August Tuesday 25th, 2010

تشابه اسمی

فدوی از آغاز با تفکر مکتبی(از هر نوع و قماش اش) هیچ میانه ای نداشت و با وامی از استاد سخن، آنرا مُخلّ حیات و مُخرّب ذات می دانست. فلذا از این منظر، هرگونه عوارض ناشی از نگاه مذکور را بر نمی تافت. سال ها پیش از این، آنگاه که فدوی مختصرعقلش را نیز از دست داده و نشریه ای را سردبیری می کرد، در میان انبوه خبرهای آن روزگار، که مصادف بود با استیلای همتایان مذهبی ـ
سیاسی مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی در افغانستان(طالبان ـ م) به خبری برخورد که در آن برادران طالبان، صف تشییع کنندگان جنازه ای را برای بازرسی متوقف کرده و دربازبینی متوفی که ریش مبسوطی نیز داشته است، در می یابند که ریش وی، گویا چند سانتی از میزان مقرر کوتاه تر بوده است! و لذا پس از شور و بررسی انقلابی، امر براین دائر می شود که متوفای نگونبخت را همان جا در مقابل چشمان حیرت زده ی سوگواران، شلاق بزنند!...
خب، به قول آن بزرگوار:

بیت
این چنین حال ها پیش آید
هر که را روزگار برگردد!

در مقام مقایسه امّا، خاج پرستان لعنت الله علیهم اجمعین، که به تعبیر مادر دقمرگ شده ی فدوی،  "خدا لایق دیده" و از تأثیرات شکوهمند اسلام عزیز نیز دور بودند، در زمان  توّحش شان هم اینگونه نبودند و خشونت شان حتا، متضمّن نوعی لطافت بود!...
تصویری  که در پی می آید، متعلق به 1922 ست و در آن برادر بسیجی "بیل نورتون" در سواحل واشنگتن  در حال اندازه گیری فاصله ی زانو تا مایو شنای یک زن جوان است که حسب فتاوی علمای سلف خاج پرستان، حشره الله مع موالیة المُطهّرین صلوات الله علیهم اجمعین، نمی بایستی از 15 سانتیمتر بیشتر می بود! ..


لکن همانطور که ملاحظه می کنید،

بیت
میان ماه من تا ماه گردون
تفاوت از زمین تا پشت بام ست!

والله الموفق و المعین
5 اگوست المُعرّق سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر - فدوی

*.*.*.*.*

دانشمندان اُمّ القـُرا

به باور فدوی، از درگذشتگان، حضرات آیات مطهری و مشکینی و از حضرات آیات که هنوز در قید حیات بوده و متوسط عمرشریف شان به علت بد گذرانی و  کار سنگین به 90 سال می رسد!، حضرات آیات  عظام و حجج اسلام به ترتیب ریش:
حسنی - صدیقی - و علم الهدی بیش از سایر حضرات برای جمهوری اسلامی شکوهمند ما بویژه در عرصه ی جهانی آبرو خریدند!.
پیرامون حجت الاسلام حسنی امام جمعه ی با مزه ی ارومیه، که به قدر کافی سخن رفته و فدوی دیگرمکرر نمی کند. وی بانی استند آپ کمدی در خاورمیانه ی عربی است. در علو مراتب ایشان همین بس که وی را به عنوان "میراث فرهنگی" در ارومیه به ثبت رسانده اند!(1)
آیت الله صدیقی نیز که درس خارج زمین لرزه را در مرکز زلزله شناسی ِ منار جنبان اصفهان و در محضر حضرت  آیت الله لقوه ای بابلی گذرانده، اینک دیگر یک شخصیت مشهورجهانی است. در مراتب فضل و دانش ایشان  که از متخصصین بسیار برجسته ی پیوند  "گودرز"  و "شقایق" وطن اسلامیست، گفتنی ست که وی کاشف فرضیه ی نسبیت رابطه ی حجاب و زلزله است که  شرح آن نیز پیش از این بقدر کفایت رفته و فدوی دیگر تصدیع نمی دهد، جز نقل این فراز خواندنی در باب اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای دام الذله:

حجت الاسلام صدیقی (امام جمعه ی تهران و موسوم به آيت الله زلزله) در گفت و گو با وطن امروز در باره ابعاد شخصیتی آیت الله بهجت چنین می گوید:
منبع موثقی از آیت‌الله بهجت نقل کردند که ایشان در خواب دیدند که حضرت امام زمان(عج) در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان(عج) بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان(عج) جلوی پای ایشان تمام قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند! که جلسه ی فوق به گمان فدوی و به اقرب احتمال باید در چاه کذائی تشکیل شده باشد!

و امّا در اینجا بی فایده نیست اگر فدوی، یکی دو نکته از دانشمندی دیگر که درس خارج ژئوفیزیک را در "محضر پر فیض عرفای نامداری چون حضرات آیات عظام «بهاءالدینی»، سید «عبدالکریم کشمیری»، شیخ «جعفر مجتهدی»  و  «آقافخرتهرانی» کسب فیض نموده است"،  برای رفع نگرانی مؤمنین پیرامون شایعه زلزله، فی سبیل الله نقل کند:

حضرت آیت الله شیخ «خلیل مبشر کاشانی» از مراجع عظام تقلید در پایان درس خارج فقه خود به تحلیل شایعه اخیر زلزله در تهران پرداخت و ضمن رد وقوع زلزله در تهران افزود: اگر آن شایعه صحت و مستند صحیحی داشته باشد، به برکت حضرت زهرا(س) این احتمال برطرف خواهد شد. ما یقین داریم که با دعای حضرت صدیقه طاهره(س)، امنیت تهران برقرار است.!
وی با اشاره به عنایات حضرت زهرا(س) به مردم ولایی تهران خاطرنشان کرد:

 
زلزله در تهران از نگاه روایات محتمل است اما زمان آن معلوم نیست. در زمان‌های گذشته نیز بعضی بزرگان در عالم رویا و مکاشفه خبردار شده‌اند که در تهران زلزله خواهد شد و در مکاشفه دیگری دیدند که حضرت زهرا(س) دست‌های مبارک خود را به طرف آسمان بالا برده و دعا می‌فرمایند که خدایا عذاب را از مردم تهران بردار، زیرا این مردم برای حسین من عزاداری می‌کنند!(3)

لکن آيت الله شیخ لطف الله صافی گلپایگانی به سختگیری آیت الله صدیقی نیستند بلا را در رابطه با کوتوله های ایرانی به این شرح ارزیابی می کند:

آيت الله شیخ لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار با کوتاه قامتان:               
شايد بسياری از بلاها به وسيله وجود شما از مردم دفع شود،!    

آیت الله علم الهدی امام جمعه ی دانشمند مشهد از دیگر مغزهای شدیدا ً متفکر جمهوری اسلامی شکوهمند ماست و افاضات ایشان بویژه پیرامون بانوان شهرتی جهانگیر دارد به برخی ذیلا ً اشاره می شود:

 بی‌حجابی عين زشتی و نکبت است.
خواندن آيات قرآن با موسيقی يا ابراز علاقه به امام زمان(عج) با نی‌لبک هنر دينی نيست، اين فتنه دين خواهد بود و اهانت به اهل بيت(ع).
برخی بعد از عبور از گيت‌های بازرسی حرم اقدام به آرايش می‌کنند و به خيال خود گمان می‌کنند زيبا وارد حرم شده‌اند، اما غافل از اين که اين عملشان توهين به امام رضا(ع) است و آنها را به صورت يک جانور تنزل می‌دهد .
وی خطاب به زنان بد حجاب اظهار کرد: ای کسانی که صدها مرد را در مسيری شهوانی قرار می‌دهيد شما در قيامت از يک جانور هم پست‌تر هستيد (2)

حالا که ازدانشمندان فوق سخن رفت، حیف است که از آیت الله جوادی آملی نیز ذکر خیری نشود که فرمود:

تخت جمشید به جای آن که موعظه باشد برای مردم که افرادی با آن قدرت همه چیزشان را از دست دادند، شده است میراث فرهنگی که نشان می‌دهد فلان سال فلان سنگ تراش اینجا چه کرده است.!
درست هم می فرماید، تا حجت الاسلام حسنی مانده، آدم عاقل به تخت جمشید که رشک جهانست، می گوید میراث فرهنگی؟!
فدوی بویژه به مؤمنین و مؤمنات بشارت می دهد که اصلا ً نگران نباشند زیرا مغزهای فوق، از آن مغزهائی نیستند که از ایران فرار کنند، چرا که به درد جای دیگری غیر از وطن سابق هم نمی خورند!
باری - فدوی باز هم یاد جد اعلای خود، عالیجناب ایرج میرزا افتاد که در مقطع آن قطعه ی مشهور فرمود:


بیت

با این علما هنوز مردم
از رونق ملک نا امیدند!

*.*.*.*.*

 

وصله ی ناجور

فدوی چون همگان می داند که عقب مانده ترین لایه ی اسلام عزیز، همانا شیعه ی گرامی است.
حال بر فدوی معلوم نیست که در دیدارعلی(ع) رضا(ع)  ملکیان رایزن فرهنگی حکومت اسلامی و دانشکده خاورشناسی دانشگاه وین*  چه گذشته که قرار است  "افکار شیعه مدرن ایران! "  در آنجا تدریس شود؟!

*.*.*.*.*

 

معافیت

فدوی از زمانی که در جراید شریفه ی دارالخـُرافه خواند که برادران کلیه ی بوگیرهارا به علت این که نماد  شیطان پرستی ست! از سطح تهران و قزوین جمع آوری کرده اند، حواسش را جمع کرد که یک وقت سر و کارش خدای نخواسته به بوگیر نیفتد!..  لکن امشب ضمن مرور خبری، یک د فعه  شدیدا ًخوف برش داشت که نکند برادران دوباره بروند سر وقت شیطان مادر مرده!..
تیتر خبر مذکور به  نقل از فردا این بود:
"ساخت كفش‌های بوگير پا!"..  با مرور ادامه خبر امّا، فدوی قدری آرام گرفت. حال یا برادران هنوز ملتفت این بوگیر و کشف رابطه ی آن با شیطان نشده اند، و یا به علت نیاز شدید به داشتن آن! که محصول مطالعات برادران انگلیسی ست، از برخورد با آن صرف نظر کرده اند!...

