Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

:*:*:*:

Click here for December 28th Tanz Articles!

.*.*.*.*.*January 11, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !( زرتشت )

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

تغییر ماهیت    

خدمت خوانندگان محترم ضد انقلاب عرضه بدارد که فدوی ،بسیار پیش ازین، در طنز نوشته ای، ضمن کشف ، معرفی و تبیین نوع  تازه ای از طنز، که آنرا عجالتاً "طنزی که نویسنده ندارد" نامگزاری کرده بود، بعنوان شاهد یا جوری جنس، مثالی هم بشرح زیر پیوست کرده بود :

پیکر پاک حجت الاسلام فاکر!تشییع شد ! / ایسنا

ملاحظه می کنید که در پیوند با این تیتر خبری، و در هیر و ویر عزاداری، کسی خیال یا حال و حوصله ی خلق طنز ی را نداشته و تنها عامل تولید آن  از منظر فدوی، همانا طنزی ست که نویسنده ندارد! ... و اما فدوی مطلقا نمی پنداشت که ممکن است روزی برسد که کسی ، بویژه از نوع مسلمان آن ، اهتمام ورزیده و به وجهی وقیحانه و نا متعارف در فرهنگ سیاسی، بر علیه جامعه میزبان، بشورد و به واژه " فاکر" که ذکر خیرش رفت ، "مادِر" را هم اضافه فرماید! (Motherfucker)، اینهم سند مصور منگوله دارش :  !

Click Here to watch video on YouTube: " US Congress Muslim: "Impeach MotherF*cker Trump" "

باری فدوی گیس اضافه ندارد که دست دوستان بدهد (1)و بعنوان سپر! علاوه میکند که هیچ نسبتی ، اعم از سببی و نسبی، با برادر ترامپ نداشته و حتا با استفاده از حق رأیی که در ایران سابق از دیر باز تاکنون از آن محروم بوده ، به ایشان رأی  هم نداده است!؛ بر این پایه، این بانوی بی آزرم مسلمان،  از حزب دمکرات،  بباور فدوی، حق چنین برخوردی با رئیس جمهور(2) مملکت بزرگی که افزون بر اینکه  ایشان را پناه داده، او را تا نمایندگی بزرگ ترین حزب سیاسی نیز برکشیده است، ندارد، نگاه کنید  :

رشیده طلیب، عضو دموکرات و فلسطینی‌الاصل مجلس نمایندگان آمریکا که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور را «پسر زن بدکاره» خوانده بود، به شدت از سوی هم‌حزبی‌هایش مورد انتقاد قرار گرفت و سخنانش «نامناسب» و «کوچه‌بازاری» توصیف شد.

رشیده طلیب یکی از دو زن مسلمانی است که جدیدا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافته‌اند. او در حالی که میان هوادارانش سخنرانی می‌کرد، متعهد شد که برای عزل ترامپ اقدام کند و او را «پسر زن بدکاره» خواند./ العربیه

باری آن بزرگوار یادش نیست که در خاورمیانه ی امام وپیامبرخیر(ع- س- ص - عج) حتا اجازه ی گزینش پوشش خود را نیز نداشته است ، بقیه ش طلب اش !...

زیاده حیرتی نیست …

پی نوشت

(1) که اهتمام ورزیده و قضیه را به عرب/فلسطین و از آنجا به  راسیسم منتهی فرمایند!

(2) صرف نظر از غث و  ثمین اش که به این مختصرمربوط نمیشود!، منتخب مردم خودش است

0000000000000000000000000000000000

امتحان چشم و غیره!  

فدوی نمی داند که آیا حضرات آیات عظام و حجج اسلام ،لعنة الله علیهم اجمعین، افزون بر قوه ی باه، آیا چشم شان یا حساب شان و یا هردو هم تا آنجا ضعیف شده است که  : " ؟ نگه جز پیش پا را دید، نتواند" ؟ (1)  در غیر اینصورت، مهمل زیر شرف صدور نمی یافت :

ایسنا، آیت‎الله محمد یزدی : در چهل سال اخیر به اندازه چهارصد سال پیشرفت کرده‌ایم !

