May, Saturday,29th, 2010

 

بازیگوشی

باز دوباره فدوی غفلت کرد، حواسش نبود، ودیوانه ای با انداختن سنگی در چاه، قیلوله ی تمامی عقلای قوم کثرالله امثالهم را آشفت وآنان را شدیدا ً به زحمت انداخت که قاصم الجبارین انشاءا....  خودش جزایش را بدهد، فدوی که عاجز است!... واین، فی الواقع نخستین بار نیست که بازیگوشی فدوی، کار دستش می دهد - باری...
همگان نیک می دانند که فدوی، در باب این که حضرت رقیه(س) بنت 3 ساله وگرامی امام حسین(ع) بوده ودر قطعه ای از سرزمین های عربی (شام) مدفون و پس از مرگ هم صاحب معجزات و کرامات مبسوطی نیز بوده است هرگز اعتراضی نداشته و ندارد و تنها ایرادی که می گرفته این بوده که چرا آن کودک دانشمند وگرامی(س)، در ایران دفن نشده است!
خوانندگان محترم ضد انقلاب، عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل لعنتة الله علیهم اجمعین، چنانچه برخلاف آن سندی دارند، تعارف نکرده و لطفاً رو کنند...  نبود؟.. بسیار خوب!..
اینک  به سنگی که دیوانه ی مذکور در چاه مربوطه انداخته و همه ی ماموت ها را از خواب پرانده، توجّه کنید تا به عرض فدوی برسید:

"بسمه تعالی"
سلام عليكم،

احتراما به استحضار می رساند:
در جامعه اسلامی هر از گاه جريان هايی درباره برخی از مقدسات اسلامی تشكيك می كنند و دردآور آن كه اين مباحث از سوی برخی مدعيان ظاهرالصلاح كم اطلاع، مطرح می شود.
متأسفانه به تازگی برخی افراد درباره وجود مقدس حضرت رقيه بنت الحسين ترديد و شبهه پراكنی می كنند و توهمات شخصی خود را به جامعه نيز القا می نمايند. خواهشمند است برای تنوير افكار عمومی و رفع شبهه از جامعه، پاسخ مستدل و مستندی در اين باره مكتوب فرموده تا انشاالله در حدّ بضاعت اطلاع رسانی گردد.
بی صبرانه! در انتظار پاسخ شما هستيم - التماس دعا – خبرنگار لبيك

گفتن ندارد که حضرات آیات و حجج اسلام به ترتیب ریش مکارم شیرازی ـ مظاهری ـ مبشری کاشانی علوی گرگانی ـ روحانی ـ نوری همدانی و انصاریان اعلی الله مقامهم اجمعین، این شبهه را بر نتافته و جهت برون رفت جامعه ی سر در گم از این معضل ملـّی و مملکتی، هر یک راه حل ویژه ی خود را مرحمت فرموده اند* که فدوی نیز به منظور احتراز از اطاله ی کلام، از آن میان به نقل فتوای آیت الله روحانی مده ظله  اکتفا کرده و نقل و غور در باب سایر فتاوی را به مجالی دیگر، موکول می کند:
در حاشیه ی تفسیر فتوای حضرتش عرض می کند که ایشان مقدمتا ً به جای جواب جاخالی داده و فرموده:
بسمه جلت اسمائه اولاً راجع به حضرت رقيه سلام الله عليها اخيرا كتابی نوشته شده است و خيلی خوب اثبات نموده به اين كه حضرت رقيه 3 ساله در خرابه شام از دنيا رفته و قبرش هم در آنجاست و معجزات زيادی هم نقل شده است.
و سپس مؤمنین و مؤمنات را اینگونه به دنبال نخود سیاه گسیل فرموده است:
و ثانيا قاعده ای در فقه است به نام تسامح در ادله سنن، مقتضی آن قاعده اين است كه آنچه راجع به اين دختر 3 ساله گفته اند شما هم نقل كنيد! و به زيارت او برويد همه اش بر طبق موازين شرع است!
تنها دخالت مؤثری که حضرت آیت الله ایده الله تعالی در حل این مسأله ی بغرنج و حیاتی داشته آن بوده که در سرراه زیارت روباه پیر(انگلیس ـ م) به قول عوام stop by   فرمود:
"من خودم چند سال قبل برای معالجه به لندن رفتم در برگشت، لبنان از هواپيما پياده شدم و چند روز در آنجا ماندم كه بروم سوريه برای زيارت آن خانم و الان هم از آن عمل خرسندم.!"
به قول آن شاعر مکتبی:

آدمی کی ترک عادت می کند
ترک دنیا و سعادت می کند
مثل این حضرت که دائم با عیال
جّد ِ اعلی را زیارت می کند!


زیاده جسارت است.
-------------------------------
* ناقل این ویروس، سایت وابسته ی تابناک است

*.*.*.*.*

 

خبر مرتبط

جعل حدیث

و نیز فدوی در همین راستا در خبرها* دید که عنوان کردن حدیثی، موجب شده است که دوباره بین علما، شدیدا ً اختلاف بیفتد:

چندی پیش سایت های خبری به نقل از ویژه ‌نامه امتداد ـ ویژه راهیان نور ـ از جعل حدیثی برای خرمشهر پرده برداشتند که بازتاب رسانه‌ای بسیاری داشت و نوید عدم تکرار این مسئله را می‌داد اما گزارش‌های دریافتی خبرنگار ما حاکی از آن است که متاسفانه برخی راویان کاروا‌ن‌های زیارتی راهیان نور هم چنان بر ذکر این حدیث اصرار دارند.

بنابراین گزارش این حدیث جعلی که برای زائران مناطق عملیاتی غرب و جنوب قرائت می‌شود می‌گوید:

طبق برخی اسناد تاريخی، وقتی حضرت رضا(ع) به شلمچه رسيدند، تأمل كردند و فرمودند: «روزگاری بهترين پيروان ما در اين سرزمين ماوا می‌گيرند.»! كاروان امام(ع) از شلمچه عبور كرد، شهرها و منزلگاه‌های بسياری را پشت سر گذاشت تا سرانجام به خراسان رسيد...»!

نویسنده خبر اما از طرح این موضوع به شرح زیر حیرت کرده است:

این در حالی است که طبق نقشه ارائه‌ شده از سوی آستان قدس رضوی، در مدخل  ورودی آن امام همام به ايران هیچ نقطه‌ای به نام خرمشهر وجود ندارد.!

و در این صورت فدوی نمی داند چه خاکی به سر کند!.باری ـ
و اما گفتن ندارد که دراین باب نیز گَله ای از علما شال و کلاه کرده و برای رفع شـُبهه به میدان آمده و مجاهدت ها فرمودند که به منظور احتراز از اطاله ی کلام تنها به نقل فرمایشات دو تن از حضرات آیات و حجج اسلام: حسین(ع) جوشقانی و حائری اکتفا می شود:

حجت‌الاسلام حسين جوشقانی، يكی از مسئولان مؤسسه سیره شهداء می‌گويد:

«محققان و پژوهشگران اين مؤسسه پس از شنيدن اين حديث و برخی روايات حاشيه‌ای آن، پس از مدت‌ها! تحقيق و بررسی به سند و مدرك معتبری در اين زمينه نرسيدند و متوجه شدند اصلاً چنين روايتی وجود ندارد.»

حجت‌الاسلام حائری، از کارشناسان دارالحدیث قم نیز با اشاره به طرح اين پرسش از پانزده سال پيش تا كنون!می‌گويد:

« يك تيم مستقل تحقيقاتي متشكل از متخصصان علوم حديث در اين مؤسسه در پی يافتن سند و مدرك حضور امام هشتم(ع) در شلمچه و هم چنين حديث منسوب به ايشان درباره شلمچه و شهدای آن، تمامی كتاب‌های جديد و قديم از شيعه و سنی را بررسی و مطالعه نمودند، امّا هيچ نشانه‌ای حتـّی به‌اندازه يك جمله يا يك كلمه هم يافت نشد.! اگر چه ادعا نمی‌كنيم كه اصلاً نيست!، اما با بررسی‌های فراوان هيچ سندی برای آن پيدا نشد و بهتر است مدعيان طرح اين حديث، منابع و اسناد خود را ارائه نمايند.»

فدوی که نمی داند چه تعداد دیگر متخصصان علوم حديث! وچه میزان دیگر وقت وهزینه باید صرف این پروژه ی حیاتی بشود، شما چطور؟

" تو خود حدیث مفصل بخوان از این " مُهمل!

*.*.*.*.*

 

چـُرتکه

فدوی نمی داند چرا حرکات اخیر برادران در جهت سلب تتمه ی حقوق فردی
و اجتماعی ِ زنان متحمل ایرانی، او را به یاد بده بستان های کاسبکارانه می اندازد.
فی المثل، این روزها از گوشه و کنار وطن سابق، خبر از جریمه های سنگینی
می رسد که برادران دارند تند و تند به بهانه ی بد حجابی صادر می فرمایند
و مکالمه بین طرفین متخاصم که دولت و ملت باشد، به ضرس قاطع، نباید
جز این باشد که:

- خواهر!.. شما امروز، چهارتا لاک ناخن، دوتا هایلایت، یک مانتوی چسبان ، دوازده تارمو برپیشانی، مختصری رُژِ لب داشتید با دوتا کوبیده ی اضافه! که می کند به عبارت ِ یک میلیون وسیصدهزار تومان به قول عوام plus tax!
وجه ناقابل ممالک محروسه ی حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه(عج)
که البته قابلی ندارد!

