Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 30, 2020

از داعشا نه ها!

* راديو فردا: تنهء درختی در پارک ملت مشهد، که یک هنرمند جوان تصویر محمدرضا شجریان را پس از درگذشت او بر آن حک کرده بود، از بیخ بریده شد.

* فدوی قاصم الجبارين را گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری ادامه الله علوّه را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلب فوق ساخته و پرداختهء کارگاه خیال او نيست و خود جنس است؛ و مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، که سر بریده می دارند دوست، چون سری گیر نیاورده اند که ببُرند، به ببریدن سردیس زنده یاد شجریان در مشهد مقدس! اکتفا فرموده اند.

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم!/ زرتشت 

++++++++++++++++++++++++++++++++++

اشاره: شهر شلوغ است و فدوی هم میخواهد شانس خود را

در دنیای بی در و پیکر بیزینس بیازماید بلکه رستگار شود؛

ضمناً، فدوی از شهرستان ها نمایندهء فعال می پذیرد.

احساسات داعشی

فدوی از خوانندگان مؤمن و معتقد ضدانقلاب  درخواست میکند که به او درتلاوت دعای زیر،شدیداً اقتدا کنند، ممنون اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

* یورو نیوز: پیام قاتل معلم فرانسوی به همفکرانش: برادران دعا کنید خدا شهادتم را بپذیرد!

فدوی رجاء واثق دارد که سایربرادران هم در تأسی از برادر مذکور،شهید بشوند؛ آمین یا رب العالمین!

و من الله التوفیق!

سیری ناپذیر

پنداری عطش مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، هنوز فروکش نکرده است. این معنا را فدوی منتظرالظهور از خبر خشخاشی زیر استنباط کرد:

* یورو نیوز: درخواست بایکوت کالاهای فرانسوی در تعدادی از کشورهای مسلمان پس از سخنان ماکرون.

و در ادامهء خبر حیرت اثر:

* رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند محصولات این کشور از چندین سوپرمارکت کشورهای قطر و کویت خارج شده است.درخواست تحریم محصولات فرانسوی روز شنبه در چندین کشور خاورمیانه پس از آنکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که نباید از «کاریکاتورهای پیامبر اسلام کوتاه آمد»، افزایش یافت.رئیس دولت فرانسه این سخنان را روز پنجشنبه همزمان با ادای احترام ملی به ساموئل پاتی، معلمی که از سوی یک مهاجم چچنی سربریده شد بیان کرد. آقای پاتی در کلاس درس «آزادی بیان» کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان نشان داده بود، کاریکاتورهایی که مجله فکاهی شارلی ابدو، منتشر کرده بود.

باری، بباور فدوی، برادران حق دارند(1)! لطفاً داعشیان گرامی را بیاد بیاورید.فدوی که بیاد ندارد که آن بزرگواران، به بریدن سرفقط یکنفر، اکتفا فرموده باشند! فلذا به فتوای علمای سلف،احوط آنست که برای استمالت از برادران در ممالک محروسهء حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج)، سر چند معلم خاج پرست دیگر هم، برای جوریِ جنس، روی سینه شان بگذارند....

و من الله التوفیق!

25 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

از داعشانه های داخلی!

         مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، که سر بریده میدارند دوست، امروز سر ِ گیر نیاوردند که ببُرید،فلذا به ببُرید سردیس زنده یاد شجریان در مشهد مقدس! اکتفا فرمودند!

        فدوی قاصم الجبارين را گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری ادامه الله علوّه را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلب فوق ساخته و پرداختهء کارگاه خیال او نيست و خود جنس است؛ اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش:

          * تنه درختی در پارک ملت مشهد که یک هنرمند جوان تصویر محمدرضا شجریان را پس از درگذشت او بر آن حک کرده بود، از بیخ بریده شد./ رادیو فردا- بنقل از گویا

زیاده ارّه ای نیست!

درخواست

اگر زحمت نیست، لطفاً آبان 98 و ضمائم اش را هم علاوه بفرمایید، اجرتان با گربه مرتضاعلی(ع)!

حضرت معجزه کرد!

فدوی در مرور اخبار کرونائی دارالخرافه، به خبر میمنت اثر زیررسید:

* اعلام پایان کرونا، با مراسم حیرت‌انگیز مشهد!+فیلم / رویداد 24

و در ادامهء خبر بهجت اثر، البته توأم با مبالغی سیاهنمائی!:

* این مراسم ظاهرا با عنوان جشن بیعت و با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌مور برگزار شده. مراسمی با حضور چند هزار نفر جمعیت فشرده و بدون رعایت تمام پروتکل‌ها که بی‌تردید تبعاتی برای هر مشهد خواهد داشت.

و باز هم هراس افکنی:

* سخنگوی وزارت بهداشت: جشن مذهبی که در مشهد برگزار شد جنایت بود! /رادیو فردا- تیتر

فدوی منتظرالظهور،این تکه از خبر را  دیگر کجای دل اش بگذارد؟ به گزارش خبرگزاری ایرنا، سیما سادات لاری روز سه‌شنبه ششم آبان در یک نشست خبری، برگزاری این مراسم را باورنکردنی خوانده و گفته است پس از برگزاری مراسم، «همه اظهار بی اطلاعی می‌کنند و ما نمی‌دانیم چه کسی مجوز داده است؟!

آخر این چه پرسش بیربطی ست، شما دیگر چرا، خواهر سیما؟؛ خب معلوم ست دیگر؛ از حضرت ثامن الائمه (ع) مجوز گرفته اند!، این هم آخر کاری داشت، که مزاحم شدید؟!

زیاده ویروسی نیست.

شکسته نفسی

بنظر میرسد که فروتنی فدوی، گاه باعث میشود که معاندین و زنادقه، او را دستکم بگیرند!.

بیت

بگفتم غلام ام که تن پوشی ام

نگفتن غلام ام که بفروشی ام!

به یک مستوره در این باب نگاه کنید:

* 110 هزار خودرو در انتظار تحویل به مشتریان/ 900 کانتینر قطعات خودرو در گمرک گم شده است؟/ نود اقتصادی

در پاسخ عرض می کند که، برادر معاند!، ما را  ز سر "گمشده" می ترسانی؟ بعبارت دیگر،- من آنم که رستم بوَد پهلوان!-  یعنی، ما کسی هستیم که دکل نفتی هم گم کرده لکن خم به ابرو نیاورده ایم!، حالا شماچه خبرتان است که در پیِ "900 کانتینر قطعات خودرو در گمرک"، که جلوی یک بچهء مکتبی هم بگذاری، قهر می کند!

________________________________

* (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی و مخفف ضاعف االله پُرستاته است.

کار نشد ندارد!

گرچه ذائقهء ملت ورجاوند، بحمدالله والمنة، بکلی از کار افتاده است، لکن بگزارش جراید شریفهء دارالخرافه،آش آشپزخانهء بیت آنقدر شور شده که سر و صدای آیت الله آشپز باشی هم شدیداً، و بوجه زیر، درآمده است:

* مرعشی هم خواهان استعفای روحانی شد: نمی‌شود مملکت را با تعدادی آدم پخمه اداره کرد!/ گویا

فدوی به اینکارها کار ندارد وازقول آن لطیفهء غیر قابل پخش عرض میکند که، "ما کردیم و شد"!

زیاده آشی نیست.

سرپیچی

فدوی از قول برادر محمد(ص)جواد(ع) ظریف، وزیر خارجهء بیت خواند که:

* وزیر خارجه ایران: رئیس جمهور نمی‌شوم!/ العربیه

اولاً، مگر دست خودت است؟! ثانیاً بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، این چه فرمایش بی در و پیکری ست که کردی:

* اگر می گویم در انتخابات سال آینده شرکت نمی‌کنم به دلیل فرار از مشکلات نامزدی و امثالهم نیست بلکه بنده نه تجربه‌ای و نه تخصصی در عرصه مدیریت سیاست‌گذاری‌های کلان یک دولت ندارم. / فرارو

میدانی که معنای این سخن چیست؟ این فی الواقع نوعی نشر اکاذیب و بدان معناست که ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)؛ کلیدالاسلام روحانی، در عرصه مدیریت سیاست‌ گذاری‌ های کلان یک دولت  صاحب تجربه و تخصص است!..خدا بگوید که چکارت بکند؛ فدوی و تیم او خودشان را کشتند که با پاشنه کش هم که شده، اُمّت / ملت  را متقاعد کنند که آنهائی را که تو نداری، ایشان دارد! آخر این چه کاری بود؟!، هان؟

پُرس و جو

فدوی در مرورخبرهای فرامرزی، به خبری بشرح زیر برخورد که برایش دو پرسش فراهم کرد :

حوثی‌ها زبان، بینی و گوش‌ها یک اسیر یمنی را بریدند و چشم‌هایشان را کاسه درآوردند!/ العربیه 

و اما پرسش های فدوی:

1 – منبع خبرآیا مطمئن است که آنچه در قالب خبر آورده،مربوط به یک کله پاچه فروشی نیست؟!

2- این "حوثی" های گرامی،آیا همان برادرانی هستند که مدتهاست از دارائی های ملت یک لا قبا از طریق و با اذن حضرت آقا(ضپ)، ارتزاق میفرمایند؟

زیاده پرسشی نیست.

پیشداوری

فدوی پیرو سند منگوله داری که در پی می آید، به اجمال و اختصار و همینطور سرپائی عرض میکند که معاندین لطفاً بیخودی پیشداوری نفرموده، قدری تأمل بفرمایید که خود حضرت آقا(ضپ) با پرچم کجا، سرِ سرنوشت ایران سابق بازی می فرمایند!

زیاده مغزی نیست

علیرضا فیروزجا جوان 17 ساله و استاد بزرگ شطرنج ایران که با پرچم فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) بازی می‌کند و آرین طاری 21 ساله استاد بزرگ شطرنج ایرانی‌الاصل و متولد و اهل کشور نروژ که با پرچم این کشور در بازی‌های جهانی شطرنج حضور خواهد داشت./ العربیه

محرمانه مستقیم

فدوی درخبرهای مجازستان چنین خواند:

* دلار که با بستری شدن ترامپ به 28 هزار تومان کاهش یافته بود با بازگشت او به کاخ سفید مجددا به آستانه سی‌هزار تومان رسید!

