حمیدرضا رحیمی

*.*.*.*.*

Like us on Facebook

*.*.*.*.*

New Articles for April 30!

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

                            ********با گرامیداشت روز جهانی کارگ*********

******************

مزید برعلت!

حضرات آیات عظام و حجج اسلام و توابع سببی و نسبی آنان ،مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، ضاعف الله اموالهم اجمعین، آنقدرها هم که می گویند خوش شانس نیستند. هنوزخراقتصاد بزرگواران که تا کمردرباتلاق مشغول تقلا بود ، نفسی تازه نکرده بود که : راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار در پیوند با این جستار،چنین روایت کردند که مومیائی رضا شاه از خاک بیرون زده و تحت الحنک حضرات را چسبیده !و ماجرای درگیریهای جدی حکومت و مردم ،پیرامون حجاب اجباری در خیابانها ،و نیز ماجرای صعود  دلار لعنة الله علیه،  وسقوط ریال کیلوئی ممالک محروسه ی امام زمان(عج) را، به سایه برده است!:

از آنجا که رابطه ی حکومت و ملت، بعون الله کاملاً قطع و در موقعیت دوستانه ی جنگ تن به تن هستند،! آراء و عقاید ایشان نیز،بهمان اندازه  بحمدالله والمنة ،از هم دوراند و حسب شیوه ی مرضیه ،در این باب نیز بین علما،شدیداً اختلاف افتاده است. باری- مرور واپسین خبرها تا لحظه ی نگارش این سطور ناظر بر این احوال اند :

جو امنیتی در شهر ری برای منع تجمع هواداران رضاشاه"/ دویچه وله- تیتر

تصاویر کاربران شبکه‌های اجتماعی حاکی از حضور پررنگ ماموران امنیتی در شهر ری است. مومیایی منتسب به رضا شاه در این منطقه پیدا شد. از سرنوشت جسد اطلاعی در دست نیست.

و نیز:

این در حالی است که مصطفی آجرلو، مدیر کل روابط عمومی حرم عبدالعظیم حسنی، به خبرنگاران گفته که آنچه کشف شده یک "جسد طبیعی" بوده و هیچ جسد مومیایی‌شده‌ای کشف نشده است.آجرلو مدعی شده که چهره این "جسد طبیعی" نیز قابل تشخیص نبوده و «شایعه پخش شده درباره بقایای این جسد صرفا ساخته شده فضای مجازی است.»/ همانجا

و البته:

سایت "فرارو" در گزارشی که روز سه‌شنبه ۴  اردیبهشت (۲۴ آوریل) منتشر کرده عنوان کرده که اداره تولیت آستان عبدالعظیم حسنی از ورود کارشناسان میراث فرهنگی به محل کشف جسد مومیایی‌شده ممانعت به عمل آورده‌ است.

رادیو زمانه: محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر می‎گوید بنابر خبر موثقی که دریافت کرده، جسد مومیایی منتسب به رضاشاه با دستور مقامات دفن شده است.او اعلام نکرده که چه نهادی دستور دفن این جسد را صادر کرده است/ بنقل از گویا

و از منبعی دیگر :

همزمان با اظهارات رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهرتهران و فرماندار شهر ری درباره دفن دوباره جسد منسوب به رضا شاه، برخی گزارش‌ها از بازداشت دو فعال سیاسی و مدنی در نزدیکی حرم عبدالعظیم و محل کشف این جسد حکایت دارد. کامران ایازی و مریم شریعتمداری این بازداشت‌شدگان هستند.

در همین حال محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، براساس شنیده‌های «غیر موثق» اعلام کرد که جسد پیدا شده دوباره دفن شده است./ رادیو فردا

همچنین ذکرخیری شد از مُخبّط الاسلام والمسلمین خلخالی(ل):

"خبر آنلاین" نیز در گزارش روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت خود مدعی شده که در حوالی حرم هیچ قبرستانی وجود نداشته است. در این گزارش درباره محل پیدا شدن این جسد مومیایی آمده است: «درست در همان جایی که شاه اول پهلوی در آنجا دفن شده بود و درست در همان جایی که صادق خلخالی چند ماه پس از انقلاب اسلامی در ایران، آنجا را تخریب کرد.»

باری بنظر می رسد که :

و اما فرستاده فدوی نیز اندکی پیش، طی عملیاتی، کشف یک مومیائی زنده را بشرح زیر گزارش کرد !:

کشف یک مومیائی زنده !*

زیاده گزارشی نیست..

پی نوشت

*برادرمسؤل در نقش جنازه، در مراسم  ابا شکوه فتتاح مرده شور خانه!

000000000000000000000000000000000000000000

جاخالی !   

...نه بجان شما،! لطفاً اصرار نفرمایید که فدوی عمراً زیر بار نمی رود؛زیرا شنیده است که ارتکاب  یا اشتغال به برخی از کارها، مانند مخالفت با حمله به ایران اسلامی، و نیز مخالفت با اخراج برادران مهاجراز بلاد کفر و زندقه ، عواقب سنگینی دارد،که از تحمل او خارج است،فلذا  به هر دو، به پیوست یک مستوره، بعلت ضیق وقت، یکجا می پردازد :

1- قبول دعوت و شرکت در کنفرانهای علمی

و اما مقدمتاً و برای دستگرمی عرض می کند که :

من دلم سخت گرفته ست از اين، مهمانخانه مهمان کش روزش تاريک،(1)

نمونه که در اینمورد فراوان اند  تازه ترین را ملاحظه کنید:

عباس عدالت، استاد دانشگاه امپریال کالج لندن و فعال ضدجنگ در تهران توسط سپاه پاسداران بازداشت شده است(2). او دو تابعیتی است و در چارچوب فعالیت‌های دانشگاهی به تهران سفر کرده بود./ دویچه وله

گفتن ندارد که گروگانگیری،  موهبتی ست الهی، که از الله جل جلاله،به نایبان بر حق او بر زمین،تفویض شده است (3) منتهای مراتب، برادران هم مانند فدوی و شما، مبالغی پا به سن گذاشته اند و دیگر توان گروگانگیری فله ای را ندارند(4) بلکه :

بیت

این زمان پنج پنج میگیرد

چون شده تائب و مسلمانا!

بر این پایه،احوط آنست که دوستان از پذیرش هرگونه دعوت از حضرات آیات خودداری کنند که بعنوان وجه المصالحه با خاج پرستا ن مصرف، و یا در مهمانخانه ی بیت،به نوشیدن قهوه ی قجر دعوت می شود!در غیر اینصورت -فدوی مسؤل آن نخواهد بود-  !

2- در عواقب مخالفت با اخراج برادران مهاجراز بلاد کفر و زندقه + سند منگوله دار :

برای دستگرمی نخست تیتر خبر را ملاحظه کنید :

زن سوئدی مخالف اخراج مهاجران، مورد تجاوز دو مهاجر افغان قرار گرفت !/ العربیه- تیتر

فدوی در این راستا، یکی دو نکته برای جوری جنس عرض می کند  ؛:

اولاً بموجب فرمایش استاد سخن :

مصرع

مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد !

و اما بنظر می رسد که همه ی طرفین معادله، خوشحال و راضی اند !یعنی،برادران که آردشان را بیخته، والک شان را رو به قبله آویخته اند، بانوی خاج پرست نیز،مزدش را دولا پهنا گرفته است!،حالا مرگ می خواهی برو ایران اسلامی!

نکته ی دیگر که فدوی را همینطور ارّه به ماتحت گذاشته ، بخشی از ادامه ی خبراست که می گوید:

دادگاهی در منطقه وکفو انور حسنی را به جرم تجاوز به 15 ماه زندان و پرداخت 134 هزار و 990 کرون سوئد معادل تقریب 16 هزار دلار آمریکا به قربانی مورد تجاوز گرفته، محکوم کرد. پس از پایان دوران محکومیت، انور حسنی به کشورش افغانستان فرستاده خواهد شد.

حصاری نیز که به آزار جنسی اعتراف کرده به 3 ماه زندان تعزیری و پرداخت 23 هزار و 990 کرون سوئد معادل 2 هزار و 700 دلار آمریکا جریمه محکوم شد.

گرچه :

بیت

هر دو عالم قیمت خود گفته ای

نرخ بالا کن، که ارزانی هنوز!

لکن فدوی لامحاله با 15 و 3 ماه حبس برادران افغان، که چیزی در حدود جریمه ی برادرسعید مرتضوی ست، عرضی ندارد ؛ لکن مسئلتن برادر قاضی !:

پناهجویان متجاوز گرامی، حق التجاوز تعیین شده را ،چگونه بپردازند وقتی  که از خود شما حقوق می گیرند؟

زیاده " ارزی" نیست ..

