June. Sunday 27th, 2010

چند کلام حرف اضافی!


- هزل داتکام به طور مداوم مورد التفات دوستان گرامی است
و ایمیل های محبت آمیزشان را ما هم چنان دریافت داشته و می دارد
و اگر ایمیل های نیرو و روحیه دهنده شان را در سایت بازتاب
نمی دهد، بیشتر به خاطر رعایت سلامتی خودشان است!
هم از اینروست که پاسخ ایمیل ها به طور جداگانه برای بزرگوارانی
که مورد مهرشان قرارگرفته و مشوق ما در این سنگلاخ بوده و
هستند، ارسال شده و می شود.
- و نیز هزل داتکام وامدار عزیزانی است که با سفارش آثاری از
بخش انتشارات سایت، به او یاری رسانده اند.
به گزارش بخش انتشارات، آثار زیر بیشتر مورد توجه دوستان بوده اند
تا آنجا که در بسیاری از موارد درخواست ها بیش از پنج جلد بوده اند
و موجودی برخی نیز رو به پایان است:
- بوی گمنام خاک خیس(سی دی)
- یک تکه از زمان
- تنفس ممنوع!
- فکر گمشده
با مهر و تشکر مجدد

*.*.*.*.*

انقلاب یکنفره!
اتوبوس خط تجريش- انقلاب

 

بدقولی

فدوی به یاد می آورد که از قول مقامات اعلی الله مقامهم اجمعین، در جراید شریفه ی دارالخـُرافه خواند که برادران کثرالله امثالهم، از خیر دخالت در حقوق طبیعی شهروندانی که در خارج از میهن هولناک اسلامی به سر می برند به مصداق "دست ما کوتاه و خرما بر نخیل"! کریمانه گذشته اند و به روسری نوع پوشش آنان دیگر کاری ندارند!
دیروز اما فدوی در مرور خبرها، موردی خلاف آن دید. ملاحظه کنید:
به‌دنبال كشف حجاب معتمد آريا در جشنواره كن، شورای نظارت بر صداوسيما در نامه‌ای به رئيس اين سازمان با استناد به بند 15-2  آيين‌نامه سياست‌ها و ضوابط ناظر بر توليد، تأمين و پخش برنامه‌ها از ضرغامی خواست كه از ادامه فعاليت وی در برنامه‌های سازمان جلوگيری شود./ رجا
لکن بانوی دلیر دیگری که درود بر او باد، این حرکت برادران را در تهران شدیدا ً تلافی کرد:

انقلاب یکنفره!
اتوبوس خط تجريش - انقلاب

*.*.*.*.*

 

 برادرحسین(ع) شریعتمداری

جعبه ی مارگیری

کیهان چاپ دارالخـُرافه ، به جعبه ی مارگیری بیشتر می ماند تا به روزنامه و برادر حسین(ع) شریعتمداری که " سر بُریده می دارد دوست"  مثل صندوق های رأی اسلامی، هر چه بخواهد،  به یاری امدادهای غیبی و البته مقام معظم رهبری دام الذله، ماهرانه از آن بیرون می کشد. مثل مطلب حیرت انگیز زیر که درتقابل با تظاهرات گسترده ی مردمی اخیر، در همان زمان از جعبه ی مارگیری خود در آورد.
خوانندگان محترم ضد انقلاب، عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لطفا ً قیچی دست شان باشد زیرا پس از خواندن این نکته ی جالب،  بدون تردید،
سرِ همه جایشان، اسفناج سبز خواهد شد!:
" پيرمرد پای ديگ نذری ايستاده بود و می گريست. آمده بود كمك كند.
مسيحی بود. «وارطان». می گفت 3 بار به زيارت كربلا رفته ام.! می گفت
من حسين(ع) را دوست دارم.! می گفت و می گريست"!

" تو خود حدیث مفصل بخوان از این " مُهمل!
و نیز یک وجب آغازین ستون یا صفحه ای که به آن اشاره خواهد شد ظاهرا ً تیول مؤمنینی ست که شدیدا ً کف کرده و پاچه ی دولت خدمتگزار را گرفته اند که چرا ترتیب معترضان جنبش اخیر که  از آن به "سران فتنه "  یاد می کند را  نداده یا نمی دهد!*  و یا، مثلاً چرا قوّه ی باه (قضائیه ـ م) به درخواست های  مکرّرعوامل خودجوش حکومت!، در محاکمه ی اینان، این همه اهمال  می ورزد!؟(1)...
فدوی از طرح و پیگیری این نکته نیز می گذرد که این مطلب، توهین تلویحی به رهبر عظیم الشأ ن نیز هست زیرا درست است که ایشان چلاق است، لکن بعون الله، کور و کر که نیست و همه چیز را چهارچشمی می پاید و بدان اشراف کامل دارد که همین البته، به موقع کار به آن یکی دستش خواهد داد!.. 
باری - چاشنی این سناریوی روحوضی البته، محاکمات با مزه ای ست که به منظور فراهم آوردن مقدمه و مؤخـّره ی چماق نهائی و ظاهرالصّلاحی که  قرار است بر ملاج حریف فرود بیاید، به هزینه ی بیت المال جار و شده ی مسلمین کثرالله امثالهم، برگزار می شود.(2)  گفتن ندارد که برخورد یا بررسی ماهوی این محاکمات، محتوا و مراد آن، در حوصله و انگیزه فدوی نیست و این مختصر، تنها بدان علت گفته آمد که احتمال می داد که خوانندگان ضد انقلاب، عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل را در دریافت مطلبی که در پی خواهد آمد، اندکی یاری کند.
باری- مجموعه ی این نکات موجب شد که اینجا و آنجا گفته شود که گویا مطالب
ستون مذکور ساخته و پرداخته ی خود برادران کیهانی است.  پیام زیر صرف نظر از این که کار برادران باشد یا نباشد، ناظر برهمین معنی ست.

¤ پس از انتخابات 88 ياران فتنه ادعا می كردند كه بخش ستون «خوانندگان كيهان» ساخته و پرداخته روزنامه است، حال بفرماييد كه آيا نقل قول سخنان شيرين عبادی دوره گرد هم در دادگاه توسط آقای شريعتمداری نيز ساخته و پرداخته كيهان است؟

آينه چون نقش تو بنمود راست
خود شكن آينه شكستن خطاست
يك شهروند از مشهد مقدس

فدوی نمی داند که پاسخ خوانندگان ضد انقلاب به این پرسش چه خواهد بود، لذا عجالتا ً و به سبک و سیاق خود، به آن پاسخ می دهد:

والله برادر مشهدی به قول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟  تا
اعدام آ آ آ آ ...  فدوی با همان خرفتی و گیجی تاریخی خودش به پیام ها
از جمله دو پیام زیر که نگاه می کند ردّ  پای برادران را به وضوح می بیند  خوانندگان هوشمند ضدانقلاب لعنة الله علیهم اجمعین که جای خود دارند.

¤ چرا قانون تشديد مجازات اسلامی در مورد سارقين مسلح، تجاوز به عنف و... اجرا نمی شود. متاسفانه گاهی متهم زودتر از ضابط قضايی به منزل مراجعه می نمايد.!
عليمردانی

¤ از قوه قضائيه تقاضا می شود با موادفروشان كه جوانان اين مرز و بوم را
از هويت ايرانی و اسلامی تهی و به افراد بی خاصيت تبديل می نمايند با اشد مجازات برخورد نمايند تا نيروی انتظامی نيز با پشت گرمی بيشتری با آنها برخورد نمايند نه اين كه گاهی فرد معتاد و مواد فروش دستگير شده زودتر از پليس به منزل مراجعت نمايد.!             
 افضلی

فدوی که نمی داند برادر افضلی با برادر علی(ع) چه نسبتی دارد، شما چطور؟

زیاده عرضی تیست.
والله الموفق والمُعین
الاحقر - فدوی
-------------------------------------------------------
(1) برخورد با این مطالب، به معنای تأئید یا پشتیبانی نیست چرا که فدوی هیچ یک از انواع ارادت و باور را، به حضرات مهدی(عج) کروبی و نیز میرحسین(ع) موسوی و بزرگوارانی از این دست، اعم از مُعمّم یا مُکلا،  از پیش از ابتدا! نداشته و ندارد. محض اطلاع.

(2) سومين و آخرين جلسه رسيدگی به پرونده مدير مسئول روزنامه كيهان، دوازدهم ارديبهشت ماه در شعبه 76 دادگاه كيفری استان تهران و با حضور هيئت منصفه مطبوعات برگزار شد. پس از اتمام جلسه رسيدگی، هيئت منصفه مطبوعات وارد شور شد و حسين شريعتمداری را مجرم تشخيص نداد.!
به گزارش ايسنا، پس از اعلام نظر هيئت منصفه مطبوعات، قاضی سيامك مدير خراسانی، رئيس شعبه 76 دادگاه كيفری استان تهران، مدير مسئول روزنامه كيهان را تبرئه كرد.!
یکشنبه 26 ارديبهشت 1389- شماره 19646  کیهان چاپ دارالخـُرافه
 به قول جدّاعلای فدوی عالیجناب ایرج میرزا:

گه از آلمان بر او خواندم گه از روم
ولی مطلب از اول بود معلوم!

کاری از:  م. لبخند

*.*.*.*.*

چطوری گوگولی مگولی!

ایز گم کردن
برخی مؤمنین در طرح مسأله ی خود، فدوی ساده را دنبال نخود سیاه می فرستند!.  فدوی در بخش نخست شکوائیه ی زیر پنداشت بین مؤمنین، مؤمنی نیز پیدا می شود که بخشی از اظهارات برادر احمدی نژاد دامت تحریکاته را پیرامون حجاب حمایت کند آنجا که گفت نباید در خیابان مزاحم مردم ناچار ایران شد که چه نسبتی باهم دارند!.. ملاحظه کنید:

¤ شايد بخشی از صحبت های رئيس جمهور انتقادآميز باشد، اما بخش اعظم حرف های او درست است.

