Help us support the author
with a purchase or donation:

 

حمیدرضا رحیمی

Like us on Facebook

*********************************************

*.*.*.*.* December 11th, 2017 .*.*.*.*.*

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.comمسئلتن!       


فدوی که خود بخود گیج هست لکن ادعاهای برادران هم به گیجی وی دامن می زنند.باری- برادر شاگردبنا(ژنرال مش قاسم سلیمانی- م) به حضرت آقا(ضپ)خبر داد که چاقو دسته ی خودش را بریده و نامبرده برادران داعش خود را ، علیرغم میل باطن،قلع و قمع فرموده است.در پی این خبر مشکوک، مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ،شیهه کشان به خیابانها ریخته و پیروزی مش قاسم ِحضرت آقا را،به بحضورحضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، و سایرحضرات آیات عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش،تبریک و تهنیت گفتند لکن از سوی دیگر،فدوی خبر زیر را هم دریافت کرد که برادر  :

حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز شنبه 9 دسامبر 2017 اعلام کرد، جنگ علیه گروه داعش در این کشور با پیروزی کامل بر این گروه تروریستی و شکست آنها پایان یافت.

در همین حال نیروی هوایی عراق 8 حمله هوایی را علیه آخرین مواضع این گروه در منطقه «مهبط تل قصب» انجام داد کع در پی آن 16 نفر از اعضای این گروه تروریستی کشته و 4 خودروی آنها منهدم شد.

نیروی هوایی عراق همچنین چندین توپخانه و سلاح‌های مختلف متعلق به گروه داعش در امتداد مرز عراق-سوریه را نیز منهدم کرد. *

حال فدوی ، گلاب به رویتان، همینطور ارّه به ماتحت مانده است،که ترتیب برادران داعش، که آرمانهای اسلام ناب محمد(ص)ی را ، مؤمنانه نمایندگی می کردند،چه کسی داده است؟ مش قاسم ِحضرت آقا( ضپ) ، یا برادر حیدرعبادی و یا نه،  گزینه ی سوم، که عبارت از ذغال خوب که شیطان بزرگ باشد!. شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانید؟


9 دسامبر 017پی نوشت:


  • ادامه ی خبر: این مناطق که شامل منطقه «الجزیره» است به عنوان آخرین مناطقس هستند که در دست شبه نظامیان داعش باقی مانده است که ارتش عراق در حال پاکسازی آنها از عناصر این گروه تروریستی است.

حیدر عبادی، نخست‌وزیر عراق، جنگ علیه داعش را در سپتامبر 2016 آغاز کرد. او در تاریخ  10 ژوئیه 2017 توانست موصل به طور کامل از تصرف نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش خارج کند.

عبادی در همان تاریخ  برای جشن پیروزی وارد موصل شد و بازپس‌گیری شهر موصل را به نظامیان و مردم عراق تبریک گفت.

نبرد موصل برای بیرون راندن داعش 9 ماه طول کشید.  عبادی سپس وعده داد که  داعش را از همه مناطق عراق بیرون خواهد کرد.

وی به عراقی ها گفته بود که پیروزی بر این گروه تروریستی قطعی است، بقایای داعش در همه مناطق عراق و به رودی یک پیروزی بزرگ برای مردم ما فراخواهد رسید».

داعش در سال 2013 و 2014 مناطق مختلفی از جمله شهر دوم عراق موصل را به تصرف خود درآورده بود.


000000000000000000000000000000000000000


بی ملاحظه       


جداً که واقعاً ! یعنی:

بیت

رنج گل بلبل کشید و بوی گل را باد بُرد

بیستون را عشق کند و شهرت اش، فرهاد بُرد!


مراد فدوی آنست که اینهمه ما مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، جان کندیم و مملکت خویش را ویران،و کربلای معلی(ع- س- ص- عج) را آباد کردیم، لکن برادران عراقی ما،حتا ملاحظه ی پنج تن آل عبای ما را که عراقی هستند(برادران لاریجانی+شاهرودی) را نفرموده ،و چنین مناظری را درکربلای معلی(ع- س- ص- عج) رقم زدند: ای… ای….

مصرع

یا رب مباد کس را، مخدوم بی عنایت !                                                                    هتل خلیج عربی در کربلا !