*.*.*.*.*

 

موزه ی مجلس شورای اسلامی  افتتاح شد.

موزه ی وحشت!

*.*.*.*.*

تجدید خاطره!

 خوانندگان ضد انقلابی که اگر نه هم سن، دستکم هم نسل فدوی هستند! نیک به خاطرمی آورند که در زمان حضرت امام(ل)، هر خبری که می شد مؤمنین به زعامت مسؤلین، به محل اختفاء امام(ل) هدایت می شدند و آ ن بزرگوار(ل) نیز درباب آن موضوع، حتا اگر به کلـّی به حضرتشان بی ارتباط بود، با همان سبک وسیاق ویژه و شگفت انگیز خود، سخنان مبسوطی نیز ایراد می فرمود!
فدوی در این پیوند، روزی را به خاطر می آورد که دور از چشم برادران، در یکی از خیابان های وطن سابق مشغول رانندگی و آن روز از قضا، روز کارگر بود و دوباره مسؤلین، مؤمنین را خِـرکش به محل اختفای امام(ل) (جمکران ـ م) برده بودند تا ایشان در مورد کار و روز کارگر برای مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، سخن بگوید. واژگانی ازسخنان گـُهر بار آن دُردانه یگانه(ل) را فدوی هنوز به یاد دارد بویژه آنجا که فرمود:
لکن در صدر اسلام هم کارگر بوده!..  اصلش..  خورشید هم  کارگر است،  ماه هم کارگر است!، ما همه کارگریم!  و...

این شیوه ی مرضیه بعدها، مورد پسند مسؤلین رده پائین تر نیز واقع و از آن، اگر نگوئیم همواره، عندالزوم،  پیروی کرده و می کنند.
فدوی خود گزارش و خبری  را از ایام میمنت اثر ریاست جمهوری حضرت کوسة الاسلام والمسلمین رفسنجانی به یاد می آورد که چگونه برای پزشکان! سخنرانی می فرمود که فدوی، طنزش را در همان زمان تحریر و تقدیم کرد(1)
باری ـ در زمان حاضر نیز پنداری در هنوز،  بر همان پاشنه می چرخد منتهای مراتب سهم برخی از مسؤلین مثل رحیم مشائی، پدر عروس، مشاور و رئیس دفتربرادر احمدی نژاد در این ارتباط، البته بیشتراست!  که نمونه های آن را خوانندگان محترم ضد انقلاب پیش از این، در خبرها و جراید شریفه ی دارالخـُرافه به تفصیل ملاحظه کرده اند و فدوی دیگر، مکرّر نمی کند.(2)
درحاشیه اما، این نیز گفتنی ست که اظهار نظرهای برادر مشائی، بویژه آنجا که جسارت ورزیده و مبالغی به حریم و حوزه ی استحفاضی ماموت های حکومت ناخنکی هرچند ناچیز می زند، کلـّی دردسر برای برادر رئیس جمهور فراهم می کند تا آنجا که وی مجبور می شود که به منظور مقابله با هجمه ی مؤمنین که عمدتاً به اشاره حضرات آیات عظام و حجج اسلام، اعلی الله مقامهم اجمین صورت می گیرد، از اِمشی ِ فشار قوی! استفاده کند!.. باری نکته ی ظریف، قابل توجه و البته هنرمندانه در این گونه اظهارات اما، ربط دادن موضوع مورد بحث که متعلق به عالم ناسوت می باشد، به عوالم لاهوت است که البته آن نیز، مرز و حوزه ی اقتدار ماموت های حکومتی ست و ایشان هم که می دانید، خودی و غریبه، سرشان نمی شود(3)... باری - فدوی تازه ترین شیرینکاری برادرمشائی را به نقل از فردا که در سالروز تأسیس خانه ریاضی ایراد فرموده است، به شرح زیر می آورد و در حاشیه نیز برادررئیس جمهور را خبر می کنند که، چه نشسته است که برادر مشائی، برای چندمین بار، ماتحت ایشان را با شاخ گاو، مُدّه ظله العالی در انداخته، فلذا منتظرهجمه ی شدید مؤمنین باشد! و نیزتوصیه می کند که پُمپ اِمشی را آماده، وبر خلاف معمول، زره را نیز حتی المقدور، از پشت ببندد!:

آخرين اظهارات مشايی درباره بهشت

وی با بيان اين که کسی که رياضيات را درک نکند بهشت را نيز نخواهد ديد! گفت:
بدون درک علوم پايه خصوصاً رياضيات بهشت اهميتی ندارد زيرا کسی که رياضيات را درک نکند بهشت را از نظر کيفی و کمی درک و فهم نخواهد کرد!

زیاده عرضی نیست.
یادداشت ها
---------------------------------------------------

1 - تنفس ممنوع ـ گزیده ای از طنزهای سیاسی حمیدرضا رحیمی ـ چاپ دوم ص128
2 ـ از جمله اظهارات ایشان پیرامون  ضعف مدیریت حضرت نوح در هدایت بشر!
3- بد نیست که فدوی در این مورد، بخشی از تشر آیت الله مکارم شیرازی به مسؤلین را  به منظور عبرت خلق و به نقل از همان منبع،همین جا بیاورد:
مسئولان مراقب سخنان خود باشند و بدانند خانواده شهدا و نیروى بسیج مخلص،
حوزه‏هاى علمیه و تمام وفاداران انقلاب اجازه نخواهند داد مسئله‏اى مانند امر به
معروف که از مسلمات قرآن مجید است و به خصوص مسئله حجاب که از ضروریات
اسلام است و امروز به عنوان رمزى از اسلام در همه جا شناخته مى‏شود، زیرسئوال برود.
این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: اگر بى‌تدبیرى‏ها از حد بگذرد مردم شهیدپرور با زبان دیگرى سخن خواهند گفت، مسئولان محترم احترام خود را حفظ کنند و اجازه دهند هر نهادى به وظیفه خود عمل کند.

میان اهل دل و اهل ریا همین فرق است
که داغ ماست به دل،داغ او به پیشانی ...


علی الله التکلان و هوالمُستعان فی جمع امور
کتبةالفقیر کمتر از قطمیرـ فدوی.


 

مدخل!

فدوی با آن که، از آغاز حکومت شکوهمند اسلامی تاکنون، کـُلی به معلوماتش اضافه شده، لکن در حاشیه ی تلمُذات خویش در رکاب برادران، گاه به مواردی بر می خورد که به ناگزیر باید بگوید:

بیت
تا بدانجا رسید دانش من
که بدانم همی که نادانم!

فی المثل، فدوی واژه ی مرکب  "تفهیم اتهام" را آنقدر شنید و تمرین کرد که سرانجام، نه تنها آن را فراگرفت، بلکه به او نیز تفهیم اتهام شد! که: "حد همین است سخندانی و زیبائی را"!
لکن فدوی اخیراً، ضمن مرور خبری از ممالک محروسه ی امام رضا(ع)، دریافت که پیش از تفهیم اتهام، حالت دیگری نیز وجود دارد که در واقع پیش درآمد تفهیم اتهام است!.. فدوی البته بخیل نیست و با نقل یک مثال یا نمونه از یکی از رسانه های مکتبی دارالخـُرافه، می گذارد که شما خواننده ی ضد انقلاب هم، با آنکه استحقاق اش را ندارید، لذتش را ببرید:

«جمعی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، با اعتراض نسبت به فعالیت ضد دینی و اهانت یکی از اساتید برجستهء گروه شیمی این دانشگاه، با ارسال نامه و شکایت به دادستانی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مشهد و مسئولین وزارت علوم خواستار عزل و برخورد جدی با فرد خاطی را خواستار شدند».
پایگاه خبری قائم نیوز در این باره افزود:
«برخی موارد مجرمانه!ی وی شامل: اهانت به ساحت مقدس چهارده معصوم(ع)، قرآن کریم و مراجع عظام تقلید، اهانت به مقام معظم رهبری و امام راحل، منع از نمازگزاردن دانشجویان، پخش کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی مرتد در بین دانشجویان و دادن نسبت زنا(معاذ الله) به پیامبر اکرم(ص)، حمایت از اسرائیل غاصب و تبلیغ برای این رژیم فاسق می‌باشد!»
قسمت اخیر، که به نظر می رسد برادران دو فقره ی دیگر اين مجموعه را، که عبارت از "حمل و استعمال مواد مخدر و لواط " باشد، به علت کثرت مشغله، از قلم انداخته اند، در واقع همان حالت دوم است که ذکر خیرش پیش از این رفت و "تنظیم اتهام" نام دارد.
باری - فدوی نمی داند که استاد برجسته ی مذکور، کی توانسته است که ضمن تدریس درس دشوار شیمی، این همه اتهام را نیز برای خود تنظیم و دست و پا کند؟
پاسخ شاید نزد آن بزرگوار باشد که در پایان آن قطعه ی معروف فرمود:

این چنین حال ها پیش آید
هر که را روزگار برگردد
بر همه حال شکر ابن یمین
که مبادا ازین بتر گردد!

