حمیدرضا رحیمی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*

*.*.*.*.*June 28, 2019*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

احراز هویت !     

فدوی قاصم الجبارین را شدیداً شکر می کند که داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م) همچنان می کوشد موقتاً هم که شده، در تقابل با جهان آزاد، از خوی بیابانی خود اندکی فاصله بگیرو در این راستا حتا  :

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: جهان دوستی بهتر از ایران نخواهد داشت اگر صلح آرمان شماست./خبر آنلاین

 باری خاج پرستان که در ارتباط با برادران ،حکم مارگزیده را دارند ،دراین ارتباط از وی خواسته اند که برای اثباط مدعای خود، مدارکی ارائه کند که وی مدارکی را بعنوان مستوره، بشرح پیوست،بطور علی الحساب و به شیوه ی کرایه در مقصد، بقول عوام " سابمیت" فرموده است :

.

 گفتن ندارد که بر این پایه، بقول اهل ورزش، توپ در زمین خاج پرستان است !

00000000000000000000000000000000000000

تغییر کاربری زبانزد!      

فدوی درمرور خبرها بنقل از برادر بی بی سی  به خبری از جنسِ " کوسه و ریش" ،بشرح زیررسید:

بریتانیا : دوتابعیتی‌ها به ایران نروند !

 ایران:  پذیرای ایرانیان بریتانیا هستیم !

گفتن ندارد که این ماجرا را ، می توان در مقوله ی " اختلاف بین علما" نیز لحاظ کرد.

همان منبع، برای جوریِ جنس، در ادامه آورده است:

بریتانیا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای از شهروندان ایرانی - بریتانیایی و همچنین ایرانیانی که برای موسسات بریتانیایی کار می‌کنند خواست تا به دلیل احتمال بازداشت خودسرانه به ایران سفر نکنند.

در بیانیه‌ای که توسط جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، منتشر شده آمده است که شهروندان ایرانی - بریتانیایی، برخلاف دیگران با خطر فزاینده بازداشت و سوءرفتار در ایران روبه‌رو هستند.

وزیر خارجه بریتانیا، خطر سوءرفتار حکومت ایران به شهروندان دو تابعیتی را "غیرقابل تحمل" توصیف کرده است

و دو فقره مستوره را نیز بوجه زیر پیوست کرده است: 

روز دوشنبه، ارس امیری شهروند ایرانی شاغل در شورای فرهنگی بریتانیا، به ۱۰ سال زندان محکوم شد.خانم امیری که به جاسوسی برای بریتانیا متهم شده، ساکن این کشور بود و برای دیدار با مادربزرگ بیمارش به ایران سفر کرده بود.

نازنین زاغری-راتکلیف نیز از شهروندان ایرانی - بریتانیایی است که از سال ۲۰۱۶ در ایران زندانی است و تلا‌ش‌های دولت بریتانیا برای آزادی او بی‌ثمر مانده است.

وزیر خارجه بریتانیا در هشدار روز جمعه به پرونده خانم زاغری نیز اشاره کرد و آن را نمونه‌ای دانست از موردی که در آن متهم از اولیه مانند حمایت حقوقی محروم شده و از سال ۲۰۱۶ از خانواده‌اش جدا شده است

حال برای تغییر ذائقه هم که شده، به فکاهه ای در این پیوند،به دو زبان، توجه کنید :

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن، گفته است ایران پذیرای ایرانیان مقیم بریتانیا است.

او در توییتی، به زبان انگلیسی، نوشت: "همه روزه هزاران شهروند دوتابعیتی و ایرانیان شاغل در بریتانیا در امنیت به ایران سفر می‌کنند. به ایرانیان دوتابعیتی و شاغلان در بریتانیا، همگی به عنوان شهروند ایران مورد احترام هستند و از آنها برای دیدار از کشور و خانواده‌شان استقبال می‌شود

آقای بعیدی نژاد در توییتی که کمی بعد آن را حذف کرد افزود: "اگر به عنوان ایرانی دو تابعیتی یا شهروند ایرانی شاغل در بریتانیا با سازمان‌های اطلاعاتی همکار نمی‌کنید و یا اطلاعات محرمانه را به آنها نمی‌دهید، می‌توانید بدون ترس و در حمایت کامل قانون به ایران سفر کنید!."

از شما بعید است ، برادر بعیدی نژاد! شما از حضرت آقا(ضپ) اجازه گرفتی؟ بهر روی،خدا کند که این دروغ شما راست باشد..!

و در پایان  خوانندگن محترم ضدانقلاب،برای حالی کردن فدوی منتظرالظهور، بفرمایید که : 

آزموده را آزمودن خطاست !، یا رواست؟

اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

 

0000000000000000000000000000000000000000

شایعه                

... فدوی قویاً بر این باور است که  اینگونه که با مدّ و تشدید گفته می شود که داعش از بین رفته، دروغ و بیگمان شایعه ضدانقلاب است !. اگر چنین نیست پس این داعشیان در ایران سابق چه می کنند؟ (1) در تبیین این تئوریِ ثابت شده می پرسد ، که خوانندگان محترم ضد انقلاب، آیا بین خمینی(ل)  ، ابوبکر البغدادی و خامنه ای، تفاوتی ماهوی ملاحظه کرده و می کنند؟ فدوی البته آنقدرها هم که میگویند خشن نبوده، جانب اعتدال را نگهداشته و بعنوان حُسن ختام ،داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی - م) را با ارفاق، پاکنویس داعش برونمرزی ارزیابی می کند !...

و اما فدوی می پندارد که اعمال عملیات ایذائی و ویرانگر برعلیه ملک و ملت دراین چهار دهه شکوهمند، اورا از ذکر نمونه های بیشمار در این پیوند، بی نیاز می کند؛ مگر مواردی که همین تازگی از تنور برادران بیرون آمده باشد و از آن میان:

روز گذشته، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از پلمپ 547 سفره خانه لاکچری در تهران خبر داد و گفت: «با سفره‌خانه‌های لاکچری که اقدام به تبلیغات غیر قانونی و موسیقی غیر مجاز و لهو و لعب می‌کردند برخورد و 547 واحد پلمپ و یازده نفر دستگیر شدند.» نکته‌ای که در لابه‌لای کلمات این خبر مستتر بود این است که پلمپ کردن این تعداد از واحد به بیکار شدن جمعیتی حدود 5 هزار نفر منجر می‌شود، با شرایط کنونی که کشور از نظر اقتصادی در آن قرار گرفته است باید پرسید آیا این تصمیم‌ها به صلاح بود و آیا راه حل دیگری برای برخورد با این رستوران‌ها نبود؟ نمی‌شد جریمه و تذکر داد تا حجم بیکاران بیشتر نشود؟/برنا

دفع فاسد به افسد!:

و اما خواهر سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیت، با حفظ سمت،  شیهه کشان فرموده است :

سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسته شدن 547 سفره‌خانه عدد چشمگیری است، به خبرگزاری برنا می‌گوید: «این تصمیم بدون توجه به واقعیت‌های اجتماع گرفته شده است. در شرایطی که گوشی‌های موبایل دسترسی به انواع محتواها را ایجاد کرده‌اند افراد می‌توانند به هر موسیقی که بخواهند گوش کنند، بنابراین هر گونه برخوردی در این زمینه باید به صورتی باشد که فرهنگ‌سازی صورت بگیرد. قبل از اینکه به سفره‌خانه‌ها مجوز داده شود باید آموزش‌های لازم در این زمینه به آنها داده شود.»!