00000000000000000000000000000


اندر باب هنجار     


آخر خودمانیم، درب دیزی اسلامی باز است، حیای گربه مرتضا علی(ع) کجا می رود؟یعنی مقام معظم رهبری نیست، ولی قاصم الجبارین اش که هست!؛ مراد فدوی آنست که  همانگونه که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم بارها حضرت آقا(ضپ) را، بدرستی مظلوم خوانده اند(1) معظم له در رعایت حقوق شهروندان و بویژه نسوان،نهایت دقت و مراقبت را ملحوظ داشته اند، لکن پنداری به خرج خواهران نرفته است؛ بعنوان مستوره به این فقره  نگاه کنید :

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتایی درباره دوچرخه سواری بانوان، نظر خود را پیرامون این مساله بیان کردند.

به گزارش فارس، به دنبال انتشار برخی اخبار پیرامون نظر مقام معظم رهبری درباره دوچرخه سواری بانوان و و نسبت دادن فتوای بدون منبع به ایشان، خبرگزاری فارس اقدام به استفتای نظر رهبر انقلاب پیرامون دوچرخه سواری بانوان کرد.

دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتای خبرگزاری فارس، مبنی بر اینکه «نظر حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با دوچرخه سواری بانوان در پارک، خیابان و سایر مکان هایی که نامحرم حضور دارد چیست؟» نظر ایشان را بدین شرح ارسال کرد: «دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم، غالبا موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد اشکال ندارد.»


این فتوا، همانگونه که ملاحظه می شود، همه جوره کامل است !(2) یعنی، هیچگونه محدودیتی برای دوچرخه سواری بانوان ،در صورتی که در منظر نامحرم نباشد،متصور نیست؛ بعبارت دیگر، نسوان می توانند که از بام تا شام در داخل آپارتمان خود، از راهرو به هال و از آنجا به به آشپزخانه و اتاق خواب خواب ویراژ داده و لذت اش را ببرند!، دیگر چه می خواهید؟

بعدالتحریر

در باب اینکه نسوانی که مشغول دوچرخه سواری در آپارتمان خود هستند، می توانند به تراس هم بروند، یا نه؟بین علما، شدیداً اختلاف است.گله ای از علما بر این باورند که اگرآپارتمان در طبقه ی بیست ببالا باشد، بلا مانع است زیرا در این حالت خواهرمربوطه آنقدر ریز شده است که هیچ جایش از خیابان دیده نمی شود! و گله دیگری از علما بر این نکته نعلین می فشارند که تراس، صرف نظر از اینکه در کدام طبقه از ساختمان واقع شده است،جزو خیابان است و دوچرخه سواری نسوان در آن، حرمت دارد.

گفتن ندارد که وقتی  معظم له با دوچرخه مشکل دارد، بطریقه ی اولی با موتور هم مسأله دارد دیگر، فلذا در اینصورت چه معنا دارد که نسوان، قلب معظم له را شکسته و مرتکب عمل قبیحه ی زیر بشوند؟:


پی نوشت


(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست،استفاده کند ؛بقول عوام ok ؟!

(2) قرار شد دشنام ،آنهم از این نوع اش ندهید،خواهر- برادر خواننده،خوبیت ندارد!


000000000000000000000000000000000000000


اندر عوارض و مزایای پشم


  جداً که واقعا! یعنی دنیای عجیبی ست. در سوئی از جهان، مملکتی را پشم برداشته و میزان، پشم اُمّت است و احدی هم صدایش در نمی آید، و در سوئی دیگر، یکی بخاطر اندکی مو بر پا، تهدید می شود!:


آرویدا بیستروم مدل سوئدی می‌گوید پس از آنکه در عکس‌های تبلیغاتی با پاهای مودار ظاهر شد، پیام‌های تهدیدآمیز به تجاوز دریافت کرد.

این مدل ۲۶ ساله برای تبلیغ محصول تازه آدیداس با این شرکت همکاری کرد.

بعد از آنکه این تبلیغ در یوتیوب پخش شد، او پیام‌های جنسی را دریافت کرد.

آرویدا در کانال اینستاگرام خود که مورد توجه زیاد قرار گرفته است، نوشت که در شبکه‌های اجتماعی به تجاوز تهدید شده است.

او افزود: "عکس من در برنامه تبلیغاتی آدیداس، شمار زیادی نظرات زننده‌ در پی داشته است."


