Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*September 27, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی طنز نوشته های هفتگی حمیدرضا رحیمی www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

جهنم زیر پای مادران

...و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستارچنین روایت کرده اند که :

دامنه ی بگیر و ببندهای عمله ی بیت، که با وحشت آنان از مردم،بویژه زنان و کنشگران مدنی و فرهنگی در ارتباط مستقیم است، از خودِ قربانی عبور کرده و به خانواده ی آنان بویژه مادران،رسیده است؛ بیکی دو مستوره در این پیوند نگاه کنید:

و نمونه ی تازه تر اگر خواسته باشید :

مادر بهمن قبادی، فیلمساز ایرانی بازداشت شد / تیتر

 و در ادامه خبر حیرت اثر:

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، امروز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ۹۸، بهمن قبادی، فیلمساز ایرانی از بازداشت  و ممنوع الخروجی مادر خود در فرودگاه امام خمینی خبر داده است.وی ساعاتی پیش با انتشار یادداشی در صفحه شخصی خود نوشته است: متاسفانه هم اکنون با خبر شدم که مادر پیر من در فرودگاه بین المللی امام خمینی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاع دقیقی در دست نیست (1)

بر این پایه ، حاج آقا مسئلتن !:

آیا این بگیر و ببندها بعون الله،بزودی  شامل پسر عمو- دختر عمو،پسر دائی- دختر دائی و مستحباً، همسایگان دست راست و چپ و بالا و پائین هم میشود؟

و من الله التوفیق

24 سپتامبر 019

پی نوشت

(1) ادامه ی خبر: 

بهمن قبادی، فیلمساز، کارگران و فیلمنامه نویس ایرانی است. “فصل کرگدن” با بازی بهروز وثوقی و مونیکا بلوچی فیلم بلند این فیلمساز است که طی چند سال گذشته در جشنواره‌های بین‌المللی نمایش داشته است

 

00000000000000000000000000000000000

قدمی دیگر به عقب !  

بنظرمی آید که برادران عمدتا ،با آنکه هیچ رابطه ای با هنر ندارند، لکن مهمترین عنصر آنرا که همانا تخیل باشد، شدیداً دارا هستند ! تورقی کوتاه در جراید شریفه ی دارالخرُافه، شمار قابل ملاحظه ای از این ویژگی را بدست میدهد.نمونه تازه اگر خواسته باشید، بشرح زیردم دست است،حضرات چنین تخیل فرموده اند :

وزیرکشور ایران: تجمع های اعتراضی کم شده ولی فشار و نارضایتی افزایش یافته  ایران اینترنشنال-تیتر

برگردان این تیتر ازلسان آخوندی به زبان فارسی این می شود که  بعلت سرکوبها و بگیر و ببندها و حبس های طولانی ها،ملت شل و پل و هراسناک،برای تجدید قوا به گوشه ای خزیده است !.گفتن ندارد که بقول عوام "کردیت" این سرکوب گسترده و البته خداپسندانه، از آنِ نیروی محترم انتظامی متخلص به ناجاست  که در امر مبارزه ی صمیمانه با مردم عموماً و زنان خصوصاً ، ازهیچ کوششی فرو گذارنفرموده و در این راستا، دارای نعلین مشکی ست(کمربند مشکی سابق- م).لازم به یادآوری ست که این نیرو اخیراً درچهلمین مسابقات قهرمان کشوری،از سوی مجتهدالزمان ،ملاذ الانام، صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته ، بدریافت بک بقره چماق طلائی نیز، نائل شده است تا به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (1) مُستظهر بوده باشد.

و من الله التوفیق

پی نوشت

(1) ضپ: مسُتخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

0000000000000000000000000000000000000000

تشریفات زائد    

 

فدوی نمی داند که چرا دوستان،گرهی را که با دست می توان گشود، می کوشند که با دندان مصنوعی باز کنند،بیک مستوره در این پیوند، نگاه کنید :

فدراسیون جهانی فوتبال هیاتی برای بررسی ورود زنان به ورزشگاهها به ایران می فرستد/شبکه خبری بگو نه- تیتر

 در پاسخ عرض می کند که هیئت و بررسی نمیخواهد قربانت گردم ! ،تعدادی گوریل انسان نما،عده ای پشمالو با خشونت و چماق چینی ، از ورود زنان ایرانی،به ورزشگاهها ممانعت می کنند؛ مطلب ، بهمین سادگی ست، حال اگر شما  میخواهید با این توحش داعشانه کنار بیائید، بسم الله، برادر فیفا !..

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000

 

دو طنز تصویری

 

 

 

**************************

خطبه داریم تا خطبه!   

 

علمای ما کثرالله امثالهم!، چه شیرینکاری هائی که در خطبه های شگفت انگیز خود نمی کنند تا آنجا که فدوی را از گریه ، روده بُر می فرمایند!.باری فدوی تنها به ذکر یک مستوره در این راستا بسنده  کرده ،و بقیه را بعنوان مشق شب، به خوانندگان محترم ضدانقلاب، وا می نهد:

استانبول/خبرگزاری آناتولی

آیت الله محمد امامی کاشانی، امام‌جمعه این هفته تهران در از خطبه‌های خود گفت: دست‌اندرکاران و مسئولان ایران این تکلیف دارند که مسائل اداری خود را به امام زمان عرضه کرده و گزارش دهند

