Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*November 16, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

یادآوری

پس از گذشت یکسال از زلزله کرمانشاه، برادران قاچاقچی هنوز، آجر روی آجر نگذاشته اند ، باورتان میشود؟..البته نه اینکه هیچ کاری نکرده باشند، به زوار گردن کلفت اربعین اباعبدالله(ع) ،که بی اعتنا از کنار زلزله زدگان می گذشتند، تا آنجا که میشد، خوراندند!

00000000000000000000000000000000000

اعتراف ملیح !  

 فدوی در مرور خبرهای دارالخرافه از قول برادر بی بی سی چنین خواند:

ظریف: پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت است/ بی بی سی

و در ادامه ی خبر اعتراف اثر:

در ایران "خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند" و "آنجاهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می دهند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی در کشور" علیه قوانین ضد پولشویی ایجاد کنند.

و برای جوری جنس نیز افزود:

"فضایی درست کردند کسانی که یک قلم معامله شان ممکن است ۳۰ هزار میلیاد تومان در آن منفعت جا به جا شود. کل بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم تبلیغات و فضاسازی شان می کنند".!

در حاشیه عرض می کند که برادرمحمد(ص) جواد(ع) مسئلتن : !

راستی این فرمایش را اگرملت  می فرمود، چه سرنوشتی شومی پیدا می کرد؟!

بگذریم...در پایان عرض می کند  بی سببی نبود که نمایندگان محترم حکومت در مجلس بیت ، و پس از سینه زنی و اجرای مراسم بلع چلوکباب سلطانی با کوبیده ی اضافه در صحن مجلس بیت، و با قید چندین فوریت و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) در بازدم دستجمعی با  کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم سازمان ملل تهیه ی طوماری، شیهه کشان مخالفت فرمودند:

 

000000000000000000000000000000000000

دیکتاتوری ملیح!  

 

دیکتاتوری هم بعنوان یک نمود و نماد طبقاتی،برای خودش انواعی دارد. ، بله، به عبارت برادران

 

نیم بیت

چه مردی بوَد کز زنی کم بود ؟!

 

باری اشاره ی  فدوی امروز، به نوع ملیح آنست، بله درست خواندید،به نوع ملیح آن! در توضیح بیشتر عرض می کند که فدوی منتظرالظهور پیش از این و به تکرار، پیرامون راهکارهای برادران در برخورد و یا بهتر بگوید،با گلاویز شدن با پدیده هائی که بنوعی به فرهنگ ایرانی مربوط می شود،گفته و نوشته است و لذا خودرا اکنون از تکرار مشروح،یا ورود مبسوط به آن ، بی نیاز می داند.محض یاد آوری به اجمال یا اختصار عرض می کند که حضرات، راهکارهای خود را بر حسب پایداری پدیده ی پیش رو، برمی گزینند ؛یعنی هدف در اینحالت، ترجیحاً حذف،و چنانچه پدیده نیرومند تر از آنان باشد، استحاله یا تغییر شکل و محتوای آنرا در دستور کار قرار می دهند. فدوی بعنوان مستوره، جا انداختن عید غدیر، با پاشنه کش اسلامی با نوروز را مثال می آورد و یا اگر بدشانسی بیاورند و آن پدیده با یکی از عزاداریهای دائمی مؤمنین مصادف شود،میکوشند که آنرا با پسوندی اسلامی، استحاله فرمایند، مثال: یلدای عاشورائی! که ترکیبی به گوهر، مانعة الجمع اند..یا، حافظ مادر مرده بفرموده، به ناگهان  از خواب چندصد ساله می پرد، و غزل مبسوطی در مناقب حضرت رقیه(س) می سراید!..خب این از سابقه به اجمال یا اختصار، و اما تازه ترین مورد را فدوی برای جوری جنس، پیوست و مقدمتاً عرض می کند که از آنجا که فهم مطلبِ ناشی از برادران ،چندان آسان نیست، فدوی بعنوان ذغال خوب، می افزاید که برادران اگر بی مقدمه این آیه را صادر کنند که شهروندان ایران سابق از این پس، افزون بر حقوق مدنی عمومی، حق انتخاب نام برای فرزندان خود را هم ندارند، چندان خوبیت ندارد و یکوقت خدای نخواسته،برا یشان حرف در می آورند ! اینست که یه ترفندی که پیشتر آمد، ملتجی می شوند (یلدای عاشورائی!) نگاه کنید :

 

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال، انتخاب اسامی مانند “محمد کوروش” و “محمد داریوش” برای پسران را مجاز اعلام کرده و گفته که برخی خانواده‌ها این نام‌ها را برای فرزندان خود انتخاب کرده‌اند.! (1)

برادران، البته  زحمت کشیدند !