فدوی درمرور ادامه ی فرمایشات ایشان اما دریافت که منظور برادر شهروند آن نبوده است، بلکه مراد این بزرگوار آنست که تازیانه ی مقدس حضرات آیات و حجج اسلام را حتا برای لحظه ای هم، از گـُرده ملت نباید برداشت. ادامه را بخوانید:

وقتی مسئولان هيچ تلاشی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب نمی كنند!، وقتی در فيلم ها و سريال های سينما و تلويزيون حجاب رعايت نمی شود!، وقتی در مراكز فرهنگی حجاب رعايت نمی شود!، وقتی لباس نامناسب به مردم عرضه می شود!، آيا بايد از مردم انتظار داشت كه به طور كامل حجاب را رعايت كنند؟...

زیاده عرضی نیست.
21 می

*.*.*.*.*

 

لاعلاج

از شواهد و قرائن چنین پیداست که ویروس یا بیماری آخوندیسم، پادزهر، چاره، معالجه و درمان ندارد حتا اگر مریض مربوطه هزاران کیلومتر نیز از مکان آلوده، فاصله گرفته و تحت مراقبت های ویژه نیز باشد!..
باری فدوی با چشم خودش دید و با گوش خودش شنید که آخوند بلاتکلیف، یعنی حجت الاسلام والمسلمین محسن کدیور در گفتگو با صدای آمریکا، شعار مشهور و در عین حال واضح و روشن مردم غیروابسته  و شدیدا ً زخمی ایران را که عبارت بود از:

نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران 
به شرح زیر قلب فرمود:

هم غزه هم لبنان، جانم فدای ایران!

باری ـ اگر این ایراد را ما ضد انقلابیون بگیریم، بر ما حرجی نیست لکن
اگر مؤمنین در همین ارتباط به ایشان گیر بدهند، واجب عینی ست که برادر
حجت الاسلام مذکور قدری توی فکر برود!
ضعف تألیف این شعار جعلی، از دور هم پیداست. فدوی فقط اضافه می کند
که اگر قرار باشد حجت الاسلام مردم نیمه جان ایران را برای چندمین بار به
غزه و لبنان بفرستد، دیگر جانی برایشان باقی نمی ماند که فدای ایران کنند!

باری - و اما نماینده ی محترم آقا یعنی برادر حسین(ع) شریعتمداری که شدیدا ً
"سر بریده می دارد دوست" در تقابل با این مهره ی خودی اما اندکی چموش، که از آن به عنوان "اقدام ناشيانه كديور:"  نام برده است، در کیهان چاپ دارالخـُرافه می نویسد:

كديور در گفت وگو با تلويزيون صدای آمريكا اظهار داشت: «ما اولويت اولمون، اين را هم موسوی ذكر كرده و ديگر رهبران جنبش و مردم در خيابان های ايران فرياد زدند كه هم غزه هم لبنان، جانم فدای ايران. اين شعار اصلي مخالفان بود، نه مسايل ديگر»!
به دنبال رفوكاری ناشيانه! و منافقانه محسن كديور، صدای قاطبه ضد انقلاب كه پيوند ديرين با كانون های صهيونيستی دارند، درآمد. سايت های ضدانقلابي در اين زمينه تصاوير و ويدئوهای مربوط به راهپيمايی روز قدس را كه در آن آشوبگران علناً شعار «نه غزه، نه لبنان» و «جمهوری ايرانی» سر می دهند...*

به این می گویند:  خَسَره الدنیا والآخره!.. خوانندگان ضد انقلاب اگر عربی شان
ضعیف است، نگران نباشند، فدوی و البته برادر کد یور، می دانند که عبارت فوق یعنی چه!.. باری -
فدوی که به این چیزها عقلش نمی رسد لکن به همان زبان مألوف خودش به برادر
کدیور توصیه می کند که انسان (البته از نوع متعادل آن!) یک نشمیمن گاه بیشتر ندارد! و اگر" استاد ازل" اجازه فرماید، بهتر است بکوشد که آنرا حتـّی المقدور، روی یک صندلی بنشاند! چرا که آن موضع شریف رابه زور روی دو صندلی نشاندن، به فتوای علمای سلف حشره الله مع موالیةالمطهرین صلوات الله علیهم اجمعین، عاقبت خوبی ندارد!... از فدوی گفتن!

na gaeh nah lobnan
22 جون

*.*.*.*.*

 

شایعه

به باور فدوی،هر چیزی زیادش خوب نیست، حتا خوشگذرانی!
معلوم می شود برخی شایعات، پیرامون خوشگذرانی های بیش از حد ایرانیان محصور در جغرافیای شکوهمند ولایت مطلقه ی فقیه، واقعیت دارد و هموطنان پراکنده در چهار گوشه
جهان، از آن محرومند. نمونه مستند اگر بخواهید گزارش انجمن پزشکان میهن اسلامیست که به نقل از فردا می گوید:

سن سکته در ایران به مرز 32 سالگی رسیده است.!

فدوی تبریکی دارد برای مُتولیّان امور وطن سابق، که در این عرصه نیز چون سایرعرصه ها، به عون الله موفق بوده اند!
19 جون

*.*.*.*.*

رفع نگرانی

از شما خواننده ی ضد انقلاب چه پنهان که فدوی، از بروز برخی شایعات دیگر قدری نگران شده بود که همان منبع مُطهّر با درج خبری با تیتر:

دیدار مسئولان با خوانندگان لس آنجلسی در نیویورک!
فدوی را بحمدالله از نگرانی درآورد و نوشت:

...جالب این است که همه ی این علاقه مندی ها برای بازگشت به ایران نتیجه ملاقات برخی مقامات رسمی با چهره های سرشناس در آمریکا بوده. بنابراین بر خلاف تصور عمومی دیدار های خصوصی با آقایانی مانند حبیب و معین در تهران انجام نشده و ریشه در نیویورک دارد... ! *

فدوی در تورقی دیگر در منابع داخلی با تیتر:
دو خواننده ی لس آنجلسی دیگر! در تهران
اما دریافت که در این باب بین علما اختلافی ملیح افتاده است ملاحظه کنید:

دو خواننده خارج نشین، بیژن مرتضوی و معین در تهران حضور دارند.
به گزارش خبرآنلاین، دو خواننده لس آنجلس نشین، طی هفته های گذشته
به تهران آمده اند و دیدار با یک مقام ارشد دولتی را در برنامه دارند.
معین روز چهارشنبه هفته گذشته برای نخستین بار وارد تهران شده است
و بیژن مرتضوی نیز ویلایی در شمال کشور دارد.
پیش از این حبیب محبیان، دیگر خواننده مقیم امریکا با خانواده اش به تهران آمد
و پس از دیدار با همان مقام دولتی، ضمن سکونت دایم در تهران، درخواست هایی
برای مجوز کنسرت و آلبوم نیز ارایه داد.*
منبع- ابهام لینک

چنین است که فدوی به قول عوام  confused شده و برای خروج از این سردرگمی، واجب عینی ست که در اسرع وقت، به مرجع تقلید خود، مراجعه کند!

والله الموفق و المُعین !
19 جون الجواهر سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر - فدوی
----------------------------
* نیک سایت

*.*.*.*.*

 

کلمات حمار

اشاره
کلمات حمار مستخرج از
فرهنگستان فدوی و ضد ِ
کلمات قصار است!

ایران و سوئیس دارای حکومتی دمکراتیک هستند!
سفیر جدید ایران در سوئیس

 سند داریم که آمریکا می‌خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد!  
احمدی نژاد

دمکراسی دینی برای صیانت از حقوق مردم وپایداری دمکراسی است !
علی لاریجانی رئیس مجلس حکومت

در مساله حجاب که حفظ و رعایت آن یک دستور شرعی است، رضایت مردم
نباید ملاک باشد! بلکه رضایت خداوند متعال شرط است!
احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد 

درايت رهبر انقلاب، از غارت رأی مردم جلوگيری كرد!
آيت الله سيداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران(آیت الله گرگعلی!)

چادر بهترين نوع حجاب است، يك نشانه‏ی ملی ماست! هيچ اشكالی هم ندارد،
هيچ منافاتی با هيچ نوع تحركی هم در زن ندارد شنيدم كه زمزمه و صحبت اين هست كه ان‏شاءاللَّه دانشگاهی مخصوص زنان به وجود بيايد، يعنی استاد و مدير و دانشجو و حتّی كادر اداری هم همه زن باشند!...
آیت الله سید علی(ع) خامنه ای

*.*.*.*.*

کاری از:  م. لبخند

*.*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخـُرافه

اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ
شریفه ی دارالخُرافه است، پاسخ ها اما
از فدوی ست.

¤ من فقط می خواهم عرض بكنم كه بعد از 4 سال، با صحبت‌های اخير آقای مهندس موسوی در مورد اصلا‌حات اساسی و زيربنايی در امور اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی كشور به وجد آمدم و واقعاً شوق دوباره در من قوت گرفت.
ـ احساستان چقدر شبيه قبل ازانتصاب برادر احمدی نژاد است خير باشد، 
برادر شهروند!.

¤ اميدوارم دولت بعدی به خانم های خانه دار خيلی توجه بكند، زنان تحصيلكرده در خانه
هيچ حق و حقوقی ندارند و هيچ وقت هم سركار نمی روند الا‌ن چند سال است دنبال كار
می گرديم كار پيدا نمی شود، از مردم عزيز هم تقاضا می كنم حتما به آقای موسوی رای
بدهند چون همراه آقايان خاتمی و هاشمی می توانند كشور را از برخی مشكلا‌ت نجات بدهند
ـ فدوی چه دارد بگوید جز نقل فرمایش آن دربدر بزرگوار: 

سید و حاجی و آقا سه گروه عجب اند
که بهر شهر يکی زين سه بود غوغائی
مرز سمنان را ايزد به کـَرَم پاس نهاد
که تو هم سید و هم حاجی و هم آقائی!

يغما جندقی


آن همه ادعاها كه توسط آقای پاليزدار مطرح شد آيا همه‌اش دروغ و تهمت بود؟ طبق ¤ اصلی از اصول قانون اساسی همه محاكمات و دادگاه‌ها بايد علنی باشد.
چرا نماينده دادستان يا دادگاه نمی گويند با كدام پرس و جو و تحقيقات فوراً متوجه دروغ بودن همه ادعاهای ايشان شده‌اند؟ ايشان سال‌ها معتمد بعضی دستگاه‌ها و مامور تحقيق در مورد فسادها بوده‌اند بنابراين نتيجه اين ادعاها بايد روشن شود.
ـ والله برادر شهروند به قول سيّدقاسم(مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟   تا
اعدام،آ.آ.آ.آ.!   البته که دروغ بود برادر شهروند.  و اگر ايشان تا کنون به اشدّ مجازات محکوم نشده از رأفت بيش از اندازه ی مسؤلين محترم بوده است چرا
که به زير سؤال کشيدن مقامات چيزی در  حدود و يا بيش از سب َائمه ی
طاهرين صلوات الله علیهم اجمعین و کمترین مجازات آن، مرگ است.
سؤال ديگری هم هست؟...
فدوی که غلط می کند سؤالی داشته باشد، شما خواننده ی ضد انقلاب چطور
؟!