گرفتید؟! خوانندگان محترم ضدانقلاب ازاین خبر میمنت اثر آیا چیزی دستگیرشان شد؟ نه؟ بسیار خوب؛ فدویِ منتظرالظهور، دیگر نمیتواند که منتظرالجواب هم باشد و پاسخ را شخصاً بدین ترتیب عرض میکند که احوط آنست که برادران، بجای گروگانگیریِ دم قیچی ها، برادر ترامپ را ربوده و در جائی آنقدر نگهدارند تا دلار لعنة الله علیه، بهمان هفت تومان پیش از انقلاب شکوهمند برسد.!

زیاده راهکاری نیست. 

****************************

خجالتی   

فدوی در مرور خبرهای امروز ملتفت شد که :

اردوغان از سیاستمدار هلندی به دلیل انتشار این کاریکاتور شکایت کرد /رادیو فردا بنقل از گویا

0000.jpg

ایوای ؛خدا فدوی منتظرالظهور را بکشد؛ برادر اردوغان! چرا تعارف میکنید؟ شکایت چرا؟ خب شما هم مانند سایر مؤمنین یکنفر را بفرستید که سر چند نفر از کارکنان آن صحیفه ی سجادیه را روی سینه شان بگذارد؛ ما انقلاب نکردیم که سرِ یک عده ای طنز پرداز و کاریکاتوریست، هنوز روی تنه شان باشد!

زیاده استمالتی نیست

27 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

0000000000000000000000000000

تیغ سزاست هر که را، درک سخن نمی‌کند!

فدوی به مقامات خاج پرست سپرده بود که پیش از هر اقدامی در پیوند با برادران، او را در جریان بگذارند،لکن کو گوش شنوا!؟ فلذا نتیجه جز ندانم کاری، چه میشود؟!.. از مجازستان بینید:

بر این پایه و همینجا و در حضور خوانندگان محترم ضدانقلاب عرض میکند که نخیر، فدوی شدیداً مخالف است!، یکوقت چمدان دست شان ندهید، که پُر میکنند از اسلحه و دلار، گفته باشد!

زیاده توصیه ای نیست.

28 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

يک جملهء قصار:

مسلمان ها تا به همه انسان‌ها ثابت نکنند که اسلام دین صلح است، از جنگیدن دست نمی کشند!

و اما...

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

30 اکتبر المرتب از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

.*.*.*.*.*

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 22, 2020

تمدید عید قربان

با آنکه مدتی از عید قربان گذشته، اما بگزارش خبرگزاری ها، برخی مؤمنین، که گویا شترشان دیر رسیده و نتوانسته اند که فرائض دینی شرع انور را بهنگام بجا بیاورند، فلذا عید مذکور را بعون الله  تمدید کرده و عجالتاً برای دستگرمی، یک آموزگار فرانسوی را، به بهانهء نشان دادن کاریکاتور پیامبر گرامی اسلام(ص) در کلاس آزادی بیان، با شیههء الله اکبر، سلاخی فرموده و بموجب سند منگوله دار پیوست، سرش را گوش تا گوش بریده اند:

* ساموئل پتی، معلم تاریخ 47 ساله، جلوی مدرسه مورد حمله قرار گرفت. ژان فرانسوا ریکار، دادستان ضد ترور می‌گوید: «معلم داشت از سر کار به خانه برمی‌گشت. ضارب چندین ضربه چاقو به سر، بالا تنه و شکم او وارد کرد و در نهایت سرش را برید.»

و نیز:

* فردی که "فریاد الله‌اکبر سر داده بود" بعد از ظهر جمعه با حمله به یک معلم تاریخ در حومهء پاریس، سر او را برید. / صدای آلمان

جهت مزید آگاهی عرض و یادآوری میکند که بگزارش یورو نیوز، ارتکاب این فقره نیز مانند فقره سلمان رشدی(2)، بموجب مهملی بنام فتوا بوده است:

* ...برای قتل معلم فتوا صادر شده بود.

و اما برادر سلاخ، که بگزارش جراید، عبدالله(ص) نام دارد، از اثرهنری خود، نسخه ای هم برای علاقمندان ارسال فرموده است!:

* قاتل پس از ارتکاب جنایت، در یکی از حومه‌های پاریس، عکسی از مقتول را به شبکه‌های اجتماعی پست کرد و نوشت: «این کسی است که به حضرت محمد بی حرمتی کرد»!

طرفه اینکه مقام معظم رهبری دامت تحریکاته، از اینگونه وقایع، به اسلام هراسی یاد می کنند!  و نیز گفتنی ست که  وقوع چنین فجایعی، قبل از فرود اضطراری حضرت امام(ل) از کره ماه به ایران سابق، بیسابقه بوده است. از نمونه های برجستهء آن، احوالپرسی مسلحانهء برادران از کارکنان دفتر مجله طنز«شارلی ابدو» در پاریس، و به قتل رساندن دوازده نفر از آنان در 2015 بوده است که فدوی در نوشته های پیشین، به تفصیل بدان پرداخته و دیگر مکرر نمیکند(1).

رئیس جمهور فرانسه نیز چشم بسته غیب گفته و فرموده است: 

* «امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، گفت این حمله تمام ویژگی‌های یک "حمله تروریستی اسلامگرایانه" را دارد! و معلم مدرسه به خاطر "آموزش آزادی بیان" به قتل رسیده است.»

باری، فدوی خود را در سوگ قتل سبعانهء آموزگار فرانسوی و قربانیان پیش از آن که ذکر خیرشان رفت، شریک می داند.

بیت

منِ شرمنده از مسلمانی

شدم آنجا بگوشه ای پنهان...

بعدالتحریر: مثلاً استمالت و حمایت!

پنداری معاندین و زنادقه، مراتب را خلاف بعرض مقام معظم رهبری چچن رسانده که گویا قاتل گرامی، برادر عبدالله(ص) ابو یزیدویچ، توسط آن آموزگار نابکار، ذبح اسلامی شده است! نگاه کنید:

* به گزارش اسپوتنیک، قدیروف، رهبر چچن، در کانال تلگرام خود عمل تروریستی را محکوم کرده و با خانواده مقتول ابراز همدردی نمود. وی خاطر نشان کرد که این اولین باری نیست که مقامات فرانسه سعی دارند مشکلات را به دوش چچنی ها بگذارند! قدیروف شرح داد که این جوان عملاً کل زندگی اش را در فرانسه بوده و تنها یک بار در سن دو سالگی در چچن بوده است.

معظم له در پایان، غلغلک مؤمنین را جایز نفرموده است:

وی افزود: «ضمن مخالفت شدید علیه تروریسم در هر شکل و ظاهری من اصرار دارم که مومنان را تحریک و احساسات مذهبی آنها را جریحه دار نکنید...»/ همانجا

سانفرانسیسکو - 19 اکتبر 020

23 اکتبر 020

____________________________________

 (1) ن.ک. به  www.hazl.com / برادران در پاریس- آرشیو  January 26th, 2015 

(2) حکم اعدام و قتل سلمان رشدی، به مسلمانان جهان:

‏‏حکم‏

‏‏ زمان: 25 بهمن 1367 / 7 رجب 1409 ‏

‏‏ مکان: تهران، جماران‏

‏‏ موضوع: فتوای قتل سلمان رشدی، نویسنده کتاب کفرآمیز آیات شیطانی ‏

‏‏ مخاطب: مسلمانان جهان ‏

‏‏ بسمه تعالی‏

‏‏ إنا لله و انا الیه راجعون ‏

‏‏     ‏‏به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی» که علیه‏‎ ‎‏اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از‏‎ ‎‏محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که‏‎ ‎‏آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین‏‎ ‎‏توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است ان شاءالله. ضمناً اگر کسی‏‎ ‎‏دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی‏‎ ‎‏نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.‏

‏‏ روح الله الموسوی الخمینی‏.

تشرّف

فدوی نمی داند چرا با ملاحظهء خبری که در پی می آید، یاد  مرد میانسال نگونبختی افتاد که بحکم شرع انور، ناگزیر به انجام سنت (ختنه) شده بود:

* العربیه: یک شهروند بریتانیایی در افغانستان به دین اسلام مشرف شد!

و اما دراین باب چنین سروده اند: !: 

آفـرین  بـر طاقت   بی  پیــر تـو

خود چه بود آخر مگر تقصیر تو؟

زین  مسلمانی  گرفتی سهم  خود

زآنکه اول شد بُریده ک........ ر تو!

زیاده عرضی نیست.

لغزش

..عجیب است جان شما؛ تا انسان غفلت میکند، این تایپیست چموش و سر بهوای فدوی، دسته گلی به آب میدهد. و این بار در نقل این خبر بود:

ولایتی مشاور بین الملل مقام معظم رهبری به نکته دوم در اهمیت این دیدار اشاره کرد و با توجه به این که انتخاب آقای مصطفی الکاظمی حاصل  جماع نیروهای داخلی عراق بوده است..../ گویا

 ای خدا بگویم این تایپیست سر به هوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً پس از مطالعه، لغزش تایپی جماع را به اجماع، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

زیاده ویرایشی نیست

خوش خبر!

چه عجب که از میان این همه خبرهای بد، یک خبر خوب هم بشرح زی رسید: 

* امام(ل) زنده است!. امام (ل) در میان ماست؛! 

باورتان نمی شود؟ بفرمایید، اینهم سند مصور و منگوله دارش:

فدوی برای محکم کاری و نیز جوری جنس، یک فقره سند مصور و منگوله دار دیگر را  نیز ضمیمه میکند تا رستگار شود: 

https://www.youtube.com/watch?v=PkTE8hWEvig

زیاده سندی نیست.

بعدالتحریر: یکی از مقامات بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی فاش شود، پیرامون علت باز گشت حضرت امام(ل)، یواشکی به فدوی منتظرالظهورگفت که معظم له براین باوراست که خلَف ایشان عرضهء جمع و جور کردن ماجراهای مملکت امام زمان(عج) و شورش های مردمی  را ندارد و ایشان باید نعلین مبارک را دوباره ور کشیده، خودشان دست بکار شوند!.   

الله العالم.

23 اکتبر 020

نرخ برابری!

گرچه مطابق نصّ صریح  حضرت امام(ل)،اقتصاد مال خر مده ظله العالی ست، لکن ما کار خودمان را می کنیم، و سری به نرخ برابری ارز میزنیم که حاصل، نمودار زیر است.

زیاده عرضی نیست.

23 اکتبر 020

تحشیه: حقوق ماهانهء فدوی منتظرالظهور در آن مقطع،معادل دو فروند تخم مرغ بود!

