Help us support the author
with a purchase or donation:

 

حمیدرضا رحیمی

Like us on Facebook

*********************************************

*.*.*.*.* December 25th, 2017 .*.*.*.*.*

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

با گرامیداشت شب یلدائی که گذشت ! و نیز،با آرزوی بهروزی و پیروزی برای همگان، در سال نو میلادی

آش شور     

فدوی باز هم درخبرهای جراید شریفه ی دارالخرافه خواند که آش دوباره چندان شور شده است که آیت الله آشپز باشی هم، عرّ و تیزش ، بشرح زیر در آمده است :

کارکرد روحانيت ورود شرم‌آور به جزییات روابط زناشویی، برگزاری همایش چندهمسری، «روحانی درمانی» و استقرار در مترو نيست / برخی منبری ها سنگین ترین ضربه ها را به شیعه وارد می کنند / روزنامه جمهوری اسلامی- تیتر

و قدری باز تر :

...ورود به مقوله روابط زناشوئي توسط يک فرد ملبس به لباس روحانيت همراه با بيان جزئياتي که شرم آور است، برپائي همايش ترويج چند همسري در اسلام توسط يک فرد معمم، طرح گماشتن افراد روحاني در بيمارستان‌ها تحت عناويني از قبيل روحاني درماني بيماران، استفاده از بعضي روحانيون فاقد معيارهاي لازم در تلويزيون و راديو به عنوان کارشناس مسائل ديني که مطالب آنها از طريق فضاي مجازي براي تمسخر دين و مذهب دست به دست مي‌شود و دخالت مداحان و منبري‌هاي کم سواد در موضوعات سياسي و اجتماعي و اقتصادي و نظامي و بين المللي، از اموري هستند که مشکلات زيادي پديد آورده‌اند درحالي که اصولاً نيازي به ورود روحانيون به چنين مقولاتي نيست. وقتي عده‌اي فکر مي‌کنند روحانيون بايد در مترو مستقر شوند و به سؤالات مذهبي مردم پاسخ بدهند، اين روند غلط به تدريج تا استقرار در اتوبوس و تاکسي و هواپيما به پيش مي‌رود! اينها به معناي ورود فيزيکي روحانيون به تمام شئون زندگي مردم است درحالي که نه تنها در ساختار روحانيت چنين وظيفه‌اي تعريف نشده و هرگز وجود نداشت بلکه اقدامي زيانبار و همراه با عوارض سوء است/ جمهوری اسلامی، بنقل از انتخاب

و یا:

هشدار وزارت بهداشت نسبت به سوداگری با نام دین

وزارت‌ بهداشت: چیزی به اسم"طب اسلامی" نداریم!/ ایسنا- تیتر

پس اگر زحمت نیست، بفرمایید که  طب الصادق (1)دیگر چه صیغه ای ست؟

باری-آنچه که آیت الله آشپز باشی به اجمال و اختصارفوقاً بیان فرمود، برش مختصریا بهتر بگوید،بقول حضرت امام(ل)، تنها نسیمی از اسلام عزیز،یعنی حکومت  اسلامی ست( داعش درونمرزی- م) و ناگفته پیداست  که این حکومت شتر گاو پلنگ، دوالپائی ست که تا مادامی که نفس می کشد، وبال ملت است،و عرّ و تیزهائی از این نوع، راه بجائی نمی برد، والسلام !

پی نوشت

  1. طب الصادق یا طب و بهداشت از نظر امام جعفر صادق(ع)/ محمد(ص)خلیلی/ترجمه صادقی تهرانی مؤسسه مطبوعاتی عطائی-تهران- بدون تاریخ

0000000000000000000000000000000000000000000000000

مابه التفاوت                 

خدا لعنت کند *حضرت امام(ل) را، آنگاه که داشت خُدعه می فرمودگفت : میزان رأی ملت است!. حال فدوی نمی داند که مقیاس و میزان خبرگزاری وابسته ی مهر چه بوده است که از  زلزله ی امروز    تهران که  بقدرت 5.2 "ریش" ِتر، اتفاق افتاده است ، چنین یاد کرده است،:

حضور مردم تهران در سطح شهر در پی احساس زلزله!

پی نوشت

* خدا بگویم این تایپیست سربهوای هزل داتکام را چه کند که پیوسته،آنجای فدوی را با شاخ گاو ُمدّ ظله العالی در می اندازد ؛لطفاً پس از مطالعه ،لغزش تایپی لعنت را به رحمت اصلاح بفرمائید،اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

پرسش بیربط!  

برادران کثرالله امثالهم ، گاه پرسش هائی می کنند که سر همه جای فدوی از حیرت،اسفناج اُرگانیک سبز می شود؛ ! نمونه تازه اگر خواسته باشید،بشرح زیر دم دست است:

چرا زلزله ۸ ریشتری ژاپن تنها یک کشته داشت؟!/ خبرگزاری وابسته مهر

در پاسخ عرض می کند برای دستگرمی،نخست  عرض می کند که مقیا سمان با هم، تفاوت داشت؛ یعنی مقیاس آنان " ریشتر " بود و مال ما : " ریش" ِتر !:

بیت

بغرید بر من که عقلت کجاست؟

چو دانی و پرسی سوالت خطاست ! *

بر این پایه، پاسخ بسیار ساده و بدیهی است:  چون ژاپن مملکت امام زمان(عج) نیست!اینهم آخر کاری داشت که مزاحم شدید،برادر مهر؟!

23 دسامبر 017

پی نوشت

سعدی (باب اول در عدل و تدبیر و رای)/چنان قحط شد سالی اندر دمشق ….

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

لذت انتقام !   

فدوی با ماجرای ناخوشایند " انتقام"، کم تا قسمتی  آشناست و حتا طول و عرض اش را نیز می داند! لکن مورد زیر را دیگر حدس نزده بود !:

مرد گرجستانی که از همسر خود طلاق گرفته بود برای اینکه حرص او را دراورد با یک الاغ ازدواج کرد !

 

باری گفتگو در این باب،هیچ جور صرف نمیکند؛ بقول عوام !no comment

------------------

از خاطرات دارالمجانین (5)

فدوی گفتن ندارد که شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران می گویند یا می بینند، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر خوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را ببرید!:

سوال: حکم شوخی با نامحرم از طریق پیام کوتاه چیست؟

.1 یکی از غرایز قوی در انسان شهوات جنسی است که اگر طغیان و سرکشی کند، کنترل آن ناممکن یا مشکل خواهد بود.

2. بروز و ظهور و غلبه غریزه ی شهوانی در انسان به صورت پلکانی و تدریجی است، و به تعبیر قرآن کریم شیطان از طریق سیاست گام به گام به هدف خود می رسد.[1]

چنان که بررسی و ریشه یابی بسیاری از گناهان و جنایات که هر روز در جوامع مختلف رخ می دهد نشان دهنده ی همین موضوع است که از مسائل ناچیز و عادی آغاز شده اند.

به همین جهت جلوگیری از وسوسه های شیطانی در ابتدای امر و قدم اوّل آسان است چون هنوز موقعیت شیطان و غرایز شهوانی ضعیف است، ولی اگر فردی در قدم اول از شیطان و هوی و هوس تبعیت کند، موقعیت خود را در مقابله با آنها تضعیف نموده و باعث تقویت نیروهای شیطانی و غرایز شهوانی خواهد شد. و در آن صورت مقاومت مشکل تر خواهد شد. به عبارتی همیشه پیش گیری راحت تر از درمان است.

3. شکی نیست که شوخی با جنس مخالف اگر چه رکیک هم نباشد زمینه را برای انحراف و تسلط شیطان فراهم می کند.

به همین جهات اسلام در مبارزه با انحراف از زمینه های آن نیز جلوگیری به عمل آورد، مثلاً مردها را از نشستن در جای زن قبل از سرد شدن، نهی نمود.[2] و یا به زن ها دستور داده در برخورد با نامحرم نرمی و ملاطفت نشان ندهند.[3]

آن چه بیان شد یک حکم کلی است و از این جهت فرقی بین انواع شوخی( شوخی از طریق چت و پیام کوتاه و...) و بین انواع نامحرم ها (هم کلاسی ها و غیر آن)، وجود ندارد یعنی؛ اگر شوخی با نامحرم، به قصد لذت باشد یا خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد، از حکم حرمت برخوردار است اگر چه آن نامحرم هم کلاسی باشد و این شوخی هم از طریق پیام کوتاه، انجام شده باشد  

نتیجه این که بهتر است از شوخی با نامحرم اگر چه رکیک هم نباشد اجتناب کرد.