¤ روحانی حوزه هستم و مستقل، بنابر تكليف شرعی و اخلا‌قی نسبت به گسترش و ترويج  فقر، ‌دروغ،  تزوير و ريا در جامعه اخطار می‌دهم.
ـ پيام شما را فدوی به قول عوام   forwardکرد، ضمن ابلاغ تشکر، دستور فرمودند سريعا ًخلع لباس شويد! فدوی بی تقصير است، برادر روحانی سابق! 

¤ اگر نمی‌توانيم اشتغال جديد ايجاد كنيم حداقل اشتغال موجود را حفظ نماييم، در زيمبابوه، ونزوئلا‌ و چند كشور ديگر به ساخت خط مونتاژ تراكتور دست زده‌ايم و سرمايه ملـّت را آنجا صرف می‌كنيم  ولی كارخانه... تبريز و آهنگری آن در روزهای آغازين سال دست به اخراج صدها تن از كارگران خود زده‌اند.
ـ به جای اين حرف ها سريعا ً خودتان را به زيمبابوه ـ ونزوئلا وآن چند کشور 
ديگر برسانيد! .."که فی التأخیر آفات "!... ومن الله التوفيق!

¤ گويا آقای اوباما اين ضرب المثل ما را نمی‌داند كه با حلوا حلوا گفتن دهان شيرين نمی‌شود. خوب است مسئولان ما در كنفرانس‌هايی كه به منظور تأمين امنيت عراق و افغانستان هر از چندگاهی تشكيل می‌شود اين ضرب المثل را به زبان انگليسی برای هيئت آمريكايی ترجمه كنند. 
ـ اصلا ًچنين نيست برادر شهروند، اتفاقا ً چند وقت پيش برادر اوباما در خيابان
شهيد سيد محمد(ص) مهدی(عج) دوز دوزانی لس آنجلس در بدر به دنبال قنادی
اکبرمشدی و گل وبلبل می گشت که فدوی تقديم کرد، نفرمائید برادرشهروند، 
نفرمائید!

¤ خاتمی گفته که اقدام زشتش در دست دادن با راسموس، باعث شد که وی از کرده خود پشیمان شود. اما خبرها گویای آن است که آن فرد هتاک پشیمان نیست و بر اهانت های خود به پیامبر اعظم(ص) اصرار دارد. بر فرض هم که او عذر خواهی نماید، آیا ما حق داریم از آبروی اسلام مایه بگذاریم تا از یک نفر عذر خواهی طلب نمائیم.
یک طلبه از قم
- چشم فدوی کف پایتان!
قاصم الجبارين رحم کرده که هنوز طلبه ايد، حجت الاسلام که شديد چه می  شويد، برادر طلبه!

¤ جناب آقای رئيس‌جمهور در ديدار با رئيس‌جمهور ونزوئلا‌، قرارداد مشاركت 8 ميليارد دلاری در توليد ال ان جی در ونزوئلا‌ را می‌بندد درحالی كه بنا به گفته مديرعامل شركت نفت فلات قاره ايران در لاوان به 3 تا 6 ميليارد دلار سرمايه ‌گذاری نياز داريم، در كجای دنيا چنين صورت مسئله‌ای قابل قبول است؟
ـ فدوی نمی خواهد خدای نخواسته با شما اوقات تلخی کند، پس شما هم اگر
هنوز احترامی داريد [ که فدوی شديداً ترديد دارد]، لطفا ً دست خودتان باشد
[ آنهم اگرداريد وهنوز قصاص نشده ايد]. برادر مهندس الاسلام والمسلمين
احمدی نژاد، جيمی ِ برادر "چاوز" و مخمل ِ مقام معظم رهبری اعلی الله مقامه
جز اجرای منويات عالمانه ی حضرت امام(ل) که فرمود " اقتصاد مال خره "
کار ديگری نکرده است. البته اين نيز گفتنی ست که در ممالک دمکراتيک و در رأس آنها ايران اسلامی، اختلاف آراء و عقايد نيزهست، فی المثل در همين

 رابطه گله ای از علما موافق فتوای فوق و گله ای ديگرلکن مخالف آن و 
بر اين باورند که خير! "خر مال اقتصاده"! حالا شما اين وسط چه می گوئید؟

¤  در خیابان شهید حبیب الهی - ستارخان یک مرکز تخلیه زباله است که موجب آلودگی صوتی و محیطی شده و سلامت اهالی این خیابان را به خطر انداخته است. از مسئولان تقاضای رفع این مشکل می شود.
خسروی
ـ حالا ببين ستار خان  چه می کِشد، برادر خسروی!

¤ پاسخ شرکت ملی گاز ایران:
در پاسخ به مطلب مندرج در مورخ 6/12/87 در ارتباط با تقاضای گازرسانی به روستاهای بخش آسارای کرج به اطلاع می رساند: با توجه به وجود مشکلات فنی به دلیل مسیر کوهستانی، عبور از مناطق تحت پوشش سازمان حفاظت محیط زیست، وجود جاده چالوس و عرض محدود آن و فاصله نسبتاً  طولانی ازخطوط
انتقال گاز، در حال حاضر امکان گازرسانی به بخش فوق میسر نمی باشد.
ـ به قول آن بزرگوار:

" مشکلی نيست که آسان نشود "
شرکت گاز نبايد که هراسان بشود!


مراتب به عرض آيت الله مستقر در دادگستری سابق رسيد، به جای رسيدگی 
دستور قصاص صادر فرمودند يعنی، اهالی روستاهای مذکور، در يک روز

آفتابی، دستجمعی بروند مسؤلين را گاز بگيرند!           

تا درودی ديگر، بدرود

*.*.*.*.*

June. Saturday 22nd, 2010

 

آزمون هوش

برادران، به قول اهل نقد، در هر امری، ذهن و زبان خودشان را دارند حتا در حوزه ی هنرهای تجسمی.
فدوی در این باب مثال توأم با آزمونی طرح می کند و به برنده خوشبختی که به دو پرسشی که در پی می آیند پاسخ درست بدهد، علیرغم بحران اقتصادی موجود، جایزه نفیسی نیز تقدیم می کند:
به تصویر نخست، حسابی ذُل بزنید:

 

چه می بینید؟
همان چیزی که هست؟... خیر!...
فدوی مناعُ الخیر نیست و راهنمائی می کند:
راهنمائی 1: به آنچه که شما یا هر آدم عاقل دیگری می بیند، توجه نکنید! چون درست نیست! بکوشید آن چیز دیگر را ببینید!
راهنمائی 2: چند لیوان بزرگ آب هویج میل کرده و تا آنجا که می توانید، از نیروی تخیّل تان کمک بگیرید.
راهنمائی 3: گور پدر مال دنیا، فدوی آتش به مال حلالش زده و عرض می کند که مورد سؤال، از مُحرّمات است!...  دیگر مانده است که پاسخ را به آدرس تان پست کنیم!

حال چند لیوان دیگر آب هویج میل کرده و به تصویر دوم که در پی می آید نیز، به همان ترتیب شدیدا ًخیره شده و تا آنجا که می توانید، تخیل تان را به کار گیرید:

 

متوجه شدید؟...  نه؟...  عجب!...

اگر با این همه تسامح و تساهلی که فدوی به خرج داد، هنوز نتوانستید پاسخ درست را پیدا کنید، معلوم می شود که افزون بر ضدانقلاب، بلا نسبت، شدیداً خنگ هم هستید!

باری - تأمل بفرمائید تا فدوی پاسخ های واصله را رسیدگی، پاسخ درست را استخراج، و برنده ی خوشبخت را نیز، البته با سلام و صلوات، معرفی نماید.
به قول اهل رسانه، شنوندگان/ بینندگان ضد انقلاب، لطفاً با ما باشید!

                                          *.*.*
پاسخ های درست:

شما خوانندگان ضدانقلاب، عامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل،
حقیقتا ً آبروی فدوی را که به زحمت و قطره قطره جمع کرده بود، یکباره
بردید! به امام(ل) که حتا یک پاسخ نزدیک به درست هم در انبوه پاسخ های
رسیده ی شما، ملاحظه نشد. به قول عوام: shame on you !
باری ـ عدالت حکم می کند که فدوی پاسخ درست را متعلق به هر جناح حتا
جناح مخالف او هم که باشد، ذیلا ً اعلام نماید:

- پاسخ درست پرسش نخست که ظاهراً! لوگوی روزنامه تهران امروز است
متعلق است به  نشریه ی محترم "پرتو سخن"  که ناشر افکار حضرت  آیت الله  تمساح یزدی است که درپاسخ فرموده است:
لوگوی روزنامه تهران امروز،  زنی است که در حال رقص است!

(لطفاً به گیرنده های خود دست نزنید، اشکال از چشم و چار شماست !)

ناگفته پیداست که برنده ی خوشبخت این قسمت، حضرت  آیت الله  تمساح یزدی دامت تحریکاتة ست. لطفا ً برایشان دست بزنید(منظورمان اینست که صلوات بفرستید).

و امّا برنده خوشبخت آزمون دوم، " آتی نیوز " است که پاسخ درست را به شرح
زیر به نقل از شیعه مرحمت کرده است:

اخيراً دست اندرکار پروژه اسلام زدايی در جهان اقدام به توليد کفشی زنانه کرده اند که در کمال ناباوری نام زيبای محمد را تداعی می کند!

و در توضیح بیشتر آورده است:

پس از ساخت فيلم هايی چون فتنه که چهره پيامبر اکرم (ص) را خشونت طلب معرفی کرده بود و در ادامه آن در کاريکاتورها و انيميشن های مختلف به گستاخی پرداخته بودند، اينبار از حد چاپ نام پيامبر بر زير کفش ها و ديگر البسه فراتر رفته و قالب خود کفش را به گونه اي طراحی کرده اند که با ديدن آن نام مبارک «پيامبر(ص)» در اذهان نقش مي‌بندد.!

