهء فوق از بنیان درست نیست. وی در اثبات نظریهء مستدل و محکم خود، سند مصور و منگوله داری را نیز که در پی ملاحظه می کنید پیوست کرده که بروشنی نشان می دهد که  برادر روح‌الله، از اعدام خود هیچ خبر نداشته  است و گرنه ماسک نمی زد!

زیاده مدرکی نیست!

جاخالی مکتبی

پیش از اینها در آن بیت منسوب به استاد طوس می گفتند:

بیت:

که رستم یلی بود در سیستان

منش کرده‌ام رستم داستان

لکن در ماجرای اخیر قتل برادر روح الله زم، بر فدوی معلوم شد که چنین نیست و برادر آیت الله سیستانی که ظاهراً سفر خبرنگار مقتول به انگیزه/ دعوت و... او صورت گرفته، قتل وی را به سکوت برگزار فرموده است؛ و این، البته قابل درک است زیرا:

بیت

شیر شریعت است و بس

حمله نمی کند به کس!

باری، با این حساب، با ضریب اطمینان نسبتاً بالائی میشود گفت:

بیت

تو کردی ورا رستم داستان

وگرنه خری بود در سیستان(1)

زیاده جسارت است.

________________________________________

1. عبدالقادر بغدادی (قرن یازدهم قمری) در لغت شهنامه ذیل «سیستان» بیت زیر را شاهد آورده است:

http://www.rouzbehi.ir

جنگ و گریز

فدوی منتظرالظهور، پا بپای برادران، و البته به یاری سربازان گمنام امام زمان(عج)، دارد تحرکات زنادقه و ضدانقلاب، پیرامون قتل برادر روح الله زم را، همه جا شدیداً رصد می کند تا رستگار شود(1)،که برای دستگرمی، فقره ای از آن را در پی می آورد:

* انجمن قلم آلمان: خیابانی در برلین به اسم روح‌الله زم شود./ صدای آلمان

و در ادامهء خبر منافقانه: 

* شاخهء آلمانی انجمن جهانی قلم (پن) به سنای برلین پیشنهاد داده نام خیابانی که سفارت رژيم اسلامی در آن قرار دارد، به روح‌الله زم تغییر کند تا هر مکاتبه با سفارت، یادآور جنایت صورت گرفته باشد… این انجمن با ابراز تأسف عمیق از اجرای این حکم تاکید کرده که کشتن زم نباید برای ایران بدون پیامد و هزینه سیاسی و اقتصادی بماند.

همانطور که ملاحظه می کنید، خاج پرستان مذکور، هیچ جور ول کن معاملهء ما نیستند زیرا مویه کنان افزوده اند:

* پن همچنین پیشنهاد کرده که بخشی از بلوار عریض Podbielskiallee در برلین به اسم روح‌الله زم نامگذاری شود. این خیابانی است که سفارت جمهوری اسلامی در آن قرار دارد. لیندر سوکوف، معاون انجمن پن آلمان می‌‌گوید: «از سنای برلین تقاضا می‌کنیم که هر چه زودتر در این باره تصمیم بگیرد تا هر نامه‌ای و پیامی برای سفارت رژيم اسلامی، نام روح‌الله زم بر آن باشد و این جنایت فجیع فراموش نشود.:

 

ملاحظه کردید؟ حال گور پدر ما، اینان حتا به خودشان هم رحم و فکر نمی کنند که اگر قرار باشد کار بهمین منوال پیش رفته، و از آن بدتر، عطف بماسبق نیز بشود، نه تنها در آلمان، بلکه در سرتاسر اروپا، یک خیابان هم باقی نخواهد ماند!

زیاده عرضی نیست..

_______________________________________

 (1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدویمی خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند؛ بقول عوام ok یا سفارشتان را به عملهء بیت بکند؟!

****************************************************

* آقای روحانی اعدام روح الله زم را بر اساس حکم قوه قضائیه خوانده و گفته حکم اعدام بر اساس قوانین ایران وجود دارد و قوهء قضائیه هم که این حکم را صادر و اجرا کرده "از دولت مستقل است"./ گویا

حرفا میزنه حسن / انگار چیزی زده به بدن! 

* سعید خطیب‌زاده، در نشست خبری یک‌شنبه دوم آذر (22 نوامبر)، از جمله به پرسش‌هایی دربارهء هشدار مسافرتی وزارت خارجه آلمان دربارهء سفر دوتابعیتی‌ها به ایران پاسخ داد و این کشور را یکی از کشورهای اروپایی خواند که "در بسیاری از نقض حقوق بشر‌ها دست دارند.!

حرفا میزنه قیصر / چشا میره مغز سر! 

حرفا میزنه قیصر / چشا میرن مغِز سر!

* 9915---0914: واقعیت این است که امروز آمریکا در گرداب مشکلات عدیده قرار گرفته و نیازمند کمک دیگران است. در چنین شرایطی مسئولین و دولتمردان ما باید سیاست هجومی به خود بگیرند نه اینکه صحبت از سازش بکنند.

