Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*October 25, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم !/ زرتشت

عطر عتبات عالیات (ع- س- ص- عج)

و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستار و در حدیثی از بوفالو علم الهدی چنین روایت کرده اند که  اگر زنان ایرانی با برادران عراقی مباشرت جنسی نمایند ثواب دارد زیرا برادران مذکور بوی اباعبدالله(ع) میدهند. لکن فدوی در اخبار ماجراهای اربعین امسال ملتفت شد که تنها برادران عراقی بوی اباعبدالله(ع) نمیدهند بلکه، آشغالهای آن بلاد متبرک هم،  بوی اباعبدالله(ع) میدهند ! فدوی قاصم الجبارين را شدیداً  گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری ادامه الله علوّه را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مورد  فوق ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود جنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش :

ایران ۷۱هزار تن زباله عراق را جمع‌آوری کرد

سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران گفت: "با حضور در مجموع ۲۳۱۰ نیروی خدمات شهری، ۹۷ دستگاه انواع خودروی خدماتی، ۲۱۸ چشمه سرویس بهداشتی، ۱۰۷۰ عدد انواع مخزن زباله و ۱۶ اکیپ آتش‌نشانی، قریب به ۷۱ هزار تن زباله در کشور عراق (در دوران اربعین) جمع آوری شد."

زیاده"  ارزی" نیست 

23 اکتبر 019

000000000000000000000000000

اعتراض ناوارد

فدوی در مرور خبرهای برونمرزی دارالخرافه، به خبر خنده داری که درپی می آید، رسید:

رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید از ابراز نظر ایران درباره ترکیه بر سر موضوع سوریه ناراحت شده است/ بی بی سی

و در ادامه خبر مسرت اثر:

رجب طیب اردوغان گفته که "از ایران صداهای ناهنجاری به گوش می‌رسد. روحانی باید از ابتدا این صداها را ساکت می‌کرد. این صداها، من و همکارانم را ناراحت می‌کند."

در پاسخ بقول سید قاسم( مش قاسم سابق- م) عرض می کند که آن صدای  مشکوک ( گوز- م) ، چهل سالی می شود که گوش و بینی ملت ورجاوند را شدیداً  آزار می دهد، لکن تاکنون جیک اش در نیامده است حالا شما چه خبرتان است که با استماع یک فقره از آن صدای  مشکوک، اینهمه گردو خاک راه انداخته اید، برادر فاشیست؟

22 اکتبر 019

بعدالتحریر 

زهد ریائی 

انتخاب :  به تازگی عکسی از اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه منتشر شده که وی را در حال آموزش قرآن به نوه‌اش نشان می‌دهد. این عکس در محافل ترکیه سروصدای زیادی به پا کرده است. 

لکن خدا فدوی را بکشد برادراردوغان! شما چرا زحمت می کشید ؟، مگر برادر سعید طوسی مرده است ؟!

************************

از نتایج یا اباعبدالله (ع) !                       

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبر مهمل اثر زیر رسید:

احمد علم‌الهدی، اسرائیل را در محاصره حلقه مقاومت توسط حماس و حزب‌الله لبنان دانست که در نتیجه «یا حسین گفتن زائران در جاده کربلا» حاصل شده است ! / العربیه

در پاسخ عرض میکند که  والله برادر بوفالو ،بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..لکن بین خودمان باشد،حال که برادران در اعتکاف هستند عرض می کند که فدوی هرچه نگاه کرد،جز آشغال ندید، اینهم سند مصور و منگوله دارش:

زیاده "ارزی" نیست!

000000000000000000000000000000000000000

معامله ی پایاپای!                

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، به خبر حیرت اثر زیر نیز رسید :

شماعی‌زاده: خانه‌ام را بدهند به ایران برمی‌گردم !/ بهار نیوز

فدوی نمیداند که چرا این خبر بهجت اثر، اورا به این خبر پیوند داد که ملت ورجاوند و  مالباخته 

می فرمود: 

یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه !

ملاحظه میکنید که ملت مذکور، به اختلاس نهادینه کار ندارد، فقط به تعدادش معترض است!

ملت شگفت انگیزی هستیم، نه؟ 

0000000000000000000000000000000000

بُز بیاری !

این بد شانسی تاریخی فدوی منتظرالظهور هم گوئی، پایانی ندارد؛ در توضیح بیشترعرض می کند که چند سال، پیش  زمانی که شخصی بنام محمدرضا رحیمی، جسارت است، رویمان بدیوار، به معاونت ریاست آبدارخانه ی بیت (برادراحمدی نژاد- م) مشرّف شد، شماری از دوستان ،با همزاد فدوی که  حمیدرضارحیمی باشد، قطع رابطه فرمودند ! فدوی روح پُرفتوح حضرت امام(ل) ، و برای محکم کاری پرستات اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای را به شهادت گرفته و همچنین سینه به تنور چسباند که  بابا هر گِردی که گردو نیست و آن محمدرضا رحیمی اخوی اینجانب نیست، نپذیرفتند!..باری فدوی هنوز مشغول التیام جراحات وارده ناشی ازماجرای پیش بود که مورد دیگری بشرح زیربر اونازل شد: 

سردار "حسین رحیمی"  رئیس پلیس تهران یکشنبه ۱۴ مهرماه به رسانه‌ها گفته بود که در بازی ایران و کامبوج از نیروهای پلیس زن در ورزشگاه استفاده خواهد شد و دلیل آن را «کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه»دانسته بود..کیهان لندن 

سربارعلی(ع) فدوی *  نیز با مهملات خردمندانه اش ، یکجور دیگر آبروی فدوی را می برد  و روی اعصابش راه می رود که پیشتر به تفصیل بدان پرداخته و دیگر مکرر نمی کند!..