آرویدا علاوه بر مدل بودن، عکاس است و به‌خاطر اینکه با بدنی مودار در عکس‌هایش ظاهر می‌شود، مشهور است.

شرکت آدیداس می‌گوید او"معیارهای زنانگی و جنسیت را که عموما به‌عنوان "زیبایی دخترانه" مطرح هستند، زیر سوال برده است."

این مدل که روز چهارشنبه ۲۶ ساله شد، از حمایت علاقمندانش در اینستاگرام برخوردار است.

زیاده عرضی نیست ..


0000000000000000000000000000000000000000


افزایش هزینه      


اینکه فدوی معمولاً از دست برادران عصبی ست و شدیداً لج اش می گیرد، بی سببی نیست!.اگر خواسته باشد به اجمال و اختصار برگزار کند، می افزاید که فدوی بارها گفته و نوشته است که دستگاههای رنگارنگ  سانسور و بگیر و ببند، و از آن میان کوچکترین آن که وزارت محترم ارشاد،عدم شان به ز وجوداست و جز اتلاف وقت ، ارز و نیز مخلفات آن، که اجرای عملیات ایذائی بر مردم عموماً ،و اهل اندیشه و هنر خصوصاً باشد ،سودی ندارد. خوانندگان محترم ضدانقلاب اگر بپرسند چرا،؟ عرض می کند که عملکرد این دستگاهها عمدتاً ضعیف و در این حّد است که فی المثل یک بازیکن ایرانی و اسرائیلی، در دیداری بین المللی ،مع الاسف  بیک دستشوئی رفته اند! که البته همین، باعث محرومیت و حذف ورزشکار ایرانی؛ از عرصه ی مسابقات بین المللی می شود * و یا،  محرومیت نوجوانی در مسابقات شطرنج بین المللی ،بخاطر انحراف از حجاب برتر مقام معظم رهبری (چادر پر کلاغی- م) و یا خبر زیر :

حذف لحظه "منشوری" لیگ سراسری دوگانه بانوان

دومین دوره لیگ سراسری دوگانه بانوان باشگاه‌های کشور بامداد پنجشنبه (۳۰ شهریور) به میزبانی کرمانشاه در کیلومتر ۸ جاده سراب نیلوفر به سمت پلیس راه قزانچی کرمانشاه برگزار شد. (این عکس احتمالا به دلیل استفاده از پرچم آمریکا و همچنین نشان دادن انگشت میانه توسط یکی از ورزشکاران از گزارش تصویری خبرگزاری ایران - ایرنا حذف شده است)./دویچه ولهباری گفتن ندارد که این مختصر، مشتی از خروار بود ولی فدوی هنوز و همچنان ، بر مواضع خویش شدیداً استوار است که ما امّت، نیازی به این دستگاههای عریض و طویل و پر هزینه نداریم زیرا دست پروردگان حضرت امام(ل) که پیرو خط مالروی معظم له(ل) هستند، این مهم را بی هیچ هزینه ای،به انجام می رسانند، اینهم سند منگوله دارش :


نماینده مردم تهران در مجلس از ممنوع‌الخروجی هشت زن ملی‌پوش به وسیله همسرانشان خبر داد

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، طیبه سیاوشی گفته است: «اکنون گزارش‌های رسیده به فراکسیون زنان نشان از آن دارد که هشت زن ملی‌پوش به وسیله همسرانشان ممنوع‌الخروج شده و از شرکت در بازی‌های بین‌المللی بازمانده‌اند. البته این را هم بگویم که زنان دیگری نیز هستند که حاضر نشده‌اند اسمشان بیاید.»!


بعرض فدوی رسیدید ؟!


پی نوشت

*باختی علیرضا ؟

ویدئویی از فریادهای مربیان کشتیگیر وزن ۸۶ کیلوگرم "باید ببازی علیرضا" در مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال لهستان انعکاس جهانی یافت. علیرضا کریمی درحالی که از حریف روس خود پیش بود در صورت پیروزی باید مقابل ورزشکار اسرائیلی به میدان می‌رفت. ساعاتی بعد او در ایسنتا گرام خود نوشت: "آخرین سنگر سکوته حق ما هم هیچ وقت گرفتنی نیست / ".دویچه وله