استفتایی که از دفتر مراجع عظام در این زمینه شده ، به شرح ذیل است:

1. چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت های معمولی چه حکمی دارد؟

همه ی مراجع: در صورتی که خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد جایز نیست.

2. شوخی کردن با نا محرم چه حکمی دارد؟

همه ی مراجع: اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا بترسد به گناه بیفتد، جایز نیست.[4]

و بعنوان حسن ختام(تیر خلاص- م) :

تذکر نکته ای در پایان ضروری است:

آن چه بیان شد یک حکم کلی است و از این جهت فرقی بین انواع شوخی(شوخی از طریق چت و پیام کوتاه و...) و بین انواع نامحرم ها (هم کلاسی ها و غیر آن)، وجود ندارد یعنی؛ اگر شوخی با نامحرم، به قصد لذت باشد یا خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد، از حکم حرمت برخوردار است اگر چه آن نامحرم همکلاسی باشد و این شوخی هم از طریق پیام کوتاه، انجام شده باشد.

بهمین سادگی نیست،ادامه دارد !

بعدالتحریر

پرسشگران نیز از بیمارانی هستند که ظاهراً معالجه و مرخص شده اند !

000000000000000000000000000000

میان دو تن جنگ چون آتش است!

فدوی اساس را بر این می گذارد که خوانندگان محترم ضد انقلاب، در جریان عرّ و تیزهای لُمپن الاسلام والمسلمین احمدی نژاد، ریاست سابق آبدارخانه ی بیت( رئیس جمهور- م ) و برگزیده حضرت آقا(ضپ) ،که در قالب بقول عوام کلیپ هائی، در بستر مصادیق بارز تهاجم فرهنگی کفار، منتشر شده اند ، هستند.

بیت

چو عرّت خوب و تیزت آزموده ست

سوادت هم اگر کم بود، بوده ست (1)

وی در کلیپ اخیر چنین فرموده است :

ساعاتی پیش از انتشار خبر ابلاغ حکم حمید بقایی، محمود احمدی‌نژاد در پیامی تصویری اعلام کرده بود که رئیس قوه قضائیه به دلیل «نقض مکرر قانون اساسی»، «از عدالت ساقط شده است» و «فاقد صلاحیت»، «فاقد مشروعیت» و «غاصب» است و باید استعفا دهد./رادیو فردا

در پاسخ عرض می کند که: والله برادر"مموتی"  بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..بین خودمان باشد،ضدانقلاب نشنود، گویا شما از نظر بیضه ،شدیداً در مضیقه هستید!  بقول عوام what about اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته، که موجب و موجد کلیه ی فجایع اتفاقیه در وطن سابق است ؟، هان؟

زیاده جسارت است.

بعدالتحریر

اشاره ای گذرا به ریشه ی مشکلات  برادران

همگان و بویژه خوانندگان محترم ضد انقلاب می دانند که فدوی،اهل کارهای خداپسندانه، عام المنفعة و  بقول عوام for free است.فلذا حسب شیوه ی مرضیه، خودش را در این یادداشت نیز شدیداً هزینه می کند و آن اینکه: اشکال رؤسای جمهور(با پوزش از اهل اندیشه !)از آغاز(برادر بنی صدر) تا اکنون(برادر کلید الاسلام والمسلمین روحانی)و نیز آینده ( برادر….)*آنست که این دانشمندان،تصور میفرمایند که حکومت شتر گاو پلنگ فعلی جمهوری ست، و اینان جسارت است، رویمان به دیوار، رئیس جمهورند!

و چنین است که فصل الخطاب( مقام معظم رهبری- م) عنداللزوم،با یک تشر آخوندی، آنان را سر منبر خودشان می نشاند !..فدوی منظوری نداشت و  بقول آن بزرگوار:

دو بیتی

قصد شهرت نبود جامی را

کاین همه نظم آبدار نوشت!

بهر احباب بر صحیفه ی دهر

نکته ای چند به یادگار نوشت

19 دسامبر 017

پی نوشت

  1. نقیضه ای بر آن بیت معروف ایرج میرزای نازنین که فرمود: چو ذوقت خوب و آوازت ستوده ست/ سوادت هم اگر کم بود، بوده ست!

(2)اگر زحمت نیست، نقطه چین را خودتان ، با حجت الاسلامی ، چیزی، پُر بفرمایید،اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع)!

0000000000000000000000000000000

0000000000000000000000000000000000000

تفاوت  

فدوی در بررسی خبرهای ممالک محروسه ی خاج پرستان، لعنة الله علیهم اجمعین ،به گزارشی رسید که از آن به  "جنجال‌برانگیز" یاد شده بود.فدوی هرچه خبر را زیر و رو، و حتا بالا و پائین کرد،اثری از جنجال چیزی در آن نیافت که البته در پی،خوانندگان محترم ضد انقلاب را بابت آن، به داوری خواهد خواند.عجالتا و برای دست گرمی،به تیتر خبر نگاه کنید:  

گاو آویزان در رستوران جنجال‌برانگیز شد !/ خنیا

در ادامه ی خبر حیرت اثر:

اقدام یک رستوران استرالیایی که برای برانگیختن بحث درباره خوردن گوشت حیوانات، یک گاو تاکسیدرمی شده را از سقف آویخته، باعث جنجال شده است.به گزارش بی بی سی فارسی ، لاشه این گاو شیری از پاهای عقبش بالای یک میز ناهارخوری در رستوران اتیکا در شهر آدلاید آویزان شده است.آویختن این گاو خشک شده واکنش‌های شدیدی را در اینترنت برانگیخته و بسیاری این کار را نامطلوب و منزجر کننده خوانده‌اند.صاحبان این پیتزافروشی می گویند که نمایش این گاو باعث می شود مشتریان در مورد “واقعیت‌های” مصرف گوشت فکر کنند./ آهاد

تصویر را هم ملاحظه بفرمایید :

و اما علت اینکه فدوی با ملاحظه ی این خبر، کک اش هم نگزید، ممکن است به اخلاق منطقه ای او برگردد! که در کوچه ،خیابان و میادین آن، آدم آویزان می کنند و اُمّت(ملت سابق- م)هم بعنوان تفریحات سالم به تماشا می روند !، خوانندگان محترم ضد انقلاب در این باب چه می فرمایند؟

000000000000000000000000000

کلمات حمار(مصوّر)

اشاره

کلمات حمار،مستخرج از فرهنگستان فدوی، و ضد کلمات قصار است !

 

 

 

 

مفتی عربستانی : زمین نمی چرخد گردش زمین غیر ممکن است !

اگر کره زمین می چرخید لازم نبود به چین سفر کنیم کافی بود هواپیمایمان در آسمان ثابت بماند تا چین به طرف ما بیاید

000000000000000000000000000000000000000000000000000

9234---0922 : مبادا کیهان از کاستی‌ها در رسیدگی به وضعیت هموطنان عزیز زلزله‌زده مطلبی بنویسد چون احتمالا از نظر برخی خلاف مصالح امنیت ملی باشد.

فدوی: مراتب دراوقات شرعی به آگاهی برادر حسین(ع) شریعتمداری- که سرِ بریده می دارد دوست- رسید. در باب سانسور و تحریف اخبار و آمار، قول مساعد دادند !؛ شیرینی زیرمیزی فدوی فراموش نشود، برادر 9234---0922 !

--------------

دکتر طوسی‌زاده : در شأن ریاست جمهوری کشوری مثل ایران نیست که شخص رئیس‌جمهور در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه داخل ماشین و با چند لایه محافظ و گارد با مردم مصیبت‌دیده صحبت بکند.

حضور رئیس‌جمهور در این بحبوحه مشکلات استان کرمانشاه که یک کار صرفا تبلیغاتی بود چه باری را از دوش مردم این منطقه برداشت؟ وقتی می‌گویند نباید از ماشین پیاده شوند اصلا برای چه به میان مردم مصیبت‌دیده این مناطق رفته‌اند؟

ذوالفقاری- تهران

فدوی بعلت ضیق وقت و تشابه موضوع، هر دو عریضه را یکجا پاسخ می دهد: مراتب دراوقات شرعی به استحضار رئیس آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م)کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی رسید؛ بعدالتحیه والسلام صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص)گفنتد والله برادرفدوی بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا تهران آ آ آآ ..لکن بین خودمان باشد،حال که ضدانقلاب خوابست عرض می کند که خوف آن داشتیم که یکوقت خدای نخواسته برق خشم ملت غارت شده ،خاکسترمان کند،برادرفدوی!

