سی دی " بوی گمنام خاک خیس " را
به دوستان خود هدیه کنید .
برای سفارش لطفاً به بخش انتشارات هزل دات کام
مراجعه فرمائید.

aaa

*.*.*.*.*

April, Wednesday,28th, 2010

 

رفتار عروضی!

فدوی می پندارد که علاقه ی برادران به رعایت وزن و قافیه و حتا همآوائی واژگان و انواع صنایع لفظی و معنوی و.... اخیرا ً بیشتر شده است. ملاحظه کنید:

سعید قاسمی، از فرماندهان جنگ 8 ساله، در مراسمی که در مسجد اهل بیت قم برگزار شد، به تحلیل وقایع پس از انتخابات پرداخت و از جمله گفت  همه اصلاح طلبان از سروش تا گوگوش! در مقابل حزب‌الله ایستادند و شدند صف واحد در مقابل حزب‌الله . *

فدوی لکن تردید ندارد که اگر اسم گوگوش مثلا ً مریم بود، برادر فرمانده، برای جور کردن قافیه، به درد سر می افتاد!..
و نیز نگاه کنید به فرمایش حکیمانه ی امام جمعه ی تهران (کاظم صدیقی) که اُمّت همیشه در صحنه و حتا خاج پرستان را به میزان 6 /9 { "ریش "  تِر} لرزانده است:

"بانوانی که ظاهر مناسبی ندارند باعث گسترش زنا در جامعه می شوند که این باعث افزایش زلزله است"!

که تکرار وتشابه حرف  " ز "  در زنا و زلزله از مقوله ی صنایع نظامی (لفظی ـ م) است و به سخن آیت الله،  لطف خاصی بخشیده است!..گفتن ندارد که جهان به دلیل این فتوای حکیمانه به جان آیت الله دانشمند ما افتاده است، از جمله "بلیک"،  چاپ سویس - اشپیگل آنلاین - "شورت نیوز"  آلمان ـ " مترو" چاپ انگلیس  که از آن میان موضع  "جنیفر مک کریت"  به نقل از روزنامه ی انگلیسی  "مترو"،  در پی می آید: **

"ما زنان لخت می شویم تا ببینیم  زلزله  می آید یا نه!..یک  آخوند ایرانی  گفته است زنان با پوشیدن لباس های سکسی باعث وقوع زلزله می شوند!"

همان منبع می افزاید که:  کمپین (زلزله!ـ م) مذکور که تا به حال عده ی کثیری از زنان خاج پرست انگلیسی بدان پیوسته اند، قرارا ست روز 26 ماه جاری اتفـّاق بیفتد. جای برادران و خواهران طناب / شلاق بر کف ما، در لحظه ی وقوع آن زلزله ی دلپذیر، البتـّه خالیست!، باری ـ عبارت فوق لکن، یکی دو ضعف تألیف دارد از اینقرار:

- آخوند به قول اهل نقد، چه به لحاظ فرم و چه به لحاظ محتوا!،  نوعا ً ایرانی نیست.


- منظور آیت الله مذکور از زلزله امّا، آن نبوده که جهان استنباط کرده است، بلکه منظور، گزارش یا تصویر نوعی حرکت یا  " جنبش "  است، در " عرق النساء"!..  به فرمایش جدّ اعلای فدوی، عالیجناب ایرج میرزا رضوان الله علیه، در این ارتباط، توجه کنید:

                                                      بیت

                               زنی بگذشت از آنجا با خش و فش
                                  مرا "عرق النسا" آمد به جنبش!

