Political Satire

طنز سیاسی

Like us on Facebook

.*.*.*.*.*October 26, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

مهمان نوازی فرنگی   

فدوی مقدمتاً و برای دستگرمی عرض می کند که :

بیت

جائی که من نشینم، بی کارَکی نباشم

یا خطکی نویسم، یا بیتکی تراشم !

باری در توضیح بیشتر می افزاید که فدوی گاه درگفتگو با دوستان چیزکی می گفت که اگر نه موجد خشم،دستکم موجب حیرت آنان می شد !. عرض فدوی این بود و هست که اگر روزی از سوی نیروهای راست ِجامعه ی میزبان ، شدیداً مورد اهانت و حتا ضرب و شتم قرار گیرد، ضارب یا ضاربین را ابداً مقصر نمی داند بلکه مراتب را،البته پس از التیام جراحات وارده ، به حساب بدهکارعناصری منظورمی کند ،که زمینه ی این هتک حُرمت را فراهم فرموده اند ؛ بهمین سادگی !..فدوی اما از سوئی ، شادمانیِ دردناکی نیز دارد و آن اینست که حس تنفرِ مردم ایران سابق از حاکمان بی آزرم خود ،سرانجام عبور و به جهان  آزاد سرایت کرده است. حالا حکایت سناتوری از حزبی راست آمریکاست که در رسانه ای راست تر، طی طنزی(هجو- م )، از ایرانی بودن، بنوعی  اعلام برائت و بلکه ابراز انزجار فرموده است . ماجرا که عواقب اش دامن طرف که سناتور جمهوریخواه "لیندسی گراهام" باشد را گرفته است ،علیرغم تلاش گردانندگان برای رفع و رجوع آن، نه تنها بجائی نرسیده ، بلکه واکنش برخی ایرانیان کلیدی و سرشناس و نیز شهروندان ایرانی دیگر را نیز،در پی داشته بوجه زیر در پی داشته است...

موضوع

بحث شوخی و جدی سر آزمایش" دی.‌ان.‌ای بود که سناتور گراهام از کارولینای جنوبی  گفت: اگر جواب آزمایشش دربیاید که ریشه و تبارش به ایران می‌رسد، وحشتناک خواهد بود/ رادیو فردا.!

ماله کشی ! : مجری برنامه به سرعت گفت، «یک ملت بزرگ، اما با رهبران بد» و آقای گراهام تکرار کرد: «رهبران بد». !

و اما واکنش بجای برخی هموطنان ساکن آمریکا: بقول عوام Lady is first

خواهرکریستین امانپور

«شما هر فکری می‌توانید درباره حکومت [ایران] بکنید، اما لازم نیست تصویری سیاه از همه مردم ارائه دهید. در واقع، فقط کافی‌ست که نگاهی به اطراف بیندازید تا ایرانی- آمریکایی‌هایی را ببینید که عرصه‌های اساسی در زندگی و اقتصاد آمریکا را پیش می‌برند از "سیلیکون ولی" گرفته تا "وال استریت"، از علم و جراحی گرفته تا معماری مهندسی، از هنر و فرهنگ گرفته تا بله، حتی رسانه». .

امید کردستانی، رئیس اجرایی توئیتر، در توئیتی سناتور گراهام را خطاب قرار داد و نوشت تازه «باید خیلی هم خوش‌شانس باشید. لطفا سعی کنید از این به بعد حافظ این بهترین ارزش‌های ملت بزرگ ما و اصول آن باشید و دیگر هیچ وقت حرف این آدم‌های تفرقه‌انداز و ساده اندیش را تقلید نکنید. لازم است که عذرخواهی کنید».

Omid Kordestani @omidkordestani

Senator @LindseyGrahamSC you should be so lucky. Please start upholding the best values of our great nation and its institutions, and stop mimicking the divisive and simple-minded voices! An apology is in order.

فیروز نادری، از مدیران سابق ناسا، به لیندسی گراهام تندتر از پاسخ امید کردستانی بود. وی در توئیتر نوشت: «خیلی از ایرانی - آمریکایی‌های قدرشناس بیشتر از تو آدم بی‌سواد و نژادپرست دین خودشان را به ایالات متحده ادا کرده‌اند».

Firouz M. Naderi @Firouz_Naderi

Lindsey Graham talking about taking a DNA test on Fox News said "I'll probably be Iranian. That'd be like terrible." ………There are many grateful Iranian-Americans who have

باری همانگونه که در آغاز مقال گفته آمد، فدوی این فقره را نیز به فهرست پُر شمار پیشین لحاظ ، و عواقب آنرا بحساب بدهکار غاصبان گرامی،حضرات آیات عظام و حجج اسلام ،توابع سببی و نسبی آنان،ضاعف االله اموالهم اجمعین، که همه چیزشان در این چهل ساله، از پوشش بگیرید تا حرکات و سکنات و عملکردشان همه جا، موجب سرافکندگی و شرمساری ملت شل و پل بوده است، منظور می کند؛ خوانندگان محترم ضدانقلاب، خود دانند...

زیاده "ارزی" نیست ...

0000000000000000000000000000000000000

از جلوه های مردمسالاری دینی!

واقعیت واقعاً موجود اینست که تنفرملت، البته بی علت !،(1) از حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین ،و توابع سببی و نسبی آنان کثرالله امثالهم، که ولینعمتان مردم هستند،موجب شده است که آنچه را که از حضرات در این چهل ساله آموخته اند، به زبان نیاورند !. نمونه اگر خواسته باشید فراوان است ؛ تورقی کوتاه در جراید شریفه ی دارالخرُافه،شمار قابل اعتنائی از آنها  را بدست می دهد، نمونه ی دم دست اما اگر خواسته باشید، فهرست وار و بشرح زیر عرض می کند:

1- شما پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی، آیا میدانستید که صفی را  که عجالتاً چهل سالی ست که در آن به سر می برید ، چیست ؟ خب این یکی!

2- با بحران گوجه فرنگی چطور؟ آشنا بودید؟. و.یا از آن پیچیده تر رب گوجه؟ که سر از اداره ی سانسور وزارت ارشاد هم درآورده است،...اینهم سند منگوله دارش:

ایران بریفینگ / در روزهای گذشته «گوجه» افزایش قیمت سرسام‌آوری داشته در حدی که بخش عمده جامعه از خرید آن ناتوان هستند! محصولی تمام ایرانی که هیچ ارتباطی هم به دلار و تحریم ندارد نایاب شده و برابر باخبری که به دستمان رسیده شب گذشته چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ «معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد» با ارسال فکس به مطبوعات کشور برابر با دستور شورای عالی امنیت ملی مطبوعات را از پرداختن به «گرانی گوجه» معذور دانسته.!

فدوی برای جوری جنس، یکی دو سند مصور منگوله دار را هم ، فی سبیل الله پیوست می کند تا رستگار شود !:

و اما تیر خلاص این مختصر(حُسن ختام سابق- م)، آشنائی با یکی از موارد استعمال کارت ملی ست و آن عبارت از "گوشت قسطی "ست! مثل اینست که شما در کشوری پاسپورت تان را برا خرید گوشت نسیه گرو بگذارید! ؛ باری  فدوی قاصم الجبارين را شدیداً  گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری ادامه الله علوّه را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که خبر فوق ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود ِجنس است؛اصلاً اینهم سند مصوّر منگوله دارش:

گوشت نسیه‌ای با کارت ملی ! / تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

برخی قصابی‌ها هم می‌گویند گرانی‌های حاکم بر بازار مردم را به سمت و سوی خریدهای اقساطی کشانده است. برخی فروشندگان برای فروش گوشت اقساطی کارت ملی یا کارت یارانه مشتریان را می‌گیرند تا سرِ ماه با آنها تسویه کنند. برخی دیگر هم برای فروش اقساطی گوشت به مشتریان‌شان از آنها چک می‌گیرند. البته محمد که یکی از قصابان جنوب شهر است، توضیح می‌دهد: «غذاخوری‌ها بیشتر گوشت اقساطی می‌خرند و بعضی از مردم که چند کیلوگرم گوشت خریداری می‌کنند، در چندین نوبت پول گوشت را پرداخت می‌کنند.» / ایسنا

حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین آیا، دیگر چه کنند که خوانندگان محترم ضدانقلاب، راضی باشند؟!