27 اپریل 018

پی نوشت

(1) من دلم سخت گرفته ست از اين، مهمانخانه مهمان کش روزش تاريک، که به جان هم نشناخته انداخته است، چند تن خواب آلود ، چند تن ناهموار، چند تن نا هشيار… نيما يوشيج

2- رویترز: سپاه پاسداران بیش از ۳۰ دوتابعیتی را در ایران بازداشت کرده است/ voa

(3): خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، پنجشنبه 26 آوریل مدعی شد که اعضای یک شبکه «نفوذی» وابسته به بریتانیا، توسط نهادهای امنیتی ایران دستگیر شدند.در گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده، به نقل از «یک منبع موثق» آمده است: « اخیراً اعضای یک شبکه نفوذی وابسته به انگلیس دستگیر شده‌اند که گفته می‌شود بابرخی از عناصر اصلی جریان فتنه و انحراف در ارتباط بوده‌اند»/ العربیه

(4)- گروگان گرفته‌شدن ۶۶ دیپلمات آمریکایی در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۵۹ (برابر با ۲۰ ژانویه ۱۹۸۱)

00000000000000000000000000000000000000000000

برائت از مشرکین!   

…. عجیب است جان شما!..، فدوی هر قدر شب ِگرد می خوابد، صبح که بیدار می شود، می بیند که شدیداً دراز شده است.!  بعنوان مستوره نگاه کنید:

فرمانده نیروی دریایی سپاه: سپاه پاسداران هیچ کلمه‌ای در ادامه خود ندارد حتی ایران !

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریای سپاه امروز به سایت جماران گفت: "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچ کلمه‌ای در ادامه خود ندارد حتی ایران. این تدبیر خاص حضرت امام بود که از اول هم فقط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشد زیرا انقلاب اسلامی محدود به جغرافیا نیست و الان می‌بینید دل‌های زیادی در دنیا همان روال انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنند و سپاه هم در همه جا پاسدار انقلاب اسلامی است."

فدوی انتساب مهملات فوق را به خود تکذیب می کند زیرا :

بیت

من و انکار "وطن "، این چه حکایت باشد؟

غالباً این قدَرم عقل و کفایت باشد !

زیاده اعتراضی نیست..

https://www.youtube.com/watch?v=EBLq2s6xPqk

This YouTube video may be restricted by YouTube.com.

 

00000000000000000000000000000000000000000000000000

تمدید مأموریت

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه بدارد که بررسی گزارشات واصله حاکی ست که عملیات ایذائی عمله ی بیت در آزار شهروندان عموماً ، و دختران ایرانی خصوصاً ،با شدت 9/8 " ریش" ِتر ادامه دارد .یعنی:

حجت الاسلام کتک می زند

بر سر و مغزت دگنک می زند

گر نرسد بر دگنک دست او

دست به نعلین و چسک می زند

این دو سه گر هیچ کدامش نشد

با حنک و تحت حنک می زند

گرکمک ات رستم دستان بود

هم به تو و هم به کمک می زند

ور بکند پا بمیانی فلک

چوب به پاهای فلک می زند

چون ببرد دست به سیخ کباب

برجگر ریش نمک میزند

انشاء الله دو روز دگر

خیمه از آنجا به درک می زند !

ایرج میرزا

اینهم سند مصور منگوله دارش:

فدوی سند منگوله دار زنده اش را نیز برای جوری جنس، علاوه می کند:

چهارشنبه 25 آوریل، فیلمی دیگر از ضرب و شتم یک دختر توسط ماموران در ایران در شبکه‌های اجتماعی ایرانی منتشر شد که البته زمان حادثه شب است و تاریخ آن مشخص نیست./العربیه.

https://www.youtube.com/watch?v=pyABXxF3i3s

This YouTube video may be restricted by YouTube.com

زیاده اشکی نیست...

 

00000000000000000000000000000000000000000000

حرف حساب

اشاره: فدوی در این ستون شخصاً عرضی ندارد ،زیرا می پندارد که حرف حساب ،جواب ندارد!

کشور سوریه یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه است. میادین نفتی در "خوزستان" را دارد دومین معدن مس بزرگ جهان در "کرمان" را دارد دومین ذخیره گاز در "عسلویه" را دارد ، معادن ارزشمند آلومینیوم در "اراک" را دارد و همچنین سرشار از معادن طلا در "آذربایجان غربی و شرقی" و "کردستان" و "یزد" است به همین خاطر نرخ تورمش بعد از هفت سال جنگ داخلی، کمتر از ایران است !

00000000000000000000000000000000000000000000000

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد  

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارند!

بدانیم که اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت به همین جهت حواس‌تان باشد.!....../ جوادی آملی- تابناک

البته بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم. این بی‌عدالتی‌ها و بی‌عرضگی‌های برخی مسوولان قابل تحمل نیست. کشوری که این همه منابع و آب و خاک دارد چرا باید این همه گرسنه داشته باشد.

تحشیه ی فدوی : والله برادرآیت الله بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م ) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود،مراتب به آگاهی ملت رسید.بعدالتحیه والسلام  درپاسخ اطمینان دادند که بخاطر حفظ سلامت آبزیان،شماها را به دریا نخواهند ریخت،برادرآیت الله !

------------------

روحانی: ترامپ کاسب و برج ساز چگونه درمورد مسائل جهانی قضاوت می‌کند؟/ العربیه

تحشیه ی فدوی : همانگونه که آخوندی که پا از ده بیرون نگذاشته،می کند!،اینهم آخر کاری داشت  که مزاحم شدی،برادر کلید الاسلام والمسلمین!؟

--------------------

احمدی نژاد: همه این‌هایی که دارند ظلم می‌کنند، روزی که قرار است بروند، مثل غباری هستند که روی آینه نشسته باشد و با یک فوت ترتیب‌شان داده می‌شود./ سخنرانی

تحشیه ی فدوی : ترتیب خودت را هم که همینجوری دادند، برادر احمدی نژاد!

----------

به دنبال حمله شیمیایی روز شنبه 7 آوریل در منطقه دوما واقع در حومه دمشق پایتخت سوریه که طی آن بیش از 100 تن کشته شدند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ضمن محکوم کردن این اقدام  بشار اسد را «حیوان» توصیف کرد./ العربیه

تحشیه ی فدوی : قیاس مع الفارق، آخر تا بحال کدام حیوان به حیوانات دیگر حمله ی شیمیائی کرده است، برادر ترامپ؟!

-----------------------

فرارو ـ ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی چند روز پس از عبور قیمت دلار از ٥٠٠٠ تومان در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

بازار ارز یکی از پیچیده ترین بازارها است و ابعاد عرضه و تقاضا به شدت به عامل انتظارات حساس می‌باشند و همین امر این بازار رابه یکی از پویاترین بازارهای دارایی مبدل کرده است. تحولات مختلف از کانال انتظارات این قابلیت را دارند که به سرعت بر بازار اثر بگذارند و متناسب با این تحولات، تحلیل و ارزیابی وضعیت بازار می تواند ظرف مدت کوتاهی تغییرات اساسی را تجربه کند. از این رو لازم است ناظران و کارشناسان اقتصادی با توجه به این پویایی، بازار و سیاست های بانک مرکزی را رصد وتحلیل کنند.

تحشیه ی فدوی : یعنی خرابکاریهای برادران را هم مردم اسلامزده، باید"رصد و تحلیل کنند؟"!

-------------

اما بسیاری از مذهبی‌ها می‌گفتند، اساساً چیزی به اسم انتخابات، رأی و دموکراسی در اسلام وجود ندارد. آنان از امام‌(ره) می‌خواستند حالا که حکومت به دست تو آمده و شما که برحق و رهبر هستید، انتخابات را کنار بگذارید. به این ترتیب، ملاحظه می‌کنیم که در اینجا تندروهای مذهبی با مارکسیست‌ها به یک نقطه مشترک، یعنی مخالفت با برگزاری انتخابا ت   رسیدند/ یونسی

تحشیه ی فدوی : خب پز بیراه  نمی گویند؛ "اساسا چیزی به اسم انتخابات، رأی و دمکراسی " در شرع انور وجود ندارد زیرا اسلام عزیز پدیده ای بیابانی،و انتخابات، رأی و دمکراسی، پدیده ای شهری است، برادر یونسی!

------------------------

علم‌الهدی: می‌خواهند فیلتر کردن تلگرام را به گردن رهبری بیندازند/ بی بی سی

تحشیه ی فدوی : آخر عقل و چشم هم چیز خوبی ست. شما نگاه کنید که بر گردن تو بوفالوی مشهد و نیز

حضرت آقا(ضپ) ،غیر از چفیه چیز دیگری هم هست ؟!

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

28 اپریل المشعشع سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*April 23rd, 2018*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

از تئوری طنز فدوی  

فدوی پیرامون " طنز تصویری" ،در شماره ی پیشین مکتوبات ، از منظر خود مبالغی سخن گفت، در این شماره اما، از آنجا میان بُر زده و به اجمال و اختصار به گونه ای از طنز می پردازد که نویسنده ندارد! و خود بخود تولید و حداکثر به مدد ایهام درک می شود! اینهم یک مستوره ی منگوله دار از این نوع طنز:

پيکر حجت الاسلام فاکر تشييع ‌شد ! / جام جم آنلاین

اینهم مستوره ی مصوری:

زیاده طنزی نیست..