و امّا در پایان به قول آن بزرگوار:


                                                 بیت
                            غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
                          ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزادست

منظور فدوی حجت الاسلام حسنی امام جمعه ی ارومیه است که اهل رعایت هیچ جور وزن و قافیه و صنایع لفظی و معنوی و از این قبیل نیست، مستقیما ً می ریزد توی ِ جوراب و می کوبد به دیوار! یعنی، یکراست می رود سر اصل مطلب.  به فرمایش زیر که از حضرتشان نقل شده است، توجه فرمائید:
حسنی در دیدارش با احمدی نژاد در حاشیه ی سفر اخیرش به ارومیه ضمن تقدیر از وی گفت:

اگر باری که روی دوش احمدی نژاد است را روی خر گذاشته بودند تا به حال مرده بود!

علی الله التکلان و هوالمستعان فی جمع امور
22 آپریل المخبط سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر سراپا تقصیر کمتر از قطمیر ـ فدوی
--------------------------
* شهرزادنیوز
** همانجا

*.*.*.*

پناهجو

شیطان که تا به حال داشت در گوشه ی دور دستی از این جهان پهناور، نان و ماست خودش را می خورد، این روزها حقیقتا و همینطور سُم به ماتحت  مانده است که ازدست برادران چه کند و به کجا پناه ببرد؟!:

بیت
زاهد چه بلائی تو که این مُهره ی تسبیح
از دست تو سوراخ به سوراخ گریزد!نامبرده هر چه شب ِگرد می خوابد، صبح که بیدار می شود، می بیند که درازتر است !..
وی که بارها انصراف و استعفایش را از کلـّیه ی مشاغل متصوره به حضرات آیات عظام و حجج اسلام کثرالله امثالهم تقدیم و رسید دریافت داشته است، از ناحیه ی ایشان هم چنان و با اصرارشاغل تلقی و نه تنها تاکنون با استعفای اوموافقت نکرده، بلکه برایش کلـّی هم پرونده سازی فرموده اند!....
به عرایض فدوی اگر تردید دارید، از خبرگزاری وابسته ی ایسنا بخوانید:

.. رحيم مشايی گفت: خود شيطان يك ماجرای ديگری است و شيطان شناسی ما ضعيف شده است!، لازم است كه علما و انديشمندان ما در منبع‌های مختلف بحث شيطان را مورد بررسی قرار دهند،! چون امروز شيطان فقط انسان‌ها را وسوسه نمی‌كند، بلكه بسياری از كارها را مديريت می‌كند و هدف او به كمال نرسيدن انسان است، به طور مثال اگر يك حاكم و يا مدير ظالمی روی كار آمد، اقتصاد آن كشور فاسد می‌شود و درآمد حرام وارد زندگی خانواده‌ها می‌شود و لازم نيست كه شيطان تك تك افراد را وسوسه كند چون با اين مديريت به بيشتر اهداف خود رسيده است.

قضیه البته به همین جا ختم نشده و به قول برادران، عملیاتی نیز شده و کلـّیه اموال شیطان را حسب ِ شیوه ی مرضیه، مصادره فرموده اند. ملاحظه کنید:

" مأموران پليس امنيـّت عمومی استان قزوين در بازرسی از 10 واحد صنفی در قزوين 182 بوگير! با  علامت X (نماد شيطان پرستی)  و "

و نیز:

اخيراً سازمان تاكسيرانی همدان اقدام به جمع آوری بوگير كارت‌های طرح ايكس X كه نمادی از كاباليسم و شيطان پرستی می‌باشد، نموده است.

اخيراً سازمان تاكسيرانی همدان برابر ابلاغيه سازمان تاكسيرانی كل كشور اقدام به جمع‌آوری بوگير كارت‌های طرح ايكس X نصب شده در داخل تاكسی‌های درون شهری همدان نموده است.

برپايه اين خبر جنبش سرخ حسينی! در اين باره نوشت؛ طرح ايكس نماد گروه شيطانی و صهيونيستی بوده كه تمامی رانندگان از اين موضوع بی خبر بوده و با رضايت اين بوگيرها را تحويل داده‌اند!