زیاده "ارزی" نیست ..

پی نوشت

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست،استفاده کند ؛بقول عوام ok ؟!

(2) لطفاً دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) گذاشته دشنام ، آنهم از این نوع اش ندهید،خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد به امام(ل)

00000000000000000000000000000000000000000

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد  

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارند!

سعید قاسمی خطاب به روحانی: عُمراً در اتوبوسی بمانیم که یک احمق به سمت پرتگاه می‎برد!  / کیهان لندن

تحشیه ی فدوی : والله بقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ آ آ آ ....حال که ضدانقلاب خوابست عرض می کند که قضیه از اتوبوس راهیان گور گذشته و به قطاری که هم از ریل خارج  ،و هم ترمز بریده ، رسیده است،فلذا احوط آنست که در پی سفینة النجاة باشید، برادر چماقدار!

----------------

بیابانی برهوت بنام دبی، چگونه به قطب تجاریی خاورمیانه تبدیل شد؟ / تیک تیتر

تحشیه ی فدوی : همانگونه که سرزمین حاصلخیزی بنام ایران، به برهوت تبدیل شد! اینهم آخر کاری داشت که مزاحم شدید، برادر تیک؟!

------------------

سی ان ان: مقام‌های عربستان قرار است اعلام کنند خاشقجی 'اشتباهی' کشته شده / بی بی سی- تیتر

تحشیه ی فدوی : برادران دینی شما در ایران اسلامی، عنداللزوم در اینگونه موارد،محبت کرده و  قربانی را شهید منظور می فرمایند، برادر بی بی سی!

-------------------

خبرنامه گویا –تیتر/ فائزه هاشمی: پیغام داده اند ساکت باشم !

فدوی : ملت چهل سالی دندان روی جگر نداشته گذاشته و ساکت شده است، حالا شما هم چند روزی همین کار را بکنید، خواهر فائزه !، چه می شود؟!

گاردین: پناهجویان جوان در صربستان می گویند ایران مثل جهنم بود !/خبرنامه گویا

تحشیه ی فدوی : تعارف نفرمایید، خودِ  جهنم بود،برادر گاردین!

------------------

داستان دبی: چگونه بیابانی برهوت به قطب تجاری خاورمیانه تبدیل شد؟ / تیک-تیتر

تحشیه ی فدوی : عکس قضیه هم البته صادق است؛ به اینصورت: چگونه سرزمین آباد ی بنام ایران، به  انواع و اقسام برهوت تبدیل شد؟!

-----------------------------------------

هرگاه حرف از حیوانات بدبو به میان می‌آید، تقریبا همه ما به یاد راسوی بدبو یا Skunk می‌افتیم که در بسیاری از فیلم‌ها و انیمیشن‌های سینمایی نماد بدبویی به شمار می‌رود، اما جالب است بدانید این راسو بدبوترین موجود روی کره‌زمین نیست و هستند حیواناتی که در ساطع‌کردن بوی نامطبوع و شامه‌آزار گوی سبقت را از او ربوده‌اند. / تیک

تحشیه ی فدوی :  والله برادر بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..بین خودمان باشد،ضدانقلاب نشنود ، منظور حضرات آیات و حجج اسلام نیستند،که حال ملت را بهم زده اند؟!  

000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

چه دارویی باید تجویز کرد برای ملتی كه گدايی را قناعت می‌نامند و زندگی در نکبت را صبر می‌دانند و با تبسمی بر لب اين حماقت را به گردن حكمت خدا می‌اندازند؟ !!/ گاندی

000000000000000000000000000000000

سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: «ایران اسلامی مستقل‌ترین و آزادترین کشور دنیاست. نظام ولایت فقیه به انسان‌ها عزت و کرامت می‌دهد و مردم‌سالارترین نظام است. در انقلاب اسلامی حتی شکم‌پرستان نیز منتفع شده‌اند به طوری که پیش از انقلاب، مصرف کالری مردم ۱۷۰۰ کیلوکالری بود که این رقم اکنون به ۳۱۰۰ کیلو کالری رسیده است.» /دماوند

زیباکلام: پس از تحریم اوضاع کشور بهتر می‎شود، مرعشی: مردم آماده ریاضت اقتصادی شوند؛ / کیهان لندن

-----------------------------

آیت‌الله خامنه‌ای: کشور به خاطر مشکلات از خمودگی بیرون آمده است! بی بی سی/ تیتر

----------------------------------

* دیگر به دلار احتیاجی نخواهیم داشت !* ما باید از یمنی‌ها یاد بگیریم !، علی اکبر(ع)  ولایتی

-------------------------------------

ولایتی: خواب آشفته ترامپ و پمپئو برای دیدار با مقامات عالی ایران تعبیر نخواهد شد

-------------------------------------------

یکی از شبهات و اظهار نظر های بی اساس دشمنان و همچنین برخی سلبریتی های کم عمق که هر ساله مطرح می شود این است که چرا هزینه های عزاداری سیدالشهدا(ع) به فقرا پرداخت نمی شود؟ حال آنکه اساسا نهاد هیئت، خود ظرفیت عظیمی است که می تواند در فقر زدایی و تحقق عدالت اجتماعی نقش مهمی ایفا نماید.  ! / رجا نیوز

---------------------------------

حسن قاضی‌زاده هاشمی، ‏وزیر بهداشت جمهوری اسلامی در نیشابور: «فعلا مدیریت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود روح و روان همدیگر را آزار ندهیم و تحمل کنیم.»! / دماوند

-------------------------------------

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با بیان اینکه با بیان اینکه پس از تصویب برجام تحریم‌ها چند برابر شد، گفت: در هر حوزه که تحریم شدیم پیشرفت کردیم.

 

به گزارش «انتخاب»، سردار محمدرضا نقدی در مراسم گرامیداشت شهدای 8 شهریور در مسجد ارشاد امرآباد شهرستان ورامین با بیان اینکه ایران زیر بار تمامی فشارهایی که در همه حوزه‌ها بر آن وارد شده توانسته رو به پیشرفت حرکت کند، اظهار داشت: فقط در حوزه سلامت آن‌قدر پیشرفت داشته‌ایم که در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی متوسط عمر مردم ایران 20 سال افزایش داشته است.!

----------------------------------

امام جمعه خوانسار: امریکا لازم نیست ایران را تحریم کند، فکری به حال دلار خودش بکند که هر روز گران می شود!

 

00000000000000000000000000000000000000000000000000

چهار طنز تصویری

--------------------------------------

-------------------------------------------

Visit of House of Representatives from the Louvre Paris

گربه ی فدوی هم باورش شد!

000000000000000000000000000000000000000000000

آکادمی چفیه مالی 27 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در بیست و ششمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشانsir در انگلستان  است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهرباشند :

0626---0913 : در زمانی که بعضی از دولتمردان و خواص ناامید و مرعوب شده‌اند، رهبر انقلاب از جد بزرگوارشان پیامبر اکرم(ص) الگو گرفته و مانند بشارت‌های آن حضرت در جنگ احزاب و در اوج فشارها و سختی‌ها، ترسیم افق مطلوب کشور را در پنج دهه آینده خواستار شدند!