---------------------

درگذشت پدر گرامی سردار سرافراز ایران اسلامی فرمانده جبهه مقاومت سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی را تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند برای آن مرحوم علو درجات و حشر با اولیای الهی و برای سردار، سرافرازی و پیروزی نهایی در جبهه‌های حق علیه باطل به ویژه در عراق، سوریه، یمن، بحرین و... خواستاریم.

دهها پیام تلفنی

فدوی: مراتب در شرایطی که در اثر نوشیدن جام زهرِقند پهلو،گلاب برویتان دل پیچه  داشتند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه والسلام ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،شدیداً متغیر شده و فرمودند مگر ما نفرموده بودیم که در کشورهای منطقه دخالت و حضور نداریم، حالا دیگر روی فرمایش ما هم غلطهای اضافه می کنید؟...فدوی پیش از آنکه معظم له به عملیه بیت فرمان آتش به اختیار عنایت فرماید، گریخت؛

خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادراهالی!

-------------------------

5411---0971 :آقای روحانی گفته مردم آثار برجام را در زندگی لمس می‌کنند اما نگفتند که منظورشان از این لمس کردن دقیقا چیست،.... رکود، تورم، فشارهای اقتصادی و مشکلات اقتصادی و رها کردن آن به حال خود، ورشکستگی تولیدی‌ها به خاطر واردات ‌بی‌رویه که دولت در پیش گرفته و تهدید غربی‌ها به سرکردگی آمریکا علیه امنیت ملی و اتهام‌زنی به ایران از سوی آمریکا در مورد نقض حقوق بشر و ادامه تحریم‌ها علیه کشور، آیا این‌ها همان دستاوردهای درخشان همان برجام است که رئیس‌جمهور با افتخار آن را مطرح کردند.

فدوی: مراتب دراوقات شرعی به استحضار رئیس آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م)کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی رسید؛ بعدالتحیه والسلام صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص)گفتند منظور از لمس کردن، در همان حدود لمس حاج آقا سعی طوسی خواهد بود، برادر5411---0971

-------------------------

رضوی: چرا هیچ مسئول و رسانه‌ای نسبت به آلودگی کلانشهر مشهد مقدس تدبیری نمی‌اندیشد؟

فدوی: مراتب در مجالی که ریاست محترم  آبدارخانه ی بیت(رئیس جمهور- م) کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی ،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) گفتند:

بیت

"بدولت "نیست مربوط این طریقه

چه ربطی گوز دارد با شقیقه؟!

فدوی عرض کرد که منظورشان را در نیافته است.وی  افزود جمهوری مشهد و بقول عوام including ثامن الائمه(ع)ملک طلق مخبط الاسلام والمسلمین علم الهدی است،فلذا تصفیه هوای  جمهوری مشهد را نخست از آن امام همام(ع)و سپس از بوفالو علم الهدی ،توقع نمایند.         و من الله التوفیق . خدا بگوید چکارتان بکند که فدوی را اینطور سنگ روی یخ کردید ،برادر رضوی!

----------------

قطره «بویموگان» که مخصوص بیماران آب‌سیاه چشم (گلوکوم) است علی‌رغم اینکه در داروخانه‌ها با دفترچه بیمه محاسبه می‌شود ولی در داروخانه بیمارستان فارابی به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بیمارستان چشمی کشور به‌طور آزاد تحویل بیماران می‌شود! دلیل این تفاوت چیست؟ چرا برای دارندگان دفترچه که حق‌بیمه پرداخت می‌کنند این داور باید آزاد محاسبه شود؟!

فدوی:مراتب  در اوقات شرعی و پس از سینه زنی و اجرای مراسم بلع چلوکباب سلطانی با کوبیده ی اضافه در صحن مجلس بیت، و با قید چندین فوریت بعرض نمایندگان محترم حکومت در مجلس  رسید؛ ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) در بازدم دستجمعی فرمودند: اسسسسب !.. فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند "اسسسب "به تکرارِ"س"  ضمیمه ی آروغ است ! و مخفف آن زبانزد است که می گوید : اسب حیوان نجیبی ست !.فدوی مجدداً پاسخ مراتب فوق را جویا شد؛ این بار دستجمعی فرمودند:در اینصورت احوط آنست که برای معالجه ی آب سیاه،از آب سنگین استفاده کنند که خودمان زیاد داریم، برادر8132---0936!

-------------------

در دولت کسی که شعار می‌دهد بهشت زوری نیست کاری می‌کنند که سفر هم وطنان به سواحل ترکیه و شهرهای مسئله‌دار این کشور و نیز ارمنستان، گرجستان، روسیه و... به مراتب ارزان‌تر از سفر زیارتی به عراق تمام شود. دیدیم که بخشنامه کردند بلیت اتوبوس‌ها به مقصد مرزهای غربی کشور در ایام اربعین امام حسین(ع) دو برابر محاسبه شود.

8895---0919

فدوی: مراتب درمکث بین دو قیلوله، به استحضار سلطان اسلام مدالله اظلاله علی رئوس الخواص  والعوام،مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای دامت تحریکاته رسید .بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، در پاسخ مقرر فرمودند که از محل تتمه ی بیت المال، در ارمنستان، گرجستان، روسیه و...هرجای دیگری که مصالح اسلام و انقلاب اقتضا کند، تعدادی امامزاده دایر و مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم نیز با جمع آوری طلاجات نسبت به به تزیین آن بقاع متبرکه ی جدیدالاحداث اقدام و اجر خود را نیز از اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین،توقع نمایند.   

-------------------------

رجایی  : به علت سرطان معده توان خرید داروی «زلودا» را ندارم. قبلا یک بسته 84 عددی این قرص را به صورت دولتی 126 هزار تومان می‌خریدم ولی اکنون به بالای 800 هزار تومان رسیده است!  متاسفانه تنها نوع سوئیسی آن با بدنم سازگاری دارد. از مسئولان وزارت بهداشت درخواست می‌شود نسبت به داروهای بیماری‌های خاص که این سرطان معده نیز قطعا جزو آنهاست مساعدت نمایند. با حقوق یک میلیون و هفت هزار تومان چگونه قدرت خرید ماهانه بیش از 800 هزار تومان دارو برای بیمار وجود دارد؟!

فدوی :معلوم می شود که معده شما بر عکس ان مرحوم(ره)، رفاه طلب است، برادر رجائی!

-----------------

عباسی : همان‌گونه که در عرصه دفاع نظامی سردارانی چون سلیمانی درخشیدند و عرصه را بر دشمنان تنگ کردیم و پیروز شدیم در عرصه مدیریتی کشور هم باید مدیرانی از این جنس یعنی مدیران انقلابی وارد میدان بشوند و مشکلات را از سر راه بردارند.

فدوی از به جریان انداختن عریضه ی شما مضایقه ای ندارد؛ لکن بین خودمان باشد،گوش استکبار جهانی وصهیونیزم بین الملل کر، ضدانقلاب هم نشنود، وضعیت غم انگیز فعلی، نتیجه ی عرّ و تیزمدیران انقلابی در میدان گاوبازی جامعه ی شکوهمند اسلامی ست، برادرعباس(ع)ی !