و در ادامه ی بخشنامه ی حیرت اثر که به همان دیکتاتوری ملیح، که تزریق اش هم  درد چندانی ندارد،ختم می شود آمده است :

 

سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی در انتخاب اسم برای نوزدان وجود دارد؟ گفت: درخصوص اسامی نوزادان لیستی به عنوان اسامی ممنوعه وجود ندارد، بلکه در سایت ثبت احوال لیستی از اسامی که می‌توان از آن‌ها برای نامگذاری استفاده کرد، مشخص شده است و افراد می‌توانند با مراجعه به این لیست اسم برای نوزاد تازه متولد شده انتخاب کنند.!

و در تکمیل و بلکه تحمیل  دیکتاتوری:

 

او با بیان اینکه افراد نمی‌توانند اسامی را که خارج از این لیست است انتخاب کنند، تصریح کرد: در صورتی فردی بخواهد، اسمی خارج از این لیست انتخاب کند، می‌تواند تقاضای خود را مطرح کرده و اسم مورد نظر در کمیته‌ای با عنوان “کمیته نام” بررسی می‌شود./ دماوند

زیاده عرضی نیست

پی نوشت

(1) نظیر دیش و رسیورهائی که مردم شیراز با هول و هراس و مشقت و تحمل هزینه ی گزاف تهیه و داوطلبانه دادند که برادران با تانک از روی آنها رد شوند !

00000000000000000000000000

اسراف   

 

فدویِ منتظر الظهور و مأخوذ به حیا ،عنقریب است که دیگر شدیداً زنجیر پاره کند و بی تعارف و بی خوف اینکه سوسک بشود، بگوید که آخر این چه شامورتی بازی ست که حضرات از صدر تا ذیل ،چه محبوب بیت و چه مغضوب آن، بابت کس یا کسانی که 14 قرن پیش در سرزمینی دیگر ،ودر مناسبات قبیله ای، یکدیگر را شل و پل فرموده اند،عزاداری برپا  و حضار دستچین شده ی گرامی را با پاشنه کش هم که شده، به گریه بیاندازند که معولاً موفق هم نمی شوند! ..باری فقره زیر شب دوم عزاداری در بیت برادر کرباسچی ست که احوط آن بود که این ارزش افزوده را، به نیازمندانی که تولید فرموده اند، بگونه ای بپردازند !

 

 

 

دومین شب مراسم عزاداری در منزل کرباسچی / انصاف

زیاده اشکی نیست ..

000000000000000000000000000000000000000

گزارش تحلیلی    

 

فدوی در مرور خبرهای دارالخُرافه از قول برادرحسن(ع) پلارک خواند :

حرم امام حسین (ع) تا ۴ سال دیگر ۱۴ برابر بزرگ‌تر می‌شود ! / تیتر

و در ادامه ی خبر میمنت اثر آمده است که :

به گزارش ایسنا، حسن پلارک با بیان این‌که فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) تا کنون ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است  !

گزارش البته پیرامون پیشرفت شیمیائی قضیه، بد جوری ساکت است!

و اما فدوی چموش و البته منتظرالظهور، حسب شیوه ی مرضیه عنوان کرد که حاج آقا مسئلتن !:

1- فرستاده ی فدوی که مأمور بوده که طی اگرنه گزارش میدانی، دستکم گزارشی خیابانی، تهیه و ارسال کند،در گزارش خود آورده است که در باب 14 برابر بزرگتر شدن حرم اباعبدالله(ع) به هزینه ی اُمّت خواب آلود ساکن ایران، هیچ درخواستی ، نه از سوی شخص اباعبدالله(ع) ، و نه حتا برادران عراقی، که میخواهند سربه تن برادران ساکن در ایران نباشد،در مورد اصرار به اجرای این پروژه ی زائد و پُرهزینه، تاکنون نیافته است به این یک فقره نگاه کنید:

برای توسعه حرم در کربلا به‌دلیل بالا بودن سطح آب زیر بستر شهر، با روش مهندسی پیشرفته‌ای به خشک کردن زمین حرم تا عمق حدود ۱۵ متر اقدام و سپس گودبرداری کردیم !/همانجا

2- بقول سوئدی ها، : هر چیز بجای خویش نیکوست !یعنی، چه معنی دارد که عتبات عالیات( ع- س- ص- عج) در " کربو بلا!" مستقر، لکن " ستاد باز سازی " آن ، در ایران سابق و به هزینه ی ملت پاپتی باشد ؟!

 

3- بر این اساس، هیچ استبعادی ندارد که منظورمؤمنین ساکن ایران از این اقدام حیرت انگیز،احداث یک فقره زمین فوتبال در حرم معظم له(ع) بوده باشد لکن گزارش فرستاده ی فدوی در اینمورد نیز مثبت نیست و افزوده است که بر پایه ی احادیث شدیداً معتبر، درست است که اباعبدالله(ع) ، کاپیتان تیم فوتبال صدر اسلام عزیز بوده است، لکن آن بزرگواران، بجای توپ، با هسته ی خرما بازی میفرموده اند که برای آن نیز، یک فضای یک متر در یک متر، کفایت می کند.  

