Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 15, 2020

اختلاف فتاوی

    فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه دریافت که بابت چگونگی ماسک  ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، و رابطهء آن با ریش مبارک، بین علمای خودی و نخودی، شدیداً اختلاف افتاده است و از آن میان:

    * بلوا و فحاشی میان دولت و مجلس بر سر ماسک روحانی!

    و در توضیح بیشتر:

    * علیرضا معزی، معاون اطلاع رسانی دفتر حسن روحانی، علی اصغر عنابستانی، نمایندۀ سبزوار در مجلس شورای اسلامی، را "دهن دریده" و "فرومایه" خواند، زیرا، نامبرده به شکل ماسک رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی، و دغدغۀ وی برای حفظ خط ریش خود ایراد گرفته آن هم در وضعیتی که مردم به گفتۀ نمایندۀ سبزوار درمانده و گرسنه اند. / رادیو فرانسه - گویا

    باری، فدوی خودش می داند که اختلاف بین علما، ایدهم الله تعالی، از مبانی تحکیم شرع انور است، لکن از آنجا که مقام معظم رهبری (ضپ) بعنوان فصل الخطاب،در این باب هنوز ساکت است، و فدوی  منتظرالظهور خوف آن دارد که این ماجرا محل سوء استفادهء بهینهء معاندین و زنادقه واقع شود، فلذا ماسک زیر را که قابلیت پوشاندن ریش کلیهء حضرات آیات و از آن میان کلیدالاسلام روحانی را داراست، بعنوان ختم کلام، عرضه میکند:

زیاده ماسکی نیست

14 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

تبدیل به احسن!

    بگزارش آن عزیز از دست رفته در "صدای پای آب":

    * بند رختي پيدا بود، سينه بندي بي تاب!...

    امروزه اما بگزارش مصورِ فدوی منتظرالظهور:

    * بند رختي پيدا بود، ماسک هائی بي تاب!...

    زیاده ویروسی نیست!

شهید

    فدوی ضمن بررسی اخبار فرامرزی، با یکی از مدافعان حرم در هند آشنا شد! 

    فدوی منتظرالظهور بخیل نیست و می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز بقول معروف، لذت اش را ببرند:

    * مردی هندی که از ستایشگران ترامپ بود، چهار روز برای بهبودی رئیس جمهور آمریکا از کووید 19 روزه گرفت. این مرد 32 ساله بر اثر ایست قلبی در بیمارستان درگذشت(1).

    زیاده مدافعی نیست.

    13 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

________________________________

1. ادامهء خبر: بوسا کریشنا راجو از بیماری رئیس جمهور آمریکا چنان غصه‌دار شد که برای بهبود او چهار روز تمام روزه خشک و کامل گرفت و شب و روز برای تندرستی ترامپ دعا کرد و تنها موقعی آب و غذا به دهان گذاشت که از بهبودی رئیس جمهور آمریکا مطمئن شد.

پدیده

    فدوی، تا آنجا که بیاد می آورد، «پشت بام» جز برای "ویلون زن روی بام"، عددی نبوده و کسی اساساً یادش نمی افتاده است! تا اینکه با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب برحق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، پشت بام هم سرانجام دارای شأن و اعتباری شد و ملت جان و مال باخته،که بعلت افزایش درآمد و ارتقاء رفاه خانه و کاشانهء خود را ازدست داده اند، رو به اجارهء پشت بام ها آوردند! شما هم ملاحظه کنید:

    * آفتاب‌‌نیوز:در روزهای ابتدایی تیرماه، فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌ سازان مسکن، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیدهء “پشت‌بام خوابی” و اجارهء پشت ‌بام منازل برای شب ‌خوابی از سوی کارگران و اقشار کم‌درآمد، گفت: اینکه شخص به وضعیتی برسد که، به دلیل نداشتن مسکن مناسب، برای خوابیدن در پشت ‌بام خانهء شخص دیگر هزینه پرداخت کند، یک فکاهی دردناک اما از بدیهیات حوزه مسکن کشور است./ خبربان

    لکن یکوقت تصور نفرمایید که پشت بام همواره درغم استیصال مردم شرکت داشته و در شادی های ایشان شریک نبوده است، خیر چنین نیست که عجالتاً بعنوان مستوره، شرکت پشت بام  درعروسی شهروندان را ذکر میکند 

    * عروسی روی پشت بام در ایران در دوران کرونا بدون مهمان. / گویا

(حمید جان، ويدئو را برداشته اند)

    یک مورد" ستون خوابی" نیز دیده شده که در مجال آتی بدان اشاره خواهد شد. 

    زیاده پدیده ای نیست.

گاوبانگی در اسلام

    خواهشمند است به لیست بالا بلند محرومیت های خداپسندانهء زنان در جامعهء شکوهمند اسلامی، مورد تازهء زیر را هم علاوه بفرمایید تا رستگار شوید:

    * ممنوعیت ورود زنان به مناطق چهارگانهء محیط‌ زیست همزمان با فصل جفتگیری گوزن‌ها! /کیهان لندن

    و اما در پیوند با حل این معضل شرعی، یک مقام نسبتاً آگاه بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود به فدوی گفت که نمایندهء آتش به اختیاری به محل سکونت گوزن‌های قرمز گسیل داشته تا با آن گوزن های نابکار مذاکره و آنها را از جفت گیری منصرف نمایند! و من الله التوفیق.

بکجا چنین شتابان؟!