خوانندگان محترم ضدانقلاب آیا ، فدوی از این بدشانس تر هم سراغ دارند؟!

پی نوشت

بازتاب سخنان «سردار فدوی» درباره توانایی نیروی دریایی سپاه در رسانه‌های غربی/ تیتر

 شبکه خبری «بی‌بی‌سی» نیز با تیتر « ایران ماکت کشتی‌های جنگی آمریکا را ساخته و آنها را غرق کرده است» به این اظهارات واکنش نشان داد و نوشت که یکی از مقامات عالیرتبه نیروی دریایی ایران گفته، سپاه چندین سال است که ماکت ناو‌های آمریکایی را می‌سازد و آنها را نابود می‌کند  ! ./خبرگزاری وابسته فارس

فرمانده یگان‌ ویژه‌های نیروی انتظامی به کار گرفتن ۲ هزار مأمور نیروی پلیس زن در ورزشگاه آزادی در بازی دو تیم ایران و کامبوج را رد کرده و گفته که این مأموران حدود ۱۵۰ نفر خواهند بود که برای «کنترل»، «بازرسی» و «تأمین امنیت» گماشته می‌شوند.

000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

23 اکتبرالمنور از برجام الحرام  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*October 18, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم , چراغ می افروزم !( زرتشت ) 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

آلودگی

خبر هم مانند چیزهای دیگر، در جامعه شکوهمند اسلامی ما، آلوده است! به برخی که معرف حضور نیز هست، نگاه کنید:

پس از تجمع در لردگان در اعتراض به "انتقال ایدز با سرنگ آلوده"، وزیر بهداشت کانون آلودگی را "معتادان تزریقی و روابط نامطلوب" عنوان کرد.! منابع مختلف شمار مبتلایان را بین ۲۶ تا ۲۰۰ نفر اعلام کرده‌اند. تحقیقات ادامه دارد./دویچه وله

و نیز:

رییس دامپزشکی ایران: بدنبال اشتباه مدیریتی، مرغ‌های “تریاکی” سر سفره مردم آمده است علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا مرغداران از تریاک برای افزایش وزن مرغ ها استفاده می کنند گفت : شوربختانه برخی کارخانه‌های تولید مرغ گوشتی برای درمان یا پروارسازی مرغ‌ها، چند روز قبل از سر بریدن، در آب ‌آنها تریاک می‌ریزند تا یبوست بگیرند و وزن‌شان زیاد شود. افزایش وزن گاه به نیم کیلو می‌رسد و برخی از مصرف‌کنندگان مرغ در تهران و شهرستان‌ها پس از خوردن مرغ، احساس رخوت می‌کنند../ رادیو پیام اسرائیل

فدوی این چارت را، برای افزودن موارد بعدی،باز میگذارد!

00000000000000000000000000000000000000000000000000

در انواع جام زهر  

فدوی پیش ازینها نیز اشاره کرده بود که نوشیدن جام زهر قند پهلو، محدود و منحصر به عواقب پاره کردن قطعنامه های سازمان ملل و یا آتش زدن برجام نیست و انواع و اقسام دیگر نیز دارد ،و حتا فدوی از یکی از مقامات بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود شنیده است که جام کذائی اخیراً ، با طعم های گوناگون، از قبیل پرتقالی، توت فرنگی،آناناس و غیره  نیز به بازار آمده است. قضیه راجع است به :

فوتبال؛ پیروزی ۱۴ بر صفر ایران در روز تاریخی حضور زنان در آزادی /بی بی سی- تیتر

 

گفتن ندارد که افزون بر "دختر آبی" ، ذغال خوب هم که " فیفا" باشد، بی تأثیر نبوده است:  

 

 

پیام تبریک جیانی اینفانتینو برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها؛ این اول راه است / ایران وایر - تیتر

«جیانی اینفانتینو» رییس فدراسیون جهانی فوتبال ساعاتی پس از پایان بازی تیم‌های ملی ایران و کامبوج، بیانیه‌ای صادر کرد. این بیانیه که روی صفحه اصلی سایت رسمی فیفا منتشر شده است، نشان می‌دهد آقای اینفانتینو از حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی رضایت دارد، اما این را تازه یک آغاز نه پایان داستان ورود زنان به ورزشگاه‌ها می‌داند. او از زنان ایرانی برای مبارزه‌ای که در راه گشوده شدن درهای ورزشگاه انجام دادند قدردانی کرده است. 