زیاده گزارشی نیست

 

00000000000000000000000000000000000

 

مسئلتن !       

فدوی ز تعارف کم کرده و مستقیماً بر مبلغ می افزاید :

1- دوستان آیا در 40 سال گذشته ، موردی را سراغ دارند که درآن برادران بدرستی به  نقض حقوق بشر در ایران سابق متهم شده باشند و بجای بررسی چرائی های آن ، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل را به ضدیت با ایران( و نه حضرات آیات) متهم نکرده باشند؟! اینهم یک مستوره ی منگوله دار، صرف نظر از دو فقره جوک نیرومندی که در آن مستتر است !:

محمد(ص)جواد(ع)  لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران !، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی "بزرگ‌ترین دمکراسی غربی آسیا است"،!  به شدت به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران، حمله کرد و او را "بلندگوی غرب صهیونی" علیه ایران خواند/ دویچه وله .

2- دوستان آیا در 40 سال گذشته ، موردی را سراغ دارند که در آن قزلباشان آدمخواربیت، در مبارزه ی صمیمانه با مردم شل و پل ، آنان را مضروب و مقتول کرده و محکوم و مجازات شده باشند.؟ باری  خوانندگان محترم ضدانقلاب، لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و به صحنه ی کتک خوردن وحشیانه ی یک دختر ایرانی ، بابت روسری خفت بار تحمیلی توسط  عمله ی نر و مادّ ه ی بیت نگاه و فدوی را خبر فرمایید که آیا عمله ی قوه ی باه ( غذائیه- م) ، در صحنه ی دردناکی که در کلیپ زیر آفریده اند، همان را می بینند که مردم ایران و جهان دیده اند؟ در اینصورت چگونه است که شکایت این دختر مظلوم و مضروب، حسب شیوه مرضیه، ملاخور می شود؟ (1) ممنون، اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

 

پی نوشت

 

(1) ایران اینترنشنال - دستگاه قضایی ایران شکایت دختر دانشجویی را که از ماموران گشت ارشاد کتک خورده بود، رد کرده است.

محمد (ص)حسین (ع)آقاسی، وکیل شاکی در صفحه تویترش نوشت:‌ «دادسراى سازمان قضائي نيروهای مسلح شكايتم راكه به وكالت از يك دانشجو عليه دومامور گشت ارشاد به علت ضرب‌وشتم او اقامه كرده بودم، ردكرد. قرار منع پيگرد به علت فقد دليل صادر گرديده درحاليكه نمايش فيلم آن در تقريبا همه رسانه‌ها و فضاى مجازی مايه بهت همگان حتی مقامات عاليرتبه كشورمان شده بود.» / گویا

0000000000000000000000000000000000000

نبش قبر   

 

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، بنقل از برادر محمد(ص)اسلامی استاندار مازندران ملتفت شد که :

بارندگی نسبت به دوره تناوبی یعنی ۱۵۰ سال قبل قابل مقایسه نبوده و حجم آب خیلی بالا بوده است. / عصر ایران

باری از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان که فدوی چموش، بیاد آن شیرینکاری خنده دار اخیر برادران افتاد که در آن ، حضرات ماموتها ، به قراردادی که  ایران آن روزگار ،یعنی چند دهه ی پیش با مثلث شاه خائن ،استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل امضاء کرده اند، ملتجی شده اند ! (1)

زیاده عرضی نیست

پی نوشت

(1)در این عهدنامه دو کشور متعهد شده اند از اقدامات تبعیض‌آمیز علیه منافع یکدیگر خودداری کنند. ایران، شکایتی را علیه آمریکا به دیوان دادگستری بین المللی (لاهه) برده است. شاکی پرونده می گوید ایالات متحده آمریکا حق ندارد تحریم های یکجانبه اقتصادی علیه ایران اعمال کند. تهران در شکایت خود به عهدنامه مودت ایران و آمریکا اشاره می کند که در سال 1955 (سوم مرداد 1334) بین دو کشور امضا شده است./ تابناک

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

4 طنز تصویری

-----------------------------------------

آب و هواي فارس عجب سفله پرور است کو همرهي که خيمه از اين خاک برکنم/حافظ شیراز- طبخ آش 84 تنی بمناسبت سالروز رحلات پیامبر اکرم(ص)در پارک خلد برین شیراز

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

13 نوامبرالمعرق  سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*November 8, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

ایراد ناوارد

فدوی در مرور خبرهای امروز به تیتر زیر رسید :

حجاب کامل نفیسه کوهنورد مجری بی بی سی در کربلا خبرساز شد /خبر نامه گویا

 

و در ادامه ی خبر میمنت اثر:

نفیسه کوهنورد، خبرنگار تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی، اخیرا برای تهیه گزارش از راهپیمایی اربعین به کربلا رفته بود !.او با حجاب کامل در این مراسم حاضر شد.