    فدوی در مرور خبرهای درونمرزی ملتفت شد که: 

    * در پی تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران محمد جواد ظریف به چین شتافت./ العربیه

    واقعیت این است که وزیر خارجهء بیت، شوربختانه دراین باب چیزی به فدوی نگفت و رفت! وگرنه  خدمت با سعادت شان عرض می کرد که آخر شما چرا زحمت کشیدید، برادر محمد(ص) جواد(ع)؟، خب می گفتید تا یکی از برادران مؤمن و معتقد چینی، خدمت برسد، همگی شکل هم اند و توفیری ندارند!

*********************************************************

طنز تصویری

*************

در بلاد کفر و زندقه اتفاق افتاد!

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی، به خبر شگفت انگیز زیر با این تیتر رسید:

    * دوست با مرام میلیون‌ها دلار را قسمت کرد./ یورو نیوز

    و در ادامهء خبر حیرت اثر:

    * مردی از اهالی ایالت ویسکانسین آمریکا بر اساس قولی که سی سال پیش به دوست اش داده بود، میلیون‌ها دلار به او داد. این مرد که تام کوک نام دارد با دوست اش به نام جوزف فینی، در سال 1992 دست یکدیگر را فشرده و به هم قول داده بودند که اگر هر کدام شان در بخت‌آزمایی برنده شد، پول خود را با دیگری قسمت کند. یک ماه پیش در شهر منومنی این اتفاق افتاد و بلیط معروف «پاور بال»، که در دست تام بود، برنده اعلام شد. احتمال برنده شدن در این قمار یک در 292 میلیون بوده است.

    ...و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که:  

    زیاده عرضی نیست.

کرونای طبقاتی!

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که فدوی در مرور خبرهای کرونائی امروز، ملتفت شد که برادر کرونا هم طاقت نیاورده و طبقاتی شده است! دو محصول برای جاخالی دادن به کرونا ویژهء مستضعفین و مستکبرین را در پی ملاحظه میکنید:

    * کت ضد کرونا هم وارد بازار شد. هر یک از این کت‌ها حاوی حدود 11 کیلومتر رشته مسی در رنگ‌های مختلف است که در سه لایه بیرونی کت بافته شده و بقیه لایه‌های این کت هم از پشم است. «استیو تیدبال» موسس شرکت «Vollebak» به خبرنگاران گفت: این کت که بیشتر از رشته‌های فلزی ساخته شده حاوی 65 درصد مس است. به گفتهء او، هر یک از این کت‌ها حاوی حدود 11 کیلومتر رشته مسی در رنگ‌های مختلف است که در سه لایه بیرونی کت بافته شده و بقیه لایه‌های این کت هم از پشم است. / تیک

    و این هم  پوشش محافظتی  بانوئی در کوبا:

    زیاده طرحی نیست.

از عواقب عروسی!

    فدوی، در برخی خبرها، می بیند که ملت ورجاوند هنوز درگیر مسائل پیش پا افتاده هستند؛ به این تیتر خبری بنقل از دویچه وله نگاه کنید: 

    * 200 نفر در دو مراسم عروسی گلستان کرونا گرفتند./ دویچه وله

    فدوی چه عرض کند؟ از قدیم هم فرموده اند که خود کرده را تدبیر نیست؛ خب می خواستند کرونا را دعوت نکنند!

اخطار

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی، به تیتر ترسناک زیر رسید:

    * قیس الخزعلی تهدید کرد عراق را به آشوب بکشد!

    و در ادامهء خبر وحشت اثر: 

    * قیس الخزعلی، رهبر پیکارجویان مسلح عصائب اهل الحق عراق، در واکنش به بازداشت تعدادی از عناصر حشد الشعبی از سوی دولت این کشور، با تاکید بر اینکه تصمیم بازداشت نیروهای حشد الشعبی از سوی عراق صادر نشده، تهدید کرد عراق را به آشوب می‌کشد./ العربیه

    والله فدوی که وقت ندارد؛ فلذا در پاسخ، همینطور سرپائی عرض میکند که:

مصرع

"دیر آمدی ای نگار سرمست"!

    مراد فدوی آن است که، بقول عوام، "ALREADY" انجام وظیفه شده است و، به اهتمام شیخ الرئیس حضرت آقا و توابع، از عراق، "رمقی به سعی ساقی مانده است"، برادر الخزعلی! 

فدوی و خطای باصره!

    براستی که عجب گرفتاری شده است فدوی؛ چرا که این ذهنیت شش در چهار و در عین حال بازیگوش وی، همچنان همه جای او، بویژه آنجایش را، با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد! بعنوان مستوره  نگاه کنید که  فدوی منتظرالظهور، چگونه برای چندمین بار دچار خطای باصره شد ه و پنداشته که به نماز جماعت خواهران بقول مؤمنین، معاذاالله، ورود کرده است! 

نقد بیطرفانه

    اگر خوانندگان محترم ضدانقلاب، در همین آغاز مقال اوقات فدوی منتظرالظهور را تلخ نکرده و به او ایراد ناوارد نگیرند، عرض می کند که در بگیر و ببندهای دولتی، همیشهء اوقات مقصر برادران نیستند(1) و در این میان، ذغال خوب همt که اشتباهات شهروندان دو تابعیتی باشد، البته بی تأثیر نبوده  و نیست! مستوره  خشخاشی اگر خواسته باشید، الساعه از تنور بیرون آمد:

    * سخنگوی قوهء قضاییهء ایران اعلام کرد که درخواست تجدید نظر در رای صادره برای فریبا عادلخواه رد شده و حکم دادگاه بدوی تایید شده است. فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی- فرانسوی، که به عنوان انسان ‌شناس دانشگاه ساینس پو کار می‌کرد، سال گذشته به اتهام جاسوسی بازداشت شد. رسانه‌های ایران در تاریخ 16 مه 2020 گزارش دادند که قوهء قضائیهء این کشور، عادلخواه را به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به حکم غیرقطعی 6 سال حبس محکوم کرد که امروز سخنگوی قوه قضاییه از قطعی شدن آن خبر داد. /.العربیه

    گرفتید؟ نه؟! خوانندگان محترم ضدانقلاب هم به این خنگی جداً که نوبر است! پدر جان! بموجب سند منگوله دار بالا، فریبا درس اش را درست نخوانده است!، آخر این چگونه انسان شناسی ست که گونهء از ابتدائی ترین از آن را نمی شناسد؟، بله؟..