گفتن ندارد که ملت به روایت این مخبط الاسلام،  دراین بین و البته با ارفاق، چیزی درحدود دست پنجم خر،مُدّه ظله العالی ست.! بر این پایه،بنظر می آید ، که تلنگر که چه عرض کند، حتا ضربه مغزی هم حضرات ماموتهای ما را از خواب گران هزارو چهارصد ساله بیدار نکرده و نمی کند که البته به صرفه و صلاح شان هم نیست! ؛لکن فدوی با ملاحظه ی خبری دریافت که معالجات در مورد علمای خاج پرست، خوشبختانه مؤثر واقع شده است و آن اینکه برادر پاپ فرانسيس رهبر مستضعفان خاج پرست جهان ،در یک دورخیز قهرمانانه، بشرح زیر، چهارتکبیر زده یکسره برهرچه که هست ! : 

پاپ فرانسیس، پاپ کلیسای کاتولیک روم که از زمان روی کار آمدن در نظر داشت تمام اعتقادات غلط به جا مانده از پاپ سابق را تصحیح نماید، در خطبه ای که در آن تعجب همگان را بر انگیخت اعلام کرد کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست؛ زیرا این مساله با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا داستانی بیش نیستند. بر اساس گزارش شفقنا به نقل از پایگاه المصریون، اغلب پیروان کاتولیک و کارشناسان امور مسیحیت بر این عقیده بودند که وی در مسیحیت انقلابی همانند انقلاب مارتین لوتر ایجاد خواهد کرد و کلیسا را در مسیر اصلی و صحیح آن ها به پیش خواهد برد. پاپ در آخرین خطاب خود تاکید کرد: ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی از عقاید به دست اوردیم؛ کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این مساله ، عشق الهی را زیر سوال خواهد برد، همچنین خداوند قاضی نیست؛ بلکه دوستدار بشریت است. وی در ادامه تصریح نمود: خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر داستان آدم و حواء تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه ای از روح تنها است ./ تابناک

فدوی عرضی ندارد، دارد؟ 

00000000000000000000000000000000000000000000000

 

 

آکادمی چفیه مالی 34 /Academy award

 

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی 

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در سی و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

 پیام عاشورایی سید حسن نصرالله

امام خامنه‌ای، حسین(ع) زمان است لحظه‌ای تنهایش نمی‌گذاریم/ کیهان دارالخرافه- تیتر صفحه نخست

رهبر حزب‌الله لبنان در سخنرانی‌ خود به مناسبت عاشورا اعلام کرد «در هیچ شرایطی رأسِ محورِ مقاومت، رهبر، سید و حسین زمان، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، را تنها نخواهیم گذاشت». او سپس رهبر انقلاب را «فرمانده خیمه‌گاه امروز مقاومت» خواند و گفت: «اقدام علیه ایران با مقاومت ما روبرو خواهد شد و تمام منطقه را درگیر خواهد کرد»

طاهری - ملایر و فرخ- تهران: هرگاه سخنی از امام خامنه‌ای را می‌شنویم یک دنیا احساس عزت و افتخار به ما دست می‌دهد. خداوند بر طول عمر پربرکت حضرت آقا بیفزاید. واقعاً با تدابیر حکیمانه‌شان تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب می‌شود. بی‌جهت نبود که امام راحل(ره)، این خلف صالحش را چون خورشید توصیف کردند که نورافشانی می‌کند. 

3156---0935 :  وزارت نفت توضیح بدهد که چرا تا کنون به پیشنهاد حضرت آقا امام خامنه‌ای مبنی بر احداث پالایشگاه نفت، مثل ستاره خلیج‌ فارس که سپاه احداث نمود، از محل جذب نقدینگی‌های سرگردان موجود اقدامی نکرده است.

7434---0914 : برخی از مسئولان دولت فعلی اعلام کرده‌اند خریدن گندم از خارج به صرفه‌تر است! در حالی که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند و تاکید نیز کرده‌اند اگر هم خرید گندم از داخل گران‌تر باشد این کار را ادامه دهید. مهم این است که باید از کشاورز و کشاورزی حمایت کرد.

6145---021 تماس گرفتم به بانک مرکزی و اعتراض کردم که چرا امسال (به مناسبت عید غدیر) پول نو در شعب بانک‌های منتخب توزیع نشده است. در پاسخ به بنده گفتند مگر عید هست که باید پول نو توزیع شود؟!

0563---0915 : عدم پذیرش نامه ترامپ که توسط نخست‌وزیر ژاپن به محضر امام خامنه‌ای آورده شده بود و پذیرش نامه رهبر مجاهد یمن و قرائت آن در جلسه نماینده انصارالله، این برخورد متفاوت حضرت آقا، نشانه‌ای است از اقتدار و تعالی نظام اسلامی و ذلت و خواری قدرت‌های شیطانی و درسی حکیمانه است برای دولتمردان در جهت حفظ کرامت، عزت و منفعت ایران در برابر بیگانگان بود. این چیزی بود که متأسفانه برخی از مدیران تحت تأثیر عناصر نفوذی، در سال‌های اخیر آن را مراعات نکردند و به نفع دشمنان گام برداشتند.

----------------------------

4774---0938 :  آقای رئیسی با آمدن خود به قوه قضائیه جان تازه‌ای به این قوه داده البته این حرکت امیدبخش را مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم که افق جدیدی را به روی آینده انقلاب باز کرده‌اند و آقای رئیسی سعی کرده است نقش خود را در این مسیر به خوبی ایفا کند.

4610---0902: ایام عید سعید غدیر خم را به امام خامنه‌ای تبریک عرض می‌کنم و در این روزهای عید ولایت با آرمان‌های انقلاب و رهبری تجدید بیعت خواهیم کرد تا دشمنان بدانند که علی زمان تنها نیست.