فدوی البته، چون می داند که آمرین و عاملین این تضییقات همگی مقدس و در زمره ی اولیاءلله هستند، لذا کوشید که برای آن، توجیهی ولو آبکی، دست و پا  کند، لکن از شما خواننده ی گرامی ضد انقلاب چه پنهان، که تلاش های سهمگین
اوبرای منسوب کردن این حرکات به عوالم بالا، تا لحظه ی نگارش این مختصر، به قول حضرت امام(ل) مع الاسف بی نتیجه مانده است!..
25می
---------------------------------

*.*.*.*.*

 

 

خیالاتی
فدوی در تورق اینترنتی خود امشب با دیدن تیتر خبری در سایت وابسنه ی تابناک، بدین مضمون:

"نامه انجمن بازيگران سينما به وزير ارشاد "

گـُل از گـُلش شکفت و پنداشت که منظورشورای محترم مرکزی انجمن بازيگران سينمای ايران در این نامه (1)، اگر پرداختن به وضعیت دشوار همکار برجسته امّا دربندشان جعفر پناهی که در کلاس 209 دانشگاه اوین(زندان ـ م) به تزکیه ی نفس مشغولست نباشد، دستکم یواشکی هم که شده و با حفظ سمت! گریزی به صحرای کربلا که همان بند 209 زندان اوین باشد، خواهند زد...(2) لکن فدوی از مرور ادامه ی خبر دریافت که حسب شیوه ی مرضیه، دوباره خیالاتی شده و قضیه منحصراً پیرامون درگذشت پدر گرامی حضرت وزیر اداره ی محترم مُمیّزی حکومت برادر دکتر حسین(ع) ی و تحملی که آن بزرگوار علیرغم تألمات روحی در استماع عرایض بازیگران همیشه در صحنه داشته، دور می زده است! خودتان ملاحظه کنید:

شورای مرکزی انجمن بازيگران سينمای ايران مفتخر است که اعلام نمايد ديدار صميمانه و بی تکلف با جناب آقای دکتر حسينی، مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با وجود مشغله فراوان و همزمان با تحمل سوگ از دست دادن پدر گرامی شان، زمان گران بهای خود را صبورانه و مهربان به شنيدن حرف‌ها، مسايل و مشکلات صنف بازيگران سينمای کشور اختصاص دادند و با عنايت به بيانات و حمايت‌های با ارزش ايشان که بازيگران را خط مقدم سينما خطاب نمودند، چراغ اميد در دل و جان ما افروخته شد! تا افقی روشن در حل معضلات صنفی و رفاهی اين گروه هنرمندان پديدار گردد!.
اين شورا هم چنين وظيفه دارد ضمن عرض تسليت مجدد به ايشان! اين حرکت را پاس داشته و سرافرازی و سربلندی فرهنگ و هنر اين مرز و بوم را آرزو نمايد!

فدوی، البته می دانید که حتا به هنگام خواب(که انشاءا لله خواب به خواب برود!)، مقادیر معتنابهی شیشه خورده ی مرغوب با خود حمل می کند-  یعنی، راستش اینجورها هم که فدوی می گوید نبوده است! بدین معنی که چنین نیست که شرکت کنندگان در جلسه ی کذائی، یکسره عمر و وقت به بطالت گذرانده و هیچ حرکتی نکرده باشند، بلکه  دل به دریا زده و جان و آینده ی شیرین شان را این گونه و بی محابا شدیداً به خطر انداخته اند:
هنرمند با داشتن دغدغه قادر به ارائه هنر موفق نخواهد بود و ايفای نقش مستلزم داشتن ذهنی آرام است.!(3)
زیاده جسارت است.
والله الموفق والمُعین
19 می المخمور سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر - فدوی
------------------------------------------
(1) در نشست انجمن بازيگران سينمای ايران که دوازدهم ارديبهشت 89 صورت گرفت و آقايان داود رشيدی، داريوش اسدزاده، عليرضا خمسه، علی دهکردی و خانم ها چهره آزاد و مريلا زارعی حضور داشتند
(2) دوستان اگر هنوز خـُردک همیّت و استعدادی دارند، از کانون نویسنگان ایران یاد بگیرند!
(3) تازه این جمله را هم، برادر وزیر گفته است !


*.*.*.*.*.

 

حدیث امروزی

برادران عندالزوم ،فرمایشات بزرگان خودشان را هم بر نمی تابند. مدتی ست
که فدوی ،نظاره گر اندوه سهمگین  مادرانی ست که اگر فرزندان شان را از دست نداده باشند، هنوز در زندان اند و آرزوی دیدار آنان را، همچون صلیب بدوش می کشند . برادران،البته خودی و غریبه هم سرشان نمی شود و اشک
آن سه مادر خاج پرست را هم ملاحظه کردید که چگونه در آوردند!..باری -
بر این پایه،آن حدیث معروف که فرمود "بهشت زیر پای مادران است" را
بران دیریست که تبدیل کرده اند به " جهنم زیر پای مادران است" !
فدوی تردید ندارد که اگر" شاه نعمت الله ولی " با فرض این که به عنوان
"درویش" از دست گزمگان مقام معظم رهبری دام الذله جان سالم بدر برده
ومحضر برادران امروز را هم درک می کرد،آن دو بیت معروفش را اینگونه
می سرود:

                             عامل ظلم بیکران مائیم
گاه زوجیم و گاه تنهائیم
ما از آن آمدیم در ایران،
که جهنم به خلق بنمائیم !

25 می
------------------------------

aaa

*.*.*.*.*.

رونوشت

فدوی دلش به این خوش بود که مهندس الاسلام و المُسلمین برادر احمدی نژاد، دامت تحریکاته شخصیتی منحصر به فرد است و می پنداشت که  کسی روی دست ایشان بلند نمی شود. لکن در خبرها دید که مؤنث ایشان هم برای خودش قیامتی است و در واقع روی دست ایشان بلند شده است، ملاحظه کنید:

پروین احمدی نژاد عضو شورای شهر تهران و خواهر محمود احمدی نژاد نیز در دفاع از طرح گسترش عفاف و حجاب طی سخنانی خواستار اشد مجازات برای افرادی شده بود که به گفته او "یا معاند هستند و یا از روی لجاجت با گسترش حجاب مخالفت می ورزند".
پروین احمدی نژاد در بخش دیگری از گفته های خود با وجودی که حجاب را یک حق فردی و اجتماعی دانسته! اما با بیان این که رعایت حجاب ‌و‌ عفاف از یکدیگر تفکیک‌ناپذیر نبوده و با رعایت این اصول، آرامش، امنیت، رشد و سازندگی در جامعه به وجود می‌آید، خواستار شناسایی و اشد مجازات برای، به گفته وی متخلفین از این امر شده است. /روز

رونوشت برابر اصل!

تا درودی دیگر،بدرود

*.*.*.*.*

May, Sunday,23rd, 2010

روی تلکس هزل داتکام

به گزارش خبرگزاری های جهانی، برادرعلی(ع) وکیلی راد قاتل محترم دکتر شاپور بختیار در پاریس، سرانجام از زندان آزاد و به وطن اسلامی بازگشت. ادامه ی خبر به نقل از جراید شریفه ی دارالخـُرافه حاکیست که آزادی این قاتل گرامی، موج گسترده ای از شعف در اُمّ القـُرای اسلام ایجاد وموجب شادی مؤمنین گردید. همین منبع می افزاید که برادر قاتل، از سوی آمرین قتل های  زنجیره ای و نمایندگان ارجمند مقام معظم رهبری دام الذله در سازمان محترم قتل های دولتی/ زنجیره ای (شاخه ی برونمرزی) شدیدا ً مورد استقبال واقع و به دریافت یک قطعه نشان معادل شوالیه ی فرانسه(اسوه ی مقاومت - م) با دوتا کوبیده ی اضافه نیز مفتخر گردید. بررسی عکس هائی که خبرنگار ما از برادر قاتل مخابره کرده است نشان می دهد که وی هنوز هم باور نمی کند که از سوی مقامات حکومتی تا این حد مورد تعظیم و تکریم قرار گرفته باشد تا آنجا که به یکی از مسؤولین ستاد استقبال که نخواست نامش فاش شود، گفته است که اگر می دانست، ترتیب قتل شمار دیگری از مخالفین حکومت را در پاریس که سهل است، در هرنقطه ی دیگری از جهان را نیز می داد!
خبرنگار چموش ما در پایان گزارش، بدون کسب اجازه از فدوی، با مقایسه ی دو عکس(قبل و بعد از عمل) برادر علی(ع) وکیلی راد، اظهار عقیده کرده است که به نظر می رسد که در اثر مرور زمان، عدالت به گونه ای اجرا شده باشد، زیرا هر دو طرف(قاتل و مقتول) چیزهائی را در این رابطه از دست داده اند:
دکتر بختیار، جان،  و برادر علی(ع) وکیلی راد، موهایش را!
پایان پیام/.