تغییر ذائقه

فدوی درمرورخبرهای دارالخرافه،ملتفت شد که خدمات جنسی ای که به اهتمام بوفالوان گرامی، علم الهدی و رئيسی، در جوار ثامن الائمه(ع)،در اختیار برادران عراقی که بوی اباعبدالله(ع) می دهند قرار داده شده و می شود،پنداری دل آن بزرگواران را زده و به سمت و سوی دیگری میل و نیل فرموده اند. این معنا را فدوی از ملاحظهء خبر زیر دریافت:

* برخی از اتباع فرصت طلب عراقی با خرید ملک به صورت آرام و خزنده در حال اشغال تدریجی اراضی خوزستان هستند. / نگام نیوز

و در ادامهء خبر حیرت اثر،:

* مدتی است که مردم عراق بدون ویزا به ایران سفر می‌کنند... و متأسفانه از بدو ورود به ایران به دنبال خوشگذرانی ودنبال خانه های فساد و کار های نامشروع هستند.و ایران را متاسفانه محلی برای شهوت رانی در عراق معرفی می‌کنند.

فدوی برای جوری جنس، تیتر زیر را نیز علاوه می کند:

* دختران ایرانی گل سرسبد فاحشه خانه های قطر؛ جا دارد ولی امر مسلمین جهان از این شرم قالب تهی کند/ نگام نیوز

  23 اکتبر 020

ستون تازه:

اشاره: شهر شلوغ است و فدوی هم میخواهد شانس خود را در دنیای بی در و پیکر بیزینس بیازماید بلکه رستگار شود؛ ضمناً، فدوی از شهرستانها نمایندهء فعال می پذیرد.

* یورو نیوز: ستاد بایدن تی‌شرت‌های «خفه میشی مرد؟» را روانه بازار کرد.

این یکی از جمله‌های جنجالی بود که در همان آغاز مناظره، دقیقه 18 جو بایدن، پس از آنکه آقای ترامپ بارها صحبت‌هایش را قطع کرد به وی گفت.

و برای جوری جنس!:

****************************

* العربیه: دستگاه اطلاعاتی آلمان شبکه‌های گسترده ایران در مساجد را زیر نظر گرفته‌است.

تحشیه فدوی: ای بابا؛ این دیگر چه حرکتی ست؟ مگر چه کرده اند این زبان بستگان؟ربودن، و قتل و مثله کردن چند نفر در سال،مگر عددی ست که چنین میکنید؟! 

* خبرنگاران: انباری که نتانیاهو گفت متعلق به حزب الله است موشک نداشت! / یورو نیوز

تحشیه فدوی: برای حضرات آیات، پوشک که داشت،!

فرود اضطراری گوسفندان در فرودگاه امام!/ گویا 

تحشیه فدوی: بیگمان برای بیعت با امام راحل(ل) رفته اند!

روحانی: با برداشته شدن تحریم‌ها از هفته آینده می‌توانیم سلاح بخریم و بفروشیم/العربیه-

تحشیه فدوی: پس نانوائی ها برای آرد، همچنان معطل بمانند؟!

* یورو نیوز: ایران: از امروز اجازه واردات و صادرات سلاح داریم .

تحشیه فدوی: ممنون، صرف شده است! اگر زحمت نیست،بجای آن پس از 42 سال قحط و غلا، برای ملت زباله گرد،ارزاق عمومی تهیه کنید، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

* خبرنگاری برای فیلمبرداری از دیوار خانه ولایتی به 6 ماه حبس محکوم شد! /العربیه

تحشیه فدوی: خوب شد که از دیوار خانه معظم له، بالا نرفت!

*علم‌الهدی: بسیاری از بسیجی‌ها قبلا اوباش بودند / العربیه- تیتر

تحشیه فدوی: والله برادر بوفالو بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ...به اهتمام شما و سایر حضرات معمم ومکلا،اکنون ماشاءالله اوباش ترشده اند!

* محمدمهدی‌عبدخدایی-  دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام: به مسئولان هشدار می‌دهم اگر وضعیت بهبود پیدا نکند و به مشکلات مردم رسیدگی نشود، ‌فقط 20 درصد مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 شرکت خواهند کرد. /اعتمادآنلاین 

تحشیه فدوی: اگر الاهم و فی الاهم هم بکنیم،نخست باید جمعیت شما فدای اسلام عزیز بشود، بعد در مورد آن 20 درصد امت هم که کفایت میکند، حرف میزنیم برادر محمد(ص)مهدی(عج) ‌عبدخدایی! 

* بیانیه اتحادیه‌های کارگری ایران درباره اعدام نوید افکاری: نهادهای امنیتی نگران روزهای آینده هستند. / بی.بی.سی

تحشیه فدوی: برادران گرامی بیشتراهل گذشته هستند، تا آینده!

* واتساپ ویژگی جدید را رونمایی می‌کند که همه در انتظارش بودند/العربیه - تیتر

تحشیه فدوی: چیز مفید و مهمی نیست که، ما هم از موشک بالستیک خودمان، رونمائی میکنیم، خب این به آن در!

* صدای آلمان: صادرات نفت ایران به شدت افزایش یافته است. برآوردهای سه شرکت ردیابی کشتی از صادرات ۵ 1.5میلیون بشکه نفت ایران در ماه سپتامبر حکایت دارند. این میزان در یک سال گذشته که تحریم‌ها برگشته‌اند بی‌سابقه است و نسبت به ماه پیش نیز یک افزایش دوبرابری را نشان می‌دهد. 

تحشیه فدوی: رونوشت: حسن نصرالله -حشد الشعبی- فاطمیون-حوثی های یمن و.....جهت اطلاع و اقدام لازم!

 

* حسن نصرالله رهبر شبه نظامیان حزب الله موفق شده، همانند دیگر سیاستمداران لبنانی، پول هایی را در حساب های گوناگون بانکی در خارج از لبنان سپرده گذاری کند که بالغ بر 1.6 میلیارد دلار می شود./ العربیه

تحشیه فدوی: شوخی که نیست، نوچهء مقام معظم رهبری دامت تخریباته ست!

* وزیر بهداشت ایران (سعید نمکی): من عوضی وزیر شدم! /العربیه 

تحشیه فدوی: خیلی کلکی، برادر نمکی! بروید قاصم الجبارین را شکر کنید که "وزیرِ عوضی" نشدی! 

* وزیر خارجه ایران: تحریم‌ها و فشار اقتصادی بر شیوع کرونا تاثیر چشم‌گیری داشته است/العربیه

تحشیه فدوی: والله برادرمحمد(ص)جواد(ع)، غریبه که نیستیم، خودمانیم؛چون ضدانقلاب بیهوش است عرض میکند که به دودست بریدهء ابوالفضل(ع)، ملت،کرونا تر از شما،سراغ ندارد!

* آیت الله امجد: اگر بخاطر این حق‌پوشی و حق‌کشی که ما آخوندها داریم خدای تعالی بخواهد به عدل‌اش رفتار کند همه ما باید نابود شویم. /اصلاحات نیوز

تحشیه فدوی: آمین یا رب العالمین!

* وزیر خارجه ایران: رئیس جمهور نمی‌شوم!/ العربیه

تحشیه فدوی: مگر دست خودت است؟!

تحشیه فدوی: نوع شیر را معلوم نفرمودی، برادر سربار؟!( شیر سماور- شیرآب- شیر گاو...) 

* چهار روز تا پایان تحریم تسلیحاتی؛ روحانی امکان تجارت سلاح را به مردم تبریک گفت. / بی.بی.سی

*سخنان واکنش برانگیز کاظم صدیقی، امام جمعه تهران: علت پیدایش کرونا، گناهان مردم است!/ ایران اینترنشنال- تیتر

* علم‌الهدی : تبعیض جنسیتی را خدا ‌آفریده است! /العربیه- تیتر

فضولی فدوی: تو ویروس گرامی را هم همینطور!

* علم‌الهدی که از مخالفان سرسخت دوچرخه‌سواری زن‌ها در مجامع عمومی است، موافقت خود با دوچرخه سواری آنها را مشروط به دو نکته کرد: «نباید بگونه تبرج جاهلیت و محرک مردها رخ دهد».

* فرمانده سپاه: باید فکر کنیم که جز ایران در جهان کشوری نیست /حسین(ع) سلامی- صدای آلمان

بهمین علت ماسک میزنند، برادر محمد(ص)رضا(ع) نقدی!

خارج از نوبت

فدوی از میان انبوه عریضه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،گاه ناگزیر می شود که برحسب موضوع و فوریت،عریضه ای را خارج از نوبت رسیدگی،و بمنظور کسب تکلیف به شرف عرض برساند؛ از آن جمله است عریضهء زیر:

6170----0911  4038---021بنده حدود 78 ساله هستم، امروز به یک بیمارستان تامین اجتماعی مراجعه کردم ولی از رفتنم پشیمان شدم. یک داروی 20 هزار تومانی را می‌گویند نداریم باید از بیرون بخرید. نکته دیگر این که بیمارستانی در نزدیکی شهریار و به مساحتی تقریبا به اندازه بیمارستان میلاد تهران وجود دارد که 37 سال پیش آقای رفسنجانی کلنگ آنجا را زد و هنوز تکمیل نشده است و اگر فقط یک ماه روی آن کار کنند آماده بهره‌برداری می‌شود. دنبال چه می‌گردند مسئولین؟!...

فدوی: مراتب در اوقات شرعی، به آگاهی آن دوزخ مکان رسید. بعدالتحیه والسلام گفتند که اگر میدانستند که تاریخ مصرف اش تمام شده، کلنگ استخر فرح را هم نمی زدند.در پایان نیز به حضرت آقا پیام دادند که بخاطر شما در دوزخ اطاق دو تخته گرفته اند،چرا نیامدی پس؟!

و اینک بقیه عریضه ها: 

3107----0902:هر روز خبرهای ناگواری از کشته شدن سیاهپوستان و چند روز قبل کشته شدن زن پرستار سیاهپوست توسط پلیس خبیث آمریکا به گوش می‌رسد ولی رسانه ملی چندان این اخبار را رسانه‌ای نمی‌کند و به تحلیل آن نمی‌پردازد. اگر یک زن پرستار توسط پلیس ما کشته می‌شد چه غوغایی به پا می‌شد که دنیا متوجه می‌شد.

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ..بین خودمان  باشد،ضدانقلاب نشنود، پلیس ما کمتر از 1500 نفر برایش صرف نمیکند، برادر 3107----0902!

1154---0937: بزار دفاعی خودکفا شده‌ایم و به پشتوانه همین خودکفایی است که فرمانده سپاه با قدرت می‌گوید: ما کرک و پشم آمریکا را به باد خواهیم داد. چهلمین سالگرد دفاع مقدس گرامی باد.