فدوی هر کار می کند،حتا یه اهتمام پاشنه کش، در نمی یابد که چرا " حجاب کامل" آن ضعیفه ی سجادیه،خبرساز شده است؟!

آخر فدویِ ناقابل پیشمرگتان شود، وقتی که نسب  sister Elizabeth به امام حسن مجتبا (ع) و از آنجا با یک میانبُر، به پیامبر گرامی(ص) میرسد(1) و نیز، علیا حضرت پس از استعمال کاندم بدست مبارک (2)،  با استماع آیاتی چند از کلام الله مجید، ترو تازه میشود،(3) آن مجری دون پایه که خود را بفرموده، شدیداً هم  قنداق کرده است، چه تقصیری می تواند داشته باشد؟!

...

Sister   با عیال محجبه اردوغان

زیاده عرضی نیست ..

7 نوامبر 018

پی نوشت

(1). به گزارش شفقنا – نشریه تایمز در خبری عجیب و غریب به نقل از یک نشریه مراکشی مدعی شد که ملکه الیزابت احتمالا از نوادگان رسول گرامی اسلام (ص) است.این نشریه که سندی برای طرح این ادعای عجیب و غریب خود ارائه نکرده سلسله این شجره را با شمارش ۴۰ نسل، از طریق برخی پادشاهان اسپانیا به حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سپس به رسول گرامی اسلام (ص) ربط داده است./تابناک

(2) و (3) :  عصر ایران-  ملکه انگلیس با حضور در یک مسجد در ترکیه به تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم گوش فرا داد. برپایه اين گزارش ملكه الیزابت قبل از شروع قرائت قرآن به دستان خود دستكش كشيد که اين موضوع توجه حاضران را به خود جلب کرد.

000000000000000000000000000000000000000000000000

 

از بدشانسی های برادران !                               مکتوبات 9 نوامبر 018  

 

گرچه دوستان گرامی شیرازی، اغلب به مزاح البته، خوشباش معرفی می شوند، لکن در عین حال،فدوی را گاه شدیداً بقول عوام سورپرایز می کنند. فدوی برای دستگرمی ،از اینجا آغاز می کند که حکومت امیر مبارزالدین محمد فعلی(ص)،در یک هجمه ی خداپسندانه، دیش و رسیورهائی که مردم برای گریز از برنامه های خداپسندانه ی صدا و سیما، وبا هول و هراس و نیز هزینه گزاف تهیه کرده بودند، داوطلبانه!  به قزلباشان مسلح بیت، تحویل دادند !

 

فدوی برای تغییر ذائقه، ابیاتی از آن غزل مشهور عالیجناب حافظ را، بقول عوام up to date کرد:

بیت

من و "تحویل رسیور"،چه حکایت باشد ؟

غالباً اینقدرم عقل و کفایت باشد !

و نیزدر پیوند با این سند مصور منگوله دار :

اگر آن تانک شیرازی به دست آرد دل ما را

به زیر چرخ سنگین اش گذارم من سر و پارا!

ندارد گرچه خالی بر سر و پایش ولیکن من

به عرّ و تیز رنگین اش، ببخشم بیت آقا را !

خیابان را ببین سرشارازدیش و رسیورهاست

چه جای رفتن است ایدوست، گلگشت مصلا را؟

شکوه مؤمنین را بین که با تولید استکبار

چگونه می َکنَد از جای خود،کوه مقوّا را !

کسی هم درجهان مشکل اگردارد ملالی نیست

بگوید تا کند حل، دولت ما آن معما را !

بنازم من به این تد بیر روزافزون که فرموده

ادب مستکبران،در رأس آن مستر اوباما را ! (2)

طرفه اینکه بگزارش دویچه وله: " عده زیادی از مردم شیراز برای تماشای صحنه رد شدن تانک از روی آنتن‌های ماهواره‌ای در خیابان هم‌جوار حرم علاءالدین حسین(ع)! جمع شده بودند . عده‌ای از مسئولان استان فارس و شهر شیراز نیز در این مراسم حضور داشتند " (1)...که فدوی در حاشیه،قبح آنرا از تماشای اعدام،که از تفریحات سالم جامعه ی شکوهمند اسلامی ست، کمتر نمی داند – خب این از سابقه ...و اما اخیراً :

سوتی شهرداری شیراز: نصب بیلبورد سربازان اسراییل به جای رزمندگان دفاع مقدس!/گویا- تیبر

همانگونه که در تصویر زیرین ملاحظه می شود،برادران پس از اینکه دو میلیونی شان افتاد (دوزاری سابق- م) ، بیلبورد را با حذف سرباز چهارم  بجرم زن بودن، پائین کشیده اند! و تازه ترین شیرینکاری شهرداری شیراز در پیوند با ۱۳آیان، سال‌روز اشغال سفارت آمریکا، که در آن به‌جای down with USA به‌معنای مرگ بر آمریکا، عبارت dawn with USA آمده ،که به‌ سپیده‌ دم یا طلوع با آمریکا معنا می شود !