(عرض کردم، لطفاً به گیرنده های خود دست نزنید، اشکال از چشم و چار شماست!)

                                                  *.*.*
باری ـ به بحث اصلی و ادعای فدوی که برادران، به قول اهل نقد، در هر امری، ذهن و زبان خودشان را دارند، باز می گردیم  بلکه با مثالی دیگر آنرا روشن تر
کرده باشیم.
یکی از مسائلی که شدیدا ً، مبتلا به جوامع بشری شکوهمـند و غیر آن است، مسأله ی  "سکس"  است که فدوی نیز در حدّ مقدور و ممکن، با آن آشناست!...
فدوی در باب سکس، همانقدر می داند، که همگان دانند. لکن برادران در این مقوله نیز، ذهن و زبان خودشان را دارند که البته، با ذهن و زبان آحاد بشر،
مبا لغی هنگفت تفاوت دارد. نمونه ی دم دست اگر بخواهید، فدوی از صدا و سیما تقدیم می کند. مقدمتاً عرض می کند، درست است که صدا و سیما پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، تبدیل به حسینیه شده است لکن با وجود این، گاه دیده می شود که این رسانه، که فدوی هنوز نمی داند چرا به آن رسانه ی ملی می گویند، از خط مالروی امام(ل) که ملاک و میزان است، خارج شده که آن نیز از چشمان شهلای مؤمنین دور نمانده و با همان "ذهن و زبان ویژه" که پیشتر بدان اشارت رفت، با آن برخورد می کنند.
شاهد فدوی در این مورد،  "یالثارات الحسین"(ع) است که سکس را به دو دسته
"سکس آشکار"  و "سکس پنهان"!  تقسیم و سپس در تبیین آن نیز، با تیتر: "سکس پنهان مجریان صدا و سیما"!  به نقل از آفتاب می نویسد:

"یالثارات الحسین فروش فیلم های مستهجن و بی حجابی را از مظاهر سکس آشکار و هر‌ آنچه را که نیروی انتظامی نسبت به آن بی توجّه است را از مظاهر این سکس بیان کرد. 

یالثارات در ادامه در تعریف سکس پنهان، عشوه و غمزه بعضی مجری های خانم صدا و سیما، شوخی و خنده های دو به دوی مجریان مرد و زن صدای جمهوری اسلامی، فرم آرایش زنان بازیگر سیما و سینما و تصاویر نشریات زرد را از مظاهر سکس پنهان بیان کرد."

متقابلاً فدوی نیزدر پایان از علما تقاضا دارد که اگر زحمت نیست، نوع سکسی را که در تابلوی زیر نهفته است، معلوم فرمایند

 

خب دیگر، فدوی خسته شد و قلمش نیز کف کرد!  به قول آن شاعر ضد انقلاب:
به پایان آمد این جوهر، مطالب هم چنان باقی!

علی الله التکلان و هو المُستعان
17 جون المُعرّق سنه ی 2010 ترسائی
کتبةالفقیر، کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر،بدرود

*.*.*.*.*

June. Monday 14th, 2010

M & K

دلجوئی

اعلامیه ی اخیر برادرمیر حسین(ع) موسوی وبرادر حجت الاسلام والمسلمین مهدی(عج) کروبی که در آن پلنگان زخمی فلات ایران را درسالگرد خیزش 22 خرداد شدیدا ًبه سکوت و خانه نشینی و تمکین ازمقام معظم رهبری دام الذله دعوت فرموده اند، به باور فدوی هرجا رسیده باشد، به اصفهان نرسیده است، چرا که در غیراین صورت، برادر قاسمی از اصفهان، دو بیتی زیر را صادر و به جهت جراید شریفه ی دارالخـُرافه، ارسال نمی فرمود:

فتنه گران فتنه گری كم كنيد
فاصله با خامنه ای كم كنيد
گر زِ ولايت رهتان شد جدا
روز جزا فكر جهنم كنيد

به عرض فدوی رسیدید برادر قاسمی؟ با آن اعلامیه که لابد هنوز به دست شما نرسیده است، برادران میرحسین(ع) موسوی و حجت الاسلام والمسلمین مهدی(عج) کروبی، آن مختصر فاصله ای را هم که با اعلیحضرت العظما سیدعلی(ع)  خامنه ای داشتند و شما به حق نگرانش بودید، بعون الله و با یک قیام و قعود برداشتند. از آنجا که تهمت زدن به مؤمنین به فتوای علمای سََلـَف حَشَره الله مَعَ الموالیة  الُمطـّهرین، صلوات الله علیهم اجمعین، جایز نیست فلذا واجب عینی ست که به منظور رفع تهمت سنگین جدائی ایشان از مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی،  یک دوبیتی در مناقب آن بزرگواران کارسازی تا ضمن اعتذار، از حضرت شان استمالت، و موجبات خرسندی حضرت بقیة الله الاعظم آقا امام زمان  ارواحنا روحی فداه را نیز فراهم کرده باشید.

والله الموفق والمعین
11 جون المشوش سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر - فدوی

*.*.*.*.*

چیز دیگه ای اگه دارین محض رضای خدا بدین اینا به خودشون آویزان کنن!

آخرین خبرها

1- برخی خبرهای رسیده به فدوی، حاکی است که تصویب چهارمین قطعنامه ی
شورای امنیت سازمان ملل برعلیه جمهوری شکوهمند اسلامی، بر مخبط الاسلام
والمسلمین احمدی نژاد سخت گران آمده است. در ادامه ی خبربه نقل ازشاهدان
عینی که نخواستند نامشان فاش شود آمده است که نامبرده از شدت تألمات وارده، پس از نوشیدن چند بُطر عرق گلاب کاشان، شدیدا ً مست کرده و در حالی که
عکس هائی از رؤسای جمهور روسیه و چین را در دست داشته، گریه کنان و با
نوائی حزن انگیز و سوزناک و به سبک آوازهای کوچه باغی می خوانده است:

بیت

پروردمت به ناز که بنشینمت به پای
ای گل چرا به خاک سیه می نشانیم؟

آی عزیز من ،... محبوب من ...امان .. امان...

2- برخی خبر گزاری های بین المللی نیز گزارش کرده اند که در جلسات یا دیدارهای کوتاهی که بین احمدی نژاد و رؤسای دوَل مذکور پیش آمده است، وی با آنان درگیری فیزیکی پیدا کرده و مرتبا ً خطاب به رؤسای جمهور روسیه و چین جمله ای را تکرار می کرده است که خبرنگاران خارجی قادر به درک آن نبوده اند.
خبرنگار هزل داتکام نیز که در همان حوالی می پلکیده است، با آن که می کوشد، لکن مع الاسف درترجمه ی جمله ی مذکور به لسان خاج پرستان در می ماند،
احمدی نژاد ضمن این که به علت موافقت چین و روسیه با صدور قطعنامه ی 1929 به آنان اعتراض می کرده * در ادامه نیز چنین می گفته است:
آخه لامصّبا! من به شرط چاقو خریدم!... من به شرط چاقو خریدم!...

وی به نماینده ی لبنان نیز که پس از  دادن رأی ممتنع به قطعنامه، عازم مبال بود با لحنی نه چندان دوستانه گفت تتمه ی ذخیره ی ارزی به جهنم،
" رأی من کجاست "!؟

3 – به گزارش رسانه های دارالخـُرافه، به مناسبت نخستین سالگرد تظاهرات ملت ایران دراعتراض به رئیس جمهور منتخب مقام معظم رهبری، کلیه ی نیروهای امنیتی و انتظامی، با موتور و انواع سلاح های سبک و سنگین، به جای مردم در خیابان های وطن اسلامی رژه رفتند!
-------------------------------------

* خبرنگار هزل داتکام در ترجمه ی این جمله البته مشکلی نداشته است!

*.*.*.*.*

 

صرفه جوئی


فدوی در خبرهای  جراید  شریفه ی دارالخـُرافه، از قول وزیر ارشاد برادر دکتر سید محمد(ص) حسین(ع) ی خواند که :

" تاكنون 3 هزار نفر برای دريافت مجوز راه اندازی نشريه در نوبت هستند".

فدوی در اجرای منویات دولت خدمتگزار که اهمّ  آن صرفه جوئی ست به برادر وزیر توصیه می کند که نشریات  مذکور را به منظور صرفه جوئی در وقت و هزینه ی دادگاه های بعدی که به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، توطئه بر علیه نظام، مشوب کردن افکار عمومی، هم سوئی با سران فتنه، استکبارجهانی و صهیونیزم بین الملل و...  تشکیل خواهند شد، از هم اکنون توقیف فرمایند!
فاتحه مع الصلوات ..

*.*.*.*.*

 

بالا تر از خطر

این موقعیتی که فدوی  به هم زده و نزدِ اعلیحضرت العظما سیّدعلی(ع) خامنه ای مده الذله و نیزمخمل ایشان، مهندس الاسلام و المسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاته ارج و قربی یافته است، گاه مشکل آفرین و موجب دردسر نیز می شود. به مسأله ی زیر که حل آن به فدوی سراپا تقصیرکمتر از قطمیر، محول شده است نگاه کنید تا به عرض او برسید:
¤ مسئولان دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد مركزی واقع در تقاطع خيابان انقلاب اسلامی و فلسطين قسمت بوفه دانشكده را به صورت مختلط دختر و پسر درآورده اند و به اعتراض دانشجويان در اين مورد توجهی نمی كنند.
يك دانشجو
- مراتب در مجالی که شنگول بودند به عرض رسید. بدون این که دستور اعدام یا دست کم حمله به کوی دانشگاه را صادر فرمایند، به فدوی دستور فرمودند که شخصا ً به دانشگاه مراجعه و مراتب را ازنزدیک مورد بررسی دقیق قرار دهد. فدوی نیز در امتثال اوامر، به محل مراجعه و بطور خیلی خصوصی و خودمانی،  با دانشجویان معترض به گفت وگو نشست و انگیزه ی اعتراض آنان را جویا شد. دانشجویان معترض که نخواستند نامشان فاش شود، یواشکی به فدوی گفتند که انگیزه ی اعتراض آنان این بوده است که موضوع مختلط بودن، چرا فقط منحصر و محدود به بوفه ی دانشگاه بوده است!؟..
مأموریت بالاتر از خطر فدوی، به گمان او در همین جا به پایان رسیده است. خوانندگان محترم ضدِ انقلاب وعوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل لعنةالله علیهم اجمعین اگر به قدر کفایت بیضه دارند و زحمت نیست، نتیجه ی تحقیقات فدوی را خودشان به عرض مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی برسانند!