*.*.*.*.*

 

مسابقه ی گریه

فدوی در یکی از جراید شریفه ی دارالخـُرافه خواند که: «معمولاً گريه و زاری نوزادان يكی از معضلات مادران است ‏اما هر سال در يك روز خاص گريه ی بلند نوزادان در كشور ژاپن اهميت خاصی پيدا می كند. هر سال در اين كشور مراسم خاصی به نام ناكی سامو يا مسابقه ی گريه نوزادان برگزار می‏شود. در طی اين مسابقه كه هر سال در معبد سنسوجی در توكيو برگزار می‏شود مادران نوزادان خود را همراه می‏آورند و به هر نوزادی كه بلندتر و طولانی تر از ديگر نوزادان گريه كند، جايزهی ويژه‏ای داده می‏شود. ج.ا.»  
گفتن ندارد که اُمّت نوزاد ژاپن از روی دست ما نوشته اند زیرا، مطابق نص صریح حضرت امام(ل)، ما هرچه داریم از گـَریه داریم!... بهر روی فدوی تردید ندارد که اگر نوزادان ژاپنی، با مؤمنین و مؤمنات بزرگسال ما در دوازده ماه سال {چرا که، بابت مرگ و میر، بهر یک از امامان بزرگوار(ع- ص- س) و ذُرّیه ی ایشان دست کم یک ماه می رسد} مسابقه بگذارند، شدیداً خواهند باخت!
بی سببی نیست که مسؤلین گرامی، اعلی الله مقامهم اجمعین، قبلاً، با تشکیل "کلاس های خنده" به منظور: «مفرخ کردن جوّ جامعه و برگرداندن شادی و نشاط  و مبارزه با استرس در جامعه...» موافقت کرده اند.
(شهزاد نیوز  29 بهمن 1388)

*.*.*.*.*

 

سهل و ممتنع

فدوی برخی چیزها را، آنگاه که به تیر غیب گرفتار نیامده و هنوز مجرد بود!، به خاطر می آورد از جمله: «قورمه سبزی آسان». لکن پیرامون «ازدواج آسان»  تاکنون چیزی نشنیده بود که آن نیز، بعون الله تعالی، فراهم آمد و در سايت «شيعه آن لاين» از قول یکی از جراید شریفه دارالخـُرافه خواند که:

"ازدواج آسان" به زودی اجرا می‌شود!

از فدوی که گذشت، لکن به شما خواننده ی ضد انقلاب عرض می کند که به قول استاد سخن:

بیت

ایکه که پنجاه رفت و در خوابی
مگر این پنج روزه در یابی!

و این که: فی التأ خیر آفات!
از فدوی گفتن!

*.*.*.*.*

 

قضاوت ناروا

فدوی گاه شاید متهم شود که رابطه و نظر چندان خوبی با برادران ندارد، لکن این بدان معنا نیست که اگر کسی بخواهد بیخودی و بدون برهان و مدرک به ایشان بند کند، فدوی با او برخورد نکند. دمکراسی است و هزار دردسر! و در این حالت، اگر فدوی پاچه ی طرف را نگیرد، دست کم یقه اش را شدیداً خواهد چسبید. به مورد زیر توجه کنید تا به عرض فدوی برسید:

«برخی از نانوايی های كاشان به خاطر فروش آزاد سهميه ی آرد خود به شيرينی فروشی ها تعطيل هستند. از مسئولان ذيربط تقاضا می كنم كه به اين موضوع رسيدگی كنند.
يك هموطن- كاشان».

فدوی به اين هموطن کاشی می گويد که: از شکایت شما حیرت می کنم. این روال کاملاً طبیعی ـ اسلامی ست و شما حتا اگر از استعداد ناچیزی هم برخوردار بوده باشید، مطلب تاکنون باید دستگیر تان شده باشد. محض یادآوری عرض می کند که برای تهیه ی لوازم برقی باید تشریف ببرید به مسجد، برای نماز باید بروید به دانشگاه، به خاطر درس خواندن باید تشریف ببرید به زندان. در این صورت کجای این عجیب است که برای تهیه ی نان سنگک بايد به قنادی مراجعه کنید؟ که تازه دست کم از یک خانواده هم هستند؟ فدوی تردید ندارد که شما هموطن رفاه طلب در مقابل این استدلال و دلیل او، که بفرموده آن بزرگوار قوی و معنوی نیز هست، به ضرس قاطع اشکال دیگری می تراشید از جمله این که: مگر می شود که در "آبگوشت شیرینی ناپلئونی ریخت؟" در پاسخ عرض می کند که اولاً، بفرموده ی حضرت امام(ل) که فرمود ما برای خربزه انقلاب نکردیم، به طریق اولی برای آبگوشت هم انقلاب نکرده ایم. اگر غیر از این است لطفاً بفرمائید تا فدوی تکلیفش را برای همیشه با شما شهروند ضدانقلاب، عامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، روشن کند! ثانیاً، علم غیب / امدادهای غیبی فقط در تیول حضرات آیات و حجج اسلام، کثرالله امثالهم، است. شما که علم غیب ندارید. یعنی، اصلاً ازکجا می دانید که گوشت گیرتان می آید که آبگوشت بار بگذارید و حال به قول علما، کثرالله امثالهم، بین شک دو و سه گیر کنید که تویش نان سنگک بریزید ویا شیرینی ناپلئونی لعنتة الله علیه را؟ می گوئید نه؟ از برادر علی(ع) وکیلی راد، که پس از ذبح اِسلامی دکتر بختیار، به مدت هیجده سال در عتبات عالیات پاریس مُجاور بود  بپرسید که به احوالات ناپلئون اشراف دارد و می داند که آن بزرگوار در زمان طلبگی چگونه شیرینی ناپلئونی ِ لعنتة الله را در آبگوشت خود ترید می فرمود. چشمتان را بگیرد که وقتی برادران می کوشند که پس از سی سال، در اقداماتشان اندکی " این همانی" ایجاد کنند، شما با این نق زدن هایتان، نمی گذارید. جداً که واقعاً!
علی الله التکلان و هوالمُستعان فی جمع امور
کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

 تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

 

August Wednesday 18th, 2010

ارتقاء مقام

یکی از اشکالات ملی ما اُمّت همیشه در صحنه آنست که خوانندگان محترم ضد انقلاب می پندارند که اگر فدوی فی المثل نستعلیق را خوب می نویسد،(1) الزاما ً آدم خوبی نیز هست! یا اگر فدوی مثلا ً صدای خوشی دارد (2) به ضرس قاطع، عنصر مبارزی نیز هست!..  و قس علیهذا....
حالا حکایت برادر افتخاری، خواننده ی جامعه ی شکوهمند اسلامی است که اخیراً طی مراسم  با شکوهی، لب مبسوطی از برادر بُهلول احمدی نژاد گرفته و بدینوسیله  "مکتب وقوع "،  که از اوائل قرن یازدهم به بعد منسوخ شده بوده را، دوباره زنده کرده   است!...

وی در مقابله با هجمه ی ضدانقلاب در اعتراض به این حرکت خدا پسندانه، فرموده است:

* می‌گویند افتخاری چرا این کار را کردی؟ ادب به جا آوردن، چرا ندارد.!
* هر کس هر نیتی می خواهد داشته باشد، داشته باشد. من وقتی با رئیس جمهورمان! رو به رو می شوم، باید چه واکنشی نشان دهم، باید احترام بگذارم. ادبم را به جا بیاورم. من که دنبال سیاست نیستم.!


* وقتی شخصی مثل رییس جمهور یا هر کس دیگری مقابلم بایستد، من می بوسم‌اش.! من خاک پای همه‌ام.  مثلا من چه می خواهم. چه نیازی دارم آخر؟ هر کس جای من بود همین کار را می کرد.!(3)
* و چند فقره ی دیگر عذر بد تر از گناه!....

باری ـ فدوی به موجب دستخطی که از مقامات دارد، بدینوسیله برادر علی(ع) رضا(ع) افتخاری را که به موجب مدارک محکم و مستدل فوق عضو برجسته ی عوام کالانعام است، به مقام والای مداح اهل بیت علیهم السلام ارتقاء داده تا به استفاده از مزایای حقه ی آن مفتخر، و به الطاف خفیه ی  مقام معظم رهبری دام الذله مستظهر باشد.

http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1268155

والله الموفق و المعین
13 آگوست المخفف سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر - فدوی
------------------------------------------------------------
(1)  استثنائا ً درست است! زیرا فدوی دارای درجه ی ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران است!
(2) باورتان نمی شود اگر بگوید که اینهم استثنائا ً درست ست!
(3) ایکاش این بزرگوار، دست کم فدوی را از این حرکت شنیع خداپسندانه، معاف می فرمود!

*.*.*.*.*

 

هی آیت الله!

*.*.*.*.*

 

استثنائی!

اینطور ها هم که ضد انقلاب می گوید نیست که جمهوری اسلامی شکوهمند ما، هیچ بو وخاصیت و بهره ای نداشته باشد. لطفا ً عصبانی نشوید، لکن فدوی از یک چیز حکومت اسلامی خیلی خوشش می آید و آنهم اینست که همه چیز در جمهوری شکوهمند اسلامی ما به قول عوام  "یونیک" و منحصر به فرد است و در قوطی هیچ عطاری، حتا عطارنیشابوری هم پیدا نمی شود!..
نمونه اگر بخواهید، از قضا فراوان است و دم دست:
فی المثل، در هیچ جای دنیا به زندان نمی گویند دانشگاه! جز در وطن اسلامی ما!
و یا در هیچ جای جهان، زندانیان بر علیه خود تـُند و تـُند شهادت نمی دهند و به چندین زبان ِ زنده و مرده ی دنیا به جرائم ناکرده مثل بلبل اعتراف نمی کنند جز
درجمهوری ِشکوهمند  اسلامی ما.  و نیز، ایران سابق، تنها کشوری ست که در آن حکومت، به شدت به فکر زندانیان است و برایشان مایه ی اضافی می گذارد یعنی، دلش نمی آید که زندانی در سلول ِاسلامی خود، تنها باشد و پس از مدت کوتاهی، که آن نیز بر خلاف شایعات، حاکی از روندِ انجام  سریع کارهاست،
وکیل مدافع را هم روانه ی زندان می کند!
بدیهی ست که اگر وکیل مدافع مربوطه که ارتقاء مقام پیدا کرده و حالا دیگر خود زندانیست، نیز نخواهد که در  زندان تنها  باشد، باید وکیل بگیرد!.... 
تذکر این نکته نیز در ضروری است که هیچ قاعده ای البته بی استثنا نیست و گاه پیش می آید که وکیل مدافع زیر بار نرفته و حاضر نیست که موکل خود را در زندان، از تنهائی در آورد فلذا جلای وطن کرده و مثل محمد(ص) مصطفائی وکیل سکینه ی محمد(ص) ی به خاج پرستان پناهنده می شود و سرانجام، در هیچ جائی از این جهان پهناور، هیچ زندانبانی یافت نمی شود که تا این حد نتواند  دوری زندانی خود را تحمل کند. مثل منصور اُسانلو رئیس سندیکای کارگران مستضعف شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه، که هر بار می خواهند محبت کرده و به وضعیت او سریعاً رسیدگی فرمایند، یک سال دیگر به دوران حبس او، اضافه می کنند!...*
جمهوری اسلامی شکوهمند ما، به راستی و به قول عوام "یونیک" نیست؟!