00000000000000000000000000000

زندگی رو زمینی !      

شما خوانندگان محترم ضد انقلاب بفرمایید، آخر این چه پوستر بی ربطی ست  که در پی می آید:؟

باری - تا آنجا که فدوی بیاد می آورد، در جامعه ی شکوهمند اسلامی ما  تاکنون، معمولاً شتر با بارش گم می شده است!(1) .بررسی جراید شریفه ی دارالخرافه اما این بار می گوید که برادر سعید مرتضوی که  کارنامه پُرباری را نیز یدک می کشد(2) گم شده است !.فدوی می افزاید که نامبرده موجود بازیگوشی ست و سبب گمشدن وی نیز می تواند همین باشد! . در حاشیه نیز گفتنی ست که نامبرده  البته جز اجرای امریه های خداپسندانه ی اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای،خلدالله ملکه و سلطنة ، گناهی ندارد و فلذا دلیلی ندارد که  تحت تعقیب بوده باشد زیرا به شهادت سوابقی که در طول این سالها همگان با کمال حیرت ملاحظه کرده اند ، مجری اوامر معظم له، جز تشویق، چیزی در انتظارش نیست! فلذا اینکه این بزرگوار در فلانجا و در ارتفاعات دیده شده، برای فدوی. علیرغم آن بیت جد اعلا که در پی  می آید، قدری مستبعد است :

بیت

بری با خود نشان جای پا را

کنی تقلید، مرغان هوا  را !

نگاه کنید:

در حالی‌که حکم سعید مرتضوی صادر شده و او باید بازداشت شود، وی در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین در حال خرید آهن در منطقه خلازیر جاده ساوه بوده است ! / راديوگيلان

باری اثر انگشت بیست و یکم  نامبرده را پی می گیریم :

چهار روز پس از پاسخ واکنش‌برانگیز غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضایی ایران، درباره سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، که به خبرنگاران گفت: "حکم جلبش صادر شده ولی هنوز متأسفانه گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی دانم چطور است!/ بی بی سی

کارتون زیر می گوید که چطور است ! :

و اما پیگیری ماجرا  از سوی کاربران :

نبوغ در اعتراضات و مبارزات مدنی. عده‌ای از مردم تهران اقدام به چسباندن پوستر #سعید_مرتضوی در سطح شهر تهران کردند. مکان چسباندن این پوستر هم جالب است. روی پست مخابرات شیب‌دار شده!

از گم شدن مرتضوی خوشحالم. او فی الواقع ، خودش خودش را بی سر و صدا گم کرد.  از باقی مسئولین ، بالا تا پایین ، راست تا چپ خواهشمندم پند بگیرند و این توئیت را بخوانند و بروند بی سر وصدا گم شوند ! خدایی اگر بی سر و صدا بروید، ما هم زیرسیبیلی رد میکنیم.

بگویید اعدام داریم، هرکجای این جهان باشد فی الفور خودش را می رساند!

فعلا که رهبر با این سکوتش تبدیل شده به دست خر

فدوی برای جوری جنس، فقره ی زیر را نیز علاوه می کند :

پی نوشت

(1)- کشتی- دکل نفتی- بیت المال و ….م

(2) سعید مرتضوی (زادهٔ ۱۳۴۶) قاضی و سیاستمدار ایرانی است. او از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ دادستان تهران و از ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ معاون دادستان کل کشور بود. از ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ ریاست سازمان تأمین اجتماعی را بر عهده داشت. او به دلیل پرونده‌های تعطیلی مطبوعات و شکنجه معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ ایران و قتل زهرا کاظمی شناخته می‌شود.

000000000000000000000000000

توصیه          

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه، دوباره به داستان تکرا ری و ملال انگیز زیر رسید :

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران، از تشکیل کمیته‌ای "زیر نظر یکی از نهادها" برای رفع حصر سران معترض به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸ خبر داده است. او البته به نام این نهاد اشاره نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای نعمتی گفته است: "کمیته‌ای زیر نظر یکی از نهادها برای رفع حصر تشکیل شده که در حال فراهم کردن شرایط لازم برای این موضوع است."

او همچنین گفته: "این کمیته اقدامات خوبی را برای رفع حصر انجام داده بود و کار تا برخی مراحل به خوبی پیش رفته بود اما اتفاقاتی افتاد که موجب کند شدن این روند شد."

راستش فدوی اگر بلا تشبیه جای اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای باشد، درب قفس را باز می کند. والله خوبیت ندارد که اولاً ، رئیس مجلس و نخست وزیر و بلکه جسارت است، رئیس آبدارخانه ی حکومتی(رئیس جمهور- م)در قفس باشند. ! ثانیاً یکوقت نستجیربالله، مخالف با تجدید دوران طلائی حضرت امام(ل)قلمداد شود!

0000000000000000000000

در غیبت دندانپزشکی   

...آخ که قاصم الجبارین ،فدوی گردن شکسته را بقول عوام as soon as possible  شهید بفرماید که تاکنون نمی دانسته که پیامبر گرامی(ص)، از دندان دردی سیاسی- عبادی، رنج می برده است و نیز، الله جل جلاله،ابوی علمای خاج پرست را با شهدای صدر اسلام عزیز محشور ندارد که با 1400 سال تأخیر خدمات ،اکتشافات خود ، دیر به داد بشریت و از آن میان معظم له(ص) رسیده اند. باری فدوی این خسُران را، با ملاحظه ی سند منگوله دار پیوست ، شدیداً درک کرد :

دو تا از دندان های حضرت محمد(ص) هستند که زیر ذره بین است/http://otaghkhabar24.com

و اما اینها بکنار،حال ضدانقلاب بگوید که فدوی فقره ی زیرکه عبارت باشد از " ظرفی که یکی از دندانهای مبارک حضرت که در جنگ احد شکسته شده نگهداری میشود" را،  کجای دل صاحب مرده اش بگذارد، هان ؟:

زیاده دندانی نیست

0000000000000

زلف بر باد مده..     

فدوی در پژوهشی سیاسی- عبادی، دریافت که  پیامبر گرامی(ص) کچل نبوده و لازم نداشته است تا صبر کند که 1400 سال بعد، علمای خاج پرست ظهور، و پیوند مو را عرضه کنند. اینهم سند منگوله دارش که در پی می آید:،

ظرف های گرانبها و مقدسی که محل قرار گرفتن موی پیامبر است//http://otaghkhabar24.com

88888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888

کلمات حمار(مصوّر)

اشاره

 

کلمات حمار،مستخرج از فرهنگستان فدوی، و ضد کلمات قصار است !

 

 

 

 

 

 

 

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

خارج از نوبت

فدوی از میان انبوه عریضه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،گاه ناگزیر می شود که برحسب موضوع و فوریت،عریضه ای را خارج از نوبت رسیدگی،و بمنظور کسب تکلیف به شرف عرض برساند؛ از آن جمله است عریضه ی زیر :

7471---0913  : آیا این عدالت است که هم مسافرینی که برای عیش و نوش از کشور خارج می‌شوند و هم بیماران که برای معالجه مجبور به مسافرت هستند دلار را به قیمت 4200 تومان تهیه بکنند؟

فدوی: مراتب درمکث بین دو قیلوله، به استحضار سلطان اسلام مدالله اظلاله علی رئوس الخواص  والعوام،مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته رسید .بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، اوقات شان قدری تلخ شده و نیز تلویحاً از فدوی نیز انتقاد فرمود که چرا عریضه ها را پیش از شرفیابی بررسی و الاهم و فی الاهم نمی کند ؟.فدوی که از بیم قوه ی قجر، دست و پایش را شدیداً گم کرده بود ضمن پوزش از معظم له استدعا کرد که نکته یا نکاتی را که فدوی در تقدیم عریضه ی فوق فرو گذار کرده است، به وی متذکر و بمنظور تنبه، گوش اش را نیز مبالغی بکشد !. باری در پاسخ، لغزش های زیر را در پیوند با عریضه ی مذکور، بعنوان مستوره،به فدوی خاطرنشان  فرمودند :مگر بیل به کمر امامزادگان  گرامی خودمان خورده که آن مؤ

من خواسته است که برای معالجه به بلاد کفر و زندقه رفته، و مبالغی ارز اسلامی را، به دشداشه ی خاج پرستان لعنة الله علیهم اجمعین بریزد؟

تغییر یا کاهش میزان ارز کسانی که  "برای عیش و نوش از کشور خارج می‌شوند" نیز مقدور و به مصلحت نظام نیست زیرا خوف آن داریم که وضعیت آقازدگان گرامی و زحمتکش ما که علیرغم ژن خوب در خارج، به کارهای سخت و از آن میان "کولبری" اهتمام می ورزند،خدای نخواسته مختل شود.

خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را در پیشگاه معظم له،اینطور سنگ روی یخ کردید،برادر 7471---0913 !

