Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

August 30, 2019

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

سر درگمی   

فدوی نمیداند که این گرد و خاکی که جبهه ی متحد ضدانقلاب دراروپا ،بویژه سوئد براه انداخته اند، از چه بابت است؟ (1) ونیزملتفت نمی شود که برادرمحمد(ص)جواد(ع) ظریف، وزیر خارجه ی بیت ،چه گناهی مرتکب شده که بابت یک سفر ناقابل به سوئد و بعد فرانسه، اینگونه آماج حملات پی در پی ضد انقلابیون قرار گرفته است؟. (2) باری- از مقامات خاج پرست سوئدی نقل شده که برادرظریف حسب شیوه ی مرضیه ی  عبادی- سیاسی، بی دعوت آمده است !: 

در کنفرانس مطبوعاتی وزیر خارجه سوئد که بدون حضور ظریف بر گزارشد، خبرنگاران به طرح سؤالاتی درباره اعتراضات شدید ایرانیان آزاده علیه حضور ظریف که اصلاً چرا چنین فردی در سوئد پذیرفته شده پرداختند.وزیر خارجه سوئد که در مقابل این سؤالات پاسخی نداشت، اظهار داشت این سوئد نبوده که از ظریف دعوت کرده باشد و گفت: خودش آمده و ما در این زمینه هیچ وزیری (از رژیم ایران) را دعوت نکردیم بلکه او (ظریف) خودش آمده.! .../ایران آزادی 

و نیز:

مارگوت والستروم وزیر خارجه سوئد روز ۲۰ اوت جدا از محمدجواد ظریف در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و گفت ما از او دعوت نکردیم!/کیهان لندن

و برای جوریِ جنس:

سفر روز یکشنبه محمد جواد ظریف به محل نشست سران گروه هفت، نه فقط برای رئیس جمهوری آمریکا بلکه برای متحدان اروپایی فرانسه نیز غیرمنتظره بود .../دویچه وله

 خب، نقطه سر سطر:

 خوانندگان محترم ضدانقلاب، نحوه ی تعامل باملت با یکدیگر در وطن سابق را، مگر بیاد ندارند که چگونه غفلتاً شال و کلاه کرده و دیر وقت برسرطرف آوار میشدند؟ تازه با خود پیژاما هم می بردند ! فلذا و بر این پایه، ظریف جز صله ی ارحام، جُرم دیگری نکرده است! بقول جد اعلای فدوی:

بیت

نباید بیش ازین خون در دلش کرد

گهُی خورده ست، می باید ولش کرد!

  زیاده "ارزی" نیست

Schweden Stockholm Proteste gegen Besuch Mohammad Javad Zarif (Mehrdad Darwishpour ) 

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 193\sweden_vazir_hijab.jpg

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 193\مگر خدای نخواسته زن شیعه هستید خواهران سوئدی.jpg

پی نوشت 

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفاده ی بهینه کند بقول عوام ok ؟!

(2) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید؛  بلکه احوط آنست که  دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!، شاید بقول امام(ل) خنده دار باشد!

----------------------------- 

آیا میدانستید؟    

که مترو هم حسینیه  شده است؟ اینهم سند مصورمنگوله دارش:

«با حجاب وارد مترو شوید»! 

بنرهای الزام رعایت حجاب در مترو تهران نصب شد/العربیه- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

بر این پایه  هنگام آن رسیده که  تعارف را کنار گذاشته و شیهه کشان سر بدهیم :

مترو شده کربو بلا

مهدی(عج) بیا، مهدی (عج)بیا !

که فی التأخیرآفات!

 https://vid.alarabiya.net/images/2019/01/08/4a43cc06-d39a-406d-a108-e003a41f0f4e/4a43cc06-d39a-406d-a108-e003a41f0f4e_16x9_1200x676.jpg?format=jpeg&width=960

00000000000000000000000000000000000000000000

توزیع عادلانه !  

فدوی پیرامون تقسیم غنائم جنگی، پس از اشغال ایران درسال پنجاه و هفت ،قدری نگران شده بود که نکند یکوقت خدای نخواسته، به تیره ای از برادران، اجحاف شده باشد ! که بحمدالله والمنة،با ملاحظه خبری که در پی می آید،شدیداً رفع نگرانی شد.طرفه اینکه این ریخت و پاش ها و تنقیه آن به انگلان و مفتخواران گرامی، از سوی یکی از فقرای سابق،که اعلیحضرت العظمای فعلی باشد،صورت گرفته و می گیرد :

استان‌وایر- رئیس دفنر آیت‌‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر ایران گفته که «خرج کثیری» از ۸۰ هزار طلبه در ایران برعهده رهبر جمهوری اسلامی است که حداکثر دریافتی هر طلبه ۷۰۰ هزار تومان است.

لکن بموجب ادامه ی خبر،برادر محمد(ص) محمد(ص)ی گلپایگانی، این وجه مفت ،بادآورده و زحمت نکشیده را،کافی نمی داند:

«حداکثر دریافتی یک طلبه  معینِ درس خارج خوان چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان است که با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند.» ! (1)

و نیز:

«هر ماه رهبر معظم انقلاب ۱۸ میلیارد تومان برای شهریه طلاب اختصاص می‌دهند... «

خوانندگان محترم ضد انقلاب یکوقت تصور نفرمایند که بذل و بخشش ملوکانه،محدود به فقره ی فوق است بلکه مورد زیر را نیز شامل می شود:

«یکی از برنامه‌هایی که دفتر رهبری دنبال می‌کند رسیدگی به معمرین است یعنی سالخوردگان روحانیت که در دورترین نقاط کشور زندگی می‌کنند و بیانی برای سخنرانی ندارند.»!

به گفته وی «رهبری هیئتی را مامور کرده‌اند در دفتر که مرتب به این‌ها سر می‌زنند و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنند.»

و اما تکلیف شب(شرعی)

با توجه به اینکه " پیش‌تر منابع رسمی تعداد طلاب در ایران را ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده بودند"، 

خوانندگان محترم ضد انقلاب استثنائاً بجای پرتقال فروش که دیگرجز در مناصب دولتی ،"یافت می نشود"،پیدا کنند میزان خسارت به ملت شل و پل و پاپتی را در این رهگذر، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع) !

و الله الموفق و المعین

پی نوشت

(1) برخلاف دانشجویان که برای تحصیل در دانشگاه ‌ای مختلف کشور مبلغی را برای تحصیل با عنوان «شهریه» می پردازند، طلاب مختلف در حوزه‌های علمیه با دریافت «شهریه» در این مدارس مذهبی تحصیل می‌کنند که میزان این مبلغ دریافتی طلاب بر اساس تآهل و تجرد و میزان تحصیلات آنها متفاوت است.!

نتیجه تصویری برای نظر نادرشاه افشار در مورد آخوند

000000000000000000000000000000

تفاوت                  

فدوی همینطور، گلاب به رویتان، ارّه به ماتحت مانده است که چرا ُعلوّ درجات ،بین علمای ما و علمای خاج پرست ، اینهمه فاصله دارد؟! فی المثل، مال ما، تمام تصور و همّ شان آنست که : زین دوچرخه زنان را تحریک می کند  یانه؟ ! و یا اگر زن نگونبختی ، ناخنهایش را لاک زد، وضواش باطل است یا نه؟ و یا دربهترین حالت، نگاه کردن و یا از آن بدتر ، دست زدن به موی زنی که روی فرش افتاده است، چه حکمی دارد ؟! و ... ! و یا علی القاعده، چرا هدف و انگیزه ی علمای خاج پرست ، بر عکس علمای خودمان ، ساده تر کردن زندگی ست؟ شما خوانندگان و بینندگان محترم ضدانقلاب می دانید؟

بیک مستوره تازه نگاه کنید :

العربیه - شرکت سونی اعلام کرد یک دستگاه خنک‌کننده تولید کرده که می‌تواند آن را بر تن کرد و با اتصال آن به تلفن همراه، دمای بدن را به درجه دمای مورد نظر رساند.

به گزارش روزنامه میرور، شرکت ژاپنی سونی محصول جدیدش را با نام «ریون پاکت» به بازار عرضه کرده و این محصول را می‌توان یک کولر یا سیستم خنک‌کننده قابل پوشیدن فرض کرد. ریون پاکت از طریق انتقال ارسال هوای خنک به منطقه زیر گردن، بدن افراد را خنک می‌کند.

سونی اعلام کرد که محصول جدیدش می‌تواند اثرات منفی و دشواری‌های ناشی از دمای متفاوت هوا در فصول مختلف سال را بکاهد. اندازه ریون پاکت به اندازه یک کارت اعتباری است و در جیب داخلی لباس‌ها در منطقه گردن نصب می‌شود. این کولر از طریق بلوتوث به تلفن همراه افراد متصل شده تا افراد درجه حرارت مورد نظر خود را تنظیم کنند.

 زیاده اختراعی نیست

sony_072819.jpg

0000000000000000000000000000000000000000

دو طنز تصویری 

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 192\18-192.jpg

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 192\17-192.jpg

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

28   آگست از برجام الحرام سنه   ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

.*.*.*.*.*

August 22, 2019

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

خود سانسوری  

فدوی دربررسی خبرهای امروز که  در پیوند با ساندیس خوران برونمرزی نیز بود، به خبر زیر رسید:

ظریف: احتمالا ترامپ چهار سال دیگر مزاحم دنیا باشد / العربیه-تیتر

و در ادامه:

 به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف که در سفرش به سه کشور اروپایی در مراسم شب عید غدیر در جمع ایرانیان مقیم سوئد سخنرانی می‌کرد گفت، احتمال پیروزی دونالد ترامپ بالا است و احتمالا چهار سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد./همانجا

حیف که فدوی به خودش قول داده است که در دیگران دخالت نکند و گرنه به برادرمحمد(ع)جواد(ع) ذلیل می گفت که مزاحم دنیا کسی ست که برای دستگرمی چند صد تماشاگر را در سینما رکس آبادان با یک قیام و قعود ذغال می فرماید؛ کسی ست که محمد مختاری ، پوینده و فروهرها  را در ایران،شاپور بختیار را در فرانسه، فریدون فرخزاد ،قاسملو و همراهان را در آلمان؛ و برای جوری جنس،نسل کشی تابستان 67 ترتیب می دهد؛ افسوس که فدوی به خودش قول داده است که در دیگران دخالت نکند !..