تاكنون تعداد زيادی كارت بوگير طرح ايكس از جلوی آينه‌های تاكسی‌های درون شهری جمع آوری   شده.
فارس

پیدا کنید قیافه ی مسافران جان بر کف را، وقتی یکی از برادران با آن پاهای معطر و البتـّه مقدس، سوار خودروهای فوق می شود!


هم چنین:

روش‌های تبليغ گروه‌های انحرافی در بين جوانان به صورت گسترده در جامعه به چشم می‌خورد که از آن می‌توان به علامت «X» که به صورت بوگيرهای ماشين در سطح شهر تهران توزيع شده ياد کرد که نماد يکی از گروه‌های ماسونی به نام «کابالا» است و همين علامت در روز ولنتاين با مفهوم بوسه! بر روی هدايا و کارت پوستال‌ها حک می شود!.
 

و در ادامه:
برخی از آرايشگاه‌های مردانه اخيراً نوعی جديد از اصلاح سر را در دستور کار خود قرار داده‌اند که نمادهای شيطان‌پرستان به صورت واضح بر روی سر افراد نمايان می‌شود!

رجا نیوز نیز از حکومت قریب الوقوع شیطان خبر می دهد:

گروه های شیطان پرست مشغول آماده سازی نیروهای خود در رده های مختلف برای تحقق آرمان حکومت شیطان هستند!

ُ  اُمّت همیشه در صحنه  اما گوئی هیچ جور ول کن معامله ی شیطان نیست و به عملیات فوق بسنده نکرده و نیروی محترم  انتظامی را از اصلی ترین وظیفه اش که همانا مبارزه ی صمیمانه با مردم است باز داشته و دنبال نخود سیاه فرستاده است. فدوی این معنا را، از پاسخ نیروی مذکور، که در یکی از جراید شریفه ی دارالخـُرافه و به شرح زیربه زیور طبع آراسته شده است، دریافت:

" پاسخ روابط عمومی نيروی انتظامی در پاسخ به مطلب مندرج در مورخ 9/10/88 تحت عنوان «فروش پوشاكی با نمادهای شيطان پرستی» به اطلاع می رساند: عوامل كلانتری 132 نبرد كه از محل بازديد به عمل آورده  كه در اين ارتباط فردی كه لباس نماد شيطان پرستی! می فروخت مشاهده شد! و به نامبرده تذكر داده شد كه در صورت مشاهده در بازديد بعدی برابر مقررات اقدام خواهد شد "

برادرعبدالمقیم ناصحی، رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران حتا یک قدم زدن ناقابل و خشک و خالی را هم بر شیطان مظلوم روا ندانست و امشی به دست فرمود:

هم اکنون در 16 پارک تهران نماز جماعت برگزار می‌شود! و به زودی صدای اذان در 336  پارک سراسر تهران هم طنین انداز خواهد شد. وی صدای اذان را "فراری دهنده شیطان" نامید و گفت که به همین مناسبت شهرداری تهران می خواهد شرایطی فراهم کند تا صدای اذان  در تمام پارک های شهر طنین انداز شود.
شهرزاد

از اینها گذشته، فدوی شخصا ً با شیطان به قول عوام verify  کرد که آیا او این تعداد جماع را که شرح آن در پی خواهد آمد، آنهم از دُبُر(عقب ـ م) با مؤمنین و مؤمنات مرتکب شده است؟ فرمود خیر اینکاره نیست و کار خودشان است! لکن حضرت آیت الله  محمد(ص) صادق شیرازی هر دو پا را هم چنان  در یک نعلین کرده و در فتوائی می فرماید:

آخ که دل فدوی برای شیطان سلام الله علیه، چقدر کباب است .....