*.*.*.*.*

 

دزد ناشی

فدوی چندی پیش در مرور خبرهای جراید شریفه ی دارالخـُرافه، به این خبر نیز برخورد که:
شرکت ملی نفت ایران از خرید بنزین تولید شده در پالایشگاه های ونزوئلا به دلیل پایین بودن کیفیت و بالا بودن هزینه های حمل و نقل دریایی آن از آمریکای جنوبی به خلیج فارس انصراف داد. (جهان)

ملاحظه می کنید که برادر مهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد، بازهم طبق  معمول به کاهدان زد!

*.*.*.*.*

  نگاهم با نگاهت کرد برخورد،
خدا مرگت دهد حالم بهم خورد!

*.*.*.*.*

 

درس اخلاق

فدوی تابحال می پنداشت که علت شیرینکاری های مبسوط دولت خدمتگزار در حوزه های گوناگون، آنست که هیچ آموزگاری از جمله آموزگار اخلاق در هیچ یک از عرصه ها نداشته است لکن در مرور جراید دارالخـُرافه دریافت که خیر این رایحه ی خوش خدمت که افزون بر ایران اسلامی، جهان را نیز برداشته است، تازه با حضور "معلم صاحب نام اخلاق حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی معلم اخلاق کابینه ی نهم و دهم .. " رخ داده و می دهد!.. تا آنجا که رئیس جمهور شانسی و البتـّه محبوب را، توبیخ هم می کند:
«روز يكشنبه هنگام خروج از جلسه دولت با رئيس جمهور برخورد كردم و خيلی قاطع گفتم بنده مباحث اخلاقی را برای شما مطرح می كنم، جنابعالی كجا بوديد؟..!"
فدوی تشکری دارد از حجت الاسلام مذکور و نیز از آن بزرگوار که فرمود:

این چنین حال ها پیش آید
هرکه را روزگار برگردد
بر همه حال شکر ابن یمین
که مبادا ازین بَترَ گردد!

کتبة الحقیر کمتر از قطمیر ـ فدوی

*.*.*.*.*

 

 نشانه گیری

نشانه گیری برادران، پنداری چندان هم خوب نیست و تعریفی ندارد. قضیه اگر محدود به چند میلیمتر یا حتا چند سانت( که تازه آن نیز در مقیاس نشانه گیری خطای بزرگیست)می بود، باور بفرمائید که فدوی از ذکر خیرش می گذشت لکن قضیه از این حرف ها گذشته، یعنی ازنیم متر آغاز، و به صدها کیلومتر ختم شده است!.. باری ـ
فدوی پایه را بر این می گذارد که خوانندگان محترم ضد انقلاب، عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لعنة الله علیهم اجمعین، به خاطر می آورند که در یک پروژه ی گرانقیمت در شمال کشور اسلامی که قرار بود در پایان آن ابتدا و انتهای پل، به عون الله به هم برسند، به علت نیم متر! اختلاف به هم نرسید!(1)
و نیز لابد به خاطر دارند که برادر مهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاُته در زمان تصدی شهرداری تهران، برای جلب نظر حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان ارواحنا روحی فداه(عج) با صرف هزینه ای هنگفت، اقدام به محاسبه ی مسیر عبورآن امام همام(عج) معروف به " نقشه ی مسیر"،  بر روی کاغذهای بسیار نفیس و گران قیمت فرمود، لکن مع الا َسف حضرت(عج) اصلا از آن مسیر عبور نفرمود! و تمام نقشه ها روی دست شهردار مکتبی که از همان زمان آثار ریاست جمهوری اسلامی در ناصیه اش هویدا بود، ماند!..
برادران وهابی اما، دست کمی از برادران مکتبی خود در ایران شدیدا ً اسلامی ندارند. به گزارش زیر که از سایتی مقدس نقل می شود، توجه کنید تا به عرض فدوی برسید:
دو روز پیش استان‌ها و شهرهای مختلف در کشور عربستان سعودی شاهد برگزاری نماز «استسقاء» (نماز طلب باران) بود . این نماز به دستور «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی در سراسر این کشور خوانده شد. این نماز در شهر مکه، در مسجد الحرام و در شهر مدینه در مسجد النبی(ص) و نیز در شهر ریاض در مسجد "جامع ترکی بن عبدالله" برگزار شد . (2)
سایت برادرانه ی مذکور اما برای دهن کجی به وهابیون که هیزم تر به ایشان فروخته اند، در ادامه آورده است:
امّا رخداد جالب توجه این بود که بارانی برای وهابییون نبارید و در عوض خداوند متعال رحمتش را بر شیعیان اهل بیت(ع) نازل کرد و مناطق مختلف کشورمان از جمله تهران شاهد بارش شدید باران بود. گفته می‌شود بارش باران در برخی مناطق جمهوری اسلامی ایران به قدری زیاد بود که طی چند وقت
اخیر بی‌سابقه بوده است!
ملاحظه می کنید که اشتباه در محاسبه، از مرز چند صد کیلومتر هم گذشته است!
قاصم الجبارین رحم کند وقتی که برادران بخواهند بمب و موشک های خود را شلیک کنند!
والله الموفق والمعین
10 آپریل المخبط سنه ی 2010 تر سائی
کتبة الفقیر سراپا تقصیر کمتر از قطمیر
الاحقر - فدوی

--------------------------------
1 - فدوی نمی داند که آن تعریف مکتبی پیرامون دو خط موازی چرا در این مورد کارگر نیفتاد؟ آنجا که فرمود: دو خط موازی آن دو خطی هستند که هرگز به هم نمی رسند مگر به اراده ی مقام معظم رهبری! 

2 - شیعه

*.*.*.*.*

لکن یکی از این دوربین ها را ما در تراس دولتسرای خودمان لازم داریم!

*.*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخـُرافه

اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ
شریفه ی دارالخُرافه است، پاسخ ها اما
از فدوی ست.


¤ شهرك امام حسين با مشكل آب آشاميدنی و محيط فرهنگی مواجه است. لطفا رسيدگی شود.
اخوان از شهرك امام حسين
- تا آنجا که فدوی می داند، آن حضرت(ع) همیشه مشکل آب آشامیدنی داشت و ما امروز هر چه داریم از مشکل آب آشامیدنی ایشان است، کجای کارید برادر اخوان!

¤ نمی‌دانيد وقتی شنيدم بعضی از مسئولان از پذيرش يارانه انصراف دادند چه حالی داشتم. قابل توصيف نبود اين همه ايثار و گذشت را چگونه تعريف بايد كرد. قطعا زبان زندانی قفس دهان خواهد بود و قابل ابراز نخواهد بود كه بخواهد واژه و كلا‌می در بيان حالا‌ت اين ايثار بگويد. (منتهی ای كاش ما هم حقوقی چون مسئولان داشتيم تا افتخار چنين ايثاری نيز برما ارزانی می شد. ای كاش چند پست داشتيم و مورد وثوق وعلا‌قه رؤسا بوديم، خلا‌صه كاشكی و كاشكی)
یک شهروند
- مراتب توسط فدوی، به عرض مسؤلین اعلی الله مقامهم اجمعین رسید. فرمودند اختیار دارید، قابلی نداشت. قاصم الجبارین روزی حلال تر از شیر یارانه ای را به ایشان، در بانک های خارج عنایت فرمود، برادر شهروند.

¤ خواهش می‌كنم به اين نكته كاملا‌ توجه كنيد، مسئله عزاداری، خوشحالی و شادی يك قضيه مهم در اسلا‌م است. حداقل سوگواری و حداكثر شادی بايد لحاظ شود... علما و دانشمندان روی اين قضيه كار كنند كه زياده روی در عزاداری در تمام  شئونات زندگی ما وجود دارد. ولی بايد ياد بزرگان‌ را گرامی داشت و يك نوع وظيفه است. برای جشن تولد و وليمه دادن، بسيار سفارش شده، ولی گاهی برخی افراد به عزاداری بيشتر تمايل دارند بايد در كشور فرهنگ سازی شود تا شادی‌های سالم و‌مفرح ايجاد گردد و زندگی بيشتر موردتوجه قرار گيرد.
- به عرض رسید. قدری متغیر شدند و فرمودند مزخرف می گوئید، چنین چیزی نیست و  منابع شما به اقرب احتمال، صهیونیستی ست و اضافه کردند شما بهتر است  بروید کشک تان را بسابید، زیرا مطابق نصّ صریح حضرت امام(ل)  
"ما هرچه داریم از  گـَریه  داریم"
و در پایان نیز متذکر شدند  که آن کشک هم که فوقاً ذکر خیرش رفت، باید اسلامی باشد، برادر رفاه طلب!

¤ به مسئولا‌ن بفرمائيد روسيه 17 شهر قفقاز ما را برده و 200 سال است كه در حال دشمنی باماست، دشمنی روسيه عليه ايران تازگی ندارد. ‌رئيس جمهور اگر تاريخ را بهتر بررسی كنند، دشمنی‌های روسيه را بيشتر می‌بينند.
- مراتب شوربختانه در شرایطی که چندان هم شنگول نبودند، به عرض رسید. شدیدا ً متغیر شدند و چیزی نمانده بود که بی فدوی شوید! باری- قدری خودشان را جمع و جور کردند و فرمودند که لازم نیست سرود یاد مستان بدهید، مصالح اسلام چنین اقتضا می کرد، برادر شهروند!