حرفا میزنه قیصر / چشا میرن مغِز سر!

******************************************

******************************************

* کمیتهء روابط خارجی پارلمان بریتانیا به دولت بوریس جانسون توصیه کرده است که بررسی‌های لازم با هدف احتمالی تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را آغاز کند./ بی.بی.سی

تحشیه فدوی: حالا چه عجله ای داری، برادر روباه پیر؟!

* فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر خارجه کانادا، روز سه‌شنبه گفته است که باور ندارد ساقط کردن پرواز شماره 752 اوکراین در ماه ژانویه با شلیک موشک‌های سپاه در اطراف تهران ناشی از خطای انسانی بوده باشد./ بی.بی.سی

تحشیه فدوی: فدوی هم با شما هم عقیده است و براین باور است که خطای حیوانی ست، برادرفیلیپ .

* راز عمر طولانی در جزیره ژاپنی که ساکنان‌اش بالای صد سال عمر می‌کنند. / یورونیوز- تیتر

تحشیه فدوی: برو بابا!، به گردِ نعلین جنتی ما هم نمی رسند!

* روحانی: کسی جرأت دارد به نیرو‌های مسلح توهین کند؟ بکند ببینید فردایش چه می‌شود /گویا….

تحشیه فدوی: والله برادر، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ.... بین خودمان باشد، ض انقلاب نشنود، ما توهین نکرده هم از عملهء بیت میترسیم!

* نشست تجاری ایران و اروپا در پی «اعدام روح‌الله زم» به تعویق افتاد. / رادیو فردا- تیتر

تحشیه فدوی: ایوای خدا فدوی را بکشد؛ خب می گفتید، جلسه را پیش از قتل روح‌الله زم می گذاشتیم!

* آلمانی تُرک‌ تبار کاشف واکسن کرونا به جمع ۵۰۰ ثروتمند جهان پیوست. / یورونیوز

تحشیه فدوی: "کرونا" شود سبب خیر اگر خدا خواهد!

* اوگور شاهین، مدیرعامل ترک تبار شرکت آلمانی بیون‌تِک که با همکاری شرکت فایزر موفق به کشف و تولید واکسن کووید-19 شده به فهرست 500 فرد ثروتمند جهان پیوست.

تحشیه فدوی: رحمة الله عليه. خوش بگذره انشاالله.

* روایت آبان؛ پنج سال زندان برای جوانی که در آسایشگاه روانی بستری بوده است. /رادیو فردا

تحشیه فدوی: آن جوان اگر حکم می داد، بهتر و عاقلانه تر بود!

* روایت تازهء خبرگزاری فارس: هیچ عامل انسانی در محل ترور محسن فخری‌زاده حضور نداشت. /رادیو فردا

تحشیه فدوی:این چه طرز صحبت کردن است برادر فارس؟ یعنی آن فخرجهان، علیرغم میل باطنی، توسط عوامل حیوانی، به لقاءالله پیوسته است؟!

* غلامحسین اسماعیلی امروز (سه‌شنبه 10 نوامبر/ 20 آبان) در نشست خبری هفتگی خود گفت رهبر ایران با پیشنهاد ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، برای "عفو و تخفیف مجازات 3780 نفر" موافقت کرده است./ بی.بی.سی

تحشیه فدوی: به فدوی مربوط نیست ها،.لکن ملت باید رهبر را عفو کند!

* دستگاه اطلاعاتی آلمان شبکه‌های گسترده ایران در مساجد را زیر نظر گرفته‌ است. / العربیه

تحشیه فدوی: حالا چه عجله ای داشتید؟!

* بانک مرکزی: پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره رشد اقتصادی منفی ایران اشتباه محاسباتی است. /ایران اینترنشنال

تحشیهء فدوی: از همان اشتباه محاسبهء شلیک به هواپیمای اوکراینی؟ / ناو کنارک؟ 

* نیویورک تایمز: اسرائیل مرد شماره 2 القاعده را در تهران ترور کرد! / یورو نیوز

تحشیه فدوی: فدوی مصیبت وارده را به  حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته برحق اش، اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته، و نیز سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، و توابع سببی و نسبی آنان، ضاعف الله اموالهم اجمعین تبریک و تسلیت عرض نموده، بقای عمر بازماندگان را از قاصم الجبارین، مسئلت دارد. فاتحه مع الصلوات.

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

18 دسامبر المرصّع  از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

.*.*.*.*.*December 11th, 2020.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

گزارش شدیداً فرهنگی!

