حمیدرضا رحیمی

*.*.*.*.*

Like us on Facebook

*.*.*.*.*

*.*.*.*.*April 1st, 2018*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

www.hazl.com

تغییر عقیده    

به گزارش یکی از منابع مقیم بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، مجتهدالزمان ملاذ الانام اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای خلدالله ملکه و سلطنة (ضپ) ، اندکی پس از تعیین سال 97 به عنوان سال حمایت از تولیدات داخلی، شدیداً پشیمان شد ،و  ورود خودروهای آلمانی بویژه بی.ام.دبلیو 300 هزار دلاری را ، بعلتو حفظ جان ،آقازادگان گرامی و کلاً عمله ی بیت و توابع سببی و نسبی آنان،منها فرمود :

00000000000000000000000000000000

مایه کاری !    

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه و نیز ملاحظه ی تأتر رو حوضی رئیس آبدارخانه ی پیشین بیت(رئیس جمهور- م)، برادر احمدی نژاد دامت تحریکاته، یکی دو مورد چشم اش را شدیداً گرفت که در پی بدانها اشاره می کند:

1- دولت بهار: دکتر احمدی نژاد در مراسم بست نشینی و قرائت دعا برای آزادی همه زندانیان بی گناه !و مظلوم، در امام زاده صالح (ع) تجریش حضور یافت.

که البته : حرفا میزنه قیصر، چشا میرن مغز سر !

و همین خبرلکن بنقل از برادر بی بی سی :

شعار علیه برادران لاریجانی هنگام حضور احمدی‌نژاد در امامزاده صالح - تیتر

و در ادامه خبر بهجت  اثر :

هنگامی که رئیس جمهور سابق در میان هوادارانش حاضر شد، جمعیت علیه براداران لاریجانی، رئیسان مجلس و قوه قضاییه ایران، شعار داد.

یکی از شعارها علیه برادران لاریجانی "شعار هر ایرانی، حذف دو لاریجانی" بود.

جمعیت همچنین شعار می‌داد "می‌میریم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم".

باری عرایض فدوی به اجمال و اختصار ،و تا آنجا که به محاسبات  وی مربوط می شود، از اینقرارند :

این سه  فقره تخفیف مؤمنین از چه بابت است ؟! شما خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانید؟

"می‌میریم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم"

یکی از مشکلات این شعار، همانا ضعف تألیف است یعنی ، مملکت بقول عوام already در اشغال شماست !، دیگر چه می خواهید؟! حال گیرم که چنین باشد، و شما ایران را از برادران تنی خود پس بگیرید، در اینحالت نیز  دیری نمی پاید که شما هم باید آنرا به صاحب اصلی آن که ملت باشد، برگردانید؛ ! خب این چه حرکت زائد و بی ربطی ست ؟

30 مارچ 018

000000000000000000000000000000000000000000000

واردات جسد !          

فدوی نمیداند که چرا خاج پرستان ، در برخی موارد ، هنوز هم با ما تعارف دارند؟!بعنوان فتح باب، ملاحظه کنید :

رئیس سازمان پزشکی قانونی  درپاسخ به این سوال که آیا واردات جسد از خارج از کشور انجام شده است یا خیر؟ افزود: سازمان پزشکی قانونی مذاکراتی دراین رابطه با پزشکی قانونی برخی از کشورها انجام داده که هنوز نتیجه نداده است؛ قرار بود که دو شرکت دراین رابطه همکاری کنند که هنوز گزارش

نداده اند، هر شرکت و مجموعه‌ای که اعلام آمادگی کند همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم. / میزان

یعنی بی تعارف در این پیوند عرض می کند که والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود، گزارش فرستاده ی فدوی از محل حادثه حاکی ست که استناد خاج پرستان در امتناع از ارسال جسد آن بوده است که ما، پیرامون جسد، شدیداً خود کفا هستیم ودر این پیوند ،نگاه کنید به مجلس خفتگان رهبری،فی المثل :، اینهمه جسد !

