Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

:*:*:*:

.*.*.*.*.*December 20th, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی 

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

با همه مصائبی که بر ما رفته است و میرود، شب یلدا را که در چند قدمی ست، گرامی میداریم 

بی عملی ! 

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه به خبر زیررسید : 

شیراز-ایرنا- مرقد مطهر امامزاده بنت الحسن(س‌) در شیراز پس از سرقت اموال و نذورات مردمی توسط فرد یا افرادی به آتش کشیده شد. 

و در ادامه ی خبرحیرت اثر :

فرد یا افرادی پس از تخریب ضریح این امامزاده پول و اشیای قیمتی این محل را به سرقت بردند و بخش هایی از این محل را نیز به آتش کشیدند که این  اقدام باعث ایجاد خسارتهایی به بنای این مکان مذهبی نیز شد.

باری از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان که فدوی حاضر نیست که این اواخرعمر بعنوان اتهام رایج " سُبّ النبی"  آجر یا سوسک بشود ! فلذا با این پرسش که بنت الحسن(س‌) کیست و اینجا چه میکند، کاری ندارد! ؛ اما اینکه معظم له با آنهمه کشف و کرامات چرا عرضه  ندارد که هوای محل اقامت اش را ، که بابت آن اجاره هم نمی پردازد،اشته باشد، کار دارد!..حال فدوی بهمان علتی که پیشتر گفته آمد، از این نیز میگذرد که امامزاده ی گرامی، خود بعلت سرکیسه کردن  عوام کالانعام ، تحت تعقیب دیوان لاهه است!

 همین مشکل را پیش از این  فدوی با حریق گنبد و بارگاه حضرت علی(ع) داشت، آنگاه که معظم له حاضر نشد که برای اطفاء  حریق بیت خود، حتا یک " فوت" ناقابل مرحمت کند: !

  

00000000000000000000000000000000000000000000000000000

خرفتی تاریخی!   

باوربفرمایید که فدوی منتظرالظهور، دیریست که همینطورارّه به ماتحت مانده است که خاج پرستان ِگرامی،  بویژه از نوع اروپائی آن ، کی میخواهند که برادران ما کثرالله امثالهم را، براستی و آنگونه که در شأن و مقام شان است،  بجا آورند؟هان؟ (1) باری فدوی یکی دو فقره ار محسنات برادران را که گویا فراموش شده است ، فهرست وار گوشزد / یا یادآوری میکند :  

 - خلق  فاجعه ی سینما رکس آبادان

- مثله کردن فروهرها

- مثله کردن شاپور بختیار در پاریس 

- مثله کردن فریدون فرخزاد در آلمان 

- قتل رضا مظلومان 

-  قتل شرفکندی و همراهان در  در رستوران میکو نوس در برلین 

قتلهای زنجیره ای از فرورهرها تا  محمد مختاری و محمد جعفر پوینده / .....

حال با توجه که  به آنچه به اجمال  و اختصار عرض شد؛ تیتر زیر آیا تعجبی دارد: 

تهدید ایران: یا پول بدهید یا منطقه را به آتش می‌کشیم  / گویا- تیتر

پی نوشت 

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آنست که  دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده! 

000000000000000000000000000000000000000000

یک بام و چندین هوا !   

مدتی ست که یک خواننده ی جوان و بگزارش محافل هنری، محبوب کرمانشاهی،بمنظور اعدام که بعنوان یکی از تفریحات سالم جامعه ی شکوهمند اسلامی شناخته میشود، بین برادران، دست به دست میگردد.! گزارشهائی که فدوی در این باب ملاحظه میکرد،همگی  در مورد علت اعدام ساکت بودند یا گاه حداکثر به " افساد فی الارض" بسنده میفرمودند فلذا فدوی چاره ای نداشت که پیرامون علت صدور حکم اعدام این جوان، به حدس و گمان، از نوع رایج در داعش درونمرزی( جمهوری اسلامی- م)، مانند فعالیت در محیط زیست و یا جاسوسی بسود دول استکباری  باری متوسل شود ..باری فدوی اما امشب در مرور خبرهای دارالخرافه، به توضیح بیشتری که بنقل از برادر بی بی سی در پی می آید، دست یافت :

کاظم حسینی، وکیل دادگستری، می‌گوید محسن لرستانی، خواننده پاپ ایرانی، به ایجاد یک گروه اینستاگرامی ویژه افراد تراجنسی (ترنس) متهم شده و به همین دلیل با اتهام "افساد فی‌ الارض" روبرو است.!

دوستان اما ممکن است بیاد داشته باشند که برادر احمدی نژاد در سفری به نیویورک، منکر وجود دگرباشان جنسی در ایران شد(رادیو زمانه)

زیاده عرضی نیست

 

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

دو طنز تصویری

 

 

00000000000000000000000000000000

جابجائی 

فدوی نمیداند؛ لکن می پندارد که یکی این وسط تقلب کرده و چیزی را جابجا فرموده است!..زیرا تا آنجا که فدوی بیاد می آورد،متولیان نظام پیشین،  تمام تلاششان این بود که هر ایرانی یک پیکان داشته باشد حالا چه شد که ناگهان شد تابوت متحرک( پراید- م) و بعد هم مسجد؟!