---------------

3499---0911 :چند سال قبل برای تهیه هزینه جراحی گوشم مجبور شدم وام 5 میلیون تومانی با بهره زیاد بگیرم. چون نتوانستم اقساط آن را بپردازم کلیه‌ام را به فروش گذاشته‌ام. دولت به بدهکاران میلیاردی بانک‌ها مهلت داده و می‌دهد. چرا به ما افراد جزء فرصت پرداخت و تسویه حساب نمی‌دهد؟

فدوی : آخرعقل هم چیز خوبی ست، این دیگر به مسؤلین محترم اعلی الله مقامهم اجمعین مربوط نمی شود. خب برای صرفه جوئی در وقت و کلیه، بهتر نبود که از همان اول،گوش تان را حراج می کردید، برادر3499---0911؟!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

23 دسامبر المنورّ سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

  *.*.*.*.* December 18th, 2017 .*.*.*.*.*

ز میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

هشدارجّدی

فدوی در میان خبرهای دارالخرافه،به نقل قول نگران کننده ای از یکی از لاتهای رده بالای حکومت اسلامی( داعش درونمرزی- م)،که سوت بلبلی وی از میکرفن دانشگاه شریف معروف است ،بشرح زیر برخورد که موجب نگرانی شد:

اژه‌ای در واکنش به انتقادات تند محمود احمدی‌نژاد از قوه قضاییه ایران، او را لاتی از چشم‌افتاده خواند که زبانش هرز شده است…../ دویچه وله

غلام حسین(ع)محسنی اژه ای،راهپیمائی اربعین

کلب آستان حسین(ع) البته،به چندین هنر آراسته است(1) یعنی هنرش ، آنگونه که ضدانقلاب می گوید،محدود ومنحصر به سوت بلبلی  نیست بلکه نامبرده درمسابقات قهرمان کشوری پرتاب قندان(پرتاب دیسک سابق- م) سال 87و نیز گازگرفتن(2) ، دارای نعلین مشکی ست!(کمربند مشکی سابق- م)(3)؛ اینهم اسناد مصور و منگوله دارش:

https://www.youtube.com/watch?v=Iln3iKokOHs

 

فلذا  فدوی به سایر لاتهای محترم و شاغل در مقامات بالای حکومت اسلامی( داعش درونمرزی- م) قویاً توصیه می کند، که کاری نکنند که با یک قیام و قعود، از چشم لات اعظم ،حضرت آقا(ضپ) بیفتند، چرا که در غیر اینصورت، " بنده مسؤل آن نخواهم بود" !

پی نوشت

(1)عاشق و رند و نظربازم و می‌گویم فاش/ تا بدانی که به چندین هنر آراسته‌ام/ حافظ

(2)عیسا سحرخیزبعون الله و بعلت مراجعه ی فوری به بیمارستان و تزریق آمپول کُزاز،از مرض مُسری هاری، نجات یافت !

(3) در سال ۸۷ زمانی که اژه‌ای رئیس دادگاه ویژه روحانیت بود، در جلسه هفتگی هیات نظارت بر مطبوعات اختیار از کف داد و به سوی عیسی سحرخیز نماینده مدیران مطبوعات قندان پرت کرد و شانه چپ این روزنامه‌ نگار را هم گاز گرفت.!/ همانجا

00000000000000000000

ترفند تازه

گرچه بقول عوام sister Elizabeth از خودمان است، لکن  فدوی گاه یادش می رود که ام القراء با "هاید پارک " لندن ، کم تا قسمتی فرق دارد!فلذا خبر زیر را با نگرانی، ملاحظه می کند:

ایده ایجاد پارک مخصوص تجمعات و اعتراضات در تهران!/./ دویچه وله- تیتر

و در ادامه ی خبر بهجت اثر:

آزادی تجمعات و اعتراضات در ایران عملا وجود ندارد. آشکارترین نمونه آن، سرکوب خشن شرکت کنندگان در تظاهرات ۸۸ است. اکنون فرماندار تهران ایده ایجاد یک پارک مخصوص برای تجمعات و اعتراضات را مطرح کرده است.عیسی فرهادی(فرماندار) از عبارت "تخلیه اعتراضات مردمی" سخن می‌گوید. مدعی است که چنین پارکی به مردم معترض امکان می‌دهد، بیایند و خشم و اعتراض خود را "تخلیه" کنند

والله برادر فرماندار،بقول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ ..بین خودمان باشد،ضدانقلاب نشنود، ملت خوف آن دارد که برادران حوصله شان در ارتباط با بازداشت وانتقال یکی یکی روزنامه نگاران ، نویسندگان، فعالان مدنی و کارگری به هتل 5 ستاره اوین سر رفته ،و بنا دارند که همه را فله ای دستگیر و به هتل چند ستاره ی اوین منتقل فرمایند!

العهدة علی الراوی..

00000000000000000000000

گروگانگیری از را دور!

گمان فدوی تاکنون بر این باور  بود و هست که گروگانگیری، که از اهمّ تخصص  برادران گرامی از آغاز تا اکنون  بوده و هست(1) محدود و منحصربه حوزه ی استحفاظی ایشان است؛ لکن با ملاحظه ی اخبار مرتبط با مراسم قرعه‌‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ی معلی ،دریافت که برادران و شبه برادران ، قلمرو خود را مبالغی گسترش داده اند؛ اینهم اسناد مصور و منگوله دارش:

درخواست کاربران ایرانی از مجری زن مراسم قرعه‌‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه !/ بی بی سی تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

از زمان انتخاب ماریا کوماندنایا به عنوان یکی از مجری‌های مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سوی فیفا، کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی از خود نشان داده‌اند.

قرار است خانم کوماندنایا به همراه گری لینه‌کر، فوتبالیست سابق و مجری سرشناس ‌بی‌بی‌سی مراسم قرعه کشی جام جهانی را که روز جمعه اول دسامبر( ۱۰ آذر) در مسکو برگزار می‌شود، اجرا کند.

طرفداران فوتبال در ایران درپیام‌هایی به این مجری روس توصیه کرده‌اند که در زمان اجرای این مراسم به نوعی لباس بپوشد تا بینندگان ایرانی بتوانند بدون سانسورمراسم قرعه کشی جام جهانی را از تلویزیون ببینند.

برخی کاربران همیشه در صحنه ،که بسیجیان و عمله ی بیت را بیاد می آورند،دستور فرموده اند :

"خواهرم !، لطفا درمورد حجابت دقت کن!. ما می‌خواهیم که مراسم قرعه کشی جام جهانی را بدون سانسور از تلویزیون تماشا کنیم."!

یکی از کاربران در واکنش به انتخاب این مجری روس در اینستاگرام گفته: "من یک ایرانی هستم. مقامات تلویزیون ما خیلی سختگیر هستند و تصاویر شما را سانسور می‌کنند. در صورت امکان، آیا می‌توانید برای این مراسم، لباس مناسبی! انتخاب کنید که ما بتوانیم این برنامه را تماشا کنیم؟"

و طُرفه اینکه:

ماریا کوماندانیا مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی:

سردار آزمون شرایط را توضیح داد و من نیز به او قول یک سورپرایز را دادم|می خواهیم همه کشورهای اسلامی شاهد مراسم باشند/ ! تیک

و از منبع دیگر:

ماریا مجری زن روس به ایرانی‌ها قول داد در قرعه‌کشی جام جهانی لباس «مناسب» بپوشد!

باری فدوی اگر جای آن بانو بود،با همان هیئت همیشگی، که تصویر زیر باشد، به صحنه می آمد حال اگر سردار آزمون و توابع، ظاهراً ! خوششا ن نمی آمد، به درک اسفل السّافلین !،و مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم هم، بروند مشکل شان را، با حضرت آقا یشان(ضپ)حل بفرمایند؛ سخن کوتاه،فدوی این موضع را،جز گسترش فرهنگ بیابانی حضرات، معنی نمی کند و در پایان می پرسد:

خواهر ماریا!، صلی و جلی، شما هم بلی ؟

پی نوشت

(1) از گرونگانگیری کارمندان سفارت آمریکا تا گرونگانگیری ایرانیان عمدتاً متخصص مقیم خارج از کشور،بهنگام مسافرت به وطن سابق !

0000000000000000000000000000000000000000000000000000

جسارت  

فدوی گمان نمی کرد که مقام معظم رهبری(ضپ) اهل بعضی بی ناموسی ها باشد،استناد فدوی در این باب،به خبر زیر و نتیجه ی آنست:

ماه نوامبر ماه اطلاع‌رسانی درباره سرطان پروستات است. سرطان پروستات، اولین سرطان شایع در بین مردان و دومین سرطان کُشنده (بعد از سرطان ریه) است. تکرر ادرار، دفع ادرار همراه با فشار و درد و عدم تخلیه کامل ادرار از علائم ابتلا به سرطان پروستات است. این سرطان معمولا در افراد بالای پنجاه سال بروز می‌یابد. یکی از اولین راه‌های تشخیص سرطان پروس تات معاینه انگشتی مقعد است. برخی بیماران اجازه این معاینه را به پزشک نمی‌دهند/ ایران وایر

 

در پاسخ یواشکی عرض می کند که والله برادر ایران وایربقول سید قاسم(مش قاسم سابق- م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آ آ مقام معظم رهبری(ضپ) اجازه دادند و بموجب سند منگوله دار زیر، پنداری چندانهم بدشان نیامده است  !

زیاده جسارت است..