00000000000000000000000000000000000

در انواع شتر     


فدوی به اظهارات برخی ولایتمداران امروزی، که می رسد،شدیداً حیرت می کند که بعنوان یک آخوند زاده،چگونه است که از انواع رده ی خود بی اطلاع است.؟ باری فدوی که شوربختانه "ژن خوب" نداشته است که  آخوند زاده بشود، معذالک می داند که با آنکه آخوند و شتر از یک جنس اند،معذالک کینه ی شتری، بسیار فروتر از کینه ی آخوندی ست، وفدوی در حیرت است که  این نکته آشکار را چرا خواهر فائزه ی رفسنجانی، بعنوان  آخوند زاده ا ی مرغوب، نمی داند؟!ملاحظه کنید :

فائزه هاشمی: کینه شتری هم بود باید تاکنون تمام می‌شد ! / کلمه
                  

                                                        نمائی  از کینه ی آخوندی!


0000000000000000000000000000000000000000000000


از خاطرات دارالمجانین (3)   


اشاره:

فدوی قاصم الجبارين را شدیداً  گواه می گيرد و اگر نمی پذیرید، روح پُر فتوح حضرت امام(ل) و پُرستات مقام معظم رهبری (ضپ) را نیز برای محکم کاری ضميمه می کند، که پرسشی که در می آید، ساخته و پرداخته ی کارگاه طنز او نيست و خود جنس است:

گفتن ندارد که فدوی شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران و روان پریشان گرامی می گویند ، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر بینندگان وخوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را برید!:

این پرسش و پاسخ در یک تیمارستان انجام شده/ دیوانه ای پرسیده:


سوال: آیا محبت و دوست داشتن نامحرم (به جهت ویژگی های اخلاقی...) و بدون لذت، اشکال دارد؟


و اما پاسخ روان پریشان، به ترتیب ریش:

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

به هر حال هرگونه ارتباط با نامحرم که غالباً مستلزم مفسده و یا خوف ارتکاب گناه در آن مى‌باشد، جایز نیست.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی)

ابراز محبت نسبت به نامحرم حرام است.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی)

اگر مفسده ای نداشته باشد اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی)

در صورتی‌که موجب تهییج شهوت باشد جائز نیست.


(توجه: استفتا از دفاتر آیات عظام: خامنه‌ای، سیستانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی (مد ظلهم العالی) توسط سایت اسلام کوئیست انجام گرفته است)


بهمین سادگی نیست،ادامه دارد !


بعدالتحریر


پرسشگران نیز از بیمارانی هستند که ظاهراً معالجه و مرخص شده اند !

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

9 دسامبر المورّب سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

 

 

  *.*.*.*.* December 4th, 2017 .*.*.*.*.*

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com


باز هم بحران مدیریت *     

فدوی نمی داند که خوانندگان محترم ضدانقلاب، کفار ، زنادقه و معاندین،چرا اینقدر اذیت می کنند ؟و بقول مادر فدوی که یادش بخیر باد،چرا اینقدر زیانکارند؟! آخر مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،چند بار و به چند زبان زنده و مرده ی جهان،به نیابت از  حضرت احدیت جله اسمه بفرمایند که ،آنچه را که بشر از زمان غار نشینی تا اینتر نت و فضا، لازم داشته و نیز در چند هزار سال آینده ممکن است  لازم داشته باشد،در قرآن کریم، مرقوم فرموده است؟ !گفتن ندارد که عکس قضیه نیزشدیداً  ثابت است، یعنی، چیزهائی که در  قرآن کریم نیامده ،غیر ضروری و بشر خاک بر سر، بویژه از نوع مسلمان اش، لازم  ندارد و، نابود باید گردد !، باری فدوی اگر بخواهد که حتا یک فهرست اجمالی  از ضروریاتی فراهم کند که در قرآن کریم نیست و البته بشرهم لازم ندارد، - مثنوی هفتاد من کاغذ شود !فلذا بعنوان مستوره،  بیکی از این موارد  زائد که ورزش باشد،به اجمال و اختصاردر پی ،اشاره و بلکه استناد  می کند :

هنوز چند روز از باخت اجباري و دستوري! كشتي گير ايراني در مسابقات جهاني، نمي‌گذرد كه اين بار در مسابقات آسيايي رشته كبدي زنان در گرگان، مربی تیم دختران کبدی تایلند مرد بود، در اقدامي خجالت‌آور و مايه آبروریزی، برای اینکه او را به سالن مسابقات راه بدهند، توسط مسوولان؛ روسری بر سرش کردند! / بهار نیوز

اینهم سند مصور منگوله دارش :خب بقول عوام، so what ؟ یعنی همین که هر جنبنده ای در جامعه ی شکوهمند اسلامی ما، دستکم لچک و یا ترجیحا، پوشش برتر مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی - م) بر سر داشته باشد، کفایت می کند وبرادران البته،  به ماجراهای زیر چادرش،اصلاً  کاری ندارند!         والسلام…..