زیاده مزاحمتی نیست...

نتیجه تصویری برای تظاهرات در سوئد بر علیه ظریف عکس 

ضرب و شتم تظاهرکنندگان برعلیه سفر ظریف در سوئد

0000000000000000000000000000000000000

حاج ممد آقای کوچک  

سرانجام چشم و گوش فدوی با ملاحظه ی خبر بهجت اثری روشن شد و ملتفت شد که یکی از مؤمنات، نوزاد خود را بجای اینکه  درعتبات عالیات کانادا(ع- س- ص- عج) بدنیا بیاورد،در مناسک حج اخیربدنیا آورد !؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش :

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از وزارت بهداشت گزارش داد که یک زائر از افغانستان دیروز (سه شنبه) نوزاد خود را در مکه مکرمه به دنیا آورد. بر اساس این گزارش این نوزاد سومین فرزند این مادر ۳۳ ساله است و نام فرزند خود را "محمد" گذاشته است.مناسک حج تمتع از روز جمعه در مشاعر مقدسه آغاز می شود./ایرنا

و اینهم کوچکترین حاج آقای بیست و یک انگشتی جهان، برای جوریِ جنس:!

http://tik.ir/files/fa/news/1398/5/16/127976_189.jpg 

000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

برائت از مشرکین  

 

...عجیب است جان شما!..فدوی هر چه شب ِگرد میخوابد،بامداد که بر می خیزد، می بیند که شدیداً دراز شده است. !قضیه راجع است به اکاذیبی که از قول فدوی،بشرح زیر نقل شده است:

 

پاسدار علی(ع) فدوی، جانشین فرمانده سپاه توصیه می کند که نیروهای مسلح از دفاع، به تهاجم روی آورند/ رادیو پیام اسرائیل- تیتر

فدوی همینجا و در حضور خوانندگان محترم ضدانقلاب،خبر منتسب به اورا شدیداً تکذیب کرده و می افزاید که فدوی چنین شکری نخورده است زیرا بقول عالیجناب حافظ : غالبا اینقدرم عقل و کفایت باشد!

زیاده اعتراضی نیست ..

Image result for ‫پاسدار علی فدوی عکس‬‎ 

0000000000000000000000000000000000000

 

فدوی متهم می کند!   

 

بله؛ بقول برادران:

مصرع

چه مردی بوَد کز زنی کم بوَد ؟!

 

فدوی بدینوسیله، برادرمحمد(ص) جواد(ع) ظریف، وزیر امور خارجه ی بیت را ، به اهمال عمدی ، اخلال و بر باد دادن تلاش و رنج مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ،در تبدیل کاخ سفید به  حسیینه (ع) و یا دستکم طویله، شدیداً متهم می کند!..برای اینکه کم تا قسمتی به عرض فدوی برسید،بمنظور دستگرمی ، نخست به این تیتر بنقل از برادر بی بی سی نگاه کنید :

 

ظریف: در نیویورک گفتند اگر به کاخ سفید نروم ظرف دو هفته تحریم می‌شوم !

 خیانت آشکار را ملاحظه کردید؟ نه، شما خوانندگان محترم ضد انقلاب بگوئید؛ چنین فرصت یا موقعیتی آیا عمراً دیگر بدست می آید که به کاخ سفید ورود فرموده و به آرزوی چهل ساله مؤمنین که همانا تبدیل کاخ سفید به حسیینه (ع)  و یا دستکم طویله، جامه ی عمل بپوشانیم ؟ فدوی بنقل از یکی از مقامات بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود می داند که تقصیر محمد(ص) جواد(ع)  نیست وهمه اش زیرعمامه ی اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای (ضپ) ست، لکن خود ایشان هم نباید از خود،مایه و پایه ای داشته باشد؟!

تصویر مرتبط

 

 

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000350/nf00350467-1.jpg

00000000000000000000000000000000000000

http://www.dw.com/image/0,,16101555_352,00.jpg

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارند!

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 192\فدوی نمیدانست که اشرار-اوباش و ارازل و قطاع الطریقان هم سفیر دارند.jpg

تحشیه ی فدوی : فدوی نمیدانست که افزون بر بیماران روانی حاکم ،اشرار، اوباش و ارازل و قطاع الطریقان گرامی بیابانگرد هم در ایران سابق، سفیر دارند! 

-----------------------

آیا نوبت حذف لاریجانی‌ها رسیده است؟/ دویچه وله- تیتر 

تحشیه ی فدوی : بله،زیرا بزرگواران چهارگانه، شوربختانه دیگرمحلی برای اختفای اموال مسروقه ملت پاتی ندارند و گرنه اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ضاعف الله پُرستاته ،که حرفی نداشت!

--------------------------

اگر می‌خواهید دایناسور بخرید، سری به دبی بزنید/العربیه- تیتر

تحشیه ی فدوی : نه!..پیش ازآن لکن احوط آنست که سری به ایران آخوندی بزنید ،دست خالی بر نمی گردید!

---------------

امام جمعه مشهدمقدس گفت: دشمنی استکبار به خاطر وسایل دفاعی و فناوری هسته‌ای و مسائل این گونه نیست و دشمنی آنها بخاطر اصل وجود ما و در بستر انقلاب ماست و بنا دارند براندازی کنند. /تیک

تحشیه ی فدوی : خدا کند که این دروغ شما راست باشد، برادر بوفالو!

-------------------------------

احمد خاتمی خطاب به رسانه‌های دولتی: از خلوتی نماز جمعه‌ خوشحال نباشید/ العربیه- تیتر

تحشیه ی فدوی : حالا پس از چهل سال، موردی برای ملت حیران پیدا شد؛تو مگر مناعالخیری، برادر بوفالو؟!

-----------------------------

قالیباف؛ قصه دو مرد افغان که عاشق هم شدند!/بی بی سی- تیتر

تحشیه ی فدوی : این همان قالیباف خودمان نیست؟!

-------------------------

مطمئن هستم که دولت این بار خسارات را تامین می‌کند چرا که مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و هیات دولت جدی پای این کار هستند./محسن رضائی – ایرنا

تحشیه ی فدوی : والله برادر سر بار آنقدرها هم که شما میگوئید تنها نیستیم ، یعنی ، به اذن حضرت آقا(ضپ) بزرگوارانی چون بوفالو سید حسن نصرالله، حماس ،حوثی های یمن،و ...نیز سر سفره ی ملت یک لا قبا هستند، یعنی چیزی هم به ملت ورجاوند، اما پا پتی،میرسد؟ بقول عوام

 I don’t think so !

-------------------------------

خودروی پیشرفته زرهی ضد مین و ضدکمین «رعد» طی مراسمی در سازمان صنایع دفاع در اصفهان رونمایی شد./ایرنا

تحشیه ی فدوی : لکن به عشق سرکوب خداپسندانه ی شما مردم ،ابتیاع فرمودیم !

http://tik.ir/files/fa/news/1398/5/22/128397_256.jpeg

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

-F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 186\BERESHT AND BANK.jpg 

********

http://www.hazl.com/archive/2016/4_apr016/042016%20Tanz/apr2016_clip_image031.jpg

0291---0918 : شیخ زکزاکی مجاهد بدون معالجه از هند به کشورش بازگشت. این شیخ بزرگوار تن به ذلت نداد و ترجیح داد بیمارستان هند که شبیه زندان بود را بدون معالجه ترک کند . دستگاه دیپلماسی ما و خواص و سیاسیون جهان اسلام باید برای معالجه سریع و کاملا امن وی در یک کشور اسلامی (ایران، مالزی، ترکیه و...) تمام تلاش خود را معطوف دارند.

فدوی : مراتب در شرایطی که بعلت لرزش قهرمانه دولا دولا راه می رفتند،به شرف عرض رسید. ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند که بعلت تحریمهای خاج پرستان،اعزام شیخ به لندن و پاریس و آلمان عجالتاً مقدور نیست فلذا احوط آنست که برای دستگرمی، بهمان امام رضای خودمان(ع) اکتفا کنند؛ برادر 0291---0918    و من الله التوفیق

---

1969---0911 :  از شورای شهر تهران درخواست می‌شود به پاس مبارزات و مجاهدت‌های روحانی شجاع، نستوه و مظلوم نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی، خیابانی را به نام ایشان انتخاب نمایند. البته این مجاهد فی سبیل الله که زندگی و فرزندانش را وقف و فدای اسلام ناب محمدی(ص) کرده است، نیازی به نامگذاری‌ها ندارد ولی این ما هستیم که به چنین الگوهایی نیازمندیم.