0000000000000000000000000000000000000000000000

از خاطرات دارالمجانین (4)      

فدوی گفتن ندارد که شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران و روان پریشان می گویند یا می بینند، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر خوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را برید!:

جواب: در گفتگوها باید نكات زیر را مراعات نمایند:

از صحبت كردن به نحوی كه موجب تلذذ و ریبه شود خودداری گردد. .1

از شوخی كردن پرهیز شود. .2

از حرف هایی كه موجب تهییج شهوت است باید خودداری شود. .3

رعایت حجاب كامل بشود و از نگاه كردن حرام خودداری گردد. .4

زن و مرد در یك محیط خلوت تنها نباشند. .5


(مسائل جدید از دیدگاه علماء و مراجع، ج1، ص137)


 

0000000000000000000000000000

بر این اساس،احوط آنست که مصدومین و مجروحین زلزله ی کرمانشاه، پیاده روی اربعین را ، به مقصد اوگاندا،طی کنند ! و من الله التوفیق

-------------------------

"گویاست" دگر حاجت مشاطه ندارد

فدوی دراین ستون،نکات یا خبرهائی را نقل می کند که خود جنس اند! و جز گزینش تیتری مناسب و همسو با محتوا،و احیاناً یکی دو انگولک جزئی،نیاز چندانی به دخالت او ندارند!

فائزه هاشمی دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو با اعتمادآنلاین:

شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد در بدن پدر 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است/ شورای عالی امنیت ملی از منشأ رادیواکتیو بی‌اطلاع بود/ به نظر می‌رسد پرونده در شورای عالی امنیت ملی مختومه شده است

تحشیه ی فدوی: یعنی اورانیوم حاج آقا را، زیادی غنی کردند؟!

-------------

رهبر ایران: پوتین مرد تصمیم و عمل است/ بی بی سی

تحشیه ی فدوی: خب تصدقتان، پُرستات مبارک را هم میدادید ایشان عمل کند!

---------------------

رادیو فردا، بدنبال طرح اتهام «تبلیغ علیه نظام» برای سه مدیر ارشد دولت محمود احمدی‌نژاد از سوی قوه قضائیه٬ حمید بقایی٬ صادق لاریجانی را به «دینامیت» گذاشتن «زیر نظام» متهم کرد.

تحشیه ی فدوی: نظام که قابلی ندارد، برادران ، و از آن میان حضرتعالی ،قصد جان مملکت را دارند، برادر بقائی!

ایران آسمان خود را به روی هواپیمای نخست‌وزیر بلغارستان بست/ دویچه وله

تحشیه ی فدوی: ممکن است به پنیر بلغار مربوط بوده باشد؟!

--------------------

فرمانده سپاه پاسداران می گوید در کشورهای منطقه هسته های مقاومت مسلحانه ایجاد شده‌است. سرلشکر محمدعلی جعفری چند روز پیش هم گفته بود ایران در یمن حضور مستشاری دارد./ بی بی سی

تحشیه ی فدوی: در مورد سوریه هم همین را می گفتید که !

-------------------------

اردوغان: سناریوی شومی علیه آینده جهان اسلام درحال اجرا است/آهاد

خوش خبر باشی برادر اردوغان!؛ جان فدوی راست میگی ؟!

انشاءالله که مثل کودتای شما نافرجام نباشد!

---------------

سوله مدیریت بحران تهران که توسط قالیباف به حسن کرد میهن عامل حمله به سفارت عربستان واگذار شده بود پس گرفته شد/نگام نیوز

تحشیه ی فدوی: برعکس نهند نام زنگی کافور !

---------------------------

جاسازی 9 کیلوگرام مواد مخدر در شکم 5 گوسفند/ العربیه- تیتر

تحشیه فدوی : نداشتیم ها! ، قرار نشد که گوسپندان کارهای خطرناک انجام دهند،  قرار بود که فقط به حضرات رأی بدهند!

---------------------------

ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعیان و استاد حوزه علمیه قم روند ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران را مایه آبروریزی دانست و خواستار ایجاد سازوکاری برای قانونمندکردن ثبت‌نام شد. به گزارش نسیم آنلاین، ناصر مکارم شیرازی، شنبه 15 آوریل 2017، در جلسه درس فقه و خارج خود در مسجد اعظم قم، با انتقاد از روند ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، این روند را مایه نگرانی دانسته و گفت: « اینکه جوان 16 ساله و پیرزن ازکارافتاده برای ثبت‌نام در انتخابات اقدام کرده‌اند مایه آبروریزی است»./ العربیه

تحشیه فدوی : دیگر کم لطفی نکنید، کل قضیه مایه آبرو ریزی ست، برادر آیت الله!

---------------------------

آمریکا با "مادر همه بمب‌ها" مواضع داعش را در افغانستان هدف قرار داد / العربیه

تحشیه فدوی : حضرات ما که قابل این حرفها نیستند، لکن گوشه ای از نوزاد آن مادر را،فقط برای تنبه برادران البته، نشان بدهید، بد نیست!

----------------------

ایرانیان و عرب‌ها در بزرگ‌ترین رژه همجنسگرایان اروپا:

مایلی سایرس‌، خواننده جنجالی آمریکایی، قصد دارد از طریق مؤسسه خیریه‌اش به همجنسگرایان، دوجنس‌گرایان و تراجنسیتی‌های مسلمان کمک کند. او اعلام کرده که این مؤسسه برنامه‌هایی حمایتی در دست تدوین دارد و خواهد کوشید تا گام‌هایی برای بالا بردن آگاهی و درک عموم نسبت به جنسیت، جنس و دین بردارد. / دویچه وله

تحشیه ی فدوی: به فتوای مهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد دامت تحریکا ته، نداریم که !

ما نبودیم بخدا، اونا بودن !..

------

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

 

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

16دسامبر المورّب سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

  *.*.*.*.* December 11th, 2017 .*.*.*.*.*

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.comمسئلتن!       


فدوی که خود بخود گیج هست لکن ادعاهای برادران هم به گیجی وی دامن می زنند.باری- برادر شاگردبنا(ژنرال مش قاسم سلیمانی- م) به حضرت آقا(ضپ)خبر داد که چاقو دسته ی خودش را بریده و نامبرده برادران داعش خود را ، علیرغم میل باطن،قلع و قمع فرموده است.در پی این خبر مشکوک، مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ،شیهه کشان به خیابانها ریخته و پیروزی مش قاسم ِحضرت آقا را،به بحضورحضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، و سایرحضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش،تبریک و تهنیت گفتند لکن از سوی دیگر،فدوی خبر زیر را هم دریافت کرد که برادر  :

حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز شنبه 9 دسامبر 2017 اعلام کرد، جنگ علیه گروه داعش در این کشور با پیروزی کامل بر این گروه تروریستی و شکست آنها پایان یافت.

در همین حال نیروی هوایی عراق 8 حمله هوایی را علیه آخرین مواضع این گروه در منطقه «مهبط تل قصب» انجام داد کع در پی آن 16 نفر از اعضای این گروه تروریستی کشته و 4 خودروی آنها منهدم شد.

نیروی هوایی عراق همچنین چندین توپخانه و سلاح‌های مختلف متعلق به گروه داعش در امتداد مرز عراق-سوریه را نیز منهدم کرد. *

حال فدوی ، گلاب به رویتان، همینطور ارّه به ماتحت مانده است،که ترتیب برادران داعش، که آرمانهای اسلام ناب محمد(ص)ی را ، مؤمنانه نمایندگی می کردند،چه کسی داده است؟ مش قاسم ِحضرت آقا( ضپ) ، یا برادر حیدرعبادی و یا نه،  گزینه ی سوم، که عبارت از ذغال خوب که شیطان بزرگ باشد!. شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانید؟


9 دسامبر 017پی نوشت:


  • ادامه ی خبر: این مناطق که شامل منطقه «الجزیره» است به عنوان آخرین مناطقس هستند که در دست شبه نظامیان داعش باقی مانده است که ارتش عراق در حال پاکسازی آنها از عناصر این گروه تروریستی است.

حیدر عبادی، نخست‌وزیر عراق، جنگ علیه داعش را در سپتامبر 2016 آغاز کرد. او در تاریخ  10 ژوئیه 2017 توانست موصل به طور کامل از تصرف نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش خارج کند.

عبادی در همان تاریخ  برای جشن پیروزی وارد موصل شد و بازپس‌گیری شهر موصل را به نظامیان و مردم عراق تبریک گفت.

نبرد موصل برای بیرون راندن داعش 9 ماه طول کشید.  عبادی سپس وعده داد که  داعش را از همه مناطق عراق بیرون خواهد کرد.