7434---0914 : ضمن تبریک و تشکر از جوانان مؤمن و متعهد و متخصص صنایع دفاعی کشور در تولید خودروی ضد مین و فوق‌العاده زیبا و پیشرفته، واقعاً به خود می‌بالیم که جوانان ولایتمدار به رهنمود رهبر معظم انقلاب در تولید ملی و خودکفایی توجه ویژه‌ای می‌نمایند. ای کاش صنعت خودروسازی کشور نیز از این جوانان متعهد و متخصص بیاموزد و صنعت خودرویی کشور را بومی کند. دست همه جوانانی را که چنین افتخاراتی نصیب کشور می‌کنند می‌بوسم و به چنین کشور و رهبر و جوانانی می‌بالم.

7345---0912 : آن دسته از مسئولان واداده که به غیر از وابستگی به غرب به چیز دیگری فکر نمی‌کنند اطاعت و پیروی از رهبری و جایگاه ولایت فقیه را از سخنگوی جنبش انصارالله یاد بگیرند که رهبری امام خامنه‌ای را در ادامه خط رسالت پیامبر و امامت امام علی(ع) می‌داند.

عبدا... علوی حسینی- مسجدسلیمان  : رهبر معظم انقلاب 14 راه حل را برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور به دولت توصیه کردند دولت تا به امروز کدام یک از این چهارده توصیه را انجام داده است؟ متاسفانه گاه معکوس آن توصیه‌ها عمل شده است.

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام 

appeal 

را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

     والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

 

پی نوشتها 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            و من الله التوفیق

-------------------------

دانش آموخته  ممتاز این دوره

******************

در حکومت مستضعفان اتفاق افتاد: 

****************

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

 

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

24سپتامبر المُجعّد  از برجام الحرام سنه   ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*September 20, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

از میان مکتوبات فدوی طنز نوشته های هفتگی حمیدرضا رحیمی www.hazl.com

تعیین تکلیف  

فدوی برای دستگرمی و البته فتح باب، شدیداً عرض می کند که :

بیت

من امشب آمدستم وام بگذارم

حسابت را کنار جام (1) یگذارم !

یعنی ،یکی سرانجام باید  آفتابی بشود و تکلیف فدوی را در پیوند با وضعیت وخیم کارگران و زحمتکشان در جامعه ی شکوهمند اسلامی ، معلوم کند. به اجمال و اختصار و البته جهت مزید استحضار، عرض می کند که تورقی کوتاه در جراید شریفه ی دارالخرُافه ، شمار نگران کننده ای از گزارشهایی پیرامون سرکوب و ضرب شتم کارگران، که جز مطالبات صنفی(حقوق معوقه) چیزی دیگری نخواسته اند،قابل ملاحظه ، و نیزنمونه ی تازه تراگرخواسته باشید، بشرح زیر در دسترس است:

بازداشت و مجروح‌شدن ده‌ها کارگر هپکو به دست نیروهای امنیتی / رادیو فردا- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

گزارش‌ها از ایران حاکی است که نیروهای امنیتی حدود ۴۰ نفر از کارگران معترض شرکت هپکو در اراک را بازداشت کردند و حدود ۲۰ نفر از کارگران نیز در حمله گارد ویژه مجروج شدند.

در همین حال محمدتقی آبایی هزاوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، گفت که کارگران روز دوشنبه، ۲۵ شهریور، چند ساعت مسیر ریل راه‌آهن را بسته بودند.

وی گفت که مسیر قطار تا ساعت ۱۹ بسته بود که نیروی انتظامی «وارد عمل شد و ظرف حدود یک دقیقه، ریل راه‌آهن باز شد».

کارگران شرکت هپکو پیش از این نیز بارها در اعتراض به مواردی چون عدم دریافت حقوق تجمع کرده‌اند.

اینهم اسناد مصور و منگوله دارش:

حمله ماموران نیروی انتظامی به کارگران معترض هپکو در روز دوشنبه، ۲۵ شهریور

 

 

و از منبعی دیگر:

اعتراض کارگران هپکو اراک به حقوق عقب‌افتاده‌شان؛ می‌گویند گوش شنوایی نیست/ بی بی سی- تیتر

 

و اما آنچه موجب شده است که فدوی شدیداً ارّه به ماتحت بماند ، آنست که هرآنچه را که حضرات دیریست که با افتخار مرتکب شده می شوند،عملاً ،خلاف  نصّ صریح شرع انور است !. فدوی برای جوری جنس،یکی دو مستوره را در این راستا، پیوست می کند:

 - به تأخیرانداختن مزد یا عدم پرداخت آن

به تأخیر انداختن دستمزد کارگر یا عدم پرداخت آن، به هیچ وجهی جایز نیست.

مفهوم سخن پیامبر(ص) نیز این مسأله را تأیید میکند که فرمودند:«إدفعوا أجرة الأجیر قبل أن یجف عرقه؛ مزد کارگر را قبل از آن که عرقش خشک شود، بپردازید.»[33] همچنین در حدیث دیگری آمده است: «إن الله سوف یخاصم ثلاثۀ یوم القیامة...و الثالث هو الذی یستأجر الأجیر و یشغله کاملا، ثم لایدفع له أجرة؛ خداوند، در روز قیامت با سه گروه دشمنی خواهند کرد...و سومی آنها کسی است که کارگری را به کار میگیرد، او را کاملا مشغول نموده، و تمام وقتش را میگیرد. آن گاه مزد وی را نمیپردازد.»[34]

بنابراین، در جامعۀ اسلامی به تأخیرانداختن پرداخت مزد کارگر یا عدم پرداخت آن به هر بهانه ای که باشد، از آن منع شده است

تحت فشار نبودن کارگر

اسلام، همان طوری که از استثمار کارگر به شدت، نهی میکند؛ از تحت فشار قرار دادن او در کار یا به کارگماردن او در ساعات بیش تر و طولانیتر و یا وادار کردن وی به کاری که توانایی انجام آن را ندارد؛ نیز نهی میکند. از پیامبر اکرم نقل شده است که فرمودند:«لاتحملوهم مایشق علیهم، فإن فعلتم فأعینوهم؛ آنان را به چیزی که برایشان سخت و دشوار است، وادار نکنید، اگر چنین کردید، به آنان یاری رسانید.»[35](2)

 براین پایه، یکی دیریست که دارد دروغ می گوید!؛ آنکس، نستجیر بالله،پیامبر گرامی(ص) که نیست؛ فلذا خوانندگان محترم ضدانقلاب،بعنوان مشق شب، استثنائاً بجای پرتقال فروش پیدا کنید  دروغگوئی که کمر به نابودی ملک و ملت بسته است ...