3949---0912 و 2501---0933 و 6960---0936 :  خداوند به حق سرور و سالار شهیدان، قمر بنی هاشم، زینب کبری علیهم‌السلام سایه رهبر معظم انقلاب را بر سر ملت‌های مستضعف حفظ کند و پرچم این انقلاب اسلامی را ان‌شاءالله معظم‌له به دست صاحب اصلی انقلاب حضرت حجت(عج) بسپارد. کسانی که مطیع رهبری نیستند یعنی یا عقبند یا جلوتر از رهبری حرکت می‌کنند، در گمراهی و ضلالت به سر می‌برند.

 علیمردانی : یکی از نعمت‌های بزرگ که خداوند به عنایت خون شهدا و امام زمان(عج) نصیب ما ملت ایران کرده برخورداری از رهبری بصیر و شجاع است که موفق شده کشور را در مقابل قدرت‌های جنایتکار و وحشی به مرحله بازدارندگی کامل برساند، ما ملت با تمام وجود قدردان این نعمت بزرگ و گنج پربهاء بوده و هستیم.

0049---0911 :  در مراسم ورزشگاه آزادی گریستن سرداری که نامش لرزه بر اندام دشمنان می‌اندازد و مایه مباهات دوستان است گریستن بر مظلومیت قافله‌سالار انقلاب اسلامی در عصر ما بود. ولی فرق این مظلومیت با مظلومیت امیرالمومنین(ع) در این است که ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند! ناکثین، مارقین و قاسطین و در یک کلمه خائنین باید از این گریه‌ها بترسند و از این ترس خود را حلق‌آویز کنند! جانم فدای رهبر!

6406---0912 :سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص عدم تسلیم در برابر شیطان بزرگ، نسخه سازشکاران و غربزدگان داخلی را پیچید.

نوروزی و 3006---0919 عزیزی- نجف‌آباد و خواجوی :

سیلی موشکی سپاه و به درک واصل شدن جمعی از گروهک‌های تروریست تکفیری در سوریه را به رهبر معظم انقلاب، خانواده شهدا به ویژه شهدای اخیر اهواز و ملت قهرمان کشورمان تبریک عرض می‌کنیم. خدا را سپاس که در راس نظام ما رهبری الهی و نایب حضرت حجت(عج) قرار دارد. عزت روزافزون نصیب سپاه همیشه سرافراز و همه نیروهای مسلح و مقتدر و توانای جمهوری اسلامی و فرمانده معظم کل قوا باد که مایه آبرو و آرامش مومنین هستند.

2501---0933 :  ما جوانان دهه هفتادی با بصیرت پشت سر رهبری و نیروهای نظامی خود هستیم و برای رهبر و کشور حتی سر خود را هم حاضریم بدهیم... ان‌شاءالله به زودی انتقام سختی از دشمنان می‌گیریم... این کشور صاحب دارد، منافقان داخلی و دشمنان خارجی بی‌جهت خود را به زحمت نیندازند!

8135---0912  : کاش این فضای معنوی که در دهه اول محرم در سراسر کشور به برکت عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حاکم شده تا پایان سال تداوم داشته باشد.!

--------------------------------

0129---021  : پیشنهاد می‌کنم برای بازسازی شهرهای سوریه هر‌یک از استان‌های کشور مسئولیت بازسازی قسمتی از آن را برعهده بگیرد، از نیروی کار گرفته تا سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز و... می‌تواند نفع بزرگی را عاید کشورمان کند. تقسیم کار در بازسازی سوریه باید از ایران آغاز شود نه کشورهای حامی تروریسم جهانی.

---------------------

1289---0912  : فکرش را بکنید اگر در این چند سال یک مدیر انقلابی مثل سردار سلیمانی بر سر کار می‌آمد و اداره اجرائی کشور را به عهده داشت چه پیشرفت‌هایی که نمی‌کردیم.

-----------------------------

شجاع از بوکان : در لبیک به فرمایش امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند هر لحظه آماده حضور در صحنه‌های انقلاب باشید عرض می‌کنم ما مرزداران ایران اسلامی به ندای قرآن و ولایت پاسخ داده و آمادگی خود را برای حضور  در تمامی صحنه‌ها اعلام می‌داریم و به بدخواهان داخلی و خارجی عرض می‌کنم ملت بصیر و پیرو ولایت فتنه‌های بزرگ‌تر از 88 را نیز با توکل به خداوند پشت سر خواهند گذاشت و خللی در اراده ملت ایجاد نخواهد شد .

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات  لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه "مالش قهرمانانه " (4) را،مع الاسف  نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

     والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

                                        هیئت داوران آکادمی چفیه مالی

پی نوشتها 1

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامه ی داخلی آکادمی

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به

حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.            و من الله التوفیق

-------------------------

از دانش آموخته گان  ممتاز این دوره

------------------------

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

23اکتبرالمکرر 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*October 19, 2018.*.*.*.*.*

از مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

اصطلاح      

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب  عرضه می دارد که برادران در جراید شریفه ی دارالخرافه، اصطلاحی بدین مضمون داشتند که حریف با چراغ خاموش حرکت می کند !، که مرادشان به کنایه ، نوعی ایز گم کردن بود و هست که فدوی هم با آن بگونه ای کنار آمده بود لکن دیگر حرکت با موتور خاموش را ندیده و نخوانده بود؛ وی بخیل نیست و می گذارد که خوانندگان محترم ضدانقلاب نیز لذت اش را بقول عوام

for free ببرند :

صدور نفت ایران به اروپا قطع شد.یک مقاموزارت نفت :

نفتکش های ایرانی با خاموش کردن سامانه ی ردیابی خود با ایتالیا نفت صادر می کنند !/ رویترز بنقل از رادیو زمانه

زیاده چیزی نیست که خاموش کند !..

0000000000000000000000000000000000

سنجش قهرمانانه!     

... والله این مقام معظم رهبری ما(ضپ) ،بلا نسبت خیلی آدم حسابی ست! (1) به تصویر زیر نگاه کنید:

همانگونه که ملاحظه می کنید، دستکم دو تن از عمله ی بیت در این جلسه، که برادرعلی اکبر(ع) ولایتی و محمد (ص)محمد(ص) ی گلپایگانی باشند، در خواب قیلوله هستند! ؛ باری- اینکه فدوی می گوید که مقام معظم رهبری ما(ضپ) ، آدم حسابی ست!  و بابت آن ، کلی هم  دشنام خورده !،بدان سبب است که اگر این اتفاق در کره ی شمالی می افتاد، ما باید دستجمعی باقیمانده های این حضرات را، از روی  درختها و سیمهای برق ، جمع می کردیم زیرا کمترین مجازات برای مقاماتی که در جریان مهملات خردمندانه ی مقام معظم رهبری کره ی شمالی  بی احتیاطی کرده و چُرت می زنند، حتا اگر از بستگان نزدیک وی بوده باشند، طعمه ی ضد هوائی می شوند(2) ؛ حق با فدوی بود، نه؟ .....

پی نوشت

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید بلکه احوط آنست که  دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!