فدوی از به جریان انداختن عریضهء شما مضایقه ای ندارد بویژه که شهر هم شلوغ است و کسی ملتفت نمیشود که خاج پرستان ریش شان را از ته می تراشند و " کرک و پشمی در کار نیست، برادر 1154---0937!

3306----0912: چرا سخت‌گیری‌های ستاد ملی کرونا فقط در مورد مراسم مذهبی است و تجمع‌های دیگر و مسافرت‌های به شمال، کیش و... هیچ منع موثری ندارد؟!

فدوی: برخی مؤمنین و مؤمنات مانند شما، فدوی را جداً ناامید میکنند.  اینکه " سخت‌گیری‌های ستاد ملی کرونا فقط درمورد مراسم مذهبی است" بدان علت است که  حضرات مسؤلین اعلی الله مقامهم اجمعین، نگران اهل بیت(ع- س - ص- عج و...) هستند که کرونا نگیرند، شما چرا به خودتان گرفتید؟اینهم آخر کاری داشت که مزاحم شدی، برادر 3306----0912؟

5261---0918  برجام زندگی بیشتر مردم را به زیر صفر رسانده و از طرفی اکنون لاشه آن هم دفن شده است. دولتمردان فرصت‌های طلایی کشور را هم با توهم برجام نسوزانند. برای قبری که مرده‌ای داخل آن نیست گریه نمی‌کنند.

فدوی از به جریان انداختن عریضهء شما، چنانچه بین خودمان باشد،مضایقه ای ندارد لکن بعلت ضعف تألیف، باید روی آن قدری کار کنید که اسباب دردسر نشود. باری-  ضعف تألیف راجع به دستکم دو نکته بشرح زیر است: 

1- ریاست محترم آبدارخانهء بیت(رئیس جمهور- م) خودش آخوند است!محض اطلاع

2- گریه های  اُمّت ما عموماً بر قبرهائی ست که مرده‌ای داخل آن نیست!

ملتفت شدی؟، خطر از بیخ گوش سنگینت گذشت، برادر 5261---0918؟

1154---0937:  خانم ابتکار که خود را مدافع حقوق زنان می‌داند چرا در خصوص دفاع از حقوق زنان خایه‌دار هیچ حرکتی از ایشان دیده نمی‌شود؟ شاید هم ایشان فقط زنی را قبول دارد که بیرون از خانه است!

خدا بگویم این تایپیست سر به هوای فدوی را چه کند که همه جای وی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد. لطفاً غلط تایپی "خایه دار" را به "خانه دار"، اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

6273---0912: نفاق در جهان عرب باعث تأخیر در حل ریشه‌ای مشکل فلسطین بود و اکنون فلسطین کاملا خط نفاق را کنار زده است. دیگر فلسطین موضوع اعراب و اسرائیل نیست. فلسطین محل درگیری حق و باطل است، محل درگیری مقاومت و صهیونیزم است... فلسطین در انتظار فرج است.

فدوی از به جریان انداختن عریضهء شما مضایقه ای ندارد بشرط اینکه مانند دفعات گذشته، همچنان اصرارنداشته باشید که  "فرج"  را به سکون " ر" بخوانید، برادر 6273---0912!، باشد؟

0049----0911: روزی نیست که در استان گیلان و مازندران خبر دستگیری یکی از اعضای شورای شهر یا روستا را نداشته باشیم. از دست‌اندازی‌به زمین‌ها، جنگل‌و بستر رودخانه‌ها گرفته تا باندبازی و حق‌کشی و... جرائمی هستند که در پرونده اعضای شورای شهر دستگیر شده ثبت است. واقعا چه باید کرد؟ 0049----0911

فدوی: مراتب در فاصلهء دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رسید. بعدالتحیه و السلام،و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند:  اسسسب !..فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب"! به تکرار "س"،ضمیمهء آروغ است و منظورشان اینست که اسب حیوان نجیبی ست!..باری- فدوی پس از اندکی تأمل مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد، فرمودند: بسمه تعالی- وشاورهم فی الامر!..فدوی پرسید: همین؟ دوباره دستجمعی فرمودند:  اسسسب !..

دکتر طوسی‌زاده: آقای واعظی رئیس دفتر آقای رئیس‌جمهور در جواب کسانی که نسبت به عدم حضور آقای روحانی در مراسم شروع سال تحصیلی مدارس یا عدم حضور در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده بودند گفته اگر آقای رئیس‌جمهور مبتلا به ویروس کرونا بشود مدت 14 روز باید استراحت کنند و در این مدت امور کشور مختل می‌شود. اگر الان هم با وجود سلامتی ایشان باز هم امور مربوط به مسئولیت ایشان مختل باشد چه؟

8688---0938: واعظی گفته خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست اما اگر رئیس‌جمهور کرونا بگیرد قطعا کشور لطمه می‌خورد. خدا را شکر تا الان آقای رئیس‌جمهور سالم است و کشور آسیبی ندیده! مثلا دلار که 28 هزار تومان نشده، سکه 13 میلیون نشده و پراید به بالای 100 میلیون نرسیده است!

فدوی بعلت ضیق وقت و تشابه موضوع،هر دو عریضه را همینطور سرپائی و یکجا بر میرسد. باری- مراتب درمجالی به استحضار رئیس آبدارخانهء بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که همه کس ممکن است از مدرسه غیبت کند،خب ما هم کردیم!ضمناً در پایان افزودند که چشم و چار اضافه ندارند که دست مردم به ستوه آمده بدهند، اگر شما دارید، بسم الله!

7594---0910:  اگر این امکان وجود داشت که جمهوری اسلامی از اول انقلاب ماسک بزند و مانع ورود ویروس‌های نفوذی غربگرا و لیبرال به درون نظام شود ما الان این همه مشکلات نداشتیم!

فدوی: خدا مرگت دهد نصرت چه لوسی!

نیکنام : در روزهای اخیر و در جریان بازدید رئيس‌محترم مجلس شورای اسلامی از سیستان و بلوچستان جلوه‌هایی از فقر و عقب‌ماندگی به تصویر کشیده شد که نتیجه عادت برخی مسئولین به فرهنگ منحط اشرافیت و تجمل‌پرستی بوده است. امید است با طرح‌های انقلابی، هرچه سریع‌تر شاهد آن باشیم که ثروت در سراسر کشور به‌طور عادلانه تقسیم و مردم شیرینی زندگی در سایه اسلام را با تمام وجود لمس کنند.

فدوی: نکند ما را خدای نخواسته  گرفته ای برادرنیکنام؟! این دیگر چه طرز سیاهنمائی ست؟! اینکه خواسته اید که "مردم شیرینی زندگی در سایه اسلام را با تمام وجود لمس کنند." که بقول عوام "آلردی"، تحصیل حاصل است.نکند خدای نخواسته روشندل هم هستید و در عکسها و کلیپ ها ندیده اید که بچه ها در سیستان و بلوچستان چگونه در سایهء دیوار مخروبه دارند شادمانه  درس میخوانند؟ آن سایه، همان سایهء مورد نظر شماست. قدری هم انصاف داشته باشید، بد نیست!

--------------

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

23 اکتبر المرتب از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 15, 2020

اختلاف فتاوی

    فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه دریافت که بابت چگونگی ماسک  ریاست محترم آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، و رابطهء آن با ریش مبارک، بین علمای خودی و نخودی، شدیداً اختلاف افتاده است و از آن میان:

    * بلوا و فحاشی میان دولت و مجلس بر سر ماسک روحانی!

    و در توضیح بیشتر:

    * علیرضا معزی، معاون اطلاع رسانی دفتر حسن روحانی، علی اصغر عنابستانی، نمایندۀ سبزوار در مجلس شورای اسلامی، را "دهن دریده" و "فرومایه" خواند، زیرا، نامبرده به شکل ماسک رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی، و دغدغۀ وی برای حفظ خط ریش خود ایراد گرفته آن هم در وضعیتی که مردم به گفتۀ نمایندۀ سبزوار درمانده و گرسنه اند. / رادیو فرانسه - گویا

    باری، فدوی خودش می داند که اختلاف بین علما، ایدهم الله تعالی، از مبانی تحکیم شرع انور است، لکن از آنجا که مقام معظم رهبری (ضپ) بعنوان فصل الخطاب،در این باب هنوز ساکت است، و فدوی  منتظرالظهور خوف آن دارد که این ماجرا محل سوء استفادهء بهینهء معاندین و زنادقه واقع شود، فلذا ماسک زیر را که قابلیت پوشاندن ریش کلیهء حضرات آیات و از آن میان کلیدالاسلام روحانی را داراست، بعنوان ختم کلام، عرضه میکند:

زیاده ماسکی نیست

14 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

تبدیل به احسن!

    بگزارش آن عزیز از دست رفته در "صدای پای آب":

    * بند رختي پيدا بود، سينه بندي بي تاب!...

    امروزه اما بگزارش مصورِ فدوی منتظرالظهور:

    * بند رختي پيدا بود، ماسک هائی بي تاب!...

    زیاده ویروسی نیست!

شهید

    فدوی ضمن بررسی اخبار فرامرزی، با یکی از مدافعان حرم در هند آشنا شد! 

    فدوی منتظرالظهور بخیل نیست و می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز بقول معروف، لذت اش را ببرند:

    * مردی هندی که از ستایشگران ترامپ بود، چهار روز برای بهبودی رئیس جمهور آمریکا از کووید 19 روزه گرفت. این مرد 32 ساله بر اثر ایست قلبی در بیمارستان درگذشت(1).

    زیاده مدافعی نیست.

    13 اکتبر 020 سانفرانسیسکو

________________________________

1. ادامهء خبر: بوسا کریشنا راجو از بیماری رئیس جمهور آمریکا چنان غصه‌دار شد که برای بهبود او چهار روز تمام روزه خشک و کامل گرفت و شب و روز برای تندرستی ترامپ دعا کرد و تنها موقعی آب و غذا به دهان گذاشت که از بهبودی رئیس جمهور آمریکا مطمئن شد.