    بر این پایه، خود کرده را تدبیر نیست!

____________________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید؛ احوط آنست که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید، شاید بقول حضرت امام(ل) خنده دار باشد! خواهر-  برادر خواننده! 

تغییر کاربری!

    تا آنجا که فدوی منتظرالظهور می داند، واژهء مرکب "تغییر کاربری" نوعی تغییر در بهره برداری ست که معمولاً در ملک و املاک پیش می آید؛ مانند استفاده از ساختمان بعد از احداث، و بنوعی غیر از آنچه در محتوای طرح و پروانه ساختمان، قید گردیده است. و اما فدوی با ذکر این مقدمهء کوتاه مباهی ست که به آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب برساند که با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب البته برحق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، و نیز سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، تغییر کاربری "سطل آشغال" به "رستوران مستضعفان" و نیز" زایشگاه مستضعفان" عملیاتی شد. در پی، اسناد مصور و منگوله دارش را ملاحظه می کنید:

رستوران مستضعفان:

خاصیت دیگر: نمایش رأی!

توصیه:

زایشگاه مستضعفان:

    بموجب سند منگوله دار زیر، شما همچنان می توانید از بازار بچه فروشی که از تأسیسات حضرات آیات است، سود ببرید:

    * استان‌وایر: یک دلال نوزاد خبر داده که قیمت نوزاد در ایران رو به گرانی است و در حال حاضر هر نوزاد بین 35 تا 45 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. /کیهان- گویا

    لکن  اگر بخواهید که ارزانتر و بلکه رایگان تمام بشود، به تیتر زیر مراجعه کنید:

    * نوزاد تازه متولد شده‌ای که در سطل زباله رها شده بود توسط تکنسین‌ های اورژانس نجات یافت./ تیک

    زیاده عرضی نیست.

سرد و گرم

    فدوی نمی داند که چرا رؤیت یک تیتر خبری، او را، همزمان، غمگین و نیز شادمان کرد، شما هم ملاحظه کنید:

    * عبدالسلام؛ نابغه مسلمانی که فراموش شد!/ بی.بی.سی

    فدوی اندکی بعد، البته خودش به تنهائی، سبب را کشف کرد که همانا شادی (نابغه) و غمی (فراموش شد) ست که در جمله مستتر است. 

    بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، فدوی عادت ندارد که از ناحیهء مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، مستقر در خاورمیانهء امام (ل) و پیامبر خیز(ع- س- ص - عج)، خبرهای مفرح و درست و درمانی بشنود. خبرها عمدتاً از نوعی ست که، بقول عوام، " already" می دانید! و برادران گرامی از آن به اسلام هراسی یاد می فرمایند، که البته وجود خارجی ندارد! 

    باری، فدوی بخش غمگین تیتر را رها و روی پارهء شادی آور آن متمرکز شد. با خود اندیشید که دانشمندی چنین قَدَر(1) بعید است که در تیررس اسلام عزیز بوده و صدمه ای دیده باشد که با مرور ادامهء خبر ملتفت شد که آن بزرگوار نتواسته در برابر اژدر اسلام عزیز جاخالی بدهد! این هم سند منگوله دارش:

    * عبدالسلام اولین پاکستانی بود که نوبل فیزیک گرفت. او آنچنان به ریشه های خود و بهبود وضع مردم کشورش متعهد بود که هنگام دریافت جایزهء نوبل از پادشاه سوئد دستار به سر کرد. حتی در سخنرانی بعد از دریافت جایزه هم از قرآن نقل قول کرد./ همانجا 

    ادامهء پژوهش های فدوی حاکی ست که این، بقول عوام، "error" پنداری ارثی بوده است و نامبرده بی تقصیر است! 

    * پدرش معلم بود. می‌گفت تولد سلام نتیجه الهامی ست است که هنگام نماز جمعه از خداوند دریافت کرده. و در نتیجه این پسرش را از دیگر فرزندان اش برتر می‌دانست. /همانجا 

    بهر روی، فدوی در پایان پژوهش خود علت فراموش شدن بزرگوار را دریافت، شما را نمی داند!

_________________________________

(1) او برندهء یک بورس تحصیلی شد و به دانشگاه کمبریج در بریتانیا رفت. آن زمان یکی از معدود افرادی بود که از آسیای جنوبی در کالج سنت جان حضور داشتند. ولی عشق اش به زادگاه اش باعث شد به محض پایان دورهء دکتری به لاهور برگردد و به عنوان استاد ریاضیات مشغول شود. سال 1979، محمد عبدالسلام، دانشمند پاکستانی، نوبل فیزیک را برد. تحقیقات او در تعریف نظریهء فیزیک ذرات بسیار مهم بود. کار عبدالسلام به نوعی مقدمهء کشف «هیگز بوزون» بود - ذره‌ای که جرم ذرات دیگر از آن می‌آید و بالاخره در سال 2012 رویت شد./ همانجا

***********************************************

    هزار سال  دیگر در تاریخ می‌نویسند، سلسله ای بود بنام "سگجونیان"! که نه دلار 27 هزار تومنی، نه تخم مرغ دونه ای 1600 تومن، نه پراید 100 میلیون تومنی، نه سکهء 13 میلیونی، نه کرونا،

نه تحریم، نه تورم، و نه بیکاری، نتونست بکشتشون؛ تازه میگفتن آخر هفته کجا بریم؟! 