11 آگوست
----------------------------------------------------------
* منصور اسانلو که هفته گذشته در غیاب وکیل با اتهامی تازه محاکمه شد
مجددا به یک سال حبس محکوم شد که اجرای آن از پایان محکومیت فعلیش
آغاز می شود. جراید

م لبخند

 

شریک جرم

 
خواجه مظلوم الدین حافظ  شیرازی، هرچه شب  گِرد می خوابد، صبح که بیدار می شود، می بیند که جل الخالق!، دوباره  دراز شده است!..
برادر سیّدمحمد(ص) خاتمی در ادامه ی مبارزات سهمگین خود با استبداد حاکم، سرانجام موفق شد که حسین(ع) نورانی نژاد، یکی از هم مسلکان مذهبی - سیاسی خود را که 11 ماه است در زندان ِ شکوهمند اسلامی، شدیداً  به تزکیه ی نفس مشغول است، با کمک حافظ، و البته در آینده، آزاد کند!..
عینا ً به نقل از آفتاب  بخوانید تا به عرض فدوی برسید:

خاتمی در این دیدار به یاد حسین نورانی‌نژاد تفالی بر دیوان حافظ زد که این شعر حافظ آمد:

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند /  چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند
من ار چه در نظر یار خاکسار شدم /  رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند
چو پرده دار به شمشیر می زند همه را /  کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند!

البته مبارزه ی سهمگین برادر سید محمد(ص) خاتمی، محدود به تفأل خطرناک فوق نبوده و به نقل از همان منبع، در اقدام مُـتهّورانه ی دیگری، تیر خلاص را به پیکر نیمه جان رژیم خودکامه شدیدًا  شلیک کرد، یعنی، برای همسر بینوای زندانی  "یادگاری"  نوشت!:
خاتمی هم چنین به یادگار برای پرستو سرمدی همسر حسین نورانی‌نژاد نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
پرستو خانم سرمدی!
در نگاه‌تان عصمت انسان پاک را می‌بینم و .....

باری - خواجه مظلوم الدین حافظ  شیرازی، همین یک فقره جنس را کم داشت که پایش توسط سید  محمد(ص) خاتمی، به زندان های شکوهمند اسلامی نیز باز شود!

اول آگوست 2010 

*.*.*.*.*

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

August Sunday 16th, 2010

 

اشتغال


فدوی پس از دست کم سی سال فعلگی فرهنگی، با همه ی خرفتی تاریخی اش، دیگر پُر ِ پوستش می داند که از طریق نویسندگی، اگر سر ِ (خواست بگوید: سرِ سبزش، پشیمان شد!) باری ـ جان  ناقابلش را به باد ندهد!، باری چیزی هم گیرش نخواهد آمد و هم چون اسلاف خود باید روزگار به عُسرت بگذراند، هم چنان که جدِّ اعلای او فرمود:

پیش از این  از ملک  هر سالی  مرا
در وثـاقـم  نـان  خشــک  و  تـرّه ای
در  میـان  بـودی  چـو  یـاری آمـدی
گه گهی هم  باده  حاضـر مـی شـدی
گــر  نـدیمـی  یــا   نگــاری   آمــدی
نیست در دستم کنون از خشک و تر
زآنچـه   وقتــی  در  شمـاری  آمـدی
غیر  من  در  خانه ام  چیزی  نمانـد
هم  نماندی  گر  بکاری  آمدی!

چنین است که فدوی  این روزها در بدر به دنبال کار دیگری ست بلکه بخت اش باز شود و تتمه ی عمرِ شریف را در رفاه بگذراند، که این، البتـّه اصلاً کار آسانی نیست و  افزون بر تلاش، کلـّی هم  نیرو و با توجه به بحران های رنگارنگ اقتصادی،  مبالغ  هنگفتی ابتکار نیز می طلبد.
باری - فدوی به قول عوام Research  خود برای راه انداختن بیزینس جدید دریافت که بی فوت وقت باید، به سرزمین های مقدس عربی (ع ـ س - ص ـ عج ) برود!...
فلذا بر آن شد که برای دستگرمی، عجالتاً از لبنان آغاز، در آنجا متوطّن، و برای ارشاد خلق الله عموماً و اجرای طرح مترقی حجاب و عفاف خصوصاً، یک باب "اداره ی اماکن" باز کند و  بیگمان  هم می گیرد، چرا که به قول عوام Location  آن در لبنان، حرف ندارد نگاه کنید:


همانطور که ملاحظه کردید، به نظر می رسد که مبالغ هنگفتی که برادران در تمام این سال ها از محل ذخیره ی ارزی به لبنان ارسال فرموده اند، به هر مصرفی که رسیده، باری به مصرف اجرای طرح حجاب و عفاف در لبنان نرسیده و این همان نکته ی ظریفی ست که هوش سرشار فدوی آنرا کشف، و یبزینس خود را بر آن استوارمی کند، چرا که از این منظر، افزون بر آن که اسلام عزیز درآن موطن مقدس عربی (ع ـ س - ص ـ عج) شدیداً در خطر است، آن  خطه از دیدگاه مسائل بیزینسی نیز کاملاً بِکرست و جان می دهد برای باز کردن یک باب اداره ی اماکن دو نبش!....
ناگفته پیداست که فدوی، دست تنها، از عهده ی این مهم بر نمی آید  و واجب عینی ست که تعدادی از برادران و خواهران بسیجی، لباس شخصی و البته سربازان گمنام امام زمان(عج) را که هم چون خود آن حضرت(عج) نامرئی بوده و نامحسوس نیز ارشاد می کنند!، از اعلیحضرت العظما سیّدعلی(ع) خامنه ای صدمه الله تعالی قرض گرفته، با حقوق و مزایای مُکفی، به همکاری دعوت کند.
گفتن ندارد که بشر، از جمله فدوی ـ گرچه حقوق اش را ندارد!- لکن قابل ترقـّی ست و درجا نمی زند و به قول آن بزرگوار، "چون کارک او نظام گیرد چندی"، بیزینس اش را به عون الله گسترش داده روی دست مقام معظم رهبری دامّ الذلّه بلند شده،  و بدون تردید، یک باب "کهریزک" اعلا دایر و ضمیمه می کند!..

 التماس دعا
و من الله التوفیق برای فدوی !
اول آگوست المُصّفای سنه ی 2010 ترسائی 

*.*.*.*.*

 

 

پژوهش

فدوی هنوز هم نمی داند که چرا:
"... در قفس هیچ کسی کرکس نیست؟"

و نیز هنوز نمی داند:
" گل شبدر چه کم از لاله ی قرمز دارد؟"(1)

منظور آنست که فدوی هنوزنمی داند که چرا ملـّت، مقام معظم رهبری دام الذله را دوست ندارد، اینقدر به ایشان بند کرده و هزاران وصله ی ناجوراز جمله خشونت و بیرحمی و ...، به حضرتش می چسباند؟
آنروی لطیف و مهربان اعلیحضرت العظما را، آیا دیده اند که چنین قضاوت ناروائی می کنند؟(2) ...
واقعیت تلخ امّا انکار ناپذیرآنست  که تنفر شما خوانندگان محترم ضد انقلاب از آن بزرگوار، به حدّیست که هم چون حجاب جلوی چشمان تان را به کلّی گرفته و ازدرک حضور پُر زور معظم له، شدیداً محرومتان کرده است!.(3)

بیت

میان عاشق و معشوق هیچ حایل نیست
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز!
(4) 

فدوی البته گرفتار حجاب کذائی نیست و مشکلی در درک رقـّت  قلب و نیز لینت روح ایشان ندارد و حتا می تواند برای تنبّـُه شما خوانندگان ضد انقلاب آنرا با شما به قول عوام Share کند. این درک تابناک، محصول اعتکاف فدوی در بیت رهبری و تقدیم برخی عریضه های مؤمنین به ایشان و کسب فیض از پاسخ های مرحمتی ست....
به این صحنه ی لطیف و عاشقانه، با حضور ذهن و قلب توجه کنید، تا به عرایض فدوی، که همان جا داشت در رکاب مقام معظم رهبری شدیداً شمشیر می زد، برسید...
مستحباً، و به فتوای علمای سلف حشره الله مع موالیة المُطهّرین صلوات الله علیهم اجمعین، دستمال حریر هم دم دستتان باشد، بد نیست:

¤ ما بسيجيان عاشق، هر هفته را در انتظار زيارت مولايمان در نماز جمعه تهران می گذرانيم. امّا افسوس كه اين انتظار دير به دير به وقوع می پيوندد.
يك عاشق ولايت

- مراتب در شرایطی که به علت مواضع خدانشناسانه ی برادران چینی، روسی و حتا لبنانی، چندان هم شنگول نبودند، به شرف عرض رسید. بسیار متأثر شده و اشک از همه جایشان جاری شد و ضمن سلام و تحیّات فرمودند تا ایشان می رسند، برای این که حوصله تان سر نرود همان بغل، سری به خوابگاه دانشگاه ِ سابق تهران زده، و برای دستگرمی، تعدادی از دانشجویان دختر را با فریاد یا زهرا(س)  و شماری از دانشجویان پسر را با فریاد یا حسین(ع)  مستحبا ً از طبقه ی سوم خوابگاه ها، به پائین پرتاب نموده، اجرتان را در این دنیا از ایشان به قول عوام Cash و در آن دنیا از قاصم الجبارین به اقساط، دریافت دارید.