فدوی : مراتب در اوقات شرعی،وبا قید چندین فوریت بعرض مسؤلین محترم ضاعف الله اموالهم اجمعین رسید، بعدالتحیه و السلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند: والله برادر فدوی بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود،سال مع الاسف بیش از دوازده ماه ندارد که آن نیز در تیول اهل بیت

سلام الله علیهم اجمعین ،تولدها و شهادتها آن بزرگواران  و غیره است و محل دیگری نداریم مگر اینکه مجتهدالزمان ملاذ الانام ،صاحب السیف والقلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستا ته، با افزایش ماهای سال از دوازده به بیست ماه، موافقت فرمایند....والله الموفق والمُعین

-------------------

4372---0912 : سهمیه بسیجیان فعال در دانشگاه آزاد اسلامی حذف شده این‌ کار دانسته یا ندانسته ضربه به بسیجیان می‌باشد درخواست تجدیدنظر در این تصمیم را داریم. 

فدوی :  مراتب در شرایطی که دراثر افراط درلرزش قهرمانانه و سومین تنقیه ی جام زهر، دولا دولا راه می رفتند،به شرف عرض رسید. ، بعدالتحیه و السلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند:بسیجیان عصای دست ما (چماق- م) هستند و نیازی به سهمیه ندارند فلذا ببینید چه مدرکی میخواهند بدهید تا لذت اش را ببرندُ برادر فدوی!

-----------------------

عابدینی : ده سال قبل هم کیف همسرم و هم اشیای  داخل اتومبیل بنده دزدیده شد. خدا شاهد است که در هر دو مورد فقط تشکیل پرونده صورت گرفته و با اینکه سارقین هم شناسایی شده‌اند هیچ‌کدام از ضرر و زیان‌های بنده جبران نشده است.

فدوی :  مراتب در شرایطی که در اثر افراط درنرمش قهرمانانه و تنقیه ی جام زهر،همه جایشان شدیداً درد می کرد، در فاصله ی بین دو قیلوله بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید.در بازدم و بعدالتحیه و السلام قدری متغیر شده  فرمودند : اینهمه نفوس زیر دست و پای عمله بیت و نیروی محترم انتظامی له شدند و جیکشان در نیامد،حالا شما چه خبرتان است که بخاطر یک کیف ناقابل، اینهمه گرد و خاک راه انداخته اید؟! 

خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید،برادرعابدینی!

9286---0914 : ما قشر ضعیف که توان خرید گوشت کیلویی صدهزار تومان نداریم حداقل دیگر نگذارید مرغ‌ها از سفره‌مان پرواز کنند تا در ماه یکی دو وعده مرغ در منزلمان پیدا شود. باور کنید سه وعده غذای ما یک وعده هم نمی‌شود!

فدوی : مراتب بناگزیر ودر شرایطی که پس از نرمش قهرمانانه ی صبحگاهی، مشغول نوشیدن جام زهرِقند پهلو بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. بعدالتحیه والسلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند احوط آنست که در و پنجره ها را ببندید تا مرغ ها پرواز نکنند؛اینهم دیگر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر  9286---0914 ؟!

-----------------------------------

7046---0992 و 5300---0912 : دولت بودجه صداوسیما را به دلیل پخش سریال گاندو گروگان گرفته. بنویسید پس تکلیف شعارهای آقای رئیس جمهور که فریاد می‌زدند قلم‌ها را نشکنید و دهن‌ها را نبندید و هرکس باید بتواند آزادانه حرف خودش را بزند  چه می‌شود؟ این اقدام مفهومی جز میل قوه مجریه به اعمال دیکتاتوری در همه بخش‌های کشور با اهرم مالی نخواهد داشت.

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار کلید الاسلام والمسلمین، برادرحسن(ع) روحانی ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که علی العصول ما هرچه داریم نه فقط از گریه ، بلکه از گروگانگیری داریم،برادر شهروند!

8949---0912 : در تاریخ 98/4/28 ساعت 7/30 صبح بسیاری از مردم که در مسیر میدان امام خمینی(ره) به سمت غرب در حرکت بودند شاهد صحنه زننده دویدن دهها و صدها دختر و پسر بودند که تحت عنوان مسابقه دو به سمت پارک‌شهر در حرکت بودند که وضعیت اختلاط و پوشش مشمئزکننده دختران موجب تعجب شده بود؟! سوال این است که این مسابقه مختلط و با این وضعیت ناهنجار با کدام هدف فرهنگی اجتماعی ورزشی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منطبق و چه کسانی این حرکت را سازماندهی و راه‌اندازی کرده و می‌کنند؟! به نظر می‌رسد پشت پرده این فعالیت به ظاهر ورزشی، دست‌های مرموزی برای قبح‌زدایی از ارزش‌های دینی و ملی و انسانی قرار گرفته است!

فدوی: مراتب در مجالی که ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی ،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که مقصد نهائی آن جوانان نابکار سینه زدن  در مصلای تهران بوده است، لاغیر ،برادر 8949---0912

------------------------------

 7744---0935 : اعتماد نکردن رهبر معظم انقلاب به دشمنی مانند آمریکا ریشه قرآنی و اسلامی داشت و اصولاً عدم اعتماد به دشمنان سنت رسول‌الله بوده است. چرا آزمون و خطا را جایگزین سنت رسول خدا(ص) کردید که امروز این قدر پشیمانی به بار بیاورید؟

 2359---0919 : اعتماد نکردن به دشمنان سنت پیامبران الهی به ویژه رسول‌اکرم(ص) و همچنین ائمه معصومین علیهم‌السلام می‌باشد. از کسانی که دم از اسلام می‌زنند ولی با اعتماد به آمریکا به منافع ملی چوب حراج زدند تعجب باید کرد.

فدوی هر دو عریضه را بدلیل ضیق وقت و تشابه موضوع، یکجا پاسخ و عرض می کند که او نیز بر همین باور، و با شما هم عقیده است؛ بی سببی نیست که آن بزرگواران ،عمدتاً شل و پل،مصدوم،مسموم و شهید بدیار باقی شتافتند،برادر2359---  0919! و 7744---0935 

7046---0992 و 5300---0912 : دولت بودجه صداوسیما را به دلیل پخش سریال گاندو گروگان گرفته. بنویسید پس تکلیف شعارهای آقای رئیس جمهور که فریاد می‌زدند قلم‌ها را نشکنید و دهن‌ها را نبندید و هرکس باید بتواند آزادانه حرف خودش را بزند  چه می‌شود؟ این اقدام مفهومی جز میل قوه مجریه به اعمال دیکتاتوری در همه بخش‌های کشور با اهرم مالی نخواهد داشت.

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار کلید الاسلام والمسلمین، برادرحسن(ع) روحانی ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که علی العصول ما هرچه داریم نه فقط از گریه ، بلکه از گروگانگیری داریم،برادر شهروند!

8949---0912 : در تاریخ 98/4/28 ساعت 7/30 صبح بسیاری از مردم که در مسیر میدان امام خمینی(ره) به سمت غرب در حرکت بودند شاهد صحنه زننده دویدن دهها و صدها دختر و پسر بودند که تحت عنوان مسابقه دو به سمت پارک‌شهر در حرکت بودند که وضعیت اختلاط و پوشش مشمئزکننده دختران موجب تعجب شده بود؟! سوال این است که این مسابقه مختلط و با این وضعیت ناهنجار با کدام هدف فرهنگی اجتماعی ورزشی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منطبق و چه کسانی این حرکت را سازماندهی و راه‌اندازی کرده و می‌کنند؟! به نظر می‌رسد پشت پرده این فعالیت به ظاهر ورزشی، دست‌های مرموزی برای قبح‌زدایی از ارزش‌های دینی و ملی و انسانی قرار گرفته است!

فدوی: مراتب در مجالی که ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی ،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که مقصد نهائی آن جوانان نابکار سینه زدن  در مصلای تهران بوده است، لاغیر ،برادر 8949---0912

------------------------------

 7744---0935 : اعتماد نکردن رهبر معظم انقلاب به دشمنی مانند آمریکا ریشه قرآنی و اسلامی داشت و اصولاً عدم اعتماد به دشمنان سنت رسول‌الله بوده است. چرا آزمون و خطا را جایگزین سنت رسول خدا(ص) کردید که امروز این قدر پشیمانی به بار بیاورید؟

 2359---0919 : اعتماد نکردن به دشمنان سنت پیامبران الهی به ویژه رسول‌اکرم(ص) و همچنین ائمه معصومین علیهم‌السلام می‌باشد. از کسانی که دم از اسلام می‌زنند ولی با اعتماد به آمریکا به منافع ملی چوب حراج زدند تعجب باید کرد.

فدوی هر دو عریضه را بدلیل ضیق وقت و تشابه موضوع، یکجا پاسخ و عرض می کند که او نیز بر همین باور، و با شما هم عقیده است؛ بی سببی نیست که آن بزرگواران ،عمدتاً شل و پل،مصدوم،مسموم و شهید بدیار باقی شتافتند،برادر2359---  0919! و 7744---0935 

7046---0992 و 5300---0912 : دولت بودجه صداوسیما را به دلیل پخش سریال گاندو گروگان گرفته. بنویسید پس تکلیف شعارهای آقای رئیس جمهور که فریاد می‌زدند قلم‌ها را نشکنید و دهن‌ها را نبندید و هرکس باید بتواند آزادانه حرف خودش را بزند  چه می‌شود؟ این اقدام مفهومی جز میل قوه مجریه به اعمال دیکتاتوری در همه بخش‌های کشور با اهرم مالی نخواهد داشت.

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار کلید الاسلام والمسلمین، برادرحسن(ع) روحانی ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که علی العصول ما هرچه داریم نه فقط از گریه ، بلکه از گروگانگیری داریم،برادر شهروند!