برادر زاده زحمتکش کلید الاسلام والمسلمین روحانی در حال کولبری

و اینک بقول عوام regular عریضه ها:

3104---0912 : در جنگ ارزی، تصمیم دولتمردان این شده که یورو را جایگزین دلار کنند. مگر اتحادیه اروپایی که انگلیس خبیث، فرانسه بدعهد و ... در آن حضور دارند بهتر از شیطان بزرگ عمل کرده و می‌کند؟!

فدوی : مراتب بناگزیر ودر شرایطی که پس از نرمش قهرمانانه ی صبحگاهی، مشغول نوشیدن جام زهرِقند پهلو بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. بعدالتحیه والسلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) و تکرار و تأیید نظر کارشناسانه و مترقی حضرت امام(ل) که " اقتصاد مال خره" ،فرمودند لکن احوط آنست که بمنظور هماهنگی کامل با منویات شرع انور،در باب ارز نیز ساعت شنی مان را 1400 سال به عقب بکشیم و در اینصورت نیازی به ارز اعم از دلار و یورو لعنة الله علیه نداشته و کارمان با هسته ی خرما راه می افتد، برادر فدوی!

---------------------------------

3152---021 :  متروهای تهران به طور رسمی مکانی برای اجرای زنده موسیقی، رقص و آواز شده است! اجرای این برنامه‌های مبتذل در مترو چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟!

فدوی :مراتب با قید 72 فوریت،  بمنظور اطلاع و اقدام لازم، در اوقات شرعی به مسؤلان مؤمن و معتقد ، که نسب شان با 5 واسطه به  آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد،ابلاغ شد؛ بعدالتحیه والسلام در پاسخ فرمودند که بقول عوام depends یعنی اگر این جرائم در حوزه ی استحفاظی بوفالوی مشهد( علم الهدی- م) واقع شده باشد که : تعطیل باید گردد!، در غیر اینصورت احوط آنست که موسیقی مذکور را در گورستان اجرا کنند که زنده نباشد برادر 3152---021 !!

------------------------

1987---0919 : ناظم مدرسه  جلوی رئيس مدرسه و دانش‌آموزان، من ریش‌سفید را به خاطر اعتراض به کتک زدن پسرم، مورد ضرب و شتم قرار داد. پس از شکایت، مدیر آموزش و پرورش ملارد گفتند از ناظم می‌خواهم که عذرخواهی کنند، ولی ناظم با کمال بی‌ادبی می‌گوید کار خوبی کردم و این کار را ادامه می‌دهم! از وزیر محترم آموزش و پرورش درخواست رسیدگی دارم.

فدوی: مراتب در شرایطی که در اثر افراط درنرمش قهرمانه همه جایشان شدیداً درد می کرد، به شرف عرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید.در بازدم بعدالتحیه و السلام فرمودند خب ریش تان را رنگ می کردید، برادر 1987---0919

--------------------------------

اسحاقی- اصفهان : برای بررسی دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه کردم. به علت عدم تخصص به پنج دندانم آسیب زد به گونه‌ای که 8 ساعت در زیر عمل قرار گرفتم! وقتی اعتراض کردم هیئت بدوی بخشی از آسیب‌ها را ذکر کرد وقتی اعتراض مجدد نمودم گفتند اگر همه آسیب‌هایی را که این دندانپزشک وارد کرده را ذکر کنیم، هزینه‌های او(دیه و...) بالا می‌رود! یعنی هزینه‌ها و صدمات بیمار مشکلی نیست! وقتی به رئیس نظام پزشکی اصفهان اعتراض کردم وی پاسخ داد من رئیسم نه ناظر و مسئول؟! رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اصفهان نیز در جریانند. تا به حال بیش از 8/5 میلیون تومان هزینه کرده‌ام و 15 ماه نمی‌توانم غذای درست مصرف کنم چرا که به دندان‌های آسیب‌دیده و فک جراحی شده صدمه می‌زند! از وزیر محترم بهداشت درخواست رسیدگی دارم! چون وقتی اصرار بیشتری کردم با تهدید و تماس با پلیس با من برخورد کردند!

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار کلید الاسلام والمسلمین، برادر حسن(ع) روحانی ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که حساب شما ضعیف است زیرا بجای بیش از 8/5 میلیون تومان هزینه  بخاطر چند دندان ناقابل، باید سرتان را عوض می کردید،برادر اسحاقی!

 

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

21 اپریل المُرددّ سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

*.*.*.*.*April 16th, 2018*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

تفسیر خبر   

فدوی در مرور خبرهای جراید شریفه ی دارالخرافه، بنقل از برادر بی بی سی دریافت که :

جیش‌الاسلام با ارتش سوریه 'به توافق رسید' دست از مبارزه در غوطه شرقی بردارد!

باری از شما خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان که  فرستاده ی جنگی فدوی به محل حادثه، که نزدیک بوده جان ناقابل اش را در دفاع از حرم(س) از دست بدهد، در پایان گزارش خود افزوده است که خبر فوق، چندانهم موثق نیست زیرا به فتوای یکی از مقامات بیت که نخواست نامش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، علت ترک مبارزه فرستا دگان بیت یعنی " جیش الاسلام در غوطه ی شرقی آن بوده است که  آن بزرگواران، شاش بند شده بوده اند !

زیاده گزارشی نیست ..

0000000000000000000000000000000000

شوخی برونمرزی !        

فدوی اخیراً در یکی دو فقره اظهارات برادر شاهزاده محمد(ص) بن سلمان، ولیعهد سعودی تأمل کرد، و ملتفت شد که نامبرده ، مبالغ ناچیزی ، اهل طنز است !. سوژه های وی در این فقرات که البته، سوژه ی همه ی جهان نیزهست ، همانا مقام معظم رهبری(ضپ) و برادر، ریاست  محترم آبدارخانه ی بیت، کلیدالاسلام والمسلمین حسن(ع) روحانی ست. فقره ی نخست،راجع است به ماجرای واردات ۱۶۰ تن کود انسانی( مدفوع- م ) از ترکیه  بر می گردد که خود مسؤلان در تولید آن ید طولائی دارند !،  بنقل از سهل آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران است(مشرق) که وی آنرا بوجه زیر توئیت کرده است:

و اما بابت فقره ی دوّیم ! بنقل از العربیه  :

شاهزاده محمد(ص) بن سلمان ولی‌عهد سعودی در بخش دوم از مصاحبه با مجله آمریکایی آتلانتیک، به شخصیت و سیاست‌های علی خامنه‌ای رهبر ایران پرداخت. او گفت که رهبر ایران کاری می‌کند که آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی، «آدم خوبی» به نظر برسد....!

زیاده طنزی نیست ..

بعدالتحریر

فدوی، یک فقره بقول عوام کامنت را  برای جوری جنس علاوه می کند ، هرچند که آراء بزرگوار، پیرامون آداب نجاست دور می زند :

استفاده از عناوین و الفاظی مثل « کود انسانی» و « گل و لای فاضلاب » و ... همش برای رد گم کردن و قریب دادن مردمه.................و خرید و فروش و معامله نجاسات و چیزهای عین النجس ، شرعا حرام و معامله باطله و پولش هم حرامه…*

و من الله التوفیق

پی نوشت

ادامه ی مطلب:

. ضمنا دولت که مجوز واردات نجاسات رو داده باید پاسخگو باشه که به چه حقی این کارو کرده؟ و باید بگن که واردکنندگانش به چه حقی چنین چیزی رو واردات کردن و برای چه کاری ؟ و مجوز واردات نجاسات رو از کدوم سازمان گرفتن؟ قبل از هر کاری برید مسئولینی که مجوز واردات این کالای غیر شرعی رو صادر کردن پیدا کنید و عزل و بازداشت و محاکمه کنید….استفاده از عناوین و الفاظی مثل « کود انسانی» و « گل و لای فاضلاب » و ... همش برای رد گم کردن و قریب دادن مردمه.................و خرید و فروش و معامله نجاسات و چیزهای عین النجس ، شرعا حرام و معامله باطله و پولش هم حرامه. ضمنا دولت که مجوز واردات نجاسات رو داده باید پاسخگو باشه که به چه حقی این کارو کرده؟ و باید بگن که واردکنندگانش به چه حقی چنین چیزی رو واردات کردن و برای چه کاری ؟ و مجوز واردات نجاسات رو از کدوم سازمان گرفتن؟ قبل از هر کاری برید مسئولینی که مجوز واردات این کالای غیر شرعی رو صادر کردن پیدا کنید و عزل و بازداشت و محاکمه کنید….

000000000000000000000000000

تکلیف شب( شرعی) :

استثنائا بجای پرتقال فروش،پیدا کنید، جنتی را !