و الله الموفق و المعین
6 آگوست المُحدّب  سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر کمتر از قطمیر ـ فدوی
یادداشت ها
-----------------------------------------------------------------------

(1) هشت کتاب ـ سهراب سپهری ص 291
(2) لطفا ً فحش ندهید، خوبیت ندارد!
(3) تا دنده تان نرم شود!
(4) حافظ بر اساس نسخه ی قدسی عزیزالله کاسب ص 351.
در برخی نسخ دیگر که فدوی در اختیار دارداز جمله انجوی،
فرزاد، قزوینی - غنی، خطیب رهبر، الهی قمشه ای و شاملو،
برای نخستین بار در تاریخ اسلام وبه قول حضرت امام (ل)
وحدت کلمه حاصل گردیده، بین علما اختلاف نیفتاده و استثنائاً
بیت مذکور، یک جور، یعنی به همین صورت ضبط شده است!..
تبریکات فدوی را بپذیرید!

م. لبخند

*.*.*.*.*

 

اورژانس

به گزارش جراید شریفه ی دارالخـُرافه، حال پدر عروس، رئیس دفتر و مشاور برادر بُهلول، احمدی نژاد یعنی برادر مشائی که بیماری خطرناک و مُسری برادر رئیس جمهور به او نیز سرایت کرده بود، شدیداً رو به وخامت  گذاشته است. ملاحظه کنید:
آفتاب: اسفندیار رحیم‌مشایی صبح روز شنبه در جمع مشاوران جوان وزارت آموزش ‌و پرورش با بیان این مطلب گفت: عده‌ای به اشتباه فکر می‌کنند می‌توان جهان را بدون در نظر گرفتن بهشت و پردیسی به اسم جمهوری اسلامی! ایجاد کنیم که این اشتباه است و باید به مدیریت جهانی و ایرانی توامان با یکدیگر بیاندیشیم.!
 
اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت که قدرت‌های جهانی نگران تولید بُمب اتم از سوی ایران نیستند بلکه با مدیریت ایران بر جهان مشکل دارند.!
مسئولیت ما در دوره انتظار غیر از این نیست که با انجام برخی از کارها، توصیه‌ها، دستورالعمل‌ها و فرصت‌ها زمینه‌های ظهور را فراهم آوریم  و این انتظار از جنس احوال نیست بلکه به اقدام نیاز دارد.
خبرنگار ما در ادامه افزوده است که تلاش پزشکان برای نجات وی، تا لحظه ی مخابره ی این گزارش، مع الاسف هنوز به نتیجه نرسیده است..
التماس دعا
اول آگوست 2010


*.*.*.*.*

م. لبخند

پایان سخن شنو که...

فدوی از دوران طلائی!(1) حضرت امام(ل) به یاد می آورد که حضرتشان وقتی عبارت یا جمله ای هر چندهم بی معنی ایراد می فرمود، اُمّت پامنبری، شدیداً به سر و مغز خود می کوبید. فدوی تا یادش نرفته همین جا نکته ی با مزه ای را هم از ایشان اضافه کند. خوانندگان ضد انقلاب شاید به یاد داشته باشند که در آن دوران طلائی!، جماعت پامنبری، سرسوزنی از گریه کوتاه نمی آمدند. و شاید بی سببی نبود که حضرت امام(ل) هم همیشه می فرمود که "ما هرچه داریم از گــَریَه داریم!" باری یکی از این دفعات حضرت امام(ل) در آغاز سخن فرمود:

"من یَک مسأله ای دارم ..."

 که  اُمّت امان نداد و شدیدا ً و شیهه کشان به سر و مغز خود کوبید.
حضرت امام(ل) بیدرنگ فرمود:

"لکن قدری صبر کنید شاید خنده دار باشد!.."

باری فدوی به مطلب آغازین بر می گردد که حضرتشان وقتی عبارت یا جمله ای هر چندهم بی معنی ایراد می فرمود افزون بر این که اُمّت پامنبری، شدیداً همه جای خود را می درید، ازفردای همانروز، کلیه ی جراید شریفه ی دارالخـُرافه نیز صفحات مبسوطی را در مناقب و فوائد آن عبارت بی معنی سیاه می کردند. فدوی در این ارتباط عبارت "جنگ چیز خوبی است!" متعلق آن حضرت(ل) را که هیچ مبنای عقلی هم ندارد، به خوبی به یاد می آورد که تیتر بسیاری از مقالات آن زمان جراید شریفه ی دارالخـُرافه شد. حال، مرور وقایع اتفاقیه نشان می دهد که درب محترم دارالخـُرافه بر همان پاشنه، اما با شدت بیشتری می چرخد!.  یعنی هرگاه اعلیحضرت العُظما کلاه می خواهد، پامنبری ها سر می آورند! که  نمونه های فراوان اش را همگان در جریان ِ اعمال رأفت اسلامی کزمگان مقام معظم رهبری دام الذله، به مردم معترض در خیابان ها ملاحظه کردند.
اعلیحضرت العظما سیدعلی(ع) خامنه ای در روضه ی اخیرش برای "اعضا دفاتر نمایندگی رهبری در دانشگاه ها"، با فرمایشاتی مثل:

 "بايد كلاس معارف بگذاريد"
و یا :
 " وجود مجموعه‌ى روحانى در دانشگاه‌ها، بسيار مسئله‌ى مهمى است"

 بر لزوم هجمه ی مقدس حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین، به تتمه ی مراکز آموزشی تأکید و اضافه فرمود:

شكل ادارى پيدا كردنِ ما مجموعه‌ى روحانى و مجموعه‌ى آخوند، به نفع ما نيست!(2)

هنوز مرکب فرمایشات مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی خشک نشده بود که پا منبری هائی که ذکر خیرشان رفت، یک هنگ هزار نفری آخوند به عنوان "افسران جنگ نرم"! و به منظور مقابله با "فتنه و استکبار" آماده ی گسیل به مدارس کردند.  برادر احمدی نژاد  جیمی ِمقام معظم رهبری نیز در امتثال اوامر، موجبات استخدام چهار هزار روحانی را به عنوان "استاد و عضو هیات علمی" فراهم و به عنوان عذر بد تر از گناه  فرمود:

"دانشگاه های ما صد سال پیش تاسیس شدند و تفکر کسانی که دانشگاه های ما را تاسیس کردند خارج از حوزه فرهنگ و اندیشه بوده است"!

حجت الاسلام صادق لاریجانی رئیس قوه ی باه (قضائیه ـ م) نیز برای جوری جنس مقام معظم رهبری دام الذله افزود:

 چه معنی دارد در کشور خود تئوری هائی در باب روانشناسی و جامعه شناسی ترویج کنیم که بر پیش فرض هائی استوار است که به هیچوجه با پیش فرض های دینی ما هماهنگی و همخوانی ندارد؟  

بر این پایه، ناگفته پیداست که توپخانه ی دوربُرد اعلیحضرت العظما سیدعلی(ع) خامنه ای به روی دانشگاه ها و مراکز آموزشی آتش گشوده است و این عملیات، از پشتیبانی کامل پیاده نظام او نیز برخوردار است.  تیر خلاص را هم داده اند طبق معمول برادر مخبط الاسلام والمسلمین احمدی نژاد که گویا در امر تیر خلاص نیز شدیدا ً مجرّب است، با شلیک این  جمله بزند:

 "هنوز برخی از مدیران و برنامه ریزان هستند که تصور می‌کنند موضوع اصلی دانشگاه، دانش است، اما به نظر من ما باید موضوع دانشگاه را عوض کنیم چرا که اگر موضوع دانشگاه بر محور دانش قرار بگیرد نتیجه همین می‌شود که می‌بینیم!"...

وسرانجام:

"انشاء‌الله دانشگاه‌هایی که تحت کنترل ما نیستند، به سرعت تحت مدیریت دولت در بیایند"!
فاتحه مع الصلوات
کتبة الفقیر کمتر از قطمیرـ فدوی
15 جمادیُ الجولای سنه ی 2010 ترسائی
----------------------------------------
(1) وامی از برادران معتدل که تداعی آن لرزه بر اندام فدوی می اندازد!
(2) اوامر اعلیحضرت العظما در این راستا، در سال گذشته نیز به استناد گزارش زیر، کم تا قسمتی اجرا شده بود لکن پنداری کافی نبوده است!:
حجت الاسلام والمسلمین علی ذوالعلم در حاشیه نشست خبری که به مناسبت برگزاری «دهه ی بصیرت و ولایت» برگزار شد، در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که «واگذاری مدیریت مدارس به حوزه‌های علمیه از سوی وزارت آموزش و پرورش در چه مرحله‌ای است؟  گفت: «زمینه همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گسترده است و موضع آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه همکاری دوجانبه و نه تنها همکاری صرف یک نهاد است». 
این مقام روحانی با اعلام این خبر که در حال حاضر بعضی از حوزه‌های علمیه در استان‌های کشور و شهر قم مدیریت مدارس کشور را بر عهده گرفته‌اند، افزود:
«حوزه‌های علمیه به خصوص در تهران و قم در قالب مجوزی که از آموزش و پرورش گرفته‌اند به مدیریت مدارس می‌پردازند و در مجموع مدیریت و عملکرد موفقی داشته‌اند».!
(آفتاب)

*.*.*.*.*

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

August Saturday 7th, 2010

دست نگهدارید!