8949---0912 : در تاریخ 98/4/28 ساعت 7/30 صبح بسیاری از مردم که در مسیر میدان امام خمینی(ره) به سمت غرب در حرکت بودند شاهد صحنه زننده دویدن دهها و صدها دختر و پسر بودند که تحت عنوان مسابقه دو به سمت پارک‌شهر در حرکت بودند که وضعیت اختلاط و پوشش مشمئزکننده دختران موجب تعجب شده بود؟! سوال این است که این مسابقه مختلط و با این وضعیت ناهنجار با کدام هدف فرهنگی اجتماعی ورزشی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منطبق و چه کسانی این حرکت را سازماندهی و راه‌اندازی کرده و می‌کنند؟! به نظر می‌رسد پشت پرده این فعالیت به ظاهر ورزشی، دست‌های مرموزی برای قبح‌زدایی از ارزش‌های دینی و ملی و انسانی قرار گرفته است!

فدوی: مراتب در مجالی که ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی ،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که مقصد نهائی آن جوانان نابکار سینه زدن  در مصلای تهران بوده است، لاغیر ،برادر 8949---0912

------------------------------

 7744---0935 : اعتماد نکردن رهبر معظم انقلاب به دشمنی مانند آمریکا ریشه قرآنی و اسلامی داشت و اصولاً عدم اعتماد به دشمنان سنت رسول‌الله بوده است. چرا آزمون و خطا را جایگزین سنت رسول خدا(ص) کردید که امروز این قدر پشیمانی به بار بیاورید؟

 2359---0919 : اعتماد نکردن به دشمنان سنت پیامبران الهی به ویژه رسول‌اکرم(ص) و همچنین ائمه معصومین علیهم‌السلام می‌باشد. از کسانی که دم از اسلام می‌زنند ولی با اعتماد به آمریکا به منافع ملی چوب حراج زدند تعجب باید کرد.

فدوی هر دو عریضه را بدلیل ضیق وقت و تشابه موضوع، یکجا پاسخ و عرض می کند که او نیز بر همین باور، و با شما هم عقیده است؛ بی سببی نیست که آن بزرگواران ،عمدتاً شل و پل،مصدوم،مسموم و شهید بدیار باقی شتافتند،برادر2359---  0919! و 7744---0935 

----------

7046---0992 و 5300---0912 : دولت بودجه صداوسیما را به دلیل پخش سریال گاندو گروگان گرفته. بنویسید پس تکلیف شعارهای آقای رئیس جمهور که فریاد می‌زدند قلم‌ها را نشکنید و دهن‌ها را نبندید و هرکس باید بتواند آزادانه حرف خودش را بزند  چه می‌شود؟ این اقدام مفهومی جز میل قوه مجریه به اعمال دیکتاتوری در همه بخش‌های کشور با اهرم مالی نخواهد داشت.

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار کلید الاسلام والمسلمین، برادرحسن(ع) روحانی ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که علی العصول ما هرچه داریم نه فقط از گریه ، بلکه از گروگانگیری داریم،برادر شهروند!

8949---0912 : در تاریخ 98/4/28 ساعت 7/30 صبح بسیاری از مردم که در مسیر میدان امام خمینی(ره) به سمت غرب در حرکت بودند شاهد صحنه زننده دویدن دهها و صدها دختر و پسر بودند که تحت عنوان مسابقه دو به سمت پارک‌شهر در حرکت بودند که وضعیت اختلاط و پوشش مشمئزکننده دختران موجب تعجب شده بود؟! سوال این است که این مسابقه مختلط و با این وضعیت ناهنجار با کدام هدف فرهنگی اجتماعی ورزشی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منطبق و چه کسانی این حرکت را سازماندهی و راه‌اندازی کرده و می‌کنند؟! به نظر می‌رسد پشت پرده این فعالیت به ظاهر ورزشی، دست‌های مرموزی برای قبح‌زدایی از ارزش‌های دینی و ملی و انسانی قرار گرفته است!

فدوی: مراتب در مجالی که ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی ،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که مقصد نهائی آن جوانان نابکار سینه زدن  در مصلای تهران بوده است، لاغیر ،برادر 8949---0912

------------------------------

 7744---0935 : اعتماد نکردن رهبر معظم انقلاب به دشمنی مانند آمریکا ریشه قرآنی و اسلامی داشت و اصولاً عدم اعتماد به دشمنان سنت رسول‌الله بوده است. چرا آزمون و خطا را جایگزین سنت رسول خدا(ص) کردید که امروز این قدر پشیمانی به بار بیاورید؟

 2359---0919 : اعتماد نکردن به دشمنان سنت پیامبران الهی به ویژه رسول‌اکرم(ص) و همچنین ائمه معصومین علیهم‌السلام می‌باشد. از کسانی که دم از اسلام می‌زنند ولی با اعتماد به آمریکا به منافع ملی چوب حراج زدند تعجب باید کرد.

فدوی هر دو عریضه را بدلیل ضیق وقت و تشابه موضوع، یکجا پاسخ و عرض می کند که او نیز بر همین باور، و با شما هم عقیده است؛ بی سببی نیست که آن بزرگواران ،عمدتاً شل و پل،مصدوم،مسموم و شهید بدیار باقی شتافتند،برادر2359---  0919! و 7744---0935 

-------------

طباطبایی قمی  : همیشه دلمان می‌‌خواهد گریه کنیم و ضجه بزنیم باید این فضای غم‌انگیز را شکست و آن را تعدیل کرد!‌ این افسردگی عامل خودکشی و بسیاری از خشونت‌های اجتماعی است!» عبارت فوق از زبان وزیر بهداشت در جلسات رسمی چند بار تکرار شده است! لذا کشوری که بیش از 200 هزار شهید تقدیم راه سالار شهیدان کرده است و انقلابش را مدیون امام حسین(ع) می‌داند نباید چنین افراد بیگانه با آرمان امام(ع) در جایگاه و مقام وزارت در نظام جمهوری اسلامی قرار گیرد ایشان باید سریعا استعفا می‌کرد نه این‌که با یک نمایش روضه و یا دلجویی و نه عذرخواهی بخواهد سر و ته قضیه را به هم بیاورد.

فدوی: مراتب در فاصله ی دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین که تازه از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و نیز بازی با انگشت بیست و یکم مبارک،فارغ شده بودند، رسید.. بعدالتحیه و السلام ،و دود کردن چند صد صلوات بر  محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند:  اسسسب !!..فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب" به تکرار "س"،ضمیمه ی آروغ است و منظورشان اینست که اسب حیوان نجیبی ست ! ..باری- فدوی پس از اندکی تأمل مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد ؛ سرانجام حضرات آیات در این باب به جماع(1) رسیده و فرمودند: بسمه تعالی- احوط آنست که برادر وزیر بهداشت روزی دو ساعت و بمدت شش ماه، زار بزند  تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) مُستظهر شوند ، طباطبایی قمی!

پی نوشت

 (1)خدا بگویم این تایپیست سربهوای هزل داتکام را چه کند؛ که همه جای فدوی را با شاخ گاو مد ظله العالی،درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی " جماع" را ،به "اجماع"  اصلاح فرمائید؛ ممنون، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

21 آگست المربّع از برجام الحرام سنه  ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

.*.*.*.*.*

August 16, 2019

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

وا اسلاما!      

 

فدوی بارها به آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب رسانده است که داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م) تنها چاقوئی ست درجهان، که دسته ی خودش را هم می بُرد!..اَشکال این چاقو ،برای اینکه خسته کننده نباشد، البته متفاوت است؛ به مستوره ی تازه ای در این باب نگاه کنید:

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، غلامرضا تاج گردون  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی که در بازدید از یک پروژه کشاورزی و به دلیل گرمای بیش از حد هوا ، تی شرت آستین کوتاه سفید  پوشیده بود مورد انتقاد برخی که خود را حزب الله گچساران می نامند قرار گرفت...

 

قضیه البته ختم بخیر نشده و جُندالله که از بیکاری نیز رنج می برد،، همینطور که کف از همه جاشان می ریخته، شیهه کشان فرموده اند:

 

ما جمعی از جوانان انقلابی از عموم مردم قدرشناس و شهیدپرور، دعوت می کنیم تا پس از نماز جمعه این هفته، در اعتراض به رفتارهای زشت و زننده تاج گردون و امثال ایشان که دل در گرو اربابان غربی خود دارند، تجمع نماییم تا نشان دهیم که نماد گچساران، شهدایی بودن که کفن بر تن کردند و در راه اسلام خون خود را دادند،نه آنانی که امروز تی شرت می پوشند و فراموش کرده اند که اینجا گچساران گوشه ای از ایران اسلامی است که همواره در ولایتمداری پیشتاز بوده است...

 

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

 

سکوت لشکر حزب‌الله باعث جری‌تر شدن این وطن فروشان خواهد شد و دور و دیر نیست که فردایی پرچم آمریکا بر تن کنند و جولان دهند. مسلم است که نماینده ای که این چنین لباس می پوشد موافق با بی حجابی زنان است و فرداها احتمال دارد ویدیو و تصویر برای آن خانم معلوم الحال نوکر آمریکا ارسال کند و خاک این مرزو و بوم را لخت و عور نشان دهد..»

 

ضمناً بر فذوی نیز معلوم شد که "تی شرت" معادل "وطن فروشی" ست !

 

اینهم مدرک جرم!:

مجرم: نفر وسط!

بعدالتحریر

فدوی یادش نرود اضافه کند که وی ازآنچه لشکرجرّار مؤمنین، بر سرآن نماینده محترم حکومت در مجلس آورده اند،با آنکه غیر انسانی ست،لکن  به یک دلیل حمایت می کند ! و آن ، درک رنجی است که مردم در چهار دهه ی گذشته، در ارتباط با پوشش، متحمل شده و هنوز هم می شوند!