و سپس دورخیز و با تجاهل العارف نسبتاً  ملیحی فرمود که :

«باید از خودمان بپرسیم چرا کشور ما تا این حد آسیب‌زاست؟!  چرا کشور ما جرم خیز است ! و از همه مهمتر اینکه چرا اکثر مسئولان با نگاه بدبینی به مردم نگاه می‌کنند و همه را مجرم می‌بینند؟ یا تفسیر ما از جرم اشتباه است و یا مشکلات دیگری وجود دارد. باید نگاه‌مان به مسائل را تغییر دهیم، از این طریق یافتن راه حل برای مشکلاتی این چنینی سخت نیست.»

باری عجالتاً در این باب عرض میکند که : کسی جلودار این زامبی ها نیست، خواهر جلو دار زاده!، شما خود دانید !

مرتبط

دعوت بحث برانگیز مقامات ایران: مردم بی‌حجابی را گزارش دهند/بی بی سی

در تهران، دادسرای ارشاد از مردم خواسته اگر کشف حجاب، سرو مشروبات الکلی یا مراسم مختلط دیدند با پیامک خبر بدهند. شماره ای هم برای این منظور اعلام شده. همزمان، صدها خودرو در پایتخت ایران به خاطر 'دور دور' کردن توقیف شده است./بی بی سی

تابلوی نصب شده داعش در یکی از خیابان های شهر موصل در شمال عراق درباره پوشش زنان

پی نوشت

(1) بی سببی نیست که فدوی دیریست که از جمهوری اسلامی، به داعش درونمرزی یاد میکند

000000000000000000000000000000000

طنز تصویری

000000000000000000000000000000000000000000000

شناخت                 

فدوی تاکنون بر این باور بود که کسی نیست که خواننده خوب و خلاق، شهرام شب پره را نشناسد لکن با ملاحظه ی متنی در مجازستان ،که طنزی بالقوه نیز درآن مستتر بود، ملتفت شد که یکنفر پیدا شده که آن بزرگوار را بجا نیاورده است !. اینهم سند منگوله دارش :

یادمه اون اوائل که تازه ماهواره وارد ایران شده بود، خانواده من جزو اولین کسایی در شهرمون بودیم که رسیور و دیش نصب کردیم، بعد از چند ماه، کسایی ریپورتمون رو به کمیته دادن که ماهواره داریم، و یه وقت دیدیم که کمیته ریخت تو خونه مون و بابام رو بازداشت کرد و دیش و رسیور رو هم ضبط کردن، وقتی داشتن میرفتن، یکی از اونا چشمش افتاد به پوستر شهرام شب پره که روی دیوار اتاق من بود، برگشت رو به ما و اشاره کرد به اون پوستر و گفت : "حداقل از روی این شهید بزرگوار خجالت بکشید" و رفت !

0000000000000000000000000000000000000000

وجه تسمیه !      

تیتر صفحه ی نخست امروز کیهان دارالخرافه، چنین بود:

گزارش خبری تحلیلی کیهان

مقاومت سیلی زد ! /لینکلن جا زد !، دلار پایین آمد !/تیتر

به فدوی مربوط نیست ها؛ ولی آنی که پائین آمده، دلار نیست ! لکن فدوی با این چیزها عجالتاً کار ندارد فقط حاج آقاحسین(ع) مسئلتن:

چرا نام آن کشتی مشتی را ، که هزینه ی  آنرا ملت امریکا پرداخته، امام حسن مجتبا (ع) نگذاشته اند ؟

21 می 019

000000000000000000000000000000000000000000000000

توبیخ     مکتوبات 28 جون 019 

فدوی نمیداند که چرا اینروزها،زادگاه او بعناوین گوناگون،درمرکزخبرهای دارالخرافه قرار

می گیرد؟! ؛ آن ازماجرای قتل خواهرمیترا استاد، عیال دوم برادرمحمد(ص)علی(ع) نجفی،

وزیر و شهردار سابق حکومت، و اینهم خبری که تازه رسید:

امام جمعە جوانرود به دلیل اعلام عید فطر برخلاف نظر خامنه‌ای بازداشت شد/صدای امریکا- تیتر

و در ادامه ی خبرحیرت اثر:

امام جمعە یکی از مساجد شهرستان جوانرود در استان کرمانشاه بە دلیل اعلام عید فطر در روزی غیر از آن روزی که رهبر جمهوری اسلامی عید اعلام کرده بود، از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدە است.

حال فدوی آن فرمایش بی پایه و اساس اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته را تکرار نمی کند که فرمود :

خامنه‌ای: هرکس ادعا کند به دلیل انتقاد به حکومت تحت فشار قرار گرفته، دروغ می‌گوید/ دویچه وله

درست است  که اختلاف بین علما، از موجبات استمرار مبانی شرع انور بشرح زیر است :؛

سئوال تکراری در ایران: عید فطر امروز است یا فردا؟ / بی بی سی

مسلمانان در اکثر کشورهای دنیا و به ویژه در کشورهای منطقه و همسایگان ایران، امروز را به عنوان عید فطر جشن می گیرند. ایران اما اعلام کرده فردا عید فطر است. اولین بار هم نیست اختلاف بر سر این است که پایان ماه روزه داری مسلمانان دقیقا چه روزی است.

لکن دیگر قرار نبود که چاقو ، دسته ی خودش را بهم ببُرد ! 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

26 ژوئن ا المخطط سنه ی 2019 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*June 21, 2019*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

        نفت چها نمی کند !

فدوی بسیار پیش از اینها، روزی دندان روی جگر گذاشته و داشت به فرازهائی از خاطرات مجتهدالزمان ملاذ الانام اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله شوکته نگاه می کرد که در آن فرموده بود که یکی از فرماندهان با دمپائی آمده بود که ردش کردم!( بنقل از حافظه) . تازه طرف پاسدار و بسیجی و کلاً از عمله ی بیت بوده، لکن مادر مرده ای را که در تصویر پیوست ملاحظه می کنید، نخست وزیر ژاپن است !  .. نفت چها نمی کند !

باری حال حاج آقا مسئلتن !

کسی نیست که ایشان را رد کند !؟

زیاده " ارزی" نیست

000000000000000000000000000000000000000000000000

راز !