البته هیچ  دور از انتظار نبود و نیست که ورزشگاه به ویروس FCM (فاطمه کماندو- م) آلوده شده باشد، اینهم سند منگوله دارش:

و سرانجام اینکه:

15 اکتبر 019

0000000000000000000000000000000000000000000000000 

فرودگاه ورزشی! 

فدوی در انبوه خبرهای بد، خبر بهجت اثری را دید که در گوشه ای بشرح زیر سوسو میزد:

به گزارش خبرآنلاین، براساس اعلام جهانداری پرواز دوشنبه تهران به مشهد با ۱۶۰ مسافر و پرواز برگشت این مسیر با ۱۷۱ مسافر با دو خلبان زن صورت گرفته است. خلبان اول این پروازها نشاط جهانداری و خلبان دوم فروز فیروزی بوده است. 

اینهم سند مصور و منگوله دارش:

و اما از آنجا که زنان درحکومت شکوهمند اسلامی، هنوز اهلیت انتخاب خیلی بدیهیات از پوشش تا دوچرخه سواری و ورود به ورزشگاها را ندارند، فدوی پیشنهاد میکند که از این پس بانوان خلبان بمنظور اجتناب از درگیری با خواهران زینب، با هواپیمای خود در زمین چمن فرود آیند! بقول عوام :

How about that?!   

 زیاده پیشنهادی نیست

16 اکتبر 019

000000000000000000000000000000000000000000000000000

بگزارش فرستاده ی جنگی فدوی از مناطق نبرد ،پیشرفت نیروهای چاقو بر کف بیت، بر علیه مواضع مردم شل و پل ،پاپتی و یک لاقبای ایران سابق،  با قدرت 10.8 "ریش" ترهمچنان ادامه دارد.به گوشه هائی از فتوحات عمله ی بیت نگاه کنید: 

پلیس تهران: «8مارس»، «چهارشنبه‌های سفید» و «نه به حجاب اجباری» را منهدم کردیم /العربیه- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

رئیس پلیس تهران، فعالیت‌های مدنی در مبارزه با حجاب اجباری را تلاشی برای از بین بردن حیا در ایران خواند که توسط باندها و شبکه‌های سازمان یافته انجام می شود. او با نام بردن از گروه‌های؛ هشت مارس، چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اجباری، از شناسایی و انهدام آنها توسط پلیس خبر داد. 

ادامه ی گزارش میگوید که وی ضمن مقایسه ی خود با کرگدان،شیهه کشان فرموده است:

رحیمی (1) رئیس پلیس تهران، از جدیت پلیس در برخورد با بی حجابی تاکید کرد و گفت: «حتی اگر صبح تا شب به ما چوب و سنگ زده و فحش بدهند ما تا آخرین نفس به مسیر خود ادامه خواهیم داد».!

 تحشیه ی فدوی:  خسته نباشی پهلوان! 

زیاده عرضی نیست

 

پی نوشت

فدوی به دو دست بریده ابوالفضل (ع)  سوگند میخورد اگر باور نمی کنید، روح پر فتوح حضرت امام(ل) و نیز برای محکم کاری  پُرستات مقام معظم رهبری، دامت تحریکاته را هم ضمیمه می کند، که موجود فوق هیچ نسبتی با وی ندارد

 

 

0000000000000000000000000000000000000000000

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد  

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارد

صفایی‌فراهانی: تا سال‌ 57 مهاجرت از ایران نزدیک به صفر بوده است /بهار نیوز- تیتر

چرا ایران، امروز بالاترین آمار مهاجرت مغزها را دارد ؟

تحشیه ی فدوی: اگرشمایان، چهل سالی در قدرت بودید، حتما یک کاری می کردید! 

------------------------

پمپئو: آدریان دریا ، نفت خود را در سوریه تحویل داد/العربیه- تیتر 

تحشیه ی فدوی:  رسید هم از برادر بشارگرفت که بتوانیم با حضرت آقا (ضپ) کنیم؟!

--------------------------------

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چهارشنبه ۱۰ مهر در جمع صدها نفر از فرماندهان سپاه پاسداران در سخنانی اعلام کرد که «نرمشی» در کار نیست /رادیو زمانه

تحشیه ی فدوی :  نرمش که نه، لکن لرزش چرا!

--------------------------------- روحانی: اگر ترامپ به دنبال مذاکره است شرایط آن را فراهم کند / العربیه- تیتر

تحشیه ی فدوی :  یک کسی اگر در جریان نباشد، خیال میکند برادر ترامپ نوکر شماست، برادر کلیدالاسلام !

-----------------------------

روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم نه است / بی بی سی-تیتر 

تحشیه ی فدوی :  به فدوی مربوط نیست ها، لکن همیشه و همه جا، نمیشود باج گرفت، برادر گروگانگیر!

--------------------------

عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله تهدید کرده اگر امارات از یمن خارج نشود، حملات آتی به این کشور طوری خواهد بود که این کشور کوچک را به چند دهه قبل بازگرداند! .

تحشیه ی فدوی : بقول عوام

 so what

? مگر ما را به 14 قرن پیش برگرداندید، چه شد، برادر تروریست؟

وجود ۳۰ هزار چاه بدون مجوز در تهران / ایران وایر

تحشیه ی فدوی : تنها چاهی که مجوز دارد همانا چاه جمکران(عج) است و لاغیر! 