00000000000000000000000000000000000000

تعارف    

فدوی می پندارد که ازبرادراردوغان ،همه چیز انتظار می رود و از آن میان،خبر میمنت اثر زیر:

به تازگی عکسی از رییس‌جمهور ترکیه منتشر شده که وی را در حال آموزش قران به نوه‌اش نشان می‌دهد؛ عکسی که در محافل ترکیه سروصدای زیادی به پا کرده است. / ایسنا

تحشیه فدوی :ایوای! شما چرا زحمت می کشید،برادر رئیس جمهور؟، مگر حاج آقا سعید طوسی، مرده؟!

زیاده پیشنهادی نیست

00000000000000000000000000000000000000000000000

تبدیل به احسن     

 

فدوی تاکنون نمیدانست که دستگاه تبهکاران  گرامی ،اشرار و اوباشان ارجمندی که به اذن مقام معظم رهبری( ضپ) از محل تتمه ی دارائی های ملت پاپتی ایران سابق  ارتزاق می فرمایند، عناصر عالی رتبه هم دارند!،شما هم ملاحظه کنید:   

آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با هیئتی عالی‌رتبه از حماس، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانست.

معظم له همچنین اذعان و بلکه  اقرار فرمود که پول پربرکت ملت حیران ایران، قلوه سنگ های برادران برونمرزی را بعون الله و با یک قیام و قعود، به موشک تبدیل کرده است !: خامنه‌ای در بخشی از سخنان خود گفت:«در سال‌های نه چندان دور، فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز بجای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه زن هستند و این یعنی احساس پیشرفت»./العربیه

زیاده عرضی نیست ..

0000000000000000000000000000000

اضافه کاری   

موجب حیرت فدوی ست  که برادران گاه کارهائی می کنند که حتا بسود خودشان هم نیست! و آن همانا گذاشتن دستان مبارک حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج)،نستجیربالله ،در پوست گردوست! یعنی، عمداً یا سهوا،دست و بال آن حضرت (عج) را بعناوین مختلف بند، و ظهورمعظم له را لامحاله به تأخیر می اندازند و مطلب، بهمین سادگی ست!. از گذشته ها،فدوی بنقل از حافظه، مورد آیت الله متوفی مشکینی را بیاد می آورد که اصرار داشت که استوارنامه ی نمایندگان مجلس بیت را آقا امام زمان(عج) امضافرموده یا میفرماید!..و حالا حکایت خطیب نماز جمعه تهران، حاج آقا محمد(ص) امامی کاشانی ست که اسباب زحمت حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج) را بشرح زیرشدیداً  فراهم کرده است:

امام جمعه تهران از مسئولان ایران خواست مسائل اداری را به «امام زمان» گزارش دهند/العربیه- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر، مسؤلیت اداره کارگزینی را نیز، به گردن حضرت (عج) انداخته اند:

خطیب نماز جمعه تهران، از مسئولان ایران خواست تا «وقت و زمان خود را به امام زمان عرضه کنند و ببینند که آیا امام عصر راضی است که این میز و صندلی باشد و یا فلان مسئول سر کار باشد؟»

فکرش را بکنید؛ حضرت(عج) با آنهمه گرفتاری که در چاه کذائی دارد، باید درخواست های حضرات را نیز، اجابت فرماید !

زیاده عرضی نیست

000000000000000000000000000000000000000000

از افعی به مار غاشیه!   

فدوی تاکنون جائی  ندیده و نخوانده است که در سرزمینی، بمظور آزادی چندین گروگان،به قاتلی که یکنفر را کشته است، ملتجی شوند!..اینهم سند مصور و منگوله دارش :

۹۰ انجمن خواستار بررسی منصفانه پرونده فعالان محیط زیست شدند./دویچه وله- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

انجمن‌های طرفدار محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران از او خواستند حق دادرسی عادلانه را برای فعالان محیط زیست در نظر گیرد. !

گفتن ندارد که پاسخ فدوی، درحالتی که قاتل مذکور،در قتل هزاران نفر دست داشته باشد، بطریق اولی،منفی ست !

زیاده عرضی نیست ..

حرف میزنه جواد

انگار زده مواد !

 0000000000000000000000000000

خبر خیلی خوب 

فدوی در مرور خبرهای ورزشی فرامرزی ،با ملاحظه ی خبر میمنت اثری، شدیداً شادمان و بلکه مباهی شد.و اما موضوع راجع است به:

 شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قاره آسیا روز جمعه، ۲۸ تیر(۱۹ ژوئیه) در تاشکند ازبکستان آغاز شد و روز یکشنبه پایان یافت. در این رقابت‌های سه‌روزه ۳۳۰ کاراته‌کا از ۳۱ کشور حضور داشتند./دویچه وله

طُرفه اینکه تیم کاراته زنان ایران ،با آنکه از سوی برادران  شدیداً  قنداق شده بودند،:

در شانزدهمین دوره رقا‌‌بت‌های آسیایی کاراته، تیم ملی ایران با کسب ۱۱ مدال طلا، نقره و برنز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. ژاپن اول شد و کشور میزبان، ازبکستان، در رده سوم قرار گرفت./همانجا

اینهم سند مصور و منگوله دارش :

 

0000000000000000000000000000000000000000000000 

آکادمی چفیه مالی 33 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی 

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در سی و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

7434---0914: اگر دولت و مجلس اجرای رهنمود رهبر معظم انقلاب را سال‌های پیش مبنی بر عدم تکیه به نفت و اجرای اقتصاد مقاومتی را در همان سال‌های قبل در پیش گرفته بودند امروز با چنین مشکلات اقتصادی روبه‌رو نمی‌شدیم بهترین دلیل این که در حوزه نظامی، جوانان این مرز و بوم با اطاعت از ولی امر مسلمین به این پیشرفت‌ها رسیدند! 

یک فرهنگی از بابل :  آقای ظریف قهرمان برجام است، چون به خاطر اعتماد بی‌جا، رو دست دشمن را در برجام خورد! تحریم ایشان نیز برای قهرمان نشان دادن ایشان است تا این تفکر در انتخابات بعدی در برابر تفکر انقلابی پیروز شود. در حالی که رهبر معظم و حکیم انقلاب مذاکره را سم می‌داند چطور ایشان با 2 سناتور آمریکایی به صورت محرمانه مذاکره و گفت‌وگو کرده است؟!

شکیبا : زائران حج بیت‌الله در تماس‌هایی که با بستگانشان دارند می‌گویند که مسلمانان کشورهای دیگر پس از اسقاط پهپاد آمریکایی و گرفتن کشتی متخلف انگلیسی وقتی ایرانی‌ها را می‌بینند می‌خواهند دست و پایشان را ببوسند و شیفته استقامت و اقتدار جمهوری اسلامی در پرتو ولایت شده‌اند. خداوند را شاکریم که کشورمان در سایه ولایت فقیه، خون مقدس شهدا و نفس امام راحل(ره) و ملت صبورمان به این اقتدار و قدرت رسیده است.

مصباح یزدی: رهبر ایران هیچ اشتباهی ندارد رهبران سایر کشورها اشتباهات متعدد دارند!/العربیه-تیتر

فرشتگان در برابر آیت‌الله‌خامنه‌ای خضوع می‌کنند / کلمه – تیتر

9438---0912 : ان‌شاءالله با جشن بزرگ روی کارآمدن دولت جوان و انقلابی، جوانان با رغبت به برگزاری جشن‌های ازدواج روی خواهند آورد. بر امام المسلمین که راه را نشان می‌دهد درود می‌فرستیم و به جناب آقای رئیسی که امیدها را برانگیخته است خدا قوت می‌گوییم.

«نماز جمعه فراجناحی و فراحزبی است ولی تریبون ولایت و بیان خواسته های ایشان است»./احمد خاتمی/العربیه تیتر

نوربخش- مشهد مقدس : از عزیزان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اقدام به توقیف نفتکش انگلیس خبیث صمیمانه تشکر و قدردانی می‌شود. اما دولت خبیث انگلیس و ارباب بزدل و متوهم آمریکایی‌اش بدانند ملت ایران با اطاعت از مقام عظمای ولایت، کوله‌باری از عزت و اقتدار و صلابت به همراه انبارهایی پر از سلاح، مهمات، ادوات و ابزار در اختیار دارد و آماده به ذلت کشاندن مستکبران عالم است.

0210---0915 و 5364---0912 : از جناب آقای رئیسی صمیمانه تشکر می‌کنم که در این چند ماه به اندازه چند دوره ریاست جمهوری به ملت خدمت کرده و این امید را در دل‌ها زنده کرده است که اجرای عدالت و برخورد قاطع با متخلفان شدنی است. یکی از علل اصلی موفقیت ایشان تبعیت از ولایت است که این ثمره‌ها را دارد. امیدواریم در این مبارزه که کاری است کارستان پیروز بشود.

5364---0912 : رهبر معظم انقلاب در کنار برخورداری از هدایت‌های الهی با مشاهده رفتارها و گفتارهای احمقانه دشمنان بعضی از حوادث آینده را پیش‌بینی می‌کنند مانند این که فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی‌کنیم.

3107---0902 : از طریق این ستون از رهبر شجاع انقلاب تقدیر و تشکر می‌کنیم که با هدایت‌های حکیمانه خویش موجب سرافرازی، عزت و اقتدار ایران امروز در جهان شده‌اند. یک شهروند : وقتی در سایه نعمت رهبری جوانان کشور در حوزه نظامی و مدیریت دفاعی به پیشرفت‌های خارق‌العاده رسیده‌اند که دشمنان را متحیر ساخته این امکان وجود دارد که اگر در حوزه اقتصاد هم میدان برای ورود جوانان باز بشود اقتصاد رونق بگیرد و پیشرفت اقتصادی خوبی داشته باشیم. 