00000000000000000000000000000000000

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

14 اکتبر المعذب از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 8, 2020

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

                           با اندوه درگذشت استاد شجریان

*********************************************

خبر خوب

    * یارانه معیشتی مهرماه، بمبلغ یک دلار و پنجاه سنت، امشب واریز شد! – علی برکت الله!

فقه هسته ای

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی به خبری بنقل از صدای آلمان رسید که قدری باعث نگرانی اش شد و در شک بین صفر تا 90 درجه شدیداً سرگردان شد. قضیه راجع است به ساخت توالتی توسط برادر ناسا که 23 میلیون دلار وجه رایج ممالک محروسهء امریک خرج برداشته است!، بی آنکه  نظر ما را، که در این باب حرف آخر را می زنیم و سند مصور و منگوله دارش نیز پیوست است، جویا شده باشند! ملاحظه کنید:

    * توالت 23 میلیون دلاری: ناسا با هزینهء 23 میلیون دلاری یک توالت جدید فضایی برای فضانوردان ساخته است. شرکت آئودی نسخه‌ای از A3 را معرفی کرده است که سوخت آن گاز طبیعی یا سی‌ان‌جی است. شرکتی موفق به ساخت یک هواپیما شش نفره با سوخت هیدروژن شده است.

    باری از آنجا که فدوی وقت و حوصلهء حضور در مناقشات علمای خودمان و خاج پرستان پیرامون تعیین زاویه توالت با قبله را ندارد، فلذا فدوی برادر ناسا را با حاج آقا کارشناس هندسی- هسته ای تنها میگذارد.

و من الله التوفیق

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_xSSiAIg-8I&feature=emb_logo

 ************

وام

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه میدارد که همگان، و حتا حضرات آیات عظام و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، و نیز توابع سببی و نسبی آنان، کثرالله امثالهم، می دانند که فدوی  منتظرالظهور تاکنون از ایشان درخواستی نداشته و این نخستین باری ست که به این فعل قبیح مبادرت می کند. سبب نیز تیتری بود از برادر بی.بی.سی که با رؤیت آن "حالتی رفت که محراب به فریاد آمد"!.. شما هم ملاحظه کنید تا بعرض او برسید:

    * دادگاهی در آمریکا، ایران را به پرداخت 1.4 میلیارد دلار به خانواده رابرت لوینسون* محکوم کرد.

    و اما از آنجا که کفگیر ملت ورجاوند شدیداً به ته دیگ خورده و از ایشان "رمقی به سعی ساقی مانده ست"، فلذا درخواست فدوی از حضرات این است که اگر زحمت نیست، هزینهء این فقره از گروگانگیری را این بار خودشان و از دشداشهء مبارک، پرداخت فرمایند. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

    زیاده درخواستی نیست

    6 اکتبر020 سانفرانسیسکو

پی نوشت

* دادگاهی در آمریکا دولت ایران را به پرداخت بیش از ۱/۴ میلیارد دلار غرامت به خانواده رابرت لوینسون، مامور سابق اف‌بی‌آی، محکوم کرده که ۱۳ سال پیش در جزیره کیش ناپدید شد. / همانجا

از دست دادن یک پروفسور دیگر!

    خوانندگان محترم ضدانقلاب، نخست و برای دستگرمی، به خبر زیر نگاه کنید و سپس، به تصویر و زیر نویس اش که پس از آن می آید:

    * استان‌وایر- دادگاه تجدید نظر بوشهر حکم جدایی فرزند خواندهء دو ساله یک زوج مسیحی را صادر کرد. «مریم فلاحی» و «سام خسروی» زوج مسیحی هستند که از 10 هفتگی سرپرستی دختری به نام «لیدیا» را برعهده گرفته‌اند. در حکم صادره آمده است به دلیل مسلمان‌ زاده بودن این کودک، خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی وی را برعهده داشته باشد.

    زیاده عرضی نیست.

فرار قهرمانانه!

    فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به تیتر زیر رسید:

    * امامان جمعهء اصفهان* و بجنورد از تهدید خود درباره «ناامن کردن زندگی بدحجابان» عقب ‌نشینی کردند. / ایران اینترنشنال- 

    باری، به مصداق "مست بودم اگر ُگهی خوردم!" از عبید گرامی، پیداست که حضرات آیات ملاط مربوطه را بالمناصفه  تقسیم  فرمودند! نوش جان، گوارای وجود!

____________________________________

* سید ‌یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه أصفهان، در دیدار جانشین معاونت اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده انتظامی استان أصفهان گفت: «باید فضای جامعه را برای افرادی که کشف حجاب می کنند و تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به راحتی در خیابان ها و پارک ها هنجارشکنی کنند.» / تلگرام

*****************

جهل مرکب!