پنداری برادران از دست شان در رفته و راز مگوئی را علیرغم میل باطن،فاش  فرموده اند !.باری قضیه راجع است به ماجرای برادر"نزار زکا" که روز ۲۴ شهریور 1394 حماقت کرده و بدعوت  معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری! برای شرکت در «همایش بین‌المللی  نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار» به تهران رفته و بعنوان پاداش،بمدت چهار سال درهتل پنج ستاره اوین، که به بسیاری ازدانشگاهای معتبر جهان پهلو میزند زندانی بود ، گفت:  

« زندان اوین یکی از مخوف‌ترین زندان‌های جهان است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را توصیف کرد و من 3 سال و 8 ماه و 25 روز در این زندان ماندم... ایرانی‌ها در یک سال اول زندان، همه انواع شکنجه را بر علیه من به کار بردند ولی از آن به بعد شکنجه‌ها محدود به شکنجه‌ روحی بود

و برای جوری جنس :

او احتمال سفر دوباره به ایران را به طور کامل رد کرد و گفت حاضر نیست از آسمان ایران نیز بگذرد!. او در این باره گفت: «مقامات ایرانی از من پرسیدند اگر بار دیگر به ایران دعوت شوم آیا به این کشور خواهم رفت؟ من در پاسخ به آنها گفتم از لحظه‌ای که از ایران خارج می‌شوم، قبل از آنکه سوار هر هواپیمایی به مقصد هر کشوری شوم، ابتدا اطمینان حاصل خواهم کرد که از آسمان ایران نگذرد. من دیگر به ایران نمی‌روم و نمی‌خواهم این کشور را [دوباره] ببینم. آنچه در 3 سال گذشته بر سر من آمد را نمی‌توان برای هیچ انسان دیگری آرزو کرد.» .!./العربیه

و اما :

دادستان کل ایران نزار زکا را تهدید کرد: فیلم و مصاحبه‌هایش را منتشر می‌کنیم! / voa 

 و در یک توضیح  زائد :

محمد(ص)جعفر(ع) منتظری، دادستان کل ایران، با «ناجوانمردانه» توصیف کردن سخنان نزار زکا درباره دوران بازداشتش در ایران، تهدید کرد که در صورت ادامه این سخنان، قوه قضاییه جمهوری اسلامی «مصاحبه‌هایی»‌ که با او انجام شده است را منتشر خواهد کرد.!

و اما راز مذکور ازین قرار است که برادران، برای احتراز ازعواقب ، معمولاً زندانی را به بهانه هائی چون ایست قلبی( سعیدی سیرجانی) ، و صرف واجبی ، و در بهترین حالت قهوی قجر ، مدعی را سر به نیست میفرمایند تا پس از استخلاص ٍناگزیر به تکذیب افشاگریهای زندانی نشوند !

لکن آنچه که پهلوان پنبه ی مذکور نمیداند آنست که کسی نمی تواند که آیت الله چوپان دروغگو را، باور کند؛ حتا اگر بفرض محال ، راست بگوید !

000000000000000000000000000000000000000000

تفاهم   

فدوی اغلب از برخوردهای طرفین متخاصم(ملت و حاکمیت- م ) دور از جان شما، کیف می کند! فدوی بخیل نیست و این لذت بادآورده را، با خوانندگان محترم ضدانقلاب خود، بشرح زیر تقسیم می کند :

علی مطهری: حادثه‌ای شبیه زندان کهریزک اتفاق افتاده/انصاف- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر: 

علی مطهری با اشاره به قتل یک زندانی در زندان فشافویه می‌گوید: زندانی سیاسی را نباید در بند تبهکاران، دزدان و قاتلان و قاچاقچیان قرار دهند تا چنین اتفاقی بیفتد. گاهی برای تنبیه متهمان سیاسی این کار را می کنند که کار بسیار بدی است و در واقع شبیه اقدامی است که در کهریزک انجام شده و بچه‌های جوان را در سال ۸۸ به زندان کهریزک که جای لات ها و قاچاقچیان بود منتقل کردند که آسیب های جدی دیدند.

نتیجه ی سیاسی- عبادی : بزرگوار با زندان و زندانی سیاسی مشکلی ندارد؛ فقط سوا کنند که زندانیان سیاسی یکوقت سایر زندانیان را از خواب بیدار نکنند !

خب این از حاکمیت گرامی؛ و اما ملت ورجاوند هم وقتی میخواهد دور خیز وانقلاب کند می گوید : 

یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه !

که سند مصور منگوله دارش را نیز در پی ملاحظه می کنید .

و اما نتیجه ی سیاسی- عبادی : ملت ورجاوند با اصل اختلاس که ناشی از اصل ولایت فقیه است ،مشکلی ندارد، فقط با تعداد آن مسأله دارد!

چنین است که طرفین متخاصم(ملت و حاکمیت- م )، بپای هم پیر می شوند !

0000000000000000000000000000000000000000000000000

قدم نو رسیده....   

اگر از فدوی منتظرالظهور می شنوید و البته پیش خودمان نیز بماند،عرض می کند  که حضرات آیات عظام و حجج اسلام و توابع سببی و نسبی آنان ،اعم از معمم و مکلا، ضاعف الله اموالهم اجمعین ، یک دفینه ای، چیزی درعتبات عالیات کانادا(ع- س- ص- عج) دارند ! وگر نه چگونه است که  از نوه و نتیجه حضرت امام(ل) گرفته تا همین رامبد جوان خودمان، جامه داران در کانادای معلی مجاور می شوند، و حتا بارشان را نیز آنجا به زمین کفار و زنادقه زمین می گذارند !؛  اینهم سند منگوله دار فقره اخیر:

خراسان نوشت: احتمالاً در شبکه‌های اجتماعی عکس یا خبری از رامبد جوان و نگار جواهریان درباره سفرشان به کانادا خوانده‌اید. سفری که در ابتدا گفته شد برای اکران فیلم «قانون مورفی» در تورنتو بوده و در روزهای گذشته هم عکس‌هایی از این اکران منتشر شده اما به گمان غالب کاربران شبکه‌های اجتماعی، تنها برای یک مراسم اکران سینمایی نیست. ظاهراً هدف اصلی، تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان در کاناداست تا بتواند شهروند این کشور باشد

و اما برخی محاسبات ارزی :

برای فهمیدن این موضوع، با یکی از مؤسسات مهاجرتی مشهور تماس گرفتیم و درباره هزینه‌های معمول تولد فرزند در شهر «تورنتو» (شهر محل سکونت رامبد) پرسیدیم. اولین هزینه، حق مشاوره مؤسسه است که به دلار دریافت می‌شود؛ پنج هزار دلار کانادا، چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان. هر بلیت اکونومی پرواز تهران - تورنتو و برعکس، بین ۱۲ تا ۶۰ میلیون تومان است که ما میانگین آن را ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفتیم. بلیت‌های بیزنس و فرست کلاس هم هست که طبعاً گران‌ترند. بنابراین چهار بلیت پرواز برای رفت و برگشت دو نفر، به طور میانگین ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد.

طبق اعلام این مؤسسه مهاجرتی، هزینه تولد فرزند در تورنتو بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار کاناداست که حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود.

با توجه به زمان ضبط «خندوانه» و برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین مدت زمان اقامت لازم رامبد و نگار پس از تولد فرزندشان در کانادا، می‌توان نتیجه گرفت آن‌ها حداقل سه ماه در تورنتو اقامت دارند. هزینه سه ماه اقامت در یک آپارتمان معمولی مبله در این شهر، به طور میانگین ماهی سه هزار دلار کاناداست که در مجموع ۹ هزار دلار یعنی ۹۰ میلیون تومان می‌شود. هزینه خوردوخوراک و حمل‌ونقل یک خانواده دونفره با فرزند در این شهر، ماهی چهار هزار دلار کاناداست؛ با احتساب یک زندگی عادی، نه ولخرج و نه صرفه‌جویانه. بنابراین سه ماه اقامت در این شهر برای رامبد ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد.