0000000000000000000000000000000

درس امروز 1  

فدوی اگر نگوید تحقیقًا،دستکم تقریباً،روزی نیست که چیز تازه ای از حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین یاد نگیرد و به این نتیجه ی تلخ نیز نرسد که :

بیت

تا بدانجا رسید دانش من

که بدانم همی که نادانم !

باری آنچه که فدوی در درس امروزنماینده ی محترم بیت در مجلس خفتگان رهبری ادامه الله ظلکم العالی آموخت و همین جا توجه  پزشکان متخصص والبته بیسواد جهاز هاضمه را نیز به آن جلب می کند، اینست که " بی حجابی باعث بیماری روده و معده می شود" !این نیز گفتنی ست که فقط " بی حجابی" ست که موجب بیماریهای مذکور می شود و بر پایه ی پژوهشهای خداپسندانه فدوی،سایر مشتقات حجاب و از آن میان : پیش حجابی- بیش حجابی - ذی حجابی-کم حجابی-بد حجابی، خوش حجابی و …. عوارض دیگری دارند  که فدوی می کوشد که با استفاده از تجربیات خود که شدیداً مبتنی برآموزه های شرع انور است،آنرا بشرح زیر، قدری باز کند:

-- پیش حجابی

در این حالت ،دختر هنوزمتولد نشده ولی خطر تولد او وجود دارد!؛در اینصورت واجب عینی ست که والدین مقدمات حجاب اجباری او را از پیش فراهم کنند

-- بیش حجابی

به آندسته از مؤمناتی مربوط می شود که حجاب را بیش از حد مقرر،رعایت می کنند. نَسَب این عده از مؤمنات با پنج واسطه ،به آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد.

-- ذی حجاب (1)

واژه ای شبیه ذیحساب (2 ) در امورمالی ست و به مؤمنینی اطلاق می شود که حجاب برتر مقام معظم رهبری  ضاعف الله پُرستاته را ،مؤمنانه بدوش می کشند(چادر پرکلاغی-م)

کم حجابی

اشاره به کسانی دارد که کم تا قسمتی حجاب دارند.ایندسته از شهروندان ممکن است هرآینه در معرض هجمه ی عمله ی بیت واقع،و برای اخذ اقاریر لازم به مبادی ذیربط اعزام شوند.

-- بد حجابی

این نوع ،با مورد اخیر فاصله ی چندانی ندارد و حتا ممکن است گزمگان را بقول عوام confused و موجب شوند که  با هم اشتباه و حتا بجای هم تنبیه نیزبشوند!

-- خوش حجابی

خوش حساب قابل سنجش با خوش حساب است . نسب این عده از مؤمنات با دو واسطه ،به آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد و کفش جلوی پای شان، جفت می شود!

-- شل حجابی

تعبیر بوفالو سید احمد خاتمی ست در خطبه نماز جمعه دانشگاه سابق تهران (3)

پی نوشت

--------------------------------------------------------

(1) صاحب حساب .

(2) نمایندة وزارت دارایی در یک مؤسسة دولتی .

(3) امام جمعه موقت تهران که از مدافعان سرسخت حجاب اجباری است، گفته است که در هفته‌های اخیر، دو جریان در جامعه شکل گرفته است. یکی به گفته او ترویج "بدحجابی"، "شل حجابی" و "بی‌حجابی" است و دوم جریانی که به دنبال "تئوریزه کردن" یا "عادی کردن" این مساله است./ بی بی سی

0000000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری  

مراد فدوی از طنز تصویری در این جُستار،کاریکاتور نیست چرا که کاریکاتورخود دارای شخصیت مستقلی در حوزه ی طنز است و احوط آنست که به آن ،جداگانه پرداخت!. در تبیین این نوع ،یعنی طنز تصویری  از منظر فدوی ،می افزاید که شما ممکن است در روز، به تصویر و یا تصاویری بر بخورید که در دسترس همگان و از آن میان شما باشد ،ولی باز هم ممکن است برای رهگذر،معنای مهمی نداشته و یا، پرسشی را نیز بر نیا نگیزد. همین تصویر اما،چنانچه در تیر رس نگاه طنز پردازان قرار گیرد ، می تواند معنا و مفهومی، سوای آنچه که تصویر اراده می کند، پیدا  و گاه حتا سرنوشت مفهومیِ تصویر نیز، بکلی تغییرکند.فدوی برای ملموس کردن این تئوری،دوسه مستوره را در پی می آورد و خوانندگان محترم ضدانقلاب را به قاصم الجبارین می سپارد:

خداوکیلی شما اگه بارون باشید، کجا میبارید؟

خودرو حمل تخم مرغ بزودی!