000000000000000000000000000000000000

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

0000000000000000000000000000000000

---------------------------------

0291---0918 : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پشت اغتشاشگران حوادث اخیر کشور درآمده و گفته این جماعت باید اجازه طرح خواسته‌های خود را داشته باشند! باید جواب داد در کجای دنیا به افراد جانی که با دشنه و قمه به جان مردم افتاده‌اند اجازه می‌دهند هر جنایتی بکنند! 

فدوی از به جریان انداختن عریضه ی شما مضایقه ای ندارد لکن بین خودمان باشد،گوش استکبار جهانی وصهیونیزم بین الملل کر، ضدانقلاب هم نشنود، "دشنه و قمه" اسلحه سازمانی برادران خودی و موسوم به لباس شخصی ست و ربطی به ملت شل و پل نداشته است ،برادر  !0291---0918

---------------------

طباطبایی : بار دیگر با لطف حضرت حق، عصای موسای انقلاب اژدها شد و مارهای توطئه و تزویر فتنه‌گران داخلی و خارجی را بلعید. امیدوارم سایه‌اش تا انقلاب حضرت مهدی(عج) بر سر مردم و اهل مقاومت مستدام بماند. ان‌شاءالله. 

فدوی :مراتب در اوقات شرعی و پس از پنج بار وضوی مشدد، به شرفِ عرضِ خاک ِنعلینِ ملک پاسبان حضرت حق جل جلاله رسید. به ناگهان و چندان متغیر شده که فدوی به هستی ترُد خویش بیمناک شد ؛ سپسعصای موسا را برداشته وبا خشم پنج بار متوالی به ملاج فدوی عنایت کردند! فدوی همینطور که میکوشید خونریزی پیشانی اش را مهار کند، علت این این التفات ویژه را از قاصم الجبارین جویا شد. همچنان که از خشم میلرزیدند فرمودند مگر حضرت ما بیکاریم که مدام خرابکاریهای آن نماینده ی مشنگ مان بر روی زمین، که اعلیحضرت العظما خامنه ای باشد را، مدام برطرف کنیم ؛ به ایشان بگویید که اگر آب کرُ دست شان است زمین گذاشته ، چفیه و کلاه کند(شال و کلاه سابق- م) تا برادر عزرائیل از راه برسد. خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی منتظرالظهور را در محضر باریتعالی سنگ روی یخ کردید، برادر طباطبائی!

-------------------------------------

مددی- پاکدشت : همسرم دارای بیماری خاص است که باید هر 45 روز یک‌بار آمپول «لبیتول» تزریق نماید. ولی برای  تهیه این دارو تمام داروخانه‌های مطرح تک‌نسخه و ... را زیر پا گذاشتم ولی آخرالامر مجبور شدم از بازار آزاد به مبلغ 2/600/000 تومان خریداری نمایم. در ضمن مگر داروخانه‌ بیمارستان موظف نیست که وسایل مورد نیاز بیمار اعم از سرنگ و ... را تحویل دهد چرا مردم گرفتار را روانه داروخانه‌های سطح شهر می‌نمایند؟ برای تهیه وسایل مورد نیاز اطاق عمل و... نیز مبلغ 5/500/000 تومان هزینه کردم که بیمه آن را نمی‌پردازد. افرادی مثل من بازنشسته چطور قادرند هر ماه 8/100/000 تومان با حقوق 2/500/000 تومانی برای بیمار خاص خود هزینه کنند؟ لطفا وزیر بهداشت پاسخ دهد.

فدوی : وزیر بهداشت خودش کسالت داشت فلذا مراتب در اوقات شرعی و در شرایطی که بعلت لرزش قهرمانه و تنقیه ی جام زهر، دولا دولا راه می رفتند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون حضرت آقا رسید. بعدالتحیه والسلام بشدت متأسف  شده و فرمودند با این حساب، احوط آنست که خودتان یک بیمارستان درست کنید،برادر مددی!

------------------------------------------

9239---0922 :  تبلیغات مذهبی شهرداری در شهرها نباید به ایام شهادت یا تولد ائمه معصومین(ع) منحصر شود. این کار باید در طول سال صورت بگیرد و چهره کشور همواره دینی باشد.

فدوی : مراتب در شرایطی که بعلت  ابتلا به لغزش قهرمانانه،بحال ترقص در آمده بودند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه والسلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،فرمودند: لکن صرفنظر از اینکه   محرم و صفر و قتل و شهادت باشد یا نباشد،مقتضی ست که امّت درایستگاههای اتوبوس و مترو، و دانش آموزان در زنگ تفریح، شدیداً سینه بزنند و برای جوری جنس  نیز موافقت فرمودند که سال از دوازده ماه به چهارده ماه افزایش یابد تا امت، مجال بیشتری برای عزاداری داشته باشد.