پدیده

    فدوی، تا آنجا که بیاد می آورد، «پشت بام» جز برای "ویلون زن روی بام"، عددی نبوده و کسی اساساً یادش نمی افتاده است! تا اینکه با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب برحق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، پشت بام هم سرانجام دارای شأن و اعتباری شد و ملت جان و مال باخته،که بعلت افزایش درآمد و ارتقاء رفاه خانه و کاشانهء خود را ازدست داده اند، رو به اجارهء پشت بام ها آوردند! شما هم ملاحظه کنید:

    * آفتاب‌‌نیوز:در روزهای ابتدایی تیرماه، فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌ سازان مسکن، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیدهء “پشت‌بام خوابی” و اجارهء پشت ‌بام منازل برای شب ‌خوابی از سوی کارگران و اقشار کم‌درآمد، گفت: اینکه شخص به وضعیتی برسد که، به دلیل نداشتن مسکن مناسب، برای خوابیدن در پشت ‌بام خانهء شخص دیگر هزینه پرداخت کند، یک فکاهی دردناک اما از بدیهیات حوزه مسکن کشور است./ خبربان

    لکن یکوقت تصور نفرمایید که پشت بام همواره درغم استیصال مردم شرکت داشته و در شادی های ایشان شریک نبوده است، خیر چنین نیست که عجالتاً بعنوان مستوره، شرکت پشت بام  درعروسی شهروندان را ذکر میکند 

    * عروسی روی پشت بام در ایران در دوران کرونا بدون مهمان. / گویا

(حمید جان، ويدئو را برداشته اند)

    یک مورد" ستون خوابی" نیز دیده شده که در مجال آتی بدان اشاره خواهد شد. 

    زیاده پدیده ای نیست.

گاوبانگی در اسلام

    خواهشمند است به لیست بالا بلند محرومیت های خداپسندانهء زنان در جامعهء شکوهمند اسلامی، مورد تازهء زیر را هم علاوه بفرمایید تا رستگار شوید:

    * ممنوعیت ورود زنان به مناطق چهارگانهء محیط‌ زیست همزمان با فصل جفتگیری گوزن‌ها! /کیهان لندن

    و اما در پیوند با حل این معضل شرعی، یک مقام نسبتاً آگاه بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود به فدوی گفت که نمایندهء آتش به اختیاری به محل سکونت گوزن‌های قرمز گسیل داشته تا با آن گوزن های نابکار مذاکره و آنها را از جفت گیری منصرف نمایند! و من الله التوفیق.

بکجا چنین شتابان؟!

    فدوی در مرور خبرهای درونمرزی ملتفت شد که: 

    * در پی تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران محمد جواد ظریف به چین شتافت./ العربیه

    واقعیت این است که وزیر خارجهء بیت، شوربختانه دراین باب چیزی به فدوی نگفت و رفت! وگرنه  خدمت با سعادت شان عرض می کرد که آخر شما چرا زحمت کشیدید، برادر محمد(ص) جواد(ع)؟، خب می گفتید تا یکی از برادران مؤمن و معتقد چینی، خدمت برسد، همگی شکل هم اند و توفیری ندارند!

*********************************************************

طنز تصویری

*************

در بلاد کفر و زندقه اتفاق افتاد!

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی، به خبر شگفت انگیز زیر با این تیتر رسید:

    * دوست با مرام میلیون‌ها دلار را قسمت کرد./ یورو نیوز

    و در ادامهء خبر حیرت اثر:

    * مردی از اهالی ایالت ویسکانسین آمریکا بر اساس قولی که سی سال پیش به دوست اش داده بود، میلیون‌ها دلار به او داد. این مرد که تام کوک نام دارد با دوست اش به نام جوزف فینی، در سال 1992 دست یکدیگر را فشرده و به هم قول داده بودند که اگر هر کدام شان در بخت‌آزمایی برنده شد، پول خود را با دیگری قسمت کند. یک ماه پیش در شهر منومنی این اتفاق افتاد و بلیط معروف «پاور بال»، که در دست تام بود، برنده اعلام شد. احتمال برنده شدن در این قمار یک در 292 میلیون بوده است.

    ...و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که:  

    زیاده عرضی نیست.

کرونای طبقاتی!

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که فدوی در مرور خبرهای کرونائی امروز، ملتفت شد که برادر کرونا هم طاقت نیاورده و طبقاتی شده است! دو محصول برای جاخالی دادن به کرونا ویژهء مستضعفین و مستکبرین را در پی ملاحظه میکنید:

    * کت ضد کرونا هم وارد بازار شد. هر یک از این کت‌ها حاوی حدود 11 کیلومتر رشته مسی در رنگ‌های مختلف است که در سه لایه بیرونی کت بافته شده و بقیه لایه‌های این کت هم از پشم است. «استیو تیدبال» موسس شرکت «Vollebak» به خبرنگاران گفت: این کت که بیشتر از رشته‌های فلزی ساخته شده حاوی 65 درصد مس است. به گفتهء او، هر یک از این کت‌ها حاوی حدود 11 کیلومتر رشته مسی در رنگ‌های مختلف است که در سه لایه بیرونی کت بافته شده و بقیه لایه‌های این کت هم از پشم است. / تیک

    و این هم  پوشش محافظتی  بانوئی در کوبا:

    زیاده طرحی نیست.

از عواقب عروسی!

    فدوی، در برخی خبرها، می بیند که ملت ورجاوند هنوز درگیر مسائل پیش پا افتاده هستند؛ به این تیتر خبری بنقل از دویچه وله نگاه کنید: 

    * 200 نفر در دو مراسم عروسی گلستان کرونا گرفتند./ دویچه وله

    فدوی چه عرض کند؟ از قدیم هم فرموده اند که خود کرده را تدبیر نیست؛ خب می خواستند کرونا را دعوت نکنند!

اخطار

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی، به تیتر ترسناک زیر رسید:

    * قیس الخزعلی تهدید کرد عراق را به آشوب بکشد!

    و در ادامهء خبر وحشت اثر: 

    * قیس الخزعلی، رهبر پیکارجویان مسلح عصائب اهل الحق عراق، در واکنش به بازداشت تعدادی از عناصر حشد الشعبی از سوی دولت این کشور، با تاکید بر اینکه تصمیم بازداشت نیروهای حشد الشعبی از سوی عراق صادر نشده، تهدید کرد عراق را به آشوب می‌کشد./ العربیه

    والله فدوی که وقت ندارد؛ فلذا در پاسخ، همینطور سرپائی عرض میکند که:

مصرع

"دیر آمدی ای نگار سرمست"!

    مراد فدوی آن است که، بقول عوام، "ALREADY" انجام وظیفه شده است و، به اهتمام شیخ الرئیس حضرت آقا و توابع، از عراق، "رمقی به سعی ساقی مانده است"، برادر الخزعلی! 

فدوی و خطای باصره!

    براستی که عجب گرفتاری شده است فدوی؛ چرا که این ذهنیت شش در چهار و در عین حال بازیگوش وی، همچنان همه جای او، بویژه آنجایش را، با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد! بعنوان مستوره  نگاه کنید که  فدوی منتظرالظهور، چگونه برای چندمین بار دچار خطای باصره شد ه و پنداشته که به نماز جماعت خواهران بقول مؤمنین، معاذاالله، ورود کرده است! 

نقد بیطرفانه

    اگر خوانندگان محترم ضدانقلاب، در همین آغاز مقال اوقات فدوی منتظرالظهور را تلخ نکرده و به او ایراد ناوارد نگیرند، عرض می کند که در بگیر و ببندهای دولتی، همیشهء اوقات مقصر برادران نیستند(1) و در این میان، ذغال خوب همt که اشتباهات شهروندان دو تابعیتی باشد، البته بی تأثیر نبوده  و نیست! مستوره  خشخاشی اگر خواسته باشید، الساعه از تنور بیرون آمد:

    * سخنگوی قوهء قضاییهء ایران اعلام کرد که درخواست تجدید نظر در رای صادره برای فریبا عادلخواه رد شده و حکم دادگاه بدوی تایید شده است. فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی- فرانسوی، که به عنوان انسان ‌شناس دانشگاه ساینس پو کار می‌کرد، سال گذشته به اتهام جاسوسی بازداشت شد. رسانه‌های ایران در تاریخ 16 مه 2020 گزارش دادند که قوهء قضائیهء این کشور، عادلخواه را به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به حکم غیرقطعی 6 سال حبس محکوم کرد که امروز سخنگوی قوه قضاییه از قطعی شدن آن خبر داد. /.العربیه

    گرفتید؟ نه؟! خوانندگان محترم ضدانقلاب هم به این خنگی جداً که نوبر است! پدر جان! بموجب سند منگوله دار بالا، فریبا درس اش را درست نخوانده است!، آخر این چگونه انسان شناسی ست که گونهء از ابتدائی ترین از آن را نمی شناسد؟، بله؟..

    بر این پایه، خود کرده را تدبیر نیست!

____________________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید؛ احوط آنست که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید، شاید بقول حضرت امام(ل) خنده دار باشد! خواهر-  برادر خواننده! 

تغییر کاربری!

    تا آنجا که فدوی منتظرالظهور می داند، واژهء مرکب "تغییر کاربری" نوعی تغییر در بهره برداری ست که معمولاً در ملک و املاک پیش می آید؛ مانند استفاده از ساختمان بعد از احداث، و بنوعی غیر از آنچه در محتوای طرح و پروانه ساختمان، قید گردیده است. و اما فدوی با ذکر این مقدمهء کوتاه مباهی ست که به آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب برساند که با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب البته برحق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، و نیز سایر حضرات آیات عظام و حجج اسلام، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، تغییر کاربری "سطل آشغال" به "رستوران مستضعفان" و نیز" زایشگاه مستضعفان" عملیاتی شد. در پی، اسناد مصور و منگوله دارش را ملاحظه می کنید:

رستوران مستضعفان:

خاصیت دیگر: نمایش رأی!

توصیه:

زایشگاه مستضعفان:

    بموجب سند منگوله دار زیر، شما همچنان می توانید از بازار بچه فروشی که از تأسیسات حضرات آیات است، سود ببرید:

    * استان‌وایر: یک دلال نوزاد خبر داده که قیمت نوزاد در ایران رو به گرانی است و در حال حاضر هر نوزاد بین 35 تا 45 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. /کیهان- گویا

    لکن  اگر بخواهید که ارزانتر و بلکه رایگان تمام بشود، به تیتر زیر مراجعه کنید:

    * نوزاد تازه متولد شده‌ای که در سطل زباله رها شده بود توسط تکنسین‌ های اورژانس نجات یافت./ تیک

    زیاده عرضی نیست.