وی به عراقی ها گفته بود که پیروزی بر این گروه تروریستی قطعی است، بقایای داعش در همه مناطق عراق و به رودی یک پیروزی بزرگ برای مردم ما فراخواهد رسید».

داعش در سال 2013 و 2014 مناطق مختلفی از جمله شهر دوم عراق موصل را به تصرف خود درآورده بود.


000000000000000000000000000000000000000


بی ملاحظه       


جداً که واقعاً ! یعنی:

بیت

رنج گل بلبل کشید و بوی گل را باد بُرد

بیستون را عشق کند و شهرت اش، فرهاد بُرد!


مراد فدوی آنست که اینهمه ما مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، جان کندیم و مملکت خویش را ویران،و کربلای معلی(ع- س- ص- عج) را آباد کردیم، لکن برادران عراقی ما،حتا ملاحظه ی پنج تن آل عبای ما را که عراقی هستند(برادران لاریجانی+شاهرودی) را نفرموده ،و چنین مناظری را درکربلای معلی(ع- س- ص- عج) رقم زدند: ای… ای….

مصرع

یا رب مباد کس را، مخدوم بی عنایت !                                                                    هتل خلیج عربی در کربلا !


00000000000000000000000000000


اندر باب هنجار     


آخر خودمانیم، درب دیزی اسلامی باز است، حیای گربه مرتضا علی(ع) کجا می رود؟یعنی مقام معظم رهبری نیست، ولی قاصم الجبارین اش که هست!؛ مراد فدوی آنست که  همانگونه که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم بارها حضرت آقا(ضپ) را، بدرستی مظلوم خوانده اند(1) معظم له در رعایت حقوق شهروندان و بویژه نسوان،نهایت دقت و مراقبت را ملحوظ داشته اند، لکن پنداری به خرج خواهران نرفته است؛ بعنوان مستوره به این فقره  نگاه کنید :

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتایی درباره دوچرخه سواری بانوان، نظر خود را پیرامون این مساله بیان کردند.

به گزارش فارس، به دنبال انتشار برخی اخبار پیرامون نظر مقام معظم رهبری درباره دوچرخه سواری بانوان و و نسبت دادن فتوای بدون منبع به ایشان، خبرگزاری فارس اقدام به استفتای نظر رهبر انقلاب پیرامون دوچرخه سواری بانوان کرد.

دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتای خبرگزاری فارس، مبنی بر اینکه «نظر حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با دوچرخه سواری بانوان در پارک، خیابان و سایر مکان هایی که نامحرم حضور دارد چیست؟» نظر ایشان را بدین شرح ارسال کرد: «دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم، غالبا موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد اشکال ندارد.»


این فتوا، همانگونه که ملاحظه می شود، همه جوره کامل است !(2) یعنی، هیچگونه محدودیتی برای دوچرخه سواری بانوان ،در صورتی که در منظر نامحرم نباشد،متصور نیست؛ بعبارت دیگر، نسوان می توانند که از بام تا شام در داخل آپارتمان خود، از راهرو به هال و از آنجا به به آشپزخانه و اتاق خواب خواب ویراژ داده و لذت اش را ببرند!، دیگر چه می خواهید؟

بعدالتحریر

در باب اینکه نسوانی که مشغول دوچرخه سواری در آپارتمان خود هستند، می توانند به تراس هم بروند، یا نه؟بین علما، شدیداً اختلاف است.گله ای از علما بر این باورند که اگرآپارتمان در طبقه ی بیست ببالا باشد، بلا مانع است زیرا در این حالت خواهرمربوطه آنقدر ریز شده است که هیچ جایش از خیابان دیده نمی شود! و گله دیگری از علما بر این نکته نعلین می فشارند که تراس، صرف نظر از اینکه در کدام طبقه از ساختمان واقع شده است،جزو خیابان است و دوچرخه سواری نسوان در آن، حرمت دارد.

گفتن ندارد که وقتی  معظم له با دوچرخه مشکل دارد، بطریقه ی اولی با موتور هم مسأله دارد دیگر، فلذا در اینصورت چه معنا دارد که نسوان، قلب معظم له را شکسته و مرتکب عمل قبیحه ی زیر بشوند؟:


پی نوشت


(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست،استفاده کند ؛بقول عوام ok ؟!

(2) قرار شد دشنام ،آنهم از این نوع اش ندهید،خواهر- برادر خواننده،خوبیت ندارد!


000000000000000000000000000000000000000


اندر عوارض و مزایای پشم


  جداً که واقعا! یعنی دنیای عجیبی ست. در سوئی از جهان، مملکتی را پشم برداشته و میزان، پشم اُمّت است و احدی هم صدایش در نمی آید، و در سوئی دیگر، یکی بخاطر اندکی مو بر پا، تهدید می شود!:


آرویدا بیستروم مدل سوئدی می‌گوید پس از آنکه در عکس‌های تبلیغاتی با پاهای مودار ظاهر شد، پیام‌های تهدیدآمیز به تجاوز دریافت کرد.

این مدل ۲۶ ساله برای تبلیغ محصول تازه آدیداس با این شرکت همکاری کرد.

بعد از آنکه این تبلیغ در یوتیوب پخش شد، او پیام‌های جنسی را دریافت کرد.

آرویدا در کانال اینستاگرام خود که مورد توجه زیاد قرار گرفته است، نوشت که در شبکه‌های اجتماعی به تجاوز تهدید شده است.

او افزود: "عکس من در برنامه تبلیغاتی آدیداس، شمار زیادی نظرات زننده‌ در پی داشته است."


آرویدا علاوه بر مدل بودن، عکاس است و به‌خاطر اینکه با بدنی مودار در عکس‌هایش ظاهر می‌شود، مشهور است.

شرکت آدیداس می‌گوید او"معیارهای زنانگی و جنسیت را که عموما به‌عنوان "زیبایی دخترانه" مطرح هستند، زیر سوال برده است."

این مدل که روز چهارشنبه ۲۶ ساله شد، از حمایت علاقمندانش در اینستاگرام برخوردار است.

زیاده عرضی نیست ..


0000000000000000000000000000000000000000


افزایش هزینه      


اینکه فدوی معمولاً از دست برادران عصبی ست و شدیداً لج اش می گیرد، بی سببی نیست!.اگر خواسته باشد به اجمال و اختصار برگزار کند، می افزاید که فدوی بارها گفته و نوشته است که دستگاههای رنگارنگ  سانسور و بگیر و ببند، و از آن میان کوچکترین آن که وزارت محترم ارشاد،عدم شان به ز وجوداست و جز اتلاف وقت ، ارز و نیز مخلفات آن، که اجرای عملیات ایذائی بر مردم عموماً ،و اهل اندیشه و هنر خصوصاً باشد ،سودی ندارد. خوانندگان محترم ضدانقلاب اگر بپرسند چرا،؟ عرض می کند که عملکرد این دستگاهها عمدتاً ضعیف و در این حّد است که فی المثل یک بازیکن ایرانی و اسرائیلی، در دیداری بین المللی ،مع الاسف  بیک دستشوئی رفته اند! که البته همین، باعث محرومیت و حذف ورزشکار ایرانی؛ از عرصه ی مسابقات بین المللی می شود * و یا،  محرومیت نوجوانی در مسابقات شطرنج بین المللی ،بخاطر انحراف از حجاب برتر مقام معظم رهبری (چادر پر کلاغی- م) و یا خبر زیر :

حذف لحظه "منشوری" لیگ سراسری دوگانه بانوان

دومین دوره لیگ سراسری دوگانه بانوان باشگاه‌های کشور بامداد پنجشنبه (۳۰ شهریور) به میزبانی کرمانشاه در کیلومتر ۸ جاده سراب نیلوفر به سمت پلیس راه قزانچی کرمانشاه برگزار شد. (این عکس احتمالا به دلیل استفاده از پرچم آمریکا و همچنین نشان دادن انگشت میانه توسط یکی از ورزشکاران از گزارش تصویری خبرگزاری ایران - ایرنا حذف شده است)./دویچه ولهباری گفتن ندارد که این مختصر، مشتی از خروار بود ولی فدوی هنوز و همچنان ، بر مواضع خویش شدیداً استوار است که ما امّت، نیازی به این دستگاههای عریض و طویل و پر هزینه نداریم زیرا دست پروردگان حضرت امام(ل) که پیرو خط مالروی معظم له(ل) هستند، این مهم را بی هیچ هزینه ای،به انجام می رسانند، اینهم سند منگوله دارش :


نماینده مردم تهران در مجلس از ممنوع‌الخروجی هشت زن ملی‌پوش به وسیله همسرانشان خبر داد

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، طیبه سیاوشی گفته است: «اکنون گزارش‌های رسیده به فراکسیون زنان نشان از آن دارد که هشت زن ملی‌پوش به وسیله همسرانشان ممنوع‌الخروج شده و از شرکت در بازی‌های بین‌المللی بازمانده‌اند. البته این را هم بگویم که زنان دیگری نیز هستند که حاضر نشده‌اند اسمشان بیاید.»!


