Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*October 4, 2019.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com 

من برای نبرد با تاریکی، شمشیر نمی کشم ، چراغ می افروزم ! / زرتشت

تکرار مکررات!  

...باور بفرمایید که فدوی هر سال این پیشنهاد قهرمانانه، و صرف نظر از اینکه ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت (رئیس جمهور- م) چه کسی باشد، به چندین زبان زنده و مرده ی دنیا تکرارمی کند ، لکن کو گوش شنوا؟ و طرفه اینکه ، بر وی نیزمعلوم نیست که چرا حضرات، پیشنهادات سازنده و البته مقرون به صرفه او را بقول عوام 

ignore

 میفرمایند ؟مشکل فدوی آیا فقدان ریش انبوه (1) و داغ نعل بر پیشانی ست و یا چیز دیگر؟ باری- نقطه سرِسطر!.. 

و اما پیشنهاد خداپسندانه ی فدوی، طول و عرض مبسوطی ندارد و درکمتر از دو سطر بیان می شود و آن اینکه : بجای صرف هزینه سفر سنگین ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت و خدم و حشم پیوست آن،آن چند نفر باقیمانده در نشست سالانه را ،بخرج خودمان به اُمّ القرا بیاورند تا ریاست محترم آبدارخانه ی بیت، انشایش را که به روضه ی ابا عبدالله (ع) پهلو میزند، همین جا برای آنان  بخواند، از این آسانتر و ارزانتر می شود آیا؟!

زیاده پیشنهادی نیست!

پی نوشت

(1) فدوی نه اینکه ریش نداشته باشد، دارد ، لکن دمِ دست نیست !

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 198\ترامپ- روحانی.jpg

00000000000000000000000000000000000

خیر مقدم!

تصویر مرتبط

کلیدالاسلام والمسلمین روحانی به فرش قرمز:

منم عاشق برویت، فرش قرمز  

بُدَم در آرزویت، فرش قرمز 

بسی دلشاده اینجانب که امروز

 گذارد پا برویت، فرش قرمز!

فدوی به فرش قرمز: 

عجب لیل و نهاری، فرش قرمز! 

چه روز و روزگاری، فرش قرمز

 سواری می دهد ملت، تو دیگر

 نده جانم سواری، فرش قرمز! 

مگر تو همّت و غیرت نداری 

کدوئی یا خیاری، فرش قرمز؟

000000000000000000000000000000000

تداعی معانی!   

فدوی نمی داند که چرا با ملاحظه ی این تیتر از کیهان دارالخرافه که فرموده بود " آمریکا  راهزن بین المللی ست" ، بیدرنگ بیاد غزلی از پروین اعتصامی افتاد که در پی ملاحظه می کنید اما پیش از آن:

"نه"  به مذاکره تحت تحریم / آمریکا راهزن بین‌المللی است

حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور کشورمان عصر دیروز (چهارشنبه) در مقر سازمان ملل و در هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی این سازمان در نیویورک خطاب به رئیس جلسه گفت: در آغاز سخن مایلم، با گرامیداشت یادِ نهضت آزادی‌خواهانه حسین‌بن علی(ع)، به همه حق‌طلبانی که با تحمّلِ همه سختی‌ها، برای احقاق حقوق خود مبارزه می‌کنند و به روان همه شهدای مظلوم بمباران‌ها و اقدامات ‌تروریستی در یمن، سوریه، فلسطینِ ‌اشغالی، افغانستان، عراق و دیگر کشورهای جهان درود بفرستم.! /کیهان دارالخرافه

و اینک غزل محکم و مُستدل زیر را که گوئی آن بانوی نازنین و سخنور ، به سفارش یا انگیزه ی ملت شل و پل خطاب به  گروگانگیران و ایران سابق سروده است!:

 سیر، یک روز طعنه زد به پیاز

 که تو مسکین چقدر بد بويي

 گفت، از عیب خویش بی‌خبری

 زان ره از خلق، عیب میجويی

 گفتن از زشترويی دگران

 نشود باعث نکورويی

 تو گمان میکنی که شاخ گلی

 بصف سرو و لاله میرويی

 یا که همبوی مشک تاتاری

 یا ز ازهار باغ مینويی

 خویشتن، بی سبب بزرگ مکن

 تو هم از ساکنان این کويی

 ره ما، گر کج است و ناهموار

 تو خود، این ره چگونه میپويی

 در خود، آن به که نیکتر نگری

 اول، آن به که عیب خود گويی

 ما زبونیم و شوخ جامه و پست

 تو چرا شوخ تن نمیشويی ؟

 

زیاده اندرزی نیست

000000000000000000000000000000000000000000000000000

بر سر دو راهی !