علی الله التکلان و هوالمُستعان فی جمع امور

کتبة الفقیر، کمتر از قطمیرـ فدوی


پیرامون طرح مترقی حجاب و عفاف

در اجرای هر چه دقیق تر طرح مترقی حجاب و عفاف که برای اجرا به نیروی محترم انتظامی ابلاغ شده است، و بویژه پس از سخنان امام جمعه ی اُمّ القـُرا در هفته ی گذشته که فرمود  بد حجابی نسوان ناشی از آزادیست!، امر بر این دائر شد که اجرای این طرح منحصر به ادارات، مراکز آموزشی، خیابان ها  کوی و برزن و بن بست ها نبوده بلکه مشمول دهات و نقاط دور افتاده و حتا کشف نشده جنگل ها و غارها، نیز شده تا بلکه از این رهگذر، از سوئی موجبات خشنودی  حضرت بقیة الله الاعظم امام غایب(عج)ارواحنا روحی فداه فراهم و از سوی دیگر از بروز زلزله های پی درپی نیز جلوگیری شود.
ادامه ی همین گزارش حاکیست که یورش مؤمنانه ی برادران نیروی انتظامی و نیز سربازان گمنام امام زمان(عج) به مراتع و باغات و زمین های کشاورزی
بعون الله نتایج بسیار مثبت به همراه داشته و به تـَبَع آن نیزعجالتا ً تبسم کمرنگی
بر لبان مبارک حضرت بقیة الله(عج) که ناشی از رضایت نسبی ایشان است،
ملاحظه شده است.
همان منبع در پایان افزوده است که عملیات نامحسوس برادران، منجر به کشف چندین فقره جرم در پیوند با نقض آشکار پروژه ی حجاب و عفاف شده که همگی به ضمیمه ی پرونده، به دادگاه انقلاب اسلامی مرکز ارسال شد.
خبرنگار جنائی هزل داتکام که به عنوان لاستیک زاپاس در معیّت برادران ِ
طناب بر کف نزدیک بوده که جان ناقابل خود را در تهیه ی این گزارش از دست
بدهد، در دقیقه ی نـَوَد، موفق به عکسبرداری از یکی از مدارک جرم شده که
ذیلا ًملاحظه می کنید. یک مقام آگاه که نخواست نامش فاش شود، به فدوی گفت که محمد(ص) علی(ع)  فاطمه) زاده، کشاورز نابکاری که با الهام از عوامل
کشاورزی سیا و موساد محصول زیر که از مصادیق بارز تهاجم کشاورزیست
را تولید کرده است، به تحمل 75.99 ضربه شلاق به علاوه  ده هزار دلار جریمه ی نقدی و 5 سال کِشت نارنجک درزمین مزروعی  خود، محکوم شده است.

والله الموفق والمُعین
16 می المخمور سنه ی 2010 ترسائی
الاحقر ـ فدوی


 

مرگ الکترونیکی!


به نقل از جراید شریفه ی دارُالخـُرافه چیزا میخونه قیصر، چشا میره
کاسه ی سر!  ملاحظه کنید:

خريد قبر به صورت اينترنتی در قم!...

 

در باب دولتِ ابد مدت

فدوی گمان نمی کند که شکوهمندتر از حکومت اسلامی ما، حکومتی در جهان پیدا بشود. این را حکومت شکوهمند اسلامی ما، بارها و بارها در کلـّیه عرصه ها وهمه جا اعم از درون و برون مرز به اثبات رسانده و موجبات مباهات ملت را نیز فراهم کرده است{ لطفا ً دندان ( اگر هنوز دارید!)، روی جگر گذاشته و فحش ندهید! که افزون بر آن که قاصم الجبارین را خوش نمی آید، عمامه مان نیز شدیداً  تو هم  می رود برادر ضد انقلاب!}
باری ـ طرح های مترقی را یکی پس از دیگری با بولدزور به اجرا در آورده و
موجب حیرت جهانیان شده است. از فدوی اگر نمونه بخواهید، ارائه ی آن به این سادگی ها نیست و تهیه ی سیاهه ای از آن، به قول اهل آمار به دلیل توزیع فراوانی، سال ها وقت می برد  فلذا فدوی به عنوان مستوره و دستگرمی به یکی دو نمونه ی جزئی، آن هم به اجمال و اختصار، اشاره می کند.
همگان می دانند که  "کنترل جمعیـّت "  از معضلات جدّی کلیه ی جوامع غیر شکوهمند بشری است. گفتن ندارد که خاج پرستان لعنة الله علیهم اجمعین، در حل این مشکل نیز هم چون سایر مشکلات جهان امروز شدیداً درمانده و گرچه  "مدیریت جهان"  "حقِِ مسلم ماست!"  دارند  تـُند و تـُند از روی دست ما می نویسند. اگر شما خوانندگان گرامی ضد انقلاب و عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، کشوری را سراغ دارید که تا این حد در کنترل جمعیّت مخالفان و منتقدان خویش توفیق داشته بفرمائید و یک فقره بلیط یک طرفه به مقصد وطن سابق مهمان فدوی باشید (لکن قضیّه ی تعویض پاسپورت، تنظیم نامه های کذائی و اقاریرلازم و نیز شرکت در واریته های اسلامی تلویزیون دیگر، پای خودتان!).
باری - مساعی حکومت در این راستا، البته بر کسی پوشیده نیست و همگان به وضوح دیدند که چگونه حکومت شکوهمند ما از همان فردای انقلاب نسبت به کنترل جمعیت مخالفان و منتقدان خود بویژه در سال های 60 و67 و نیز وقایع پس از انتخابات حقیقتا ً سنگ تمام گذاشت. دقت و توجه شگفت انگیز حکومت اسلامی تا بدان حد بود که از کنترل جمعیت اتباع خود که علیرغم میل باطن،  وطن اسلامی را ترک کرده و شتابان به سرزمین های دیگر گریخته بودند نیز نگذشت و به کمک امدادهای غیبی عده ای از آنان را از صحنه ی جمعیـّت ایران محو فرمود.
توجه حکومت به ویژه به رفاه و آسایش شهروندان نیز شایسته ی ذکر و شایان بسی تقدیر است. دایره ی التفات و رأفت اسلامی متولیان اموراعلی الله مقامهم اجمعین، تا بدانجا رسید که به گزارش رسانه های دارالخـُرافه، پس از اعدام 5 تن از اهالی کردستان، به هیچوجه راضی به زحمت بازماندگان آنان نشد و در کمال سخاوت فرمود که هزینه و زحمت دفن آنان را نیزخود به عهده می گیرد!.. *
شما خواننده ی ارجمند ضد انقلاب بگوئید، در سرتاسر تاریخ مکتوب بشریت، آیا چنین حکومت و دولت عدالت محور و مهر ورزی را سراغ دارید؟  
به قول عوام No way!

علی الله التکلان و هوالمُستعان فی جمع امور
سیزدهم می المخمور سنه ی 2010 ترسائی
کتبةالفقیر کمتر از قطمیر ـ فدوی
------------------------------------------------
*.به گفته ی خلیل بهرامیان، وکیل شیرین علم هولی و 2 اعدام شده ی دیگر، مقامات امنیتی گفته اند که دولت اجساد را دفن خواهد کرد و محل دفن را به خانواده ها اطلا ع خواهد داد. / شهرزادنیوز
ویدویی از اعتصاب عمومی در سنندج/ 23 اردیبهشت 1389


 

سرایت

بیماری مُهلک وعلاج ناپذیرمهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاته، پنداری به کارمندانش نیز - گیرم در سایزی کوچکتر- شدیدا ً، سرایت کرده است!
در توضیح مطلب عرض می کند که اگر برادراحمدی نژاد دامت تحریکاته، خیال مدیریت جهان را دارد و هیچ جور هم حاضر نیست که از خرِ شیطان بزرگ  پیاده شود، برادر گرامی محمد(ص) علی(ع) رامین معاون امور مطبوعاتی و اطلاع ‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگواری فرموده و به همان دور و بَرهای خودمان رضایت داده است.  ملاحظه کنید:

ایران آماده است کشورهای جنوب خلیج فارس را از سلطه نجات دهد!

" تو خود حدیث مفصل بخوان از این " (مُهمل!)

زیاده عرضی نیست.
29 اپریل

 

دلایل قوی باید و معنوی!

به گزارش جراید شریفه ی دارالخـُرافه: 

وزيرعلوم، تحقيقات و فناوری اعلام كرد كه شنبه و يكشنبه (25 و 26ارديبهشت)،  دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی تهران تعطيل است.
كامران دانشجو كه با بخش خبری  30:22 دقيقه سه شنبه شب سيما گفت وگو می كرد اظهار داشت: با توجه به برگزاری اجلاس سران جی 15 در تهران!، روزهای شنبه و يكشنبه هفته آينده، مراكز آموزش عالی و دانشگاه های تهران تعطيل خواهند بود.!

لکن به اظهار این شهروند، معلوم می شود دلایل چندان هم قوی و معنوی نبوده است!