سرد و گرم

    فدوی نمی داند که چرا رؤیت یک تیتر خبری، او را، همزمان، غمگین و نیز شادمان کرد، شما هم ملاحظه کنید:

    * عبدالسلام؛ نابغه مسلمانی که فراموش شد!/ بی.بی.سی

    فدوی اندکی بعد، البته خودش به تنهائی، سبب را کشف کرد که همانا شادی (نابغه) و غمی (فراموش شد) ست که در جمله مستتر است. 

    بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، فدوی عادت ندارد که از ناحیهء مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، مستقر در خاورمیانهء امام (ل) و پیامبر خیز(ع- س- ص - عج)، خبرهای مفرح و درست و درمانی بشنود. خبرها عمدتاً از نوعی ست که، بقول عوام، " already" می دانید! و برادران گرامی از آن به اسلام هراسی یاد می فرمایند، که البته وجود خارجی ندارد! 

    باری، فدوی بخش غمگین تیتر را رها و روی پارهء شادی آور آن متمرکز شد. با خود اندیشید که دانشمندی چنین قَدَر(1) بعید است که در تیررس اسلام عزیز بوده و صدمه ای دیده باشد که با مرور ادامهء خبر ملتفت شد که آن بزرگوار نتواسته در برابر اژدر اسلام عزیز جاخالی بدهد! این هم سند منگوله دارش:

    * عبدالسلام اولین پاکستانی بود که نوبل فیزیک گرفت. او آنچنان به ریشه های خود و بهبود وضع مردم کشورش متعهد بود که هنگام دریافت جایزهء نوبل از پادشاه سوئد دستار به سر کرد. حتی در سخنرانی بعد از دریافت جایزه هم از قرآن نقل قول کرد./ همانجا 

    ادامهء پژوهش های فدوی حاکی ست که این، بقول عوام، "error" پنداری ارثی بوده است و نامبرده بی تقصیر است! 

    * پدرش معلم بود. می‌گفت تولد سلام نتیجه الهامی ست است که هنگام نماز جمعه از خداوند دریافت کرده. و در نتیجه این پسرش را از دیگر فرزندان اش برتر می‌دانست. /همانجا 

    بهر روی، فدوی در پایان پژوهش خود علت فراموش شدن بزرگوار را دریافت، شما را نمی داند!

_________________________________

(1) او برندهء یک بورس تحصیلی شد و به دانشگاه کمبریج در بریتانیا رفت. آن زمان یکی از معدود افرادی بود که از آسیای جنوبی در کالج سنت جان حضور داشتند. ولی عشق اش به زادگاه اش باعث شد به محض پایان دورهء دکتری به لاهور برگردد و به عنوان استاد ریاضیات مشغول شود. سال 1979، محمد عبدالسلام، دانشمند پاکستانی، نوبل فیزیک را برد. تحقیقات او در تعریف نظریهء فیزیک ذرات بسیار مهم بود. کار عبدالسلام به نوعی مقدمهء کشف «هیگز بوزون» بود - ذره‌ای که جرم ذرات دیگر از آن می‌آید و بالاخره در سال 2012 رویت شد./ همانجا

***********************************************

    هزار سال  دیگر در تاریخ می‌نویسند، سلسله ای بود بنام "سگجونیان"! که نه دلار 27 هزار تومنی، نه تخم مرغ دونه ای 1600 تومن، نه پراید 100 میلیون تومنی، نه سکهء 13 میلیونی، نه کرونا،

نه تحریم، نه تورم، و نه بیکاری، نتونست بکشتشون؛ تازه میگفتن آخر هفته کجا بریم؟! 

00000000000000000000000000000000000

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

14 اکتبر المعذب از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 8, 2020

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

                           با اندوه درگذشت استاد شجریان

*********************************************

خبر خوب

    * یارانه معیشتی مهرماه، بمبلغ یک دلار و پنجاه سنت، امشب واریز شد! – علی برکت الله!

فقه هسته ای

    فدوی در مرور خبرهای فرامرزی به خبری بنقل از صدای آلمان رسید که قدری باعث نگرانی اش شد و در شک بین صفر تا 90 درجه شدیداً سرگردان شد. قضیه راجع است به ساخت توالتی توسط برادر ناسا که 23 میلیون دلار وجه رایج ممالک محروسهء امریک خرج برداشته است!، بی آنکه  نظر ما را، که در این باب حرف آخر را می زنیم و سند مصور و منگوله دارش نیز پیوست است، جویا شده باشند! ملاحظه کنید:

    * توالت 23 میلیون دلاری: ناسا با هزینهء 23 میلیون دلاری یک توالت جدید فضایی برای فضانوردان ساخته است. شرکت آئودی نسخه‌ای از A3 را معرفی کرده است که سوخت آن گاز طبیعی یا سی‌ان‌جی است. شرکتی موفق به ساخت یک هواپیما شش نفره با سوخت هیدروژن شده است.

    باری از آنجا که فدوی وقت و حوصلهء حضور در مناقشات علمای خودمان و خاج پرستان پیرامون تعیین زاویه توالت با قبله را ندارد، فلذا فدوی برادر ناسا را با حاج آقا کارشناس هندسی- هسته ای تنها میگذارد.

و من الله التوفیق

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_xSSiAIg-8I&feature=emb_logo

 ************

وام

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه میدارد که همگان، و حتا حضرات آیات عظام و حجج اسلام، ضاعف الله اموالهم اجمعین، و نیز توابع سببی و نسبی آنان، کثرالله امثالهم، می دانند که فدوی  منتظرالظهور تاکنون از ایشان درخواستی نداشته و این نخستین باری ست که به این فعل قبیح مبادرت می کند. سبب نیز تیتری بود از برادر بی.بی.سی که با رؤیت آن "حالتی رفت که محراب به فریاد آمد"!.. شما هم ملاحظه کنید تا بعرض او برسید:

    * دادگاهی در آمریکا، ایران را به پرداخت 1.4 میلیارد دلار به خانواده رابرت لوینسون* محکوم کرد.

    و اما از آنجا که کفگیر ملت ورجاوند شدیداً به ته دیگ خورده و از ایشان "رمقی به سعی ساقی مانده ست"، فلذا درخواست فدوی از حضرات این است که اگر زحمت نیست، هزینهء این فقره از گروگانگیری را این بار خودشان و از دشداشهء مبارک، پرداخت فرمایند. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

    زیاده درخواستی نیست

    6 اکتبر020 سانفرانسیسکو

پی نوشت

* دادگاهی در آمریکا دولت ایران را به پرداخت بیش از ۱/۴ میلیارد دلار غرامت به خانواده رابرت لوینسون، مامور سابق اف‌بی‌آی، محکوم کرده که ۱۳ سال پیش در جزیره کیش ناپدید شد. / همانجا

از دست دادن یک پروفسور دیگر!

    خوانندگان محترم ضدانقلاب، نخست و برای دستگرمی، به خبر زیر نگاه کنید و سپس، به تصویر و زیر نویس اش که پس از آن می آید:

    * استان‌وایر- دادگاه تجدید نظر بوشهر حکم جدایی فرزند خواندهء دو ساله یک زوج مسیحی را صادر کرد. «مریم فلاحی» و «سام خسروی» زوج مسیحی هستند که از 10 هفتگی سرپرستی دختری به نام «لیدیا» را برعهده گرفته‌اند. در حکم صادره آمده است به دلیل مسلمان‌ زاده بودن این کودک، خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی وی را برعهده داشته باشد.

    زیاده عرضی نیست.

فرار قهرمانانه!

    فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به تیتر زیر رسید:

    * امامان جمعهء اصفهان* و بجنورد از تهدید خود درباره «ناامن کردن زندگی بدحجابان» عقب ‌نشینی کردند. / ایران اینترنشنال- 

    باری، به مصداق "مست بودم اگر ُگهی خوردم!" از عبید گرامی، پیداست که حضرات آیات ملاط مربوطه را بالمناصفه  تقسیم  فرمودند! نوش جان، گوارای وجود!

____________________________________

* سید ‌یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه أصفهان، در دیدار جانشین معاونت اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده انتظامی استان أصفهان گفت: «باید فضای جامعه را برای افرادی که کشف حجاب می کنند و تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به راحتی در خیابان ها و پارک ها هنجارشکنی کنند.» / تلگرام

*****************

جهل مرکب!

    فدوی براستی گاه از خودش شدیداً نا امید می شود. در توضیح بیشتر عرض می کند که وی، در تمامی این سال های طلائی!، با عنایت  به رأفت اسلامی، که از همه جای ایشان می ریزد، قویاً براین باور بود که نمایندگان محترم بیت در دانشگاه ها (زندان- م)، به زندانیان سیاسی، B12 تزریق می فرمایند، سپس با خود اندیشید خب چه عیبی دارد، پزشک فدوی هم همین دارو را برای او تجویز فرموده است و خوشا زندانیان محبس بیت!.. باری- کوتاه سخن، ملاحظهء خبری که در پی می آید فدوی منتظرالظهور را شدیداً بهم ریخت و ملتفت شد که باز حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده، پاره کرده است:

    * ایران وایر - شیما شهرابی: کیانوش سنجری، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر که این روزها در مرخصی درمانی از زندان به سر می‌برد، روز گذشته در یک رشته توییت، تجربهء تلخ و دردناک انتقال از زندان به بیمارستان روانی امین‌آباد (مرکز روان ‌پزشکی رازی) را روایت کرد. او در ابتدای این رشته توییت عنوان کرده که اوایل سال 1398 همراه دو سرباز به مرکز درمانی اعزام می‌شود. تا قبل از دیدن سر در «مرکز روانی امین‌آباد» نمی‌دانسته قرار است به آنجا منتقل شود. به نوشتهء این روزنامه ‌نگار در بدو ورود به او آمپولی تزریق می‌شود که او را دچار فلج ناگهانی می‌کند: «در بدو ورود، مردی که روپوش پرستاری به تن داشت مرا روی تخت خواباند و آمپولی به باسنم تزریق کرد. داشتم بی‌هوش می‌شدم. فکرم از حرکت افتاد. می‌خواستم بپرسم چکار می‌کنی؟ اما دهانم خشک شده بود. کمی بعد متوجه شدم که داخل یک اتاق پنج‌ نفره روی تخت دراز کشیده‌ام و دست راست و پای چپم با دستبند و پابند به تخت زنجیر شده. یک شبانه ‌روز انگار فلج بودم. روز بعد می‌خواستم با پرستار حرف بزنم اما زبانم نمی‌چرخید.»/ بنقل از گویا

    بر این پایه، هر چه داد دارید، بجای آمریکا، سر فدوی بکشید، بلکه دستکم در این سال های واپسین عمر، بقول حضرت امام(ل)، آدم شود!