------------------------------------

 بیش از ۲۸ میلیون دلار از اموال جمهوری اسلامی در کانادا فروخته شد/ ایران اینترنشنالتیتر

تحشیه ی فدوی : بحال فدوی چه فرقی می کند؟!، اگر هم فروخته نمیشد، چیزی به ملت نمیرسید!

-----------------------

مامورانی که یک زن را ضرب‌وشتم کرده بودند، لوح تقدیر و هدیه نقدی گرفتند /رادیو فردا- تیتر

تحشیه ی فدوی : کار را آن کرد که تمام کرد یعنی آن بانوی مضروب ومظلوم را باید یا اعدام یا دستکم بیست سی سالی، حبس میفرمودند!

---------------------------

برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد/ خبرخوان- رادیو فردا

تحشیه ی فدوی (اصلاحیه) : من غلظت را به ارانیوم، و ذلت را به پاسپورت ایرانی بر میگردانم!

0000000000000000000000000000000000

 

طنز تصویری

 

 

00000000000000000000000000000000000

 

یک جامعه شناس آمریکائی : 

 

 

عمده مطالعات جامعه‌شناسی ریتزر در زمینه الگوهای مصرف، جهانی‌سازی، روش‌شناسی و نظریات اجتماعی مدرنیسم و پست مدرنیسم است

---------------------------------------

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

16 اکتبرالمنوراز  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*October 11, 2019.*.*.*.*.*

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم , چراغ می افروزم !( زرتشت ) 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

ایراد وارد !   

این فدوی منتظرالظهورهم پنداری یک چیزی ش می شود ها!..باور بفرمایید، لطفاً ضدانقلاب هم نشنود، فدوی تا ملاحظه این خبر میمنت اثر در مجازستان ، که آیت الله مکار شیرازی سکته مغزی فرموده است، نمیدانست که معظم له مغز هم دارد ! این معنا را فدوی از ملاحظه ی فتاوی نامبرده استنباط کرده بود!

بعدالتحریر

سکته ی قلبی هم بنامبرده نمی چسبد ؛ زیرا معظم له ، فاقد قلب  نیز بوده ااست ! البته اینکه حضرت آیت الله بمنظور امرار معاش ،مانند ملت گرسنه و پاپتی، آنها را فروخته باشد، شدیداً محل تردید است!

زیاده شکی نیست

8 اکتبر 019

 

000000000000000000000000000000000000000000000000

 

از میان خبرها    

به خبری که هم اکنون بدست ما رسیده است، توجه فرمایید :

به گزارش فرستاده ی فدوی از وزارت دارائی و اقتصاد، پرداخت مالیات بنحو چشمگیری فزونی گرفته و شهروندان برای پرداخت مالیاتهای خود ،حتا مالیاتهای معوقه و سوخت شده،از یکدیگر پیشی گرفته  و از سر و کول هم بالا میروند. وی در ادامه افزوده است که شعب بانک بعلت کثرت مراجعین قادر به انجام کار نیستند و هجوم شهروندان،حتا خسارات جانی و مالی نیز در پی داشته است که تا لحظه ی مخابره ی این گزارش، حال چند تن از مجروحان وخیم برآورد شده است. و اما فرستاده ی فدوی که ملتفت شده است که باید  کاسه ای زیر نیم کاسه باشد، با پرداخت چندین کیلو پول بعنوان کارمزد به مسؤلان ذینفع، موفق به کشف علت این هجوم بیسابقه شده و از قول یکی از برادران کلیدی که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود ، در پایان گزارش آورده است که ملت ورجاوند ، تهدیدات وزیر بهداشت را جدی گرفته و از ترس ابتلا به ایدز، اقدام به پرداخت مالیاتهای خود کرده اند !؛ اینهم سند مصورومنگوله دارش: 

وزیر بهداشت: آدم سالم کسی است که مالیات می‌دهد و ایدز نمی‌گیرد ! خبر خوان/رادیو فردا-تیتر (1)

زیاده عرضی نیست

پی نوشت

(1) رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران شمار مبتلایان به اچ‌آی‌وی در چنار محمودی را ۲۸ نفر اعلام کرد. اما طبق گفته استاندار چهارمحال و بختیاری تعداد این افراد حدود ۶۵ نفر است. پیش‌تر آمار برخی منابع بین ۲۶ تا ۲۰۰ نفر در نوسان بود. /دویچه وله

 

0000000000000000000000000000000000000000000000

تحت تعقیب !    

 

تا آنجا که فدوی منتظرالظهور بیاد می آورد، واژه ی امنیتی " تعقیب و مراقبت" ، از واژگان سازمان اطلاعات و امنیت کشور در سالهای پیش از انقلاب شکوهمند بود . عملکرد این  واژه ی مرکب البته ، محدود و منحصر به وظایف اداری بود (1) و به اصطلاح برادران قاچاقچی امروز، با  " عملیات نا محسوس" قابل مقایسه و تعریف است. و اما  عملیات برادران در این راستا شدیداً محسوس است تا آنجا که ملت هیچگاه و هیچ جا، از دست اینان رهائی ندارد. فدوی پیش از این مبالغی طنز نوشته در این پیوند تحریر و تقدیم کرده است که وی را از ورود مبسوط به موضوع بی نیاز میکند مگر برخی یاد آوریهائی تازه و مصور از ایندست :

"حال‌گیری در ساحل"!