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

     والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی

پی نوشتها 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            و من الله التوفیق

-------------------------

فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

پس از پیروزی انقلاب پنجاه و هفت  بنا به دوستی و آشنایی که با ژان پل سارتر، نویسنده و فیلسوف نامدار فرانسوی داشتم و سرمست از سرنگونی رژیم گذشته بودم...

 نامه ای به سارتر نوشتم و در انتهای نامه نوشتم: جناب سارتر شما از این بابت  پیروزی انقلاب به ما تبریک نگفتید! سارتر بزرگ به من جوابی داد، که تا سالهای سال هنوز در مغز من درنگ میدهد! 

سارتر نوشت:

شما چگونه قیامی که رهبران آن روحانی و نتیجه آن حاکمیت حکومت مذهبی و روحانیون گردیده را  انقلاب می نامید؟! مگر نه اینکه انقلاب دگرگونی رو به جلو است؟ شما برگشت به قهقرا کرده اید! 

این انقلاب نیست... و شما در آینده ناچار مجبور به انقلاب واقعی خواهید بود، و آن رخدادی چون رنسانس اروپا است....، یعنی به زیر کشیدن مذهب از اریکه قدرت که هیچ زبانی جز انقلاب متاسفانه  آن را چاره ساز نیست.../ برگرفته از خاطرات زنده یاد احمد شاملو

-------------------------------------

000000000000000000000000000000000000000000000

پیوند

این کاریکاتور، نامه ی پس از خودش را، توضیح می دهد و نیازی به دخالت فدوی ندارد !:

 

نامه مهم و شجاعانه وکیل مبارز محمد نجفی به  رهبر!

آقای خامنه ای!

انتخاب ما نه امامِ در ماه بود نه ملتِ در چاه!

🔷وقتی کسی را ببری تا ماه بالا، دیگر دست و صدایت به او نمی رسد، خدایی می کند ناخودآگاه!

🔷نسلِ ما را زبانِ گفتن آری یا نه نبود.

نسل ما از ثانیه اول که زاده شدیم بدون اینکه چون شما معجزه وار، بلند یاعلی! گفته باشیم وارث ایران و نام و دین و مذهب و حکومتِ دینی شدیم. ارثِ اجباری. خروج از دین اعدام خروج علیه حکومت اعدام!

🔷آیه لااکراه فی الدینِ قرآن و اصول آزادی_عقیده و حق_تعیین_سرنوشت مندرج در قانون‌اساسی هم  محلی در عمل نداشت!

شما هم میدانیدکه همه اتفاق های زندگی با میل انسان نیست. شما در فیلم سالِ ۶۸ مجلس_خبرگان_رهبری خودِ شما به صراحت گفتید :"مخالف هستم رهبر بشوم، از نظر شرع و قانون رهبر شدنم مشکل دارد. باید_خون_گریست به حال ملتی که احتمال رهبر شدن من مطرح باشد"

🔷ولی برخلاف میلتان و بر خلاف قانون و شرع، شما را رهبر کردند، سی سال است رهبر ماندید،رهبر هستید. صاحب معجزه ‌و ‌مبارک شدید، از غیب برایتان غذا می آید ماشین و چهره تان نورانی است. بر سنگ بنشینید نشیمنگاه تان محل تبرک می شود، محل فرود بالگردتان در سال های بعد گلباران می شود. به دستبوسی تان می آیند حتی زنانِ درجه دار. خلاصه نه به آن نخواستن و نه کار را به اینجا رساندن!

🔷یادم نرفته در فیلم پنهان شده از چشمِ مردم که ناخواسته لو رفت در سال گذشته، به قول فردوسی پور، چه کرد آقای هاشمی_رفسنجانی در مجلس خبرگان رهبری.

با یک خاطره، سرانجام و حقوق و آزادی های ملت را انداخت به مخاطره!

خاطره ای از امام گفت؛ راوی خودش، سَنَد خودش، حامی خودش، و همه را ترغیب به پذیرش کرد، والسلام!

دست آخر هم، با یک شنایِ

قورباغه ای، با یک زیرآبیِ

اجباری، سرش را کردند زیر آب!

رفت جایی که بسیاری را فرستاده بود، تمام!

🔷اما نسل ما همیشه هم تن به اجبار نداد. درسال های ۷۸ و ۸۸ و خصوصا ۹۶ دست به انتخابِ آزادی های سیاسی و عقیدتی زد که حکومت با مشت آهنین به دهانِ نسلِ ما کوبید!

پاسخِ خواسته مسالمت آمیز را اینگونه داد: باتوم زد، اشک آور زد، تهمت زد، دستبند زد، پابند زد، قمه زد، گلوله زد، دار زد!

آقای خامنه ای!

🔷گناه انتخاب و اجبارِ هم نسلان تان را به گردن نسل بی گناه ما نیاندازید. شما یک انسان معمولی و زمینی هستید و نه فرازمینی و خاص! باید درخور اختیاراتِ فراوانتان، فراوان، پاسخگو باشید! که نیستید!

آقای خامنه ای!

🔷نسلِ ما پاسوزِ شماست! روزگارمان به سیاهی عمامه تان است. عبایتان را از سرزمین هایِ همسایه جمع کنید.سرمایه ما را خرج ایدوئولوژی_شیعی خود نکنید. داخل به اندازه کافی اختلاس و رانت و فساد هست. پا در نعلین بزرگان جهان نکنید. چهل سال در برهه حساس کنونی درجا زدیم و سر جنگ با جهان داریم ولی ناتوان از تولید پوشک هستیم و بسیار فقیرِ بی نان داریم!

آقای خامنه ای!

🔷انتخابِ نسل ما، دوستی با جهان است

بدون توجه به ملیت ونژاد و دین و مذهب!

با اختیار، به آزادیِ انتخابِ نسل_امروزِ ایران، تن بدهید. تن ندهید مجبورتان‌ میکنیم!

قلم گر از بیداد ننویسد قلم باد!

محمد نجفی وکیل دادگستری

@Library_Telegram

 

 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

14 آگست المورّب از برجام الحرام سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر  - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*

August 8, 2019

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

عاقبت ایرانگردی !  

سرانجام برادران هم با همه ی خرفتی تاریخی شان دریافتند که "توریسم "هم برای خودش صنعتی ست  وکلی هم درآمد دارد تا آنجا که می تواند، البته با رعایت قافیه،به صنعت دیگرمان که همانا " تروریسم" باشد ،کمک کند. گفتن ندارد که تبلیغات، درتوسعه و ترویج این صنعت ، حرف اول و آخر را می زند.در همین راستا، بیک فقره تبلیغ مفید و مؤثر که در پی می آید، نگاه کنید  لکن پیش از آن، جهت مزید آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب می افزاید که مادر مرده ی مذکور، که توانسته بود از چنگال سرطان جان سالم بدر ببرد، از چنگال برادران نتوانست! و همینجا نتیجه می گیریم که برادران از سرطان، وخیم ترند!

 

و اما تصویر سمت راست، "فلیپ مارک ‌گراف " گردشگر آلمانی پیش از درک محضر برادران، و سمت راست، پس از درک محضربرادران!است.نامبرده مانند هموطنان دو تابعیتی،خطر نموده و به ایران اسلامی، سفر کرده بوده است که البته این بخت را داشته که بعنوان جاسوس برای یک اقامت چند ساله، به هتل پنج ستاره ی اوین ،هدایت نشده است.!

فدوی ،گزارش یکی ازجراید شریفه ی دارالخرافه را نیز برای جوری ِ جنس در پی می آورد تا رستگار شود:

به گزارش مشرق، یک دوچرخه‌سوار خارجی که به تازگی از بیماری سرطان رهایی یافته و تصمیم به جهانگردی گرفته بود، در سفر به شمال ایران گرفتار حادثه‌ای تلخ شده که متاسفانه باعث بستری شدندش در بیمارستان شده است. 

این دوچرخه سوار چهارشنبه ۲ مرداد ساعت حدود ۲۲ شب در شهر نشتارود و در نزدیکی تنکابن توسط ۷ نفر مهاجم مورد ضرب و شتم قرار گرفته و وسایلش نیز به سرقت می‌رود. وی که به شدت از ناحیه صورت آسیب دیده و دچار شکستگی فک و دندان شده بود، به بیمارستان شهید رجایی تنکابن منتقل می‌شود.

زیاده عرضی نیست..

7 اگست 019

 -00000000000000000000000000000000000 

سوءاستفاده ی بهینه!  

برای دستگرمی ،خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه می دارد که ماجرائی که چندانهم تازگی ندارد، شوربختانه و بشرح زیر درممالک محروسه ی امریک ،دوباره اتفاق افتاد :

تیراندازی در مرکز خریدی در تگزاس ۲۰ کشته و ۳۰ مجروح بر جای گذاشت/دویچه وله

و در ادامه ی خبر وحشت اثر:

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها، این تیراندازی مرگبار روز شنبه ۱۲ مرداد (سوم اوت) در فروشگاه والمارت در شهر ال‌پاسو واقع در ایالت تگزاس آغاز شد و پس از آن در فروشگاه‌های دیگر این مرکز خرید پر رفت و آمد این شهر ادامه یافت. ....

در نزدیکی محل تیراندازی اعلامیه‌ای به دست پلیس افتاده است که مضمونی نژادپرستانه دارد. پلیس مکزیک در حال حاضر سرگرم بررسی موضوع است. 