فرستادهء فرهنگی فدوی به ستاد شبهای شعر ولائی بیت بیشرمانه گزارش داد که شب گذشته زمین لرزه شدیدی به قدرت 9.8 ریش ِتر، در حوالی تهرانِ نسبتاً بزرگ رخ داد. مرکز ژئو فیزیک نماز جمعه دانشگاه سابق تهران، محل وقوع  این زلزلهء مهیب را، بموجب سند منگوله دار زیر که از برادر بی.بی.سی نقل می شود(1)، امامزاده طاهر کرج، مزار شاعر نامدار و درگذشتهء ایران، احمد شاملو و در عمق شش کیلومتری زمین تشخیص داده است:

یادآور می شود که این مزار پیش از این، و بدلائل نامعلوم، سابقهء خود زنی نیز داشته است!(2).. از سوی دیگر، فرستادهء فرهنگی فدوی در ادامه و به نقل از یک مقام آگاه بیت، که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، افزوده است که فاضلاب(3) ولائی بیت، شیهه کشان در سرسرای بیت تجمع، و شیهه کشان شعار دادند که:

چرا در قفس هیچکسی، کرکس نیست!؟

و اساساً:

گل شبدر چه کم از لالهء قرمز دارد؟!

زیاده گزارشی نیست!

____________________________________

1. بازخوانی خبر: بی.بی.سی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شعر شاملو را برای قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده نوشت. عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران، بخشی از شعر "مرثیه" احمد شاملو را به یاد قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده نوشته است  احمد شاملو این شعر را در سوگ فروغ فرخزاد، دیگر شاعر پرآوازه ایرانی نوشته بود.آقای صالحی نامی از احمد شاملو یا فروغ فرخزاد نیاورده است.وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول مستقیم سانسور محصولات فرهنگی و ادبیات در ایران است / بی بی سی

2. مزار احمد شاملو برای بار سوم توسط افراد ناشناس تخریب شد/ رادیو فردا- تیتر

3. خاک بر سر این تایپیست سر به هوای فدوی بکنند که پیوسته،آنجای وی را با شاخ گاو ُمدّ ظله العالی در می اندازد. لطفاً لغزش تایپی "فاضلاب" را به "فضلا" اصلاح بفرمایید؛ اجرتان با گربهء  مرتضاعلی(ع)

*************

بازار شبهات

در اینکه مقام معظم رهبری ما، دامت تخریباته، اگر نه محبوب ترین، دستکم یکی از محبوب ترین رهبران ایران که قابلی ندارد، بلکه جهان است، هیچ تردیدی نیست(1) و مراتب، گفتن ندارد که، مورد جماع(2) جهانی نیز هست. خب، با این حساب، این گرد و خاک  قبیحه دیگر یعنی چه؟ این دیگر چه حرکتی ست؟حالا فدوی بکنار، جواب قاصم الجبارین را کی می دهد؟ فدوی که بیضه اش را ندارد، گفته باشد! جداً که خوانندگان محترم ضدانقلاب هم دیگر شورش را بکلی در آورده اند. 

باری آنچه که مایهء خشم و عصیان فدوی منتظرالظهور شده  آن است که این روزها، هر جای مجازستان را که سر می زنی، پُر است از مجالس تسلیم حضرت آقا (ترحیم سابق- م)، و نیز  دعا و ثنا برای برای تسریع در رحلت امام حاضر!:

* گويا نيوز: به گزارش خبرگزاری آناتولی، ایدی کوهن، خبرنگار و تحلیل‌گر اسرائیلی، نیز در توییتی نوشته است که: «حال جسمی خامنه‌ای وخیم است و برخی خبرها حاکی از آن است که او در کما به سر می‌برد.» این خبر در اورشلیم پست نیز منتشر شده که رهبر جمهوری اسلامی به دلیل وضعیت سلامتی خود، قدرت را به فرزندش، مجتبی خامنه‌ای، واگذار کرده است. نیوزویک نيز، به نقل از روزنامه ‌نگاری ایرانی به نام محمد اهوازی، این خبر را منتشر کرده است. در خبر آمده که آیت‌الله خامنه‌ای اختیارات خود را به فرزندش منتقل کرده است، زیرا نگرانی‌ها در مورد سلامتی او افزایش یافته است و کشور با مشکلات فزاینده‌ای با اسرائیل و ایالات متحده روبرو است. به نوشته نیوزویک، اهوازی این خبر را در توییترش به زبان عربی منتشر کرده است.

خب؛ خوانندگان محترم ضدانقلاب، مسئلتن!: اگر مقام مختصر رهبری دامت تخریباته، معاذالله، دوست نداشته باشد که به این زودی ها به لقاءالله بپیوندد، چه کسی را باید ببیند؟ این هم بکنار، به فتوای علمای سلف، رضوان‌الله تعالی عليه  و حشره‌الله مع‌النبيين و‌الصالحين، بهشت خوبست، لکن برای همسایه! از این هم گذشته، شما مگر نمی دانید که سلطنت، موهبتی ست الهی که از پدر به فرزند و از فرزند به نوه و... می رسد؟ پس این گرد و خاک ها دیگر برای چیست، هان؟..

بعدالتحریر:  فدوی یادش رفت بیافزاید که احوط آن است که ملت بموجب اسناد مصور و منگوله دار پیوست، به این شعار؛ «مجتبی بمیری- رهبری رو نبینی»!، و ازین قبیل نیز مانند سایر شعارها توجه نکنند تا رستگار شوند!