    زیاده نقطهء ضعفی نیست!

00000000000000000000000000000

حرفا میزنه حسن

انگار چیزی زده به بدن!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

حرفا میزنه مسعود

از کله بلند میشه دود!

*مرکز آمار ایران نرخ تورم دوازده ماهِ منتهی به شهریور ماه در ایران را 24 درصد اعلام کرده است./

 بی بی سی

حرفا میزنه قیصر

چشا میره مغز سر!

وزیر خارجه ایران همچنین تاکید کرده که ایالات متحده پس از بازگشت به برجام

باید خسارات تحریم‌های وارده به ایران را پیش از هرگونه مذاکره و گفتگو بپردازد./ یورو نیوز

حرفا میزنه جواد

انگار که زده مواد!

کشف

    فدوی در مرور خبرهای دارالخُرافه و بنقل از رئیس سازمان توسعه تجارت بیت، ملتفت شد که:

    * شانزده میلیارد یورو ارز صادراتی "به ایران بازنگشته است"!/ رادیو فردا 

    فدوی، که آب کُری را که در دست اش بود زمین گذاشته و مراتب را در اوقات شرعی خاج پرستان، بقید 72 فوریت به آگاهی مبادی ذیربط  در بلاد کفر و زندقه رساند؛ بین خودمان باشد، ضد انقلاب نشنود، یک مقام خاج پرست که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که آن «مبلغ» به غرب پناهنده شده است. فدوی بی تقصیر اشت!

    زیاده "ارزی" نیست.

ایران ناز

****************

اعتراض کرونائی!

    هاپوئی که تصویرش را در پی ملاحظه میکند، شکایتنامه ای به نمایندگی از حیوانات بدفتر فدوی تحویل و رسید دریافت کرده است. وی ضمن اعتراض به حیوان آزاری عموما، و سگ آزاری در ایران  خصوصا! تصویر زیر را نیز بعنوان سند منگوله دار، پیوست کرده است:  

بهشت و جهنم

    فدوی پیش از اینها گفته و نوشته بود که حیوانات هم خوشبخت و بدبخت دارند و در یک کلام، در ممالک امام و پیامبرخیز (ع- س- ص- عج...)، سرنوشت آنها  مانند سرنوشت مردم شان است! لکن نمی داند چرا اوضاع حیوانات در ممالک کفر و زندقه چنین نیست و، مانند مردم شان، دارای حقوق و احترام اند به یک مستوره در این باب نگاه کنید:

    * پاندا به جای پاندمی! گاه گذر سریع زمان مایهء دلگرمی است. پیت و پائوله، خرس ‌های پاندا در باغ‌ وحش برلین، اولین سالگرد تولدشان را جشن گرفته‌اند. آن‌ها به مناسبت این روز کیکی نوش جان کردند که از لبو، بامبو و سبزیجات تهیه شده بود. البته بازدید کنندگان باغ وحش امیدوارند که زمان از این پس کمی آهسته‌تر بگذرد، چرا که این خرس‌ها از سوی چین به امانت در اختیار باغ وحش برلین قرار گرفته و باید چند سال دیگر به زادگاه شان بازگردند./ دویچه وله

    و اما پیرامون همتایان شان در آن سوی جهان بخوانید:

    * داعش از 'الاغ انتحاری' برای ترور یک مقام دولت نیجریه استفاده کرد! /بی.بی.سی- تیتر

    و در ادامهء خبر حیرت اثر:

    * شبه‌ن ظامیان گروه مرتبط با داعش در شمال نیجریه با وصل کردن مواد منفجره به یک الاغ او را به سوی کاروان حامل فرماندار ایالت بورنو در شمال نیجریه فرستادند اما محافظان فرماندار با هدف قرار دادن این الاغ نگون‌بخت، او را پیش از رسیدن به کاروان فرماندار منفجر کردند.

طنز تصویری

اندرز

    و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که محمد(ص) آقا داشت خمیازه میکرد، آقا مهدی(عج) گفت ممد(ص) آقا حالا که دهنت باز است، حسین(ع) آقا را هم صدا کن!.. حالا حکایت یکی از حضرات است که توصیهء ملت پسندانه ای بشرح زیر صادر فرمود:

    * آیت الله مسعودی خمینی، عضو ارشد جامعهء مدرسین حوزهء علمیهء قم، رفتارهای اخیر محمود احمدی نژاد را یک تلاش بیهوده دانست و گفت: «بنده به آقای احمدی نژاد سفارش می‌کنم در سال‌های پایانی عمر در خانه بنشیند و به راز و نیاز با خداوند متعال بپردازد«./خبر آنلاین

    باری حاج آقا، "ما را هم ازین نمد کلاهی ست"! 

    مراد فدوی منتظرالظهور آن است، حالا که دهان مبارک هنوز باز است، ممکن است که این توصیهء ملت پسندانه را، به همهء حضرات آیات عظام و حجج اسلام از صدر تا ذیل، به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، و توابع سببی و نسبی آنان، ضاعف االله اموالهم اجمعین، تکلیف فرمائید؟

    اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

    زیاده التماسی نیست!

سنجش ارزش ها

    فدوی در مرور خبرهای نسبتاً فرامرزی، ملتفت شد که بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، بخشی از حجاب الله جل جلاله را، نستجیر بالله، به حراج گذاشته اند! تا یادش نرفته همین جا اضافه کند که برندهء خوشبخت این حراج، خواهری نسبتاً ایرانی و بنام "سمیه نور" بوده است:

    و در ادامهء خبر میمنت اثر:

    فدوی نخست  شدیداً خشمگین شد که این چه بی ناموسی ست که معاذالله، سر خداوند تبارک و تعالی در آورده اند؟ لکن اندکی بعد که خشم اش را مدیریت کرد، بیاد آورد که در کلیپی دیده است که:

    * سازمان حفظ آثار خميني، براى نجات از كرونا و غلبه بر آن، زير شلواري خميني را بر بيمارستان هاى طهران مرور داده تا پزشكان و پرستاران و بيماران آن را ببوسند و تبرك جويند و از گزند كرونا در امان باشند"!

    این هم سند مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=dE0P8bvyKFg

    باری، فدوی منتظرالظهور، قدری با خود خلوت، عمامه اش را قاضی، و خود را بضرب پاشنه کش متقاعد کرد که وقتی که تنبان حضرت امام(ل)، بوسه گاه اهل علم / پرسنل بیمارستان می شود، حجابِ الله، نباید چنین قدر و قیمتی داشته باشد؟!

    زیاده تنبانی نیست که درآورد!

تکلیف شرعی

    فدوی همواره دوستدار آدمیان زیرک بوده و کوشیده است که آنان را پشتیبانی و حتا، با وجود فقدان استطاعت مالی، به ایشان جایزه هم بدهد! حال بعنوان مستوره، معادلهء یک مجهولی زیر را به آزمون می گذارد تا رستگار شود:

    * مذاکره ایران با گروه بین‌المللی تحقیق پرواز اوکراینی بدون نتیجه مشخص پایان یافت. / بی.بی.سی

    متقاضیان، بعنوان مشق شب، اسثنائأ بجای پرتقال فروش، پیدا کنید که آیا موردی را سراغ دارند که ایرانِ برادران، در مذاکره ای با خاج پرستان، به نتیجه رسیده باشد!

    زیاده مسأله ای نیست.

000000000000000000000000000000000

آلبوم کودکان کار

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

9 اکتبرالمجسّم  از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

!من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم / زرتشت

October 1, 2020

«منگ» بودم اگر..!

    برادر حسین(ع) شریعتمداری - که سر بُریده می دارد دوست - بی احتیاطی کرده و پاچهء آیت الله سیستانی، روحانی مقیم عراق، را شدیداً گرفته  تا آنجا که نعلین معظم له، جِر خورده است!

    وی در مقام کاتولیک تر از پاپ، خطاب به ایشان شیهه کشان سخنی به شرح زیر زده است: 

     * حسین شریعتمداری درخواست آیت‌الله سیستانی برای نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق را "دون شأن و جایگاه" او خواند. او در حالی سازمان ملل را فاقد صلاحیت خوانده که خامنه‌ای پذیرش قطعنامهء همین سازمان را "مدبرانه" دانسته است./ بی.بی.سی

    نامبرده البته بر آن طلبهء معتکف چندان هم  سخت نگرفته و در واقع، مایه کاری حساب فرموده است:

    * مدیرمسئول کیهان بر این باور خود تأکید کرده که با توجه به "هوشمندی آمیخته به حکمت آیت‌الله سیستانی"، در گزارش دفتر این مرجع شیعه اشتباهی رخ داده و بی‌دقتی شده است! شریعتمداری در ادامه نوشته است: «انتظار آن است که دفتر معظم‌له این بخش از گزارش ملاقات یاد‌ شده را تصحیح کند، چرا که حضرت ایشان یکی از مراجع عالیقدر تشیع و متعلق به جهان اسلام هستند.»/ صدای آلمان- گویا

    و اما، پایان سخن شنو "که او را" چه رسید:

    * ماجرای یادداشت حسین شریعتمداری در انتقاد از آیت‌الله سیستانی که واکنش‌منفی برخی از چهره‌های سیاسی عراق را در پی داشت با عذرخواهی و اعتراف مدیرمسوول کیهان به برداشت نادرست اش از اظهارات نقل شده از آیت الله سیستانی پایان یافت./ الف

    فاتحه مع الصلوات

    حسن ختام: آش برادر حسین(ع) شریعتمداری آنقدر شور است که سر و صدای آیت الله آشپز باشی هم، بوجه زیر در آمده بوده است!:

    * آیت الله بهجت به حسین شریعتمداری: آخرت ‌تان سخت است!/ گویا-انصاف نیوز

پی نوشت / سابقه:

    *علی سیستانی 23 شهریور، در دیدار با جنین هنیس پلاسخارت، نمایندهء ویژهء دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق، ضمن حمایت از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور، خواسته بود که برای تضمین شفافیت و سلامت انتخابات نمایندگان این نهاد بین‌المللی بر آن نظارت کنند.

"منگ" بودم اگر گُهی خوردم!

مأموریت

    منّت خدای را عزّوجل که طاعت اش موجب قربت است و بشکر اندرش مزید نعمت؛ لکن فدوی نمی داند که چرا در جامعهء شکوهمند اسلامی، هر نفسی که فرو می رود، "مخلّ" حیات است و چون برمی آید "مخرّب" ذات؟!..