بعدالتحریر


ویژه ی حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین،به ترتیب ریش ،لطفا ً ضدانقلاب نخواند :

خب برادران مسئلتن!...

آخر این چه حرکتی ست؟ ،چرا همه چیزتان برعکس است؟..فدوی نگران آبرو نیست چرا که در این باب بحمدالله والمنة، آه در بساط نداریم. لکن حال که به اهتمام حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواح العالمین له الفداء(عج) و نایب البته بر حق اش، مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ضاعف الله پُرستاته ،جامعه را به اوایل قاجاریه برگردانده ایم، پس چرا دیگر مختصاتش را رعایت نمی کنید ؟ یعنی احوط آن بود که مانند مطربان اندرونی ،که از نوازندگان نابینا و یا با عینک تیره انتخاب می شدند،شما نیز بجای آنکه سر آن مرد بینوا، لچک کنید،باید با عینک تیره و یک عصای سفید  اورا بداخل سالن هدایت می کردید، اینهم آخر کاری داشت ؟  

زیاده راهکاری نیست


2 دسامبر 017


پی نوشت:

نام سازمان مدیریت بحران در داعش درونمرزی

*******************************************تو و بابا چرا بی مامان رفتید ،بی تربیتها،هان؟!

00000000000000000000


رسیده بود بلائی !..  

.. باور بفرمایید که چیزی نمانده بود که فدوی سست بنیاد، در اثر مجاهدت های عمله ی بیت،سرانجام متقاعد شود که حجاب برتر مقام معظم رهبری(چادر پرکلاغی- م) به فتوای خواهر الهام چرخنده (1)،نه تنها برای نسوان، که به فتوای برادر تتلو برای نفوس ذکور هم از نان نداشته ی شب هم، واجب تر است . اینهم اسناد مصور و منگوله دارش:
در این میان ذغال خوب، که تابلو زیر باشد، در متقاعد کردن فدوی، البته بی تأثیر نبود:که ناگاه "دستی از غیب" بشرح زیر برون آمد و فدوی را سر عقل آورد:

ماجرا از این قرار بود که  یکی از دوستان نیکوکارفدوی، که توسط حضرات به زور به بهشت فرستاده شده بود،ضمن تماس با فدوی، مراتب شعار فوق را شدیداً تکذیب و سند منگوله دار زیر را نیز بعنوان شاهد، بطریقه ی کرایه در مقصد، از بهشت،بجهت فدوی ارسال کرده است؛..

باری-  فدوی که شدیداً قانع شد؛ خوانندگان محترم ضدانقلاب را، نمی داند !

28 اوت 017


    


بعدالتحریر:


همانطور که ملاحظه می کنید،حوریان برخلاف فرمایشات حضرا آیات، به اندازه ی طبیعی هستند و از مزایای ویژه ای نیز، البته بسود مؤمنین،به وجهی که در پی می آید، برخوردارند :


حضرت علی(ع):

هریک ازآن حوریان، هفتاد حلّه پوشیده اند و سفیدی ساق ایشان از زیر هفتاد حلّه معلوم است. از جماع با هر یک ازآن حوریان لذّت صد مرد را می یابد که هریک چهل سال خواهش مجامعت و آمیزش داشته باشند و برایشان میسّر نشده باشد. (بحارالانوار،ج 8، ح 205)


این زنان بهشتی که هرگز عادت ماهانه نمی شوند زنانی هستند که به متقین داده می شوند. (دخان آیه 15 تا 45 و طور آیه 71 تا 02) / همانجا

00000000000000

اختلاف زنانه    

...راست اش از خوانندگان محترم ضدانقلاب چه پنهان ،که مطالعه ی خبری موجب شد که سرهمه جای فدوی از حیرت، اسفناج اُرگانیک سبز شود!، شما هم ملاحظه کنید تا بعرض او برسید :

دختر علم الهدی: حجاب در تربیت اسلامی اختیاری است!