خلاصه آن که تولد فرزند این سینماگر در کانادا، برای رامبد در مجموع بین ۴۸۰ تا ۵۱۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. البته ذکر این نکته ضروری است که هزینه‌های بیمارستانی بدون بیمه در این شهر بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد، طبعاً به طور چشمگیری هزینه‌ها بیشتر می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی علیه سفر رامبد سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا، موج واکنش‌های منفی را در شبکه‌های اجتماعی به سوی مجری «خندوانه» روانه کرده است. از عموم واکنش‌ها این‌طور برمی‌آید که تصمیم رامبد برای تولد فرزندش در کشوری غیر از ایران، تصویری را که او از خود به عنوان یک شخصیت دوستدار ایران در ذهن مردم به وجود آورده، مخدوش کرده است./خبرآنلاین

و نیز فرازی از یک نقد خداپسندانه ، برای جوری جنس،  ! :

پرویز پرستویی در واکنش به انتقادات از سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت:

«امروز این عکس دست به دست داره تو دنیای مجازی میچرخه و هرکسی هرجور که دلش میخواد تفسیر و قضاوت میکنه از صداوسیمایی که رامبد جوان سالهاست خودش را هزینه کرده گرفته، تا اون دسته مردمی که از صبح تا شب کارشون سرک کشیدن تو زندگی خصوصی آدم هاست .حالا میخواد هنرمند باشه میخواد ورزشکار و ….باشه. چرا تو این شرایط رعایت اون مادر جوانی رو نمی کنید که هر آن ممکنه فارغ بشه ؟ اصلا فکر کنید این زوج منافق، اسرائیلی،هر اسمی که شما دلتون میخواد روش بگذارید. ولی مهم اینه که یه مادری ماه هاست داره با خودش سختی میکشه و سیری رو طی میکنه که ته‌اش فارغ شدن و به دنیا آمدن طفلی است که نه اختلاس کرده، نه اصلاح طلبه، نه اصول گراست. نه آقازاده است و نه… . بلکه یه طفل معصومی است که میخواد چشم بر این جهان باز کنه. تو رو خدا رحم داشته باشید. چرا اینجوری شدیم؟ / انصاف

دیگر باقی بقایت !...

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

آکادمی چفیه مالی 30 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در سی امین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

#طائب رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار: امروز برای رهبر معظم انقلاب دولت و قدرتی بوجود آمده که آمریکا ابرقدرتِ دنیا، توسط نخست وزیر ژاپن به عنوان مهمترین کشور صنعتی جهان نامه‌ای را برای ایشان می‌فرستد، اما وقتی نامه را روی میز می‌گذارد به یک باره هیبت علوی و صولت نبوی را می‌بیند، آرام نامه را زیر میز می‌گذارد و عکس آن نیز در همه‌ی دنیا پخش می‌شود.

رفتاری که رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن داشتند، الهام گرفته از خداوند بود، چون هیچ مشاوری نمی‌توانست بگوید در پس پرده‌ی این نامه چه توطئه‌هایی نهفته است.

اگر نامه‌ای که همراه نخست وزیر ژاپن بود، باز می‌شد، توطئه‌ها بر سر ما می‌ریخت. نگرفتن این نامه، توطئه‌ی انهدام کشتی‌های نفتکش را بر ملا کرد؛ توطئه‌های دیگر نیز به تدریج برملا می‌شود./ ایرنا

----------------------------------

رئیسی: مفسری بهتر از رهبر انقلاب برای روایت جهانی از امام خمینی وجود ندارد 

رئیس قوه قضاییه گفت: برای تبیین و شناخت دقیق خط امام(ره) به‌عنوان یک حقیقت قطعی، مفسری بهتر و برتر از شخص رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) که بتواند روایت از امام(ره) را جهانی سازد، وجود ندارد/تسنیم

-------------------------------------------

 فرخی و نوربخش : خداوند متعال را شاکریم که نعمت ولایت فقیه را به ملت ایران ارزانی داشت. حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن، اوج صلابت و اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران را به جهان نشان دادند. سخنان معظم‌له مرزهای جغرافیایی را درنوردید و باعث شور و نشاط نه تنها ملت ایران، بلکه همه حق‌جویان جهان شد!

----------------------------------------------

7097---0921 : مادام که سایه پربرکت رهبر معظم انقلاب و بصیرت و روحیه انقلابی مردم پشتیبان ولی فقیه را در جامعه داریم نه جنگ و نه فتنه هیچ کدام کوچک‌ترین گزندی به نظام اسلامی وارد نخواهد کرد بلکه موجب حذف خود فتنه‌انگیزان خواهد شد.

-------------------------------------------------

 نوروزی- اسدآباد  : به عنوان یک جانباز شیمیایی اندک رمقی که در بدن دارم را حاضرم نثار رهبر عزیزم بنمایم اگر مرا لایق بدانند. صلابت و اقتداری که در برابر استکبار جهانی بروز دادند مایه عزت و سرافرازی همه ما بود. علیمردانی:  جواب شجاعانه و حکیمانه رهبر شجاع و حکیم انقلاب به پیام فرستاده ژاپنی رئیس‌جمهور آمریکا تحقق همان وعده داده شده حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران بود که فرموده بودند ما آمریکا را زیرپا می‌گذاریم. امیدواریم دولتمردان ما به‌ویژه آقای رئیس‌جمهور و وزیر خارجه کشورمان از این شجاعت درس بگیرند و منافع ملی کشور را پیش ببرند.

------------------------------------------------- 0700---0901 :  امام خمینی(ره) با نامه به گورباچف زنگ پایان کمونیسم را نواخت و امام خامنه‌ای هم با پاسخ ندادن و بی‌اعتنایی به ترامپ، زنگ پایان هژمونی ابرقدرت پوشالی آمریکا را به صدا درآوردند.

------------------------------------------

 6406---0912 : تحریم‌ها آن گونه که آمریکایی‌ها می‌خواستند و برنامه‌ریزی کرده بودند جواب نداد. عربده‌کشی‌های تحریم‌گران نیز به جایی نرسید. اینکه با واسطه قراردادن این و آن دنبال مذاکره هستند دلیل بر آن است که در موضع ضعف قرار گرفته‌اند. نقش برآب شدن توطئه‌های آمریکا را مدیون هوشیاری مردم و مدیریت حکیمانه و شجاعانه رهبر معظم انقلاب هستیم.

------------------------------------------ یک شهروند :  کسانی که مدعی بلد بودن زبان دنیا هستند از رهبر حسینی‌مان یاد بگیرند وقتی یک بچه گستاخ یعنی وزیر خارجه آلمان از غرب آمد او را به حضور نپذیرفتند ولی نخست‌وزیر ژاپن وقتی آمد او را پذیرفتند تا دنیا درس بگیرد.