¤ از اصفهان به عنوان يك ايرانی مسلمان و وطن دوست به دولت اشغالگر اسرائيل و آمريكای ‌جهانخوار و همه ستمگران و ظالمان جهان در هر لباسی كه باشند با قاطعيت می‌گويم بدون هيچ ترديدی ظلم و ستم هيچ‌گاه پايدار نبوده و نيست ونخواهد بود و ظالمان و آنان كه به هر نحو به مردم خويش به هر عنوان ستم روا داشته‌اند و حقوق مردم فلسطين بی گناه ومردم مظلوم ديگر ممالك را پايمال كرده‌اند دير يا زود به جزای اعمال زشت و ننگين خود خواهند رسيد، اين وعده الهی است.
- مراتب با قید چندین فوریت به جز ونزوئلا و برزیل، به عرض رؤسای جمهور سایر کشورهای جهان رسید سلام رسانده و گفتند مع الاسف اصفهانی نمی فهمند برادر شهروند!

¤ زنی كه باردار است و بنا به تشخيص پزشك بايد سزارين شود ولی به علت نبود شوهرش و عدم مجوز و امضای شوهر اين عمل صورت نمی‌گيرد شايد اين زن فوت كند اين را نبايد نقطه تاريك قوانين دانست؟ اين اشكال در قوانين نيست؟ او هيچ اختياری نبايد داشته باشد؟
ـ مراتب در مجالی از حضورشان استفتاء شد. قدری جابجا شدند و به عکسی که از حضرت امام(ل) که آویزان بود خیره شده و فرمودند: بسمه تعالی ـ نخیر!..

¤ روزی بهلول از جايی می‌گذشت مادری را ديد كه كودك خود را می‌زند و به زور می خواهد به او خوراكی بخوراند. نزديك رفت و مادر را خطاب قرار داد كه چرا چنين می‌كنی؟ مادر گفت برای اين است كه بايد طعام بخورد حتی به زور،  بهلول لبخندی زد و گفت آنچه شما به او می‌خورانی اجالتا زور است تا قُوت و طعام.
- مراتب از قضا در شامگاهی که حسابی شنگول هم بودند، به عرض همایونی رسید. قدری خندیده و فرمودند پدر سوخته به ما متلک گفته است!...
در حاشیه عرض می کند که حال ایشان چند ساعت بعد اصلاً معلوم نیست. از فدوی می شنوید سریعاً به یکی از کشورهای ترجیحا ً غیر همسایه، پناهنده شوید در غیر این صورت، فدوی مسؤل آن نخواهد بود!

¤ مقاله روزنامه... را در مورد اضافه كردن دوران رياست جمهوری مطالعه می كردم و سخنان آقای لاريجانی كه فرموده بودند {خداوند به مردم ايران موهبتی داده تا شخصی مثل آقای احمدی‌نژاد به آنها خدمت كند و بايد دنبال راهی بود كه اين مدت و زمان را اضافه كرد} اين اظهارات باعث شده كه ما به فكر بيفتيم.
- فدوی با آنکه مقصود نهائی شما را در نیافت، مراتب را پس از استخاره به عرض مقام معظم رهبری مُدّه الذلّه رساند. قدری متعجب شدند و فرمودند برادرعلی(ع) لاریجانی گـُه خودشان را خورده اند. در فقره ی ریاست جمهوری، مدت هم، مثل انتصاب خود شخص، در کف با کفایت خودمان است و به قول عوام: don’t worry! برادر شهروند.

¤ حدود يك ماه می شود كه راديو قرآن در شهر مقدس قم پارازيت دارد و قابل استفاده نيست. از مسئولين امر درخواست داريم مساعدت كرده و مشكل را مرتفع نمايند.
- مراتب به عرض رسید. بسیار پوزش خواستند و فرمودند برادران قدری در محاسبات مربوطه اشتباه کرده اند. آن پارازیت های مقدس، هدفشان رادیو و تلویزیون های سیاسی خارج از کشور بودند لکن برادران دو پرده پائین گرفته اند، برادر قمی!

¤ چند روز پيش رئيس دانشگاه آزاد در جمع دانشجويان اين دانشگاه در شهرستان خارك حاضر شد و با ژستی دلسوزانه از نمايندگان دانشجويان خواست اعتراضات و انتقادات را به او منتقل كنند. امّا پس از يك روز، دانشجويان مذكور اخراج شدند.
يك رزمنده
- تخفیف دادند. جریمه ی دانشجویان معمولاً اعدامست. شما هم دیگر رویتان را زیاد نکنید، برادر رزمنده!

¤ در منطقه لويزان، خيابان شهيد فرشادی، خيابان شهيد تجلو، سخن سوم تعداد گربه ها روبه افزايش است. علت اصلی آن هم اين است كه يك آقايی در اين محل علاقه خاصی به گربه دارد و با گردآوری گربه های ولگرد و تغذيه آن ها باعث شده كه روزانه ده ها گربه در اين محل پرسه بزنند. لطفاً شهرداری منطقه چهار فكری برای اين موضوع بكند.
يكی از اهالی
- جای حجت الاسلام خلخالی(ل) که تا پیش از انقلاب به جنون گربه کشی اشتهار داشت خالی، برادر اهالی!

¤ از شركت واحد اتوبوسرانی تقاضا می شود نسبت به كنترل و نظارت مسير آذری به خليج فارس عنايت بيشتری نمايند. متاسفانه بسيار بی نظم است. هرگاه نيز اعتراض می شود بيان می دارند كه هركاری می خواهيد انجام دهيد. هرچه هم تماس گرفته می شود كسی پاسخگو نيست .
حائری
- به عرض رسید. خیلی ناراحت شدند و فرمودند که به منظور تنبیه آن شرکت، خلیج فارس به خلیج عربی تغییر یابد، برادر حائری!

¤ چرا مسئولان ايران خودرو، مدتی است كه در هنگام تحويل خودرو به خريداران، از قرار دادن قرآن مجيد در آن ها خودداری می كنند؟
يك شهروند
- فدوی به نیابت از شما پاچه ی مسئولان ايران خودرو  را شدیدا ً گرفتند. گفتند که به دلیل مشکلات مالی لوازم اضافی را حذف کرده اند، برادر شهروند!

تا درودی دیگر،بدرود

*.*.*.*.*

June. Wednesday 9th, 2010

کم فروشی!


فدوی با آن که از نظر دانش فقهی چندان هم در مضیقه نیست، لکن تاکنون
نمی دانست که حجت الاسلام مثل هر چیز دیگری، انواع و اقسام دارد مثلاً
حجت الاسلامی که کتک می زند!، و حجت الاسلامی که تا آنجا که می شود،
کتک می خورد!...
مشخصات حجت الاسلامی که کتک می زند، به گزارش جدّ اعلای فدوی،
عالیجناب ایرج میرزا، در ابیات آغازین غزلی چنین است:

حجت الاسلام کـُتک می زند
بر سر و مغزت دَگـَنـَک می زند
گر نرسد بر دَگـَنـَک دست او
دست به نعلين و چـُسَک می زند
اين دو سه گر هيچ کدامش نشد
با حـَنـَک و تحتِ حـَنـَک می زند
تا نشوی پاره خبردار باش
گاه حـَنـَک را به هَـتـَک می زند
گر کمکت رُستم دستان بود
هم به تو و هم به کـُمک می زند
وَر بکند پا به ميانی فلک
چوب به پاهای فلک می زند!
(1)

و امّا فدوی بنا داشت که به تأسّی از جّد اعلای خود، قطعه ای پیرامون و درباب
حجت الاسلامی که کتک می خورد بسراید، لکن بعداً با اندکی تأمـل، دریافت کـه
این فعلگی فرهنگی ضرورتی ندارد و تنها  تغییر فعـل در شعر جـدّ اعلا  که  به عنوان ما تـَرک به فدوی رسیده است، از "می زند" به  "می خورد "  و نیز اندک تغیییری در ضمیرمنفصل مفعولی در همان بیت نخست، مشکل را عجالتا ً حل می کند:


حجت الاسلام کـُتک می خورد
بر سر و مغزش دَگَــَنــَک می خورد!

باری ـ قضیه راجع است به خبری که فدوی در خبرها خواند بدین مضمون که حجت الاسلام محمد(ص) علی(ع) ابطحی، معاون حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری اسلامی در دوران حجت الاسلام محمد(ص) خاتمی که خرداد سال گذشته در منزلش بازداشت شد و بخشی از دوران حبس چند ماهه ی خود را در سلول انفرادی گذارند،  با آن که، " اقاریر لازم " را نیز تقدیم و به اتفـّاق سایر همکاران اصلاح طلب خود در پیژاما  پارتی دادگاه انقلاب شرکت، بلبلانه به انواع جرائم ریز و درشت خود اقرار و به حقانیت  قاطعانه ی جناح حاکم نیز شدیداً  شهادت داده بود، مجدداً مورد حمله و ضرب و شتم نیروهای خودسرو خودجوش حکومتی واقع و به شدت مضروب شده است!...  جل الخالق!(2)
در باب این ماجرا، عقل مختصر فدوی البته قد نمی دهد جز این که عرض کند
که حجت الاسلام محمد(ص) علی(ع) ابطحی علیرغم این که اولاد پیغمبر(ص) نیز هست، مقتضی ست که ضمن کتک خوردن، سیاهه ی اعترافات خود را در دادگاه کذائی یکبار دیگر به دقـّت دوره کند بلکه یکی از اعترافاتی را که قرار بوده بکند، و نکرده است، کشف کند!..  در این صورت برای این که بقیه ی گوشت جانش نیز آب نشود، واجب عینی ست که فی الفور با برادران تماس گرفته، و به آن یک فقره گناه، هرچه که هست، به چندین زبان ومرده ی دنیا شفاهاً، کتباً و به قول عوام،  "آدیو"  و  "ویدئو"  شدیداً اعتراف کند، از فدوی گفتن!