بهر روی،گرچه  این مهمل مطلق ، ستون کلمات حمار فدوی  را می برازد و بس !. باری البته  آش این مخبط الاسلام بقدر کفایت شور شده است که آیت الله زاده ای، بشرح زیر کف کند:

آقای یزدی؛ نمک به زخم بیچارگی مردم نپاشید/ بهار نیوز- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

گروه سیاسی: شهاب‌الدین حائری شیرازی در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای یزدی مسئول جامعه مدرسین گفته است: «در این 40 سال ایران به قدر 400سال پیشرفت کرده است» سوال اینست که اگر ما با این آمار فقر واعتیاد با این اقتصاد فشل که اسم تحریم در آن بحران ارزی درست میکند وقیمت ارز پنج برابر میشود. قیمت اقلام مصرفی مردم از یک تا چند برابر میشود و فشار اقتصادی کمر مردم را می‌شکند، امار طلاق بیداد میکند واخلاق هرسال نسبت به سال قبل تر افول میکند. بقدر 400 سال رشد داشته‌ایم، لابد ترکیه بقدر 4000 سال وکره به قدر 40000هزار سال رشد کرده‌اند.آقای یزدی این حرف شما احمق فرض کردن مردم است ونمک به زخم بیچارگی خلق الله پاشیدن. این حرف فقط صلاحیت شما را برای ریاست جامعه مدرسین وعضویت در شورای نگهبان زیر سوال میبرد. آخر کسی که انقدر از مرحله پرت است چطور میتواند چنان مسئولیت‌های خطیری را عهده دار باشد؟ وای بحال مردم که امثال شما میخواهند امورشان را تمشیت کنند!

فدوی در پیوند با ِگله ی دوستانه ی! فوق، یکی دو نکته را پیش از خداحافظی، به اجمال و اختصار عرض می کند بلکه رستگار شود. نخست عبارت و یا بهتر عرض کند ، وصله ی ناجور"مسئولیت‌های خطیر" است که مطلقاً و به هیچ عنوان، به هیچیک از حضرات آیات نمی چسبد؛چرا که بزرگواران، افزون برفقدان دانش، صلاحیت، کفایت و لیاقت و البته تجربه، هیچ نسبت و رابطه ای با مسؤلیت ندارند و جز ایفای نقش جارو برقی، برای مکش بیت المال و البته نذورات مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم  وظیفه و مسؤلیتی ندارند؛ باری-  برای این مدعای فدوی، " دلایل معنوی" اگر میخواهید، خروار خروار دم دست است.! کافی ست که به عملکرد حضرات مسؤلین و در رأس همه ،مجتهدالزمان، ملاذ الانام ،صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته، که حیات و ممات ملت شل و پل در کف بی کفایت اوست نگاه کنید که  در مقابل سوء سلطنت(رهبری- م)، که منجر به زمینگیر شدن ملک و ملت شده است، در مقابل احدی پاسخگو که نیست هیچ، بلکه پیاده نظام بیت نیز بفرموده،سُرنا را از سر گشادش نواخته ،و هیچ جور ول کن معامه ی ریاست محترم آبدارخانه ی بیت( رئیس جمهور- م) نیست که بقول هموطنان شیرازی " چطو شد که ایطو شد" !؟

شما خوانندگان محترم ضد انقلاب، می دانید ؟

پی نوشت

(1) زنده یاد اخوان در شعر بیادماندنی زمستان

راست فرمود، به این دو تصویر نگاه کنید :

0000000000000000000000000000000000000000000000000000

کج فهمی

نکته ی پنهان ،اما کاملاً  آشکاری که برادران هم میدانند لکن تجاهل العارف میفرمایند آنست که بر این باور خطا هستند که انگیزه ی پشت کردن جهان و به تبَع آن،سیستم های جهانی به آنان، بدلیل مظلومیت و حقانیت ایشان است! نه عزیز دل!  فدوی اگر خواسته باشد پاسخی حتا تلگرافی به این نکته بدهد عرض می کند : سوء سابقه ، بهمین سادگی !...

فدوی برای جوری جنس، یک مستوره هم در این راستا پیوست می کند:

ژانویه 2019 هم رسید از کانال مبادلات مالی اروپا خبری نشد / کیهان دارالخرافه- تیتر

زیاده "ارزی" نیست !..

000000000000000000000000000000000000000000

سوء برداشت   

الهی کور شود فدوی اگر خواسته  باشد که این معنای بیربط را به اذهان علیل تراز خود  متبادر کند که هنر نمائی های خواهر لوند، ضعیفه ی سجادیه ،شکیرا، آنهم در لبنان، که پاره ی جگر مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ساکن ایران سابق ، بقول عوام including فدوی منتظرالظهور است ، ignore  کند ، نستجیر بالله ! لکن مشکل یا پرسش فدوی فقط آنست که کمک های مالی و تسلیحاتی را ازین پس و البته پس از کش رفتن از جیب ملت شل و پل ویک لا قبا ، آیا بهمان آدرس سابق ارسال کند، یا آدرس دیگری مرحمت میکنند؟، همین !