__________________________________

1. اگر قرار باشد که از همین آغاز دشنامهای رکیک حواله کنید، عمامه مان شدیداً توی هم میرود، خواهر، برادر خواننده، گفته باشد!؛ پدرجان!..در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف وتمجید از حضرات آیات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند؛ دو میلیونی تان (دوزاری سابق- م) افتاد؟!

2. خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً غلط تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

 

*********

پرسش نامربوط

جداً که در برخی رسانه ها:

پرسش ها میکنه گزارشگر

چشا میره مغز سر!

به تیتر زیر نگاهی بکنید تا بعرض فدوی برسید:

* شهروندان آلمان در زندان ایران‎؛ جمهوری اسلامی از آلمان چه می‌خواهد؟ /رادیو فردا

آخر این چه پرسش نامربوطی ست؟ نخست، و برای دستگرمی، عرض می کند که ما اصولاً بی گروگانگیری، بالا رفتن از دیوار، حمله و تخریب، سفارتها، امورمان پیش نمی رود. دیگر اینکه، ما که مانند شما اهل پارتی بازی نیستیم؛ یعنی، خودی و غریبه سرمان نمی شود. آخراین درست است که ما اتباع خودمان را زندان کنیم، ولی شهروندان انگلیس، آمریکا و … را حبس نکنیم؟ اصلاً جواب مردم را چه بدهیم؟ 

این از شمارهء یک. و اما در باب این پرسش که " جمهوری اسلامی از آلمان چه می‌خواهد؟" عرض میکند که ما در این مورد نیز برعکس شما هستیم؛ یعنی، نخست کار می کنیم و بعد فکر می کنیم!.  مراد فدوی آن است که فی المثل، وقتی که شهروندان آلمان را حبس کردیم، مورد مصرف اش، بعون الله، بعدها پیدا میشود!؛ آخر این هم کاری داشت که مزاحم شدید، برادر رادیو  فردا!؟ 

بعدالتحریر: شاهد از غیب!

* صدای آلمان: فراخوان تجمع در فرانکفورت علیه "گروگان‌گیری" یک آلمانی در ایران. جامعهء جهانی حقوق بشر در آلمان اعلام کرد که به همراه دختر ناهید تقوی و شهردار فرانکفورت روز پنجشنبه دهم دسامبر در مقابل کنسولگری ایران در شهر فرانکفورت تجمع اعتراضی برگزار خواهد کرد.

********

مشاجرهء پارلمانی

همانگونه که خوانندگان محترم ضدانقلاب استحضار دارند، نمایندگان محترم حکومت در مجلس بیت این روزها شدیداً سرگرم تهیه و تنظیم بودجهء 1400 سال پیش اُمّ القراء بوده اند.(1) فرستادهء پارلمانی فدوی از صحن مجلس بیت گزارش داد که با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج)، و البته رهنمودهای داهیانهء اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، بودجهء 1400 سال پیش ایران سابق، تنظیم، تصویب و به استثنای یکی دو مورد جزئی، ختم به خیرشد. 

 همین راستا، فرستادهء پارلمانی فدوی به نقل از یک مقام آگاه در قوّهء باه (مقننه- م) که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود؛ نوشت که خواهر زینب(س) سلیمانی، صبیهء برادر قاسم سلیمانی، بابت ءاچیز بنیاد سلیمانی که می شود بعبارت هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، تحت الحنک رئیس آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین روحانی را گرفته، وی را روی زمین کشانده  و شیهه کشان  فرموده که: «این بود آیا سهم " قاسم کتلت" او از سفرهء کیلومتریِ انقلاب شکوهمند؟" مبلغی که جلوی یک بچهء مکتبی هم بگذارید، قهر می کند؟» 

خبرنگار ما در ادامه نوشته است که رئیس آبدارخانهء بیت(رئیس جمهور- م) کوشیده است که بنت قاسم کتلت را آرام و وی را متقاعد کند که مبلغ ناقابل مذکور بعنوان علی الحساب و پول تو جیبی بوده است و، در مجال مقتضی، مانند تنخواه گردان، تکرار خواهد شد. 

فرستاهء فدوی یک فقره سند منگوله دار را نیز برای جوری جنس، پیوست کرده است:

* به گفتهء سازمان برنامه، بنیاد دختر قاسم سلیمانی امسال هم ده میلیارد تومان بودجه داشت /ایران اینترنشنال- تیتر

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

در متن لایحه‌ء بودجه‌ء سال ۱۴۰۰، که معاون رییس‌جمهور ایران هفته گذشته برای بررسی و تایید به مجلس ارائه داد،‌ «بنیاد قاسم سلیمانی»، تحت نظر زینب سلیمانی، هشت میلیارد و پانصد میلیون تومان بودجه دریافت خواهد کرد.

تا گزارشی دیگر...

_____________________________________

 1. خاک بر سر این تایپیست سر به هوای فدوی بکنند که پیوسته  آنجای وی را با شاخ گاو ُمدّ ظله العالی در می اندازد. لطفاً لغزش تایپی "بودجهء 1400 پیش" را به "بودجهء سال 1400" اصلاح بفرمایید؛ اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

**********

تمرّد ولائی! 