والله الموفق و المُعین
20 می المخمور سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر – فدوی
-----------------------------------------------------------
(1) دیوان سانسور نشده ی ایرج، فراهم  آورده ی زنده نام دکتر محجوب ص 12
(2) فدوی نمی داند که آیا باز هم لازمست که برای چندمین بار، به چندین زبان زنده و مرده ی دنیا و در رأس آن ها به حضرت عباس(ع)! قسم بخورد که از سی و یک سال پیش تاکنون، با انواع اصلاح طلب، اعم از مُعمم و مُکلا، هیچ نسبتی اعم از سببی و نسبی نداشته و ندارد،
و این  موضع گیری  صرفاً  دلائل  دمکراتیک  دارد؟

*.*.*.*.*

چشم انداز

با این ترتیب که مقام معظم رهبری دام الذله و توابع دارند پیش می روند، فدوی
را شدیداً نگران  آینده ی جمهوری شکوهمند اسلامی می کنند.
فدوی در همین مراسم اخیر بیست و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ل) با چشم خود دید که طیف خودجوش و خودسر! مقام رهبری، در تقابل و بلکه ستیز با سید حسن(ع) خمینی(ل) یادگار حضرت امام(ل)، چگونه تن آن بزرگوار را درمرقدمطهر، به میزان 9/6  " ریش " تـِر لرزاند!.
باری ـ فدوی نمی داند که حضرت امام(ل) در 16 جلد! صحیفه ی امام چه تقریر
فرموده اند لکن می داند که حضرت شان، در صفحه 90 جلد 17 همان اثر چنین مرقوم داشته است:
«...احتمال قوى می‌دهم كه پس از من، براى انتقامجویى از من، به بعض نزدیكان و دوستانم تهمت‌ها ـ كه من آنها را ناروا مى‏دانم ـ بزنند و به آتشى كه باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من، انتقام مرا از آنها بگیرند...»!

زیاده عرضی نیست .

*.*.*.*.*

خبر مرتبط

برادرسید حسن(ع) نصرالله که شکم و گردن ستبر خود را مدیون سفره ی گسترده ملـّت گرسنه ی ایران است نیز، به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ل)،  در محفلی به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی در بیروت، باز به هزینه ی ملت و نیز البته به جبران ذره ای از محبت های نقدی و غیر نقدی حضرات آیات عظام و حجج اسلام کثرالله امثالهم شیهه کشان فرمود:

امام خمينی(ره) ممکن نيست بميرد! چرا که حقيقتی هميشگی و به منبع حقيقت! متصل است. . .*

یک مقام بسیار نزدیک به سیدحسن(ع) نصرا... که نخواست نامش فاش شود به فدوی گفت که منظور آن بزرگوار از "منبع حقیقت"، همانا ذخیره ی ارزی است!
--------------------------------------

* ناقل این ویروس ، خبر گزاری وابسته ی ایسناست.

*.*.*.*.*

aa

خلف الاسلام و المسلمین!

فدوی مقام معظم رهبری را بسیار دوست می دارد (لطفا ً فحش ندهید!)  چرا که ایشان به واقع فرزند خلف حضرت امام(ل) است. این نکته را نیز فدوی مکرر
نمی کند که فرزندان بلافصل حضرت امام(ل) از قبیل سید حسن(ع) ویا سید
حسین(ع)  خمینی(ل) و حتی خواهر اشراقی(س) نوه ی حضرت امام(ل)  و همسر محترمه ی  محمد(ص) رضا(ع) خاتمی برادر سیدمحمد(ص) خاتمی رئیس جمهور سابق جمهوری اسلامی، هر چه بگویند به ضرس قاطع مهمل و تکرار سخنان سران فتنه و یا استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل است!، آنچه که اما اصالت دارد همانا فرمایش گـُهر بار حضرت امام(ل) است که فرمود:

" ما هر چه داریم، از گـَریه داریم! "

حالا علاقه ی فدوی به مقام معظم رهبری و این که می گوید که وی فرزند خلف حضرت امام(ل) است، از این جهت است که ایشان هم به نقل از برادر ایسنا عیناً
همین را می گوید ملاحظه کنید:

"يكی از عواملی كه می‌تواند موجب تعميق معارف اسلامی، معنوی و انقلابی و شجاعت ملت ايران شود، گسترش محبت اهل بيت(ع) در دل و روح انسان‌ها است كه در اين زمينه همه از جمله مداحان و ذاكران! مسووليت سنگينی بردوش دارند."

اهل درد می دانند که منظور مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی، در فرمایشات فوق، همانا  " گـَریه " است که موهبتی است الاهی، که از 1400 سال پیش، ببخشید، سینه به سینه! به ما رسیده است! اگر آیه ی صریح تری از مقام معظم رهبری دام الذلّه پیرامون " گـَریه " که سرمایه ی ملی ماست می خواهید، بفرمائید.
فدوی بخیل که نیست:

"حضرت آيت‌الله خامنه‌ای بهره‌گيری از ظرفيت عظيم ذكر اهل بيت(ع) را ضروری و با تأكيد بر اجتناب از جعل وقايع تاريخی خاطرنشان كردند: اشك گرفتن از مردم هدف نيست، بلكه هدف درآميختن دل اشك‌آلود! با معارف زلال است . !"

 "تو خود حدیث مفصل بخوان از این"  مُهمل!

*.*.*.*.*

در زندان مستضعفان

فدوی در خبرها دوباره دید که:
"منصور اُسانلو برای چندمین بار طی دوران اسارتش برای بازجویی به سلول انفرادی سپاه پاسداران در زندان رجائی شهر منتقل شد . "

و نیز ازقول همسرش خواند که وی:

"از سه روز پیش با اتهامی جدید تحت عنوان  "ارتباط با گروه های معاند نظام"  تحت بازجویی در سلول انفرادی سپاه قرار دارد و تحت فشارهای شدید روحی است."

فدوی با آن که خودش را خفه کرده لکن هنوز در نیافته که  اعلیحضرت العظما
علی(ع) خامنه ای رهبر مستضعفان جهان، از جان این یک فقره مستضعف داخلی چه می خواهد که وی را مدت هاست از سر لطف، در دانشگاه (زندان ـ م)  در وضعیتی نگران کننده، نگهداشته است؟
شما خوانندگان ضد انقلاب، چون از جنس فدوی هستید، عقل تان نمی رسد که
به این پرسش ساده پاسخ بدهید! فلذا فدوی، پاسخ این پرسش ساده  را از برادران کثراله امثالهم، مطالبه می کند، بسم الله!....
علی الله التکلان و هوالمُستعان فی جمع امور
4 جون المعرق سنه ی 2010 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیرـ فدوی

*.*.*.*.*

"قلعه ی حیوانات"!

یار دیر و دور فدوی، اسد سیف که درود فراوان از نوع بیکران بر او باد، در
مقاله ی مبسوطی  به دو اثر برجسته ی "جورج ارول" به ترتیب رمان 1984
و نیز قلعه ی حیوانات پرداخته *  و در جائی می گوید که در رمان 1984، سیمای دیکتاتور برجسته است. که البته درست است و در پایان نیز متذکر شده که:
بر این اساس است که 1984 در ایران با وجود سه ترجمه، سال‌هاست اجازه انتشار ندارد.!*

با تجدید ارادت، عرض می کند به همین جهت است که فدوی می پندارد، که
"قلعه ی  حیوانات"  که اثر دیگر نویسنده است، دست کم به لحاظ اسم به برادران بیشتر می برازَد تا رمان 1984!
3 جون

*.*.*.*.*

دیکته
فدوی از نمایندگان محترم و مکتبی پارلمان اروپا حیرت می کند که به گزارش خبرگزاری ها، در استقبال از حضور پُر زور برادر متکی وزیر خارجه ی حکومت اسلامی، با افراشتن تصویر ندا، او را در نهایت بی مهری، آدمکش خطاب کردند!
گفتنی ست که انصاف هم چیز خوبی ست، فلذا نمره ی اتحادیه ی محترم اروپا با احتساب یک غلط،، 19می شود. زیرا برادر متکی آدمکش نیست بلکه فقط، تمامی  آدمکشان محترم حکومت اسلامی را، از صدر تا ذیل، نمایندگی می کند! ...
و به قول آن بزرگوار:


بیت
عذر تقصیر همی خواهد و گوید مأمور
کاین جنایت حَسَب الامر همایون باشد!*

----------------------------------
* فرخی یزدی

*.*.*.*.*

 

مشکل گشا

مرور جراید شریفه ی دارالخـُرافه حاکیست که برخی عناصر نا آگاه و خود فروخته که لامحاله ضد انقلاب، عامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل نیز هستند، مدتی است می کوشند که ارتباط  اُمّت را با روحانیت قطع و یا تأثیر تعیین کننده ی مراجع عظام، کثرالله امثالهم را در کار و زندگی اُمّت همیشه در صحنه، دستکم کمرنگ جلوه دهند. گفتن ندارد که این حرکت ضد انقلابی و ضد خدائی این گونه افراد، هیچ محلی از اِعراب نداشته و تأثیری در این راستا، نخواهد داشت. فدوی اگر بخواهد فقط سیاهه ای از اقدامات شگفت انگیزی که مراجع عظام در گشودن گره های کور مؤمنین و مؤمنات به دست بدهد، بدون تردید مثنوی هفتاد ضربه شلاق می شود! فلذا از ارائه آن عجالتاً صرف نظر و به تقدیم تنها یکی دو مستوره از یکی از مراجع مشهور و البته مدرن تقلید که همانا حضرت آیت الله العظما سید محمد(ص) صادق روحانی مده ظله باشد، به شرح زیر بسنده می کند:


موضوع استفتاء:  زن و مسئله حجاب  > گرمای سوزان و تراشیدن موی سر
"سؤال: با سلام، همسر من فنلاندی است و به اسلام هم مشرف شده و نام حضرت زهرا(ع) را برای خود برگزیده است. محل سکونت ما در حال حاضر شهر آغاجاری است. گرمای 45 درجه بهانه شده که موهای سر را از ته تراشیده و استفاده از حجاب را طرد کند. آیا رویه ایشان نقض قوانین اسلامی محسوب می شود؟
جواب: بسمه تعالی. اولاً حضرت فاطمه زهرا(ع) 18سال گرمای سوزان حجاز را تحمل کرده و حجاب از سر مبارک برنداشتند. ثانیاً حدیث معتبر از ثامن الائمه(ع) منقول است که زنانی که با هدف پرهیز از حجاب موی از سر می تراشند، شیطان به تعداد همان موها هر شب از دُبَر با آنها و شوهرشان جماع می کند. "


فدوی این روزها همه اش مجبور می شود که بیت واپسین آن قطعه ی مشهور جد اعلای خود عالیجناب ایرج میرزا را، هی تکرار کند که فرمود:


بیت

با این علما هنوز مردم
از رونق ملک نا امیدند!

زیاده عرضی نیست.

*.*.*.*.*

 

کلمات حمار

کلمات حمار، مستخرج از فرهنگستان فدوی، و ضد کلمات قصار است!