-----------------------------------

5830---0915  دولت برای حمایت از تولید باید از رئیس قوه قضائیه یاد بگیرد که تمام تلاش خود را می‌کند تا کارخانه‌ای تعطیل نشود و چرخ اقتصاد بچرخد.

  خدا بگوید چکارتان بکند که  فدوی را زهره ترَک کردید زیرا پنداشت که منظورتان از اینکه " از رئیس قوه قضائیه یاد بگیرد " اینست که مانند ایشان همینطور فله ای اعدام کنندبرادر 5830---0915 !

-----------------------

دولابی : جوانان غیرتمند و مجاهد عراق عزیز! تنها راه نجات کشور عراق از فتنه‌های آمریکایی‌ اخراج جاسوسان آن‌ها و بستن لانه‌ فساد جاسوسی شیطان بزرگ است. در ضمن کشوری که سال‌های متمادی گرفتار  جلاد خون‌آشامی چون صدام پلید، تکفیری‌ها و شیطان ا‌کبر بود مشکلاتش به سرعت قابل حل نیست. دشمن مشکلات را وسیله آشوب قرار ندهد. دولابی

فدوی : والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....حال که ضدانقلاب خوابست عرض می کند که مراتب در اوقات شرعی عتبات عالیات((س- ع – ص- عج) به آگاهی  "جوانان غیرتمند و مجاهد عراق عزیز! " رسید همگی با لنگه نعلین  فدوی را دنبال کرده و ضمن دشنامهای ناموسی به حضرت آقا(ضپ) و توابع ، گفتند که مرادشان از " اخراج جاسوسان"  نستجیربالله همانا اعلیحضرت العظما خامنه ای و ابوابجمعی او ، و منظورشان از " بستن لانه‌ فساد" همانا سفارت معظم له بوده است. خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادر دولائی!

-----------------------------

وحیدی : برخی جوانان این مرز و بوم سه روز روزه نذر کردند یا در جمکران معتکف شدند و یا در گروه‌های جهادی شرکت کردند تا بتوانند به‌عنوان مدافع حرم به سوریه اعزام شوند. برخی نیز برای قرار گرفتن در لیست امید 2 میلیارد هزینه کردند و خواهند کرد! آن وقت همین‌ها به مدافع حرم تهمت زدند که برای پول به سوریه می‌رود! رذالت تا این حد اصلا قابل تصور است؟

فدوی : مراتب در اوقات شرعی و به ترتیب ریش،بعرض حضرات آیات و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رسید. پس از فراغت از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و بازی با انگشت بیست و یکم مبارک و در فاصله ی دو قیلوله ، دستجمعی و سوت زنان فرمودند :

بسمه تعالی، اسسسسسب!..

فدوی عرض کرد: ببخشید؟!

 در بازدم فرمودند که "اسب" به تکرار "س"، ضمیمه ی آروغ است!  

فدوی دوباره و با قید چندین فوریت،استدعای کسب تکلیف کرد..سرانجام به خود آمده و فرمودند اصرار بیش از این جایز نیست و  داوطلبان مدافع حرم چفیه و کلاه کرده(شال و کلاه سابق- م) به سوریه بروند لکن احوط آنست که سر راه در بیت حضرت آقا(ضپ) توقف کرده و معظم له را درنوشیدن  یک قوری جام زهر که وبال شان شده است،یاری کنند.در پایان نیز قول دادند که برای شهدت داوطلبان،شدیداً دعا فرمایند، خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید،برادر وحیدی!..

---------------------------------

9961---0902 : ننگ بر هرچه فوتبال با هر رنگی که هست اگر قرار باشد که در آن به مادران معظم شهدا فحاشی و جسارت شود و همه مهر سکوت بر زبانشان بزنند.

فدوی: مراتب درمکث بین دو قیلوله، به استحضار سلطان اسلام مدالله اظلاله علی رئوس  الخواص  والعوام،مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته رسید .بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، در پاسخ فرمودند که برای ختم غائله، مادران معظم شهدا را نیز در زمین ببازی بگیرند، برادر9961---0902 !

-------------------------------

3152---021 : بیمارستان امام حسین(ع) زباله‌های بیمارستانی را آتش می‌زند و دود غلیظ آن تنفس را برای اهالی سخت کرده است. لطفا هرچه سریع‌تر این کار را متوقف کنید.