زیاده تکلیفی نیست. 

پی نوشت

(1)اخوان- زمستان. ضمناً مراد از جام در اینجا،جام زهر است، نه می عرفانی که تازه درجه الکل اش بسیار بیشتر است!

(2) https://hawzah.net

[33] ابن ماجه، بیهقی، سنن الکبری، ج٩، کتاب اجاره، ص٤١. 

 

00000000000000000000000000000000000

هراس      

خوانندگان محترم ضدانقلاب! ،پس از تحیه والسلام، شما این دور و َبر، یک سر بریده ندیدید؟! نخیر! ..منظور آن سرِبریده که برادرحسین(ع)شریعتمداری متولی امامزاده ی کیهان دارالخرافه می دارد دوست،نیست!. باری این پرسش هراس انگیز، پس از ملاحظه خبری از یکی از بلاد اسلامزده که در پی می آید،گریبان فدوی را گرفت :

ایران اینترنشنال - طی ماه‌های گذشته برخی از زنان و فعالان حقوق زنان در عربستان سعودی سعی کرده‌اند بدون پوشش مرسوم اسلامی در خیابان‌ها حضور یابند. این زنان تصاویری از خود را نیز در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. خبرگزاری فرانسه روز پنج‌شنبه، بیست و یکم شهریور تصاویر و مصاحبه‌ای از یک زن ۲۵ ساله عربستانی را منتشر کرد که می‌گوید چهار ماه است در ریاض، پایتخت عربستان، بدون حجاب در خیابان‌ها حضور می‌یابد. او به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفته است: «هیچ‌کس نمی‌‌تواند او را به کاری که مایل نیست مجبور کند.»//گویا

بر این پایه،  در کشور اسلامزده ا ی چون بربرستان سعودی (1)که با ژورنالیست کتلت درست میفرمایند(قاشقچی- م)،فدوی نباید نگران بانوی جوانی باشد که در پیوند با حجاب اجباری، - چار تکبیر زده یکسره بر هر چه که هست-؟!

پی نوشت

(1) فدوی گیس اضافه ندارد که دست برخی رفقا بدهد فلذا می افزاید که  نقیضه ی "بربرستان" بدلیلی ست که عرض شد(کتلت ژورنالیست) ؛و به دودست بریده ابوالفضل(ع) ،هیچگونه رویکرد راسیستی ندارد؛محض اطلاع

000000000000000000000000000000000000000000000000

 

دو طنز تصویری

 

 

اندر مناقب زنجیر  

جهت آگاهی برخی دوستان کم اطلاع و کم سواد که اطلاعات شان در باب زنجیرحداکثر به زنجیر چرخ محدود می شود !، عرضه می دارد که اصلاً چنین نیست و سی روز از عمر و وقت ناقابل اُمّت و اخیراً ملت،!این محصول گرامی و بلکه مقدس،تعلق دارد.در پی، آلبومی از این کالای گرامی را ملاحظه می کنید:

خواهران : وای چقد محکم زنجیر میزنی عشقم ،مواظب عضله های قشنگت باش

برادر : به عشق تو میزنم،درد حس نمیکنم...!

و اما در انواع :

نمونه ی خواهرنه:

نمونه ی برادرانه:

بعنوان وسیله ای برای مهار کردن کلب آستان علی- ابا عبدالله و رقیه(ع):

 

مصرف بیمارستانی و آن نیز بر دو نوع است: مهار فعالان علمی و مدنی:

مهار فعالان علمی

مانند امید کوکبی نخبه ی فیزیک ،پس از 5 سال زندان و از دست دادن یک کلیه:

مهار فعالان مدنی :

مانند هاشم خواستار نماینده معلمان دربیمارستان:

 

و نیزمانند محمود صالحی فعال کارگری:

و سرانجام،برای امنیت شغلی نابینایان !:

زیاده زنجیری نیست..

پی نوشت

(1) قرار شد دشنام ،آنهم از این نوع اش ندهید،خواهر- برادر خواننده،خوبیت ندارد!

(2)  لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

0000000000000000000000000000

سیداحمد خاتمی: برخی می‌گویند آیا با وجود این اختلاس‌ها و بدحجابی‌ها و مشکلات باز هم باید از این نظام حمایت کرد؟ پاسخ آن است که بله بازهم باید حمایت کرد؛../انتخاب

-----------------------

مجری صدا و سیما : بالا بروید پایین بروید سگ نجس است/ نگهداری گربه هم مشکل دارد/اصلاحات نیوز-تیتر

----------------------------

رئیس سازمان محیط زیست درباره علت توقف کار این مدارس گفت مراجع دینی مدارس طبیعت را "غیرشرعی" و وزارت اطلاعات، بنیان‌گذاران آن را "توده‌ای" می‌داند./بی بی سی

علم الهدی: عاقبت جفتک زدن و دست در دست دخترها داشتن اعتیاد است/العربیه

000000000000000000000000000000000000000000000

کلمات قصار

اشاره 

کلمات قصار، ضد کلمات حمار است !

اينكه می‌گویند آفتاب حقيقت در پرده نخواهد ماند حرف مفتى است! فقط دست‌هاى ما مى‌تواند از پرده بيرونش بكشد...