    فدوی براستی گاه از خودش شدیداً نا امید می شود. در توضیح بیشتر عرض می کند که وی، در تمامی این سال های طلائی!، با عنایت  به رأفت اسلامی، که از همه جای ایشان می ریزد، قویاً براین باور بود که نمایندگان محترم بیت در دانشگاه ها (زندان- م)، به زندانیان سیاسی، B12 تزریق می فرمایند، سپس با خود اندیشید خب چه عیبی دارد، پزشک فدوی هم همین دارو را برای او تجویز فرموده است و خوشا زندانیان محبس بیت!.. باری- کوتاه سخن، ملاحظهء خبری که در پی می آید فدوی منتظرالظهور را شدیداً بهم ریخت و ملتفت شد که باز حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده، پاره کرده است:

    * ایران وایر - شیما شهرابی: کیانوش سنجری، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر که این روزها در مرخصی درمانی از زندان به سر می‌برد، روز گذشته در یک رشته توییت، تجربهء تلخ و دردناک انتقال از زندان به بیمارستان روانی امین‌آباد (مرکز روان ‌پزشکی رازی) را روایت کرد. او در ابتدای این رشته توییت عنوان کرده که اوایل سال 1398 همراه دو سرباز به مرکز درمانی اعزام می‌شود. تا قبل از دیدن سر در «مرکز روانی امین‌آباد» نمی‌دانسته قرار است به آنجا منتقل شود. به نوشتهء این روزنامه ‌نگار در بدو ورود به او آمپولی تزریق می‌شود که او را دچار فلج ناگهانی می‌کند: «در بدو ورود، مردی که روپوش پرستاری به تن داشت مرا روی تخت خواباند و آمپولی به باسنم تزریق کرد. داشتم بی‌هوش می‌شدم. فکرم از حرکت افتاد. می‌خواستم بپرسم چکار می‌کنی؟ اما دهانم خشک شده بود. کمی بعد متوجه شدم که داخل یک اتاق پنج‌ نفره روی تخت دراز کشیده‌ام و دست راست و پای چپم با دستبند و پابند به تخت زنجیر شده. یک شبانه ‌روز انگار فلج بودم. روز بعد می‌خواستم با پرستار حرف بزنم اما زبانم نمی‌چرخید.»/ بنقل از گویا

    بر این پایه، هر چه داد دارید، بجای آمریکا، سر فدوی بکشید، بلکه دستکم در این سال های واپسین عمر، بقول حضرت امام(ل)، آدم شود!

    زیاده نقطهء ضعفی نیست!

00000000000000000000000000000

حرفا میزنه حسن

انگار چیزی زده به بدن!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه مسعود

از کله بلند میشه دود!

*مرکز آمار ایران نرخ تورم دوازده ماهِ منتهی به شهریور ماه در ایران را 24 درصد اعلام کرده است./

 بی بی سی

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

وزیر خارجه ایران همچنین تاکید کرده که ایالات متحده پس از بازگشت به برجام

باید خسارات تحریم‌های وارده به ایران را پیش از هرگونه مذاکره و گفتگو بپردازد./ یورو نیوز

حرفا میزنه جواد

انگار که زده مواد!

کشف

    فدوی در مرور خبرهای دارالخُرافه و بنقل از رئیس سازمان توسعه تجارت بیت، ملتفت شد که:

    * شانزده میلیارد یورو ارز صادراتی "به ایران بازنگشته است"!/ رادیو فردا 

    فدوی، که آب کُری را که در دست اش بود زمین گذاشته و مراتب را در اوقات شرعی خاج پرستان، بقید 72 فوریت به آگاهی مبادی ذیربط  در بلاد کفر و زندقه رساند؛ بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، یک مقام خاج پرست که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که آن «مبلغ» به غرب پناهنده شده است. فدوی بی تقصیر اشت!

    زیاده "ارزی" نیست.

ایران ناز

****************

اعتراض کرونائی!

    هاپوئی که تصویرش را در پی ملاحظه میکند، شکایتنامه ای به نمایندگی از حیوانات بدفتر فدوی تحویل و رسید دریافت کرده است. وی ضمن اعتراض به حیوان آزاری عموما، و سگ آزاری در ایران  خصوصا! تصویر زیر را نیز بعنوان سند منگوله دار، پیوست کرده است:  

بهشت و جهنم

    فدوی پیش از اینها گفته و نوشته بود که حیوانات هم خوشبخت و بدبخت دارند و در یک کلام، در ممالک امام و پیامبرخیز (ع- س- ص- عج...)، سرنوشت آنها  مانند سرنوشت مردم شان است! لکن نمی داند چرا اوضاع حیوانات در ممالک کفر و زندقه چنین نیست و، مانند مردم شان، دارای حقوق و احترام اند به یک مستوره در این باب نگاه کنید:

    * پاندا به جای پاندمی! گاه گذر سریع زمان مایهء دلگرمی است. پیت و پائوله، خرس ‌های پاندا در باغ‌ وحش برلین، اولین سالگرد تولدشان را جشن گرفته‌اند. آن‌ها به مناسبت این روز کیکی نوش جان کردند که از لبو، بامبو و سبزیجات تهیه شده بود. البته بازدید کنندگان باغ وحش امیدوارند که زمان از این پس کمی آهسته‌تر بگذرد، چرا که این خرس‌ها از سوی چین به امانت در اختیار باغ وحش برلین قرار گرفته و باید چند سال دیگر به زادگاه شان بازگردند./ دویچه وله

    و اما پیرامون همتایان شان در آن سوی جهان بخوانید:

    * داعش از 'الاغ انتحاری' برای ترور یک مقام دولت نیجریه استفاده کرد! /بی.بی.سی- تیتر

    و در ادامهء خبر حیرت اثر:

    * شبه‌ن ظامیان گروه مرتبط با داعش در شمال نیجریه با وصل کردن مواد منفجره به یک الاغ او را به سوی کاروان حامل فرماندار ایالت بورنو در شمال نیجریه فرستادند اما محافظان فرماندار با هدف قرار دادن این الاغ نگون‌بخت، او را پیش از رسیدن به کاروان فرماندار منفجر کردند.