(2) رسانه های کره جنوبی اعلام کردند وزیر دفاع سابق کره شمالی به دلیل چرت زدن در جلسه کابینه به روشی مشابه با گلوله های ضد هوایی تیرباران شده است. صحت این خبر چند روز پس از انتشار به وسیله مقامات رسمی کره جنوبی تایید شد./عصر ایران

0000000000000000000000000000000000000000000000

تداعی   

... و اما راویان اخبار و ناقلان آثار، و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار،چنین روایت کرده اند که  در یکی از غزواتِ مؤمنین در اوایل انقلاب شکوهمند، که در آن به "شهر نو" حمله ور شده و ضمن به آتش کشیدن ،آنرا بعون الله  و ظل حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا (عج) فتح فرموده بودند، خبرنگاری نظر یکی از فاحشه گان را در باب این یورش مؤمنانه جویا شد. آن زن هراسان و نگونبخت در پاسخ فرمود که اگر مسؤلان بگذارند که ما یکسال دیگر هم بکوب کار کنیم، خیلی خوب میشود!.. فدوی نمیداند که چرا فرمایشات کلیدالاسلام والمسلمین روحانی در این کلیپ، موجب ابن تداعی شد؟ البته با پوزش از فاحشه گان که در سنجش با حضرات آیات عظام  و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین ،بسیار شرافتمند بوده و هستند...

Video Link

00000000000000000000000000

شکسته بندی

...راست اش واقعیت واقعاً موجود این است که چه ضدانقلاب خوش اش بیاید یا نه، و البته علیرغم تبلیغات استکبار جهانی وصهیونیزم یبن الملل و ایادی آنان در داخل و خارج و ُکرات دیگر،لعنة الله علیهم اجمعین، ایران اسلامی همچنان راه مالروی امام(ل) را ادامه داده و قله های پیروزی، بویژه در عرصه ی اقتصاد که بفرموده معظم له، قرار بوده که مال خر، مدّه ظله العالی باشد  را، یکی پس از دیگری ،بعون الله، فتح می فرماید و از آن میان :

العربیه - همزمان با نوسان شدید قیمت ارزهای خارجی و سقوط ارزش پول ملی ایران، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادعا کرد ریال ایران قوی‌ترین پول منطقه خواهد شد.!

لکن فدوی بر عکس ایشان و به حکم وظیفه ی شرعی،تعارف را کنار گذاشته و از برادر سربار محسن رضائی می پرسد که آخر این شکسته بندی(شکسته نفسی سابق- م) از چه بابتی ست ؟ چرا حقیقت را به اُمّت همیشه در خاک و خلُ، نمی گویید ؟ چرا  بجای اینکه بگویید " ریال ایران قوی‌ترین پول منطقه خواهد شد " ، نمی گویید که ریال کیلوئی ایران، قوی‌ترین پول جهان خواهد شد؟! ضمناً یکوقت نگران نشوید، فدوی این فرمایش شما را عمداً  بیاد نمی آورد که در تبلیغات به اصطلاح ریاست جمهوری، نسخه ای بدین مضمون نوشتید که : اقتصاد ایران باید به تعمیرگاه برود !  که البته فدویِ منتظرالظهور همان زمان متذکر شد که مطابق نصّ صریح حضرت امام(ل)، اقتصاد ایران باید به طویله برود و نه تعمیرگاه !

00000000000000000000000000000000000

آمار بروز شد     

بقول برادران در زنجموره ی مکتبی شان: والله  خسته شدیم از بسکه شهید شمردیم ! اینهم تازه ترین آمار شهدای انقلاب اسلامی بنقل از برادر بی بی سی:

۷۶۸ مسمومیت الکل طی یک ماه در ۸ استان ایران / تیتر

و در ادامه خبر حیرت اثر:

یک سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است که در سه هفته اخیر در پنج استان کشور حداقل ۴۲ نفر در اثر مصرف مشروبات مسموم جان خود را از دست داده اند. !

و نیز :

پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس ایران، گفت از نیمه شهریور تا ۱۷ مهر امسال، ۷۶۸ نفر بر اثر مصرف مشروب الکلی تقلبی در استان‌های البرز، تهران، مرکزی، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خراسان شمالی و قزوین دچار مسمومیت شده اند..به نوشته روزنامه اعتماد، از بین این افراد، که عمدتا به علت مصرف متانول مسوم شده اند، "۱۷۰ نفر کلیه‌های خود را از دست داده اند، ۱۶ نفر نابینا شده اند و ۶۹ نفر جان خود را از دست داده اند".

یادآور می شود که برادران قاچاقچی، حسب شیوه ی مرضیه، خودی و غریبه سرشان نمی شود و خاج پرستان مقیم اُمّ القرا را نیز در آمار مذکور لحاظ فرموده اند؛ اینهم سند منگوله دارش:

مسمویت با الکل هم‌چنان قربانی می‌گیرد؛

مشروب تقلبی، جان تبعه خارجی ساکن تهران را هم گرفت

کارمند کلمبیایی سیرک برج میلاد پس از خوردن مشروب الکلی تقلبی جان باخت/ رویداد

زیاده شهیدی نیست ..

000000000000000000000000000000000000000

سایه، سایه است !   

فدوی دندان روی جگر گذاشته و داشت کلیپی را نگاه می کرد ؛ بانوی گزارشگر محجبه چنین فرمود:

این شرایط تحصیل دانش آموزان روستای کشاری راسک در سیستان بلوچستان است: هر جا که "سایه " باشه کلاس اونجا برگزار  می شود!

فدوی در غیاب برادران که در اعتکاف چهل ساله بودند،پیش خود اندیشید که وقتی  40 سال پس از درگذشت انقلاب شکوهمند اسلامی ! ، درب همچنان بر همان پاشنه می چرخد، فلذا احوط آنست که

ملت دست به دعا برداشته و بجای نماز استسقاء (دعای طلب باران- م) هزار بار این دعا را بخوانند که :

قاصم الجبارینا، ! استدعا داریم که  سایه ی حضرات آیات عظام و حجج اسلام و توابع سببی و نسبی آنان ،لعنة الله علیهم اجمعین را از سر مردم ایران سابق عموماً و سیستان و بلوچستان خصوصا ،ً کم بفرماید؛ آمین یا رب العالمین!

0000000000000000000000000000000

معرفی   

با خواهر کوچک آیت الله جنتی که  عجالتاً 117 سال دارد نیز آشنا شوید :

پی نوشت

جولیا فلورس، پیرزن ۱۱۷ ساله بولیویایی که در سال ۱۹۰۰ میلادی متولد شده، پیرترین انسان زنده روی زمین لقب گرفته است. /تیک

000000000000000000000000

شایعه   

این دیگر این بیگمان شایعه ی ضدانقلاب است!..آخرکجای نادرشاه افشار خشن بوده است؟ این فقره را مثلاً ،در تصویرنگاه کنید: بزرگوار مایه کاری حساب فرموده است !

00000000000000000000000000000000000000

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

بپایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

16اکتبرالمشعشع سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

.*.*.*.*.*October 12, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

سند

...آخر این چه گرد و خاکی بود که معاندان بیخودی  راه انداخته بودند ،که ورود زن به ورزشگاه ، ممنوع است؟ این بیگمان شایعه ی ضدانقلاب بوده است بفرمایید، اینهم سند منگوله داری که نشان می دهد که چنین نیست:

حضور بانوان در رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی بسیجیان در ورزشگاه آزادی / تیک

http://tik.ir/files/fa/news/1397/7/12/105898_555.jpeg  

000000000000000000000000000000000

حیرت دو طبقه!     

فدوی گاه از حیرت خاج پرستان ، شدیداً حیرت می کند ! و از آن میان:

Image may contain: text

خب برادر صدای آلمان، مسئلتن!:  بفرمایید که کجای این خبر عجیب و غیر معمول است؟ و باز و با پوزش از تصدیع مجدد، بفرمایید که در سنجش با عملیات خداپسندانه ی پیشین برادران ، و از آن میان مثله کردن زنده یادان، شاپور بختیار و فریدون فرخزاد ، کشتار میکونوس و ...، اقدام اخیر سفیران گرامی جهل و جنایت، آیا عددی ست؟ باری بر این پایه، فدوی حق یک فقره حیرت بالا بلند را،پیرامون اینکه  خاج پرستان ،اینگونه حوادث که حضرات در حضور و کنارشان پدید می آورند را چرا بجا نمی آورند، برای خود محفوظ می دارد.!