میرشمسی- گلستان :سپاه پاسداران، سپر برای انقلاب اسلامی و ارزش‌ها و سرباز ولایت فقیه در دفاع از مظلومان جهان است. سپاه عزیز! احمق‌هایی که تو را تروریست خواندند، خود مروج تروریست‌اند و بویی از انسانیت نبرده‌اند. آنها چشم دیدن این همه موفقیت سپاه را ندارند.

-----------------------------------

4108---0913 : اگر برخی از مسئولان کشورمان به اندازه یک صدم سیدحسن نصرالله به توصیه‌های رهبری عمل می‌کردند وضع اقتصادی و فرهنگی کشورمان به مراتب بهتر از این بود که می‌بینیم

---------------------------------------

راضی ـ تبریز : ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اینجانب از جانبازان و فرماندهان جنگ جهاد‌سازندگی در پاسخگویی به یاوه‌گویی‌های شیطان بزرگ و ابر تروریسم، آمادگی خود را برای پوشیدن لباس سبز و مقدس پاسداری افتخاری و انجام وظیفه تحت فرماندهی معظم کل‌قوا و فرمانده کل‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می‌دارم.

----------------------------------------------

 2274---0921 :پیشنهاد می‌شود فدراسیون کشتی از آقای المار نورعلی‌یف کشتی‌گیر اوکراینی با پیراهن منقش به تصویر حضرت آقا بر سکوی قهرمانی رفت، با ارسال هدیه مناسبی تقدیر کند

-------------------------------------

علم الهدی افزود: اگر چنین رهبری نداشتیم چه می‌شد؟ اگر چنین رهبری در آن روز مدینه بود امروز قبرستان بقیع ویرانه نبود ! / انتخاب

تکمله

و مشهد مقدس هم تایلند ام القراء نمیشد !

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

     والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی 

پی نوشتها 1

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            و من الله التوفیق

-------------------------

فارغ التحصیلان ممتاز این دوره

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !

 علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور 

19 ژوئن المربع  سنه  2019  

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود 

 

*.*.*.*.*June 14, 2019*.*.*.*.*

ازمیان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

به گزارش رسانه های دارالخرافه، ماجراهای مربوط به پیاده کردن یک مسافر زن توسط یک راننده اسنپ به دلیل «رعایت نکردن حجاب» طی چند روز گذشته خبرساز شد. در باب چگونگی ماجرا حسب شیوه ی مرضیه،بین علما اختلاف افتاده است. گله ای از علما بر این باورند که " شرکت اسنپ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ه است که : «از کاربر راننده بابت انتشار اطلاعات شخصی‌شان دلجویی به عمل آورده‌ایم و ایشان با رضایت شخصی‌شان در ناوگان اسنپ به فعالیت خود ادامه می‌دهند !. علاوه بر آن، رعایت اصل مشتری‌مداری! اقتضا می‌کرد که پس از ذکر شرایط و قوانین اسنپ، از مسافر نیز به دلیل ناتمام ماندن سفرشان دلجویی شود"  و گله ی دیگری از علما اما اشعار داشته ا ند که " پس از این فشارها، اسنپ روز دوشنبه اعلام کرد که نقل‌قول اولیه مسافر مبنی برعذرخواهی از او «خلاف واقع بوده» و این شرکت قصد داشته از او شکایت کند اما "به علت ابراز پشیمانی‌ مسافر، این شرکت از حق شکایت خود صرف‌نظر می‌کند "!...باری فرستاده ی فدوی اما بنقل از مقامی آگاه که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود  از محل حادثه گزارش کرده است که بانوی مسافر ضمن برائت از مشرکین،،بابت اینکه راننده آتش به اختیار بسیجی،او را از ماشین بیرون انداخته ، بمنظور ارشاد خود از مقامات داعش درونمرزی ملتمسانه درخواست دستکم 70 ضربه شلاق کرده است که مقامات مدکور تا لحظه نگارش این سطور، هنوز به درخواست مسافر مذکور،ترتیب اثر نداده اند !

                                                       ***  

به گزارش خبرگزاریها، "نزار زکا " شهروند لبنانی مهمان در زندان پنج ستاره ی اوین، پس از 3 سال و 8 ماه و 25 روز اقامت در آن مجتمع تفریحی، چهار چنگولی از زندان مذکور آزاد شد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا مایل است که دوباره به ایران سابق سفر کند گریه کنان گفت: ممنون صرف شده است !  فرستاده ی فدوی در ادامه ی گزارش افزوده است که نامبرده پس از استخلاص، سجده ی شکر بجا آورد . این کارشناس فناوری اطلاعات که روز ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ از سوی معاونت امور زنان  ریاست‌جمهوری برای شرکت در «همایش بین‌المللی  نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار» به تهران رفته  و سر از زندان اوین درآورده بود، در پاسخ خبرنگاران در باب چرائی سجده ی شکر گفت که نمیداند که اگر مهمان " معاونت امور مردان ریاست‌جمهوری " بود تکلیف اش چه بود؟!

فدوی ملتفت نشد که منظور برادر "نزار زکا " 22 بود یا 77؟!

0000000000000000000000000000000000000000

صرفه جوئی    

بفرموده، اسراف چیز خوبی نیست ،بویژه برای ملت پاپتی و ایضاً بفرموده:

علت اینکه تحریم شدیم همین بدعادتی در مصرف است،! تحریم‌کنندگان فهمیده‌اند نقطه ضعف ما مصرف است. !ما جامعه‌ای مصرفی هستیم / رضا اردکانیان، وزیر نیرو (1)

بر این پایه و البته دراجرای منویات ملوکانه ی اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای(ضپ) (2)

، از خیلی چیزها بقول اهل ریاضی، می شود بسود انقلاب شکوهمند، فاکتور گرفت؛

مثال :

در دوران دانشجویی ما هیچ تصوری از پرتاب ماهواره به فضا نداشتیم اما امروز ما ماهواره می سازیم و آن را در فضا تزریق می کنیم. امروز همه اینها مانند ساخت یک دوچرخه برای ما آسان است /حسین(ع) سلامی فرمانده سپاه /خبرگزاری وابسته پارس

و نیز : به گزارش ایسنا، سردار حاجی زاده با اشاره به وضعیت پایگاه‌های آمریکا در منطقه و توان موشکی سپاه، اظهار کرد: وضعیت آمریکایی ها طوری است که انگار گوشتی در زیر دندان ما هستند و اگر تکان بخورند بر سرشان می زنیم. ! /عصر ایران

باری بر مبنای آنچه گفته آمد، احوط آنست که از دوچرخه و گوشت، فاکتور گرفته و نتیجه را که چرخ گوشت می شود، از مخرج  ادا کنند !

و من الله التوقیف...