طنز تصویری

اندرز

    و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که محمد(ص) آقا داشت خمیازه میکرد، آقا مهدی(عج) گفت ممد(ص) آقا حالا که دهنت باز است، حسین(ع) آقا را هم صدا کن!.. حالا حکایت یکی از حضرات است که توصیهء ملت پسندانه ای بشرح زیر صادر فرمود:

    * آیت الله مسعودی خمینی، عضو ارشد جامعهء مدرسین حوزهء علمیهء قم، رفتارهای اخیر محمود احمدی نژاد را یک تلاش بیهوده دانست و گفت: «بنده به آقای احمدی نژاد سفارش می‌کنم در سال‌های پایانی عمر در خانه بنشیند و به راز و نیاز با خداوند متعال بپردازد«./خبر آنلاین

    باری حاج آقا، "ما را هم ازین نمد کلاهی ست"! 

    مراد فدوی منتظرالظهور آن است، حالا که دهان مبارک هنوز باز است، ممکن است که این توصیهء ملت پسندانه را، به همهء حضرات آیات عظام و حجج اسلام از صدر تا ذیل، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، و توابع سببی و نسبی آنان، ضاعف االله اموالهم اجمعین، تکلیف فرمائید؟

    اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

    زیاده التماسی نیست!

سنجش ارزش ها

    فدوی در مرور خبرهای نسبتاً فرامرزی، ملتفت شد که بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، بخشی از حجاب الله جل جلاله را، نستجیر بالله، به حراج گذاشته اند! تا یادش نرفته همین جا اضافه کند که برندهء خوشبخت این حراج، خواهری نسبتاً ایرانی و بنام "سمیه نور" بوده است:

    و در ادامهء خبر میمنت اثر:

    فدوی نخست  شدیداً خشمگین شد که این چه بی ناموسی ست که معاذالله، سر خداوند تبارک و تعالی در آورده اند؟ لکن اندکی بعد که خشم اش را مدیریت کرد، بیاد آورد که در کلیپی دیده است که:

    * سازمان حفظ آثار خميني، براى نجات از كرونا و غلبه بر آن، زير شلواري خميني را بر بيمارستان هاى طهران مرور داده تا پزشكان و پرستاران و بيماران آن را ببوسند و تبرك جويند و از گزند كرونا در امان باشند"!

    این هم سند مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=dE0P8bvyKFg

    باری، فدوی منتظرالظهور، قدری با خود خلوت، عمامه اش را قاضی، و خود را بضرب پاشنه کش متقاعد کرد که وقتی که تنبان حضرت امام(ل)، بوسه گاه اهل علم / پرسنل بیمارستان می شود، حجابِ الله، نباید چنین قدر و قیمتی داشته باشد؟!

    زیاده تنبانی نیست که درآورد!

تکلیف شرعی

    فدوی همواره دوستدار آدمیان زیرک بوده و کوشیده است که آنان را پشتیبانی و حتا، با وجود فقدان استطاعت مالی، به ایشان جایزه هم بدهد! حال بعنوان مستوره، معادلهء یک مجهولی زیر را به آزمون می گذارد تا رستگار شود:

    * مذاکره ایران با گروه بین‌المللی تحقیق پرواز اوکراینی بدون نتیجه مشخص پایان یافت. / بی.بی.سی

    متقاضیان، بعنوان مشق شب، اسثنائأ بجای پرتقال فروش، پیدا کنید که آیا موردی را سراغ دارند که ایرانِ برادران، در مذاکره ای با خاج پرستان، به نتیجه رسیده باشد!

    زیاده مسأله ای نیست.

000000000000000000000000000000000

آلبوم کودکان کار

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

9 اکتبرالمجسّم  از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 1, 2020

«منگ» بودم اگر..!

    برادر حسین(ع) شریعتمداری - که سر بُریده می دارد دوست - بی احتیاطی کرده و پاچهء آیت الله سیستانی، روحانی مقیم عراق، را شدیداً گرفته  تا آنجا که نعلین معظم له، جِر خورده است!

    وی در مقام کاتولیک تر از پاپ، خطاب به ایشان شیهه کشان سخنی به شرح زیر زده است: 

     * حسین شریعتمداری درخواست آیت‌الله سیستانی برای نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق را "دون شأن و جایگاه" او خواند. او در حالی سازمان ملل را فاقد صلاحیت خوانده که خامنه‌ای پذیرش قطعنامهء همین سازمان را "مدبرانه" دانسته است./ بی.بی.سی

    نامبرده البته بر آن طلبهء معتکف چندان هم  سخت نگرفته و در واقع، مایه کاری حساب فرموده است:

    * مدیرمسئول کیهان بر این باور خود تأکید کرده که با توجه به "هوشمندی آمیخته به حکمت آیت‌الله سیستانی"، در گزارش دفتر این مرجع شیعه اشتباهی رخ داده و بی‌دقتی شده است! شریعتمداری در ادامه نوشته است: «انتظار آن است که دفتر معظم‌له این بخش از گزارش ملاقات یاد‌ شده را تصحیح کند، چرا که حضرت ایشان یکی از مراجع عالیقدر تشیع و متعلق به جهان اسلام هستند.»/ صدای آلمان- گویا

    و اما، پایان سخن شنو "که او را" چه رسید:

    * ماجرای یادداشت حسین شریعتمداری در انتقاد از آیت‌الله سیستانی که واکنش‌منفی برخی از چهره‌های سیاسی عراق را در پی داشت با عذرخواهی و اعتراف مدیرمسوول کیهان به برداشت نادرست اش از اظهارات نقل شده از آیت الله سیستانی پایان یافت./ الف

    فاتحه مع الصلوات

    حسن ختام: آش برادر حسین(ع) شریعتمداری آنقدر شور است که سر و صدای آیت الله آشپز باشی هم، بوجه زیر در آمده بوده است!:

    * آیت الله بهجت به حسین شریعتمداری: آخرت ‌تان سخت است!/ گویا-انصاف نیوز

پی نوشت / سابقه:

    *علی سیستانی 23 شهریور، در دیدار با جنین هنیس پلاسخارت، نمایندهء ویژهء دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق، ضمن حمایت از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور، خواسته بود که برای تضمین شفافیت و سلامت انتخابات نمایندگان این نهاد بین‌المللی بر آن نظارت کنند.