جداً که بقول دوستان : شیراز و بنرهای بی‌مثال‌اش !

4 نوامبر 018

 

پی نوشت

(1) ادامه ی خبر: در این عملیات ۸۰۰ دستگاه تجهیزات ماهواره‌ای جمع‌آوری شده از شهر شیراز با تانک و غلتک نابود شد. گفته شد که سپاه فجر استان فارس این "مراسم" را در راستای اقدامات خود برای تحویل داوطلبانه تجهیزات ماهواره‌ای توسط مردم شیراز برگزار کرده است . ! / همانجا

(2) مشروح را در پست October 7th, 2013 هزل داتکام یا سکورالیزم نو زیر عنوان "اندر حکایت جنگ نرم و اسلحه ی سخت ! "  بخوانید

000000000000000000000000000000000

 

اهانت        مکتوبات 9 نوامبر 018   

 

... بقول عوام that’s it!  , یعنی فدویِ منتطرالظهور، این فقره را دیگرعمراً زیر بار نمی رود. به خبری که در پی می آید نگاه کنید تا به  دلیل خشم او برسید:

 

"یگان حفاظت آستان قدس رضوی" تأسیس می‌شود. !/ دویچه وله- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر :

ابراهیم رئیسی از تأسیس "یگان حفاظت آستان قدس رضوی" خبر داد. علی اکبر افراسیابی در مقام فرمانده این یگان منصوب و معارفه شد. متولی آستان قدس رضوی در مورد دلیل تأسیس این یگان گفت که این مکان همواره "هدف دشمنان" است.

بعرض فدوی رسیدید؟ ..این توهین آشکار به آقا امام رضا(ع) ست و معنا و پیام اش این است که معظم له(ع) ، با آنهمه  یال و کوپال ، کرامات و معجزات اش، از حفظ خود معاذالله، عاجز است! این درد را دیگر فدویِ منتطرالظهور، کجای دل صاحب مرده اش بگذارد ، هان؟!

1 اکتبر 018

0000000000000000000000000000000000000000000

سوء پیشینه    مکتوبات 9 نوامبر 018   

فدوی درمرورخبرهای امروز،به یادداشت یکی ازمؤمنین در کیهان دارالخرافه  به این شرح برخورد که :

در قتل خاشقجی موضوعی که حائز اهمیت است شیوه قتل است که شبیه به جنایت داعش می‌باشد، در مورد اقدامات وحشیانه اخیر رژیم آل‌سعود می‌توان چهره داعش را در رفتار این رژیم مشاهده کرد.!

در پاسخ عرض می کند که والله برادرمؤمن بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..بین خودمان باشد،ضدانقلاب نشنود، ما خودمان پاکنویس داعش ، و در امر سر به نیست و مُثله کردن مخالفان و منتقدان ، دارای نعلین مشکی (کمربند مشکی سابق- م) بوده ایم اینهم سند مصور و منگوله دارش:

فدوی برای جوری جنس می افزاید که  ما در این عرصه با کارنامه ای درخشان در "شیوه قتل" و داشتن مدارک معتبری چون : شاپوربختیار- فریدون فرخزاد و فروهرها و ....حرف آخر را میزنیم ؛بقول عوام

What are you talking about ?! برادر شهروند؟

3 نوامبر 018

 

0000000000000000000000000000000000000

 

عمر اگر خوش گذرد، زندگی خضر کم است! (1)     مکتوبات 9 نوامبر 018

حضرات به فراست دریافته اند که بهمین سادگی می شود چهل سالی بطورعلی الحساب، به ملت ورجاوند مسلط شد و جبارانه بر آنان حکومت کرد؛ در غیر اینصورت و در غیاب ملت، هرگزاحکام زیرشرف صدور نمی یافت !.....

احکام صادر شده برای دراویش گنابادی: بیش از هزار سال زندان و شش‌هزار ضربه شلاق / کیهان لندن (2)

زیاده عمری نیست ..

3 نوامبر 018

پی نوشت

(1) رضی الدین آرتیمانی

داند آنکس که ز دیدار تو بر خوردار است

که خرابات و حرم غیر در و دیوار است

عمر اگر خوش گذرد زندگی خضر کم است

ور به تلخی گذرد نیم نفس بسیار است

(2) ادامه ی خبر:

382  نفر از دراویش گنابادی از بهمن سال گذشته تا کنون دستگیر و تعدادی از آنها محاکمه شده‌اند. - 11 زن درویش در جریان معروف به «گلستان هفتم» بازداشت و نهایتاً به زندان قرچک ورامین منتقل شدند. - از وضعیت و جزئیات پرونده 180 درویش گنابادی اطلاعی در دست نیست.