فدوی :مراتب با قید 72 فوریت،  بمنظور اطلاع و اقدام لازم، در اوقات شرعی به مسؤلان مؤمن و معتقد ، که نسب شان با 5 واسطه به  آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد،ابلاغ شد؛ بعدالتحیه والسلام در پاسخ فرمودند بسمه تعالی به خود حضرت (ع) مراجعه فرمایید!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

 هفدهم دسامبرالمقعر از برجام الحرام  سنه ی 2019 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

.*.*.*.*.*December 13th, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

 

از ابداعات شیخ ما..

برادران گروگانگیر و قاچاقچی گرامی  و در رأس همه اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای،خلدالله ملکه و سلطنة، بارها فدوی را وادار فرموده اند که از تهِ دل بگوید:

بیت

تا بدانجا رسید دانش من

که بدانم همی که نادانم!

یعنی حضرات همینجور دارند تخته گاز  به یافته های بشریت می افزایند و از آن میان نوعی بازداشت است که به عقل جن هم نمیرسید! اینهم سند منگوله دارش:

محمود صادقی: دانشجویانی بدون حضور در اعتراضات با عنوان «اقدامات پیشگیرانه» بازداشت شده‌اند! / استان وایر

و اما فدوی تاکنون می پنداشت که فقط اعضاء بدن با اذن برادران قابل فروش است؛ مانند کلیه- کبد- قرنیه و خلاصه هرچه حضرت باریتعالی یک جفت عنایت فرموده است ، لکن برادران  باز هم به یافته های بشریت افزوده اند که فدوی برای جوریِ جنس آنرا بشرح زیر، پیوست میکند تا رستگار شود:

با گران شدن بنزین صندلی اتوبوس‌های تهران فروشی می‌شود !؛/ رادیو زمانه

تا اطلاع ثانوی، زیاده ایده ی شگفت انگیزی نیست !..

0000000000000000000000000000000000000000000000

گوشت ناپز!  

همانگونه که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز مستحضرند،فدوی این بخت و اقبال را شدیداً داشته است  که هفته ای یکبار و بمنظور تقدیم عریضه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ، بحضور اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای (ضپ) ،شرفیاب میشود(1)- باری فدوی در شرفیابی همین هفته، دریافت که معظم له بسیار افسرده ست  و به تعبیر استاد سخن در گلستان:

مصرع

زبان بُریده به کنجی نشسته صُم بُکم..

فدوی خطرکرده و علت را جویا شد. معظم له سه تار مُرصّع را برداشته و با شیهه ای محزون در مایه ی خیار شور چنین خواند:

شعر

ای شاخ گل که در پی گلچین دوانیم این نیست مزد رنج من و باغبانیم

پروردمت به ناز،که بنشینمت به پای

ای گل چرا به خاک سیه می نشانیم ؟!

فدوی دوباره دست از جان شیرین شست و به سبک خواهرالهام چرخنده پرسید که آقا جان !،بالاخره  نفرمودید که چه مرگتان است؟ حضرت شان شدیداً متغیر شده چندانکه فدوی به هستی ترُد خویش بیمناک شد  و در پاسخ فرمود مگر روشندلی ، برادر فدوی؟ مگر ندیدی که حضرت ما چگونه هستی ملت ناسپاس ایران را درعراق،سوریه،لبنان، یمن و ...دود فرمودیم، بر این پایه، آیا این رفتار با حضرت ما رواست :

کنسولگری ایران در شهر نجف برای سومین بار ! به آتش کشیده شد / العربیه

فدوی توقف بیشتر درصحن بیت را صلاح ندانست لکن در مراجعت ، خطاب به برادران عراقی، که بوی ابا عبدالله شان (ع) ، مشام فدوی را آزرده بود گفت: آخر چند بار دیگر میخواهید که  سفارت بیت را به آتش بکشید؟ به فدوی چه که شما سواد ندارید که دریابید که بابا، این گوشت، ناپز، و قابل مصرف نیست !

پی نوشت

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفاده ی بهینه کند بقول عوام ok ؟!

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000

در وجه افتراق جوک و طنز سیاسی    

 فدوی در مجالی، به اجمال و اختصار عرض کرده بود که همین جوکهائی که بین دوستان رد و بدل میشوند نیز در ساختمان طنز اند لکن تعریف آن متفاوت از سایر انواع طنز است و در یک کلام، عمق و عمری ندارند زیرا در سطح حرکت میکنند.اشاره به سایر انواع این گونه ی ادبی، در حوصله ی این یادداشت نیست و انگیزه ی این مختصر تنها طرح این نکته است که برخی از همین جوکها،به طنز سیاسی ارتقاء پیدا میکنند و بقول عوام 

upgrade  

میشوند.

مثال:

دو نفر با هم بشرح زیر گفتگو میکردند :

 * من دیروز امام زمان(عج) را دیدم !

* کجا؟!

* خیابان ناصر خسرو (1)

* اونجا چیکار میکرد؟

* دنبال دوای ظهور میگشت !

ملاحظه میکنید که این دیگر جوک نیست و به طنز سیاسی ارتقاء یافته است.