*********

نکته

و اما تردیدی نیست که لطیفه و فکاهه و حتا همین جوکهائی که بین هموطنان در فضای مجازی و غیر آن دست بدست می شوند،بقول دوستان در تحلیل نهائی، درساختمان عمومی طنز واقع می شوند؛ اینها عمدتاً  پیام ویژه ای نداشته و در سطح حرکت می کنند و دوام زیادی نیز ندارند .اما گاه برخی بقول عوام upgrade می شوند و از جوک، به طنز سیاسی یا اجتماعی نقل مکان یا ارتقا می یابند. نویسندگان این نوع .یژه ، معمولا ناشناسند. بیکی دو نمونه در اینمورد نگاه می کنیم :

دو نفر با هم بشرح زیر گفتگو می کردند:

- دیروز امام زمان را دیدم!

- راستی؟ کجا؟

- خیابان ناصر خسرو!

- حضرت آنجا چکار می کرد؟

- دنبال دوای ظهور می گشت !

برخی پیامهای  این طتزینه:

*نابسامانی ملک و ملت :

اوضاع چندان خراب شده است که حضرت(عج) پس از 14 قرن غیبت و این پا و آن پا کردن،سرانجام  ناگزیر به ظهورمی شود !

*  بحران دارو و درمان:

معروف بود و لابد هنوز هم هست، که در خیابان ناصر خسرو ، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، اما به یهای کلان، پیدا می شود؛ حضرت چون نامرئی ست ،نیاز به دوای ظهور دارد !؛ پیداست که حضرت موفق به یافتن دوای ظهور نشده وسرو کارش به خیابان ناصر خسرو می افتد!

00000000000000000000000000000000000000

در انواع فرود اضطراری  

از فرود اضطراری حضرت امام(ل) از کُره ی ماه به آن تکه ی نگونبخت ار کُره ی زمین در سال 1357 که بگذریم، فدوی تا بحال می پنداشت که فقط تروریستها قدرت اش را دارند که هواپیماها را بر زمین بنشانند لکن با ملاحظه ی خبری که در پی می آید، نظرش عوض شد :

زن ایرانی آن قدر همسرش را کتک زد که هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.!

 

و در ادامه ی خبر حیرت اثر، که به داستانی کوتاه می ماند! :

خبرآنلاین - به گزارش خبرگزاری فرانسه یک خانم ایرانی که همراه با همسر خود در حال پرواز از قطر به اندونزی بود، در بین راه متوجه شد که همسرش به او خیانت کرده است؛ او آن قدر همسرش را کتک زد که هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد و این زوج را در شهر چنای هند پیاده کرد!

همچنین این خانم در میانه پرواز زمانی که همسرش در خواب بوده با استفاده از اثر انگشت وی قفل گوشی‌اش را باز کرده و متوجه خیانت همسرش می‌شود.وی به قدری از این اتفاق خشمگین شد که شروع به کتک زدن شوهرش کرد و حتی کارمندان کابینه هواپیما نیز نتوانستند وی را آرام کنند و در نهایت خلبان در شهر چنای جنوبی مجبور به فرود اضطراری شد و در ادامه این زن، شوهر و فرزندش از هواپیما خارج شدند.یک مقام امنیتی گفت: این خانواده روز یکشنبه را در فرودگاه چنای گذراند و با یک پرواز باتیک ایر به کوالالامپور فرستاده شدند./بنقل از گویا

باری فدوی هم برای جوری جنس،حاج آقا و گروگان هایش را نیز ذیلاً اضافه می کند  !

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

دعا کردم ز آرامش بیفتی

به عجز و لابه و خواهش بیفتی

به جُرم اذیت مردم، الهی

به دست ِدولت داعش بیفتی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

31 مارچ المفرح سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archives

*.*.*.*.*