به بهانه سالگرد مثله شدن اسلامی خاشقچی     

فدوی جائی در مجازستان خوانده بود که " فرق داعش با جاکش آنست که اولی مسؤلیت جنایات اش را می پذیرد و دومی، نه!" بر این پایه،خوانندگان محترم ضدانقلاب بعنوان مشق شب، استثنائاً بجای پرتقال فروش ،که دیگر جزدرمجلس بیت یافت می نشود،بفرمائید با عنایت به گزارش مستندی که در پی می آید، برادر محمد (ص)بن سلمان، ولیعهد بربرستان سعودی (1) آیا زیر بقول عوام  کاتاگوری داعش طبقه بندی میشود یا جاکش ، و یا هر دو ؟!

یورونیوز - محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به شبکه پی‌بی‌اس گفته است که مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی را می‌پذیرد زیرا این قتل زیر نظر او روی داده است.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت که ولیعهد عربستان این مطلب را در یک فیلم مستند بیان کرده که قرار است روز سه شنبه نهم مهر (۱ اکتبر) از شبکه تلویزیونی پی‌بی‌اس آمریکا پخش شود.

در این گفتگو ولیعهد عربستان سعودی به مجری شبکه پی‌بی‌اس می‌گوید: «این قتل (جمال جاشقجی) تحت نظارت من صورت پذیرفت. من تمامی مسئولیت را می‌پذیرم زیرا تحت نظارت من انجام گرفته است./ گویا

زیاده تکلیفی نیست..

قبل از عمل

نتیجه تصویری برای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی عکس

حین عمل

نتیجه تصویری برای عکس تکه تکه شدن جمال خاشقجی

بعد از عمل

نتیجه تصویری برای عکس تکه تکه شدن جمال خاشقجی

0000000000000000000000000000000000000000000

لجاجت  

فدوی دیگر خسته شده است و نمی داند که به چه زبانی به خوانندگان محترم ضدانقلاب حالی کند که بقول حضرات، الاهم و فی الاهم کرده و یا بعبارت خودمان، فقط نیمه ی خالی لیوان را نگاه نکنند،لکن پنداری نرود چماق اسلامی در سنگ! باری مستوره ای اگر از این گِله ی فدوی خواسته باشید،بشرح زیر دم دست است:

بر اساس گزارش سایت انتخاب، علم الهدی در یکی از خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: 

«کنار گنبد امام رضا نمی‌ شود کنسرت برگزار شود این خلاف حیثیت و هویت این شهر است تو کنسرت می‌خواهی مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن.. اگر یک آدمی می‌خواهد در یک شهری زندگی کند، در عیاشی‌ هایش آزاد باشد، در عملیات فرهنگی‌ اش آزاد باشد در تفریح و خوش‌ گذرانی‌ اش آزاد باشد، چرا یک شهر زیارتی را انتخاب کرده؟ این شهر را انتخاب کرده که زوار این شهر را بچاپد و همین‌ جا عیاشی کند؟»

ملاحظه کردید؟ فلذا فدوی ناگزیر است که بعنوان دلجوئی از بوفالوی خراسان رضوی ، به ایشان عرض کند که شما به دل نگیرید، برادر بوفالو!..ملت شل و پل و البته ناسپاس، توجه ندارد که حضرت شما در کنار این  سختگیری های خداپسندانه،موجبات راه اندازی عشرتکده های مجهز به موسیقی برای حرکات موزون(رقص سابق- م)،انواع فسق و فجور و مسُکرات را کنار گنبد همین امام رضا (ع)،فراهم فرمودید

مصرع

عیب می * جمله بگفتی "ضررش" نیز بگوی !

 و   طرفه اینکه،از شرایط  احراز این " حج تمتع" ! ،آنست که متقاضیان بوی اباعبدالله (ع) بدهند؛ بقول عوام that’s it ! ، آیت الله، آتش به مال اش زده است، دیگر چه میخواهید؟

https://www.youtube.com/watch?v=sX6mbqoQmC0

 

دختر ایرانی در مشهد در حال ارائه خدمات به عراقی مظلوم 

-----------------------

بعدالتحریر

فدوی درمرورادامه خبرهای دارالخرُافه ،به خبر زیرکه در پیوند با مطلب بالاست، بشرح زیر برخورد:

استان‌وایر- محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد گفته اگر عراقی‌ها به این شهر سفر نکنند، صنعت گردشگری این شهر نابود خواهد شد.!