"منگ" بودم اگر گُهی خوردم!

مأموریت

    منّت خدای را عزّوجل که طاعت اش موجب قربت است و بشکر اندرش مزید نعمت؛ لکن فدوی نمی داند که چرا در جامعهء شکوهمند اسلامی، هر نفسی که فرو می رود، "مخلّ" حیات است و چون برمی آید "مخرّب" ذات؟!..

    بهمین جهت برادر احمدی نژاد، ریاست محترم پیشین آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، که از اُمّت بکلی قطع امید کرده است، برای نجات جهان که در عهده اوست، دست بدامن خواهر "آنجلینا جولی" شده و خطاب به آن ضعیفهء سجادیه گفته است: 

بیت

حُسنت به اتفاق ملاحت، جهان گرفت

آری به اتفاق، جهان میتوان گرفت!

    فدوی برای جوری جنس، سند مصور و منگوله دارش را نیز، پیوست می کند:

    * محمود احمدی‌نژاد رئیس ‌جمهوری پیشین ایران روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 با انتشار توئیتی خطاب به آنجلینا جولی بازیگر سرشناس هالیوود و سفیر سازمان ملل اعلام کرد که او و جولی می‌توانند با هم اوضاع جهان را درست کنند. رئیس‌جمهوری سابق ایران در صفحه توئیترش نوشت: «با صحبت صريح شما دربارهء وجود تبعيض بنيادين در جهان موافقم. تبعيض، فقر، جنگ و نا امنی محصول مديريت فعلی است؛ كه بر قدرت طلبی و سلطه جويی استوار است. جامعهء انسانی نيازمند احترام، صحبت، همكاری و صداقت است. با هم می‌توانیم اوضاع را درست کنیم.»/ العربیه

    و اما یک مقام نسبتاً آگاهِ بیت، که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که ریاست محترم فعلی آبدارخانهء بیت، کلیدالاسلام حسن روحانی، خطاب به برادر احمدی نژاد شیهه کشان گفته است که: حاج آقا صبر کن که منم بیام!

    زیاده گزارشی نیست

    29 سپتامبر 020  - سانفدانسیسکو

بی طاقتی

    فدوی که شوربختانه از زمان نوجوانی با ادبیات و هنر شدیداً درگیر بوده است، بیاد نمی آورد که در این مدت طولانی، در مصرف بیت مشهور "پریرو تاب مستوری ندارد"، دچار مشکل شده باشد جز این بار که فدوی، دور از جان شما، در شک بین 2 و  3 شدیداً گیر کرده است که چگونه رهبر معظم انقلاب را، با آن هیبت خدادادی، "پریرو"  قلمداد کند؟!

    و اما وجه تداعی این مخمصه، اخلاق پسندیدهء معظم له است که با آنکه، بفرموده، هیچکاره است، لکن بطور خودجوش در همه جای زندگی  آحاد جامعه، اعم از خصوصی، عمومی و آموزشی و...، حضوری تعیین کننده دارد! و فقط یک فقره که "فضای مجازی"  باشد مانده بود که معظم له طاقت نیاورده و با عمامهء مبارک، یا علی(ع) گویان، "سر از روزن" درآورده اند! باری- سند مصور و منگوله دارش را اگر خواسته باشید، بشرح زیر در دسترس است: 

    * عکس معنادار سایت رهبر انقلاب. پوستر جدید سایت رهبر انقلاب از جدیدترین بیانات آیت‌الله خامنه‌ای درباره فضای مجازی منتشر شد. به گزارش خبر آنلاین، در این پوستر بخشی از بیانات معظم له منتشر شده که فرموده اند «فضای مجازی بدون اختیار ما، دارد مدیریت می شود و عوامل مسلط بین المللی در این فضا از لحاظ خبردهی، خبر رسانی، تحلیل داده ها و هزاران کار دیگر به شدت فعالند. نمی شود مردم مان را در این فضا بی پناه رها کنیم.»

    زیاده جسارت است..

نقد ادبی- اقتصادی!

    فدوی لحظاتی پیش، خبر بهجت اثر زیر را دریافت کرد:

    * دلار به کانال ۳۰ هزار تومان نزدیک ‌تر شد. / رادیو فردا

    لکن لازم به تذکر نیست؛ فدوی خودش می داند که حضرات آیات در این مخمصه دخالتی نداشته و ندارند و این ماجرا، بقول اهل فلسفه، قدیم است و نه حادث!.. و حتا حوالی قرن هفتم و هشتم نیز دیده شده است، و گرنه استاد سخن، چرا باید نخست در غزلی به مطلع زیر بفرماید:

بار فراق دوستان، بس که نشست بر دلم

می روم و نمی رود، ناقه به زیر محملم

    و سپس در ادامه  ناگهان بسراید:

ای که مهار می کشی، صبر کن و سبک مرو

کز طرفی تو می کشی، وز طرفی سلاسلم!

آخرِ قصد من تویی، غایت جهد و آرزو

تا نرسم ز دامنت، دست امید نگسلم!

ذکر تو از زبان من، فکر تو از جنان من

چون برود که رفته ای، در رگ و در مفاصلم

بار کشیدهء جفا، پرده دریدهء هوا

راه ز پیش و دل ز پس، واقعه ایست مشکلم!