گردشگرانی که از اقصی نقاط ایران به سواحل دریا در استان گیلان سفر کرده بودند با طلابی روبرو شدند که برای تبلیغ در ساحل حضور یافته بودند. به گفته شاهدان عینی حضور گشت‌های ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر و طلاب مبلغ معمولا به تغییر "جو تفریحی" در سواحل دریا منجر می‌شود./ دویچه  وله

 

باری فدوی نمیداند که چرا با ملاحظه ی این مزاحمت های هدفمند، بیاد فرازی از تاریخ بشرح زیرافتاد؛ شما خوانندگان محترم ضدانقلاب،  می دانید ؟! :

هر باری اهل بخا را مسلمان شدندی و باز چون عرب باز گشتندی ردت آوردندی. و قتیبه سه بار ایشان را مسلمان کرده بود باز ردت آورده کافر شده بودند.این بار چهارم قتیبه حرب کرده شهر بگرفت و از بعد  رنج بسیار اسلام آشکار کرد .... و ایشان اسلام بپذیرفتند به ظاهر و به باطن بت پرستی می کردند!..قتیبه چنان صواب دید که اهل بخارا را فرمود یک نیمه از خانه های خویش به عرب دادند تا عرب با ایشان باشند (2)و از احوال ایشان خبر باشند با تا به ضرورت مسلمان باشند ، بدین طریق مسلمانی آشکار کرد و هر آینه منادی فرمودی که هرکه به نماز آدینه حاضر شود، دو درهم بدهم !... (3)

 

پی نوشت

 

(1) همینجا میشود تفاوت بین "وظایف  اداری" و "وظایف الهی" و تأثیر آن بر زندانی را ، براحتی حدس زد !..

(2) فدوی گیس اضافه ندارد که دست برخی رفقا بدهد و به دو دست بریده ی ابوالفضل(ع) سوگند میخورد که رویکرد وی به عرب، رویکردی راسیستی نیست-محض اطلاع

(3) یادی از فرخی یزدی- حمیدرضارحیمی بخش آزادی ص 77- انتشارات گستره 1370

 

  ***************************

مصداق بارز             

خوانندگان محترم ضدانقلاب، هرگاه از شما خواستند که برای آن زبانزد معروف که میگوید" هم چوب را خورد و هم پیاز" مثالی بزنید، کارگران معدن آق دره در آذربایجان غربی بهترین گزینه است زیرا این زحمتکشان، از سوئی، بکارهای سخت و زیان آور اشتغال دارند و از سوی دیگر، در پاسخ مطالبات صنفی شان،   تازیانه می خورند!؛ اینهم سند منگوله دارش: 

۱۷ کارگر اخراجی معدن آق دره در آذربایجان غربی شلاق خوردند /رادیو فردا- تیتر

زیاده عرضی نیست

 

000000000000000000000000000000000000000

راهکار    

 

باور بفرمایید فدوی دیگر زبان اش مو در آورد! (1) که بابا به برادران قاچاقچی بقول عوام اینقدر " هارد تایم"ندهید ؛ باری خود مانیم  ، یعنی حضرات شرافتاً پذیرفته اند که بعلت حُسن سلوک ایشان با جهان پیرامون ، ملت شل و پل، به فلاکت افتاده اند؛اینهم سند منگوله دارش:

خبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98 بیش از 101 درصد افزایش یافته و از 37.5 میلیون ریال به 75.8 میلیون ریال رسیده است.به گزارش ایلنا خبرگزاری کار ایران، در جلسه شورای عالی کار، فرامز توفیقی رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار ایران هشدار داد: «تا دیر نشده باید راهکاری پیدا کرد، مزد کارگران به راستی نیازمند ترمیم است.»/العربیه

 بسیار خوب خب چرا ملت  به سوریه،عراق، بمن لبنان و ... نمی روند شاید، چیزی گیرشان  بیاید؟!

 

پی نوشت

(1 ) برادران یکوقت نگران نشوند، موی زبان فدوی حتا محجبه است، ضمناً به استادیوم هم نمیرود!

0000000000000000000000000000000000000000000000

بیت

گنه کرد در شهر یک دختری

کشیدند سر خودروش، چادری!

******************************

اغماض   

 

فدوی درمرور خبرهای دارالخرافه، به اینجا رسید که:

رئیس اتحادیه خیاطان: تولید مانتوهای بدون دکمه زیبنده جامعه اسلامی نیست تیتر !/ محبت نیوز/صدای آمریکا

و در ادامه خبر حیرت اثر:

«محبت نیوز»- حبیب طهماسبی‌نیک، رئیس اتحادیه خیاطان زنانه و مردانه ایران از ممنوعیت تولید مانتوی بدون دکمه برای زنان خبر داده و گفت: مطابق دستور اماکن تولید هر مدل مانتویی که دکمه نداشته باشد، ممنوع است و ما نیز با این امر برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، وی با بیان اینکه درباره لباس‌های مردانه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، افزود: تولید مانتوهای بدون دکمه زیبنده جامعه اسلامی نیست و ما نیز به هیچ خیاطی اجازه نمی‌دهیم که چنین مانتویی تولید کند و در صورت مشاهده توسط ما و یا اماکن بلافاصله پلمپ خواهد شد.