000000000000000000000000000000000000000000000000000

آزادیهای آشکار  (1)    

انتشار خبر ملیحی که در پی می آید، فدوی را به دوران طلائی  نوجوانی (2) که همانا رد و بدل کردن شماره تلفن بین نو جوانان بود ، بُرد که البته معمولاً پنهانی نیز بود. این روزها اما جهان و روزگار تغییر کرده و این بقول سید قاسم( مش قاسم سابق- م) بی ناموسی ها،آشکارا انجام می شود : در چند روز گذشته، بسیاری از مقامات آمریکایی و از جمله دونالد ترامپ آمادگی خود برای مذاکره با ایران را اعلام کردند که در جالب ترین اظهارنظر، روز گذشته ترامپ عنوان کرد که منتظر تماس مقامات ایرانی خواهد ماند. در همین زمینه، شبکه خبری سی.ان.ان بامداد شنبه گزارش داد که آمریکا شماره تماسی در اختیار سوئیس به عنوان حافظ منافع ایران و آمریکا قرار داده تا در صورت لزوم ایران با آمریکا ارتباط برقرار کند./تابناک

این عوالم بخوبی در کارتون زیر تصویر شده است :

                                    ترامپ شماره داد.(با الهام از فیلم مزاحمت ایرج ملکی) / مانا نیستانی

پی نوشت

(1) ضد " آزادیهای یواشکی" !

(2) هرسخن جائی و هر نکته مقامی دارد، خواهر- برادر خواننده ی بازیگوش!؛ اخر همه جا که نمیشود بنقل ازبرادرمیرحسین(ع) نوشت : دوران طلائی امام(ل)

0000000000000000000000000000000000000000000

        یکسونگری  

خدمت خوانندگان محترم ضد انقلاب عرضه می دارد که اخیراً از سوی حکومت داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م)، خطاب به عمله ی بیت /آتش به اختیاران گرامی بخشنامه ای بشرح زیر شرف صدور یافته است ،:

«سرپرست این دادسرا از شهروندان اخلاق مدار تهرانی خواسته است که به محض مشاهده هرگونه «کشف حجاب در خودرو»، «کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و...»، «اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا»، «انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و ...» موضوع را پس از جمع‌آوری مستندات لازم با ذکر کامل مشخصات محل و زمان وقوع جرم به شماره ۰۹۰۵۴۳۰۹۴۸۴ در پیام‌رسان‌های سروش، ایتا و... ارسال نمایند.» (خبرگزاری میزان، کد خبر: 523518، 18/3/1398)

در این پیوند اما یک جامعه شناس درونمرزی، به وجهی که در پی می آید، واکنش نشان داده است :

مردم را رودرروی هم قرار ندهید، عاقبت ندارد !/ محمد فاضلی، جامعه شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی-بهار نیوز

در پاسخ عرض می کند که بقول نمایندگان محترم حکومت در مجلس : صحیح است، صحیح است!،لکن  سیاست خداپسندانه ی تفرقه بیانداز و حکومت کن، بعنوان یک شیوه ی راهبردی چه میشود، برادر فاضلی ؟!

00000000000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری

0000000000000000000000000000000000000000000

وضع حمل   

به استحضار خوانندگان محترم ضد انقلاب کیرساند که  پس از دورخیزهای مکرر و طولانی، سرانجام کوه موش زائید آنهم با سزارین !؛ شما هم  بنقل از برادر بی بی سی ،ملاحظه کنید :

مجلس ایران تصویب کرد: اسیدپاشی به قصد ارعاب افساد فی‌الارض محسوب می‌شود !

عکس قضیه هم لابد ثابت است یعنی، اسید پاشی اگر به قصد ارعاب نباشد، مانعی ندارد !

زیاده درزی  نیست !

000000000000000000000000000000

کلمات قصار

7190---021 :  پله برقی ترمینال یک فرودگاه مهرآباد حدود یک سالی است که خراب است، به مدیر مربوط اعتراض کرده‌ام اما پاسخ ایشان این بوده که وزیر را در جریان خرابی پله برقی گذاشته‌ایم! آیا تعمیر پله‌برقی نیاز به مجوز وزیر دارد؟!

پله‌های برقی ایستگاه متروی امام حسین(ع) از اواخر سال 97 تا به امروز خراب است و تردد سالمندان برای استفاده از مترو غیرممکن شده است. امیدوارم مسئولین مترو به جای دادن جوابیه به روزنامه کیهان هر چه سریع‌تر عیب این پله‌ها را رفع کنند.

فدوی هر دو مورد را بعلت ضیق وقت و تشابه موضوع یکجا و در اوقات شرعی،وبا قید چندین فوریت بعرض مسؤلین محترم اعلی الله مقامهم اجمعین رسید، بعدالتحیه و السلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند:بسمه تعالی- ما بفرموده، به امورات اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین دخالت نمی کنیم به صاحب عله که اباعبدالله(ع) باشد، مراجعه کنید،برادر0966---0919. و در باب فرودگاه نیز، به جعفر طیار(ع) رجوع کنید      و من الله التوفیق !

---------------------

نامداری: رسانه‌های دشمن دائم تبلیغات اغراق‌آمیزی در خصوص کمبود آب یا قطع برق دارند. از دشمن توقعی جز این نیست و بدتر از آن، عده‌ای در داخل هستند که با اظهارات رسانه‌های دشمن واکنشی همسو نشان می‌دهند تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد، نمی‌توان به حل موضوع کمکی کرد.

فدوی : بقول مقام معظم رهبری(ضپ) طیب الله انفاسکم! شمائید آزاده خانم؟

-------------------------  

7109---0915:   با این مشکلات اقتصادی و تورم و گرانی که بسیاری از مردم کشورمان برای تهیه یک کیلو گوشت در هر ماه مشکل دارند چطور دولت چهارصد میلیون دلار ارز دولتی برای واردات گوشی تلفن همراه اختصاص می‌دهد؟!

فدوی : بقول عوام :

First of all:

در باب اینکه " چطور دولت چهارصد میلیون دلار ارز دولتی برای واردات گوشی تلفن همراه اختصاص می‌دهد؟" باید عرض کند که بهمان سادگی که چندین برابر آنرا، حضرت آقا(ضپ)  در یک قیام و قعود به برادران از لبنان تا یمن، پرداخت فرمود؛ و دیگر اینکه ، بخاطر یک "ت" ناقابل که دعوا نمی کنند!

------------------------------------

6263---0938 : همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان اعزام روحانیون برای تبلیغ و ترویج احکام و معارف اسلامی مرسوم است ولی متاسفانه هنوز برخی روستاهای کشور فاقد ائمه جماعات هستند. از مسئولان امر درخواست می‌شود تدبیری بیندیشند که حداقل در طول سال اگر امکان ندارد در ماه مبارک رمضان و 10 روز اول محرم روستائیان عزیز از این موهبت بی‌نصیب نباشند!

فدوی:مراتب در اوقات شرعی به سمع و نظر برادران روستائی رسید؛ بعدالتحیه و السلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) در پاسخ ضجه زنان گفتند :

بسمه تعالی، صرف شده است، ممنون برادر 6263---0938 !