زیاده حیرتی نیست..

00000000000000000000000000000000000

تنبیه مقامات خاج پرست      

فدوی کم و بیش به این نتیجه رسیده است که نفوس و مقامات بلاد کفر و زندقه، بفهمی نفهمی،یک چیزیشان  می شود؛ و سبب اش نیز نخست اینست که سند کشورشان مع الاسف بنام حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا (عج) نیست و دیگر اینکه، در خط مالروی امام(ل) تردّد نمی کننند؛ باری به چند نمونه نگاه کنید تا بعرض او برسید :

یک  

دو

به گزارش راوی، رفتگری که  ملاحظه می کنید، برلوسکنی رییس جمهورپیشین ایتالیا ست که به دلیل فساد مالی به جریمه نقدی و یک سال خدمات عمومی(رفتگری)محکوم شده است !

و برای محکم کاری :

به گزارش سایت خبر ترکیه، "سیلویو برلوسکنی" نخست وزیر پیشین ایتالیا در حال گذراندن دوران محکومیت 4 ساله خود به جرم فرار مالیاتی و سوء استفاده از قدرت است. این در حالی است که به دلیل کهولت سن برلوسکنی، محکومیت 4 سال زندان وی، به انجام خدمات اجتماعی تخفیف داده شده است. بر این اساس برلوسکنی برای گذراندن این دوره محکومیت باید هفته ای دست کم یک روز در یک آسایشگاه واقع در شهر میلان خدمت کند./فرارو

http://cdn.fararu.com/files/fa/news/1393/2/30/126425_671.jpg

سه

در پی واژگونی یک اتوبوس توریستی در بلغارستان و کشته شدن 17 نفر، سه وزیر کشور، حمل و نقل و امور عمومی این کشور از سمت خود استعفا کردند. این اتوبوس روز جمعه 30 آکوست 2018 در غرب این کشور واژگون شد. /العربیه

فضولی فدوی: مقایسه کنید با تلفات سنگین اتوبوسهای راهیان گور(راهیان نور- م)

https://vid.alarabiya.net/images/2018/09/01/adab97b4-81e7-4966-b517-1ad88f0cb9f3/adab97b4-81e7-4966-b517-1ad88f0cb9f3_16x9_600x338.jpg

چهار  

و بعنوان حسن ختام:

چالش سطل زباله برای مسئولان فاسد!

به گزارش ایسنا، بهارنیوز نوشت: درواقع، آن‌ها(اوکراینی ها) در این چالش آن دسته از سیاست‌مدارانی را که به اعتقادشان فاسد هستند، در سطل‌های زباله پرتاب می‌کنند. از چند نماینده مجلس طرفدار رئیس‌جمهور برکنار‌ شده طرفدار روسیه گرفته تا یک مقام محلی در شهر بندری "اودسا" که متهم است 30 هزار پوند از اعتبار اختصاص داده شده برای بازپروری کودکان پناهنده دزدی کرده، تاکنون به این طریق مجازات شده‌اند.

آن‌ها همچنین یک بَنِر بزرگ به اسم "دیوار شرم" ایجاد کرده‌اند که منقش به تصویر سیاست‌مدارانی است که از نظر خیلی‌ها، به اندازه کافی با فساد مبارزه نمی‌کنند. معترضان به سمت این بَنِر، گوجه‌فرنگی پوسیده پرتاب می‌کنند.

http://media.isna.ir/content/1412664356501_n00056994-r-b-002.jpg/3 .... http://media.isna.ir/content/1412664356143_n00056994-r-b-005.jpg/3

بر این پایه، اکثریت مسؤلین ومقامات جامعه ی شکوهمند اسلامی ما از صدر تا ذیل،ضاعف الله اموالهم اجمعین،احتراماً به سطل آشغال تعلق دارند! که البته مردم شاکی و معترض، حسب شیوه ی مرضیه، در یک قیام و قعود، به سب النبی و سب ائمه ی طاهرین، صلوات الله علیهم اجمعین، توهین به مقامات،توطئه برعلیه نظام ،مشوب کردن افکار عمومی،شرب خمر، حمل و استعمال مواد مخدرو.... محکوم  می شوند!

زیاده " ارزی" نیست ..

00000000000000000000000000000000000

شکنجه ی ملیح!   

شکنجه که مانند انرژی هسته ای حق مسلم ماست،همیشه که داغ و درفش نمی خواهد؛ نوع ملیح اش هم، اخیراً به بازار آمد؛ اینهم سند منگوله دارش :

محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفته که یکی از دانشجویان بازداشت‌شده در جریان قیام دی‌ماه مردم ایران در شهر سمنان، توسط دادگاه محکوم شده که باید به مدت دو سال در نماز جمعه این شهر شرکت کند. !/دماوند.

زیاده شکنجه ای نیست ..

000000000000000000000000000000000000

تنوع ملیت

خوانندگان محترم ضدانقلاب بهتر از فدوی می دانند که تنوع ملیت بین مسؤلین جامعه ی شکوهمند اسلامی، ضاعف الله اموالهم اجمعین، امری بدیهی ست؛ مثلاً اینکه ، حضرت امام(ل) هندی بود و حضرات آیات ، محمودی شاهرودی و برادران لاریجانی که به اذن حضرت آقا(ضپ)، مملکت را بالمناصفه بین هم تقسیم فرموده اند ، بوی اباعبدالله(ع) می دهند !باری سخن کوتاه، فدوی در ادامه ی پژوهش های فرساینده ی خود،ملتفت شد که همین آیت الله جنتی خودمان هم، ژاپنی ست ! اینهم سند منگوله دارش:

نزدیک به ۷۰ هزار ژاپنی از سن صد سالگی هم گذشته‌اند/ دویچه وله- تیتر*

و علت اینکه مدتهاست که فرمایشات جنتی درک نمی شود آنست که ملت ژاپنی نمی داند !

زیاده عرضی نیست

پی نوشت:

ادامه خبر حیرت اثر: در ژاپن شمار افرادی که بیش از صد سال عمر می‌کنند رو به افزایش است. هم‌اکنون حدود ۷۰ هزار ژاپنی هستند که سن‌شان صد سال یا بالای صد سال است. راز طول عمر ژاپنی‌ها تغذیه سالم، طب پیشرفته و رشد آگاهی نسبت به سلامتی است. / همانجا

000000000000000000000000000000000000000000

استحاله    

...و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستارچنین روایت کرده اند که یکی از آقازادگان بنام محمد(ص)علی(ع) آهنگران پسر صادق آهنگران معروف به بلبل خمینی، به شکل آدم در آمد! و به عتبات عالیت کانادا، مشرف شداینهم سند مصور منگوله دارش:.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing and beard

000000000000000000000000000000

https://lh3.googleusercontent.com/L7bsaru4D0rcLVy3mmYOMcGJWImlcNpzWcm0uwjuD2ct50zTTPxK-GBHKFC8d9qApWBOcPk1GJYhFbjHwdFfIfXvxE-04LnbixCHk1uexeyb7YK0v443NMNCG3I90RnCBMs_KC82

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفته تهران و مسکو باید برای "مهار آمریکا همکاری کنند چرا که به گفته او "آمریکا یک خطر برای بشریت است و امکان مهار آن نیز وجود دارد".!