------------------------------------

 یادداشت
فدوی یادش باشد که اگرفراق برادران را بیش از این تاب نیاورده وسرانجام راهی وطن سابق شد، نکاتی را شدیدا ً رعایت کند، تا کامروا شود:
1-  فی المثل اگر خواست بداند که  450 فقره 9 تا، چقدر می شود، برای حفظ سلامتی خود هم که شده حتا 450 بار 9 را با هم جمع کند، لکن از ضرب آن دو عدد نابکار در یکدیگر، اکیداً چشم پوشی کند، چرا که استعمال علامت ضرب یعنی " x " همان و عاقبت بخیر شدن(زنده یاد شدن ـ م)، همان!.  اگر باورتان نمی شود به خبرگزاری وابسته ی فارس مراجعه کنید که کشف علائم شیطان پرستی!  در 10 واحد صنفی قزوین را به عون الله تعالی، به شرح زیر گزارش فرموده است که از آن میان:


 " مأموران پليس امنيـّت عمومی استان قزوين در بازرسی از 10 واحد صنفی در قزوين 182 بوگير! با  علامت X (نماد شيطان پرستی)  و ....."


2-  و نیز فدوی یادش باشد که درجامعه ی شکوهمند اسلامی ما، اول می بُرند، بعد می شُمرند! و براین پایه، مقتضی ست که از پوشیدن هر نوع تی شرت جدا ً خودداری کند چرا که در ادامه ی خبر فوق، یعنی پس از آن چند نقطه آمده است:

..و سه ثــُوب پيراهن تی‌شرت با ظاهر همجنس بازی! كشف و ضبط كردند!..
زیاده عرضی نیست


*.*.*.*.*

 

کتک کاری هواداران خواننده لس آنجلسی در مالزی!

فدوی به تیتر فوق، در پرسه ی اینترنتی شبانه ی خود، در سایتی برادرانه برخورد و در ادامه نیز:
يکی از خوانندگان لس آنجلسی که به مناسبت نوروز به مالزی برای اجرای موسيقی های مبتذل سفر کرده بود، در حال اجرای برنامه خود در يکی از سالن های کوالالامپور بود که عده ای از حاضرين در اين محل به جان هم افتاده و يکديگر را به باد کتک گرفتند.
فدوی مقدمتا ًاز این نیز می گذرد که "برای اجرای موسیقی مبتذل" لازم نیست که آدم سفر کند ومی شود آن را همین جا هم اجرا کرد!
رسانه ی مذکور در ادامه ی خبر، از دخالت پاسداران مالزیائی در ماجرا و تا این حد نیز خبر می دهد:

پس از اين که کتک کاری و درگيری ادامه يافت و موضوع گسترده شد پليس مالزی وارد اين درگيری شد و به وسيله دستگاه های شوک افراد حاضر در اين کنسرت را متفرق کرد.!

باری- فدوی داشت کم کم باورش می شد، لکن دم خـُروسی غفلتا ً، حواسش را پرت کرد:

{حاضرين} حتـّی قصد داشتند که خواننده لس آنجلسی را نيز به باد کتک بگيرند که وی را از محل خارج کردند.!

تا آنجا که فدوی می داند، فقط برادرانند که خودی و غریبه سرشان نمی شود!

*.*.*.*.*

 

گر تو قرآن بدین نمط خوانی!

فدوی اگر ملاحظه کرده و نگوید ستم، دست کم بی مهری به زنان، از وظائف شرعی  طبقه ی ذکور جامعه ی شکوهمند اسلامی ماست و فدوی هم از این بابت، البتـّه هیچ حیرتی نمی کند بویژه آن که مولای متقیان علی(ع)  پس از فراغت ازجنگ جمل، چنین تصویر مترقی و البته مهرآمیزی در نهج البلاغه ی که شدیدا مُورد تکریم مؤمنین و مؤمنات است، از زن به دست داده است:

 "ای مردم بدانید که زنان را ایمان ناقص است و بهره مندی هایشان ناقص ست. اما ناقص بودن ایمان شان از آنروست که در ایام حیض از خواندن نماز و گرفتن روزه معذورند! و ناقص بودن عقل هایشان بدان دلیل است که شهادت دو زن برابر شهادت یک مرد است! و نقصان بهره مندی هایشان در اینست که میراث زنان نصف مردانست. از زنان بد بپرهیزید (بسیار خوب ـ فدوی) و از زنان خوب حذر کنید!"
(فدوی ـ به قول عوام confused   ) و کار نیک به خاطر اطاعت از آنان انجام ندهید! تا به کارهای زشت طمع نکنند!" (1)