00000000000000000000000000000000000000000000000000

المثنی  

..و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار،چنین روایت کرده اند که دو خاتون به نامهای زهرا(س) و عصمت، به اتفاق عیالات متحده شان به کنار دریا رفته بودند. مردان به آب زدند که اندکی بعد دریافتند که محمد(ص) علی(ع)عیال زهرا(س) خانم پیدایش نیست و سخن کوتاه، معلوم شد که وی شوربختانه غرق شده است.باری  نجات غریق بمنظور کسب آگاهی های لازم،ضمن گفتگوی کوتاهی با زهرا(س) خانم از او پرسید که مشخصات ظاهری عیال اش چگونه بوده است؟ زهرا(س) خانم در پاسخ فرمود : قد بلند، بدون شکم،هیکل متناسب و چابک، چشمان آبی و موهای بلوند و صاف و..که عصمت خانم حرف اش را بُرید و گفت : اوا خاک عالم زهرا(س) خانم ، پس تو چرا همه چی را برعکس گفتی؟! زهرا(س) خانم در پاسخ یواشکی فرمود: هیچی نگو!..بگذار حالا می خواهند پیدا کنند، یک خوب اش را پیدا کنند!.. حالا حکایت یک متقلب غیر دولتی ست که به گزارش کیهان لندن، خود را برادرمحمد(ص)جواد(ع) ظریف جا می زده و در شیراز دستگیر شده است !..غرض فدوی از این ذکر مصیبت آن بود که خطاب به آن متقلب غیر دولتی عرض کند : تو که اینکار را کردی، خب خودت را بجای یک آدم حسابی جا می زدی، چرا  برادرمحمد(ص)جواد(ع) ظریف برادر جاعل!

زیاده توصیه ای نیست

00000000000000000000000000000000000000

          اقتصاد مقاومتی !

00000000000000000000000000000000000000000

سوء تفاهم !      

فدوی نمی داند که معاندین لعنة الله علیهم اجمعین، از جان حکومت داعش درونمرزی ِ مظلوم ما، چه می خواهند؟آخراگر زهرا کاظمی معاند، پس از برداشتن چند عکس از روبروی دانشگاه اوین( زندان - م) در دفتر برادر سعید مرتضوی در ناحیه ی سر یک " جسم سخت" دریافت و به قتل می رسد، به حضرات آیات بویژه  نوچه ی ایشان برادر سعید مرتضوی، چه ربطی دارد؟ سعیدی سیرجانی هم همینطور؛ یعنی اگر ایشان زنده به زندان حضرات آیات وارد، و مرده خارج می شود،به برادران بزرگوار ما،چه ربطی دارد؟ ایضاً پزشک جوان زهرا بنی یعقوب، که زنده به اداره ی اماکن همدان منتقل، و جنازه ی او بعلت خودکشی! به والدین حیرت زده تحویل شد، به معظم له، چه ربطی دارد؟! و قس علیهذا !.. حال اگر نمونه ی تازه خواسته باشید،فدوی بخیل نیست و بشرح زیر، پیوست می کند :

سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش نعمت‌اللهی گنابادی از کشته شدن یکی از دراویش گنابادی به نام محمد راجی "بر اثر ضربات حین بازجویی" خبر داده است. محمد راجی یکی از صدها درویش بازداشت شده در حوادث اول اسفند در تهران بود.

و متعاقباً :

به گزارش میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اما گفته است که این فرد در جریان بازجویی کشته نشده است.

فدوی نظرخوانندگان محترم ضدانقلاب را در این باب نمی داند، لکن شخصاً فکر می کند که حق با برادرعباس(ع) جعفری دولت آبادی ست و محمد(ص) راجی بعلت سرما خوردگی، به قتل رسیده است !

0000000000000000000

خطای دید      

فدوی از دور که نگاه کرد ، نخست پنداشت که خلق الله در صف ارزاق عمومی، که حکومت مقتدر داعش درونمرزی، چهل سال است که از تهیه اش عاجز است ایستاده اند لکن قدری که نزدیکتر شد دریافت  که خیر دوباره گز نکرده پاره کرده و ملت همیشه در صف،"در صف پیش فروش خودروهای فولکس واگن با قیمت 300 میلیون است " !بر این پایه،صف موهبتی الهی ست که از حضرات آیات به امّت،تنقیه شده است.

00000000000000000000000000000000000

آکادمی چفیه مالی 23 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در بیست و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشانsir در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

 

احمد علم‌الهدی همچنین گفت علت مشکلات ایران پیروی نکردن دولت‌ها از دستورهای آقای خامنه‌ای بوده و "پیشرفت و پیروزی" ایران در عرصه‌های مختلف مدیون رهبری او:

"همواره نسخه نجات‌بخش کشور از جانب رهبری بوده اما رسم شده که به حرف رهبری گوش نمی‌کنند و بعد شکست می‌خورند و مشکلات را به گردن رهبری می‌اندازند." ! / بی بی سی

*2914---0990 : در سفر اربعین یکی از عراقی‌ها می‌گفت اگر در کشور شما ولی‌فقیه نبود اوضاع کشورتان به مراتب پیچیده‌تر از عراق و افغانستان بود. خداوند سایه پربرکت ولایت را بر سر این ملت مستدام بدارد.

* جعفرنژاد- شیراز : واقعا اگر الطاف الهی و وجود نازنین ولی‌فقیه و امام خمینی و امام خامنه‌ای عزیز نبودند خدا می‌داند برخی از این مسئولان چند چهره گذشته و حال چه بر سر انقلاب اسلامی می‌آوردند. اما حضرت حق به خاطر خون مقدس شهدا و حضور با بصیرت مردم توطئه‌ها را یکی پس از دیگری در نطفه خفه کرده است و من بعد نیز الطاف الهی شامل حال ملت خواهد بود. انشاءا...!

021...3152 : چهل  سال ثبات در زیر پرچم اسلام و ولایت فقیه، همان چیزی است که غرب را به شدت عصبانی کرده است. در 22 بهمن امسال جهانیان خواهند دید که این انقلاب از سال‌های گذشته جوان‌تر، ولایتمدارتر و قدرتمندتر است.

مولایی - ارومیه : هویت دینی مردم جمهوری آذربایجان واقعا اسلامی است ولی متاسفانه سیاست دولت آن مخالفت با اسلام ناب است و جوانان این کشور را به فرهنگ غرب سوق می‌دهند. علی‌رغم این همه فشار و ... ولی ملت این کشور، ایران و رهبر معظم انقلاب را دوست دارند و احترام زیادی برای انقلاب اسلامی قائلند.

رجبعلی : رهبری فرمودند که هیچ جنگی کشورمان را تهدید نمی‌کند. این فرمایش از قدرت نظامی کشورمان حکایت دارد. اگر هر مسئولی درصدد ترساندن مردم از توهم جنگ باشد یا دچار جهالت است که در آن صورت صلاحیت ادامه مسئولیت را ندارد و یا انگیزه دیگری دارد که در هر دو صورت مستحق سرزنش و توبیخ است.

وحیدی- گرمسار : تبلیغات بازرگانی سیما خیلی زننده شده است. یک سری خانم‌هایی که رعایت حدود شرع را نمی‌کنند چه لزومی دارد که مورد استفاده قرار گیرند؟ درست است که دولت بودجه آن سازمان را گرو نگه می‌دارد، ولی این دلیل نمی‌شود که در تبلیغات استفاده ابزاری از زنان صورت گیرد.

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی

پی نوشتها

1-چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

دانش آموخته گان  ممتاز این دوره :

 

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

14 اپریل  المردد سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

00000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

*.*.*.*.*April 9th, 2018*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

سهمیه   

این بانوی ایرانی که تصویرش را در پی ملاحظه می کنید * ، عامل تیراندازی در سازمان مرکزی یوتیوب در کالیفرنیا ی جنوبی معرفی شده است.گفته می شود که انگیزه ی  وی در این اقدام،اعتراض به سیاست ها و عملکرد یوتیوب که منجر به کاهش درآمد او شده ،بوده است." نسیم اقدم"  پس از تیراندازی و  مجروح کردن سه نفر، به زندگی خویش نیز پایان داده است. و اما پرسشی که در این راستا، ذهن فدوی را بخود مشغول کرده  آنست که این بانوی گیاهخوار که سخت مخالف کشتار حیوانات بوده ، چگونه سه انسان بیگناه را ، به رگبار بسته است؟! شما خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانید؟!

باری بنظر می آید که جنس ما هم  بحمدالله والمنة سرانجام جور، و در تیراندازیهای داخل آمریکا نیز ، سهمی هم برای ما منظور شد !...

تبریکات فدوی را بپذیرید.

صحنه هائی پس از تیراندازی :

پی نوشت

فدوی تصاویر دیگری از نامبرده را دیده است و نمی داند که چرا چهره ی وی ، او را بیاد چهره های عهد قاجار اعم از زن یا مرد می اندازد، شاید هم منظورمتوفا، همین بوده است.. ؟!

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000

واردات معطر  

...جداً که حکایت غریبی ست؛.آخر پدرجان!، دمکراسی هم برای خودش آدابی دارد؛ همینجوری که نمی شود! یعنی اینکه تنفر شما از برادران،نباید  مانع از این شود که حقوق دمکراتیک ایشان را،نادیده بگیرید  بقول عوام  ok ؟ ؛(1) …..