حرفا میزنه رهبر، چشا میره مغز سر !؛

--------------------------------

یادداشت روحانی در واشنگتن‌پست: ما اهل منطق و گفت‌وگو هستیم !/ دویچه وله

حرفا میزنه قیصر، چشا میره مغز سر!

--------------------------------

ماکان نوه یکساله ام سرماخورده بود و ناآرمی میکرد.غروب باتفاق دخترم مریم بردیمش پارک کوچک سعادت آبادنزدیک منزلمان.خیلی شلوغ بود صدهانفر آنجابودند.پایین پارک مسجدی هست رفتم انجا برای نماز.خشکم زد.۲۰نفرهم نیامده بودند که ۱۰،۱۵نفرشان بواسطه کهولت پشت صندلی نمازمیخواندند.چه کرده ایم؟

امیر حاتمی وزیر دفاع بیت :  ایران با درخواست دولت سوریه در این کشور حضور دارد/العربیه

حرفا میزنه قیصر، چشا میره مغز سر!

--------------------------------

رهبر معظم انقلاب(ضپ) : دولت توانائی مدیریت اقتصادی کشور را دارد!

حرفا میزنه رهبر، چشا میره مغز سر!

----------------------------------------

 روحانی: ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفته است !/ بی بی سی-تیتر

حرفا میزنه قیصر، چشا میره مغز سر!

-----------

حرفا میزنه قیصر، چشا میره مغز سر!

3546----0918 : چند نفر از نمایندگان مجلس از حرف حق امام جمعه محترم مشهد در دفاع از ملت در برابر فشار دولت به زندگی مردم ناراحت شده و علیه ایشان موضع گرفته‌اند. عرض می‌کنیم وقتی برخی از نمایندگان به وظیفه اصلی خود که پیگیری مطالبات مردم است عمل نمی‌کنند آیا عالمان دینی که به موجب کلام امیرالمومنین(ع) موظف به احقاق حق مظلوم هستند نیز باید از این رویه غلط آنان تبعیت کنند؟

----------------

یورونیوز ـ محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران روز دوشنبه به ممنوعیت پوشش «پلنگ سیاه» سرنا ویلیامز، تنیس باز آمریکایی در مسابقات تنیس آزاد فرانسه اعتراض کرد! .رئیس جمهوری پیشین ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: «چرا [مسابقات تنیس] آزاد فرانسه به سرنا ویلیامز بی احترامی می کند؟»

محمود احمدی نژاد در ادامه نوشته است: «متاسفانه برخی افراد در تمام کشورها از جمله کشور من معنی واقعی آزادی را درک نکرده اند.!»/ بنقل از گویا

حرفا میزنه محمود، از کله میره دود..!

Untitled-3.jpg

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

نهم اکتبر المورّب سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر  - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

 

 

.*.*.*.*.*October 5, 2018.*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

مستخرج از کلمات حمار !             

برادرعلی اکبر(ع) ولایتی که معرف حضور خوانندگان محترم ضدانقلاب هست؛ از ویژگیهای این بزرگوار آنست که می ریزد تویِ جوراب، و محکم می کوبد به دیوار!..نمونه تازه اگر خواسته بشرح زیر دم  دست است:

ولایتی : دیگر به دلار احتیاج نداریم؛ با روپیه، روبل و یوآن کار می‌کنیم/رادیو فردا- تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر ولایتی روز سه‌شنبه سوم مهر در یک سخنرانی گفت که «تحریم‌ها ایران را از پای نخواهد انداخت».وی اضافه کرد: «ما باید از یمنی‌ها یاد بگیریم !، بدانید یقینا عربستان سعودی از یمنی‌ها شکست خواهد خورد».

و نیز برای جوری جنس :

علی‌اکبر ولایتی در همایش هفته دفاع مقدس به مقاومت مردم یمن در برابر زورگویی‌های عربستان و متحدانش اشاره کرد و گفت: «از یمنی‌ها یاد بگیریم که چگونه در برابر تهدید و تحریم مقاومت می‌کنند. به جای لباس، لنگ می‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پای پیاده و سعودی‌ها از دست اینها عاجز شده‌اند». /دیدار نیوز

مهملات داهیانه ی نامبرده با مختصر ویرایشی، قابل مصرف می شود و از آن میان:

1-از آنجا که بعلت حُسن سلوک حضرت آقا(ضپ) با جهان، معاملات پایاپای تنها امکانی ست که برای ادامه حیات ملت نیمه جان وجود دارد ،فلذا افزون بر دلار، به  روپیه، روبل و یوآن هم احتیاج نداریم و کارمان مانند مؤمنین صدر اسلام عزیز، با هسته ی خرما راه می افتد !

2- تحریم ها ایران را از پای نخواهد انداخت . این جمله قدری ضعف تألیف دارد که آن نیز با تغییر ایران به آخوند، بر طرف خواهد شد.میماند اینکه تحریم ها ملت را از پای خواهد انداخت که البته اهمیتی ندارد!

3- ما باید از یمنی ها یاد بگیریم !.. فدوی با گفتن یک فقره چشم، خود را از ویرایش این جمله ی عجیب، می رهاند!

بیت

حال افتاده در این لاشه و گند

باید از زاغ بیاموزد پند !

زیاده ویرایشی نیست

0000000000000000000000000000000000000000

سختگیری   

این ملت ایران سابق هم، جداً که چند سال یکبار،چقدر بیرحم می شود! و به برخی برادران بقول عوام hard time می دهد. در تبیین ماجرا "ارز" می کند که چند روزی ست که ملت سابق،بیک آخوند مکلا بنام برادر وزیر بهداشت، بقول فرانسویان شدیداً گیر داده و نامبرده را پس از کیسه کشیدنی مبسوط، جلو خورشید،کباب کرده است!  آخر پدر جان !مگر حضرت شان در دو فقره دست به آبی که اخیراً رفته ، چه گفته است ؟ ملاحظه کنید :

 انتشار ویدئویی کوتاه از حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در فضای مجازی جنجال به پا کرد؛در این فیلم مرد میانسالی در حضور وزیر وهیئت همراه او در یکی از شهرستان ها از مبلغ زیاد فیزیوتراپی شکوه می‌کند، اما وزیر بهداشت در پاسخ به گلایه این مرد پاسخی عجیب می‌دهد و می‌گوید که بهتر است خودش فیزیوتراپی کند و بیان می‌کند "خودت بمال"! این پاسخ وزیر بهداشت باعث خنده حضار می شود. /تسنیم

و نیز :

در حالی که طی روزهای گذشته بیماران "SMI" با تجمع مقابل وزارت بهداشت خواستار ورود تنها داروی موجود برای این بیماری شدند، وزیر بهداشت شب گذشته  با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: آیا مردم حاضرند برای دو سال طول عمر بیشتر یک نفر، یک میلیارد هزینه کنیم؟! قاضی زاده هاشمی در حالی شب گذشته با این اظهارات بار دیگر به موضوع داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد که هفته گذشته هم، صحبت های او با یک مرد میانسال درباره هزینه های جنجال های زیادی را به پا کرده بود. / دیده بان ایران

فدوی بیاد می آورد که چندی پیش، یکی از نمایندگان محترم حکومت در مجلس،در پاسخ به مطالبات بازنشستگان فرمود که بازنشستگان مانند درختان خشک هستند؛ آدم که درخت خشک را آب نمی دهد! ملاحظه می فرمایید که اظهارات برادر وزیر بهداشت، چندانهم بی سابق نیست !

زیاده " ارزی " نیست..

 00000000000000000000000000000000000

بد شانسی سیاسی- عبادی!