همانگونه که درآغاز مقال گفته آمد، قضیه مسبوق به سوابقی نیز بوده است که برخی را در پی ملاحظه می کنید:

- آمریکا بار دیگر شاهد یک تیراندازی خونین بود. سه نفر در جریان تبادل آتش کشته شده‌اند. پلیس فرد مهاجم را از پای درآورده است. تیراندازی در یک جشن خیابانی روی داده است(29 جولای)

و نیز : مردی که در ساختمان شهرداری ویرجینیابیچ به سوی مردم تیراندازی کرده بود، دستکم ۱۲ نفر را به قتل رساند و چند نفر را مجروح کرد. فرد متهم به تیراندازی به ضرب گلوله پلیس از پا در آمده است.(1 جون 019)

که یکی از مهاجمان بنام نسیم نجفی اقدم، ایرانی بوده است، گفتنی ست که مهاجمان عمدتاً دچار اختلالات روانی بوده اند....

و اما یکی از راهکارهای بسیار خداپسندانه ی مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم  ،همانا سوءاستفاده ی بهینه از مواردی ست که درزمین دشمن رخ می دهد !. بعنوان مستوره، تیتر صفحه نخست کیهان دارالخرافه را در این راستا،نگاه  کنید: 

حمام خون در آمریکا/اینها برای دنیا نسخه حقوق بشر می‌پیچند! 

پیوند ماهرانه ی گودرز و شقایق را(جمع شقایق- م) ملاحظه کردید؟! 

و در ادامه :

دو نژاد‌پرست افراطی و هوادار دو آتشه ترامپ در ایالت‌های «تگزاس» و« اوهایو» با حمله به مردم بیگناه، حمام خون به راه انداختند. 29 نفر را کشتند و 42 نفر را زخمی کردند. حال برخی مجروحین «وخیم» گزارش شده است.

لکن اسلحه ای که در امریکا  در دسترس مردم است حکمتی دارد، که برادرحسین(ع) بازجو، متولی امامزاده کیهان اسلامی ،به پامنبریها نمی گوید و یا نمی داند که بنیان گذاران این مرز و بوم  این درایت و آینده نگری را داشته اند که متمم دوم قانون اساسی را به آزادی اسلحه اختصاص دهند تا در صورت زنجیر پاره کردن حکومت، با ایجاد گروه‌های شبه نظامی برای مقابله با خودکامگی احتمالی زمامداران و جلوگیری از ایجاد استبداد در این کشور بتوانندواکنش نشان داده و از خود دفاع کنند. دوستان  لابد هنوز سرکوب وحشیانه حکومت تا دندان مسلح،و قتل ملت بی دفاع و غیر مسلح را در سال 88 بیاد دارند.

زیاده عرضی نیست

00000000000000000000000000000000000000

دفاعیه

...لکن اینطورها هم نیست که خاج پرستان می گویند! یعنی که علمای ما هنوز و همچنان، میان بول و غایط شدیداً  دست و پا می زنند اما  روز و ماه و سالی نیست که علمای ایشان، دست آورد تازه ای در زمینه دانشهای پیچیده و نوین ، به بشریت پیشکش نکرده باشند.اینها ولی گفتن ندارد که از القائات استکبار جهانی وصهیونیزم یبن الملل و ایادی آنان در داخل و خارج و ُکرات دیگرلعنة الله علیهم اجمعین است. سخن کوتاه ؛ اینگونه نیست که ما در عرصه ی اختراعات و اکتشافات،حرفی برای گفتن نداشته باشیم داریم و خوب اش را هم داریم! و حتا  به برخی از  دست آوردهای خاج پرستان نیز ، پهلو می زند.برای دستگرمی،بیک فقره از توفیقات علمای خاج پرست که در پی می آید،نگاه کنید تا فدوی متعاقباً روی شان را کم کند!:

دانشمندان آمریکایی اکسیر جوانی را کشف کردند/ العربیه- تیتر

و در ادامه ی خبر بهجت اثر: 

دانشمندان آمریکایی به کشف جدیدی درباره آنزیم «آدنوزین تری‌فسفات» فعال شده با سدیم و پتاسیم در چرخه تولید اکسیژن فعال ”NAKL" و نقش و ارتباط آن با پیری دست یافتند.طبق نتایج تحقیقات به عمل آمده در دانشگاه مارشال ایالات متحده آمریکا این کشف انجام شده درباره چرخه حیاتی تولید اکسیژن فعال که "آنزیم آدنوزین تری فسفات" نیز در آن نقش بسزائی ایفا میکند امیدهای تازهای بخشیده تا داروهای ضد پیری موثری در آینده نزدیک تولید شوند.

و سرانجام اینکه:

به گزارش رشا تودی دانشمندان برای اثبات نقش این آنزیم در روند پیری تحقیقاتی را انجام دادهاند که به مدت یک سال طول کشیده و در آن موشهای آزمایشگاهی با رژیم غذایی متفاوت که دارای 42% چربی و 42.7% کربوهیدرات است تغذیه شده اند.

ملاحظه می کنید،؟ انگارشق القمرکرده اند!این بینوایان آنقدر به اقدامات علمی- عبادی خود بی اعتماد بوده اند که آنرا روی موش انجام داده اند! لکن ما بحول و قوه الهی،و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفداه(عج) و البته نایب برحق اش، آنرا مستقیماً روی نوعی انسان آزمایش کرده و نتیجه مطلوب هم ،که همانا آیت الله احمد جنتی باشد نیز رسیده ایم! .نمونه ی ما، حتا در نود سالگی هم  به حجله رفت! …

زیاده کشفی نیست

 000000000000000000000000000000000000000000000

تغییراتی در واحد اندازه گیری

فدوی بارها گفته و نوشته و هنوز نیز بر این باور است که واژگان فعلی،از توضیح و تبیین حرکات و سکنات حضرات قاصرند و فلذا:

مصرع

واژه ای از نو بباید ساخت وزنو جمله ای!

فدوی برخی تغییرات را پیش از این به آگاهی خوانندگان محترم ضدانقلاب رسانده است.فی المثل، در عرصه ی اقتصاد که  واحد  پول دیگر ریال و تومان نیست، بلکه کیلوست !..این واحد اندازه گیری را برادر احمدی نژاد البته در صنعت خودرو، بکار گرفت،اینهم سند مصور و منگوله دارش:

باری فدوی امروز مباهی ست که در همین عرصه به آگاهی برساند که  واحد مذکور را برادران به متر، تغییر داده اند !:

"اسمارت فور فور" متری 89 میلیون تومان!(1)

سایر تغییرات در واحدهای اندازه گیری،متعاقباً به آگاهی ملت یک لاقبا،خواهد رسید!

پی نوشت

«اسمارت فورفور» کوچک ترین و نُقلی ترین خودروی وارداتی به ایران است. سال پیش با قیمت تقریبی ۱۲۰ میلیون تومانی دست به دست می شد اما حالا و بعد از نوسانات شدید قیمت ارز در چند ماه اخیر، قیمت نجومی ۳۱۰ میلیون تومانی پیدا کرده است! که این یعنی هر متر طول از این ماشین حدود ۸۹ میلیون تومان برای مالک آب می خورد./تیک

نکته تامل برانگیز اینجاست که حدود یک دهه قبل و در اواسط دهه هشتاد خورشیدی، کوچک ترین خودروی لوکس وارداتی به ایران یعنی مرسدس بنز A-Class با ۳۸۸۳ میلی متر طول، قیمت ۵۱ میلیون تومانی داشت که این یعنی هر متر طول از این خودرو (با برند مرغوب تر و تجهیزات بیشتر) فقط ۱۳ میلیون تومان ارزش داشت!

و جالب تر اینکه طویل ترین خودروی سواری وارداتی به کشور یعنی مرسدس بنز S500L (اتاق لانگ) با ۵۲۰۹ میلی متر طول، آن روزها قیمت ۳۰۰ میلیون تومانی داشت. به این معنا که هر متر طول S500L حدود ۵۷ میلیون تومان ارزش داشت. اما حالا بعد از گذشت یک دهه، برای خرید هر متر طول از یک مینی هاچ بکِ نه چندان مطرح با قوای محرکه ضعیف باید ۸۹ میلیون تومان پول شمرد. یعنی دو برابر قیمت کل برخی خودروهای لوکس در اواسط دهه هشتاد!

000000000000000000000000000000000

تداعی 

ملاحظه ی تیتر و تصویری، نخست فدوی را قدری نگران کرد؛ شما هم ملاحظه کنید:

ساخت یک دکل برق متفاوت در کالیفرنیای آمریکا/ تیک

باری نگرانی فدوی از این بابت بود که چه  شانسی آوردند خاج پرستان، که دکل مذکور، دکل نفتی نبوده است و گرنه برادران با یک قیام و قعود،آنرا غیب می فرمودند !

زیاده تشویشی نیست!

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 

حاج آقا مسئلتن!   

 از آنجا که وجه رایج ممالک محروسه ی امام زمان(عج) دلار بوده و ملت ورجاوند نیز هرروز با نرخ تازه ای ازاین ارز ولائی مواجه  و در تنسیق امور خود، سر درگم می شود، ،بهتر آیا نیست که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم  ،به معبود خود عتبات عالیات(ع-س- ص-عج)ملتجی شده، ملت یک لا قبا را به حال خود بگذارند که خودشان، اگر مرحمت فرموده خاکی باقی گذاشتید ، به سر کند؟!

00000000000000000000000000000000000000000000

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

به پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

7 آگست از برجام الحرام سنه   ترسائی2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*

August 2, 2019

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

رهبر مستضعف !     

فدوی نازکدل ، زمانی در شعر کوتاهی سروده بود :

می کُشد مرا عاقبت،

این سرطانِ بدخیمِ عاطفه !..

