حمیدرضا رحیمی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

*.*.*.*.*June 6, 2019*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

عشق مقوائی!       

فدوی نمی داند که خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا ماجرای "امام مقوائی" را بیاد می آورند؟ اگر نه، بشرح زیز تجدید کابوس بفرمائید؛ خبر چنین بود:

نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران، ۱۲ بهمن ۱۳۹۰، لحظه ورود آیت‌الله خمینی به فرودگاه مهرآباد را بازسازی کرد که عکس‌های این مراسم توسط اکثر خبرگزاری‌های ایران از جمله مهر، ایسنا، فارس و ایرنا منتشر شد/دویچه.


و گزارش تصویری چنین:


باری فدوی در همان زمان به برادران قویاً سفارش و بلکه توصیه کرد که بمنظور احتراز از سرقت این ایده ی سترگ، آن را بقول خاج پرستان " کپی رایت" فرمایند که البته  این پیشنهاد خداپسندانه ی او شوربختانه در هیاهوی آنروزها گم، و شد ،آنچه که نباید میشد!....

و اما فدوی  اینک، و در سالگشت رحلت جانگوز(1) آن بزرگوار(ل) ،ملتفت  شد که حق ،شدیداً با او بوده و آن ایده ی سترگ ، بی پرداخت حق و حقوق برادران قاچاقچی، بیرحمانه سرقت شده است ؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش :

یک زن استرالیایی برای تحقق رویای دوران جوانی، عکس همسرش را با خود به سفر دور دنیا برد. میشل بورک، یک زن استرالیایی که اهل ملبورن است، عکس همسرش، پائول، را به اندازه یک انسان واقعی روی مقوا چاپ کرد و برید تا او را همراه خود به نقاط مختلف جهان ببرد.

میشل و پائول ۲۵ سال با عشق بایکدیگر زندگی کردند و آرزو داشتند که دور دنیا سفر کنند. اما پائول سال ۲۰۱۶ در سن ۶۱ سالگی از دنیا رفت، قبل از این که با همسرش به آرزویشان برسند

حالا، میشل در سن ۵۸ سالگی، عکسی از همسرش را که در مراسم عروسی‌شان و در سن ۳۴ سالگی از او گرفته شده بود، در سایز یک انسان واقعی، با خود به نقاط مختلف جهان می‌برد. /خبرآنلاین

بقول عالیجناب حافظ:

مصرع

یا رب مباد کس را، مخدوم بی عنایت !

زیاده ارزی نیست ..

5ژوئن 019

پی نوشت

(1) https://www.youtube.com/watch?v=kPCjzbgw_nA

0000000000000000000000000000000000

از حمام تا قتل !    

فدوی گاه در فهم برادران ، کم تا قسمتی دچار مشگل می شود چرا که هیچیک از حرکات و سکنات بزرگواران، با حرکت ما قبل شان، نمی خواند !. فی المثل، پیرامون تفکیک جنسیتی از شیر خواهگاها تا دانشگاهها،  تکلیف معلوم است و فدوی تصور نمی کرد که در این پیوند، مورد دیگری موجود باشد که با ملاحظه خبری که در پی می آید، ملتفت شدا که حسب شیوه ی مرضیه، دوباره گز نکرده پاره کرده است، و قتل هم، زنانه مردانه دارد!. باری  فدوی قاصم الجبارين را شدیداً گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) را علاوه، و اگر بازهم باورتان نمی شود، پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلبی که در پی می آید،ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود جنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش :

زیاده ارزی نیست ..

00000000000000000000000000000000000

1-  به گزارش خبرنگار پزشکی ما :

رییس بیمارستان قلب تهران درباره چهار بیماری که از 25 اردیبهشت مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفته و هنوز به‌ هوش نیامده‌اند، توضیحاتی بیان کرد.../ایسنا

و نیز :

چهار بیمار بیمارستان قلب تهران، احتمالا به‌دلیل خطای انسانی، پس از عمل هنوز به‌هوش نیامده‌اند / رادیو زمانه بنقل ازباشگاه خبرنگاران جوان

خبرنگار ما در ادامه افزوده که با تحقیقات مبسوطی که پیرامون این مورد عجیب بعمل آورده ملتفت شده که توضیحات مذکور درست نیست  و در پایان گزارش آورده است که با صرف چندین کیلو پول ملی(1) بعنوان کارمزد، سرانجام دریافته که هیچگونه خطای انسانی صورت نگرفته و هر چهار بیمار شخصاً حاضر نشده اند بهوش بیایند ! زیرا مطلقاً قادر به تأمین هزینه سنگین و غیر قابل تحمل در جامعه ی شکوهمند اسلامی نیستند.