از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان، بین خودمان باشد، ضدانقلاب هم نشنود که فدوی کم کم دارد به فرمایشات اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته می رسد.(1) و اگر نخواسته باشد حاشیه برود، مستقیم می رود سر اصل آیهء نازله، که فرازی باشد از فرمایشات حکیمانهء آن حضرت:

* رهبر جمهوری اسلامی از آموزش بسیاری از علوم انسانی در دانشگاه ها ابراز نارضایتی کرد و گفت: "بسیاری از علوم انسانی مبتنی بر فلسفه هایی است که مبانی آنها مادی گری و بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی است و آموزش این علوم موجب بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می شود و آموزش این علوم انسانی در دانشگاه ها منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانی دینی و اعتقادی خواهد شد."

فدوی این نکتهء سرنوشت ساز را نیز برای جوریِ جنس اضافه می کند که سرپیچی از عدم اجرای فرامین داهیانهء معظم له، عواقب طرب انگیزی هم دارد که در پی بدان اشاره می شود:

* اخبار روز: کامیار ذوقی دانشجوی رشته انسان‌شناسی دانشگاه تهران و از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 1398، توسط دادگاه انقلاب تهران به چهار سال حبس تعلیقی و یک سال حبس تعزیری محکوم شد.سایت هرانا با اعلام این خبر نوشت کامیار ذوقی بر اساس رای بدوی شعبه 15 دادگاه انقلاب، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» در مجموع به پنج سال زندان محکوم شده است.

ناگفته پیداست که "کامیار" نابکار، درس انسان شناسی اش را خوب نخوانده است و گرنه مورد عنایت خاصهء آن سرباز صاحب نام (مافوق سربازان گمنام - م) امام زمان(عج) قرار نمی گرفت؛ فلذا احوط آن است که  "کامیار" نابکار از هر غلط پنج سال بنویسد!

زیاده جریمه ای نیست.

__________________________________________

(1) لطفاً فحش، آن هم از این نوع اش را ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! نکنید که فدوی یک وقت سفارش تان را به عملهء بیت می کند!

**********

بررسی

راستی این خواهر معصومه(س) - نیلوفر سابق -  ابتکار، چه کرده است که اینگونه بیرحمانه مورد هجمهء ضدانقلاب واقع شده و میشود؟! لکن واقعیت آنست که، اگر نام اش را عوض فرموده، بدلیل عدم تشابه نیلوفر به شخص خودش است، و لاغیر!..دیگر اینکه، بالا رفتن از دیوار هم،چاره ای جز افتادن فرد به آن طرف دیوار ندارد، حالا هر دیواری که میخواهد باشد ،حال نامبرده بدشانسی آورده و  دیوار، دیوار سفارت آمریکا بوده است!؛ اینهم تقصیر آن صیفی محجبه ست؟ قدری ملاحظه کنید، نه…

**********

صدای دُهل

فدوی صدای عرّ و تیز توأم با شیهه ای  از دور و بدین مضمون  شنید:

* احمدی‌نژاد از قانون حجاب اجباری در ایران انتقاد کرد!/العربیه- تیتر

و در ادامهء عرّ و تیز بهجت اثر:

* به گفتهء او، مصوبات مجلس باید مورد قبول عامه مردم باشد و اگر مجلس یک قانونی گذاشته و اکثریت جامعه می‌گوید «من قبول ندارم»، اگر مجلس به این مسئله بی‌توجهی کرد «فاقد مشروعیت» است چون این مجلس نمایندهء مردم است و نباید خلاف خواست کسی که او را تعیین کرده، عمل کند.

و اما دیدی که خودت هم قربانی حجاب اجباری شدی، برادر احمدی نژاد؟!..باری مراد فدوی آن است که اگر شمایان، بویژه کلیدالاسلام روحانی، به ضرب چماق و پاشنه کش شرع انور، حجاب اجباری به زنان گرفتار ایرانی تحمیل نمی فرمودید، اکنون می توانستید مثل آدم، موی خواهران، و به تبع آن، پیچش مو را نیز! که در این خبر، اسباب دردسر حضرتت شده است!.. این هم" پیچش مو" که چون زیر چادر برتر حضرت آقاست ( چادر پرکلاغی- م)، ندیدی: «چون این مجلس نماینده مردم است و نباید خلاف خواست کسی که او را تعیین کرده، عمل کند!»

 و اما" پیچش مو" آن بود که این مجلس، نمایندهء هرکس هست، نمایندهء مردم نیست و هم ازینروست که ملت و حکومت، زبان یکدیگر را نمی فهمند، بهمین سادگی، قلذا:

مصرع

برو این دام بر مرغ دگر نه!

زیاده گیسی نیست که دست عملهء بیت بدهد!

************

برآورد

با عنایت به سند مصور و منگوله داری که در پی می آید، فدوی تردیدی ندارد که کلیدالاسلام، ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)! قوی ترین مواد منطقه و جهان را زده است!