باری فدوی منتظرالظهور به اینگونه امور جزئی  و پیش پا افتاده کاری ندارد بلکه دغدغه اساسی و سنگین او آنست که مسؤلین ذیربط چرا در مورد بند کفش چیزی نفرمودند؟ سکوت در اینمورد، آیا توهین آشکار به خون شهدا نیست ؟!

بعدالتحریر

از آنجا که فدوی مورد وثوق طرفین متخاصم نیز هست، فلذا بعنوان فصل الخطاب و بمنظور اینکه غائله را ختم بخیر گرداند،مانتو زیر را که تأمین کننده ی نظر برادران نیز هست، به امت همیشه در صف، پیشکش می کند:

 

آخرین مد مانتو به سبک نیروی انتظامی

000000000000000000000000000

 

000000000000000000000000000000000000000000

قهرمان فک  

 

در مسابقات  محکم ترین دندان که همه ساله در گوشه ای از جهان برگزار می شود، امسال نیز برگزار و یک شهروند اهل اندونزی، برنده ی نهائی ایندوره از

مسابقات شد. به گزارش رسانه ها،وی زن اش را تا سر حد مرگ گاز گرفت!//اینهم سند منگوله دارش:

 

رسانه‌های اندونزی گزارش کردند زنی که در روستایی به نام «توبوا» در منطقه «کولاکا»ی جزیره سولاوسی این کشور زندگی می‌کرد از سوی شوهرش در ناحیه گردن گاز گرفته شد و به دلیل شدت جراحات جان باخت./ العربیه

0000000000000000000000000000000000000000000

مصداق بارز دفع فاسد به افسَد :

***********************

ابهام  

 

باور بفرمایید فدوی نمیدانست که می شود همیمجور راه رفت و آدم کشت و بعد هم با سلام و صلوات، نماینده مجلس، رئیس جمهور و پیش از همه ی اینها رهبر شد !، شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانستید؟ اگر بله، خب  پس چرا معطل اید ؟!

 

00000000000000000000000000000

 

دو طنز تصویری

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

نهم اکتبرالمکرم  از برجام الحرام سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

.*.*.*.*.*October 4, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

تکرار مکررات!  

...باور بفرمایید که فدوی هر سال این پیشنهاد قهرمانانه، و صرف نظر از اینکه ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت (رئیس جمهور- م) چه کسی باشد، به چندین زبان زنده و مرده ی دنیا تکرارمی کند ، لکن کو گوش شنوا؟ و طرفه اینکه ، بر وی نیزمعلوم نیست که چرا حضرات، پیشنهادات سازنده و البته مقرون به صرفه او را بقول عوام 

ignore

 میفرمایند ؟مشکل فدوی آیا فقدان ریش انبوه (1) و داغ نعل بر پیشانی ست و یا چیز دیگر؟ باری- نقطه سرِسطر!.. 

و اما پیشنهاد خداپسندانه ی فدوی، طول و عرض مبسوطی ندارد و درکمتر از دو سطر بیان می شود و آن اینکه : بجای صرف هزینه سفر سنگین ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت و خدم و حشم پیوست آن،آن چند نفر باقیمانده در نشست سالانه را ،بخرج خودمان به اُمّ القرا بیاورند تا ریاست محترم آبدارخانه ی بیت، انشایش را که به روضه ی ابا عبدالله (ع) پهلو میزند، همین جا برای آنان  بخواند، از این آسانتر و ارزانتر می شود آیا؟!

زیاده پیشنهادی نیست!

پی نوشت

(1) فدوی نه اینکه ریش نداشته باشد، دارد ، لکن دمِ دست نیست !

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 198\ترامپ- روحانی.jpg

00000000000000000000000000000000000

خیر مقدم!

تصویر مرتبط

کلیدالاسلام والمسلمین روحانی به فرش قرمز:

منم عاشق برویت، فرش قرمز  

بُدَم در آرزویت، فرش قرمز 

بسی دلشاده اینجانب که امروز

 گذارد پا برویت، فرش قرمز!

فدوی به فرش قرمز: 

عجب لیل و نهاری، فرش قرمز! 

چه روز و روزگاری، فرش قرمز

 سواری می دهد ملت، تو دیگر

 نده جانم سواری، فرش قرمز! 

مگر تو همّت و غیرت نداری 

کدوئی یا خیاری، فرش قرمز؟

000000000000000000000000000000000

تداعی معانی!   