000000000000000000000000000000000000000000000000000

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد  

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارد

آخرین شب مراسم سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین در شب شهادت زین ‌العابدین

حضرت امام سجاد علیهما السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد./ پارسینه

تحشیه ی فدوی : آخی؛ چرا آخرین شب؟خیلی خوش گذشت بخدا !؛ نمیشه دستکم یکماه دیگر تمدید شود؟ ثواب داره وا !

 ------------

ورود بی‌چادر و با آرایش به بیمارستان «بقیه‌الله» ممنوع است /ایسنا- تیتر

تحشیه ی فدوی : شما مطمئن اید که اینجا حسینیه(ع) یا مسجد نیست،برادر ایسنا؟! 

---------------------

یک پژوهش: آلمانی‌ها برای سکس وقت ندارند /دویچه وله

۵۲ درصد شهروندان آلمان جزء کسانی هستند که به ماهی یک مرتبه هماغوشی اکتفا می‌کنند. تحقیقی در این زمینه آشکار می‌کند که کاهش دفعات معاشقه، ناشی از استرس و احساس عدم فراغت است. پنج سال پیش این نرخ ۵۶ درصد بود.  

تحشیه ی فدوی : این تعداد را برای معالجه،بفرستید به کلاسهای قرآن برادر سعید طوسی،راه می افتند!

---------------------------------

پایگاه ساینس دایرکت: 80درصد زنان حجابی کمبود ویتامین دی می‌گیرند/العربیه

تحشیه ی فدوی : لکن بی سر و صدا، اعدام باید گردد!

------------------------------

برایان هوک: اگر جهان در مقابل ایران نایستد هلال این کشور ماه کامل خواهد شد/العربیه

تحشیه ی فدوی : خیالپردازی میکنید؟ قرار است حال حضرات را بگیرید و یا به آن باجگیران و قطاع الطیریقان گرامی حال بدهی،برادربرایان؟! 

--------------------------------------

وزارت بهداشت عراق سه‌شنبه 10 سپتامبر 2019 اعلام کرد که در پی فرو ریختن بخشی از گذرگاه عابر پیاده‌ محل عبور عزاداران شرکت کننده در مراسم عاشورا در کربلا 31 تن کشته و 96 تن دیگر مجروح شدند. /العربیه

تحشیه ی فدوی : حضرت(ع) بچه زبانی بفرماید که مهمان نمی خواهد؟!

مامورانی که یک زن را ضرب‌وشتم کرده بودند، لوح تقدیر و هدیه نقدی گرفتند /رادیو فردا- تیتر

تحشیه ی فدوی : کار را آن کرد که تمام کرد یعنی آن بانوی مضروب ومظلوم را باید یا اعدام یا دستکم بیست سی سالی، حبس میفرمودند!

------------------

تحشیه ی فدوی : نفرمایید حاج آقا!.آخر .آبزیان در این وسط چه گناهی کرده اند!

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

18سپتامبر المُجعّد  از برجام الحرام سنه   ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*September 13, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

ابهام دریائی   

 

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به تیتر زیر نیز رسید:

چهل سال عبور از طوفان با کشتی نجات حسین(ع) !/ کیهان دارالخرافه- تیتر 

در پاسخ عرض میکند که والله برادرحسین(ع)، بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..لکن بین خودمان باشد،حال که برادران دراعتکاف هستند عرض می کند که فدوی نمیدانست که حضرت(ع) با آنهمه مشغله،چهل سال نیز کاپتیان کشتی بوده است!. حالا اینها به کنار، فدوی میخواست درحاشیه احتیاطاً بپرسد که کشتی حضرت(ع) در این چهل ساله، غیراز سرقت و حمل  نفت ملت گرسنه به سوریه، آیا ثواب دیگری هم فرموده است؟!

زیاده "ارزی" نیست ...

https://vid.alarabiya.net/images/2019/09/07/99bdb09a-842b-47d0-8157-16da85ce6a5e/99bdb09a-842b-47d0-8157-16da85ce6a5e.jpg

                                             کشتی نجات حسین(ع) !

بعدالتحریر

برای جوری جنس : خبرگزاری آسوشیتدپرس با استناد به تصاویر ماهواره‌ای گزارش کرده نفتکش آدریان دریا 1 در نزدیکی بندر طرطوس در سوریه پهلو گرفته است. این تصاویر صبح ‌روز شنبه از سوی کمپانی «ماکسار تکنولوژیز»

(Maxar Technologies)

واقع در کلرادوی آمریکا در اختیار این خبرگزاری قرار داده شده‌اند. مقامات ایرانی تا کنون عزیمت این نفتکش به سمت سوریه را تأیید نکرده‌اند اما روز گذشته خبرگزاری تسنیم از یک سایت عربی غیر معتبر خبر داد که نفتکش ایرانی محموله خود را در سوریه تخلیه کرده است.نفتکش آدریان دریا 1 از تاریخ 3 سپتامبر تاکنون رادار خود را خاموش کرده است./العربیه

ونیز :

بنابر اعلام وزارت امور خارجه ایران، نفتکش "آدریان دریا یک" محموله خود را تخلیه کرده و در سواحل مدیترانه پهلو گرفته است.عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) گفته: "ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم که به هر طریقی نفتمان را خواهیم فروخت و اقدامات ایذایی تاثیری در برنامه‌های ما نخواهد داشت."/بی بی سی

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000

جایزه   

 

...حکایت غریبی ست جداً! حال که فدوی دورخیز کرده که دمکرات شده ، دندان روی جگر گذاشته و حتا حقوق خصم را هم  نه تنها رعایت،بلکه از آن دفاع نیز بکند، دوستان طاقچه بالا گذاشته و پاسخ نمی دهند!، خودتان نگاه کنید :

 

سیدروح الله صدرالساداتی عضو مجلس خبرگان رهبری به همراه برادرش مهدی صدرالساداتی و دو تن دیگر مفقود شده‌اند. روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت اعلام کرد که خبر بازداشت آن‌ها صحت ندارد.مهدی صدرالساداتی در اینستاگرام علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی را به رانت‌خواری متهم کرده بود./رادیو زمانه

 

باری فدوی جایزه ی دندانگیری نیز برای یابنده  این بزرگواران تعیین کرد لکن دریغ از یک منقاضی! که البته موجب شد که جایزه مذکور که آنرا با خون دل تهیه کرده بود، بماند روی دست اش!..