فدوی برای جوری جنس، یک فقره دیگر از همین نوع اما تصویری، در پی می آورد

پی نوشت

 (1) هم نسلان فدوی خیابان ناصر خسرو را بیاد دارند؛ خیابانی که معروف بود که در آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد،البته به بهای گزاف، در آن یافت میشود 

00000000000000000000000000000000000000000000000000

مظلوم نمائی      

شما خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا جنایتکاری مظلومتر از حضرت آقا(ضپ) و البته برادر حسین(ع) شریعتمداری که سر بریده میدارد دوست، سراغ دارید؟ وی که از متخصصین برجسته ی پیوند گودرز و شقایق هستند(جمع شقیقه- م) ،. ضمن آشوبگر و ارازل خواندن مردمی که آنان را برخود مسلط کرده اند ، مهملات زیر را در صفحه ی نخست کیهان دارالخرافه ،نشخوار فرموده است :

اراذل اجاره‌ای قرآن را هم به آتش کشیدند آمریکا: کنار شما هستیم / تیتر 

و در ادامه ی معرکه گیری :

در حالی‌که آشوبگران در کرمانشاه یکی از نیروهای انتظامی را و در ملارد یک نیروی بسیجی و یک کارمند شهرداری را به شهادت رساندند و در شهرهای کازرون، شیراز و مصلای شهر قدس، قرآن‌ها را به آتش کشاندند و در برخی نقاط به مساجد و حوزه‌های علمیه حمله کردند، آمریکا و اروپا صریحاً و رسماً از اراذل اجاره‌ای خود حمایت کردند

و نیز همان بهمان شیوه و شگرد، از خبرگزاری وابسته فارس ،:

اغتشاشگران حرمت کتاب خدا را هم شکستند/ آتش زدن قرآن‌ها در شهر قدس و کازرون 

عده‌از ای اغتشاشگران با حمله به مصلای شهر قدس در غرب استان تهران، قرآن‌های مصلا را یکجا جمع کرده و آتش زدند!

تظاهرکنندگان البته  برای جوری جنس ، حوزه های جهلیه (1) را نیز بگزارش خودشان مورد عنایت قرار دادند : 

علاوه بر این اقدام، در دو نقطه از استان فارس نیز آشوبگران با حمله به دو حوزه علمیه در شهرهای شیراز و کازرون، بخش‌هایی از این مدارس علمیه از جمله کتاب‌ها و قرآن‌های واقع در برخی قسمت‌ها را آتش زده و خساراتی به ساختمان و تاسیسات وارد کردند.

فدوی لکن در این میان همینطور ارّه به ماتحت مانده بود که این اوراق و اماکن مقدسه، چرا قدرت دفاع از خودشان را نداشتند، شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانید؟

پی نوشت

(1)خدا بگویم این تایپیست سر بهوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی. درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی "جهلیه  " را به " علمیه" اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع) 

000000000000000000000000000000000000

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

 

00000000000000000000000000000

 2 طنز تصویری

0000000000000000000000000000000000

مردم دولت آزار!، 

فدوی این فقره را از مجازستان، برای خوانندگان محترم ضدانقلاب و با این امید که مردم ناسپاس خودشان را اصلاح کنند، برگزید:

وزیر نیرو: چینی ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم

وزیر بهداشت میگه مردم دارو زیاد مصرف میکنند 

وزیر جهاد میگه مردم زیاد نون میخورند 

وزیر نفت میگه مردم زیاد بنزین و گاز و نفت مصرف میکنند 

وزیر کار میگه مردم راندمان کاری ندارن 

به هرحال وزرا از مردم ناراضیند...

یه خورده مراعات کنین !..

00000000000000000000000000

که جان دارد و...   

فدوی در پیوند با سنت روز شکرگزاری در مقر استکبار جهانی ،به تیتر زیر رسید که :

"نان و کره" در انتظار تصمیم ترامپ !

و در ادامه خبر بهجت اثر:

رئیس جمهوری آمریکا در حال حاضر دغدغه سیاسی زیادی دارد، اما از آنجایی‌که "روز شکرگزاری" نزدیک است، دونالد ترامپ باید در مورد بخشش دو بوقلمون با نام‌های "نان و کره" تصمیم بگیرد. بر روال یک سنت دیرینه رئیس‌جمهوری آمریکا هر ساله دو بوقلمون را از کباب شدن نجات می‌دهد. امسال نیزاین دو بوقلمون شانس زیادی برای زنده ماندن دارند. /دویچه

فدوی نمیداند چرا می پنداشت که کار اگر دست مقام معظم رهبری ما بود، از جان این دو هم نمی گذشت!، یعنی، دست خودش نیود، زیرا حضرت شلن به صدور فرمانهای خداپسندانه ی قتل عام، عادت دارد   !