¤  وقتی از طريق اخبار راديو و تلويزيون اعلام شد روزهای شنبه و يكشنبه 25 و 26 ارديبهشت ماه تعطيل است بلافاصله اقدام به خريد بليت هواپيما برای مسافرت كردم حال كه دولت با عقب نشينی از گفته قبلی خود فقط مدارس را تعطيل اعلام كرده برای پس دادن بليت ها اقدام كردم گفتند چون بليت از نوع چارتر است پس گرفته نمی شود. عرضم اين است كه مسئول اين خسارت ها به شهروندان چه كسی است؟ .
يك شهروند تهرانی

- فدوی شوربختانه طاقت نیاورد وشکایت این شهروند مالباخته را، در فرصتی که مع الاسف چندان هم شنگول نبودند، به عرض رساند.  قدری ناراحت شدند و به منظور جبران مافات، دستورفرمودند که ایشان را با یک فروند هواپیمای توپولوف، که حکم " قهوه ی قجر" دربار سلاطین قاجار را دارد، راهی کنند،

فدوی بی تقصیر است!

*.*.*.*.*

 

کلمات حمار

اشاره
کلمات حمار مستخرج از فرهنگستان فدوی
و ضد کلمات قصار است!

* "حجاب یکی از مسائل مهم اسلام است که دشمن موفق شد در آندلس اسپانیای  قدیم با ترویج بد حجابی و بی بندو باری، اسلام را از صحنه خارج کند تا مساجد به کلیسا تبدیل شوند."       
آیت الله نوری همدانی

* حجاب ایرانیان خارج از کشور به ما ربطی ندارد!
مجید جعفرزاده رئیس مرکز حقوقی بین‌المللی نهاد ریاست جمهوری

* برخی بعد از عبور از گيت‌های بازرسی حرم اقدام به آرايش می‌کنند و به خيال خود گمان می‌کنند زيبا وارد حرم شده‌اند، امّا غافل از اين که اين عملشان توهين به امام رضا(ع) است و آنها را به صورت يک جانور تنزل می‌دهد .
ای کسانی که صدها مرد را در مسيری شهوانی قرار می‌دهيد شما در قيامت از يک جانورهم پست‌تر هستيد.                      
علم الهدا

* به شعار دو بچه کافیست توجه نکنند، چرا که: "خدا روزی رسان است."

    احمدی‌نژاد

* ايران و برزيل نقش مهمی در برپايی نظم عادلانه جهانی دارند!  
احمدی نژاد در ديدار وزير خارجه برزيل

* هنرمندان امروزی و آفرينشگران عرصه های مختلف بويژه تئاتر بايد ارزش هائی که بر آمده از سيره انبيا(س) و اهل بيت(ع) است را روز آمد و معاصرسازی کنند.
غنچی نويسنده و کارگردان نمايش "خورشيد جاودان"

*.*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخـُرافه

اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ

شریفه ی دارالخـُرافه است، پاسخ ها اما

از فدوی ست.

¤ نمايشگاه بين المللی كتاب تهران هر سال، بهتر از قبل می شود. اما هم چنان كاستی هايی در نظارت بر فعاليت غرفه ها وجود دارد. به طوری كه اداره كننده های يكی از غرفه ها به تطهير چهره يكی از خواص مردود شده مشغول و سعی داشتند ذهن بازديدكنندگان را نسبت به نظام مخدوش كنند. هم چنين در برخی از غرفه ها، كتاب های ترجمه ای علوم انسانی كه در راستای جنگ نرم دشمن عمل می كنند عرضه می شد. ای كاش مسئولان اين نمايشگاه از هم اكنون برنامه ريزی لازم برای جلوگيری از اين اشتباهات برای دوره های آينده را نمايند.
يك هموطن
- مراتب در مجال مقتضی به عرض رسید.  ضمن حیرت فرمودند که به برادران تکلیف فرموده بودند که کلیه ی کتب ضاله را، حتا تألیفات یاران امام(ل) را نیز از غرفه ها جمع آوری نمایند.  معذالک ضمن تشکر از خبرچینی شما، گفتند که دستور مجدد در این باب صادر خواهند فرمود.
ومن الله التوفیق

¤ متاسفانه در اين دوره از نمايشگاه كتاب، حجاب اسلامی از سوی برخی غرفه دارها رعايت نمی شد. مگر نمايشگاه كتاب يك همايش فرهنگی نيست و مگر مصلا مكانی مقدس به حساب نمی آيد. پس چرا برگزاركنندگان نمايشگاه هيچ برخوردی با اين مسئله ننمودند؟
يك شهروند
- مراتب در فاصله ی دو قیلوله به عرض رسید. به شدت متغیر شدند و دستور فرمودند که برگزارکنندگان نمایشگاه را به ترتیب قد نخست ارشاد و سپس تعزیر نمایند.  ضمنا ًبرای شما نیز یک فقره بلیط سه سره به عتبات عالیات رضوان الله علیهم اجمعین، مرحمت کردند، شیرینی فدوی فراموش نشود!

¤ در نمايشگاه بين المللی كتاب امسال در بخش بين الملل غرفه آلمان كتابی را در معرفی اين كشور به نمايش و فروش گذاشته بود كه در بخشی از اين كتاب به هولوكاست به عنوان يك اصل مسلم تاريخی اشاره شده است. در ضمن در روی بسته های پلاستيكی كه اين غرفه توزيع می كرد نام كشور آلمان به تمام زبان ها (غير از فارسی) بويژه به زبان عبری كه زبان رژيم اشغالگر قدس است حك شده بود. متاسفانه اينگونه موارد از ديد و نظارت برگزاركنندگان نمايشگاه پنهان مانده بودند.
يك هموطن مسلمان
- قاصم الجبارین خیرتان بدهد، برادر مسلمان! مراتب پس از نماز مغرب به عرض رسید. چندان برآشفته شدند که چیزی نمانده بود که فدوی پودر شود!.. فرمودند که شکر خورده و قند شکسته اند که واقعه ی مسلم هلوکاست را در آن کتاب ضاله، تأیید کرده اند. و برای دستگرمی دستور فرمودند که نویسنده، مترجم و ناشر آن اثر ضاله، عجالتاً باربکیو شوند!

¤ در كتابی تحت عنوان ... از نام گياهی اسم برده و نوشته كه اگر آن را با شراب دَم كنيد و  بخوريد خاصيـّت خوبی دارد و در بخش ديگری از اين كتاب كه معلوم نيست چگونه مجوز انتشار گرفته تأكيد شده كه اگر برگ درخت گردو با گوشت خوك پخته شده و به بچه ها خورانده شود از رشد خوبی برخوردار خواهند شد.
خانم وحيدی- كاشان
- نویسنده، ناشر، حروفچین، موّزع و مُستحبا همسایگان دست راست و چپ آن نابکار، پیش از این اعدام شدند. لکن از اطلاع رسانی ممنون خواهر وحیدی.

¤ اعدام پنج تن از عوامل گروهك های ضدانقلاب مورد تائيد تمام مردم انقلابی ايران اسلامی خصوصاً مردم غيور استان كردستان است. از دستگاه عدالت گستر قضايی تشكر می كنيم.
يك هم وطن كرد- مريوان
- همینطور است برادر هموطن. مردم غیور کردستان برای تأیید اعدام آن پنج تن بود که اعتصاب عمومی کردند برادر هموطن!

¤ صدا و سيما در حالی به خاطر پخش اذان، از ادامه پخش سخنرانی رئيس جمهور خودداری كرد كه در هنگام پخش مسابقه فوتبال، اذان را به صورت زيرنويس اعلام می كنند. آيا مسابقه فوتبال از سخنرانی رئيس جمهور مهم تر است؟
يك شهروند
- والله برادر شهروند به قول سید قاسم(مش قاسم سابق ـ م) تا اعدام آ آ آ آ...  مردم از مسابقه ی فوتبال بالاخره یک چیزی دستگیرشان می شود ولی از فرمایشات ایشان، قاصم الجبارین حفظ شان کند، هیچ!

¤ از قوه قضائيه تقاضا می شود با موادفروشان كه جوانان اين مرز و بوم را از هويت ايرانی و اسلامی تهی و به افراد بی خاصيت تبديل می نمايند با اشد مجازات برخورد نمايند تا نيروی انتظامی نيز با پشت گرمی بيشتری با آنها برخورد نمايند نه اين كه گاهی فرد معتاد و موادفروش دستگير شده زودتر از پليس به منزل مراجعت نمايد.
افضلی
- مراتب در زمانی که شنگول بودند، به عرض رسید. خیلی ناراحت شدند و دستور فرمودند "فرد معتاد و مواد فروش دستگير شده " دیرتر از پلیس به منزل مراجعت نمايد، برادر افضلی!

¤ پيشنهاد می شود تصوير و نام جاويدان خليج فارس بر پشت اسكناس ها حك شود.
خالد نژاد از تهران
ـ نمی شود برادر خالد، نمی شود ، یعنی جا ندارد. عکس حضرات آیات عظام و حجج اسلام کثرالله امثالهم، و نیز فرمایشات ائمه ی معصومین رضوان الله علیهم اجمعین، فرازهائی از فرمایشات مقام معظم رهبری دام الذله، ائمه جمعه و جماعات و... ارجحیت دارند برادر خالد!

¤ از مسئولان تقاضا می شود در جهت مبارزه با بدحجابی، نسبت به پوشش بانوان در وسائل نقليه رسيدگی شود.
خانم محمدبيگی از تهران
- مراتب به دلیل اهمیت فوق العاده با قید 16 فوریت به عرض رسید. فرمودند آنگونه که شما می خواهید، مقرون به صرفه نیست که در این خصوص با تک تک بانوان کلنجار بروند. اگر وسیله ی نقلیه مربوطه را قنداق یا باند پیچی کنند، اقتصادی تر است خواهر محمد(ص) بیگی!.. به هرحال، دستور مقتضی صادر فرمودند.