Breaking News

فدوی کم و بیش می دانست که دوری از تربیت سهمگین دینی و آموزه های شگفت انگیز اهل بیت علیهم السلام، عواقب و عوارضی دارد لکن میزان و ابعاد آن را هرگز نمی دانست.  
باری ـ امروز بیش از این تصدیع نمی دهد چرا که مبالغ هنگفتی سردرد دارد...

نخیر!... ایکاش سرماخوردگی، حتا میگرن و از این قبیل بود چرا که اینها علاج دارند. علت این سردرد سنگین، آنست که فدوی، پس از مشاهده ی ویدئوی زیر، و ملاحظه ی موقعیت های درخشانی را که در اثر جهل نسبت به فرمایشات ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین از دست داد، شدیداً و دو بامبی بر ملاج خود کوبید!...
از فدوی که گذشت، لکن به فتوای علمای سلف حشره الله مع الموالیة المطهرین سلام الله علیهم اجمعین، اگر کاندوم دستتان است زمین بگذارید و پیش از هرگونه اقدامی، به گفتگوی عالمانه ی زیر توجّه کنید.
و من الله التوفیق!

*.*.*.*.*

 

اندر فوائد ترجمه

ترجمه، به راستی چیز خوبی ست و به قول حضرت امام(ل) ایکاش فدوی هم، یک مترجم بود!..
باری - یکی از فوائد برگردان(ترجمه ـ م!) بویژه در فصل تابستان که مدرسه تعطیل است آنست که به سواد انسان کیلوئی اضافه می شود. خوانندگان محترم ضد انقلاب، عوامل گرامی استکبارجهانی و صهیونیزم بین الملل لعنة الله علیهم اجمعین، نمونه ی دم دست اگر خواسته باشند اظهارات اخیر برادر بُهلول احمدی نژاد، نخست وزیر اعلیحضرت الُعظما سید علی(ع) خامنه ای ست که تنها حزب جامعه ی شکوهمند اسلامی را "حزب ولایت" اعلام فرمود. گفتن ندارد که فدوی چون هم نسلان خود با این جمله از سال های پیش از انقلاب آشناست و نمی تواند که امتیاز آنرا تنها به شاه فعلی بدهد!
فدوی در این باب، شدیداً بین شکّ دو سه گیر کرده بود که خوشبختانه برادری که اگر برادرحسین(ع) شریعتمداری نباشد، باید چرکنویس او باشد!، در یکی از جرائد شریفه ی دارالخـُرافه، به دادش رسید و فرمایش برادر بُهلول احمدی نژاد را به فارسی سلیس ترجمه و فدوی را از نگرانی در آورد و هم چون گذشته، چراغ  راه آینده اش شد!..
فدوی بخیل نیست و می گذارد که شما هم به قول عوام
at no additional charge!   لذتش را ببرید.

¤ برخی از افراد سياسی كج فهم در داخل و خارج از كشور، سخن رئيس جمهور درباره اين كه ما فقط حزب ولايت را قبول داريم را با تك حزبی بودن رژيم ستم شاهی مقايسه كرده اند. اين در حالی است كه منظور احمدی نژاد اشاره به اين دارد كه احزاب معمول، ساخته بشر هستند و نمی توانند به تعالی و پيشرفت جامعه كمك كنند. تنها حزب واقعی، همان حزب ولايت، يا حزب الله است كه از پيروان حقيقی قرآن تشكيل شده.
جنت خواه دوست

- ممنون از ترجمه، لکن بین خودمان باشد برادر جنت خواه ترجمه ی شما هم هیچ دست کمی از اصل ندارد! یعنی، چه خواجه علی(ع) و چه علی(ع) خواجه!..
بهر حال به قول عوام don’t worry فدوی بسیار پیش از این ها، مطلب شدیدا ً دستگیرش شده است و می داند که حکومت تک حزبی و جامعه ی تک صدائی در خاورمیانه ی عربی،  که ما اکنون دیگر به لطف مقام معظم رهبری دام الذله و جیمی ِ او، برادر احمدی نژاد، جزئی از آن هستیم، موهبتی ست الهی، که یا از پدر به پسر می رسد، و یا از الله جلّ جلاله به سیدعلی(ع) خامنه ای!.. و بر این پایه، فدوی دیگر نمی داند که نگرانی شما از چه بابتی ست، برادر جنت خواه که رنج این ترجمه ی سنگین را به دوش مبارک کشیدید؟

24 جولای 2010

*.*.*.*.*

 

تجدیدی!

فدوی تا به حال می پنداشت که بُهلول احمدی نژاد فقط تاریخ اش خرابست لکن با
مشاهده ی گزارش تصویری زیر دریافت که جغرفیای وی از تاریخ اش به مراتب
بدتر است!:

*.*.*.*.*

 

مصادره

علا قه ی برادران در باب مصادره، محدود و منحصر به بیت مردم نیست بلکه برادران از نوع فرهیخته، به مصادره ی بیت شاعران نیز بی علاقه نیستند. فدوی در پرسه ی امروز خود در خبرهای دارالخـُرافه دریافت که یکی از غزل های حافظ به مطلع:

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیـس و مونس شـد

 نیز به سود پیامبر گرامی(ص) مصادره شد. عینا ًملاحظه کنید:

چنان که "حافظ" شیرین‌سخن، عید بزرگ تاریخ اسلام و پیامبر اکرم(ص) را
این چنین می‌سراید:


ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیس و مونس شد

فدوی فقط نمی داند که برادر نویسنده، با مقطع غزل که می گوید:

زراه میکده یاران عنان بگردانید
چرا که حافظ از این راه برفت و مفلس شد!

چه می کند؟

*.*.*.*.*

 این رقص شلاق ندارد!

*.*.*.*.*

سلام علیکم و رحمت الله برادر رُبات!

خبر بد

بر اساس روند وقایع اتفاقیه، بویژه در عرصه ی بین المللی و درپیوند با جمهوری شکوهمند اسلامی، فدوی گمان می کرد که  گُ... "همین پنج روز و شش باشد! لکن با مرورخبر زیر با تیتر خنده دار:

"پرتاب انسان به فضا از سوی ايران " که عینا ًاز فردا و به نقل از ایسنا در پی می آید، دریافت که خیر!..
به قول معروف "این رشته سر دراز دارد"  و قرار است که ملـّت نیمه جان ایران تا سال 1403 از طریق مهندس الاسلام والمسلمین برادراحمدی نژاد  دامت تحریکاته، زیر تازیانه ی مقام معظم رهبری دامّ الذله باشد!...خودتان ملاحظه کنید:

پرتاب انسان به فضا از سوی ايران
ايسنا: دكتر محمود احمدی‌نژاد رييس‌جمهور كشورمان در جشنواره ملی جوان ايرانی حضور پيدا كرد و سخنان مهمی را ايراد كرد.
رييس‌جمهور در اين سخنرانی خبر داد كه ماهواره سنجش ايران كه ساخت ايران است و از سكوی ايرانی و ايستگاه كنترل ايرانی هدايت خواهد شد، به فضا پرتاب خواهد شد.
رييس‌جمهور هم چنين خبر داد كه پيش از اين در برنامه فضايی ايران پيش‌بينی شده بود كه در سال 1403 از سوی جمهوری اسلامی ايران انسانی به فضا پرتاب شود كه اين هفته در دولت برنامه فضايی كشور يك بار ديگر مرور شد و در پاسخ به قطعنامه‌های دشمنان تصميم گرفته شد كه اين كار پنج سال به جلو بيفتد.

ببخشید که قرار بود فدوی خوش خبر باشد!
23 جولای 2010

*.*.*.*.*

 

نوعی ادبیات

سال ها پیش ازاین، آنگاه که فدوی به اتلاف عمر عزیز در اروپا مشغول بود،(1)... ناشری با او تماس گرفت و به انتشار گزیده ی ترجمه ای از اشعار او به آلمانی اظهار تمایل و بلکه اصرار کرد.  معالجات فدوی بروی ایشان در این که از اینکار به دلیل میانه ی بدی که فدوی با ترجمه ی شعر دارد، منصرف شود، مؤثر واقع نشد و حضرتشان آن مجموعه را، که از قضا در کشورهای آلمانی زبان قرین توفیق نیز بود، منتشر فرمود.(2) داستان، البته به این کوتاهی نیست لکن به دلیل ضیق وقت و حوصله، به عنوان فتح باب به همین مختصر اکتفا شد.  باری ... یکی از شعرهائی که ناشر در کتاب مذکور برای ترجمه برگزیده بود، چنین است:

سجاده ی خون
تسبیح  جُمجُمه
و مُهری گرم
که نبضی جوان
هنوز دارد در آن
تقلا می کند...
***
الفاظی گـُنگ و غریب
که از اینسوی دیوار
فراتر نمی رود.
باغچه های مکدر
ماهیان دلتنگ
پرندگان لال
و خدائی متحیر
که از پشت ِ ماه
اُسطوره ی کینه و جنون را
بیمناک،
به تماشا نشسته است...(3)

فدوی با گزینش شعر فوق برای ترجمه مخالفت ورزید و در سبب نیز افزود که مترجمان، در برگرداندن واژگان  سجاده ـ تسبیح ـ و مُهر  وانتقال بارهائی که بر آنها سوار است به آلمانی، بدون تردید، به دردسر خواهد افتاد و خواننده ی اروپائی نیز به طریق اولی، از آن طرفی نخواهد بست.
ملاحظه می کنید که فدوی که در آن زمان 34 سال داشت، با آن که رئیس هیچ مجلسی اعم از اسلامی وغیر آن نبوده و نیست، تا این حد عقلش می رسیده، لکن برادر علی(ع) لاریجانی رئیس مدرسه ی موش ها(مجلس شورای اسلامی - م) به این مختصر هم عقلش نرسید و در منازعات اخیر با افکار عمومی جهان فرمود:

«با نشان دادن لولوی شورای امنیت، مردم ایران رو به قبله نمی‌شوند.»!