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

7نوامبرالمکرم  سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

 

.*.*.*.*.*November 2, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

تبعیض آخوندی   

فدوی تاکنون می پنداشت که آخوند ، آخوند است؛ لکن انگار چنین نیست و برخی ،آخوند تراند !این معنا را فدوی از مراسلات زیر دریافت :

در پی انتشار تصاویری از حضرت آیت الله شبیری زنجانی با رئیس دولت اصلاحات، آیت الله موسوی خویینی ها و عبدالله نوری در فضای مجازی؛ آیت الله محمد یزدی طی نامه ای خطاب به این مرجع تقلید شیعیان خواستار «رعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاکم» شد.

همانگونه که ملاحظه می کنید، طرفین درگیر،همگی آخونداند و ُمخل حیات ! ، لکن پنداری آیت الله محمد(ص) یزدی آخوند تر است!

khat_102718.jpg

00000000000000000000000

پرسش بیجا    

فدوی نمی داند که چرا برادران، از چیزی که نباید عمراً حیرت کنند، حیرت می کنند؛ به این مستوره نگاه کنید:

صحبت‌های صریح رحیم پور ازغدی درمسیر نجف به کربلا: "چرا ارزش پولِ عراق جنگ زده ۱۲ برابر ماست؟!/تلگرام

پاسخ بسیار ساده است؛ همانگونه که بدرستی عنوان کرده اید، عراق کشوری ست جنگ زده، که علاج دارد، لکن ایران سابق، کشوری ست آخوند زده، که لاعلاج است! اینهم آخر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر رحیم پورازغدی  ؟!

00000000000000000000000000000000000         

برگی از کارنامه سیاه   

             

C:\Users\leyla\Desktop\عکسهائی از فیسبوک\در سوگ فقدان فرشید هکی.jpg

 

نیینى باغبان چون گل بکارد چه مایه غم خورد، تا گل برآرد ؟

پس :

باش تا صبح " ذلت ات" بدمد !...

00000000000000000000000000000000000

طرز تهیه ی ترشی آلت !  

فدوی مقدمتاً و برای دستگرمی عرض می کند که درآلت ،  ایهام شگفت انگیزی نهفته است! یعنی، افزون بر معنای مألوف(آلت تناسلی- م)، درغرب کشور سابق، بمعنای فلفل ، بویژه از نوع تند و تیزش نیز هست ! . باری فدوی دندان(که هنوز دارد)، روی جگر(که هنوز نفروخته است) گذاشته و داشت به برنامه ی تلویزیونی بسیار سودمندی نگاه می کرد که درآن حجت الاسلامی، راهکار اسلامی کنترل شهوت اسباب و اثاثیه ی جوانان را( آلت تناسلی- م) توضیح میداد.فدوی البته بخیل نیست  و می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز لذت اش را، بقول عوام at no additional charge ببرند ؛ لکن در پایان می افزاید که این راهکار مکتبی، به اصطلاح دوگانه سوز است ! یعنی، هم بر کنترل اسباب و اثاثیه ی دختران و پسران دلالت دارد، و هم به طرز تهیه ی ترشی آلت !...

فدوی در حاشیه،  قاصم الجبارین را شدیداً شاکر است که شرع انور کوتاه آمده و بجای سرکه، اسید تجویز نفرموده است!...، اینهم سند مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=Imuaq08-fjw

توصیه آخوند:  شستن آلت جنسی دختر و پسر با سرکه !

زیاده نسخه ای نیست...

000000000000000000000000000000000000000000000000

مبادله                   

تا آنجا که فدویِ منتظرالظهور بیاد می آورد، برادران قرار بود که نفت را سر سفره ی مردم بیاورند(1) لکن پنداری دیگر پشیمان شده اند و بنا دارند بجای نفت ، نوشابه بدهند! ....

فدوی قاصم الجبارين را شدیداً گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) را علاوه، و اگر بازهم باورتان نمی شود، پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلب فوق ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود ِجنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش :

فدوی قاصم الجبارين را شدیداً گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) را علاوه، و اگر بازهم باورتان نمی شود، پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که مطلب فوق ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود ِجنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش :

کارگران این کارخانه به جای دستمزد، «نوشابه» می‌گیرند! / خبر آنلاین

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان در پایان، اظهار داشت: تیم اقتصادی ریاست فعلی بنیاد ضعیف است. باتوجه به کاهش سرمایه در گردش شرکت، مشکلاتی نظیر معوقات مزدی برای کارگران پیش می‌آید. به‌علاوه، مدتی است وضع به صورتی درآمده که کارگرانی که بازنشسته می‌شوند به‌جای سنواتشان، معادل آن نوشابه دریافت می‌کنند !..

مرور تتمه ی خبراما حاکی ست که انگیزه ی دولت تدبیر و امید در این حرکت، تولید اشتغال نیز بوده است :

......تا در سطح شهر بفروشند.! 