برادران هر چقدر که شب ِگرد می خوابند، صبح که می شود می بینند که درازشده اند!. برای نمونه نگاه کنید :

شهرداری شیراز در اقدامی انقلابی برای بزرگداشت «هفتهٔ دفاع مقدس» بنر بزرگی با عکس سه سرباز ارتش اسرائیل نصب کرد!/تقاطع

و در ادامه خبر حیرت اثر :

خبرگزاری فارس نوشته است: «مردم شیراز که انتشار این تصویر خشم آن‌ها را برانگیخته بود، منتظر اقدام مسئولان نمانده و بلافاصله در اقدامی آتش به‌اختیار و انقلابی، شامگاه گذشته بنر را به پایین کشیدند».

خبرگزاری دانشجو نیز پایین‌کشیدن این تابلو را از سوی افرادی که آنها را «مردم شیراز» معرفی کرده، «اقدامی آتش به‌اختیار» نامیده است. رادیو فردا

حال فدوی از رویاروئی ورزشکاران زبان بسته ی ایرانی با همتایان اسرائیلی خود در دیدارهای جهانی که منجر به حذف عمدی آنان شده و " تا بی سرو پا باشد اوضاع فلک" خواهد شد، عجالتاً می گذرد!

    

و اما خوانندگان محترم ضدانقلاب، بعنوان مشق شب، استثنائاً بجای پرتقال فروش، پیدا کنند که چرا تعداد نفرات در دو تصویر بالاآمتفاوت است؟ !  

زیاده تکلیفی نیست ..

2 اکتبر 018

00000000000000000000000000000

با "تهدیدات" خداوند متعال !

در خبرهای دارالخرافه آمده بود که  به اصطلاح دادستان کل کشور، با "تهدیدات" خداوند متعال و ظل توجهات  حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا(عج) ، کامیون دار‌انی که اعتصاب کردند و نیزکسانی که این اعتصاب ها را تشویق می‌کنند به اعدام تهدید کرد.

و اما اویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار،در پیوند با این جُستار چنین روایت کرده اند که : پدری داشت کارنامه نه چندان درخشان پسرش را بشرح زیر و با خشم نگاه می کرد:

پدر : فیزیک صفر – شیمی صفر- ریاضی صفر- و ...خاک علم بر سرت ! ،  ورزش دیگه چرا صفر!؟

پسر : والله  اونم بی تقصیر بودیم چون معلم گفت یک پاتو بلند کن، کردیم.بعد ش گفت اون یک پاتو هم بلند کن، ماهم گفتیم ببخشین آقا،پس ما رو چیزمون وایسیم؟ ! عصبانی شد بما صفر داد !.. حالا حکایت مخبط الاسلام مذکور است . از وی باید پرسید که حاج آقا مسئلتن!:

افزون بر افزایش غیر قابل تحمل هزینه ها ، آیا گزارشات مصور را خبر مرگتان ندیده اید که لاستیک کامیونها ریش ریش و آش و لاش شده اند، رانندگان با چیزشان رانندگی کنند، حاج آقا؟!

 

دزفول- صحبت یک راننده کامیون در مورد وضعیت لاستیک خودرو

 

0000000000000000000000000000000000000000

گفتگوی سه نفره    

کلیدالاسلام والمسلمین روحانی به فرش قرمز:

منم عاشق برویت، فرش قرمز! بُدَم در آرزویت، فرش قرمز بسی دلشاده اینجانب که امروز گذارد پا برویت، فرش قرمز!

فدوی به فرش قرمز:

عجب لیل و نهاری، فرش قرمز! چه روز و روزگاری، فرش قرمز سواری می دهد ملت، تو دیگر نده جانم سواری، فرش قرمز! مگر تو همّت و غیرت نداری کدوئی یا خیاری، فرش قرمز؟ !

00000000000000000000000000000000000000

سه طنز تصویری

00000000000000000000000000000000000000

دو دو تا     

فدوی با آنکه هیچ نسبتی، اعم از سببی و نسبی با برادر ترامپ ندارد و حتا با آینکه از نعمت رأی دادن  در ایران سابق محروم بوده، به وی نیز رأی نداده است ، اما برخی اظهار نظرهای وی ، بعلت نزدیکی به واقعیت، قابل تأمل است و از آن میان :

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 25 سپتامبر 2018 در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل رهبران ایران را به «دزدی اموال ملت» این کشور متهم کرد و گفت که آنها این اموال را صرف تامین مالی تروریسم در منطقه می‌کنند.رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تاکید کرد: «رهبران ایران تروریسم را در خاورمیانه تامین مالی می‌کنند...آنها میلیاردها دلار از اموال ملت را دزیده و صرف حمایت از تروریسم کردند.»/ العربیه

غیر از این بوده یا هست؟!

00000000000000000000000000000000000000000

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که  حرف حساب ،جواب ندارد!

0000000000000000000000000000000000000

خارج از نوبت

فدوی از میان انبوه عریضه های مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،گاه ناگزیر می شود که برحسب موضوع و فوریت،عریضه ای را خارج از نوبت رسیدگی،و بمنظور کسب تکلیف به شرف عرض برساند؛ از آن جمله است عریضه ی زیر :

4575---0916  : از وزیر بهداشت که درتاریخ 97/7/2 از اهواز بازدید کرد درخواست می‌کنم به مسئولان بیمارستان  ]...[ این شهرستان امر کنند نظافت بیمارستان را جدی‌تر بگیرند سوسک‌ها از سر و کله مردم و بیماران و مراجعین بالا می‌روند! در ضمن آن طور که شایسته یک مرکز درمانی است متأسفانه در این بیمارستان نظم و ترتیب و... ملاحظه نمی‌شود.

 4575---0916 بهداشت در بیمارستان [...] اهواز پایین است. سوسک از در و دیوار بیمارستان بالا می‌رود. پتوها کثیف و از رده خارج هستند. از همه مهم‌تر از مواد ضدعفونی‌کننده برای کف اتاق‌ها و راهرو استفاده نمی‌شود. صدای اعتراض ما را به گوش مسئولان وزارت بهداشت برسانید.

فدوی بدلیل ضیق وقت و نیز تشابه موضوع، هر دو عریضه را یکجا بر می رسد .عرضه بدارد که برادر وزیر بهداشت ، با توجه به دست به آبهای اخیری که رفته است،که قابلی ندارد ! مراتب با قید چندین فوریت و در شرایطی که بعلت  ابتلا به لرزش قهرمانانه،بحال ترّقص در آمده بودند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام و ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،در پاسخ همینطور که قهوه ی قجرخاج پرستان(جام زهر- م)را مزمزه  می کردند فرمودند که ما همان کمکی را که به حماس ،حزب الله ،عراق ،سوریه ، یمن و ... کردیم، به سوسک ها هم می کنیم !، فلذا احوط آنست که ملت شل و پل و پاپتی مزاحم نشده، دخالت نکند که یکوقت  خدای نخواسته، آنروی قوچک مان * بالا بیاید!...

خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادر 4575---0916 !

پی نوشت

* قوچک : محصول تلاشهای خداپسندانه ی برادران از مجامعت سگ و گرگ،که بعلت ژن خوب گرگ،! نجس نیست !

و اینک باقی  بقول عوام regular  عریضه ها:

ما کارگران حراست شرکت لاستیک خوزستان امسال هیچ حقوقی دریافت نکرده‌ایم. آیا خدا را خوش می‌آید که مسئولان فقط تماشاچی باشند؟

فدوی : مراتب در اوقات شرعی،  و درحالتی که پس از صرف چندین دست چلوکباب  سلطانی با کوبیده ی اضافه،به انضمام سرشیر و دوغ و عسل و توابع، مشغول کُرنش قهرمانانه بودند،به آگاهی ریاست محترم تشخیص مصلحت نظام رسید، در پاسخ بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت ،فرمودند:

خیر قرار نبوده است که فقط تماشاچی باشند، باید دست هم بزنند، برادر 5687---0916!