بله ، البته  تصدق تان شود، فدوی هم بنقل از جراید شریفه ی دارالخرُافه می داند که مبالغ هنگفتی مدفوع از کشور دوست و برادر ترکیه، به اُمّ القراء صادر شده است؛ خب بقول عوام so what  ؟ تو مو می بینی و حضرات پیچش "بو " ! .اصلاً شما از فلسفه ی این اقدام خداپسندانه چه می دانید؟(2) خب مسأله ای نیست، زیرا ندانستن عیب نیست پس، ملاحظه و یاد بگیرید :

https://www.facebook.com/100023414325287/videos/114757079314769/?t=9

خوانندگان محترم ضدانقلاب ،کلیپ بالا را که سند محکمی دال بر معجزه ی پیامبر(ص) گرامی ست ،ملاحظه کردید؟ معجزه از این سر راست تر می شود آیا؟ یعنی که مدفوع مبارک معظم له، بدون مومیائی، پس از چهارده قرن،همچنان تر و تازه و معطر و بقول عوام ready to use ، بعنوان ما ترَک ،به برادران اهل ترکیه ی ما رسیده باشد؟ (3) خب این بخش نخست نقد تند  فدوی بر ردّیه ی معاندین، که به ورود این حجم نجاست به امُ القراء ، اعتراض داشتند.و اما بخش دوم نقد کوبنده ی فدوی بر این نکته استوار است که حاج آقا مسئلتن:

از کجا معلوم، که اوپوزیسیون ترکیه و هم پیمانان برادران ما، در مقابل شمش ها ی طلائی که از برادران ما دریافت فرموده اند، مبالغی از مدفوع مبارک معظم له را، برای ایز گم کردن،لابلای صادرات گه ُبه ایران اسلامی،جا سازی نکرده باشند؟ بله؟ ….

زیاده شکی نیست ..

پی نوشت

(1) لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد!از این گذشته، در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای مسلم تراست،استفاده کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!

(2) گر یکبار دیگر فحش بدهید،عمامه مان تویِ هم می رود ،و هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید،خواهر- برادر خواننده، قدری ملاحظه کنید آخر!، صبر انقلابی فدوی هم طول و عرضی دارد ،نه..

(3) بگزارش فرستاده ی فقهی فدوی، در این باب که آیا مدفوع معطر مذکور، به برادران ترک می رسد و یا پیش از انرژی هسته ای، حقمسلم ماست، بین علمای دو طرف، شدیداً اختلاف افتاده است.فرستاده ی مذکور در پایان گزارش خود افزوده است که علیرغم ریش و پشم های کنده شده از هر دو طرف،طرفین هنوز به جماع (4) نرسیده اند

(4) خدا بگویم این تایپیست سربهوای هزل داتکام را چه کند؛لطفاً پیش از آنکه بی فدوی شوید،لغزش  تایپی "جماع " را به "اجماع"  اصلاح بفرمائید،اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع) !

00000000000000000000000000000000000000

استمداد  

فدوی نه اینکه نداند آفتابه چیست و حتا موارد استعمال اش را نیز در جوامع شکوهمند اسلامی، به وجهی که در پی آید می دا ند! ؛ لکن در پیوند با تصاویر زیر، ارّه به ماتحت مانده است که کدام اصیل تراست ؟!شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانید؟

00000000000000000000000000000000000000000000

آزمایشگاه نظری!  

فدوی نمی داند که چرا برادران خودمان کثرالله امثالهم، از اینکه به برادران داعش منتسب شوند، خیلی خوش شان نمی آید! به ایشان عرض می کند که برای اثبات این امر ساده ،یک آزمایش آسان هم وجود دارد و آن اینکه، دوستان حرکات و سکنات هر دو تیره از برادران را ،البته بدون ذکر نام، کنار هم بگذارند ملاحظه خواهند کرد که همینطور ارّه به ماتحت مانده اند که کدامیک از عملیات ایذائی مربوط به برادران خودمان، و کدامیک متعلق به برادران داعش است !، بهمین سادگی!فدوی رجاء واثق دارد که  از برادران خودمان، رفع کدورت کرده باشد!

کار داعش به مالیات گرفتن از چشمان زنان رسید! / العالم- تیتر

محسنی اژه ای در گفت و گو با مهر به سوالات و مسائل اخیر مطرح شده درباره طرح عفاف و حجاب پاسخ داد. آنچه در ادامه می خوانید اهم موضوعات مطرح شده در این گفت و گو است.

گفته می شود بعد از اجرای طرح عفاف و حجاب یکی از دادستان های شهرستان های کشور اقدام به صدور برگه های جریمه برای زنان بدحجاب کرده و تصویر برگ جریمه نیز در سایت های خبری منعکس شده است. شما باید از همان دادستان سوال می کردید که آیا شما این برگه جریمه را صادر کرده اید؟ در حالی که بنده این برگه جریمه را دیده ام و پس از بررسی موضوع با نیروی انتظامی و دادستان مربوطه مطمئن شدم که چنین برگه جریمه ای وجود خارجی نداشته و جعلی است.

وقتی که بدحجابی در قانون جرم تلقی می شود یعنی اینکه شخص بدحجاب باید جریمه و کیفر ببیند ولی اینکه جدولی باشد مانند لاک زدن به ناخن، بیرون بودن موی سر از روسری، مانتوی تنگ و... که بر اساس آن جریمه و کیفر مشخص شود ، صحیح نیست و تشخیص با قاضی است.

• در ماده 638 قانون مربوط به جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی در بخش تعزیرات قانون مجازات های اسلامی آماده است هر کس عملا در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا 74 ضربه شلاق جریمه می شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه یا 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

در ماده 22 مجازاتهای اسلامی آمده است چنانچه قاضی تشخیص بدهد می تواند حبس و شلاق متهم را به جزای نقدی تبدیل کند.

زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دو ماه و یا به پرداخت جریمه نقدی از 50 تا 500 هزار ریال محکوم می شوند.

• بر اساس بندی از قانون مجازات های اسلامی مصوب سال 1365 (قانون نحوه رسیدگی به تخلفات مجازات فروشندگان لباس هایی که استفاده از آنها در ملا عام خلاف شرع بوده و یا عفت عمومی را جریحه دار می کند) نحوه مجازات تولید کنندگان، وارد کنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان لباس های غیر شرعی اول تذکر و ارشاد، دوم توبیخ و سرزنش، سوم تهدید، چهارم تعطیلی محل کسب به مدت سه تا 6 ماه برای فروشندگان و توزیع کنندگان البسه و جریمه نقدی برای وارد کننده و تولید کننده و 10 تا 20 ضربه شلاق یا جریمه نقدی برای استفاده کننده از البسه غیر شرعی است.

• در قانون مجازات های اسلامی به نیروی انتظامی تکلیف شده است تا با جرائم مشهود برخورد کند و بدحجابی به عنوان یک جرم مشهود شامل این قانون می شود ولی نیروی انتظامی حق مجازات یا اجرای حکم را ندارد.

• اینکه مشاهده شده است بعضا برخی از پرسنل نیروی انتظامی زنان بدحجاب را مجازات می کنند ، منکر آن نیستیم زیرا در هر سازمان و نهادی حتی در خود قوه قضائیه معدودی از افراد تخلف می کنند که سازمان بازرسی کل کشور و دادسرای قضائی نیروهای مسلح به آن رسیدگی می کنند.

فدوی خلاف که عرض نکرد؟

فدوی فقره ی زیر را هم برای جوریِ جنس،علاوه می کند :

                                      جریمه رانندگی با سگ؛ 20 هزار تومان !/خبر آنلاین

0000000000000000

اگر آب و هوایش نیست دلکش!       

فدوی پیرامون هوای فرحبخش وطن سابق، بویژه در جنوب که مردم مشرف به موت،ظل توجهات امام زمان ارواح العالمین له الفداء (عج) و نایب البته برحق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السّیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته،روانه ی بیمارستان می شوند،حرف تازه ای ندارد که اضافه کند لکن در حاشیه،به ِفراست دریافته است که فاصله ی اهل هنر درونمرزی با مردم،پنداری قدری کمتر شده است! به مستوره ای در این باب،نگاه کنید:

بهار: هدیه تهرانی در پست اینستاگرامی‌اش با انتشار دو عکس از اهواز  به آلودگی هوای این شهر انتقاد کرد و نوشت: «اهواز هوا ندارد. کرمانشاه پناه ندارد. ارومیه آب ندارد. تالاب حیات ندارد. کشتی نجات ندارد. جنگل درخت ندارد. فرهنگ بها ندارد. هنر اثر ندارد . علم ثمر ندارد ... ندارد ... ندارد... ایران هوای خوش ندارد. حال خوش ندارد.  آب خوش ندارد./ بابا نان ندارد ... ندارد ... ندارد ... ایران درد دارد ... . بابا نان ندارد. مادر داغ دارد./کودک توان ندارد./ بابا درد دارد./ مادر درد دارد./ کودک درد دارد./ ملت درد دارد. کشور درد دارد. ایران درد دارد./ ایران نجات ندارد؟/ایران مسئول ندارد؟ ... ندارد! #اهواز هوا ندارد

باری- فدوی منتظر الظهور با فرمایشات بانو که سکوت سنگین اینروزها را با احتیاط شکسته، مشکل و مخالفتی ندارد مگر با بند آخر که پرسیده است:" ایران مسئول ندارد"؟