و در ادامه ی خبر حیرت اثر :

انصاف نیوز: در حالی که این روزها اظهارنظرات متفاوتی از سوی کارشناسان مذهبی و روشنفکران دینی درباره‌ی اجباری بودن «حجاب» مطرح می‌شود، جمیله علم الهدی در گفت‌وگو با «فرهنگ رضوی»، مقوله‌ی حجاب در تربیت اسلامی را اختیاری دانست و تأکید کرد: براساس تربیت دینی ارزش‌ها به صورت فطری در افراد وجود دارند و افراد براساس انتخاب و اراده شخصی خود به آن‎ها معتقد و پایبند می مانند که در این امر وظیفه خانواده و جامعه تنها صیانت از آن‎ها است.

فدوی، ضمن اینکه واژه ی مرکب و لا یتچسبک "روشنفکر دینی  " را اصلا بجا نمی آورد، در پیوند با خبر مذکورعرض می کند که تاکنون اختلاف، بین علمای نَربوده و فدوی نحوه ی تعامل با علمای مادّه را بلد نیست فلذا بقول عوام شدیداً confused شده و نمی داند چه کند ،جز اینکه علی الحساب بگوید :


مسئلتن !


خواهر جمیله ! اگر چنین است، پس ابوی بوفالوی شما و سایر مخبط الاسلام ها به ترتیب ریش،چه می گویند؟!

زیاده مسأله ای نیست..


00000000000000000000


اشتباه لپی   

مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم ،پنداری ازبسکه ذهن شان درگیر مسائل اخروی و کفن و دفن است،گاه دست به آبهای شدید هم می روند!و در این رهگذر، فدوی را که خود فی نفسه گیج است، بقول عوام confused  می فرمایند که فی المثل دنبال معنای " پاول مُرده"  برود!..فدوی البته نمی خواهد که همان بلا را بر سرخوانندگان محترم بیاورد، فلذا از تعارف کم می کند و بشرح زیر بر مبلغ می افزاید :

هتلی در عراق غذای «پاول مرده است» به مشتریانش ارائه می‌دهد/ العربیه تیتر

و در ادامه ی خبر حیرت اثر:

هتل بین‌المللی ! اربیل در همین راستا نام غذای "meat ball" که نوعی گلوله‌های گوشتی است، را «پاول مرده است» ترجمه کرد. هند عمری، یکی از مسافران این هتل با انتشار تصویری از این ترجمه خنده‌دار در توئیتر توجه همگان را به این موضوع جلب کرد.

البته خانم عمری توضیح داد که تلفظ meat ball در زبان عربی به صورت "میت بال"* ادا می‌شود و مترجم آن را «پاول مرده است» ترجمه کرده است.

توئیت هند عمری تا کنون 16 هزار و 700 بار ریتوئیت شده و صدها کامنت طنز در این‌باره نوشته شده است.

یکی از کاربران توئیر خطاب به خانم عمری نوشته : «راستش خیلی گرسنه‌ام. باید نصف پرس "پاول مرده است" رو به دست بیارم».

کاربر دیگری نوشته: « لووول. می‌خوام ساندویج "پاول مرده است" رو با پنیر امتحان کنم».

اینهم سند مصور منگوله دارش :

پی نوشت:

میت بال یا کله‌گنجشکی یا گوشت قلقلی نوعی غذاست که در آن گلوله‌های کوچکی از گوشت درست شده و در روغن سرخ می‌شود. در برخی کشورها این گلوله‌های گوشتی را در نوعی سس ساخته شده از رب‌گوجه فرنگی و پیاز و ادویه قرار می‌دهند.

00000000000000000

مسئلتن !    