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

May, Friday,14th, 2010

 

ممالک محروسه ی آقا

از بسکه طی سی سال گذشته در گوش فدوی خواندند که وطن سابق را به نام آقا امام زمان(عج)کرده اند، فدوی نیز با همه ی خنگی و خرفتی تاریخی اش، سرانجام پذیرفت که نام جدید وطن سابق از این پس، مملکت امام زمان(عج) است ....
لکن بین خودمان باشد -  یعنی، چون فدوی سر ِ اضافه ندارد که دست حضرات بدهد، لطفا ً به گوش برادران نرسد! که وی هرچه فکر می کند به یاد نمی آورد، حتا به عنوان شهروندی که در آن ملک مُشاع، به اندازه ی سر سوزنی سهم دارد، در این باب به حضرات آیات عظام و حجج اسلام کثرالله امثالهم وکالتی داده باشد. این، البته هیچ از ارادت فدوی به حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه که طی بیش ازهزاروچهارصدسال گذشته تاکنون، علیرغم تلاش های فراوان، سعادت زیارت ایشان هنوز دست نداده، نکاسته است و در مقابل، به این دلخوش بود که حضرت، با احاطه ای که به قول عوام   24 hour  به جمیع امور جامعه
شکوهمند اسلامی دارد، نخواهد گذاشت چیزی جابجا شود...
لکن مع الاسف مدتی است که فدوی در گوشه و کنار مملکت ایشان شاهد وقایعی ست که وی را معاذالله دچار تردید می کند که نکند ایشان استغفرالله اصلا ً حالیشان نیست!.  
خوانندگان محترم ضد انقلاب، عوامل گرامی استکبارجهانی و صهیونیزم بین الملل لعنة الله علیهم اجمعین به خاطر دارند که وقتی از صادق محصولی، یار غار برادر احمدی نژاد در مورد ثروت میلیاردی ایشان سؤال شد، فرمود متعلق به آقا امام زمان(عج) و نزد ایشان امانت است! که از آن زمان تاکنون، فدوی منتظر است که آن امام همام(عج) مراتب را تأ یید یا تکذ یب فرماید، که البته تا لحظه ی نگارش این سطور، هنوز نفرموده است!..  یک وقت تصوّر نکنید که فدوی، قضیّه را پشت گوش انداخته و به علت کاهلی پیگیری نکرده است، خیر! چنین نیست بلکه فدوی به توصیه  حجت الاسلام هدایتی متولی امامزاده ی سلام( تلویزیون ـ م) که از قلب شیطان بزرگ یعنی لُس آنجلس پخش می شود، عریضه های پیاپی خدمتشان ارسال و به دفعات نیز شخصا ً به چاه مربوطه مراجعه کرده و حتا بست نشسته، لکن مع الاسف دست خالی بازگشته است.
دیگر از مواردی که فدوی را به فکر فرو برد که آیا ایشان به اموال خود نظارت دارد یا نه، واقعه ای بود که در روستائی از ممالک محروسه ی ایشان رخ داد که فدوی طنزش را در همان زمان تحریر و تقدیم کرد. موضوع، به اجمال و اختصار این بود که اهالی روستای مذکور، به مسؤلین گرامی مملکت ایشان، اعلی الله مقامهم اجمعین مُلتجی شدند که مدّتی ست که کابل های برق روستا به سرقت می رود چندان که اکنون نیمی از روستا در تاریکی فرو رفته! و افزون بر تاریکی، بین علمای اداره ی برق و نیروی انتظامی نیز، پیرامون حل این مسأله ی بغرنج، شدیدا ً اختلاف افتاده است! بدین معنی که به فتوای علمای اداره ی برق، تا علمای نیروی انتظامی مبادرت به دستگیری سارقین زبردست کابل های فشار قوی نکنند، از نصب کابل های جدید خبری نیست!..

مسأله ی 1

به عنوان مشق شب، پیدا کنید قیافه ی اهالی را در این میان!..
باری ـ روزگار، روزگار قرائت های گوناگونست و فدوی نیز در این راستا، قرائت خودش را دارد. بدیهی ست که فدوی در اینگونه موارد قائل به تساهـُل و بر این باور است که:


بیت  
                              میان دو تن جنگ چون آتش است
سخن چین بدبخت هیزم کش است

لذا به اهالی توصیه کرد که بهتر است علمای محترم ادارات برق و انتظامی را در آن دعوای حیدری نعمتی، به حال خود گذاشته و با سارقین گرامی کابل های مسروقه، ابتدا وارد مذاکره و سپس معامله شوند! بلکه بتوانند که کابل های خود را به نصف قیمت از سارقان ارجمند، خریداری نمایند! در ضمن، پول رویهم  گذاشته و آن سارقان گرانقدر را نیزدر اسرع وقت بیمه کنند چرا که در غیر این صورت، فدوی  " مسؤل آن نخواهد بود "  زیرا چنانچه سارقین عزیز در حین سرقت کابل ها، خدای نخواسته دچار برق گرفتگی شوند، مطابق قانون مترقی مجازات اسلامی، قصاص شده و کابل برق فشار قوی مربوطه را عینا ً به ایشان وصل خواهند فرمود! Connectionهای نیرومند فدوی نیز قادر نخواهند بود که حکم مربوطه را حتا و به قول عوام  لغو نمایند و نهایتا ً ممکن است موفق شود که قاضی القضات دادگاه شرع را متقاعد کند که به جای آنکه اهالی را به بالای تیر چراغ برق برده و سپس کابل برق را به آنان وصل کند، اینکار را حتی المقدور همان پائین انجام دهند!.. 
فدوی همچنین در حاشیه به اهالی گوشزد کرد که به قول عوام  Case را  پیگیری کنند و بدانند که:" تا ریشه در آبست امید ثمری هست "
تا تیره به برق ست امید شرری هست!
از حضرت داروغه بپرسند که قربان
از دزد سر گردنه آیا خبری هست؟

و امّا فقره ی واپسین که بیش از پیش حیرت فدوی را بر انگیخت، همانا سرقت شدیدا ً ماهرانه ی تندیس های بزرگان تاریخ وطن سابق از سطح اُمَ القـُرای اسلامی ست که آن نیز دانسته نیست که آیا با اطلاع صاحب عله، یعنی حضرت بقیة الله(عج) بوده است یا خیر، کار عوامل خود سر یا خود جوش! حکومت شکوهمند  اسلامی ست؟

بیت
بَری با خود نشان جای پا را
کنی تقلید مرغان هوا را!

 رسانه های دارالخـُرافه، شمار تندیس های ربوده شده را با تذکر دو نکته ی اساسی که در پی خواهند آمد، علی الحساب، و تا لحظه ی نگارش این سطور، هشت فقره گزارش کرده اند (1)
به اعتقاد برخی از آگاهان، دیدگاه های فقهی درباره مجسمه نیز می تواند در وقوع حوادث اخیر موثر باشد!
"فقیهان احکام منفی ای درباره مجسمه دارند. از دید برخی از آنها هرنوع سازه ای که جسمانیت انسانی داشته باشد می تواند حکم شرک داشته باشد و حرام است"!
سایر علما نیز بر اساس آیه های زیر، کم و بیش برهمین باورند:
در همین باره سایت فرار و نیز در تحلیلی درباره احکام فقهی مجسمه سازی نوشته است:
"مجسمه، از اشیایی است که برخی در گذشته اعتقاد به حرام بودن ساخت آن داشتند. به عنوان مثال شیخ مفید و شیخ طوسی، قائل به حرمت مجسمه‌سازی بودند. خواه مجسمه موجود با روح باشد يا بی‏روح.  امّا اکثر فقها، معتقدند دلالت روایات وارده بر مجسمه‌های جاندار! است".
این سایت به سابقه آتش زدن مجسمه ها در اصفهان در سال های اخیر اشاره کرده و افزوده است:  "سرقت مجسمه‌ها و آتش زدن آن‌ها چندین سال قبل در اصفهان رواج ویژه‌ای یافته بود و آن‌چنان که مشخص شد مسئولیت این اقدامات با یک روحانی جوان بوده است".

هم چنین در سایت درگاه، سایت پاسخگویی به مسائل دینی که متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی است، نیز در این باره آمده است:  "تاریخ بشر شاهد این مدعا است که ریشه‏های بُت‏پرستی، از تقدیس تمثال‏ها و حتی سنگ‏ها آغاز گردیده و رفته رفته به پرستش بت‏ها و... انجامیده است"!

مجسمه های جاندار! را لکن فدوی نمی داند چیست و باید برود پیرامون آن قدری مطالعه کند. و، گفتن ندارد که اینها همه، همانست که برادران به آن " اقتدار" حکومت اسلامی می گویند!
در مورد وجه َشبَه نیز عرض می کند که در این مورد هم مثل مورد پیشین (سرقت کابل های برق)  پیرامون حل این مسأ لهی فقهی، بین علما شدیداً اختلاف افتاده است ملاحظه کنید :
"شهرداری مأمور برقراری امنیّت در شهر نیست و سرقت تندیس های بزرگان تاریخ ایران از سطح شهر، ارتباطی به شهرداری ندارد و نیروی انتظامی باید در این زمینه پاسخگو باشد"!