زیاده موادی نیست.

**************

شکسته نفسی

اینکه گفته اند و شوربختانه هنوز هم میگویند که برادران، بسیار پُررو و در عین حال سرکش و بلکه مغرور هستند، سخن درست و یا دستکم دقیقی نیست و بی گمان فراهم آوردهء ضدانقلاب و معاندین، لعنة الله علیهم اجمعین، است(1). واقعیت این است که  آن بزرگواران، چنانکه شایع شده است نیستند و بلکه بر عکس، بسیار هم فروتن و متواضع اند(2)؛ مستوره که فراوان است لکن نمونهء تازه و خشخاشی اگر خواسته باشید، بنقل از یورو نیوز و بشرح زیر، در دسترس است:

محمد(ص) جواد(ع) ظریف، وزیر امور خارجه ایران شامگاه یکشنبه در یک پیام توییتری خطاب به همسایگان جمهوری اسلامی نوشت: «ترامپ 70 روز دیگر رفته است و ما برای همیشه اینجا می‌مانیم.» 

فروتنی را ملاحظه کردید؟ وزیر خارجهء بیت، نخواست بگوید که 1400 سال دیگر هم، میزبان ملت پاپی و شل و پاپتی ایران سابق اند!..

زیاده عرضی نیست.

____________________________________

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة، آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست، استفاده کند؛ بقول عوام ok یا سفارش تان را به عملهء بیت بکند؟

(2) قرار شد دشنام، بویژه از این نوع اش را ندهید،خواهر- برادر خواننده، یک وقت عمامه مان توی هم می رود ها، از فدوی گفتن!

*****************

کرونا مارکت

********************************************************

تصاويری از ناظران ايرانی و ترکیه ای در انتخابات پارلمان ونزوئلا! / يورو نیوز

تحشیهء فدوی: کوری عصاکس کور دگر شود!

*******************************************************

طنز تصویری

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

11 دسامبرالمردّد از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

.*.*.*.*.*December 4th, 2020.*.*.*.*.*

«ترور» ز بَر بخوانی، با چارده روایت!

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که اخبار برادرانهء این روزها عمدتاً پیرامون ترور برادر فخری‌زاده دور می زند و فدوی نیز بابت آن البته هیچ حیرتی نمی کند زیرا آنگاه که فرود موی زنی بر فرش و نگاه کردن، و معاذالله لمس آن، موضوع یک استفتاء می شود، در مورد ترور برادر فخری‌زاده آیا نباید بین علما، اختلاف بیفتد؟!

برای دستگرمی، آمار تا لحظهء نگارش این سطور را ملاحظه کنید:

* پنجمین روایت از ترور فخری‌زاده؛‌ گلوله‌ها از بدن محافظ رد شد و به فخری‌زاده خورد!/رادیو فردا-

فدوی دیگر حال و مجال آن را ندارد که میان روایات گوناگون در بدر شود فلذا به یک ناخنک جزئی بسنده میکند: 

* بموجب نخستین روایت: بر اساس این روایت، پس از شلیک‌های اولیه، وانت نیسان منفجر می‌شود و سپس دوباره به فخری‌زاده و محافظان اش شلیک می‌شود و فخری‌زاده در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

و اما یک فقره روایت نیز فدوی دارد که عرض می کند. یک مقام نسبتاً آگاه بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفته است که محل ترور، یعنی "آبسرد" دماوند، آن روز خیلی سرد بوده و برادر مذکور بعلت سینه پهلو به لقاءالله پیوسته و از آنجا به بهشت شرفیاب و سپس به حاج  قاسم، ملحق شده است. فرستادهء فدوی در پایان گزارش محرمانهء خود افزوده است که وانت نیسان در اکثر روایات حضوری آبی رنگ داشته و تصویری از آن را نیز یواشکی، پیوست کرده است که در پی می بینید:

تا روایتی دیگر…

اتهام

...عجب حکایتی ست جان شما!.. فدوی هر قدر شب گرد می خوابد، بامداد که بعون الله بر می خیزد، می بیند که دوباره دراز شده است!...

بله، درست است که فدوی مسؤل تنظیم و تنسیق امور و عریضه های مؤمنین و مؤمناتT کثرالله امثالهمT و تقدیم آنها به شرف عرض آستان ملک پاسبان سپهر اقتدار مجتهدالزمان ملاذ الانام، صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ست، لکن این دلیل نمی شود که، بواسطهء نفوذی که در بیت دارد، نستجیربالله پارتی بازی کرده و هوای همشهریان اش را بیش از سایر هموطنان داشته باشد. علت برائت از مغرضین، خبر زیر است:

* توزیع دو هزار بسته «داروی امام کاظم» برای بیماران کرونا در کرمانشاه! /استان وایر

همانگونه که ملاحظه می کنید، داروی امام (ع) چهار فصل است و کرونا جز کشتار نفوس، هیچ غلط دیگری نمی تواند بکند. فدوی بمنظور رفع اتهام، از شهرستان ها نمایندهء فعال می پذیرد!