فدوی اما آنگاه حیرت می کند، که به دفاعیاتی از سوی نسوان جامعه ی شکوهمند معاصر بر می خورد که بیشتر به حمله می ماند تا دفاع! ملاحظه کنید:

منیژه نوبخت، رئيس شورای فرهنگی - اجتماعی زنان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» باید قانون، ازدواج مجدد را دقیقاً منطبق با نظرات قرآن کریم و شرع مقدس اسلام بیان گردد و جلوی راه های وقوع خلاف شرع گرفته شود که در درجه اول به زنان ظلم نشود و هم چنین حقوق زنان به طور کامل پرداخت شود.
در ادامه مریم بهروزی دبیرکل جامعه زینب نیز در دفاع از زنان سنگ تمام گذاشت و فرمود:

ازدواج مجدد از احکامی است که در قرآن و موازین اسلامی آمده و نباید مغرضانه با آن برخورد شود بلکه می‌توان ازدواج مجدد را راهکاری برای رهایی خانواده‌هایی که به بن بست رسیدند در چهار چوب قانون دانست!

تو خود حدیث مفصل بخوان از این "مُهمل "!
---------------------------------------
1 ـ فدوی تردید ندارد که شما خواننده ی ضد انقلاب شدیداً انتظار و میل دارید که این مُهملات را به فدوی سرا پا تقصیر کمتر از قطمیر نسبت بدهید لکن قاصم الجبارین شاهد است که این مُهملات از فدوی نیست بلکه از خود حضرت(ع) است! اگر باور ندارید لطفا ً مراجعه کنید به:
نهج البلاغه ـ سید شریف الدین رضی، ترجمه ی عبدالحمید آیتی ـ ص 149 خطبه ی - 79    
چاپ 13 !/ 1383
چاپ 13 !/ 1383

*.*.*.*.*

گربه مکتبی!

*.*.*.*.*

 

کلمات حمار

-  بزرگترین ماموریت جمهوری اسلامی گرفتن دست بشریت است!   
احمدی نژاد

- رهنمودهای مقام معظم رهبری بايد مبنای توسعه صنعت‌مان باشد!  
علی(ع) اكبر محرابيان ـ وزير صنايع و معادن

- حکم تعدد زوجات که البته باید در جای خود و با شرط توانایی جسمی، روحی
 و مالی مرد انجام شود یکی از افتخارات اسلام است و از حقوق زن است نه از حقوق مرد!      
علی (ع)مطهری از نمایندگان حکومت در مجلس

- آمريكا سالانه 7 ميليارد دلار برای فعاليت‌های شيطان‌پرستی هزينه می‌كند!
حجة‌الاسلام محمدرضا نصوری معاون تبليغ و ارتباطات بنياد مهدويت كشور!

*.*.*.*

 

مرگ الکترونیکی!
چیزا میخونه قیصر، چشا میره مغزهِ سر!  به نقل از جراید شریفه ی داراُلخُرافه ملاحظه کنید:


خريد قبر به صورت اينترنتی در قم!...

*.*.*.*

فدوی هر چه به برادر احمدی نژاد توصیه کرد که هی دختر بچه ها را برای تولید انرژی هسته ای به آشپزخانه نفرستد، گوش نکرد لکن!..این هم یکی دیگر از عوارض این کار:
دختر مغناطیسی در قزوین
هانیه سعیدی مقدم دختر 8 ساله متولد قزوین، چند ماهی است که وسایلی از قبیل سکه،  قاشق و بشقاب  بدون استفاده از هیچ ماده چسبنده ای به صورتش می چسبد. هنوز علت این چسبندگی معلوم نیست! .