مسأله ی 2

به عنوان مشق شب، پیدا کنید تندیس های ربوده شده را توسط برادران ایمانی!
و اما حُسن ختام این مقال، نقل مورد مشابهی ا ست از جدّ اعلای فدوی، عالی جناب "ایرج میرزا " کز هر زبان که می شنوم نا مکرر است "(2).
گرچه آن بزرگوار این قطعه را در زمان خود سرود، امّا  چون نیک بنگری، حکایت امروز ما و پیشرفت های شگفت انگیزیست که در این سه دهه ی حیرت انگیز، داشته ایم:(3)

در سر در کاروانسرائی
تصویر زنی به گچ کشیدند
ارباب عمایم این خبر را
از مُخبرِ صادقی شنیدند
گفتند که وا شریعتا، خلق
روی زن بی نقاب دیدند
آسیمه سر از درون مسجد
تا سر در آن سرا دویدند
ایمان و امان به سرعت برق
می رفت که مؤمنین رسیدند!
این آب آورد آن یکی خاک
یک پیچه ز ِ گل بر آن بریدند
ناموس به باد رفته ای را
با یک دو سه مُشت ِگل خریدند
چون شرع نبی ازین خطر جست
رفتند و به خانه آرمیدند
غفلت شده بود و خلق وحشی
چون شیر درنده می جهیدند
بی پیچه زن گـُشاده رو را
پاچین عفاف می دریدند
لب های قشنگ خوشگلش را
مانند نبات می مکیدند
بالجمله تمام مردم شهر
در بَحر گناه می تپیدند
درهای بهشت بسته می شد
مردم  همه  می جهنمیدند
می گشت قیامت آشکارا
یک باره به صور می دمیدند
طیر از وکرات(4) و وحش از جُحر(5)
انجـُم(6)  ز سپهر می رمیدند
این است که پیش خالق و خلق
طـُلاب علوم  رو سفیدند
با این علما هنوز مردم
از رونق ملک نا امیدند! 

زیاده جسارت است.

علی الله التکلان و هوا لمُستعان فی جمع امور
دوم می المخمُور سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر، سرا پا تقصیر، کمتر از قطمیر- فدوی

یادداشت ها
------------------------
(1)  نقل قول ها روز آنلاین
(2) حافظ
یک قصه بیش نیست غم عشق و این عجب
کز هر زبان که می شنوم  نا مکرر است
این بیت در حافظ به تصحیح مسعود فرزاد(ص 29) و انجوی (ص 15)
به همین صورت، امّا در نسخه ی قدسی (ص46) به این وجه:
یک نکته نیست غم عشق و این عجب
کز هر کسی که می شنوم نا مکرر است
ودر نسخه ی شاملو(ص51) به این شکل آمده است:
یک قصه نیست غم عشق، وین عجب
کز هر دهان که  می شنوم نا مکرر است
فدوی بی تقصیر است!
(3) نسخه ی سانسور نشده ی دیوان ایرج. زنده نام دکتر محجو ب  ص  177
(4)لانه ی پرندگان. جمع وکره ـ وکر که باید اوکر باشد و ایرج به قیاس جمع بسته است.
(5) لانه و سوراخی که گزندگان در زمین حفر کنند
(6) جمع نَجم - ستارگان

*.*.*.*.*

May, Monday,10th, 2010

در فقدان باربد طاهری

اهالی اندیشه و هنرِ هدفمند را نمی دانیم چه پیش آمده است که خبر دِق مرگی شان را این روزها، باد هرزه، یکی پس از دیگری می آورد.  پس از نِعمت حقیقی فیلمبردار پیشکسوت سینما، که در29 آپریل و در سن 70 سالگی در اثر نارسائی قلبی در تهران درگذشت و نیز، منصور خاکسار شاعر که در 18 مارچ در71 سالگی به زندگی پر فراز و نشیب خود در لُس آنجلس پایان داد، چشمان خسته به خاطر فقدان دوست فیلمساز و فیلمبردار برجسته ی سینمای ایران باربد طاهری، که هفتم مه (۱۷ اردیبهشت) در بیمارستانی در سن‌خوزه در ایالت کالیفرنیا در سن 67 سالگی درگذشت، بار دیگر به اشک نشست.
باربد به حرفه ی خود عشق می ورزید و پشت نحیف اش گاه به خاطر تحمل تعهدات مالی ناشی از ساخت و ساز اثر، خم می شد.* او امّا می کوشید لنگان هم که شده، به این راه دشوار ادامه دهد. او افزون بر فیلم معروف رگبار در 1351، در سال 1353 فیلم "زیر پوست شب" به کارگردانی فریدون گله را نیز فیلمبرداری کرد. باربد چه در ایران و چه در آمریکا، با تلویزیون نیز همکاری هائی داشت (خانه ی قمر خانم / سیمای ایران) و افزون بر آن در تهیّه ی سریال هائی چون " افسانه های کهن ایران" و نیز "سمک عیار" با همکاری محمدرضا اصلانی فعال بود. او در مستند سازی نیز چیره دست بود "زورخانه"  و " سقوط 57 " محصول تلا ش های او در این عرصه است.
باربد طاهری، افزون بر هنرمندی توانا، انسانی آگاه، مهربان و صمیمی نیز بود و صاحب این قلم، جز خاطرات خوب و خوش، چیز دیگری از او به یاد ندارد. او چون سایرهنرمندان راستین، روزی را بی دغدغه های مالی و معیشتی سپری نکرد و چون اسلاف دردمند خویش در سکوتی دلگیر خاموش شد.
یاد و خاطره اش همیشه گرامی.
---------------------------------------
* رگبار نوشته هنرمند گرامی بهرام بیضائی

*.*.*.*.*

 

نگرانی

یک مقام نزدیک به بیوت حضرات که نخواست نامش فاش شود، به فدوی گفت که
در پی سرقت مجسمه های اُمّ القـُرای اسلامی که تعدادشان به گزارش جراید شریفه ی دارالخـُرافه اینک بعون الله به چهارده عدد رسیده است، میزان نیروهای حافظ مقرّ مقام معظم رهبری دامّ الذلّه، و نیز بیت مهندس الاسلام و المسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاتـُه، به دو برابر میزان متعارف افزایش یافت که البتـّه باعث نگرانی فدوی شد. همان منبع در مجال بعدی، فدوی را از نگرانی به در آورد و به او گفت به قول عوام  don’t worry!  اوضاع دوباره عادی شده و تعداد نگهبانان به رقمِ مألوف تنزّل کرد. وی در پاسخ حیرت فدوی گفت که سارقان گرامی پیغام داده اند که به قول عوام  Relax! ...  سرقت مجسمه های بُرنزی و کابل های برق و مخابرات بدان انگیزه صورت گرفته است بلکه از فروش آنها چیزی عایدشان شود!....
شرکت سهامی سارقان با مسؤلیت محدود، در پایان افزوده است که آخر عقل هم چیز خوبی ست، سرقت  مقام معظم رهبری دامّ الذلّه و جیمی ِ ایشان، چه سودی دارد؟
7 می

*.*.*.*.*

 

یادآوری

 فدوی درپرسه ی امشب اش در میان  خبرها دید که سایتی مکتبی، سرود یاد مستان داده و تصویر مجسمه هائی که برادران هنوز ندزدیده اند را، منتشر کرده است.


سارقین گرامی بشتابند که فی التأخیر آفات!... شیرینی فدوی فراموش شود!

*.*.*.*.*

 حکایت

به نظر می رسد که جمهوری شکوهمند اسلامی،  بعد ازبرادر استالین،  تنها چاقوی شکوهمندی است که دسته اش را شدیدا ًمی بُرد.  یعنی، یاران بنیان گذارش(ل) را به زندان و حصر می اندازد و به گزارش جراید شریفه ی دارالخـُرافه، کتاب های آیات عظام منتظری و صانعی را از سطح نمایشگاه اخیر کتاب در اُم القـُرا اسلام نیز جمع می کند!
فدوی به حضرات مذکور البته، هیچ یک از انواع ارادت را، بحمدالله ندارد، لکن از حرکات برادران نیز، کم حیرت نمی کند!....

*.*.*.*.*

 

غرامت

سر فدوی در پیوند با رسیدگی به درخواست ها و شکایات مؤمنین و مؤمنات، این روزها قدری شلوغ است و هنوز به قول عوام یکی را Resolve  نکرده، دیگری از راه می رسد و این برای فدوی، که افزون بر اضافه کاری، حقوق هم نمی گیرد!،  اندکی دشوار است.  باری ـ خدمات فدوی امّا در این راستا شدیدا ً
صلواتی ست و اجر خود را با شفاعت حضرات آیات،  َحشَره الله َمعَ موالیة المُطهّرین رضوان الله علیهم اجمعین درجهان باقی، به زور هم که شده، از قاصم الجبارین دریافت خواهد کرد، بگذریم.
فدوی در بررسی به شکایات مؤمنین و مؤمنات، گاه به نکات حیرت انگیزی بر می خورد که نقل یا ذکر ِ آنها را خالی از فایده نمی داند. مثل این برادر که برای مسؤلینی که به دادش نمی رسند، آرزوی موفقیـّت می کند!..  باور نمی کنید؟
بـُز حاضر، دزد حاضر، بفرمایید:
از ورامين تماس می‌گيرم. با آرزوی موفقيت برای مسئولا‌ن.  وقتی مردم اين همه از گرفتاری می‌نالند و از بی توجهی بعضی از مسئولان گله دارند چرا كسی نيست به داد آنها برسد و فقط وعده سرخرمن می‌دهند؟

برادر شاکی، پس از این عملیات شگفت انگیز درونمرزی، به یک فقره عملیات فرامرزی که ارتباطش با فقره ی پیشین نیزبه کلی قطع است، مبادرت کرده و می گوید:
درضمن اين جبران خسارت و غرامت ناشی از جنگ دوّم جهانی كه از طرف رئيس جمهور مطرح شد پرونده آن به كجا رسيد؟!