بعرض فدوی رسیدید ؟!


پی نوشت

*باختی علیرضا ؟

ویدئویی از فریادهای مربیان کشتیگیر وزن ۸۶ کیلوگرم "باید ببازی علیرضا" در مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال لهستان انعکاس جهانی یافت. علیرضا کریمی درحالی که از حریف روس خود پیش بود در صورت پیروزی باید مقابل ورزشکار اسرائیلی به میدان می‌رفت. ساعاتی بعد او در ایسنتا گرام خود نوشت: "آخرین سنگر سکوته حق ما هم هیچ وقت گرفتنی نیست / ".دویچه وله


00000000000000000000000000000000000

در انواع شتر     


فدوی به اظهارات برخی ولایتمداران امروزی، که می رسد،شدیداً حیرت می کند که بعنوان یک آخوند زاده،چگونه است که از انواع رده ی خود بی اطلاع است.؟ باری فدوی که شوربختانه "ژن خوب" نداشته است که  آخوند زاده بشود، معذالک می داند که با آنکه آخوند و شتر از یک جنس اند،معذالک کینه ی شتری، بسیار فروتر از کینه ی آخوندی ست، وفدوی در حیرت است که  این نکته آشکار را چرا خواهر فائزه ی رفسنجانی، بعنوان  آخوند زاده ا ی مرغوب، نمی داند؟!ملاحظه کنید :

فائزه هاشمی: کینه شتری هم بود باید تاکنون تمام می‌شد ! / کلمه
                  

                                                        نمائی  از کینه ی آخوندی!


0000000000000000000000000000000000000000000000


از خاطرات دارالمجانین (3)   


اشاره:

فدوی قاصم الجبارين را شدیداً  گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که پرسشی که در می آید، ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود جنس است:

گفتن ندارد که فدوی شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران و روان پریشان گرامی می گویند ، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر بینندگان وخوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را برید!:

این پرسش و پاسخ در یک تیمارستان انجام شده/ دیوانه ای پرسیده:


سوال: آیا محبت و دوست داشتن نامحرم (به جهت ویژگی های اخلاقی...) و بدون لذت، اشکال دارد؟


و اما پاسخ روان پریشان، به ترتیب ریش:

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

به هر حال هرگونه ارتباط با نامحرم که غالباً مستلزم مفسده و یا خوف ارتکاب گناه در آن مى‌باشد، جایز نیست.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی)

ابراز محبت نسبت به نامحرم حرام است.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی)

اگر مفسده ای نداشته باشد اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی)

در صورتی‌که موجب تهییج شهوت باشد جائز نیست.


(توجه: استفتا از دفاتر آیات عظام: خامنه‌ای، سیستانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی (مد ظلهم العالی) توسط سایت اسلام کوئیست انجام گرفته است)


بهمین سادگی نیست،ادامه دارد !


بعدالتحریر


پرسشگران نیز از بیمارانی هستند که ظاهراً معالجه و مرخص شده اند !

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

9 دسامبر المورّب سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

  *.*.*.*.* December 4th, 2017 .*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com


باز هم بحران مدیریت *     

فدوی نمی داند که خوانندگان محترم ضدانقلاب، کفار ، زنادقه و معاندین،چرا اینقدر اذیت می کنند ؟و بقول مادر فدوی که یادش بخیر باد،چرا اینقدر زیانکارند؟! آخر مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،چند بار و به چند زبان زنده و مرده ی جهان،به نیابت از  حضرت احدیت جله اسمه بفرمایند که ،آنچه را که بشر از زمان غار نشینی تا اینتر نت و فضا، لازم داشته و نیز در چند هزار سال آینده ممکن است  لازم داشته باشد،در قرآن کریم، مرقوم فرموده است؟ !گفتن ندارد که عکس قضیه نیزشدیداً  ثابت است، یعنی، چیزهائی که در  قرآن کریم نیامده ،غیر ضروری و بشر خاک بر سر، بویژه از نوع مسلمان اش، لازم  ندارد و، نابود باید گردد !، باری فدوی اگر بخواهد که حتا یک فهرست اجمالی  از ضروریاتی فراهم کند که در قرآن کریم نیست و البته بشرهم لازم ندارد، - مثنوی هفتاد من کاغذ شود !فلذا بعنوان مستوره،  بیکی از این موارد  زائد که ورزش باشد،به اجمال و اختصاردر پی ،اشاره و بلکه استناد  می کند :

هنوز چند روز از باخت اجباري و دستوري! كشتي گير ايراني در مسابقات جهاني، نمي‌گذرد كه اين بار در مسابقات آسيايي رشته كبدي زنان در گرگان، مربی تیم دختران کبدی تایلند مرد بود، در اقدامي خجالت‌آور و مايه آبروریزی، برای اینکه او را به سالن مسابقات راه بدهند، توسط مسوولان؛ روسری بر سرش کردند! / بهار نیوز

اینهم سند مصور منگوله دارش :خب بقول عوام، so what ؟ یعنی همین که هر جنبنده ای در جامعه ی شکوهمند اسلامی ما، دستکم لچک و یا ترجیحا، پوشش برتر مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی - م) بر سر داشته باشد، کفایت می کند وبرادران البته،  به ماجراهای زیر چادرش،اصلاً  کاری ندارند!         والسلام…..


بعدالتحریر


ویژه ی حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین،به ترتیب ریش ،لطفا ً ضدانقلاب نخواند :

خب برادران مسئلتن!...

آخر این چه حرکتی ست؟ ،چرا همه چیزتان برعکس است؟..فدوی نگران آبرو نیست چرا که در این باب بحمدالله والمنة، آه در بساط نداریم. لکن حال که به اهتمام حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ضاعف الله پُرستاته ،جامعه را به اوایل قاجاریه برگردانده ایم، پس چرا دیگر مختصاتش را رعایت نمی کنید ؟ یعنی احوط آن بود که مانند مطربان اندرونی ،که از نوازندگان نابینا و یا با عینک تیره انتخاب می شدند،شما نیز بجای آنکه سر آن مرد بینوا، لچک کنید،باید با عینک تیره و یک عصای سفید  اورا بداخل سالن هدایت می کردید، اینهم آخر کاری داشت ؟  

زیاده راهکاری نیست


2 دسامبر 017


پی نوشت:

نام سازمان مدیریت بحران در داعش درونمرزی

*******************************************تو و بابا چرا بی مامان رفتید ،بی تربیتها،هان؟!

00000000000000000000


رسیده بود بلائی !..  

.. باور بفرمایید که چیزی نمانده بود که فدوی سست بنیاد، در اثر مجاهدت های عمله ی بیت،سرانجام متقاعد شود که حجاب برتر مقام معظم رهبری(چادر پرکلاغی- م) به فتوای خواهر الهام چرخنده (1)،نه تنها برای نسوان، که به فتوای برادر تتلو برای نفوس ذکور هم از نان نداشته ی شب هم، واجب تر است . اینهم اسناد مصور و منگوله دارش:
در این میان ذغال خوب، که تابلو زیر باشد، در متقاعد کردن فدوی، البته بی تأثیر نبود:که ناگاه "دستی از غیب" بشرح زیر برون آمد و فدوی را سر عقل آورد:

ماجرا از این قرار بود که  یکی از دوستان نیکوکارفدوی، که توسط حضرات به زور به بهشت فرستاده شده بود،ضمن تماس با فدوی، مراتب شعار فوق را شدیداً تکذیب و سند منگوله دار زیر را نیز بعنوان شاهد، بطریقه ی کرایه در مقصد، از بهشت،بجهت فدوی ارسال کرده است؛..

باری-  فدوی که شدیداً قانع شد؛ خوانندگان محترم ضدانقلاب را، نمی داند !