علمی که در آن استدلال، یا کفر و یا ایمان وجود دارد، علم بی طرف محسوب نمی‌شود تا سکولار شود، چون علم موضوع دارد و علمی که موضوع داشته باشد، سکولار نمی‌شود.!
آیت‌الله جوادی آملی

بشارت می‌دهم، وعده داده شده توسط انبیا در راه است!                احمدی‌نژاد

 امام خمينی با الهامات الهی، قاطعيت بالا وهوش فراوان بحران‌ها را ‌مديريت می‌كردند!
حسن غفوری فرد عـضـو فـراكـسـيون اصـولگرايان مـجلـس حکومتی

حادثه ی کهریزک قابل مقایسه با شکنجه های قبل از انقلاب نیست.
حداد "عادل"!

اگر زنی فقط به فكر زيبايی و آشكار كردن زيبايی‌هايش در خارج از خانه باشد، ‌بعد از اين كه زيبايی خود را از دست داد و به سن پيری رسيد،‌ دچار افسردگی می‌شود!
مينو اصلانی   رئيس بسيج خواهران كشور

جمهوری اسلامی ایران با ثبات ترین کشور جهانست چون پایه های آن در قلب تک تک ملت قرار دارد.        
احمدی نژاد

*.*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخُرافه

اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ
شریفه ی دارالخـُرافه است، پاسخ ها اما
 از فدوی ست.

¤ آقای سيدحسن خمينی كه در كسوت روحانيت است و نسب از امام خمينی می برد، بايد شأن خودش را رعايت كند و با دشمنان اسلام و امام هم كاسه نشود.
هاشمی
ـ فدوی این حرف ها سرش نمی شود ودر تدارک اعدام حسن(ع) خمینی ست(ل) و اصلا ً هم حالیش نیست که نامبرده شدیدا ً سید اولاد پیغمبر(ص) است!  لذا گفتن ندارد که ملاک، فرمایشات گـُهر بار مقام معظم رهبری دام الذله ست. اعدام ِ هرکس، کلمه ای خلاف نظر ایشان بگوید، به فتوای علمای سَلـَف حَشَره الله مَعَ موالیة المُطهّرین صلوات الله علیهم اجمعین، واجب عینی ست و رَد خور ندارد. لطفاً مواضع تان رامشخص و به قول عوام  ASAP به فدوی خبر بدهید!
ومن الله التوفیق

¤ ای كاش آقای سيدحسن خمينی جمله « فقط 21 سال از رحلت امام خمينی گذشته است » را به سران فتنه می گفت، نه مردمی كه عاشق آن حضرت هستند.
محمدی
ـ و الله برادر محمد(ع)ی به قول برادر سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟ تا اعدام، آ آ آ آ آ... ما به چشم باباقوری خودمان دیدیم که آن حضرت، جمله ی مورد نظر شما را خطاب به عموم ایراد فرمود، حالا دیگر خود دانید!

¤ پيشنهاد می شود يكی از خيابان های تهران به نام راشل كوری، همان دختری كه در دفاع از مردم فلسطين، زير چرخ های بولدوزر صهيونيست ها كشته شد، نامگذاری شود.
كاشانی از تهران
- پیشنهاد سازنده ی شما به دلیل اهمیت فوق العاده ی آن، با قید 45 فوریت به عرض رسید. خطاب به شهرداری دستور فوری صادر فرمودند. لکن شهرداری ضد انقلاب اعلام کرد که، افزون بر آه، مع الاسف میدان نیز در بساط ندارد چرا که آخرین آن، به درخواست سایر مؤمنین، به نام نامی عماد مغنیه، ماجراجوی محترم عرب نامگزاری شد. لکن فرمایش شما در لیست انتظار قرار گرفت.
التماس دعا

¤ در پاسخ به حركت موذيانه و ناشيانه اماراتی ها در تغيير عنوان خليج فارس و جعل خليج عربی بايد نه تنها يك خيابان بلكه چندين خيابان، بلوار و بزرگراه و شركت های هواپيمايی و هم چنين نمايشگاه های بين المللی داخل و خارج كشور را به نام زيبای خليج فارس نامگذاری كرد.
ـ دیر به صرافت افتادید برادر شهروند. لطفا به پاسخ فوق توجه فرمائید.

¤ سهام عدالت برای يكی از فرزندانم و همسرم اقدام شده ولی برای 2 فرزند ديگر و پدر خانواده اقدام نشده هرچه پيگيری نمودم نتيجه ای نداد.                    
يك فرهنگی
- مراتب با قید تقریباً دو فوریت از حضورشان استفتاء شد. پس از استخاره فرمودند برای حصول به نتیجه ی غائی، واجب عینی ست که از همسرتان عجالتاً  جدا شوید، فدوی بی تقصیر است، برادر فرهنگی!

¤ برای بنده اين سوال پيش آمده كه با توجه به رويه معمول رسانه های بيگانه كه هميشه نقاط ضعف ما را در بوق و كرنا می كنند پس چرا در مورد موضوع پرونده های فساد اقتصادی دانه درشت های كشور ورود پيدا نمی كنند و سكوت اختيار كرده اند. چه ارتباطی بين اين مفسدين اقتصادی و رسانه های بيگانه وجود دارد؟
ـ آفرین بر شما برادر مؤمن. همانطور که به درستی حدس زده اید، پاسخ بسیار ساده است. بر خلاف شایعات، دانه درشت ها اصلاً وجود خارجی ندارند و قضیه محدود به همین آفتابه دزدها می شود که به منظور اجرای عدالت، دارند دست و پایشان را از صبح تا شب می بُرند، برادر شهروند!

¤ شورای شهر تهران در حالی تصميم به دريافت يك ميليون يورو وام از چين گرفته كه بسياری از هزينه هايی كه از سوی مديريت شهری اعمال می شود، غيرضروری است. بهتر نيست به جای وام گرفتن از خارجی ها، از هزينه های غيرضروری جلوگيری شود.
حسينی
ـ مراتب سریعا ً به عرض رسید. شدیداً متغیر شدند و فرمودند که: نخیر! شما سرتان نمی شود! این وام ابداً جنبه اقتصادی ندارد، فلذا ایراد شما وارد نیست. فدوی بی تقصیر است برادر حسین(ع) ی!

¤ يك شهرستانی هستم. عرض می كنم كجای اين كار عدالت است كه كارمندان تهرانی با انتقال به شهرستان ها از ما همكارانشان كه در يك رديف هستيم بيشتر حقوق بگيرند و از مزايا و تسهيلات بيشتری برخوردار بشوند. انتظار می رفت روزنامه در اين مورد موضع بگيرد.
يك شهروند از بابل
ـ به آگاهی سردبیر محترم رسید، گفتند که به جای موضع، سنگر می گیرند، برادر شهروند!

¤ در خبرها آمده بود كه آقای سيدمحمد خاتمی از آقای شريعتمداری مدير مسئول روزنامه كيهان شكايت كرده است. اميدواريم كه هر چه زودتر اين دادگاه تشكيل شود تا از روشنگری های مدير مسئول كيهان در اين خصوص بهره مند شويم.
پدرام- اصفهان
- فدوی حرفی ندارد، لکن بهتر است رعایت سلسله مراتب اسلامی را هم بفرمایید بالاخره هرچه باشد، برادر خاتمی درجه ی(ص) دارد و برادر شریعتمداری درجه ی(ع)!..ضمناً فرصت شد لطفا ًفکری هم برای اسم ضد اسلامی خودتان هم بکنید، برادر پدرام!

¤ فتنه گران بدانند، امت حزب الله طبق عهدی كه با شهدا و امام شهدا بسته، قلم كسانی كه بخواهند عليه امام و شهدا بنويسند را می شكنند.
قاسمی از اصفهان
- به عرض مبارک رسید. ضمن سلام و تحیات فرمودند زحمت نکشید چرا که حضرت امام(ل) در همان اوائل انقلاب، در خصوص شکستن قلم ها، خودشان قبول زحمت فرمودند!

¤ باز هم در خبرها خوانديم كه دولت سعودی عليه برنامه های نفتی ايران كارشكنی می كند. با اين حال باز هم می بينيم كه هر سال هزاران نفر از كشورمان به سفر حج عمره می روند. آيا بهتر نيست با اقدامات ضدايرانی دولت عربستان، حج عمره را متوقف كنيم و به جای آن زائران بيشتری را به سوريه، كه كشور دوست و برادر ايران است بفرستيم؟
زهره دانشگری
- پیشنهاد شدیداً سازنده ی شما در مجالی توسط فدوی به شرف عرض رسید. قدری تأمل کرده و پس از استخاره فرمودند فرقی نمی کند، زِ هر طرف کشته شود، به سود اسلامست خواهر زهره!

¤ از مقاله‌تان پيرامون رنگ‌ها وتاثير آن تشكر می كنم. بسيار جامع و ‌تاثير گذار بود. آشنا كردن مردم با نشانه‌ها و علا‌ئمی كه گاهی ساده از كنار آن می‌گذرند اما اهميت آن را غافلند، كاری بود كه شما كرديد. تاثير بسيار رنگ‌ها در زندگی بشر حتی از دوران انسان نخستين، زمانی كه نقاشی های خود را با رنگ‌های مختلف بر روی سنگ‌ها می‌كشيد، وجود داشته، رنگ ها درهر فرهنگ و قومی جايگاه خاص و مهم دارد، رنگ‌ها هر كدام سمبل ونشانه و اشاره به چيزی است، تا جايی كه با شناخت علا‌ئق افراد به رنگ‌ها در روانشناسی شخصيت افراد را نيزبررسی  می كنند. استفاده از رنگ‌های شاد در نمای جامعه و شهر باعث ايجاد نشاط می‌گردد. رنگ‌ها را جدی بگيريم.
ـ راستش با پاسخی که به پرسش فوق عنایت کردند، فدوی دیگرجرائت این که پرسش شما را که کوشیدید ایز گم کرده لکن در پایان به همان رنگ شاد و غیره برسید، خدمت شان مطرح کند. اگر می شود یا خودتان شرفیاب شوید و یا کلاً بگذرید و بپذیرید که گـَریه، عزاداری و رنگ های تیره و به ویژه سیاه، موهبتی ست الهی که از 1400 سال پیش، با شیر درون شده و با جان به در شود! فدوی بی تقصیراست، برادر شهروند!

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

Archive 2010