فدوی نیز به ناگزیر در پاسخ عرض کرد:
- دیگر بیش از این سر به سر فدوی نگذارید، برادر شهروند! شما به همان غرامت جنگ برادران با عراق رضایت بدهید، غرامت جنگ جهانی دوم طلب تان! لکن اگر هم چنان اصرار دارید، واجب عینی ست که قدری دندان (اگر هنوز دارید!) روی جگر بگذارید تا حضرات آیات و حجج اسلام، اعلی الله مقامهم
اجمعین، جنگ جهانی سوم را، که با تأییدات خداوند متعال و تحت توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه امام غایب(عج) دارند مقدماتش را فراهم می فرمایند، حادث شود، آنگاه غرامت جنگ جهانی دوم و سوم را یکجا دریافت فرمایید!
و اما خوانندگان محترم ضد انقلاب و عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل یک وقت تصوّرنفرمایند که فدوی، در رسیدگی به امور و درخواست های مؤمنان همواره موفق بوده است، خیر!
چرا که به قول معروف، فقط دیکته ی ننوشته است که غلط ندارد و فدوی، همیشه ی اوقات بویژه آنگاه که در رساندن عریضه های رعایا به شرف ِ عرض، در انتخاب ساعات سعد و نحس دچار تردید یا لغزش می شود، شدیدا ً به درد سر افتاده و قضیه به سود متقاضی نیز تمام نمی شود.
به یک فقره اقدام اخیر فدوی که ناظر به همین معناست و در پی خواهد آمد توجه کنید تا به عرض او برسید:

* از آمل تماس می‌گيرم. 5-6 كانال داريم همه اينها هر روز صحبت‌هايشان مذهبی است، منِ مسيحی چه كار كنم؟
حداقل يك كانالش را در مورد ورزش و مستند  نشان بدهند، آن وقت می‌گويند مردم چرا به سمت ماهواره می‌روند؟
- مراتب توسط فدوی به عرض رسید.  بسیار متأسف شده، پوزش خواسته و دستور فرمودند که شما را خارج از نوبت، ختنه نمایند، فدوی بی تقصیر است برادر مسیحی!

 والله الموفق والمُعین
29 اپریل المؤدّب سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

*.*.*.*.*

 

کلمات حمار

- رانندگان تاکسی حقّ استفاده از موسیقی و سی دی های غیرمجاز در تاکسی ها را ندارند.
مدیر کل هماهنگی حمل و نقل و ترافیک سازمان شهرداری های کشور

- در همه جوامع روزی خاص با توجه به فرهنگ و تاريخ كشور به عنوان عيد
 و يا آغاز سال در نظر گرفته شده است آيين ملی نوروز پس از ظهور اسلام
حياتی دوباره گرفت و با دعا و نيايش غنی شد! .  
روزنامه جمهوری اسلامی

*.*.*.*.*

 

متلک مکتبی!

یکی از جراید شریفه ی داراُلخـُرافه* دورخیز و به دولت خدمتگزار چنین بند کرده بود:
درحالی‌ که در اکثر مناطق جهان، موج شیوع آنفولانزای خوکی فروکش کرده و برخی از کشورها نیز خدمات پیش‌گیرانه خود و امکانات مختلف در این رابطه را کاهش و یا قطع کرده‌اند، دولت تازه به فکر ستاد مقابله با همه‌گیری اجتماعی بیماری آنفولانزای خوکی افتاده است!

رسانه ی مذکور در ادامه آورده است:
تا چهارم آذرماه امسال که آخرین آمار وزارت بهداشت اعلام شد، تعداد مبتلایان به آنفلوانزای نوع A ، سه هزار و 762 نفر و تعداد فوتی ها 140 مورد بوده است.

فدوی به هیچوجه قصد دفاع از دولت خدمتگزار و در رأس آن مهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاتـُه را ندارد، لکن از آنجا که به عدل و انصاف مشهور و به سایر خصال نیکو  مُـّتصف است، به همکاران مکتبی خود در آن جریده ی شریفه اعتراض و عرض می کند که:


" عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگوی"!..

گفتن ندارد که منظور آن شاعر ضد انقلاب که در قرن هشتم هجری استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل را شدیداً نمایندگی می کرد از شراب، به موجب شروح  کشافی که شارحان مکتبی بعدها قلمی فرموده اند، می عرفانی و آسمانیست!،  با این همه عدم تأثیرآن بر روی مؤمنینی چون احمدی نژاد، موجب حیرت شاعر شده است:    

                       
حَیَوانی که ننوشد می و انسان نشود!

باری ـ مراد فدوی این بود که بگوید انصاف هم چیز خوبی ست. آخر برادر احمدی نژاد که هزارپا نیست که همزمان هم  شامورتی بازی هسته ای را هدایت کند، هم به نیابت از اعلیحضرت العظما سیّدعلی(ع) خامنه ای، پروژه ی مبارزه ی صمیمانه با مردم عزیز را در 22  بهمن و پس از آن پیش ببرد، هم ترییب اقتصاد و کشاورزی را بدهد، هم برای ایدز که در اُمّ الَقرای اسلامی  وجود خارجی ندارد، فکری بکند، و هم توی این هیر و ویر جلوی آنفولانزای خوکی، که در مقایسه با آنفولانزای آخوندی، به سرماخوردگی می ماند را هم بگیرد!..
فلذا بهتر است، نخست یک سوزن به خودتان بزنید و سپس یک جوالدوز به کپل مقام معظم رهبری دامةالذله و نایب بر حق او، مهندس الاسلام و المسلمین احمدی نژاد، فرو کنید!
12 فوریه   
----------------------------------
* فردا 23 بهمن 88

*.*.*.*.*

 


در افتتاح سایپا کاشان:

در زمان طاغوت می گفتن: ماشین مَشتی  مَمدَلی نه بوق داره نه صندلی!
لکن در زمان ما بحول و قوه ی الهی:


ماشین مشتی  ممد(ص)  علی(ع) هم  بوق داره هم صندلی!

*.*.*.*.*

 

زنگ تفریح

ـ به همشهری ما  میگن تابستون کجا میری؟ میگه اگه امام رضا(ع) بطلبه، میرم کیش!

ـ به یه همشهری می گن پیامبر کی به رسالت رسید؟ میگه نمی دونم، من سید خندان پیاده شدم!

*.*.*.*.*

 

ازعلل مهم نیامدن امام زمان (عج)

*.*.*.*.*

 

ابتکار

ابتکارات دولت خدمتگزار یکی پس از دیگری ست که صادر شده و همچون رایحه ی خوش خدمت که افزون بر ایران، جهان را نیز برداشته است، صادر می شود. اُمّت همیشه در صحنه هم که البتـّه فدوی قربانشان برود، در رِکاب دولت خدمتگزار، تا حدِّ مرگ شمشیر می زنند، ملاحظه کنید:
¤  دولت محترم در شرايطی برای كاهش يافتن 5 ميليون نفر از مردم تهران، قصد ارائه تسهيلات به كارمندان خود را دارد كه اصلاً تعداد كارمندان ساكن در تهران و خانواده  ايشان، حداكثر به 2 ميليون نفر می رسد.  بنابراين تقاضا می شود كه تسهيلات مربوطه به بازنشستگان نيز تعلق گيرد تا روند كاهش جمعيـّت تهران سرعت گيرد .
كاشانی (بازنشسته آموزش و پرورش) از تهران

¤  از دولت محترم خواهشمند است كه برای تسريع در كاهش جمعيـّت تهران، تسهيلات درنظر گرفته شده، علاوه بر كارمندان شاغل، كارمندان بازخريد شده را نيز شامل شود .
ضميمه از قرچك

- فدوی نمی داند چرا فرمایش شما بزرگواران، او را به یاد داستان زیر انداخت:

حاکمان جبـّار ولایتی، اقدام به افزایش باج و خراج فرمودند لکن بیمناک بودند که نکند یک وقت افزایش این باج و خراج، موجب خروش اهالی بشود.. مدتی گذشت و اتفاقی نیفتاد. حاکمان به جسارت و مالیات هم چنان افزوند و باز هم اتفـّاقی نیفتاد.  جبـّاران حیرت کرده و قضیه را در مجمع تشخیص مصلحت خودشان مطرح کردند.  مجمع مذکور پس از شور فراوان مقرر کرد گزمگان و ضابطان حکومت باز هم بر ظلم خویش بیافزیند بلکه  برای خنده هم که شده، معترضی پیدا شود که البته شد لکن اعتراض خود را چنین ابراز کرد:
صف دریافت باج و خراج،  به غایت طولانی شده و اگر زحمت نیست، تعداد مأمورین را افزایش دهید!
زیاده عرضی نیست!
21 اپریل

*.*.*.*.*

 

علیرغم فتوای عالمانه ی امام جمعه تهران که فرمود علت زلزله بد حجابی ست،
دهمين تمرين سراسری زلزله و ايمنی مهد‌های كودكان ضد انقلاب برگزار شد!