زیاده " ارزی" نیست

   

Shakira in Lebanon

00000000000000000000000

زور آزمائی    

فدوی به سبک آگهی های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی عرض می کند که :  باور کردنی نیست، ولی باور کنید ! :

له شدن بی‌ام‌و z۴ در تصادف با پژو پارس! / تیک- تیتر

فدوی یادش  باشد که در جلسه آینده با خاج پرستان آلمانی، این موضوع را با ایشان مطرح کند و بپرسد که آیا  کیفیت خودروهای آلمانی ، سقوط کرده و کیفیت یا خودروهای ام القرائ بالا رفته است ؟!

مورد دوم که بر اساس شواهد و میزان بالای غربیان،منتفی ست!،

000000000000000000000000000000000000000000000000000

علی مظفری رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی می‌گوید که مجازات در جمهوری اسلامی ایران، عذاب اخروی را کم می‌کند.!

-----------------------

علی(ع) مطهری: اگر حجاب به همه‌پرسی گذاشته شود، رای می‌آورد !/ برادر بی بی سی

پس از آنکه محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حادثه تصادف‌ اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات را نتیجه «بقایای فرهنگ شاهنشاهی» توصیف کرد، مصطفی کواکبیان، عضو اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی هم «ضدانقلاب» را عامل این واقعه دردناک معرفی کرد./دماوند

روزنامه خراسان

-------------------------------

مشهد- امام جمعه موقت تهران گفت: مشکلات اقتصادی امروز کشور به دلیل فعالیت عده ای سکولار غرب گرا ایجاد شده است. / مهر

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

10 ژانویة المبارک  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

.*.*.*.*.*January 4, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم !( زرتشت )

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

در ار بندی ....

فدوی نمیداند  که خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا تاکنون در این باب قدری باریک شده اند که بازیگران زن و مرد در فیلمها و سریالهای جامعه ی شکوهمند اسلامی، از بسیاری نمود و نمادهای زندگی طبیعی روزمره ، به فرموده، محروم اند،  در توضیح بیشتر عرض می کند که در اینگونه آثار سینمائی و تلویزیونی برادران، در بروز شدیدا ترین حالات عاطفی و احساسی که عمدتاً اوج اثر است، بازیگران سینماهای جهان آزاد، زیباترین وجه ممکن را، تصویر می کنند ، همکاران گرفتارشان  در ُامّ القراء اما ،ناگزیرند که باز هم به فرموده، در حالیکه قنداق شده اند، دو سوی اتاق بایستند و انتقال آن احوالات عاطفی و حسی عظیم را، که جز تماس نزدیک، بوجه دیگری قابل ارائه نیست، برای دیوارهای اتاق اجرا کنند! سایر تظاهرات زندگی روزمره ،مانند خوابیدن و حمام گرفتن و ازین قبیل نیز بسود مصالح نظام ، حذف شده است .گفتن ندارد که در این راستا، کار بازیگران ایرانی، بسیار دشوار تر از همکاران خاج پرست، در بلاد کفر و زندقه است ..باری- فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه دریافت که آخرین رمق مردم  را نیز برادران، بموجب سند منگوله داری که در پی می بینید، منتفی اعلام فرموده اند:

دست گرفتن زن و شوهر هم حرام اعلام شد

لکن با اینهمه :

بیت

پریرو تاب مستوری ندارد

در ار بندی سرا ز روزن در آرد!

یعنی :

فارس نوشت: به دنبال پخش صحنه‌های رابطه جنسی در یک فیلم سینمایی و عدم حذف آنها، چند کارمند صداوسیما کیش برکنار شدند و مدیر شبکه کیش صداوسیما نیز عذرخواهی کرد.

به‌دلیل اهمال، کوتاهی و البته عملی ناخواسته از سوی برخی از کارکنان این مرکز، تصاویری نامناسب در بخش کوتاهی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در این خصوص بررسی‌ها انجام شده، عوامل دخیل در این اتفاق ناخواسته، به ترتیب از پست‌های سازمانی خود برکنار و توبیخ شده‌اند

لکن فرستاده ی فدوی در پایان گزارش خود آورده است  که توبیخ برادران خاطی،

. و اما در ادامه خبر بهجت اثر:

انتشار این فیلم اعتراض‌هایی را در فضای مجازی و حقیقی از سوی شهروندان جزیره کیش در پی داشت.