 

*.*.*.*

 

آمار
میزان یا نرخ بیکاری را در برخی جوامع، حتما ً لازم نیست از طریق فرمول های بسیار  پیشرفته و به ناگزیر مشکل، به دست آورد و کلـّی هزینه کرد. راه های بسیار ساده تری هم هست، ملاحظه کنید:

سودان پنج ملیون حافظ قرآن دارد!
زیاده جسارت است.

*.*.*.*

 

سهل و ممتنع
فدوی برخی چیزها را، آنگاه که به تیر غیب گرفتار نیامده و هنوز مجرد بود!، به خاطر می آورد از جمله:
قورمه سبزی آسان!..
لکن پیرامون  "ازدواج آسان "  تاکنون چیزی نشنیده بود که آن نیز بعون الله فراهم آمد و در یکی از جراید شریفه دارالخـُرافه خواند که:
"ازدواج آسان" به زودی اجرا می‌شود!
از فدوی که گذشت، لکن به شما خواننده ی ضد انقلاب عرض می کند که به قول استاد سخن:


بیت
ایکه که پنجاه رفت و در خوابی
مگر این پنج روزه در یابی!


و این که:   " فی التأ خیر آفات "!
از فدوی گفتن!

*.*.*.*

 

وقتی که قانون کار نمی کند!

*.*.*.*

 

زنگ تفریح
یکی زنگ ميزنه قم ميگه آقا لطفا يه امام جمعه برای ما بفرستين...
ميگن: يکی فرستاديم...
طرف  ميگه: اونو کشتيم و باهاش امامزاده ساختيم  لطفاً يکی ديگه بفرستين!
به یکی دیگه  ميگن "علی يارت". ميگه يار خودتون، تيم ما تکميله!
همان بزرگوار تو جهنم بشکن می زد ه  گفتن چته؟  گفت پروندم گم شده!
شهروندی ماهِ رمضون ميره خونه دوستش می خوابه دوستش بهش ميگه:
"سحر"  صدات کنم؟ می گه نه همون غضنفر صدام کنی بهتره!  
یه شب دیگه هم ماهِ رمضون خونه دوستش خوابيده بوده
ـ دوستش صداش ميکنه، ميگه پاشو سحره
ـ طرف ميگه: بگو بعداً خودم تماس می گيرم!

*.*.*.*

 

آخوند حاضر جواب

نقل است، از يک آخوند در اصفهان پرسيدند آيا پيش آمده است که هرگز در پاسخ متلکی ناتوان شوی؟
پاسخ داد، يکبار که برای اقامه نماز صبح راهی مسجد بودم در سپيده دم در کوچه ای می رفتم که از پس بارانی که آمده بود کوچه پر از گل و لای بود ناگهان در يک چاه فاضلاب افتادم.
تا کمر در مدفوع و ادرار فرو رفته بودم. با خود فکر می کردم اگر برای عوض کردن لباس به خانه بروم نماز مؤمنان قضا می شود واينطور که نمی توانم برای اقامه نماز به مسجد بروم. در همين حين خانمی بر سر فاضلاب رسيد و مرا در آن حال ديد وبا لبخند غرور آميزی گفت:
حَج آقا  پس چرا توخودتون فرو رفتيِن؟

*.*.*.*

 


لکن چرا روی معامله ی ما شرط بندی می کنید؟!

*.*.*.*

 

پای درد دل مردم دارالخـُرافه
اشاره
پیام ها همگی واقعی و برگرفته از
جراید دارالخُرافه است، پاسخ ها
اما از فدوی است.