*.*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخُرافه

اشاره

پیام ها همگی واقعی و برگرفته از جراید ِ

شریفه ی دارالخـُرافه است، پاسخ ها اما

از فدوی ست.

 


¤ از مسئولان وزارت علوم خواهش می كنم اساتيدی را كه در دانشگاه ها عقايد مذهبی جوانان را نشانه رفته اند از دانشگاه اخراج و يا بازنشسته كنند و درعوض اساتيد متعهد و وفادار به آرمان های انقلاب را جذب نمايند.
سليمی
- مراتب به عرض رسید. فرمودند به قول عوام  don’t worry ,be happy! ترتیب همه اساتید را بعون الله دادند.

¤ اين روزها اكثر مغازه ها برای تبليغ كالاهای خود از پوسترهای نامناسب زن و مرد استفاده می كنند. می خواستم سؤال كنم كه آيا قانون اداره اماكن عوض شده يا اين كه مسئول جديدی با تفكری مخالف قانون جاری به كار گمارده شده است كه با چنين پديده ناهنجاری برخورد ريشه ای نمی شود.
عيسی پور- يك فرهنگی
- هیچکدام برادر عيسی(ع) پور- انقلاب شده است!

¤ از دولت محترم بويژه وزير بازرگانی تقاضا می شود جلوی ورود بی رويه كالاهای چينی بويژه در بخش پوشاك را بگيرد كه كار ما توليدی های داخلی در آستانه ورشكستگی قرار دارد.  با زحمات فراوان پوشاكی تهيه و به بازار عرضه می كنيم كه بلافاصله همان پوشاك منتها بی كيفيت تر ولی ارزانتر به مشتری ارايه و بازار ما را به كساد می كشاند.
جمعي از توليدی های داخلی
- در فرصتی که شنگول بودند به عرض رسید. با تبسمی ملیح فرمودند:
سر خـُمّ می سلامت، شِکند اگر سبوئی - برادر تولیدی!

¤ هفته بزرگداشت مقام معلم را به جامعه فرهنگی كشور تبريك عرض كرده از تمامی فرهنگيان تقاضای مطالعه آثار گرانقدر علامه شهيد مطهری و حركت در مسير آرمان های والای اين شهيد والامقام را دارم.
طاهری
- مراتب به آگاهی فرهنگیان گرامی رسید. قدری حالشان گرفته شد و گفتند در هفته ی بزرگداشت خودمان هم باید برویم مهملات حضرات را بخوانیم ؟!  اصلا ً این بزرگداشت ماست یا آن حضرت؟.. فدوی بی تقصیر است.

¤ با توجه به هشدارهای مسئولين در باره ناتوی فرهنگی و هجوم فرهنگی اما متأسفانه می بينيم كه حتی در لوازم التحرير دانش آموزان كه به طور روزانه با آن ها در ارتباط هستند تصاوير نيمه عريان اكثر خواننده های زن به چشم می خورد..
رضايی
- درخواست شما عینا ً به قول عوام  " فوروارد " شد. فرمودند لوازم التحریر مذکور را تا می خورند، شلاق بزنند، برادر رضائی!

¤ چرا در شرايطی كه در كشورهای اروپايی، زنان و دختران محجبه از تحصيل محروم می شوند، در كشور اسلامی ما، در دانشگاه ها با بدحجاب ها هيچ برخوردی نمی شود.
دزفولی از تهران


گنه کرد در بلخ آهنگری
به تهران زدندی سر مسگری!

*.*.*.*.*

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

May, Sunday,2nd, 2010

گرامیداشت اسلامی روز کارگر

فدوی از آنچه که بر کارگران در وطن سابق می گذرد به یُمن شبکه های اینترنتی که تا دورترین گوشه های دهکده ی جهانی
را پوشش می دهند، بیخبر نیست و اخبار تعطیلی کارخانه ها، واحدهای تولیدی، اخراج انفرادی و دستجمعی کارگران را که حکم خبرهای عادی در جامعه ی شکوهمند اسلامی را پیدا کرده است، به وفور دریافت می دارد. کارگران به ظاهر شاغل نیز وضعیت بهتری ندارند و عدم دریافت حقوق شان به شش ماه و یک سال نیز کشیده است. گفتن ندارد که تمامی این خبرها، ساخته و پرداخته ی استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل اند و کارگران عزیز ظلّ  توجّهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه  در کمال رفاه و آسایش روزگار گذرانده، و به الطاف خفیه ی اعلیحضرت العظماعلی(ع) خامنه ای دام الذله مُستظهر، و به دعاگوئی آن وجود مبارک، مفتخرند. خوانندگان ضدانقلاب چنانچه خواسته باشند فدوی را در زاویه گذاشته و از او نمونه ی مُشّخص و برجسته بخواهند،  وی نیز برای رو کم  کنی، منصور اُسانلو رئیس هیئت مدیره شرکت واحد را مثال می آورد که در سایه ی رأفت اسلامی ومهمان نوازی برادران، در ویلای اختصاصی (انفرادی ـ م) خود به شهادت تصویر پیوست، هم چنان مشغول خوشگذرانی است.  وی از سال 1384 تاکنون به جز یکی دو زنگ تفریح کوتاه، بقیه ی اوقات در معیت برادران بوده و توسط ایشان، شدیدا ً مورد پذیرائی قرار گرفته است. واپسین اخبار واصله از دارالخـُرافه نیز از قضا همین را می گوید که اُسانلو، روز یکشنبه 5 اردیبهشت با احتیاط  و احترام تمام، یعنی، با دستبند و پابند، به شعبه 6 دادگاه انقلاب محترم کرج هدایت شده است!
در این صورت، و با تتمه ی ناچیز جان و رمقی که برای کارگران و فعالان این عرصه باقی مانده است، هیچ استبعادی ندارد که اعلیحضرت العظما سیّدعلی(ع) خامنه ای دام الذله، در کیهان برادرحسین(ع) شریعتمداری " که سرِ بریده می دارد دوست"  بگوید:
" سی سال است كارگران ايران به آمريكا تودهنی می زنند!"

تو خود حدیث مفصل بخوان از این " مُهمل "!
زیاده جسارت است.
سی ام آپریل المکرر سنه ی 2010 ترسائی

*.*.*.*.*

 

روز و شب در تلاشم و هرچه می دوم
نیست چیزی به جز حصیر در کفم هنوز
ورم کرده اند حضرات از خوشی و من
سی سال  گذشت  و مستضعفم  هنوز!

 

*.*.*.*.*

فدوی و " ان. پی. تی "

فدوی در خبرها دید که سیّده ی طاهره، خواهر کلینتون پیرامون سفری که کمدین معروف، برادراحمدی نژاد و اندرونی ِاش، که به یاد شهدای کربلا رضوان الله علیهم اجمعین عده ی آنرا به هفتاد و یک تن رسانده است، و دوشنبه ی آینده در نیویورک در پیش دارد، با ملاحت ویژه ی خود فرموده است که  "نشست بازنگری معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای " که حکومت اسلامی صادق ترین نقض کننده ی آنست!" مقوله ای کاملا ً جدیست و برادر احمدی نژاد نباید طبق معمول تیره و تار بگوید!
یک مقام بسیار نزدیک به هیئت برگزار کننده که نخواست نامش فاش شود امّا، از قول اکثریت قریب به اتفـّاق شرکت کنندگان به فدوی گفت که اتفاقا ً قضیّه کاملا ً برعکس است و مهمانان قویا ً گفته اند که اگراحمدی نژاد نباشد، یا باشد ولی تیره و تار نگوید!، یا اصلا ً در نشست شرکت نخواهند کرد، یا چنانچه شرکت هم کرده باشند، جلسه را بیدرنگ ترک خواهند گفت!  مقام مذکور پیرامون انگیزه ی این اقدام البتـّه چیزی نگفت لکن فدوی قدری که باریکتر شد دریافت که مهمانان حاضر نیستند که آن جلسه ی خشک، طولانی و خسته کننده را به قول عوام، بدون " Stand up comedy "  احمدی نژاد، معروف به  "ادی "  بگذرانند!..
کیهان چاپ دارالخـُرافه امّا، که ظاهرا ً از ماجرای فوق خبر ندارد، موضوع را چنین عنوان کرده است:
احتمال حضور رئيس جمهور اسلامی ايران در نشست بازنگری معاهده منع گسترش تسليحات هسته ای (ان. پی. تی) كه قرار است دوشنبه در نيويورك آغاز شود باعث هراس و آشفتگی (خنده ـ م) مقامات آمريكا و رژيم صهيونيستی شده است

الله الاعلم!

یکم می المخمور سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر کمتراز قطمیر- فدوی

*.*.*.*.*

میزنم زمین هوا میره
نمیدونی تا کجا میره!

*.*.*.*.*

تا درودی دیگر، بدرود

Archive 2010