فدوی نمی داند که چرا با ملاحظه ی این تیتر از کیهان دارالخرافه که فرموده بود " آمریکا  راهزن بین المللی ست" ، بیدرنگ بیاد غزلی از پروین اعتصامی افتاد که در پی ملاحظه می کنید اما پیش از آن:

"نه"  به مذاکره تحت تحریم / آمریکا راهزن بین‌المللی است

حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور کشورمان عصر دیروز (چهارشنبه) در مقر سازمان ملل و در هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی این سازمان در نیویورک خطاب به رئیس جلسه گفت: در آغاز سخن مایلم، با گرامیداشت یادِ نهضت آزادی‌خواهانه حسین‌بن علی(ع)، به همه حق‌طلبانی که با تحمّلِ همه سختی‌ها، برای احقاق حقوق خود مبارزه می‌کنند و به روان همه شهدای مظلوم بمباران‌ها و اقدامات ‌تروریستی در یمن، سوریه، فلسطینِ ‌اشغالی، افغانستان، عراق و دیگر کشورهای جهان درود بفرستم.! /کیهان دارالخرافه

و اینک غزل محکم و مُستدل زیر را که گوئی آن بانوی نازنین و سخنور ، به سفارش یا انگیزه ی ملت شل و پل خطاب به  گروگانگیران و ایران سابق سروده است!:

 سیر، یک روز طعنه زد به پیاز

 که تو مسکین چقدر بد بويي

 گفت، از عیب خویش بی‌خبری

 زان ره از خلق، عیب میجويی

 گفتن از زشترويی دگران

 نشود باعث نکورويی

 تو گمان میکنی که شاخ گلی

 بصف سرو و لاله میرويی

 یا که همبوی مشک تاتاری

 یا ز ازهار باغ مینويی

 خویشتن، بی سبب بزرگ مکن

 تو هم از ساکنان این کويی

 ره ما، گر کج است و ناهموار

 تو خود، این ره چگونه میپويی

 در خود، آن به که نیکتر نگری

 اول، آن به که عیب خود گويی

 ما زبونیم و شوخ جامه و پست

 تو چرا شوخ تن نمیشويی ؟

 

زیاده اندرزی نیست

000000000000000000000000000000000000000000000000000

بر سر دو راهی !

به بهانه سالگرد مثله شدن اسلامی خاشقچی     

فدوی جائی در مجازستان خوانده بود که " فرق داعش با جاکش آنست که اولی مسؤلیت جنایات اش را می پذیرد و دومی، نه!" بر این پایه،خوانندگان محترم ضدانقلاب بعنوان مشق شب، استثنائاً بجای پرتقال فروش ،که دیگر جزدرمجلس بیت یافت می نشود،بفرمائید با عنایت به گزارش مستندی که در پی می آید، برادر محمد (ص)بن سلمان، ولیعهد بربرستان سعودی (1) آیا زیر بقول عوام  کاتاگوری داعش طبقه بندی میشود یا جاکش ، و یا هر دو ؟!

یورونیوز - محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به شبکه پی‌بی‌اس گفته است که مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی را می‌پذیرد زیرا این قتل زیر نظر او روی داده است.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت که ولیعهد عربستان این مطلب را در یک فیلم مستند بیان کرده که قرار است روز سه شنبه نهم مهر (۱ اکتبر) از شبکه تلویزیونی پی‌بی‌اس آمریکا پخش شود.

در این گفتگو ولیعهد عربستان سعودی به مجری شبکه پی‌بی‌اس می‌گوید: «این قتل (جمال جاشقجی) تحت نظارت من صورت پذیرفت. من تمامی مسئولیت را می‌پذیرم زیرا تحت نظارت من انجام گرفته است./ گویا

زیاده تکلیفی نیست..

قبل از عمل

نتیجه تصویری برای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی عکس

حین عمل

نتیجه تصویری برای عکس تکه تکه شدن جمال خاشقجی

بعد از عمل

نتیجه تصویری برای عکس تکه تکه شدن جمال خاشقجی

0000000000000000000000000000000000000000000

لجاجت  

فدوی دیگر خسته شده است و نمی داند که به چه زبانی به خوانندگان محترم ضدانقلاب حالی کند که بقول حضرات، الاهم و فی الاهم کرده و یا بعبارت خودمان، فقط نیمه ی خالی لیوان را نگاه نکنند،لکن پنداری نرود چماق اسلامی در سنگ! باری مستوره ای اگر از این گِله ی فدوی خواسته باشید،بشرح زیر دم دست است:

بر اساس گزارش سایت انتخاب، علم الهدی در یکی از خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: 

«کنار گنبد امام رضا نمی‌ شود کنسرت برگزار شود این خلاف حیثیت و هویت این شهر است تو کنسرت می‌خواهی مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن.. اگر یک آدمی می‌خواهد در یک شهری زندگی کند، در عیاشی‌ هایش آزاد باشد، در عملیات فرهنگی‌ اش آزاد باشد در تفریح و خوش‌ گذرانی‌ اش آزاد باشد، چرا یک شهر زیارتی را انتخاب کرده؟ این شهر را انتخاب کرده که زوار این شهر را بچاپد و همین‌ جا عیاشی کند؟»

ملاحظه کردید؟ فلذا فدوی ناگزیر است که بعنوان دلجوئی از بوفالوی خراسان رضوی ، به ایشان عرض کند که شما به دل نگیرید، برادر بوفالو!..ملت شل و پل و البته ناسپاس، توجه ندارد که حضرت شما در کنار این  سختگیری های خداپسندانه،موجبات راه اندازی عشرتکده های مجهز به موسیقی برای حرکات موزون(رقص سابق- م)،انواع فسق و فجور و مسُکرات را کنار گنبد همین امام رضا (ع)،فراهم فرمودید

مصرع

عیب می * جمله بگفتی "ضررش" نیز بگوی !