یک مقام شدیداً آگاه که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، یواشکی به فرستاده ی فدوی گفت  که اعتراض شهروندان جزیره کیش از این قرارا بوده است که چراصحنه ی مذکور، کامل پخش نشده است؟!

صحنه رابطه جنسی جکی چان با یک زن از شبکه کیش صداوسیما

 

0000000000000000000000000000000

کار شرافتمندانه !

فدوی و لابد همگان می دانند که حضرات آیات از صدر تا ذیل، ، اگر در جهان متمدن و پیشرفته، برای دست و پا کردن شغل و کاری، بقول عوام " اپلیکیشن" بگذارند، هیچ شانسی برای تصدی شغل و کار شرافتمندانه ای ندارند و بعید است که حتا ِپهِن هم بارشان کنند مگر اینکه امت همیشه در صحنه و پامنبریها هم، پیوست کنند که آنهم، البته به هرار و یک دلیل، مقدور نیست .باری- ایراد فدوی اما، به آن عده ی البته بسیار قلیلی از حضرات است که قابلیت ها و  توانائی هائی برای کار شرافتمندانه ای دارند، لکن مع الاسف، طفره میروند .نمونه ار در این راستا اگر خواسته باشید، همین بوفالو علم الهدای خودمان است که تنها شغل آبرومندانه و شرافتمندانه ای که او را می برازد،در پی ملاحظه می کنید:

زیاده شغلی نیست

28 دسامبر 018

000000000000000000000000000000000000

تعدیل

بنظر می آید که برادر علی اکبر(ع) ولایتی که  در این بحران بیکاری، بقولی 37 شغل را البته به سعی ساقی*  یدک می کشد، از مواضع خشن خود، دایر براینکه ملت نیمه جان ایران سابق به تأسی از اهالی یمن، لنگ بپوشند و نان خشک بخورند قدری کوتاه آمده است؛ اینهم سند مصور منگوله دارش:

سیود در فو160/ برگرفته از Nazem Rafiee فیسیوک

0000000000000000000000000000000

ارثیه   

بنظر می آید که دماغ درخاندان عصمت و طهارت برادرجهانگیری، معاون ریلست  محترم آبدارخانه ی بیت کلیدالاسلام روحانی، موهبتی ست الهی !، ملاحظه کنید:

اینهم  باید خواهر ایشان باشد !:

و طیاره ی آن بزرگوار

فدوی اما در این فکر است که بزرگوارارن با آنهمه تمکن مالی، چرا  بخاطر مخاطبان هم که شده اقدام به جراحی بینی نمیفرمایند؟!

000000000000000

در حکومت مستضعفان اتفاق افتاد :

پورشه طلایی در تهران!

حضور خودروی گرانقیمت پورشه " Porsche 911 Carrara S " در یکی از نمایشگاههای اتومبیل تهران./ تیک

000000000000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری، از نوع تلخ

0000000000000000000000000000000000000

4190---0917  : رحلت جانگوز دانشمند مجاهد و برجسته عالم تشیع حضرت آیت‌ا... هاشمی شاهرودی رضوان‌ا... علیه، آن اسوه صبر و تلاش و زهد و برادر سه شهید، را به علمای اسلام به ویژه رهبر فرزانه و حکیم و ملت بزرگ کشورمان تسلیت و از حضرت حق علو درجات برای آن یار سفرکرده مسئلت می‌نمایم.

فدوی:  خدا بگویم این تایپیست سر بهوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی. درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی " جانگوز " را به " جانگداز " "  اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)

-------------

8949---0912 : خودروسازان با بی‌توجهی به مردم برای چندمین بار با افزایش قیمت‌های نجومی خودرو، همچنان به ریش مردم می‌خندند. ایجاد فشار، اجحاف و گرانی‌های کاذب اهداف دشمنان برای به ستوه آوردن مردم است. چرا مسئولان امر در برابر این گرانی‌ها سکوت اختیار کرده‌اند.

فدوی: مراتب در شرایطی که در اثر افراط درنرمش قهرمانه و تنقیه ی جام زهر،همه جایشان شدیداً درد می کرد، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه والسلام ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،فرمودند: که مسأله دو وجه دارد یکی کوتاه مدت، و یکی بلند مدت لکن احوط آنست که شما، راه کوتاه مدت را برگینید یعنی، ریش تان را بتراشید که حضرات امکان خندیدن به ریش مردم را نداشته باشند!، و من الله التوفیق !