***

2- به گزارش رسانه های دارالخرُافه، برادرمحمد(ص)علی(ع) نجفی وزیر و شهردار سابق حکومت ،که نمی داند چرا همسر دومش را به رگبار بسته، دریک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به پرسش  خبرنگاران در باب چرائی و انگیزه ی این قتل گفت که بموجب مقرارات "یاسای خمینی" (ل) (2) وی بعنوان یکی از مقامات رده بالای داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م)، باید چند فقره قتل، انفجار و گروگانگیری و البته اختلاسهای میلیاردی  را بعنوان حسُن سابقه در کارنامه داشته باشد که فقره ی نخست آن بعون الله انجام شده وبقیه ی موارد نیز ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج) انجام خواهد شد. و من الله التوفیق

***

3- برادر،مش قاسمِ مقام معظم رهبری( قاسم سلیمانی- م) که از جبهه های حضرت آقا در عراق و سوریه و یمن ....جان سالم بدر برده بود، در بازگشت و همین نزدیکی ها، شوربختانه با یک فقره تانک مشجّر  تصادم و بشدت مجروح و به بیمارستان حضرت بقیة الله الاعظم(عج) منتقل شد و تحت چندین عمل جراحی قرار گرفت . وی در ناحیه ی گردن،دنده ها و قفسه ی سینه شدیداً آسیب دیده و تا لحظه ی نگارش این سطور هنوز بهوش نیامده است. گفتنی ست که مجتهدالزمان، ملاذ الانام ،صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته نیز مراتب تأسف عمیق خود را از این حادثه ابراز، و از امت همیشه در صف خواستند که برای سلامتی ایشان، شدیداً دعا کنند. در پی، صحنه ای از این تصادف مرگبار را ملاحظه می کنید:

***

4- بگزارش خبرگزاریهای خاج پرست،بازیگران شط هرمز(شطرنج سابق- م) یک آس دیگر شدیداً برزمین زدند یعنی، کلب آستان رضا(ع) ، ریخت توی جوراب، و محکم کوبید به دیوار ! اینهم سند منگوله دارش:

راهکار یک فرمانده نظامی: ایرانی‌ها دلارهای خود را در خیابان آتش بزنند/یورونیوز

و در ادامه ی خبر میمنت اثر:

غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران،مردم به منظور «حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن»، دلارهای خود را در خیابان به آتش بکشند !

دو بیتی

"هردم از این باغ بری میرسد"

خبره و صاحبنظری میرسد

آغل ما پُر شده ، اما هنوز

کرُه بز و کرُه خری می رسد !

زیاده راهکاری نیست

00000000000000000000000000000000000000000

اعتراض          

دوست نازنین فدوی، اسماعیل جان خوئی، که عمرش دراز باد، در یک دو بیتی بسیار زیبا می گوید :

با یک دل غمگین به جهان شادی نیست

تا یک ده ویران بود، آبادی نیست

تا در همۀ ی جهان یکی زندان هست

در هیچ کجای عالم آزادی نیست

و اما فدوی در مرور خبرهای فرامرزی ملتفت شد که امروز سوم ژوئن/13 خرداد ، بعنوان روزجهانی دوچرخه تعیین شده است.از آنجا که بیش نیمی از جمعیت ایران دربند که زنان باشند ،افزون بر بسیاری از حقوق و آزادیهای  طبیعی و غیر قابل سلب،اخیراً از دوچرخه سواری نیز منع و محروم شده اند، فلذا فدوی به استناد شعری که ذکر خیرش رفت، ضمن اعتراض، از دست اندرکاران روز مذکور میخواهد که واژه ی جهانی را از روزجهانی دوچرخه، حذف فرمایند؛ اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

زیاده اعتراضی نیست

3 ژوئن 019

***

یک طنز تصویری :

اونی که به ترامپ نر....بود!    

فدوی حیرت میکند که چرا نزدیک به تمامی بیماران روانی خطرناک در ایران سابق،به جائی رسیده اند، جز این یکی زبان بسته  که تازه ، دُم شیر را هم می نویسد : MILK TAIL !

شما خوانندگان محترم ضدانقلاب میدانید؟!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

نذری جعفر و حمیده خاتون !

فدوی از تعارف کم میکند و بر مبلغ می افزاید، یعنی خودِ جنس را در پی می آورد :

۲۰ تن آش نذری در "امامزاده جعفر و حمیده خاتون" تهران همزمان با روز ۲۳ ماه رمضان از سوی هیأت امنای امامزاده جعفر و حمیده خاتون، مسجد جامع باغ فیض و بسیجیان پایگاه "شهید علی ناطق نوری" طبخ و توزیع شد. ا/دویچ

00000000000000000000000000000000

اپیدمی                      

بنظر می رسد که بحمدالله والمنة،و با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج)،"همسر کشی" توسط مقامات دارد در جامعه ی شکوهمند اسلامی، نهادینه می شود؛اینهم سند منگوله دارش:

يك قاضي دادگستري در سنندج همسرش را به آتش كشيد !

و در ادامه ی خبر وحشت اثر:

شبکه حقوق بشر کردستان، ۱۳ خرداد ۱۳۹۸: یک قاضی دادگستری در سنندج به دلیل اختلاف خانوادگی اقدام به آتش کشیدن همسر خود کرد.
اصلان اکبرپور، قاضی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان کردستان عصر روز گذشته ۱۲ خرداد ماه پس از این اقدام از سوی ماموران پليس آگاهى دستگير شد و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد. همسر وی نیز كه هويتش هنوز مشخص نيست به دلیل شدت جراحات به یکی از بیمارستان‌های تبریز منتقل شده است. به گفته یک منبع آگاه این قاضی اهل تبریز پیشتر به دلیل ارتکاب تخلفات اداری به سنندج تبعید شده بود. / وارش فیلم

به پایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

5 ژوئن المخطط سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

.*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*