 و   طرفه اینکه،از شرایط  احراز این " حج تمتع" ! ،آنست که متقاضیان بوی اباعبدالله (ع) بدهند؛ بقول عوام that’s it ! ، آیت الله، آتش به مال اش زده است، دیگر چه میخواهید؟

https://www.youtube.com/watch?v=sX6mbqoQmC0

 

دختر ایرانی در مشهد در حال ارائه خدمات به عراقی مظلوم 

-----------------------

بعدالتحریر

فدوی درمرورادامه خبرهای دارالخرُافه ،به خبر زیرکه در پیوند با مطلب بالاست، بشرح زیر برخورد:

استان‌وایر- محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد گفته اگر عراقی‌ها به این شهر سفر نکنند، صنعت گردشگری این شهر نابود خواهد شد.!

و در ادامه ی خبر ذلت اثر:

حیدری افزوده «مشهد درحال تبدیل شدن به قطب گردشگری برای کشور عراق است و اگر زائر خارجی و بویژه عراقی در مشهد نداشته باشیم، عملاً صنعت گردشگری ما شکست می‌خورد.»!

این مقام به طور تلویحی به بحث توریسم جنسی در مشهد هم اشاره کرده و گفته «ما طبق آماری که از دادستانی گرفته‌ایم، کل پرونده‌ها با این موضوع ۹۴ عدد بوده است.»

و طرفه اینکه:

 وی گفته «ما در بخش اقامت به اندازه کافی هتل و مرکز اقامتی دولتی و غیر دولتی برای زائران داخلی داریم و عراقی‌ها جای زائر ایرانی را نمی‌گیرند.»!

باری فدویِ منتظرالظهور در بدر بدنبال تیتر یا عنوان مناسبی برای این بخش از مطلب بود که جز "قوّادی" ،عنوان دیگری نیافت!..خوانندگان محترم ضدانقلاب، پیشنهاد بهتری دارند؟

زیاده "ارزی" نیست

https://iranwire.com/media/filer_public_thumbnails/filer_public/c3/b0/c3b0ef96-8cd4-4ef8-8d64-d06bc07e177e/screen_shot_2019-09-23_at_072706.png__930x510_q85_box-0%2C39%2C752%2C424_crop_subsampling-2_upscale.png

از کلمات حمار، برای جوری جنس:

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 197\آنچه مردم عراق را.jpg

*****************************

پی نوشت

* منظور از "می" در اینجا ، "می عرفانی" ست که درجه ی الکل اش،بسیار بیش از "می" معمولی ست!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

یک طنز تصویری

F:\Pedar Draft\طنز تصویری1\2دستبوسی.jpeg

000000000000000000000000000000000000

بدآموزی   

حضرات آیات از صدر تا ذیل و از آغاز تا اکنون، هرگز معلمان خوبی نبوده اند،بین خودمان باشد،اصلاً اینکاره  نبوده و نیستند !، نه اینکه نستجیربالله چیزی به اُمّت نیاموخته باشند، آزموده و می آموزند لکن، در حوزه ی بدآموزی!...شما را بخدا نگاه کنید که اینان، چه بر سر ذهنیت فدوی آورده اند، برای دستگرمی، نخست به خبری که در پی می آید،نگاه کنید:

«

حسن یزدانی، مقتدرترین قهرمان نورسلطان

"دیپاک" لنگان لنگان آمد و کشتی نگرفت!

کشتی‌گیر هندی روی تشک حاضر شد، اما مبارزه نکرد تا حسن یزدانی رسما طلای جهان را برگردن بیاویزد./ورزش3 

همانگونه که حدس زدید،دل نازک فدوی منتظرالظهور،با ملاحظه  خبر بالا،به ناگهان پائین ریخت که نکند یکوقت در رقابت بعدی،دوباره پای یک ورزشکار اسرائیلی در میان باشد!..در صورتیکه فدوی با مرورادامه ی خبر،ملتفت شد که خیر چنین نیست و این رُعب و وحشت را، حضرات ماموتهای خفته در ایران سابق، در دلو ذهن او کاشته اند، شما هم ملاحظه کنید !

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که همه منتظر برگزاری فینال 86 کیلوی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان بین حسن یزدانی و حریف هندی بودند، صبح امروز روزنامه تایم آو ایندیا اعلام کرد «پونیا» که قرار بود امروز بعد از ظهر برای انجام مسابقه فینال وزن 86 کیلوگرم مقابل حسن یزدانی قرار بگیرد به دلیل مصدومیت قادر به انجام این کار  نیست. این کشتی‌گیر در گفتگو با این روزنامه خبر را تایید کرد و حسن یزدانی قبل از اینکه روی تشک حاضر شود، قهرمانی خود را جشن گرفت.

بدآموزی از این بدتر می شود؟

https://static.farakav.com/files/pictures/thumb/01436680.jpg

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دوّیم اکتبرالمکرم  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*