--------------------------------

7586---0912 : تقاطع میدان شهدا و خیابان مجاهدین دوربین‌های نصب شده برای کنترل طرح ترافیک فقط از پلاک‌های جلوی اتومبیل‌ها عکس می‌گیرند رانندگان خلافکار موقع ورود به طرح ترافیک از این مبدا با پشت‌سر اتوبوس حرکت کردن امکان تصویربرداری از پلاک توسط دوربین را از بین می‌برند بنویسید روزانه هزاران راننده با این شیوه وارد طرح ترافیک شده و جریمه نمی‌شوند. فدوی مراتب را  در اوقات شرعی خاج پرستان، به آگاهی مرجع تقلید خود، حضرت آیت الله سید کامبیز روزبهانی رساند. در پاسخ فرمود که به فتوای علمای سلف رضوان‌الله تعالی عليه  و حشره‌الله مع‌النبيين و‌الصالحين ، تصویر برداری مانند نقاشی و مجسمه سازی مکروه است، برادر فدوی!

-------------------------------

2907---0912 :رونالدو که یک فوتبالیست خارجی است یک میلیون یورو برای افطاری مردم مظلوم و مسلمان فلسطین کمک کرده است ولی در داخل کشور فردی مثل زیباکلام سنگ اسرائیلی‌های جنایتکار و کودک‌کش را به سینه می‌زند. می‌خواهم بگویم بصیرت داشتن و حس دفاع  از مظلوم به ایرانی بودن و یا تدریس در دانشگاه نیست.

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود، یکی از مقامات بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود به فرستاده ی فدوی گفت که مبلغ مذکور را برادران علی الحساب در اختیار برادر رونالد قرار داده است،الله العالم

--------------------------

7752---0915  : دولتی که برای تنظیم قیمت پیاز در کشور سه‌هفته وقت و مهلت می‌خواهد برای مدیریت‌های کلان چه‌کاری می‌تواند انجام بدهد؟

فدوی : مراتب با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش،بعرض حضرات آیات و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رسید.در فاصله ی دو قیلوله    و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند: لکن اگر از کلان، هندوانه و خربزه باشد، که بفرمایش حضرت امام(ل) برای آن انقلاب نکرده ایم، برادر فدوی !

---------------------------------------

 4253---0912 :  زحمت کشیده‌ شد و از کمیک استریپ شهید حججی رونمایی صورت گرفت ولی مهم این است که زندگی‌نامه این شهید در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان گنجانده شود و راه شهیدان ادامه یابد.

فدوی : مراتب در اوقات شرعی،وبا قید چندین فوریت بعرض مسؤلین محترم اعلی الله مقامهم اجمعین رسید، بعدالتحیه و السلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) فرمودند:بسمه تعالی - لکن بین خودمان باشد، شهدای حرم چندان زیادند که تمام کتابهای ذرسی را، اشغال خواهند فرمود، برادر4253---0912

-------------------------

این وانفسای ارز، طلا، سکه، ملک، اجاره‌بها، بیکاری، تورم و... چرا هیچ‌خبری از دولت نیست؟ این سکوت معنادار دولت با این تورم‌های نجومی درد‌آور چه معنا و مفهومی دارد؟!

7525---0912 :  مگر در مجلس خاک قبرستان توزیع کرده‌اند که نمایندگان نسبت به گرانی و وضع آشفته در بازار ارز، مسکن و خودرو بی‌تفاوت شده‌اند و هیچگونه احساس مسئولیت نمی‌کنند. این وضعیت نشانه ناکارآمدی دولت و مجلس می‌باشد و باید فکری بشود.

فدوی بعلت ضیق وقت و تشابه موضوع،هر دو عریضه را یکجا پاسخ داده و عرض می کند که : والله برادر 1526---0910 بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....حال که ضدانقلاب خوابست عرض میکند که فدوی در این پیوند که چرا هیچ خبری از دولت نیست، بکلی بی تقصیر است زیرا  کلید الاسلام والمسلمین حسن(ع)روحانی،  بقول جدّ اعلای فدوی :

بیت

بَرَد با خود نشان جای پا را،

کند تقلید، مرغان هوا را !

0000000000000000000000000000000000

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

12 ژوئن المردّد سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

*.*.*.*.*June 6, 2019*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

عشق مقوائی!       

فدوی نمی داند که خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا ماجرای "امام مقوائی" را بیاد می آورند؟ اگر نه، بشرح زیز تجدید کابوس بفرمائید؛ خبر چنین بود:

نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران، ۱۲ بهمن ۱۳۹۰، لحظه ورود آیت‌الله خمینی به فرودگاه مهرآباد را بازسازی کرد که عکس‌های این مراسم توسط اکثر خبرگزاری‌های ایران از جمله مهر، ایسنا، فارس و ایرنا منتشر شد/دویچه.


و گزارش تصویری چنین:


باری فدوی در همان زمان به برادران قویاً سفارش و بلکه توصیه کرد که بمنظور احتراز از سرقت این ایده ی سترگ، آن را بقول خاج پرستان " کپی رایت" فرمایند که البته  این پیشنهاد خداپسندانه ی او شوربختانه در هیاهوی آنروزها گم، و شد ،آنچه که نباید میشد!....

و اما فدوی  اینک، و در سالگشت رحلت جانگوز(1) آن بزرگوار(ل) ،ملتفت  شد که حق ،شدیداً با او بوده و آن ایده ی سترگ ، بی پرداخت حق و حقوق برادران قاچاقچی، بیرحمانه سرقت شده است ؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش :

یک زن استرالیایی برای تحقق رویای دوران جوانی، عکس همسرش را با خود به سفر دور دنیا برد. میشل بورک، یک زن استرالیایی که اهل ملبورن است، عکس همسرش، پائول، را به اندازه یک انسان واقعی روی مقوا چاپ کرد و برید تا او را همراه خود به نقاط مختلف جهان ببرد.

میشل و پائول ۲۵ سال با عشق بایکدیگر زندگی کردند و آرزو داشتند که دور دنیا سفر کنند. اما پائول سال ۲۰۱۶ در سن ۶۱ سالگی از دنیا رفت، قبل از این که با همسرش به آرزویشان برسند

حالا، میشل در سن ۵۸ سالگی، عکسی از همسرش را که در مراسم عروسی‌شان و در سن ۳۴ سالگی از او گرفته شده بود، در سایز یک انسان واقعی، با خود به نقاط مختلف جهان می‌برد. /خبرآنلاین

بقول عالیجناب حافظ:

مصرع

یا رب مباد کس را، مخدوم بی عنایت !

زیاده ارزی نیست ..

5ژوئن 019

پی نوشت

(1) https://www.youtube.com/watch?v=kPCjzbgw_nA

0000000000000000000000000000000000

از حمام تا قتل !    

فدوی گاه در فهم برادران ، کم تا قسمتی دچار مشگل می شود چرا که هیچیک از حرکات و سکنات بزرگواران، با حرکت ما قبل شان، نمی خواند !. فی المثل، پیرامون تفکیک جنسیتی از شیر خواهگاها تا دانشگاهها،  تکلیف معلوم است و فدوی تصور نمی کرد که در این پیوند، مورد دیگری موجود باشد که با ملاحظه خبری که در پی می آید، ملتفت شدا که حسب شیوه ی مرضیه، دوباره گز نکرده پاره کرده است، و قتل هم، زنانه مردانه دارد!. باری  فدوی قاصم الجبارين را شدیداً گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) را علاوه، و اگر بازهم باورتان نمی شود، پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلبی که در پی می آید،ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود جنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش :

زیاده ارزی نیست ..