زیاده اتهامی نیست.

شرط بندی

فدوی نمی داند که این هزینه های زائد چیست که برادران سالی چند دوبار به اُمّت همیشه در صحنه، بعون الله، تحمیل می فرمایند؟ نمونه اگر خواسته باشید تورقی کوتاه در فجایع اتفاقیه در چند دههء گذشته شماری را به دست می دهد لکن نمونهء به روز تری اگر خواسته باشید، مستورهء زیر دم دست است:

* نخستین نامزد ریاست جمهوری 1400 پا پیش گذاشت؛ دهقان: فضای مذاکره با خارج را فراهم می‌کنم /رادیو فردا

باری، فدوی، با آنکه حتا از زمان جوانی هم اهل قمار و شرط بندی و ازاین قبیل نبوده و، چه عرض کند، شاید هم پیوسته خوف باختن داشته است، لکن این بار به بُرد خود چندان باور دارد که حاضر است روی آن سرمایه گذاری کلان هم بکند، بقول جدّ اعلای فدوی:

بیت:

باور نکنی بيا ببنديم

يک شرط به صرفه برنده

فدوی، با به خطر انداختن جان ناقابل خود، پیشنهاد می کند که بمنظور صرفه جوئی های کلان در بیت المال، تشکیلات زائدی از قبیل: ریاست آبدارخانهء بیت (ریاست جمهوری- م) و مجلس بیت (البته با محتوای آن) تعطیل شود و پس از یکسال، اگر مشکلی پیش آمد، به گردن تبر خورده فدوی!

ادامه:

تخم چه کسی بريد خواهی

با اين قمه های نابرنده؟

بادمجان درمانی!

فدوی در اخبار «مجازستان» به اقدام خداپسنده ای برخورد که همانا ارائهء «بستهء معیشتی» بوجه زیر به ملت مستضعف همیشه در صف است:

* در روستای نظرآباد بوشهر چند کیلو بادمجان به عنوان «بستهء معیشتی» به مردم داده‌اند.

گفتن ندارد که معاندین، حسب شیوهء مرضیه، در بی اهمیت جلوه دادن این خدمت کوشیده و می کوشند، اما نمی دانند که انتخاب بادمجان برای این مأموریت خطیر، خالی از حکمت و سبب نبوده زیرا نامبرده به اقرب احتمال،ن خستین صیفی ای بوده که ایمان آورده است! این هم سند معتبر و منگوله دارش:

* روایت مرسلی در این زمینه در برخی از منابع حدیثی وجود دارد: «وَ کَانَ رَسُولُ اللَّهِ ص فِی دَارِ جَابِرٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ فَقَدَّمَ إِلَیْهِ الْبَاذَنْجَانَ فَجَعَلَ ص یَأْکُلُ فَقَالَ جَابِرٌ إِنَّ فِیهِ لَحَرَارَةً فَقَالَ ص [یَا جَابِرٍ مَهْ‏] إِنَّهَا أَوَّلُ شَجَرَةٍ آمَنَتْ بِاللَّهِ اقْلُوهُ وَ أَنْضِجُوهُ وَ زَیِّتُوهُ وَ لَبِّنُوهُ فَإِنَّهُ یَزِیدُ فِی الْحِکْمَة»(1). پیامبر( صلی الله علیه و آله و سلم ) در خانه جابر بود، بادنجان برایش آوردند، حضرت شروع به خوردن کرد. جابر عرضه داشت که گویا بادمجان گیاهی گرم است! پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: اینگونه نیست اى جابر! بادمجان نخستین گیاهی است که به خدا ایمان آورده؛ آن ‌را با روغن زیتون سرخ کنید و بپزید و نرمش کنید که بر حکمت می‌افزاید. (بنقل از سایت برادر شیعه نیوز)

و اما امّت یک وقت نگران نشود؛ بین خودمان باشد، ضدانقلاب هم نشنود، این «بستهء معیشتی» ته ندارد، یعنی معدن اش در اختیار خودمان است. یک مقام آگاه که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود به فرستادهء فدوی گفت که این «بستهءمعیشتی»، از محصولات امامزاده سیاهدول است که مسقط الرأس بلال حبشی ست!

الله العالم

__________________________________

 [1]. قطب الدین راوندی، سعید بن هبة الله، الدعوات، ص 158، قم، مدرسه امام مهدی (عجه الله تعالی فرجهم الشریف )، چاپ اول، 1407ق.

خوشگذرانی

فدوی تا حواشی «استان وایر» و تیترهای خبری آن را ندیده بود نمی دانست که همشهریان عیاش و رفاه طلب اش در چه وضعیت خوب و رضایت بخشی هستند؛ آنچه که در پی ملاحظه می کنید، فقط عناوین خبری ست:

با تقديم دو تصوير زير که خود فقراتی از عملیات بالا محسوب می شود؛ زیاده عرضی نیست.