و به این نیندیشید که تکلیف مترجمان، مثلا ً در برگردان لولو بویژه آنگاه که لولوی مذکور"ممه"ی مربوطه را هم به طـُرفة العینی برده باشد!، چه می شود؟ والبته همین مکافات در برگردان واژه ی مرکب  رو به قبله!..
باری - فدوی نمی داند که "ممه" را چه پیش آمده است که اخیراً، شدیداً مورد توجه مقامات رده بالای جمهوری شکوهمند اسلامی واقع و چپ و راست بدان تمسّک می جویند!.  فدوی همین یکی دو روزه ی اخیر، نظاره گر بخشی از سخنرانی برادر بُهلول احمدی نژاد بود که او نیز در پیوند با امکان مذاکره ی
طرفین متخاصم فرمود:  " آن ممه را لولو برد!"
فدوی تا لحظه ی نگارش ای سطور، توفیق مترجمان اخبارسیاسی جهان، در برگردان جمله ی حکیمانه ی " آن ممه را لولو برد!"،  که بیگمان فصل تازه ای در دیپلماسی معاصرجهان خواهد گشود، هنوز نمی داند.

والله الموفق و المعین
الاحقر - فدوی
20 جمادی الجولای سنه ی 2010 ترسائی

-------------------------------------------------------

(1) فدوی لجباز است واینجا هم دارد همان کار را می کند!
(2) wintersonnenwende / international kultur werk 1989
(3) حیرت – از کتاب" یک تکه از زمان " - کلیات آثار 1350-1380حمید رضا رحیمی

*.*.*.*.*

 

یادگار
http://www.kayhanpublishing.uk.com/Pages/archive/Postchi/Music/Farrokhzad.wmv

*.*.*.*.*

 

رعایت حقوق بشر!

یکی از آرزوهای دست کم سی ساله ی فدوی، رعایت حقوق بشر از سوی برادران کثرالله امثالهم بود. آنقدر این مثنوی تأخیر شد، که فدوی پنداشت که این آرزوی نه چندان بزرگ را لامحاله به گـُور می برد.
لکن با مرور خبری در جراید شریفه ی دارالخـُرافه دریافت که، به این آرزو هم چون آرزوهای دیگر خود به قول عوامalready  رسیده است و به قول مقامات، حالیش نیست!...
مطلب از این قرار است که دادستان محترم همدان برادر بیگلری، از قطع دست پنج  تن ایرانی بخت برگشته که بیش از 25 سال داشته اند، به منظور رعایت حقوق بشر، در ملاء عام به دلیل زیر و البته با اوقات تلخ صرف نظر فرمود:

"در طول تاریخ ملـّت شیعه مظلوم واقع شده و استکبار جهانی از اجرای این حکم سوء استفاده می کند و ادعا دارد که ایران حقوق بشر را رعایت نمی کند."!...

برادر دادستان امّا، پیرامون قصاص برادرانی که مدّت ها پیش از این، "زهرا بنی یعقوب" پزشک 27 ساله را در همدان و نیز اخیرا ً "الناز ـ ب." را در تبریز به اداره ی اماکن هدایت و پس از ارشاد، جنازه شان را تحویل خانواده دادند، به علت ابتلا به  حُنـّاق اسلامی چیزی نگفت...

22 جولای 2010

*.*.*.*.*

م. لبخند

 کلمات حمار

اشاره
کلمات حمار مستخرج از
فرهنگستان فدوی و ضد ِ
کلمات قصار است!

* امریکا بزرگترین مانع تاریخی در برابر کاروان توحید است!   احمدی نژاد

* فرهنگ غنی ایران و مالی پاسخگوی نیاز بشریت است!    احمدی نژاد

* نظام ما تنها یک حزب دارد و آن «ولایت» است .     احمدی نژاد

*"هنوز برخی از مدیران و برنامه ریزان هستند که تصور می‌کنند موضوع اصلی دانشگاه، دانش است، اما به نظر من ما باید موضوع دانشگاه را عوض کنیم چرا که اگر موضوع دانشگاه بر محور دانش قرار بگیرد نتیجه همین می‌شود که می‌بینیم."      احمدی نژاد

* دانشگاه های ما صد سال پیش تاسیس شدند و تفکر کسانی که دانشگاه های ما را تاسیس کردند خارج از حوزه فرهنگ و اندیشه بوده است. احمدی نژاد

* چه معنی دارد در کشور خود تئوری هائی در باب روانشناسی و جامعه شناسی
ترویج کنیم که بر پیش فرض هائی استوار است که به هیچوجه با پیش فرض های
دینی ما هماهنگی و همخوانی ندارد؟
   صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه

* پس همه مردم تکلیف دارند تا اگر افرادی را می‌شناسند که مشکوک هستند به دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی معرفی کنند و البته مراقب باشند که ابزار دست ‌آن‌ها نشوند و این موضوع مربوط  به شیعه و سنی می‌شود. هم چنین روشنفکران و دانشگاهیان نیز وظایف سنگین‌تری دارند.   (آیت الله پینوکیو "جنتی" ـ م)

* در تمام صحبت ها از اول تا آخر اين نبود که ما ملى گرا هستيم. ملى گرايى
 برخلاف اسلام است ملى گرايى برخلاف دستور خداست و برخلاف قرآن مجيد است .          حضرت امام(ل)  صحيفه امام، ج‏12، ص: 335
*ريشه تمام مصيبت هايى كه تاكنون براى بشر پيش آمده، از دانشگاه ها بوده است...
*همه مصيبت هايى كه در دنيا پيدا شده، از متفكرين و متخصصين دانشگاهى است...
*اگر به اسلام علاقه داريد، بدانيد كه خطر دانشگاه از خطر بُمب خوشه اى بالاتر است!

حضرت امام(ل)   در ديدار با اعضاى دفتر تحكيم وحدت حوزه و دانشگاه، ۲۷ آذر ۱۳۵۹

*.*.*.*.*

 

پای درددل مردم دارالخـُرافه!


اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ
شریفه ی دارالخـُرافه است، پاسخ ها اما
از فدوی ست.


¤ در شب نيمه شعبان كارناوال شادی وابسته به شهرداری منطقه 12 تهران در محدوده خيابان 17 شهريور و بلوار قيام اقدام به پخش آهنگ های تند و غير شرعی نموده و عده ای پسر و دختر بدحجاب در اطراف آن به رقص و پايكوبی مشغول بودند آيا شهرداری بايد بودجه بيت المال را در چنين ايام عزيزی صرف ترويج گناه بنمايد؟ و آيا اين معنی جشن انتظار است؟
علی ضرابيان و تعدادی تلفن ديگر
ـ والله برادر علی(ع) به قول برادر سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟.. تا اعدام آ آ آ آ!.. ظاهراً جشن تولد آقا(عج) بوده نه عزاداری. ثانیا ً، شما از کجا می دانید؟  شاید آقا  هم از رقص و پایکوبی جوانان خوششان بیاید!..حضرت(عج)  گناه که نکرده است که 1400 سال در ته چاه کذائی و در تاریکی و سکوت بگذارند، برادرعلی(ع) ضرابیان!

¤ در سال های گذشته در راديو و تلويزيون قبل از پخش اذان از زبان بعضی از شخصيت های شهيد مثل شهدای محراب و شهيد چمران دعاهايی پخش می شد و ما با آنان همراهی می كرديم. ولی الان برنامه اذان خيلی مختصر پخش می شود.
البرزی
ـ آخر مدتی ست که هیچ یک از مقامات سعادت نداشته و شهید نشده اند. فلذا دعا کنید که ایشان به آرزوی دیرینه شان که همانا شهید شدنست برسند سپس، از زبان ایشان نیز دعاهائی پخش خواهیم کرد برادر البرزی.

¤ به جای اين كه اين همه از سياست تيتر بزنيد از گرانی و مشكلات مردم مطلب بنويسيد. متأسفانه از وزارت بازرگانی با آن دستگاه عريض و طويل هيچ مبارزه ای با گرانی ديده نشد.
ـ چشم تان را بگیرد، برادر شهروند!  فدوی خود شاهد بود که برادر بُهلول احمدی نژاد به وزارت بازرگانی دستور فرمود که برای مهار قیمت ها مقادیر معتنابهی افسار به جای قبرس از کشورهای دوست، هم کیش و برادر چین یا شوروی وارد نمایند.

¤ در شبكه های تلويزيونی از يك طرف تبليغ كولرگازی پخش می شود و از طرف ديگر زيرنويس هايی درباره اين كه اين كولرها چند برابر برق مصرف مي كنند نمايش داده می شود!
كريمی از تهران
ـ به عرض رسید. فرمودند که آن زیر نویس برای کسانیست که همیشه برق دارند چون شما اغلب برق ندارید، زیر نویس به شما مربوط نمی شود، برادر کریمی.

¤  در هنگام مسابقه برزيل - هلند، وقتی داور اشتباه كرد، گزارشگر محترم اين روش داوری را "آسيايی" توصيف كرد. آيا گزارشگران حقّ تحقير فرهنگ و ملـّيت ما را دارند؟  لطفاً به گزارشگران محترم تذكر لازم داده شود .
سيدعلی ابراهيمی از تهران
ـ والله برادر اسید علی(ع) بین خودمان باشد! به قول سیّدقاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟ تا اعدام آ.آ.آ.آ   یک نگاهی به کارنامه بیندازید و ببینید که آیا غیر از رفوزه و تجدیدی و تبصره چیز دیگری ملاحظه می کنید؟

 ¤ از سال 80 تاكنون سه مرتبه با كمك نيروی انتظامی فرد سارقی را كه فراری بوده دستگير و تحويل داده ايم ولی هربار بعد از چند روز توسط دادگاه آزاد شده است با اين وصف چگونه می توانيم احساس امنيّت داشته باشيم.؟
ـ مراتب در مجالی که قدری هم شنگول بودند، به عرض رسید. فرمودند که این قضیه تا انقلاب مهدی(عج) ادامه دارد در این صورت برای ختم ماجرا واجب عینی ست که آن سارق محترم را به فرزندی قبول کنید و چند صلوات بفرستید، برادر شهروند!