    فدوی خوانندگان محترم ضد انقلاب را نمی داند، لکن شخصاً می پندارد که ابیات مذکور، پیرامون افزایش شگفت انگیز بهای دلار، لعنة الله علیه، است!

    زیاده پژوهشی نیست. 

دوگانه سوز!

    فدوی هنوز هم بیاد می آورد که حضرت امام(ل) در سال های قبل از عمل، می فرمود: «میزان، رأی ملت است!» اکنون اما بنظر می رسد که آیهء مذکور بقول عوام upgrade شده است؛ به این شکل: «میزان، پراید است!»

    خب، نقطه سرِسطر؛ فدوی در پژوهش های خود در حوزهء تجارت،به خبر میمنت اثر زیر رسید:

    * قیمت برخی از مدل‌ های لپ‌تاپ در بازار صد میلیون تومان شده است؛ یعنی گران‌تر از یک خودرو پراید در بازار! / تجارت نیوز

    همان منبع، خبر را به سبزه نیز آراسته و در تیتر همچنین آورده است که:  

    * مجموع شش سال حقوق معادل قیمت یک لپ‌تاپ!

    باری از قدیم هم فرموده اند که احتیاج مادر اختراع است و، بر همین پایه، فدوی منتظرالظهور به فکرش رسید که چهار فقره چرخ را بگونه ای طراحی و در زیر لپ‌تاپ تعبیه کند، که هم کار لپ‌تاپ را بکند و هم پراید!

    زیاده اختراعی نیست.. 

بعدالتحریر / کامنت برگزیده: ببخشید این لپ تاپ ارزون قیمت که توو تهرون میدن دویست میلیون تومان … آدرسش کجاهاست؟ چند خوابه است؟ بانک مسکن هم روش وام میده؟ خیلی خوبه ها … خدا خیرتون بده که یه همچین خبرهایی رو واسه ما می زارید و خوشحال مون می کنید … من یه چند تا سهام با نماد وب ملت و وب چغندر و وب هویج و تربچه نقلی و این چیزا توو بورس دارم اگه هفتهء دیگه سبز بشن می تونم همراه با چند گرم طلای زنم و دو سه تا سکهء امامی که داریم بفروشم، از شرکت مون هم یه مقدار وام بگیرم همراه با اون وام بانک مسکن با هر سودی هم باشه حتی 24 درصد ایراد نداره، ضامن معتبر بازاری هم دارم، پیمانکار شرکتمونه فقط خدا کنه بدن … ان شا الله درست میشه و ایشاالله یکیشو می خریم و از این بدبختی و دربدری در می ایم ….هوراااااا بسوی لپ تاپ داری دویست میلیونی 17 متری …..

ارتقاء مقام

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب یادآور می شود که در سال معروف 57، که سال فرود اضطراری حضرت امام(ل) از کرهء ماه به آن تکهء نگونبخت از کرهء زمین باشد، بسیاری از تحصیل کردگان به بلاد کفر و زندقه کوچیدند، و با پذیرش "کار گِل"، به رونق و ارتقاء سطح کارهای خدماتی جوامع خاج پرستان کوشیدند. حال فدوی در مرور اخبار دارالخرُافه، ملتفت شد که مهندسان، همان کار را در جامعهء شکوهمند اسلامی بجان خریدند؛ این هم سند منگوله دارش:

    * مهندسان ایرانی نانوا و مسافر کش شده اند./ اقتصاد سرآمد

    زیاده عرضی نیست.

تخفیف مجازات

    خوانندگان محترم ضدانقلاب، نخست به تصویر دردناک زیر نگاه کنید، و سپس برای التیام جراحات وارده، حکم فدوی را بخوانید:

    پیشنهاد مفید و مختصر فدوی: بجای چهار انگشت، فقط انگشت بیست و یکم حضرات قطع شود!

    زیاده پیشنهادی نیست!

پی نوشت / سابقه: نگرانی از احتمال قطع انگشتان چهار زندانی در ارومیه. قاضی دادگاه اطفال و نوجوانان چندی پیش در آذربایجان غربی حکم داد که چهار متهم به سرقت مجازات "حد" شوند. در حکم این طور نوشته شده است: "قطع چهار انگشت دست راست ایشان از انتهای آن به نحوی که انگشت شست باقی بماند". یک منبع آگاه به بی‌بی‌سی گفت دستور اجرای حکم چند ماه پیش صادر شده است. / بی.بی.سی

دست اش بگرفت و..!

    فدوی سرانجام زیر بار رفت که دلار، لعنة الله علیه، پا دارد. این "ارز" فدوی را رسانه ها نیز تأیید می کنند، شما ملاحظه کنید:

    * قیمت دلار در حال گذر از کانال 28 هزار تومان! / رادیو فردا

    به امید روزی که عالیجناب دلار، پَر هم در بیاورد!

    آمین یا ربّ العالمین

    25 سپتامبر 020

چراغی که بخانه رواست!

    برادران ما، کثرالله امثالهم، در حق همه، حتی خدا نشناسان، برادری کردند! (پول رساندند- م)، جز ما! خودتان ملاحظه کنید:

    * وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید، شرکت «کی‌سایت تکنولوژی» موافقت کرده است تا از جانب یکی از شرکت‌های وابسته قبلی خود به دلیل نقض تحریم‌های ایران، مبلغ 473 هزار دلار جریمه پرداخت کند./ رادیو فردا

    زیاده ارزی نیست.

زیبا سازی!

    راستی مؤمنین چه اصرای دارند که جنت مکان مشقاسم سلیمانی را خوش تیپ تر از آنچه که بود بسازند، شما میدانید؟!

دلار انتحاری!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

دوم اکتبر المرصّع   از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*