و این اخلاق منسوخ را شوربختانه هنوز هم دارد و البته، همواره کار دست اش داده و هنورهم می دهد ،اما. 

بیت

شرح این هجران و این خون جگر

این زمان بگذار تا وقت دگر

باری مورد تازه اگر خواسته باشید،پیرامون وضعیت مالی نگران کننده و بلکه غم انگیز اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای،خلدالله ملکه و سلطنة است (1). .در حاشیه عرض کند که بباور فدوی، تنفری که شما از معظم له و توابع دارید،نباید موجب شود که از جاده ی عدل انصاف خارج شده و هوای حضرت آقا(ضپ) را نداشته باشید.بگزارش  برادر محمد(ص) محمد(ص)ی گلپایگانی، رئیس دفتر ایشان،کار آیت‌الله بزودی به کارتن خوابی و بلکه گور خوابی خواهد کشید؛اینهم سند منثورو منگوله دارش:

رهبر زیر خط متوسط زندگی می‌کند ! /بی بی سی- تیتر

و اینهم سند مصورزنگوله دارش:

 

البته برادر محمد(ص) محمد(ص)ی گلپایگانی، اگر اینهمه ملاحظه نکرده و حقیقت را می گفت، یعنی ، "متوسط" را به "فقر" تبدیل می فرمود، فدوی راحت تر بود! ؛ نه ، خودمانیم، خوانندگان و بینندگان محترم ضدانقلاب ، چگونه دل شان می آید که حضرت آقایشان اینگونه زندگی فرماید؟ فلذا احوط آنست که اُمّت همیشه در خاک و خل،کلیه دوم شان را هم فروخته و وجه آنرا به بیت تحویل داده و رسید دریافت دارند.حساب صد فدوی، که مشخصات آن متعاقباً اعلام خواهد شد نیز، بمنظور واریز کمکهای  مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ، افتتاح خواهد شد.

و من الله التوفیق

الاحقر- فدوی

بیست و سیّم جولای از برجام الحرام سنه 019 2 ترسائی

پی نوشت 

(1) لطفاً دشنام ندهید، خواهر- برادر خواننده، در شأن شما نیست، آنهم از این نوع اش! 

(2) لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

0000000000000000000000000000000000000000000 

یأس فلسفی!    

 

فدوی کم تا قسمتی انتظار و امید داشت که معالجات چهل ساله بر روی مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، مؤثر واقع شده باشد لکن با ملاحظه ی خبری که در پی می آید،امیداش شوربختانه مبدل به یأس شد و بناگزیر، زمان اقامت مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم را در مراکز روانپزشکی، 1400 سال دیگر، تمدید کرد ! :

 

دلجویی وزیر بهداشت ایران از بعضی افراد مذهبی بعد از آنکه گفت عزاداری زیاد می‌تواند باعث افسردگی در جامعه شود/بی بی سی- تیتر

و در ادامه خبر حیرت اثر:

 

اعتراض‌ها و فشار گروهی از افراد مذهبی در ایران پس از انتشار حرف‌های وزیر بهداشت، باعث شد که او از آنها دلجویی کند. سعید نمکی گفته بود که تعدد مراسم عزاداری در تقویم شیعیان میتواند باعث افسردگی در جامعه شود. اما شماری از کاربران مذهبی در شبکه‌های اجتماعی گفتند که این عزاداری موجب نشاط آنهاست و وزیر بهداشت باید عذرخواهی کند.

 

زیاده عرضی نیست

28 جولای 019

http://www.bbc.com/persian/iran-49146792

اعتراض ها و فشار گروهی از افراد مذهبی در ایران پس از انتشار حرفهای وزیر بهداشت، باعث شد که او از آنها دلجویی کند.

00000000000000000000000000000000000000000000000000

 مبانی شکنجه شناسی   

یکی از واحدهای اجباری درفرهنگستان فدوی، مبانی شکنجه شناسی ست .در پی، با دانشجویانی که این واحد دشوار را بعون الله و با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) و نایب البته بر حق اش، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای (ضپ) با موفقیت گذرانده اند،آشنا می شوید:

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی براساس حکم دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری و رونویسی از سه کتاب محکوم شد.!

و بعنوان کوبیده ی اضافه! :

خبرگزاری ایرنا در ادامه نوشته است: در حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی و برای مجازات تکمیلی، «مطالعه و رونویسی» از سه کتاب در نظر گرفته شده است.

کتاب‌های «حکایت زمستان» نوشته سعید عاکف، «داستان سیستان» نوشته رضا امیرخانی و «دشمن‌شناسی» (1)از کتاب‌های منتشر شده در انتشارات انقلاب اسلامی ، سه کتابی هستند که قاضی پرونده برای رونویسی در نظر گرفته است/ آفتاب نیوز.

و مورد دیگر :

پیشنهاد پلیس به راننده متخلف: دو پرس غذا بخر، مدارک ماشین را تحویل بگیر/ایران وایر- تیتر

و در ادامه ی خیر حیرت اثر :

در ویدیوی تازه انتشار یافته که تهیه کننده آن تاریخ شنبه بیست و هفتم تیر ماه را اعلام می‌کند، گفته می‌شود مأمور پلیس‏راه «دشت ارژن» راننده‌ای را که به خاطر سرعت غیرمجاز متوقف کرده‌، برای باز پس گیری مدارک خودرو، مجبور به خرید دو پرس غذا برای خود و همکارش کرده است !

زیاده شکنجه ای نیست ..

31 اگست 019

پی نوشت

(1) گردآوری سخنان رهبرانقلاب !

سند منگوله دار :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=88&v=x7zygJr3w0E

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

اسلام مرغوب!  

بسیاری از اوقات، فدوی آرزو میکند که بقول آن حضرت(ل) ،کاش منهم یک عرب  (1) بودم! و از آن جمله است مورد زیر :

این زیباروی الجزایری، ملکه زیبایی جهان عرب در سال 2019 شد/ العربیه –تیتر

و در ادامه ی خبر میمنت اثر:

امیره سماره یحیی، دختر زیبای الجزایری توانست عنوان ملکه زیبایی جهان عرب در سال 2019 را از آن خود کند تا در شرایطی که کشورش دچار تحولات سیاسی متعدد است، مرهمی بر دردهای جامعه خود باشد. 

باری فدوی که شانس و عرضه اش را نداشت لکن در تصویر زیر از آن خواهر غیر محجبه، گربه ی فدوی هم( زووی) افتخار حضور دارد !

 

پی نوشت

(1). فدوی گیس اضافه ندارد که دست دوستان بدهد.یادآور میشود که رویکرد  وی در این مختصر به "عرب " ، به دو دست بریده ی ابوالفضل(ع)، رویکردی راسیستی که فدوی با آن بکلی بیگانه است، نیست؛ محض اطلاع.

00000000000000000000000000000000000000

در باب شیر دادن زن ،همکاران را! 

فدوی نمی داند که جهان عموماً ، و جهان  اسلام خصوصاً، بی وجود پُر برکت حضرات آیات عظام و حجج اسلام کثرالله امثالهم، کارش به کجا می کشید ؟؛ بعنوان مستوره،نگاه کنید:

https://www.youtube.com/watch?v=R45mCx0SF0U 

شیردادن زن مجری در برنامه زنده به همکارانش

در این باب البته بین علما شدیداً اختلاف است. گله ای از علما بر این باورند که نخست باید معلوم شود که شیر خریداری شده، شیر چه حیوانی ست؟ که بسته به نوع حیوان که گاو،گوسفند و یا بز و یا خر مده ظله العالی باشد، نوع فتاوی، متفاوت است. و گله ی دیگری از علما فرموده اند که : بسمه تعالی ،نمیشود لکن! زیرا بر حسب رویات معتبر، هیچ چیز جای سینه ی آن ضعیفه ی سجادیه را نمی گیرد! و در فرض شیر خریداری شده ودر هر حالت، احوط آنست که از سینه(پستان سابق- م)حیوان مربوطه، شیر میل نمایند.    و من الله التوقیف !

31 جولای 019

0000000000000000000000000000

مصباح یزدی: رهبر ایران هیچ اشتباهی ندارد رهبران سایر کشورها اشتباهات متعدد دارند!/العربیه-تیتر

------------------------------

خاتمی: شعار مرگ بر آمریکا یک شعار مقدس و بین‌المللی است باید در گینس ثبت شود/العربیه- تیتر

--------------------------------

محمد (ص)حسین (ع)صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در سخنرانی‌اش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت که دشمن توان زورآزمایی با ایران را ندارد.

-----------------------------------

به گزارش سایت پیک، محمد حسین صفارهرندی با بیان اینکه دشمن توان زورآزمایی با ایران را ندارد گفت: «در جنگ فرضی 20 هزار آمریکایی در روز اول کشته خواهند شد، آنها خوب می‌دانند که نبرد نظامی با ایران عواقب سنگینی برایشان دارد». / العربیه

-----------------------------------

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران : بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است،/ پارسینه 

-----------------------------

به گزارش ایرنا، دادستان کل ایران با تاکید بر برخورد انتظامی با کسانی که «تخلف می‌کنند» گفت: «این معنا ندارد کسی بگوید هر نوعی دوست دارد لباس می پوشد، می‌خورد و دیگر کارها را انجام می‌دهد. در نظام اسلامی، نمی‌شود یک خانم بگویید آزادم هر جور دوست دارم بپوشم.»

دادستان کل ایران همچنین خودرو را جزو حریم خصوصی ندانسته ./محمد(ص)جعفر(ع) منتظری- رادیو فردا

طنز تصويری

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

31   آگست المردد از برجام الحرام سنه  2019 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*