    بهمین جهت برادر احمدی نژاد، ریاست محترم پیشین آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م)، که از اُمّت بکلی قطع امید کرده است، برای نجات جهان که در عهده اوست، دست بدامن خواهر "آنجلینا جولی" شده و خطاب به آن ضعیفهء سجادیه گفته است: 

بیت

حُسنت به اتفاق ملاحت، جهان گرفت

آری به اتفاق، جهان میتوان گرفت!

    فدوی برای جوری جنس، سند مصور و منگوله دارش را نیز، پیوست می کند:

    * محمود احمدی‌نژاد رئیس ‌جمهوری پیشین ایران روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 با انتشار توئیتی خطاب به آنجلینا جولی بازیگر سرشناس هالیوود و سفیر سازمان ملل اعلام کرد که او و جولی می‌توانند با هم اوضاع جهان را درست کنند. رئیس‌جمهوری سابق ایران در صفحه توئیترش نوشت: «با صحبت صريح شما دربارهء وجود تبعيض بنيادين در جهان موافقم. تبعيض، فقر، جنگ و نا امنی محصول مديريت فعلی است؛ كه بر قدرت طلبی و سلطه جويی استوار است. جامعهء انسانی نيازمند احترام، صحبت، همكاری و صداقت است. با هم می‌توانیم اوضاع را درست کنیم.»/ العربیه

    و اما یک مقام نسبتاً آگاهِ بیت، که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستادهء فدوی گفت که ریاست محترم فعلی آبدارخانهء بیت، کلیدالاسلام حسن روحانی، خطاب به برادر احمدی نژاد شیهه کشان گفته است که: حاج آقا صبر کن که منم بیام!

    زیاده گزارشی نیست

    29 سپتامبر 020  - سانفدانسیسکو

بی طاقتی

    فدوی که شوربختانه از زمان نوجوانی با ادبیات و هنر شدیداً درگیر بوده است، بیاد نمی آورد که در این مدت طولانی، در مصرف بیت مشهور "پریرو تاب مستوری ندارد"، دچار مشکل شده باشد جز این بار که فدوی، دور از جان شما، در شک بین 2 و  3 شدیداً گیر کرده است که چگونه رهبر معظم انقلاب را، با آن هیبت خدادادی، "پریرو"  قلمداد کند؟!

    و اما وجه تداعی این مخمصه، اخلاق پسندیدهء معظم له است که با آنکه، بفرموده، هیچکاره است، لکن بطور خودجوش در همه جای زندگی  آحاد جامعه، اعم از خصوصی، عمومی و آموزشی و...، حضوری تعیین کننده دارد! و فقط یک فقره که "فضای مجازی"  باشد مانده بود که معظم له طاقت نیاورده و با عمامهء مبارک، یا علی(ع) گویان، "سر از روزن" درآورده اند! باری- سند مصور و منگوله دارش را اگر خواسته باشید، بشرح زیر در دسترس است: 

    * عکس معنادار سایت رهبر انقلاب. پوستر جدید سایت رهبر انقلاب از جدیدترین بیانات آیت‌الله خامنه‌ای درباره فضای مجازی منتشر شد. به گزارش خبر آنلاین، در این پوستر بخشی از بیانات معظم له منتشر شده که فرموده اند «فضای مجازی بدون اختیار ما، دارد مدیریت می شود و عوامل مسلط بین المللی در این فضا از لحاظ خبردهی، خبر رسانی، تحلیل داده ها و هزاران کار دیگر به شدت فعالند. نمی شود مردم مان را در این فضا بی پناه رها کنیم.»

    زیاده جسارت است..

نقد ادبی- اقتصادی!

    فدوی لحظاتی پیش، خبر بهجت اثر زیر را دریافت کرد:

    * دلار به کانال ۳۰ هزار تومان نزدیک ‌تر شد. / رادیو فردا

    لکن لازم به تذکر نیست؛ فدوی خودش می داند که حضرات آیات در این مخمصه دخالتی نداشته و ندارند و این ماجرا، بقول اهل فلسفه، قدیم است و نه حادث!.. و حتا حوالی قرن هفتم و هشتم نیز دیده شده است، و گرنه استاد سخن، چرا باید نخست در غزلی به مطلع زیر بفرماید:

بار فراق دوستان، بس که نشست بر دلم

می روم و نمی رود، ناقه به زیر محملم

    و سپس در ادامه  ناگهان بسراید:

ای که مهار می کشی، صبر کن و سبک مرو

کز طرفی تو می کشی، وز طرفی سلاسلم!

آخرِ قصد من تویی، غایت جهد و آرزو

تا نرسم ز دامنت، دست امید نگسلم!

ذکر تو از زبان من، فکر تو از جنان من

چون برود که رفته ای، در رگ و در مفاصلم

بار کشیدهء جفا، پرده دریدهء هوا

راه ز پیش و دل ز پس، واقعه ایست مشکلم!

    فدوی خوانندگان محترم ضد انقلاب را نمی داند، لکن شخصاً می پندارد که ابیات مذکور، پیرامون افزایش شگفت انگیز بهای دلار، لعنة الله علیه، است!

    زیاده پژوهشی نیست. 

دوگانه سوز!

    فدوی هنوز هم بیاد می آورد که حضرت امام(ل) در سال های قبل از عمل، می فرمود: «میزان، رأی ملت است!» اکنون اما بنظر می رسد که آیهء مذکور بقول عوام upgrade شده است؛ به این شکل: «میزان، پراید است!»

    خب، نقطه سرِسطر؛ فدوی در پژوهش های خود در حوزهء تجارت،به خبر میمنت اثر زیر رسید:

    * قیمت برخی از مدل‌ های لپ‌تاپ در بازار صد میلیون تومان شده است؛ یعنی گران‌تر از یک خودرو پراید در بازار! / تجارت نیوز

    همان منبع، خبر را به سبزه نیز آراسته و در تیتر همچنین آورده است که:  

    * مجموع شش سال حقوق معادل قیمت یک لپ‌تاپ!

    باری از قدیم هم فرموده اند که احتیاج مادر اختراع است و، بر همین پایه، فدوی منتظرالظهور به فکرش رسید که چهار فقره چرخ را بگونه ای طراحی و در زیر لپ‌تاپ تعبیه کند، که هم کار لپ‌تاپ را بکند و هم پراید!

    زیاده اختراعی نیست.. 

بعدالتحریر / کامنت برگزیده: ببخشید این لپ تاپ ارزون قیمت که توو تهرون میدن دویست میلیون تومان … آدرسش کجاهاست؟ چند خوابه است؟ بانک مسکن هم روش وام میده؟ خیلی خوبه ها … خدا خیرتون بده که یه همچین خبرهایی رو واسه ما می زارید و خوشحال مون می کنید … من یه چند تا سهام با نماد وب ملت و وب چغندر و وب هویج و تربچه نقلی و این چیزا توو بورس دارم اگه هفتهء دیگه سبز بشن می تونم همراه با چند گرم طلای زنم و دو سه تا سکهء امامی که داریم بفروشم، از شرکت مون هم یه مقدار وام بگیرم همراه با اون وام بانک مسکن با هر سودی هم باشه حتی 24 درصد ایراد نداره، ضامن معتبر بازاری هم دارم، پیمانکار شرکتمونه فقط خدا کنه بدن … ان شا الله درست میشه و ایشاالله یکیشو می خریم و از این بدبختی و دربدری در می ایم ….هوراااااا بسوی لپ تاپ داری دویست میلیونی 17 متری …..

ارتقاء مقام

    خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب یادآور می شود که در سال معروف 57، که سال فرود اضطراری حضرت امام(ل) از کرهء ماه به آن تکهء نگونبخت از کرهء زمین باشد، بسیاری از تحصیل کردگان به بلاد کفر و زندقه کوچیدند، و با پذیرش "کار گِل"، به رونق و ارتقاء سطح کارهای خدماتی جوامع خاج پرستان کوشیدند. حال فدوی در مرور اخبار دارالخرُافه، ملتفت شد که مهندسان، همان کار را در جامعهء شکوهمند اسلامی بجان خریدند؛ این هم سند منگوله دارش:

    * مهندسان ایرانی نانوا و مسافر کش شده اند./ اقتصاد سرآمد

    زیاده عرضی نیست.

تخفیف مجازات

    خوانندگان محترم ضدانقلاب، نخست به تصویر دردناک زیر نگاه کنید، و سپس برای التیام جراحات وارده، حکم فدوی را بخوانید:

    پیشنهاد مفید و مختصر فدوی: بجای چهار انگشت، فقط انگشت بیست و یکم حضرات قطع شود!

    زیاده پیشنهادی نیست!

پی نوشت / سابقه: نگرانی از احتمال قطع انگشتان چهار زندانی در ارومیه. قاضی دادگاه اطفال و نوجوانان چندی پیش در آذربایجان غربی حکم داد که چهار متهم به سرقت مجازات "حد" شوند. در حکم این طور نوشته شده است: "قطع چهار انگشت دست راست ایشان از انتهای آن به نحوی که انگشت شست باقی بماند". یک منبع آگاه به بی‌بی‌سی گفت دستور اجرای حکم چند ماه پیش صادر شده است. / بی.بی.سی

دست اش بگرفت و..!

    فدوی سرانجام زیر بار رفت که دلار، لعنة الله علیه، پا دارد. این "ارز" فدوی را رسانه ها نیز تأیید می کنند، شما ملاحظه کنید:

    * قیمت دلار در حال گذر از کانال 28 هزار تومان! / رادیو فردا

    به امید روزی که عالیجناب دلار، پَر هم در بیاورد!

    آمین یا ربّ العالمین

    25 سپتامبر 020

چراغی که بخانه رواست!

    برادران ما، کثرالله امثالهم، در حق همه، حتی خدا نشناسان، برادری کردند! (پول رساندند- م)، جز ما! خودتان ملاحظه کنید:

    * وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید، شرکت «کی‌سایت تکنولوژی» موافقت کرده است تا از جانب یکی از شرکت‌های وابسته قبلی خود به دلیل نقض تحریم‌های ایران، مبلغ 473 هزار دلار جریمه پرداخت کند./ رادیو فردا

    زیاده ارزی نیست.

زیبا سازی!

    راستی مؤمنین چه اصرای دارند که جنت مکان مشقاسم سلیمانی را خوش تیپ تر از آنچه که بود بسازند، شما میدانید؟!

دلار انتحاری!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

والله الموفق والمعین

دوم اکتبر المرصّع   از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر، فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*