¤  آقای هاشمی رفسنجانی برای محاكمه فرزندش مهدی هاشمی به جرم زمينه سازی اغتشاشات پس از انتخابات رياست جمهوری و فساد اقتصادی شرط  گذاشته كه قاضی دادگاه به عدالت رفتار كند. ايشان دانسته يا ندانسته با اين شرط گذاری تمام دادگاه های برگزار شده 30 سال گذشته را زير سؤال برده است .
محمد تقی رحمانی
+ والله برادر محمد(ص) تقی (ع) به قول سید قاسم(مش اسم سابق - م) دروغ چرا؟  تا اعدام آ آ آ آ!  اگر از اعدام های دستجمعی سال های 60 و 67 و نیز قتل های دولتی(زنجیره ای ـ م) و سایر شکنجه ها و قتل ها بگذریم، پرسش دیگری باقی نمی ماند که کوسة الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی دامت تحریکاته،  مطرح فرماید!

¤ بعد از تهديد ايران به بمب هسته ای توسط رئيس جمهور آمريكا همگی شاهد آتشفشان عظيم در ايسلند بوديم كه ضمن فلج ساختن اروپا و لغو حدود 17 هزار پرواز ميليون ها انسان را آواره كرده است اين حادثه نشان داد كه در مقابل اراده خداوند همه، هيچ هستند و قدرت خداوند بالاترين قدرت ها است.
تجارتی
+ فدوی دقایقی است می کوشد که در فرمایشات شما، به هر قیمتی که شده، بین "گودرز " و "شقایق " رابطه ای هر چند خفیف و آبکی،  کشف  یا برقرارکند، برادر تجارتی، نمی شود لکن!

¤  از وزارت امورخارجه سؤال دارم كه ضرورت وجود سفارت دولت خبيث انگليس در ايران چيست؟
يك شهروند
+ اگر زحمت نیست، به تاریخ دست کم معاصر وطن سابق مراجعه فرمائید و بیش از این مزاحم نشوید، برادر شهروند!

¤ مجری جديد خبر شبكه اول سيما، در هنگام گفت وگو با مسئولان گاهی سلام نمی كند. با توجه به اين كه سلام كردن، يك سنت حسنه است و معصومين نيز بر آن تاكيد كرده اند، لازم است در رسانه ملی رعايت شود.
سليمان بلغار
+ از بلغارستان تا اینجا تشریف آوردید که همین را بگوئید؟ راضی به زحمتتان  نبودیم خب تلفن می کردید، برادر بلغار!

¤ شركت ايران خودرو در بهمن 87 در جرايد و صداوسيما  تبليغ كرد كه ما سود تأخير تحويل خودرو می دهيم. ما هم دار و ندار خود را به حساب شركت ريختيم، حالا در قبال پولمان نه سود می دهند نه اصل پول خودمان و نه خودرو. جوابگو كيست؟
از طرف جمعی از سرمايه گذاران
+ مراتب توسط فدوی به عرض رسید. خیلی سلام رسانده احوالپرسی کرده و فرمودند شما با خدا معامله کرده اید و اصلاً  به سود شما نیست که با ضد انقلاب، استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل همصدا شوید برادر خسرالدنیا و الاخره!

¤ با توجه به رأی چين عليه ايران در شورای حكام، اكنون بهترين فرصت برای جلوگيری از ورود كالاهای چينی به كشورمان است.
شريفی از تهران
+ به قول عوام too late  برادر شریفی. به همت حضرات آیات و آقازادگان و توابع سببی و نسبی آنان کثرالله امثالهم و نیز تحت توجهات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه، حتا زنجیر و قمه ای که در محرم بر سر و کلـّه و پیکر مبارک خود می کوبید و نیز، مُهری را که بر آن سجده می کنید، ساخت برادران چینی است!  فدوی بی تقصیر است.