آخر این چه فرمایش پرتی ست بانو جان؟ حضرات از آغاز تا اکنون، از ایران سابق، جز به  مملکت امام زمان(عج) یاد نفرموده اند؛ این بدان معناست که ایران سابق، ملک مشاع حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و  و نایب البته بر حق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله وجوده است و لاغیر.. مگر خاطر مبارک نیست که مغضوب فعلی و محبوب قبلی، یعنی رییس جمهور منتخب آقا(ضپ) در باب یارانه ها چه فرمود؟(1)

فدوی ، دو فقره ی واپسین در این راستا را، برای جوری جنس در پی علاوه می کند :

لیلا حاتمی: «می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و خشم و تاسف عمیق‌ام را نسبت به نحوه برخورد اخیر با معترضان در ایران ابراز کنم»..«برای اولین بار است در مسائل سیاسی دخالت می‌کنم»: «شرم‌آور است که در کشورم مردم فقط می‌توانند به قیمت جان‌شان اعتراض کنند"

واکنش برادر حسین(ع) شریعتمداری متولی امامزاده ی کیهان دارالخرافه که سر بریده می دارد دوست  و در قلب مطالب نیز دارای نعلین مشکی ست(کمربند مشکی سابق- م):

-- «لیلا حاتمی (دختر زری خوشکام) در اظهاراتی عجیب در کنفرانس خبری فیلم خوک در جشنواره فیلم برلین ضمن حمایت از آشوبگران و خشونت‌ طلبان خیابانی ایران که در شبکه‌های اجتماعی به داعشی‌های وطنی معرف شده‌اند؛! از برخورد قانونی مردم و نیروهای انتظامی با آنها  ابراز ناراحتی و عصبانیت کرد.» ! /آی سینما

--  اعتراض زنان مستندساز به رفتار "غیرانسانی" با مخالفان حجاب اجباری:

نزدیک به ۷۰ زن مستندساز در نامه‌ای سرگشاده به رؤسای سه قوه و نمایندگان مجلس ایران، به رفتار خشونت‌آمیز با زنان مخالف حجاب اجباری اعتراض کرده‌اند. آنان برخورد مأموران با معترضان را "خشن و غیرانسانی" توصیف کرده‌اند.در ادامه نامه زنان مستندساز آمده است: «مجریان شما در برابر دیدگان شهروندان، دختران خیابان انقلاب را از سکوهایی که برای اعتراض مسالمت‌آمیزشان انتخاب کرده‌اند، به پایین پرت می‌کنند و دست و پایشان را می‌شکنند، و حتی می‌شنویم در خفا و بازداشت آنان را کتک می‌زنند.»./ دویچه وله

زیاده  اعتراضی نیست

پی نوشت

این پول امام زمانه ها، با چیزای دیگه قاطی نشه ها!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000

تأسف   

فدوی چه کند که  مع الاسف، بدون ریش متولد شده است!..چرا که در غیراینصورت،آنگاه که "درگذشت" هائی مانند زهرا بنی یعقوب- زهرا کاظمی(1) ، و سعیدی سیرجانی در زندان های پنج ستاره ی بیت را،" قتل عمد" برآورد و اعلام می کرد، ضجه اش به گوش موجود پشمالوئی می رسید!، لکن برادرعلی(ع) یونسی که همانند مقام مختصر رهبری که با شیهه ی یاعلی(ع) از مادر گرامی بیرون جهید، با ریش بیرون پریده است،به نتیجه ای که فدوی با عرق ریزان روح رسیده بوده است، به سادگی رسیده و کردیت وی را نیز حسب شیوه ی مرضیه، بسود خود،مصادره فرموده است!؛خودتان ملاحظه کنید :

علی(ع) یونسی، وزیر اطلاعات دولت محمد(ص) خاتمی، سعید مرتضوی دادستان وقت را مسئول کشته شدن زهرا کاظمی، خبرنگار ایرانی کانادایی، معرفی کرده است.

آقای یونسی که آن زمان وزیر اطلاعات بود، در مصاحبه‌ای با روزنامه ایران، تأکید کرد که وزارت اطلاعات به آقای مرتضوی گفته بوده که خانم کاظمی جاسوس نیست اما سعید مرتضوی "بر اصرار خود باقی ماند و این پرونده را از وزارت اطلاعات تحویل گرفت و به اطلاعات نیروی انتظامی واگذار کرد."/ بی بی سی

البته از حق نیز نباید گذشت که قسمت اخیر فرمایشات آن مقام آخوندی،مبالغی ضعف تألیف دارد زیرا به فرموده ی گروهبان گارسیا(  پاسدار فیروز آبادی- م) جاسوس ها ی ایرانی، خودشان هم نمی دانند که جاسوس اند! *

پی نوشت

(1) زهرا کاظمی، دوم تیرماه ۱۳۸۲ هنگام عکاسی از محوطه بیرون زندان اوین در شمال تهران، بازداشت شد و براساس گزارش‌ها پس از چند روز بازجویی به‌گونه‌ای مشکوک در زندان بیهوش شد و سپس در بیمارستان جان داد./ همانجا

(2) رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح، فعالان محیط زیست را که اخیراَ بازداشت شده‌اند تلویحا جاسوسانی دانسته است که از جاسوسی خود بی‌خبرند.  او می‌گوید که پیش از این عده‌ای با مارمولک و آفتاب‌پرست جاسوسی اتمی کرده‌اند./ دویچه وله

000000000000000000000000000000000000000000000000

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

دعا کردم ز آرامش بیفتی

به عجز و لابه و خواهش بیفتی

به جُرم اذیت مردم، الهی

به دست ِدولت داعش بیفتی!

 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

7 اپریل  المفرح سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

*.*.*.*.*April 1st, 2018*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

www.hazl.com

تغییر عقیده    

به گزارش یکی از منابع مقیم بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، مجتهدالزمان ملاذ الانام اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای خلدالله ملکه و سلطنة (ضپ) ، اندکی پس از تعیین سال 97 به عنوان سال حمایت از تولیدات داخلی، شدیداً پشیمان شد ،و  ورود خودروهای آلمانی بویژه بی.ام.دبلیو 300 هزار دلاری را ، بعلتو حفظ جان ،آقازادگان گرامی و کلاً عمله ی بیت و توابع سببی و نسبی آنان،منها فرمود :

00000000000000000000000000000000

مایه کاری !    

فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه و نیز ملاحظه ی تأتر رو حوضی رئیس آبدارخانه ی پیشین بیت(رئیس جمهور- م)، برادر احمدی نژاد دامت تحریکاته، یکی دو مورد چشم اش را شدیداً گرفت که در پی بدانها اشاره می کند:

1- دولت بهار: دکتر احمدی نژاد در مراسم بست نشینی و قرائت دعا برای آزادی همه زندانیان بی گناه !و مظلوم، در امام زاده صالح (ع) تجریش حضور یافت.

که البته : حرفا میزنه قیصر، چشا میرن مغز سر !

و همین خبرلکن بنقل از برادر بی بی سی :

شعار علیه برادران لاریجانی هنگام حضور احمدی‌نژاد در امامزاده صالح - تیتر

و در ادامه خبر بهجت  اثر :

هنگامی که رئیس جمهور سابق در میان هوادارانش حاضر شد، جمعیت علیه براداران لاریجانی، رئیسان مجلس و قوه قضاییه ایران، شعار داد.

یکی از شعارها علیه برادران لاریجانی "شعار هر ایرانی، حذف دو لاریجانی" بود.

جمعیت همچنین شعار می‌داد "می‌میریم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم".

باری عرایض فدوی به اجمال و اختصار ،و تا آنجا که به محاسبات  وی مربوط می شود، از اینقرارند :

این سه  فقره تخفیف مؤمنین از چه بابت است ؟! شما خوانندگان محترم ضدانقلاب می دانید؟

"می‌میریم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم"

یکی از مشکلات این شعار، همانا ضعف تألیف است یعنی ، مملکت بقول عوام already در اشغال شماست !، دیگر چه می خواهید؟! حال گیرم که چنین باشد، و شما ایران را از برادران تنی خود پس بگیرید، در اینحالت نیز  دیری نمی پاید که شما هم باید آنرا به صاحب اصلی آن که ملت باشد، برگردانید؛ ! خب این چه حرکت زائد و بی ربطی ست ؟

30 مارچ 018

000000000000000000000000000000000000000000000

واردات جسد !          