---------------------------------

6912---0914 : به علت فشار اقتصادی و نبود نظارت کافی متاسفانه امسال در ارومیه سرقت محصولات باغی (صیفی، گردو، بادام، سیب، هلو، خیار، گوجه‌فرنگی و....) به شدت افزایش یافته است. مردم علت این امر را گرانی افسار گسیخته، بیکاری و... می‌دانند.

فدوی: مراتب در شرایطی که پس از نرمش قهرمانه ی صبحگاهی، مشغول نوشیدن جام زهرِقند پهلو بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. بعدالتحیه والسلام بشدت متغیر شده فرمودند ملت یک لا قبا اختلاس و سرقت های میلیاردی برادران مؤمن و متعهد  را ،به فتوای حضرت ما کش نمی دهند حالا شما چه خبرتان است که بخاطر آن چند فقره صیفی کریه المنظر، اینهمه گرد و خاک راه انداخته اید؟ در باب "گرانی افسار گسیخته"  نیز به فراشباشی(رئیس جمهور- م) امر و مقرر فرمودیم که  مبالغی افسار به کشور دوست و برادر چین،سفارش دهند؛ دیگر چه میخواهید، برادر فدوی؟ فلذا احوط آنست بجای این مهملات،  اگر آب کُر دست شان است زمین گذاشته خود را به بیت رسانده و معظم له را در نوشیدن یک قوری زهر که وبال شان شده است،یاری کنند؛ خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید،  برادر!6912---0914

------------------------

5364---0912  : دیپلماسی منفعل و دچار رخوت این دولت به جایی رسیده که فلان مسئول آمریکایی به خودش اجازه می‌دهد که رئیس‌جمهور کشورمان را خونخوار خطاب کند! امیدواریم آقای روحانی ریاست محترم جمهوری در سازمان ملل جواب این توهین‌ها را بدهد و عزت کشور را حفظ کند.

فدوی : این چه فرمایشی ست؟امت ما خونخوار را به شرابخوار، ترجیح می دهند، برادر 5364---0912!

----------------------

2560---0912:   پله‌برقی مجاور مجتمع تیراژه در بزرگراه آیت‌الله شهید اشرفی اصفهانی تهران یک ماه است که خاموش است. چرا؟! سه روز گویا برای خالی نبودن عریضه روشن کردند و مجددا خاموش کردند! واقعا برای بسیاری از مردم عبور بدون پله‌برقی در این محدوده دشوار است. 2560---0912

فدوی: مراتب دراوقات شرعی به استحضار رئیس آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص)گفتند که پله برقی ها هم در تاسوعا و عاشورا مشغول عزاداری بودند، برادر 2560---0912 !

--------------------

9175---0916  : دولتی‌ها پاسخ بدهند چرا یارانه نوزادان تازه متولد شده پرداخت نمی‌شود؟

فدوی:مراتب در اوقات شرعی به سمع و نظر ریاست محترم آبدارخانه ی بیت،(رئیس جمهور- م) برادر کلید الاسلام والمسلمین حسن(ع)روحانی رسید؛ بعدالتحیه و السلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) در پاسخ فرمودند  منتظریم آقازاده بزرگ شده و برای دریافت یارانه، شخصاً مراجعه کنند،برادر9175---0916  !

------------------------------

0049---0911  : هر ساله در ایام اربعین حسینی پذیرایی برادران عراقی از تمام زایران ایرانی و... را دیده‌ایم آنها مخلصانه در خانه‌های خود و موکب‌هایشان را به رایگان به روی زائران ایرانی می‌گشایند و تمام امکانات زندگی خود مثل حمام، اتاق خواب، پذیرایی و... را در اختیارشان می‌گذارند، حتی پاهای زائران را ماساژ می‌دهند و... لذا دستگاه‌های مسئول شایعه‌ پراکنی‌های اخیر در مورد زائران امام رئوف برادران عراقی را باید به جدیت دنبال و با مسببان آن به جد برخورد نمایند.

فدوی : وقتی هم برادران عراقی که بوی اباعبدالله(ع) میدهند به مشهد مقدس می آیند، برادر بوفالو علم الهدی و توابع نیزاز انواع خدمت، چیزی فروگذار نمی کنند، برادر 0049---0911  !

----------------------

8135---0912  : کاش این فضای معنوی که در دهه اول محرم در سراسر کشور به برکت عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حاکم شده تا پایان سال تداوم داشته باشد.

فدوی: مراتب ، در اوقات شرعی و با قید 72 فوریت ،به آگاهی ملت شل و پل رسید، همینطور که زنجیر می زدند گفتند که صرف شده است، برای بقیه سال خودتان زحمت اش را بکشید،برادر 8135-0912 !   

------------------------------

در خبرها آمده بود که شهردار لندن به مناسبت محرم پوستری را چاپ و در پشت اتوبوس‌ها نصب کرده بود که «مردی 1400 سال پیش آمد، جان و اموالش را داد تا انسانیت و آزادگی بماند و آن شخص فردی به نام (امام) حسین(ع) بود!» اما در پایتخت کشور اسلامی، شهرداری در ایام محرم‌الحرام پوستری چاپ کرد که زن‌ها می‌توانند چهره شهر را تغییر دهند و رنگ مشکی را خط زد. واقعا باعث شرمندگی و تاسف است! سوری

 قمی‌پور :مسئولان کشور دانسته یا ندانسته تمام کشور را وابسته به دلار آمریکا کرده‌اند. چرا باید کربلا رفتن ما ایرانی‌ها از دلار آمریکا تاثیرپذیری داشته باشد.

7158---0912 : هنوز مسئولان داخلی برای عنوان ارزش کالا یا ... از واحد پولی دلار استفاده می‌کنند، تا وقتی که دلار از محاسبه قیمت‌ها، زبان، نوشتار و ... حذف نشود نمی‌توان به حذف دلار از معاملات خوشبین بود.

4610---0902 : ایران خودرو محصولی با قابلیت نصب روی خودروهای دیگر ساخته که باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد اما چرا در اعلام هزینه تمام شده قیمت این محصول از واحد پولی دلار استفاده کرده‌اند؟

فدوی بعلت تشابه موضوع و ضیق وقت، هرسه عریضه را یکجا بر می رسد و عرض میکند که چند بار بگوید که وجه رایج ممالک محروسه  ی حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) دلار لعنة الله علیه می باشد؟ این دفعه ی ماقبل آخرتان باشد که مزاحم می شوید!

------------------------

دلیل اینکه هیچ‌کدام از روزنامه‌های مدعی اصلاحات یا بهتر بگویم زنجیره‌ای به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر گروهک تروریستی دموکرات اشاره نکرده‌اند و با سکوت از کنار این خبر مهم گذشتند چیست؟ سوری

فدوی :چه عرض کند؟  شما فرض کنید، گوش شان سنگین بوده، برادر سوری!

---------------------------------

0049---0911  : وقتی وندی شرمن با دو قطره اشک ساختگی توانسته دیپلمات‌های تیم هسته‌ای ما را خام کرده و امتیاز بگیرد تصور کنید با لبخند و قدم‌زدن چه کار کرده است.

فدوی : از همه ی اینها بدتر، شنا را چرا نمی گوئی، برادر 0049---0911؟!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

سوم اکتبر المرصّع سنه ی 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر  - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com


*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*