 و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستار،چنین روایت کرده اند که : روزی در بزرگراهی راه بند مبسوطی پدید آمده بود، یکی پرسید چه خبر است؟ گفتند ماشین آخوندی آتش گرفته است. گفت ایوای مردم چه می کنند؟ گفتند هر کس بقدر وسع اش دارد کمک می کند. یعنی یکی 10 لیتر، یکی 20 لیتر و دیگری بیشتر، دارند بنزین می آورند !

زیاده عرضی نیست

تأیید گزارش‌ منابع «آمدنیوز» از بازداشت «صدارالساداتی‌ها» توسط دادگاه ویژه 

0000000000000000000000000000000000

گلکاری  

راست اش را بخواهید،فدوی با نظر پیاده نظام بیت ، دائر براینکه  پرچم اباعبدالله(ع) جز در ماه و مریخ، همه جا برافراشته شده، شدیداً موافق است. بیک مستوره ی نظری، و در پی، به چند سند مصور منگوله دار،نگاه کنید: 

0563---0915 : اکنون که پرچم امام حسین(ع) در همه عالم برافراشته شده امام دیگر تنها نیست و سردار کربلا به قدرت الهی و همت جوانمردان مشغول فتح سنگرها در سوریه، عراق، یمن، فلسطین و... است و کاروان حضرت زینب(س) با عزت و عظمت هرساله اربعین از نجف به کربلا می‌رود تا نوید آمدن موعود آل محمد را بدهد.

نتیجه تصویری برای مراسم گل مالی در محرم

نتیجه تصویری برای مراسم گل مالی در محرم

مطلب ، در بلاد کفر و زندقه نیز،البته  ازهمین قرار است .با این تفاوت جزئی که فدوی هرچه کوشید،عزادران اسپانیائی، حاضر به قمه زنی نشدند و ترجیح دادند که بجای خون خود، در آب گوجه فرنگی  غلت بزنند !:

Spanien La Tomatina Festival (picture-alliance/dpa/C. Cabral)

عزاداران برزیلی اما با زبان خوش، به لجن مالی خویش تن دردادند !:

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 195\جشن لجن در برزیل.jpg

با آرزوی توفیق الهی در ماه مبارک محرم..

 التماس دعا- الاحقر فدوی

11 سپتامبر 019 

0000000000000000000000000000000000000000000000

ریخت و پاش مکتبی   

 

فدوی منتتظرالظهوروقتی که حال اش بقول هواشناسان کم تا قسمتی خوبست،چندان سختگیری هم نمی کند. حتا اگر کسی را ببیند که دارد شدیداً آب درهاون می کوبد! یعنی میکوشد که یک پدیده ی غیر قابل اصلاح را با پاشنه کش اسلامی، جابیاندازد ! باری این مختصر ،راجع است به مهملات داهیانه برادرمحمد(ص)عطریانفرکه در پی می آید:  

 

عطریانفر، فعال اصلاح‌طلب: شعار نه غزه، نه لبنان چرند است، باید هزینه‌های حزب‌الله را بدهیم !/رادیو فردا- خبرخوان

بله البته : 

بیت

خرج که از کیسه ی ملت بوَد

عاقبت اش اینهمه  ذلت بَود

زیاده شعاری نیست

0000000000000000000000000000000

دو طنز تصویری

 

C:\Users\leyla\Desktop\عکسهائی از  1فیسبوک\یا عزیز الله.jpg

F:\Pedar Draft\طنز تصویری1\چنان قحط سالی شد اندر وطن   که ذلت بیفتاد در مرد و زن.jpg

000000000000000000000000000

آخوند گزیده (مارگزیده سابق- م) !   

گفت: " مسابقات کشتی قهرمانی جهان در تاریخ ۲۳ -۳۰شهریور در قزاقستان برگزار میشود، اسرائیل در ۵وزن آزاد و فرنگی نماینده دارد و پنج تن از پر امید ترین کشتی گیرهامون باید ببازند !" (1) 

-----------------------

(1) پنج اسرائیلی در قزاقستان؛ بازهم باید ببازیم؟/ ایران وایر- تیتر

https://iranwire.com/media/filer_public_thumbnails/filer_public/2a/cc/2accfc98-b84a-4223-adb0-da0b0730aa0e/1.jpg__930x510_q85_box-0%2C13%2C930%2C495_crop_subsampling-2_upscale.jpg

0000000000000000000000000000000000000000000000

نوعی راه حل ! 

فدوی درمجازستان خواند که ملت ورجاوند در یک دور خیز قهرمانانه،  از برادر افعی به برادرمار غاشیه پناهنده شده و اعلام کرده است که در انتصابات آینده به عون الله، به علی(ع)بابا رإی میدهد زیرا اختلاسگران پیرامون آن بزرگوار، چهل نفر بیشتر نیستند !

حرف حساب جواب ندارد، دارد؟!