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

آکادمی چفیه مالی 36 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن " چفیه" مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

 

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در سی وششمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir  در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

 

محمد(ص) خاتمی: «دولت باید بسیار سپاسگزار رهبری باشد که با موضع‌گیری خود امواج مخرب سازمان داده‌شده علیه دولت و ملت را به محاق بردند.»

«جریان‌های بیرون کشور، کوچک‌تر از آن هستند که بخواهند برنامه‌ریزی کنند، اما می‌کوشند سوار بر موج ‌شوند. در داخل هم هستند کسانی که غارت، تخریب و آشوب ایجاد می‌کنند. به هر حال جوری وانمود می‌شود که مسأله، براندازی نظام است.»

زیتون - محمد خاتمی٬ رییس جمهوری اصلاحات٬ تاکید کرد که «جایگاه رهبری به‌عنوان شخص اول مملکت در قانون اساسی کاملا مشخص است که باید آن را ارج نهاد.» 

وحیدی  : احترام و علاقه مردم به افراد وابسته به میزان ولایت‌پذیری آنهاست و ملاک حب و بغض مردم در کشور ولایت است. همان‌طور که مقام ولایت با کسی عقد اخوت نبسته ملت نیز با کسی عقد اخوت نبسته است

5906---0921 و 2842---0910 :  خدا را سپاس که در برابر بی‌تدبیری دولتمردان، با تدابیر عالی امام خامنه‌ای پوزه دشمنان داخلی و خارجی به خاک مالیده شد. به خدا قسم که راه نجات کشور اطاعت از این رهبر حکیم و فرزانه است. 

8068----0914 و 8631-----0918 : راهپیمایی مردم تهران و سخنرانی سردار دکتر سلامی فرمانده غیور سپاه اسلام را زنده از سیما دیدیم و غبطه خوردیم. درود بر شرفتان ای مردم تهران و درود بر شرف سردار سلامی که بی‌هیچ لفافه‌ای و به‌طور صریح و فصیح و بلیغ پیامش را به دشمن داد که این تحقیر برایشان کافی است. چنین امتی شکست ندارد. 

6844---0921 : مثل همیشه رهبر معظم انقلاب یک تنه نقشه شوم دشمنان اسلام و ایران را که با هماهنگی مزدوران داخلی قصد بی‌اعتبار و ایجاد خلأ دولت  را داشتند خنثی کردند. اگر تدبیر معظم‌له در ساعات اولیه یکشنبه 98/8/26 در ابتدای درس خارجشان نبود، شاید در روزهای آتی شاهد بروز بحران شدید اجتماعی و یا جنگ داخلی بودیم. 

خسرو خادمی‌فر- اهواز و طاهری- تهران :بار دیگر به لطف حضرت صاحب‌الزمان(عج) آرامش به کشور بازگشت. به دشمنان انقلاب عرض می‌کنم تا فرزندان امام خمینی(ره) و امام ‌خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در این کشورند، هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید. ملت، کشور را با جان و دل خویش محافظت خواهند کرد و با لبیک به حضرت حجت (عج) و نایبش امام خامنه‌ای عزیز، پای انقلابمان می‌مانیم.

ابوالقاسمی  : بی‌تردید اگر مواضع شجاعانه امام خامنه‌ای عزیز نبود کشور بار دیگر دچار فتنه‌ای بدتر از فتنه 88 می‌شد. اما گویا دولتمردان بنا ندارند این محبت‌های پدرانه که دولت را در بحران‌های بزرگ از گرداب نجات داد را ببینند و قدردانی و تشکر کنند.

1936---0913 : باز هم رهبری شجاع، تیزهوش و بااخلاص به همراهی ملت موفق شدند فتنه فتنه‌گران را خنثی کنند و دشمنان خارجی و داخلی را بار دیگر ناامید سازند. خداوند را به خاطر داشتن چنین رهبر باتدبیری شاکریم و از درگاه خداوند برای ایشان سلامت و طول عمر مسئلت داریم. 

5260----0922 :  از شهرستان به تهران آمدم و به صورت اتفاقی با مراسم راهپیمایی 4 آذر در میدان انقلاب مواجه شدم. راستش را بخواهید حضور آن جمعیت انبوه غافلگیرم کرده بود. مطمئن شدم که با وجود چنین مردمی هر فتنه‌ای به راحتی نابود و فتنه‌گران مجازات خواهند شد.