و نیز: بسیاری از بازنشستگان این شرکت برای کسب درآمد -به‌جای سنواتی که به آنها داده نشده- مجبورند با ماشین در شهر دور بزنند تا نوشابه‌شان را بفروشند.!

زیاده نفتی نیست ...

پی نوشت

(1) به گزارش «فردا»، تنها بعد از مدت کمی که از انتخاب دکتر احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران گذشت، سعیدلو وزیر پیشنهادی احمدی نژاد برای وزارت نفت در جلسه رای اعتماد خود در تفسیر این شعار با تاکید بر اینکه پول نفت را بر سر سفره مردم مي‌بريم شعار رئیس جمهور و کارآمد است گفته بود: اين شعار رئيس جمهور محبوب و كارآمد و همچنين خواست ملت است

0000000000000000000000000000000000000000000

راستی آزمائی !   

یکی از برادران پس از دورخیزی مبسوط ،چنین فرموده است :

حسین(ع) ذوالفقاری معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور: چیزی به نام کولبر نداریم !/ دنیای اقتصاد

 گفتن ندارد که بیگمان حق با ایشان است و تصاویری که در پی می آیند را شما نمی بینید، تخیل می کنید!  

نتیجه تصویری برای کولبران تصاویر

نتیجه تصویری برای کولبران تصاویر

F:\Pedar Draft\TTT 149\149 kugbar 1.jpeg

نتیجه تصویری برای کولبران تصاویر

000000000000000000000000000000000000000000000

3 طنز تصویری

C:\Users\leyla\Desktop\چنان قحط سالی شد انر دمشق.jpg

C:\Users\leyla\Desktop\دو رکعت نماز ذلت.jpg

C:\Users\leyla\Desktop\خستگی مجسمه آزادی - Copy.jpg

http://www.hazl.com/archive/2016/4_apr016/042016%20Tanz/apr2016_clip_image031.jpg

9590---0914 : با کشته شدن خاشقجی منتقد عربستانی توسط آل‌سعود آمریکایی‌ها با گرفتن رشوه سکوت اختیار کردند آیا اگر این حادثه در ایران اتفاق می‌افتاد سازمان‌های حقوق بشر مثل الان سکوت می‌کردند؟

فدوی از بجریان انداختن عریضه ی شما مضایقه ای ندارد لکن پیش از آن،،تا ضدانقلاب بیهوش است عرض می کند که پاسخ پرسش شما مثبت است،یعنی برادرخاشقجی که فقط یکنفر بود، لکن در جریان قتلهای زنجیره ای درون و برونمرز در ایران اسلامی ،شماری از شهروندان سر به نیست شدند و آب هم از آب تکان نخورد، برادر 9590---0914 !

---------------------

2071---0917  : نماینده شیراز به جای کمک به دولت در زمینه تصویب طرح و لوایح در مورد رفع تنگناها برای تحقق خانه‌دار شدن مردم، پیاده شدن اقتصاد مقاومتی، کاهش بیکاری جوانان به ویژه جوانان تحصیل کرده، وقت مجلس را گرفته و سنگ کوروش را به سینه می‌زند! نگران کوروش نباشید دیگران هم قبل از شما زیاد سنگ او را به سینه زده و می‌زنند!

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....حال که ضدانقلاب خوابست عرض می کند که برادران هر چه سنگ  بی ارزش ! که بوده در بازارهای خاج پرستان، فروخته اند، بقول عوام what are you talking about ?!   برادر2071---0917 ؟!

---------------------------------------

عبدی : مراسم راهپیمایی اربعین بزرگ‌ترین تجمع انسانی در دنیا است، برای باشکوه‌تر شدن این مراسم دولت باید شرایطی را فراهم آورد که عاشقان حضور در راهپیمایی اربعین هزینه کمتری را پرداخت کنند.

فدوی:مراتب  در اوقات شرعی و پس از سینه زنی و اجرای مراسم بلع چلوکباب سلطانی با کوبیده ی اضافه در صحن مجلس بیت، و با قید چندین فوریت بعرض نمایندگان محترم حکومت در مجلس  رسید؛ ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) در بازدم دستجمعی فرمودند: اسسسسب !.. فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب "به تکرارِ"س"  ضمیمه ی آروغ است ! و مخفف آن زبانزد است که می گوید : اسب حیوان نجیبی ست !.فدوی مجدداً پاسخ مراتب فوق را جویا شد؛ این بار دستجمعی فرمودند: از آنجا که از نظر ارز در مضیقه  هستیم، طول خدمت شان میدهیم، برادر عبدی!

----------------------

2805---0916  : بیمه خودرو یک میلیون و 400 هزار تومان، تعویض روغن 156 هزار تومان و قیمت دو عدد لاستیک خودرو 610 هزار تومان شده است. خوشحال هستیم که آقای رئیس جمهور هر روز برای تسکین دل مردم این قیمت‌ها را فقط رصد می‌کنند!