نافرمانی ولائی

در پی کاهش شدید جمعیتِ بویژه جوان(1)، مقام معظم رهبری فرمان داد که ملت باید به زبان خوش بچه دار شود و حتا آیت الله گوزو(2) نعلین را آنسوتر گذاشته و سفارش  چهارده فروند فرزند، به نیّت چهارده معصوم(ع- س- ص- عج) را به مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، تکلیف فرموده است. 

فرستادهء فدوی اما در گزارش میدانی خود آورده است که ملت، بدلائلی که بر وی معلوم نشد، فرمایش حضرت آقا(ضپ)(3 ) را به چیزی نگرفته و پیرامون دستور فرزند آوری ایشان اقدامی نکرده و نمی کند. 

نيز از سویی، یک مقام نسبتاً آگاه که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که بجای ملت ورجاوند، خاج پرستان اقدام به باروری کرده اند! و از سوی دیگر، گفته می شود که علت و انگیزهء این اقدام خاج پرستان، نامه هائی بوده است که اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای  دامت تخریباته، خطاب به جوانان خاج پرست نگاشته است. الله العالم.(4)

_____________________________________

1. به کسی، و از آن میان فدوی، هیچ مربوط نیست که ذغال خوب، که همانا  فرار مغزها، اعدام و حبس جوانان و سرانجام گریز و مهاجرت گستردهء آنان به بلاد کفر و معصیت باشد، در این اُفت نفوس جوان، بی تأثیر نبوده است.

2. منظور آیت الله قزوینی ست که دارای نعلین مشکی (کمربند مشکی سابق- م) در گوزیدن در برنامهء زنده تلویزیونی ست. سند مصور و مُگوّز این رکورد جهانی را معاندین می تواند آنلاین ملاحظه کنند.

3. ضپ: مستخرج از فرهنگستان فدوی و مخفف ضاعف الله پسرستاته ست.

4. البته برخی از معاندين حسود اين عکس را ساختگی دانسته اند. (ن. ک.)

کرونا مارکت

از میان آگهی های رسیده:

فدوی در صحت و سقم محتوای آگهی ها،مسؤلیتی ندارد!

*********************************************

******************************************

طنز تصویری

**************************************************

* اقتصاد ایران قفل شد /فرارو

 تحشیه فدوی: جای هیچ نگرانی نیست، کلیدالاسلام روحانی را خبر کنید!

* اکبر طبری: در خانهء صادق لاریجانی بازداشت شدم. / بی.بی.سی

 تحشیه فدوی: خب تو هم میخواستی مانند برادر سارق لاریجانی، جاخالی بدی، برادر طبری!

* چینی‌ها در معادن قم چه می‌خواهند؟ / ایندیپندنت

تحشیه فدوی: آخوند!.. این هم آخر کاری داشت که مزاحم شدید؟

* 1800---88: سی و هفت صفت برای دولت آمریکا به مناسبت 13 آبان نوشته‌ام که عبارتند از: بزرگترین دولت تروریستی جهان، بزرگ‌ترین دولت تروریست‌پرور در جهان، بزرگترین ناقض حقوق‌بشر، شیطان بزرگ، جنایتکار، قلدر، مکار، اخاذ، باجگیر، متجاوز، یاغی، بی‌رحم، استعمارگر، استثمارگر، وحشی، وقیح، حیوان صفت، ظالم، ستمگر، دروغگو، ابله، آتش‌افروز، گستاخ، متهاجم، حیله‌گر، زورگو، فتنه‌گر، خبیث، دیکتاتور بین‌المللی، خائن، کینه‌توز، گرگ‌صفت، جفاپیشه، نمک‌نشناس، کلاهبردار، نژادپرست.

تحشیه فدوی: خدا مرگت دهد، سید چه لوسی!

رهبر شورای مسلمانان فرانسه: مسلمانان در این کشور تحت فشار نیستند. /یورو نیوز

تحشیه فدوی: به فدوی مربوط نیست ها؛،لکن فرانسویان در این کشور تحت فشار هستند، برادر محمد(ص) موسوی!

* نیمی از جمعیت کشور در فقربه سر می‌برند. / ایندپندنت فارسی

 تحشیه فدوی: به فتوای علمای سلف، احوط آن است که ملت پاپتی به نیمهء پُر لیوان نگاه کند!

* محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری: بسیاری از مردم در پرداخت اجاره‌خانه‌های خود وامانده‌اند. /مهر- 

تحشیه فدوی: از امکانات دیگر که به اهتمام حضرات آیات بعضاً رایگان هستند استفاده کنند؛ مانند گور خوابی- کارتن خوابی- پشت بام خوابی و... این هم آخر کاری داشت که مصدع اوقات حضرت آقا شدی، برادرمحمد(ص) محمدی(ص) گلپایگانی!

* مصادره جنازه آیت‌الله صانعی توسط لباس شخصی‌ها! /گویا

تحشیه فدوی: وقتی که زنده و مردهء فیل صد تومان باشد، دیگر دعوا ندارد! 

*****************************************

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

4 دسامبر المرصع از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

 

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*