 0000000000000000000000000000000000000

آرزو 

 

برادران، دیگر فدوی را بجائی رسانده اند که بهر ریسمانی می آویزد ! و از آن میان:

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه امروز، دوشنبه اظهارات توهین‌آمیز ژئیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل، درباره همسرش، بریژیت ماکرون را تأسف انگیز خواند و گفت امیدوار است برزیلی‌ها در آینده نزدیک رئیس‌جمهوری داشته باشند که در شأن آن‌ها باشد ./ http://fa.rfi.fr

تحشیه ی فدوی:

 

می شود آیا،همین آرزو را ،برای ما مادرمردگان هم بفرمایید،برادر مکرون؟!،فدوی برای مریض بدحال میخواهد،  ثواب دارد به امام(ل)!..

media 

0000000000000000000000000000000000000000000000000

استمداد   

تلاشهای سهمگین فدوی،برای برقراری یا کشف رابطه ی بین "گودرز" و " شقایق"( جمع شقیقه- م) *  در خبر زیر، تا لحظه ی نگارش این سطور،شوربختانه هنوز بجائی نرسیده است!..خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا ، چیزی به عقل شان می رسد؟! اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع(! 

"میثاق با ولایت" از زاویه‌ کمتر دیده شده / دویچه وله- تیتر

 

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی تکواندو، گردهمایی بزرگ تکواندوکاران استان تهران تحت عنوان "میثاق با ولایت" با حضور بیش از ۱۰هزار تکواندوکار دختر و پسر استان تهران، مربیان، داوران، مسئولان فدراسیون و برخی مسئولان وزارت ورزش در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

---------------------

* ولایت و تکواندو!

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی تکواندو، گردهمایی بزرگ تکواندوکاران استان تهران تحت عنوان میثاق با ولایت با حضور بیش از ۱۰هزار تکواندوکار دختر و پسر استان تهران، مربیان، داوران، مسئولان فدراسیون و برخی مسئولان وزارت ورزش در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. 

  0000000000000000000000000000

دست روی دست بسیار است!   

 

سرانجام یکی هم پیدا شد که روی فدوی منتظرالظهور را کم کرده و روی دست ویِ بلند شود، گرچه هنوز نوزاد است!..توضیحاً می افزاید که دوستانی که با طنزنوشته های هفتگی فدوی در مکتوبات، انس و الفتی دارند می دانند که وی هنگامی که به سروقت ماموتهای گرامی می رود،نخست ناگزیر است که حضرات آیات را از خواب قیلوله بجهاند و سپس تأمل کند که ورزش سنگین ایشان که عبارت از دوره کردن تسبیح  و بازی با انگشت بیست و یکم مبارک باشد فارغ شوند و آنگاه فدوی، استفتائش را تقدیم حضور پُر زورشان کند؛ و اما آنکه روی فدوی منتظرالظهور را کم کرده را در گزارشی که در پی می آید، نگاه کنید:

 

تولد دختر بچه ای با ۲۴ انگشت در تایلند!/ به نقل از دیلی استار،تیک

http://tik.ir/files/fa/news/1398/5/17/128061_776.jpeg 

زیاده انگشتی نیست !..

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

11سپتامبر المُجعّد  از برجام الحرام سنه   ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*September 6, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

انتخابات آزاد!    

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ، از فدویِ منتظرالظهور به زبان خوش پرسیدند که با اینهمه استعداد بادآورده ای که دارد، چرا دراین ماه مبارک محرم،یکی از نقش ها ی تعزیه را تقبل نمی کند تا رستگار شود؟ فدوی اما در پاسخ گفت  باشد اصرار بیش از این نمی شود ؛ لکن حال که کار به اینجا کشیده است، فلذا دندان(اگر هنوز دارید)، روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته،  و چنانچه موافقت فرمایند که فدوی، شمرش را خودش انتخاب کند،  نستجیر بالله،حاضر است امام حسین (ع) بشود! ؛ فدوی بمنظور اخذ رأی اعتماد از نمایندگان محترم حکومت در مجلس بیت ، شمر برگزیده اش را، در صحن علنی مجلس مذکور و بوجه زیر، به برادران معرفی کرد،که مع الاسف حسودی فرموده ، نپذیرفتند و شیهه کشان افزودند که :

مصوبه

 چراغی که مجلس رواست، به آلونک فدوی حرام است ! 

 

 باری گزینه دوم فدوی بناگزیر بوجه زیربود که البته بد شانسی آورده و  با 185 رأی موافق، 11 رأی مخالف ، و 27 رأی فضائی،تصویب شد.!:

حال خوانندگان محترم ضدانقلاب، بعنوان تکلیف شرعی شب بفرمایند که اگرجای فدویِ منتظرالظهور بودند، چه می کردند؟، جز اینکه به فتوای علمای سلف ،َحشره الله مع موالیة المطهرین صلوات الله علیهم اجمعین :

بیت

دست ات چو نمی رسد به خاتون

دریاب کنیز مطبخی را!

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

از محرومیت ها   

عجب-..یعنی چه؟..یعنی نام و ُکنیه مکتبی، داغ نعل بر پیشانی و نیز ریش،دیگر کار نمی کنند؟! همه ی امید مردم به همین ها بود!..باری- این معنا را فدویِ منتظرالظهور، از دریافت خبری که در پی می آید، ملتفت شد:

اعزام نمی‌شوی چون حریف اسرائیلی داری» !؛ جودوکار ایرانی از ورزش خداحافظی کرد /رادیو فردا- تیتر

محمد محمدی بریمانلو، دارنده نشان برنز دنیا در رشته جودو، به دلیل جلوگیری از اعزامش به رقابت‌های جهانی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد./ رادیو فردا

ملاحظه کردید؟ اعزام نمی شوی،اما اعدام هم نمی شوی!..ضمناً محمد (ص)محمد(ص)ی و ریش هم دیگر کار نمی کند فکر دیگری بکنید!، محض اطلاع..