و در ادامه ی خبر ذلت اثر:

حیدری افزوده «مشهد درحال تبدیل شدن به قطب گردشگری برای کشور عراق است و اگر زائر خارجی و بویژه عراقی در مشهد نداشته باشیم، عملاً صنعت گردشگری ما شکست می‌خورد.»!

این مقام به طور تلویحی به بحث توریسم جنسی در مشهد هم اشاره کرده و گفته «ما طبق آماری که از دادستانی گرفته‌ایم، کل پرونده‌ها با این موضوع ۹۴ عدد بوده است.»

و طرفه اینکه:

 وی گفته «ما در بخش اقامت به اندازه کافی هتل و مرکز اقامتی دولتی و غیر دولتی برای زائران داخلی داریم و عراقی‌ها جای زائر ایرانی را نمی‌گیرند.»!

باری فدویِ منتظرالظهور در بدر بدنبال تیتر یا عنوان مناسبی برای این بخش از مطلب بود که جز "قوّادی" ،عنوان دیگری نیافت!..خوانندگان محترم ضدانقلاب، پیشنهاد بهتری دارند؟

زیاده "ارزی" نیست

https://iranwire.com/media/filer_public_thumbnails/filer_public/c3/b0/c3b0ef96-8cd4-4ef8-8d64-d06bc07e177e/screen_shot_2019-09-23_at_072706.png__930x510_q85_box-0%2C39%2C752%2C424_crop_subsampling-2_upscale.png

از کلمات حمار، برای جوری جنس:

F:\Pedar Draft\TTT S\TTT 197\آنچه مردم عراق را.jpg

*****************************

پی نوشت

* منظور از "می" در اینجا ، "می عرفانی" ست که درجه ی الکل اش،بسیار بیش از "می" معمولی ست!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

یک طنز تصویری

F:\Pedar Draft\طنز تصویری1\2دستبوسی.jpeg

000000000000000000000000000000000000

بدآموزی   

حضرات آیات از صدر تا ذیل و از آغاز تا اکنون، هرگز معلمان خوبی نبوده اند،بین خودمان باشد،اصلاً اینکاره  نبوده و نیستند !، نه اینکه نستجیربالله چیزی به اُمّت نیاموخته باشند، آزموده و می آموزند لکن، در حوزه ی بدآموزی!...شما را بخدا نگاه کنید که اینان، چه بر سر ذهنیت فدوی آورده اند، برای دستگرمی، نخست به خبری که در پی می آید،نگاه کنید:

«

حسن یزدانی، مقتدرترین قهرمان نورسلطان

"دیپاک" لنگان لنگان آمد و کشتی نگرفت!

کشتی‌گیر هندی روی تشک حاضر شد، اما مبارزه نکرد تا حسن یزدانی رسما طلای جهان را برگردن بیاویزد./ورزش3 

همانگونه که حدس زدید،دل نازک فدوی منتظرالظهور،با ملاحظه  خبر بالا،به ناگهان پائین ریخت که نکند یکوقت در رقابت بعدی،دوباره پای یک ورزشکار اسرائیلی در میان باشد!..در صورتیکه فدوی با مرورادامه ی خبر،ملتفت شد که خیر چنین نیست و این رُعب و وحشت را، حضرات ماموتهای خفته در ایران سابق، در دلو ذهن او کاشته اند، شما هم ملاحظه کنید !

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که همه منتظر برگزاری فینال 86 کیلوی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان بین حسن یزدانی و حریف هندی بودند، صبح امروز روزنامه تایم آو ایندیا اعلام کرد «پونیا» که قرار بود امروز بعد از ظهر برای انجام مسابقه فینال وزن 86 کیلوگرم مقابل حسن یزدانی قرار بگیرد به دلیل مصدومیت قادر به انجام این کار  نیست. این کشتی‌گیر در گفتگو با این روزنامه خبر را تایید کرد و حسن یزدانی قبل از اینکه روی تشک حاضر شود، قهرمانی خود را جشن گرفت.

بدآموزی از این بدتر می شود؟

https://static.farakav.com/files/pictures/thumb/01436680.jpg

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دوّیم اکتبرالمکرم  سنه ی 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*