فدوی نمیداند که چرا خاج پرستان ، در برخی موارد ، هنوز هم با ما تعارف دارند؟!بعنوان فتح باب، ملاحظه کنید :

رئیس سازمان پزشکی قانونی  درپاسخ به این سوال که آیا واردات جسد از خارج از کشور انجام شده است یا خیر؟ افزود: سازمان پزشکی قانونی مذاکراتی دراین رابطه با پزشکی قانونی برخی از کشورها انجام داده که هنوز نتیجه نداده است؛ قرار بود که دو شرکت دراین رابطه همکاری کنند که هنوز گزارش

نداده اند، هر شرکت و مجموعه‌ای که اعلام آمادگی کند همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم. / میزان

یعنی بی تعارف در این پیوند عرض می کند که والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م )دروغ چرا،تا اعدام آ آ آ آ ..... لطفاً بین خودمان باشد،ضد انقلاب نشنود، گزارش فرستاده ی فدوی از محل حادثه حاکی ست که استناد خاج پرستان در امتناع از ارسال جسد آن بوده است که ما، پیرامون جسد، شدیداً خود کفا هستیم ودر این پیوند ،نگاه کنید به مجلس خفتگان رهبری،فی المثل :، اینهمه جسد !

0000000000000000000000000000000

درس امروز 1  

فدوی اگر نگوید تحقیقًا،دستکم تقریباً،روزی نیست که چیز تازه ای از حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین یاد نگیرد و به این نتیجه ی تلخ نیز نرسد که :

بیت

تا بدانجا رسید دانش من

که بدانم همی که نادانم !

باری آنچه که فدوی در درس امروزنماینده ی محترم بیت در مجلس خفتگان رهبری ادامه الله ظلکم العالی آموخت و همین جا توجه  پزشکان متخصص والبته بیسواد جهاز هاضمه را نیز به آن جلب می کند، اینست که " بی حجابی باعث بیماری روده و معده می شود" !این نیز گفتنی ست که فقط " بی حجابی" ست که موجب بیماریهای مذکور می شود و بر پایه ی پژوهشهای خداپسندانه فدوی،سایر مشتقات حجاب و از آن میان : پیش حجابی- بیش حجابی - ذی حجابی-کم حجابی-بد حجابی، خوش حجابی و …. عوارض دیگری دارند  که فدوی می کوشد که با استفاده از تجربیات خود که شدیداً مبتنی برآموزه های شرع انور است،آنرا بشرح زیر، قدری باز کند:

-- پیش حجابی

در این حالت ،دختر هنوزمتولد نشده ولی خطر تولد او وجود دارد!؛در اینصورت واجب عینی ست که والدین مقدمات حجاب اجباری او را از پیش فراهم کنند

-- بیش حجابی

به آندسته از مؤمناتی مربوط می شود که حجاب را بیش از حد مقرر،رعایت می کنند. نَسَب این عده از مؤمنات با پنج واسطه ،به آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد.

-- ذی حجاب (1)

واژه ای شبیه ذیحساب (2 ) در امورمالی ست و به مؤمنینی اطلاق می شود که حجاب برتر مقام معظم رهبری  ضاعف الله پُرستاته را ،مؤمنانه بدوش می کشند(چادر پرکلاغی-م)

کم حجابی

اشاره به کسانی دارد که کم تا قسمتی حجاب دارند.ایندسته از شهروندان ممکن است هرآینه در معرض هجمه ی عمله ی بیت واقع،و برای اخذ اقاریر لازم به مبادی ذیربط اعزام شوند.

-- بد حجابی

این نوع ،با مورد اخیر فاصله ی چندانی ندارد و حتا ممکن است گزمگان را بقول عوام confused و موجب شوند که  با هم اشتباه و حتا بجای هم تنبیه نیزبشوند!

-- خوش حجابی

خوش حساب قابل سنجش با خوش حساب است . نسب این عده از مؤمنات با دو واسطه ،به آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد و کفش جلوی پای شان، جفت می شود!

-- شل حجابی

تعبیر بوفالو سید احمد خاتمی ست در خطبه نماز جمعه دانشگاه سابق تهران (3)

پی نوشت

--------------------------------------------------------

(1) صاحب حساب .

(2) نمایندة وزارت دارایی در یک مؤسسة دولتی .

(3) امام جمعه موقت تهران که از مدافعان سرسخت حجاب اجباری است، گفته است که در هفته‌های اخیر، دو جریان در جامعه شکل گرفته است. یکی به گفته او ترویج "بدحجابی"، "شل حجابی" و "بی‌حجابی" است و دوم جریانی که به دنبال "تئوریزه کردن" یا "عادی کردن" این مساله است./ بی بی سی

0000000000000000000000000000000000000000

طنز تصویری  

مراد فدوی از طنز تصویری در این جُستار،کاریکاتور نیست چرا که کاریکاتورخود دارای شخصیت مستقلی در حوزه ی طنز است و احوط آنست که به آن ،جداگانه پرداخت!. در تبیین این نوع ،یعنی طنز تصویری  از منظر فدوی ،می افزاید که شما ممکن است در روز، به تصویر و یا تصاویری بر بخورید که در دسترس همگان و از آن میان شما باشد ،ولی باز هم ممکن است برای رهگذر،معنای مهمی نداشته و یا، پرسشی را نیز بر نیا نگیزد. همین تصویر اما،چنانچه در تیر رس نگاه طنز پردازان قرار گیرد ، می تواند معنا و مفهومی، سوای آنچه که تصویر اراده می کند، پیدا  و گاه حتا سرنوشت مفهومیِ تصویر نیز، بکلی تغییرکند.فدوی برای ملموس کردن این تئوری،دوسه مستوره را در پی می آورد و خوانندگان محترم ضدانقلاب را به قاصم الجبارین می سپارد:

خداوکیلی شما اگه بارون باشید، کجا میبارید؟

خودرو حمل تخم مرغ بزودی!

*********

نکته

و اما تردیدی نیست که لطیفه و فکاهه و حتا همین جوکهائی که بین هموطنان در فضای مجازی و غیر آن دست بدست می شوند،بقول دوستان در تحلیل نهائی، درساختمان عمومی طنز واقع می شوند؛ اینها عمدتاً  پیام ویژه ای نداشته و در سطح حرکت می کنند و دوام زیادی نیز ندارند .اما گاه برخی بقول عوام upgrade می شوند و از جوک، به طنز سیاسی یا اجتماعی نقل مکان یا ارتقا می یابند. نویسندگان این نوع .یژه ، معمولا ناشناسند. بیکی دو نمونه در اینمورد نگاه می کنیم :

دو نفر با هم بشرح زیر گفتگو می کردند:

- دیروز امام زمان را دیدم!

- راستی؟ کجا؟

- خیابان ناصر خسرو!

- حضرت آنجا چکار می کرد؟

- دنبال دوای ظهور می گشت !

برخی پیامهای  این طتزینه:

*نابسامانی ملک و ملت :

اوضاع چندان خراب شده است که حضرت(عج) پس از 14 قرن غیبت و این پا و آن پا کردن،سرانجام  ناگزیر به ظهورمی شود !

*  بحران دارو و درمان:

معروف بود و لابد هنوز هم هست، که در خیابان ناصر خسرو ، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، اما به یهای کلان، پیدا می شود؛ حضرت چون نامرئی ست ،نیاز به دوای ظهور دارد !؛ پیداست که حضرت موفق به یافتن دوای ظهور نشده وسرو کارش به خیابان ناصر خسرو می افتد!

00000000000000000000000000000000000000

در انواع فرود اضطراری  

از فرود اضطراری حضرت امام(ل) از کُره ی ماه به آن تکه ی نگونبخت ار کُره ی زمین در سال 1357 که بگذریم، فدوی تا بحال می پنداشت که فقط تروریستها قدرت اش را دارند که هواپیماها را بر زمین بنشانند لکن با ملاحظه ی خبری که در پی می آید، نظرش عوض شد :

زن ایرانی آن قدر همسرش را کتک زد که هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.!

 

و در ادامه ی خبر حیرت اثر، که به داستانی کوتاه می ماند! :

خبرآنلاین - به گزارش خبرگزاری فرانسه یک خانم ایرانی که همراه با همسر خود در حال پرواز از قطر به اندونزی بود، در بین راه متوجه شد که همسرش به او خیانت کرده است؛ او آن قدر همسرش را کتک زد که هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد و این زوج را در شهر چنای هند پیاده کرد!

همچنین این خانم در میانه پرواز زمانی که همسرش در خواب بوده با استفاده از اثر انگشت وی قفل گوشی‌اش را باز کرده و متوجه خیانت همسرش می‌شود.وی به قدری از این اتفاق خشمگین شد که شروع به کتک زدن شوهرش کرد و حتی کارمندان کابینه هواپیما نیز نتوانستند وی را آرام کنند و در نهایت خلبان در شهر چنای جنوبی مجبور به فرود اضطراری شد و در ادامه این زن، شوهر و فرزندش از هواپیما خارج شدند.یک مقام امنیتی گفت: این خانواده روز یکشنبه را در فرودگاه چنای گذراند و با یک پرواز باتیک ایر به کوالالامپور فرستاده شدند./بنقل از گویا

باری فدوی هم برای جوری جنس،حاج آقا و گروگان هایش را نیز ذیلاً اضافه می کند  !

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

دعا کردم ز آرامش بیفتی

به عجز و لابه و خواهش بیفتی

به جُرم اذیت مردم، الهی

به دست ِدولت داعش بیفتی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

31 مارچ المفرح سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

*.*.*.*.*

Archives

*.*.*.*.*