28 اوت 017


    


بعدالتحریر:


همانطور که ملاحظه می کنید،حوریان برخلاف فرمایشات حضرا آیات، به اندازه ی طبیعی هستند و از مزایای ویژه ای نیز، البته بسود مؤمنین،به وجهی که در پی می آید، برخوردارند :


حضرت علی(ع):

هریک ازآن حوریان، هفتاد حلّه پوشیده اند و سفیدی ساق ایشان از زیر هفتاد حلّه معلوم است. از جماع با هر یک ازآن حوریان لذّت صد مرد را می یابد که هریک چهل سال خواهش مجامعت و آمیزش داشته باشند و برایشان میسّر نشده باشد. (بحارالانوار،ج 8، ح 205)


این زنان بهشتی که هرگز عادت ماهانه نمی شوند زنانی هستند که به متقین داده می شوند. (دخان آیه 15 تا 45 و طور آیه 71 تا 02) / همانجا

00000000000000

اختلاف زنانه    

...راست اش از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان ،که مطالعه ی خبری موجب شد که سرهمه جای فدوی از حیرت، اسفناج اُرگانیک سبز شود!، شما هم ملاحظه کنید تا بعرض او برسید :

دختر علم الهدی: حجاب در تربیت اسلامی اختیاری است!


و در ادامه ی خبر حیرت اثر :

انصاف نیوز: در حالی که این روزها اظهارنظرات متفاوتی از سوی کارشناسان مذهبی و روشنفکران دینی درباره‌ی اجباری بودن «حجاب» مطرح می‌شود، جمیله علم الهدی در گفت‌وگو با «فرهنگ رضوی»، مقوله‌ی حجاب در تربیت اسلامی را اختیاری دانست و تأکید کرد: براساس تربیت دینی ارزش‌ها به صورت فطری در افراد وجود دارند و افراد براساس انتخاب و اراده شخصی خود به آن‎ها معتقد و پایبند می مانند که در این امر وظیفه خانواده و جامعه تنها صیانت از آن‎ها است.

فدوی، ضمن اینکه واژه ی مرکب و لا یتچسبک "روشنفکر دینی  " را اصلا بجا نمی آورد، در پیوند با خبر مذکورعرض می کند که تاکنون اختلاف، بین علمای نَربوده و فدوی نحوه ی تعامل با علمای مادّه را بلد نیست فلذا بقول عوام شدیداً confused شده و نمی داند چه کند ،جز اینکه علی الحساب بگوید :


مسئلتن !


خواهر جمیله ! اگر چنین است، پس ابوی بوفالوی شما و سایر مخبط الاسلام ها به ترتیب ریش،چه می گویند؟!

زیاده مسأله ای نیست..


00000000000000000000


اشتباه لپی   

مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ،پنداری ازبسکه ذهن شان درگیر مسائل اخروی و کفن و دفن است،گاه دست به آبهای شدید هم می روند!و در این رهگذر، فدوی را که خود فی نفسه گیج است، بقول عوام confused  می فرمایند که فی المثل دنبال معنای " پاول مُرده"  برود!..فدوی البته نمی خواهد که همان بلا را بر سرخوانندگان محترم بیاورد، فلذا از تعارف کم می کند و بشرح زیر بر مبلغ می افزاید :

هتلی در عراق غذای «پاول مرده است» به مشتریانش ارائه می‌دهد/ العربیه تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

هتل بین‌المللی ! اربیل در همین راستا نام غذای "meat ball" که نوعی گلوله‌های گوشتی است، را «پاول مرده است» ترجمه کرد. هند عمری، یکی از مسافران این هتل با انتشار تصویری از این ترجمه خنده‌دار در توئیتر توجه همگان را به این موضوع جلب کرد.

البته خانم عمری توضیح داد که تلفظ meat ball در زبان عربی به صورت "میت بال"* ادا می‌شود و مترجم آن را «پاول مرده است» ترجمه کرده است.

توئیت هند عمری تا کنون 16 هزار و 700 بار ریتوئیت شده و صدها کامنت طنز در این‌باره نوشته شده است.

یکی از کاربران توئیر خطاب به خانم عمری نوشته : «راستش خیلی گرسنه‌ام. باید نصف پرس "پاول مرده است" رو به دست بیارم».

کاربر دیگری نوشته: « لووول. می‌خوام ساندویج "پاول مرده است" رو با پنیر امتحان کنم».

اینهم سند مصور منگوله دارش :

پی نوشت:

میت بال یا کله‌گنجشکی یا گوشت قلقلی نوعی غذاست که در آن گلوله‌های کوچکی از گوشت درست شده و در روغن سرخ می‌شود. در برخی کشورها این گلوله‌های گوشتی را در نوعی سس ساخته شده از رب‌گوجه فرنگی و پیاز و ادویه قرار می‌دهند.

00000000000000000

مسئلتن !    

فدوی داشت  ماجرای ادعای "یلار آبل مارتینز"، زن ۶۱ ساله اهل ایالت خیرونای اسپانیا ،دائر بر اینکه فرزند "سالوادر دالی" * و محصول روابط مادرش که از خدمتکاران استاد بوده را برمی رسید که دریافت بقول عوام Case ،البته پس از لرزندان تن آن بزرگوار در قبر،بشرح زیر بسته شده است :

خبرگزاری آلمان به نقل از بنیاد گالا - سالوادور دالی در اسپانیا روز چهارشنبه (۱۵ شهریور / ۶ سپتامبر) اعلام کرد که آزمایش دی‌ان‌ای سوالوادور دالی، هنرمند بنام قرن بیستم نشان داده ادعای زنی که در دادگاه گفته است دالی پدرش است، صحت ندارد. نبش قبر و آزمایش نمونه‌های دی‌ان‌ای از مو، استخوان و ناخن این هنرمند نامدار این امر را ثابت کرد.

و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتاردر پیوند با این جستار،چنین روایت کرده اند که :

دالی همواره ادعا می‌کرد که از رابطه جنسی بدش می‌آید و از آلت تناسلی زنان می‌ترسد!.

باری بر این پایه، برای فدوی اما این پرسش همچنان باقی ست که استاد بد سلیقه ی ما،!چگونه 38 سال با این هراسِ دل انگیز،زیسته است؟! خودتان ملاحظه کنید:

سالوادور دالی و همسرش گالا به مدت ۴۸ سال به زندگی مشترک با یکدیگر ادامه دادند.!

و سرانجام اینکه:

دالی در وصیت‌نامه‌ای تمامی دارایی‌اش را به دولت اسپانیا و بنیادی با نام بنیاد گالا- دالی بخشید.!

و چنین بود که سرخواهر "یلار آبل مارتینز"، بی روسری ماند!؛ فلذا  احوط آنست که نامبرده حرفه ی فعلی خود را که فالگیری با کارت‌های تاروت است،ادامه دهد !

و من الله التوفیق

پنداری گذر عمر، بر فرم سبیل معروف دالی، بی تأثیر بوده است!


پی نوشت

دالی یکی از مهم‌ترین نقاشان و مجسمه‌سازان قرن بیستم میلادی و نماینده برجسته سبک سوررئالیسم به شمار می‌آید. همچنین همکاری او با لوئیس بونوئل، فیلمساز اسپانیایی، مشهور است. ثمره همکاری این دو هنرمند فیلم‌های سوررئالیستی "سگ اندلسی" و "عصر طلایی" بودند. دالی در سال ۱۹۸۹ در فیگرس درگذشت.00000000000000000000000000000000000000000000000000000از خاطرات دارالمجانین (2)   


فدوی گفتن ندارد که شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران و روان پریشان می گویند یا می بینند، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر خوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را ببرید ، در چی، گفتگوی چند روان پریش را با یکدیگر می خوانید!:


سوال: مویی که از زن جدا شده و روی فرش افتاده اگر نامحرم ببیند و دست بزند چه حکمی دارد؟!


در این زمینه بین فقها اختلاف نظر است، برخی از فقها (حضرات آیات خامنه‌ای و نوری همدانی مد ظلهما) می‌گویند بنا بر احتیاط واجب باید از نگاه و لمس موی جدا شده از نامحرم اجتناب شود و برخی (حضرات آیات سیستانی و هادوی تهرانی. مدظلهما) نیز معتقدند اگر به قصد لذت نباشد، اشکال ندارد.


و اما پاسخ روان پریشان، به ترتیب ریش:


حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

احتیاط واجب آن است که به موى جدا شده نگاه نشود.


------------


حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی)

حرام نیست.


------------------


حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی)

در فرض سوال، دست زدن خلاف احتیاط است.

بهمین سادگی ها نیست،ادامه دارد !....


بعدالتحریر


پرسشگران نیز از بیمارانی هستند که ظاهراً معالجه و مرخص شده اند !


بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دویّم دسامبر المنور سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود !..

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*