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

 

     والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

 

 

پی نوشتها 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به 

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            و من الله التوفیق

-------------------------

فارغ التحصیل  ممتاز این دوره : 

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

 دهم دسامبرالمقعر از برجام الحرام  سنه ی 2019 ترسائی 

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*December 6th, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت 

 

ناسخ و منسوخ 

    

فدوی نمیداند که آن فرمایش خردمندانه ی استاد سخن در حکایت دوم از باب هفتم گلستان ارجمند وی که "در تأثیر تربیت"  است و  در پی بدان اشاره خواهد شد، چرا پس از چند صد سال، اکنون فسخ شده است؟!.. با هم نگاه می کنیم: 

حکيمي پسران را پند همي داد که جانان پدر هنر آموزيد که ملک و دولت دنيا اعتماد را نشايد، و سيم و زر در سفر بر محل خطرست، يا دزد بيکبار ببرد يا خواجه بتفاريق بخورد. اما هنر چشمه زاينده است و دولت پاينده، و اگر هنرمند از دولت بيفتد غم نباشد که هنر در نفس خود دولتست هر جا که رود قدر بيند و بر صدر نشيند و بي هنر لقمه چيند و سختي بيند...

بر این پایه، چرا هنرمند قدَری چون نصرت کریمی،نه تنها قدر ندید ودر صدر ننشست، بلکه به اهتمام حضرات ، چهل سال آزگار نیز، محکوم به خاموشی شد؟ !

3 دسامبر 019

 

0000000000000000000000000000000000000000000

 

آتش به اختیار

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، که اینروزها با خون جوانان وطن نیز رنگین شده است، به تیتر وحشت اثر زیر رسید:

فرماندار شهر قدس: من دستور شلیک دادم

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

قلعه حسن‌خان در جنوب غربی تهران، از کانون‌های اعتراضات اخیر بود. فرماندار این شهرستان می‌گوید نیروی انتظامی فرمان تیراندازی نداشت اما او دستور داد هرکس را که وارد فرمانداری شد بزنند. لیلا واثقی از سپاه هم تقدیر کرده است./ دویچه وله

باری  فدوی حسب وظیفه ی شرعی، مراتب را بناگزیر ودر شرایطی که مشغول لرزش قهرمانانه ی صبحگاهی  و تنقیه ی جام زهر بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رساند. بعدالتحیه والسلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) دستور فرمودند که یک قطعه نشان چفیه همایونی (1) بجهت ایشان ارسال،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2 )،  مُستظهر بوده باشد..

 و من الله التوفیق

پی نوشت

-----------

 (1) چفیه :همان دستمال یزدی سابق است  و بر این پایه،چفیه مالی نیز همان خایه مالی ست!

 (2) ضپ: مسُتخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

00000000000000000000000000000000000000000

"دخالت" توانگر کند مرد را !   

براستی که موجودات غریبی اند، این برادران ناتنی ما! ..از سوئی، سالهاست که به هزینه ی ملت پاپتی، مشغول دخالت در امور همسایگان هستند و از سوی دیگر، معاون ریاست محترم آبدارخانه ی بیت، برادر جهنگیری ، و لابد در پیوند با قتل شهروندان معترض در خیابانها، شهیه کشان میفرماید:

 دخالت کنید، روزگار خوش نمی‌بینید ! / رادیو زمانه- تیتر

در اینصورت جا دارد که از برادرجهانگیری نهایت سپاس را داشته باشد که باعث شد مردم کشورهای منطقه دریابند که بعلت دخالتهای ایران اسلامی، به روزگار فعلی دچار شده اند !

زیاده عرضی نیست

0000000000000000000000000000000

برائت از مفسدین  ! (2)   

فدوی هر قدر که شب ِگرد میخوابد، بامداد که بعون الله برمی خیزد، می بیند که دراز شده است!..دوباره مهملاتی به فدوی منسوب شده است که به پیوست ملاحظه کنید:

سرتیپ علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه، در سخنانی در جمع زنان بسیجی گفته است که برخی از معترضان مسلح بوده و "از پشت مردم را می‌کشتند."/ بی بی سی- تیتر

ازکنا رت چندان آر

و اما سخنی با سربارعلی(ع) فدوی :

خب چرا راست اش را نمیگوئید برادر سربارفدوی ؟ یعنی  که این چند صد نفر، دراثرسرماخوردگی در خیابانها ی ایران کشته شده اند ؟!

0000000000000000000000000000000000000000000

بحران   

 

بباور فدوی ، جنگ ایران و عراق در دوران طلائی امام(ل)، جنگ خمینی(ل) و صدام حسین(ع) بود؛ همچنین است جنگ امروزه ی ایران و آمریکا، که "چون نیک بنگری" جنگ ترامپ و خامنه ای (ضپ) است.!؛

 بگذریم ؛ و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستارچنین روایت کرده اند که  جنگ ترامپ و خامنه ای (ضپ) ، وارد مرحله ی تازه و سرنوشت سازی شده است؛ اینهم سند مصور و منگوله دارش :

قاصم الجبارین بخیر کند،

آمین یا ربّ العالمین!

 

00000000000000000000000000000000000000000000000

وجه تسمیه     

میگویند حسن آقا داشت دهن درّه می کرد، اکبر آقا گفت  : عزیزجان ! حالا که دهنت باز است، لطفاً اصغرآقا را هم صداکن !باری  وجه تسمیه ی این فکاهه، تیتر خبری زیر بود:

ویدیو.. حمله تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران در شهر کربلا

پرچم ایران توسط تظاهر کنندگان از ساختمان کنسولگری به پایین کشید شد / العربیه- تیتر

000000000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری از نوع تلخ

0000000000000000000000000000000000000000

یافتم....یافتم.!.   