فدوی : بر این پایه، احوط آنست که پیاده گز کنید، برادر !2805---0916

---------------------------------

جمعی از خیاطان قرچک ورامین : در قرچک ورامین 80 درصد دوزندگان صندلی خودرو و 70 درصد شلواردوزها تعطیل‌اند و تنها بخشی شاغل در تولید مانتو فعالند.

فدوی : لکن احوط آنست که اگر آن مانتو ها هم جلو بازاند، تعطیل باید گردد !

------------------------------

1003---0912  : چرا در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از ورود دختران با مانتوهای جلوی باز (بدون دکمه) ممانعت به‌عمل نمی‌آید؟! محل کسب علم و دانش با خودنمایی‌های غیراخلاقی و غیرشرعی چه تناسبی دارد؟!

فدوی: مراتب در فاصله ی دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین که تازه از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و نیز بازی با انگشت بیست و یکم مبارک،فارغ شده بودند، رسید.. بعدالتحیه و السلام ،و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند: احوط آنست که نسوان مانتو جلو باز را بر عکس بپوشند، یعنی قسمت باز مانتو به پشت شان بیفتد که مؤمنین خیال کنند که نسوان دارند میروند ، برادر 1003---0912  

---------------------

9915---0914 : امروز مسئله اربعین و کربلا حقیقتا بزرگترین و آشکارترین نشانه خدا و رحمت و قدرت اوست.

فدوی :   بقول عوام  what about  قحط و غلای ناشی از آن، برادر 9915---0914؟

-------------------------------------

بازنشسته 2805---0916 : به رئیس برنامه و بودجه بنویسید که مشکل 20 میلیون نفر با این تورم بالای 30 درصد و گرانی‌ها با 600 هزار تومان حل نمی‌شود تدبیر دیگری برای افزایش حقوق‌ها و... نماید. ای کاش انگشتم قطع می‌شد و در مرحله دوم به این دولت رأی نمی‌دادم! حتماً قبل از عید مجدداً تورم برای افزایش حقوق‌ها تک‌رقمی می‌شود!

فدوی : بقول عوام your choice! لکن برای قطع انگشت،احوط آنست که یک سرقت مختصر بفرمایید برادر بازنشین !

-------------------------------

5364---0912 و 8455---0912 : مسئولان دولتی! چه کسی یا کسانی باید جلوی قیمت‌های افسارگسیخته را بگیرند؟! مگر می‌شود با فضاسازی کشور را اداره کرد؟ لطفا بیش از این ملت را سر کار نگذارید!

فدوی :مراتب با قید 72 فوریت،  بمنظور اطلاع و اقدام لازم، در اوقات شرعی به مسؤلان مؤمن و معتقد ، که نسب شان با 5 واسطه به  آل ساندیس سلام الله علیهم اجمعین می رسد،ابلاغ شد؛ بعدالتحیه والسلام قدری متغیر شده در پاسخ فرمودند که در باب مهار قیمتها،مبالغ هنگفتی افسار به برادران مؤمن و معتقد چینی سفارش داده ایم که عنقریب می رسد. و در پایان افزودند که "سرکار گذاشتن ملت " نیز به انگیره ی تولید اشتغال صورت گرفته است. خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور در انظار عمله ی بیت ،سنگ روی یخ کردید،برادر5364---0912 و 8455---0912 !

-------------------------

صارمی- دورود  : در حالی که کارخانه سیمان دورود از سه کارگاه تولیدی خود و از سه هزار کارگر به حدود صد کارگر رسیده و از سه هزار تن تولید به هزار تن رسیده است جناب وزیر صنعت کارگاه شماره 4 را کلنگ زنی می‌کند؟!

فدوی : مراتب با قید چندین فوریت و در شرایطی که بعلت  ابتلا به لرزش قهرمانانه،بحال ترّقص در آمده بودند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،در پاسخ همینطور که قهوه ی قجرخاج پرستان(جام زهر- م)را مزمزه  می کردند فرمودند شما دیگر چرا برادر فدوی؟ همه چیز را که نمی شود گفت؛ فی المثل این کلنگه هائی که محمود آقا و حسن آقا از کشور دوست و برادر چین وبال مان کرده اند، یکجوری باید مصرف شود، نه ... خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را در انظار عمله ی بیت ،اینطور سنگ روی یخ کردید،برادر صارمی!

000000000000000000000000000000000

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

Image may contain: 1 person, text

000000000000000000000000000

در حکومت مستضعفان اتفاق افتاد: 

تصویری جالب از دورهمی اُپتیماسواران در یکی از اتوبانهای تهران

http://tik.ir/files/fa/news/1397/7/16/106162_860.jpeg

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

30 اکتبرالمکرم  سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود


*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*