 ¤ درحالی كه دولت به روستائيان وام های ده ميليونی ساخت مسكن می دهد بنده برای تقاضای 600 هزار تومان وام به بانك.... نكا مراجعه و پس از طی مراحل و پيدا كردن يك نفر ضامن چك دار وقتی برای مرحله اخذ وام مراجعه نمودم گفتند به دستور رئيس بانك از دادن وام های اين چنينی معذوريم؟!  واقعا چه كسی پاسخگوی اين همه سرگردانی های روزمره مردم است. چرا از ابتدای درخواست چنين پاسخی داده نمی شود تا افراد مجبور نشوند به صدها نفر التماس كنند تا يك نفر را بيابند كه كارمند و چك دار باشد؟!
اصغر غلامی از روستای تازه آباد كلا - نكا
ـ فدوی مراتب را پیگیری کرد. فرمودند که " دار" پسوند دارندگی ست و از قدیم هم گفته اند: دارندگی و برازندگی! و اضافه کردند اگر برادران "چک دار" را قبول نکرده اند، "چماقدار" ببرید، به دیده ی منت قبول می کنند، برادر شهروند!.. و من الله التوفیق!

 ¤ تعداد 15 خانوار از روستای دهشاد از توابع شهريار كرج انتهای كوچه منبع آب هستيم كه از لوله كشی گاز محروم مانده ايم از طرف ديگر كپسول گاز هم به روستا نمی آورند تكليف اين عده چيست و چه كار بايد بكنند.؟
ـ مراتب به عرض رسید. فرمودند قانون مترقی قصاص برای همین وقت هاست و اضافه کردند شما هم معامله به مثل کرده و بروید مسؤلین محترم را گاز بگیرید، برادر شهروند!

 ¤ بنده از شهرستان ها اطلاع ندارم ولی در تهران وضعيت حجاب از بدپوشش بودن بعضی خانم ها گذشته و شاهد بی پوششی هستيم. از مسئولين امر می خواهيم به اين وضعيت آزاردهنده پايان بدهند.
ـ مراتب در شرایطی که به علت این که برادران شدیدا ًبه جان هم افتاده اند و چندان سر حال نبودند، با قید 65 فوریت به شرف عرض رسید.  بسیار ناراحت شدند و دستور رسیدگی سریع صادر لکن پیش از هر چیز، دستور فرمودند که شما رابه علـّت این که چرا از وضعیت حجاب در شهرستان ها خبر ندارید، شدیداً ارشاد نمایند!، فدوی بی تقصیر است!.. ایکاش این مطلب را نیز عنوان نکرده بودید، برادر شهروند!

 ¤ در سال 88 و در دور دوّم سفر رئيس جمهور به استان آذربايجان شرقی به دليل مشكل بيكاری ام، طی نامه ای به آقای احمدی نژاد درخواست وام نمودم كه در ارديبهشت ماه امسال، از سوی بانك رفاه تبريز اعلام شد كه می توانم وام قرض الحسنه 600 هزار تومانی دريافت كنم. اما شعبه خيابان جمهوری اسلامی شرط پرداخت اين وام را يك ضامن كارمند دانست.  متاسفانه قادر به يافتن ضامن نيستم. با توجه به نياز شديد بنده، از مسئولان امر تقاضا می شود كه شرايط پرداخت اين وام تسهيل شود.
محمدرضا عابد از تبريز
ـ اگر ضامن کارمند پیدا نکردید لظفا ً نام فدوی را بدهید، لکن اگر اعدام شدید، "بنده مسؤل آن نخواهد بود" برادر محمد(ص) رضا(ع) عابد!

 ¤ از رياست محترم جمهور انتظار سلب مسئوليت در زمينه حجاب و عفاف نمی رود. وظيفه دولت اسلامی است كه زمينه ساز حكومت اسلامی حضرت حجت باشد.
- به ایشان امیدی نیست برادر مؤمن . فدوی عریضه ی شما را شخصا ً، به چاه محل اقامت حضرت حجت(عج) انداخت، منتظر پاسخ باشید.

¤ الحمدلله قوه قضائيه ريگی آدمكش را اعدام كرد. ای كاش اين اقدام در منطقه بلوچستان برگزار می شد تا شادی بيشتری به اهالی آن خطه عطا كند. البته به نظر من جرم سران فتنه از جرم ريگی سنگين تر است.
يك هموطن از قم
-  به عرض رسید. فرمودند برای دستگرمی با ریگی شروع کردند به قلوه سنگ و آجر هم می رسند!

¤ خداوند به حقّ حضرت زهرا حاج حسين را برای ولايت، مومنين و ملت حفظ كند.
ـ به جا نیاوردیم!

¤ در شهرستان اهواز با گرمای بالای 50 درجه روزی چند مرتبه برق قطع می شود. در محله های پايين شهر گاهی اتفاق افتاده كه دو روز كامل برق قطع بوده است.
ـ به قول عوام  so what ? ائمه ی معصومین صلوات الله علیهم اجمعین، در آن گرمای عربستان مگر برق و کولر داشتند برادر شهروند؟ گرچه آب هم ندارید که به آسیاب دشمن بریزید، لکن بعد از سی سال از درگذشت انقلاب اسلامی شکوهمند، لطفاً رعایت مصالح را هم بفرمائید!

 ¤ از خيابان 72 شرقی خيابان دردشت نارمك، تماس می گيرم. می خواستم به مسئولان شهرداری منطقه عرض كنم همانگونه كه برای تراكم برج های متعدد و 5 طبقه های 6 واحدی از مردم پول می گيرند، آب آنها را هم تامين كنند. تكليف ماها كه پمپ آب نداريم چيست؟!
از طرف بخشی از اهالی- نعمت الله شاهين
ـ آخر این چه مُهملی ست که می فرمائید برادر نعمت ال...؟  اولا ً بفرموده ی حضرت امام(ل) ما برای خربـُزه که به فتوای علمای سلف حشره الله مع موالیة المُطهّرین صلوات الله علیهم اجمعین،  پمپ آب هم جزو آنست، انقلاب نکردیم ـ ثانیاً، درست است که پمپ آب ندارید، لکن انرژی هسته ای سلام الله علیه را که دارید، خـُب این به آن در!...  

¤ آقايی فرموده بودند كه اتفـّاقات كهريزك با شكنجه‌های زمان طاغوت قابل قياس نيست. آقای عادل! اسلام دين رحمت است، مردم قيام كردند كه ناراحتی نباشد، خون دادند، شهيد دادند از ايشان كه يك فرهنگی قابل احترام است بعيد است كه چنين قياسی می‌كنند.
ـ این که اسلام عزیزی که برادران عرضه کردند و می کنند، چگونه اسلامیست، بحث جداگانه ای می طلبد که البته چندان هم ضروری نیست! چرا که به قول آن بزرگوار: در خانه اگر کس است، یک حرف بس است! امّا برادر حداد عادل هم به دلائل نسبت های سببی با مقام معظم رهبری، پُر بیراه نمی گوید!.. ضمن این که شکنجه، تا حدّ بسیار زیادی در اسلام عزیز مُستحب، و بسته به فتوای آیات عظام تقلید، اصلا ًواجب است!

 ¤ برای مقابله با بدحجابی چرا از خود مردم استفاده نمی شود؟ پيشنهاد می شود رانندگان تاكسی، مغازه داران و ... از ارائه خدمات به زنان بدحجاب خودداری كنند.
زهرا قناعی
ـ خواستیم اینکار را بکنیم خواهر زهرا(س) لکن دیدیم مردم مع الاسف وقت ندارند، یعنی، یا در صف ِ جریمه هستند، یا در صف شلاق!.. لکن برای این که فرمایش شما روی زمین نماند، فدوی با هماهنگی با مسؤلین ذیربط اعلی الله مقامهم اجمعین، ترتیبی داد تا تعداد جریمه نویسان و نیز شلاق زنان را اضافه فرمایند، فرمایش دیگری اگردر این ردیف داشتید، لطفا ًفدوی را فی الفور خبر کنید تا تسمه از گــُرده این ملت ناسپاس بکشد، خواهر زهرا(س)!..

¤ ‌يك دستگاه پژو 206 سفيد رنگ از ايران خودرو تحويل گرفتم متوّجه شدم رنگ آن شيميايی است وكلا‌ً محصولا‌ت ايران خودرو يك سال و نيم است كه اين مشكل را دارند،‌ با وجود گلايه‌های فراوان، ايران خودرو حاضر به پاسخگويی نيست. از مسئولان تقاضا داريم رسيدگی كنند.
ـ نخیر برادر شهروند. قضّیه به جنگ 8 ساله برمی گردد که در آن صدام یزید کافر به ایران خودرو حمله ی شیمیائی کرد. فلذا ماشین شما جانباز 30 در صدی است و شما باید به بنیاد شهید مراجعه کنید!

¤ مدّتی است كه هيچ خبری از شيعيان يمن در روزنامه منتشر نمی شود لطفاً مطلبی در اين باره ارايه دهيد.
ـ سرمان به غزه و لبنان گم بود، ببخشید، یمن در نوبت است، برادر مؤمن!

¤ به مسئولين بگوييد تا كی بايد شاهد توهين های برخی از كشورهای عربی باشيم و ما فقط نگاهشان كنيم؟
ـ مراتب در مجالی به شرف عرض رسید. در پاسخ ضمن سلام و تحیات فرمودند که جوجه ی کوپنی را آخر پائیز می شمرند، یعنی دست کم سی سال است که می کوشند که به برادران عرب ثابت کنند که از ایشان عرب ترند و این درخت روزی به بار خواهد نشست، برادر شهروند. دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر بگذارید!

م. لبخند

*.*.*.*.*

 تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

Archive 2010