--------------------

3075---021 : از آقای رئیس‌جمهور حقوقدان می‌پرسم که آیا اگر فردی در انتخابات به مردم وعده‌ای بدهد که امکان تحقق آن نیست فقط به این هدف که منجر به جمع‌آوری رأی می‌شود کار او برخلاف شرع و قانون و به ضرر منافع ملی نیست؟

فدوی: مراتب در اوقات شرعی به سمع و نظر ریاست محترم آبدارخانه ی بیت،(رئیس جمهور- م) برادر کلید الاسلام والمسلمین حسن(ع)روحانی رسید؛ بعدالتحیه و السلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) در پاسخ فرمودند  : بسمه تعالی، به فتوای علمای سلف ،َحشره الله مع موالیة المطهرین صلوات الله علیهم اجمعین ، نع برادر، !3075---021 !

---------------------------------

5144---0915 : به آقای رئیس‌جمهور عرض می‌کنیم دشمنان سفیر اعزامی شما را به سازمان ملل راه ندادند. اروپا بنزین هواپیمای وزیر خارجه کشورمان را تامین نکرد، دیپلمات‌های ما در اروپا حبس شدند و... چگونه از دستاوردهای برجام سخن می‌گویید؟

فدوی : شما که روی دست حضرت امام(ل) بلند شدید! خدایش بیامرزاد که فقط اقتصاد را به خر مدظلله العالی منتسب میفرمود!

چند ماه است که کارکنان بیمارستان امام‌خمینی (ره) کرج حقوق نگرفته‌اند. گویا عده‌ای تصمیم دارند با تعطیل کردن بیمارستان مکان آن را به تجاری تغییر کاربری بدهند. 3811---0912

فدوی : به گنبد و بارگاه میلیاردی حضرت امام(ل) مراجعه فرمایید!

------------------

محمدی : دولت قیمت هر پیامک ارسالی زائرین اربعین امام حسین(ع) را امسال 900 تومان محاسبه و اعلام کرده است. مشکل دولت چیست که در موضوع زائرین اربعین سیدالشهداء(ع) چنین رفتارهایی را از خود نشان می‌دهد؟

فدوی از بحریان انداختن عریضه ی شما حرفی ندارد لکن پیش از آن،یاد آوری یکی دو نکته،خالی از ضرر نیست  و آن اینکه کلیدالاسلام والمسلمین روحانی، به مراتب از شما آخوند تر است، برادر محمد(ص)ی !

----------------------

گودرزی – تهران : به آقای شریعتمداری پیشنهاد می‌کنم اگر مقدور است با توجه به شکایت‌های متعدد دولت از جنابعالی و با توجه به ترافیک تهران، دفتری در دادگاه اجاره نماید و من‌بعد به جای حضور در دفتر کارتان از همان ابتدای صبح در دادگاه حضور داشته باشید!

فدوی :  خدا مرگت دهد نصرت چه لوسی!

-----------------------------

0129----021  : کالیفرنیا از روی نقشه‌ در حال محو شدن است، مقامات آمریکایی در مورد مهار آتش ابراز ناتوانی کرده‌اند حال باید پرسید چنین کشوری که خودش نمی‌تواند یک بحران طبیعی را کنترل کند ولی در عین حال مشغول بحران‌سازی در دیگر کشورها است چرا عده‌ای در داخل کشور آن را کدخدای دنیا می‌نامند؟

فدوی : شما که از محو کردن اسرائیل  همینطور اره به ماتحت مانده اید، کالیفرنیا را دیگر چرا اضافه کردید ، برادر 0129----021  ؟!

---------------------

2298----0919  : گرانی در بخش مسکن بی‌سابقه بوده است و مستاجرین دیگر توان صاحب‌خانه شدن را ندارند، با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور مردم توان پرداخت اقساط وام مسکن را هم ندارند، آیا این کاهش قدرت خرید مسببی جز آخوند داشته است؟

فدوی :  خدا بگویم این تایپیست سر بهوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی،درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی "آخوند " را به " آخوندی "  اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)

-----------------------------

اگر امام حسین(ع) امروز درمیان ما حاضر بودند در قضیه یمن مظلوم و کودکان گرسنه و بیمارش چه می‌کردند؟ چرا دولتمردان ما کاری و حرکتی انجام نمی‌دهند؟ 4958---0916

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود، اگر امام حسین(ع) امروز درمیان ما حاضر بودند، البته اگر برادران میگذاشتند، نخست سری به بچه های سیستان و بلوچستان میزد، برادر4958---0916!

-----------------------

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دویّم ژانویة المبارک  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*