00000000000000000000000000000000000

1-  به گزارش خبرنگار پزشکی ما :

رییس بیمارستان قلب تهران درباره چهار بیماری که از 25 اردیبهشت مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفته و هنوز به‌ هوش نیامده‌اند، توضیحاتی بیان کرد.../ایسنا

و نیز :

چهار بیمار بیمارستان قلب تهران، احتمالا به‌دلیل خطای انسانی، پس از عمل هنوز به‌هوش نیامده‌اند / رادیو زمانه بنقل ازباشگاه خبرنگاران جوان

خبرنگار ما در ادامه افزوده که با تحقیقات مبسوطی که پیرامون این مورد عجیب بعمل آورده ملتفت شده که توضیحات مذکور درست نیست  و در پایان گزارش آورده است که با صرف چندین کیلو پول ملی(1) بعنوان کارمزد، سرانجام دریافته که هیچگونه خطای انسانی صورت نگرفته و هر چهار بیمار شخصاً حاضر نشده اند بهوش بیایند ! زیرا مطلقاً قادر به تأمین هزینه سنگین و غیر قابل تحمل در جامعه ی شکوهمند اسلامی نیستند.

***

2- به گزارش رسانه های دارالخرُافه، برادرمحمد(ص)علی(ع) نجفی وزیر و شهردار سابق حکومت ،که نمی داند چرا همسر دومش را به رگبار بسته، دریک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به پرسش  خبرنگاران در باب چرائی و انگیزه ی این قتل گفت که بموجب مقرارات "یاسای خمینی" (ل) (2) وی بعنوان یکی از مقامات رده بالای داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م)، باید چند فقره قتل، انفجار و گروگانگیری و البته اختلاسهای میلیاردی  را بعنوان حسُن سابقه در کارنامه داشته باشد که فقره ی نخست آن بعون الله انجام شده وبقیه ی موارد نیز ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه (عج) انجام خواهد شد. و من الله التوفیق

***

3- برادر،مش قاسمِ مقام معظم رهبری( قاسم سلیمانی- م) که از جبهه های حضرت آقا در عراق و سوریه و یمن ....جان سالم بدر برده بود، در بازگشت و همین نزدیکی ها، شوربختانه با یک فقره تانک مشجّر  تصادم و بشدت مجروح و به بیمارستان حضرت بقیة الله الاعظم(عج) منتقل شد و تحت چندین عمل جراحی قرار گرفت . وی در ناحیه ی گردن،دنده ها و قفسه ی سینه شدیداً آسیب دیده و تا لحظه ی نگارش این سطور هنوز بهوش نیامده است. گفتنی ست که مجتهدالزمان، ملاذ الانام ،صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته نیز مراتب تأسف عمیق خود را از این حادثه ابراز، و از امت همیشه در صف خواستند که برای سلامتی ایشان، شدیداً دعا کنند. در پی، صحنه ای از این تصادف مرگبار را ملاحظه می کنید:

***

4- بگزارش خبرگزاریهای خاج پرست،بازیگران شط هرمز(شطرنج سابق- م) یک آس دیگر شدیداً برزمین زدند یعنی، کلب آستان رضا(ع) ، ریخت توی جوراب، و محکم کوبید به دیوار ! اینهم سند منگوله دارش:

راهکار یک فرمانده نظامی: ایرانی‌ها دلارهای خود را در خیابان آتش بزنند/یورونیوز

و در ادامه ی خبر میمنت اثر:

غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران،مردم به منظور «حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن»، دلارهای خود را در خیابان به آتش بکشند !

دو بیتی

"هردم از این باغ بری میرسد"

خبره و صاحبنظری میرسد

آغل ما پُر شده ، اما هنوز

کرُه بز و کرُه خری می رسد !

زیاده راهکاری نیست

00000000000000000000000000000000000000000

اعتراض          

دوست نازنین فدوی، اسماعیل جان خوئی، که عمرش دراز باد، در یک دو بیتی بسیار زیبا می گوید :

با یک دل غمگین به جهان شادی نیست

تا یک ده ویران بود، آبادی نیست

تا در همۀ ی جهان یکی زندان هست

در هیچ کجای عالم آزادی نیست

و اما فدوی در مرور خبرهای فرامرزی ملتفت شد که امروز سوم ژوئن/13 خرداد ، بعنوان روزجهانی دوچرخه تعیین شده است.از آنجا که بیش نیمی از جمعیت ایران دربند که زنان باشند ،افزون بر بسیاری از حقوق و آزادیهای  طبیعی و غیر قابل سلب،اخیراً از دوچرخه سواری نیز منع و محروم شده اند، فلذا فدوی به استناد شعری که ذکر خیرش رفت، ضمن اعتراض، از دست اندرکاران روز مذکور میخواهد که واژه ی جهانی را از روزجهانی دوچرخه، حذف فرمایند؛ اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

زیاده اعتراضی نیست

3 ژوئن 019

***

یک طنز تصویری :

اونی که به ترامپ نر....بود!    

فدوی حیرت میکند که چرا نزدیک به تمامی بیماران روانی خطرناک در ایران سابق،به جائی رسیده اند، جز این یکی زبان بسته  که تازه ، دُم شیر را هم می نویسد : MILK TAIL !

شما خوانندگان محترم ضدانقلاب میدانید؟!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

نذری جعفر و حمیده خاتون !

فدوی از تعارف کم میکند و بر مبلغ می افزاید، یعنی خودِ جنس را در پی می آورد :

۲۰ تن آش نذری در "امامزاده جعفر و حمیده خاتون" تهران همزمان با روز ۲۳ ماه رمضان از سوی هیأت امنای امامزاده جعفر و حمیده خاتون، مسجد جامع باغ فیض و بسیجیان پایگاه "شهید علی ناطق نوری" طبخ و توزیع شد. ا/دویچ

00000000000000000000000000000000

اپیدمی                      

بنظر می رسد که بحمدالله والمنة،و با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج)،"همسر کشی" توسط مقامات دارد در جامعه ی شکوهمند اسلامی، نهادینه می شود؛اینهم سند منگوله دارش:

يك قاضي دادگستري در سنندج همسرش را به آتش كشيد !

و در ادامه ی خبر وحشت اثر:

شبکه حقوق بشر کردستان، ۱۳ خرداد ۱۳۹۸: یک قاضی دادگستری در سنندج به دلیل اختلاف خانوادگی اقدام به آتش کشیدن همسر خود کرد.
اصلان اکبرپور، قاضی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان کردستان عصر روز گذشته ۱۲ خرداد ماه پس از این اقدام از سوی ماموران پليس آگاهى دستگير شد و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد. همسر وی نیز كه هويتش هنوز مشخص نيست به دلیل شدت جراحات به یکی از بیمارستان‌های تبریز منتقل شده است. به گفته یک منبع آگاه این قاضی اهل تبریز پیشتر به دلیل ارتکاب تخلفات اداری به سنندج تبعید شده بود. / وارش فیلم

به پایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

5 ژوئن المخطط سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

 

.*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*