 

فدوی مدتها بود که گلاب برویتان همینطور ارّه به ماتحت مانده بود که علت این عملیات محیر العقول براداران، اعم از درون و برونمرزی، و در صدر لیست ،خودِ حضرت آقا(ضپ)، چه می تواند باشد که بناگهان دو میلیونی اش (دوزاری سابق- م )بوجه زیر افتاد .فدوی البته بخیل نیست و می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز، لذت اش را ببرند:

کشت ماده مخدر سالویا در شمال ایران با خاصیت جنون آنی !/ ایران اینترنشنال-تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر: 

«ماده مخدر سالویا در شمال ایران کشت می‌شود.مصرف‌کنندگان مخدر سالویا به محض مصرف دچار جنون آنی شده و دست به قتل و جنایت‌ها می‌زنند، در واقع این ماده ریشه جنایی دارد. به طوریکه حرکات فرد پس از مصرف شبیه به زامبی‌ها و آدم‌خوارها می‌شود / محمد(ص) ترحمی، مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور.

زیاده جنونی نیست ...

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

پیشه ی تازه اولیاء ! 

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبر خجلت اثر ی رسید که حاکی از آن بود که یحران اقتصادی، ناشی از ریخت و پاشهای حضرات ، دامنگیر الله جل جلاله  و برخی نمایندگان وی بر روی زمین نیز شده و معظم له را ناگزیر کرده است که به مشاغل پائین رو بیاورد :

برای دستگرمی، بیک مستوره بعنوان کارآگاه نگاه کنید:

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، جمعه 18 اکتبر 2019، امام جمعه مشهد، با بیان اینکه «دستگیری روح الله زم کار خداست» ...... / العربیه

و نیز ثامن الأئمه (ع)  که بکار بقول عوام "دلیوری" پیتزا رو آورده است! 

پتیزای نذری در مشهد

جداً که  قاصم الجبارین   فدوی را بکشد! 

000000000000000000000000000000000000000000

از میان مقایسه ها   

خوانندگان محترم ضدانقلاب،  آیا تاکنون توجه داشته اند که روان پریشان گرامی،از هر قوم و قبیله ای که باشند، در فکر و فعل، چقدر بهم شبیه اند ؟! بیک مستوره در این راستا  نگاه کنید تا بعرض فدوی برسید:

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دستور تخریب تمام هتل‌ها و ساختمان‌هایی که توسط کره جنوبی در یک مرکز معروف توریستی ساخته شده بود را صادر کرد!./ بی بی سی

این روان پریش گرامی، که مقام معظم رهبری کره شمالی باشد، حجت الاعدام خلخالی را بیاد نمی آورد؟

000000000000000000000000000000000000000000000000

ناخالصی     

فدوی به چهره ی نورانی یک برادر چشم آبی خیره و در عین حال مشکوک شده بود که  البته بعد با مرورمتن خبر ملتفت شد که آن بزرگوار، مبالغ هنگفتی ناخالصی دارد! ، اینهم سند مصور منگوله دارش:

نواده اولین پادشاه سوئد در مسجد النبی درس اسلام می‌دهد.! /العربیه- تیتر

 

 و در ادامه خبر حیرت اثر:

 

مدیریت مسجد النبی از دکتر عبدالله السویدی، نواده گوستاو اول، نخستین پادشاه سوئد خواست تا در این مسجد به زبان انگلیسی درباره اسلام سخنرانی کند. این تصمیم از آن رو اتخاذ شد که پیامبر اسلام نیز در این مسجد به تدریس اسلام می‌پرداخت.

و بعنوان حسن ختام:

گوستاو یکم، جد بزرگ دکتر عبدالله السویدی در ماه می 1496 به دنیا آمد و سپتامبر 1560 از دنیا رفت. او در 6 ژوئن 1536 به پادشاهی رسید و 37 سال پادشاه سوئد بود. مردم این کشور او را مؤسس سوئد مدرن می‌دانند و او را ملقب به پدر ملت کرده‌اند. او دوست داشت که خودش را با حضرت موسی مقایسه کند، زیرا که اعتقاد داشت هردوی آنان مردم را از سلطه بیگانگان آزاد کردند. 

باری- وقتی نسب " سیستر الیزابت" با امام حسن مجتبا برسد، نواده آن خاج پرست چرا نباید در مسجد النبی به تدریس اسلام عزیز نپردازد که جهان "ذله"  از اوست !

8 سپتامبر 019

0000000000000000000000000000000

آلبوم کودکان کار

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

سیّم دسامبرالمقعر از برجام الحرام  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*