اینهم سند مصور و منگوله دارش:

و اما این معرکه گیریها و شامورتی بازیهای شرم آور،البته مسبوق به سوابقی نیزهست که فدوی بهنگام بدانها پرداخته و دیگرمکرر نمی کند اما حال و آینده نیز،در صورت تمدید عمر این دوالپا ، از گزند ایشان مصون نخواهد بود.باری نمونه تازه تر اگر خواسته باشید، بشرح زیر دم دست است :

سعید ملایی، قهرمان جودو جهان، به دستور مقام‌های جمهوری اسلامی سه بار محبور به انصراف و یا شکست در مسابقات شد تا با حریف اسرائیلی روبه‌رو نشود. هفته گذشته، ملایی پس از مسابقات جهانی جودو در ژاپن از بازگشت به ایران خودداری کرد و عازم آلمان شد.../ دویچه وله

و نیز :

خبرگزاری فرانسه از احتمال حضور ستاره جودوی ایران در بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ با پرچم یک کشور دیگر خبر داد. فدراسیون بین‌المللی جودو نیز نام پروفایل خود در توییتر را به هشتگ "من از مولایی حمایت می‌کنم" تغییر داده است./همانجا

زیاده قهرمانی نیست...

 

مانا نیستانی

0000000000000000000 

پرسش دشوار

فدوی بارها خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرض کرده است که محضر حضرات آیات را تا درس خارج بیشتر درک نکرده است لکن برخی عزیزان پنداری توی کت و کول شان نمیرود و پرسش هائی از جنس زیر میفرمایند که فدوی استطاعت پاسخ اش را ندارد، - هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند! این بار پرسیده اند:

حاج آقا مسئلتن:  

 آیا ممکن است که این روستای گرامی، زادگاه " بلال حبشی" باشد؟ !

چه عرض کند؟ شما خوانندگان محترم ضدانقلاب میدانید؟

زیاده هم طولی نیست !

0000000000000000000000000000000000000000000000

جمهوری، بمثابه شیاف! 

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران: سیاست ما را آیت‌الله خامنه‌ای مشخص می‌کند !/ بی بی سی*

و برای جوری جنس:

پی نوشت

* رعایت امانت درنقل خبرشد و گرنه فدوی حکومت شتر- گاو- پلنگ حاکم بر کشور را،هرگز جمهوری ندانسته و نمیداند و از آن با ارفاق، به  داعش درونمرزی یاد می کند، محض اطلاع.

0000000000000000000000000000000000000 

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

*********************************

2 طنز تصویری 

*********************************************************************

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد  !

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارد

پیام ظریف به عربستان: اگر فکر می‌کنید من ماله‌کش اعظم هستم، با سلیمانی مذاکره کنید !/ رادیو فردا- تیتر

تحشیه ی فدوی : به فدوی مربوط نیست ها،لکن مشقاسمِ حضرت آقا ،از حضرتت ماله کش تر است زیرا پیشه ی اصلی او پیش از ژنرالی ! ، بنائی بوده است *!

پ.ن

-------

* وی در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد / زندگینامه – همشهری آنلاین

--------------------

عضو مجلس خبرگان رهبری: مردم نارضی‌اند و از ما بدشان می‌آید/ بی بی سی- تیتر

 تحشیه ی فدوی : دیگر شکسته نفسی و کم لطفی نفرمایید؛ بدشان که نمی آید، متنفرند!

-------------------------

شبه‌نظامیان حوثی: ولایت خامنه‌ای ولایت پیامبر اسلام است/العربیه- تیتر 

تحشیه ی فدوی : والله برادربقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....بین خودمان باشد، ضدانقلاب نشنود، اگر به فدوی هم بهمان اندازه میرسیدند، میگفت که خامنه‌ای خود اصلا ً پیامبر اسلام بلکه امام زمان(عج) است!

-------------------------------------

محمد(ص) محمدی(ص) ‌گلپایگانی: خرج اغلب طلاب را رهبری می‌دهد !/ ایران وایر- تیتر

 تحشیه ی فدوی : به فدوی مربوط نیست ها، ولی معظم له که خود ار گدایان معتبر بوده است،این مبالغ را از کجایشان درآورده اند، مگر هنگام یاعلی(ع) از خروج رحم مادر گرامی!

----------------------

پلیس تهران: زن و مرد در عروسی‌ها باید از هم جدا باشند؛ با عروسی مختلط برخورد می‌شود/voa

 تحشیه ی فدوی : زن و شوهر چطور، برادر چماقدار؟

--------------------------

ظریف در مصاحبه با روزنامه آلمانی: تحریم‌ها صدها میلیارد دلار به ما ضرر زد/العربیه- تیتر

تحشیه ی فدوی :  به شما که نه، حالا مردم را بگی، باری!

-----------------------

تحشیه ی فدوی :بی سببی نبود که برادر احمدی نژاد،همکاران گرامی خود را، برادران قاچاقچی خطاب میفرمود!

-----------------------------

آقای وزیر، ناهید * کجاست؟

 تحشیه ی فدوی : والله چه عرض کند، فدوی شنیده که به خانه ی بخت رفته است!

*ادامه ی خبر: عکس گرفتن وزیر ارتباطات ایران با یک ماهواره شاید به خودی خود خیلی عجیب نباشد؛ ولی وقتی او زیر عکسش با ماهواره ناهید پیام «صبح به خیر دونالد ترامپ» را می‌نویسد، قصه جالب می‌شود/ بی بی سی

000000000000000000000000000000000000000000000000

 آلبوم کودکان کار (1)

توضیح در تصویر مستتر است

 

 

 

کودکان کار ساعت ۳ شب در الهیه

--------------------

 

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

3 سپتامبرالمُربع  از برجام الحرام سنه  2019  ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*