فدوی داشت  ماجرای ادعای "یلار آبل مارتینز"، زن ۶۱ ساله اهل ایالت خیرونای اسپانیا ،دائر بر اینکه فرزند "سالوادر دالی" * و محصول روابط مادرش که از خدمتکاران استاد بوده را برمی رسید که دریافت بقول عوام Case ،البته پس از لرزندان تن آن بزرگوار در قبر،بشرح زیر بسته شده است :

خبرگزاری آلمان به نقل از بنیاد گالا - سالوادور دالی در اسپانیا روز چهارشنبه (۱۵ شهریور / ۶ سپتامبر) اعلام کرد که آزمایش دی‌ان‌ای سوالوادور دالی، هنرمند بنام قرن بیستم نشان داده ادعای زنی که در دادگاه گفته است دالی پدرش است، صحت ندارد. نبش قبر و آزمایش نمونه‌های دی‌ان‌ای از مو، استخوان و ناخن این هنرمند نامدار این امر را ثابت کرد.

و اما راویان اخبار و ناقلان آثارو طوطیان شکّرشکن شیرین گفتاردر پیوند با این جستار،چنین روایت کرده اند که :

دالی همواره ادعا می‌کرد که از رابطه جنسی بدش می‌آید و از آلت تناسلی زنان می‌ترسد!.

باری بر این پایه، برای فدوی اما این پرسش همچنان باقی ست که استاد بد سلیقه ی ما،!چگونه 38 سال با این هراسِ دل انگیز،زیسته است؟! خودتان ملاحظه کنید:

سالوادور دالی و همسرش گالا به مدت ۴۸ سال به زندگی مشترک با یکدیگر ادامه دادند.!

و سرانجام اینکه:

دالی در وصیت‌نامه‌ای تمامی دارایی‌اش را به دولت اسپانیا و بنیادی با نام بنیاد گالا- دالی بخشید.!

و چنین بود که سرخواهر "یلار آبل مارتینز"، بی روسری ماند!؛ فلذا  احوط آنست که نامبرده حرفه ی فعلی خود را که فالگیری با کارت‌های تاروت است،ادامه دهد !

و من الله التوفیق

پنداری گذر عمر، بر فرم سبیل معروف دالی، بی تأثیر بوده است!


پی نوشت

دالی یکی از مهم‌ترین نقاشان و مجسمه‌سازان قرن بیستم میلادی و نماینده برجسته سبک سوررئالیسم به شمار می‌آید. همچنین همکاری او با لوئیس بونوئل، فیلمساز اسپانیایی، مشهور است. ثمره همکاری این دو هنرمند فیلم‌های سوررئالیستی "سگ اندلسی" و "عصر طلایی" بودند. دالی در سال ۱۹۸۹ در فیگرس درگذشت.00000000000000000000000000000000000000000000000000000از خاطرات دارالمجانین (2)   


فدوی گفتن ندارد که شدیداً اهل کارهای خداپسندانه و عام المنفعه است.وی نه تنها به بیمارستانها،بلکه به تیمارستانها هم سر می زند و از چیزهای عمدتاً مُستبعد و حیرت آوری که بیماران و روان پریشان می گویند یا می بینند، یادداشت بر می دارد تا در مجالی، برای انبساط خاطر خوانندگان محترم ضدانقلاب،منتشر کند؛ باری برای دستگرمی، به برخی که در پی می آیند، بقول عوام for free نگاه کنید و لذت اش را ببرید ، در چی، گفتگوی چند روان پریش را با یکدیگر می خوانید!:


سوال: مویی که از زن جدا شده و روی فرش افتاده اگر نامحرم ببیند و دست بزند چه حکمی دارد؟!


در این زمینه بین فقها اختلاف نظر است، برخی از فقها (حضرات آیات خامنه‌ای و نوری همدانی مد ظلهما) می‌گویند بنا بر احتیاط واجب باید از نگاه و لمس موی جدا شده از نامحرم اجتناب شود و برخی (حضرات آیات سیستانی و هادوی تهرانی. مدظلهما) نیز معتقدند اگر به قصد لذت نباشد، اشکال ندارد.


و اما پاسخ روان پریشان، به ترتیب ریش:


حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

احتیاط واجب آن است که به موى جدا شده نگاه نشود.


------------


حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی)

حرام نیست.


------------------


حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی)

در فرض سوال، دست زدن خلاف احتیاط است.

بهمین سادگی ها نیست،ادامه دارد !....


بعدالتحریر


پرسشگران نیز از بیمارانی هستند که ظاهراً معالجه و مرخص شده اند !


بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

دویّم دسامبر المنور سنه ی 2017 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود !..

www.hazl.com

 

*.*.*.*.*

Archive

*.*.*.*.*