¤ شركت گاز مشهد پيش از اين به شهروندان بدهكار خود مهلت می داد تا كسانی كه به هر دليلی موفق به پرداخت بدهی خود نشده اند با قطعی گاز روبه رو نشوند امّا متأسفانه مدّتی است كه بدون اطلاع قبلی گاز خانگی بدهكاران را قطع و آن ها را با مشكل روبه رو می كند.
موسوی
+ این چه فرمایشی ست برادر موسوی؟  قانون مترقـّی مجازات اسلامی اینجاست که به درد می خورد.  یعنی شما هم می توانید قصاص کرده و مسؤلین شرکت گاز را، گاز بگیرید!

¤ در شهرستان سردسير اراك در مدرسه دخترانه ... واقع در ناحيه 2 آموزش و پرورش يك كانكس را بدون بخاری وسط حياط  گذاشته اند و از آن به عنوان كلاس درس استفاده می كنند. خدا شاهد است از اول كلاس تا آخر از دهان معلم و دانش آموزان از شدّت سرما بخار بلند می شود. هرچه اعتراض می كنيم هيچ مسئولی ترتيب اثر نمی دهد. اميدواريم از اين طريق رسيدگی شود.
سادگی
+ به همین دلیل است که به شما بی بخار نمی گویند، برادر سادگی!  معذالک مراتب به عرض رسید فرمودند بخار دهن معلم و دانش آموزان مذکور را اندازه بگیرید که چند اسب بخار می شود بلکه فکری برایتان بکنند!

 ¤ 5 ماه پيش كليه مدارك خود را جهت دريافت وام خود اشتغالی تحويل صندوق مهر امام رضا(عليه السلام) دادم قرار شد از مبلغ 7 ميليون مبلغ 000/500/3 تومان را پرداخت كنند كه انجام شد ولی بقيه آن كه همين مبلغ يعنی 000/500/3 می شود هنوز تحويل نگرديده و امروز و فردا می كنند. از مسئولين ذيربط تقاضای تسريع در اين امر مهم را دارم.
عزيزی از خمينی شهر
+ فراموش نفرمائید که بزرگان دین حنیف، همواره ما را به تسامح و تساهل، سفارش فرموده اند. منظور فدوی آنست که امام علیه السلام هم، خرج دارند برادر عزیزی از خمینی (ل) شهر!

¤ از خليل شهر، تماس می‌گيرم. با توجه به ادعاهای عده‌ای از اصولگرايان، ظاهراً اغلب اطرافيان امام در 11 سال حيات ايشان پس از انقلاب، بعضی ها منافق از آب درآمدند.
+ والله برادر شهروند به قول سید قاسم ( مش قاسم سابق ـ م ) دروغ چرا؟  تا اعدام آ آ آ آ.. حضرت امام(ل) شانس آوردند که رحلت فرمودند و گرنه اینک به ضرس قاطع، مبالغی شلاق میل فرموده و در زندان تشریف داشتند.

¤ از مسئولين قرچك تقاضا می شود نسبت به دفع شوری آب آشاميدنی قرچك تدابيری اتخاذ نمايند.
يك شهروند قرچكی
+ به عرض رسید. فرمودند عجالتا ً گرفتار پروژه های برخی از مناطق محروم جهان از جمله جزایر کومور بولیوی، ونزوئلا و برخی دیگر از مستضعفین هم چون شیخ حسن نصرالله، خالد مشعل و دیگران هستند. فرمودند فعلا ً خیار شور بکارید تا فرصت کرده خدمت برسند.

¤ مدتی است به بهانه تخصصی شدن رسيدگی به پرونده های شكايتی در شعب اجرای احكام ديوان عدالت اداری از دست اين قاضی به دست قاضی ديگر سپرده می شود و پرونده بنده در طول يك سال سه قاضی عوض كرده و نتيجه ای حاصل نشده است. از رئيس محترم اجرای احكام ديوان عدالت اداری تقاضا می شود دستور تسريع در اجرای پرونده ها را صادر نمايند.
پرويز پاوندمهر از رشت
+ مراتب توسط فدوی به عرض رسید. برای تسریع در تعیین تکلیف، دستور فرمودند که پرونده ی شما به برادر قاضی مرتضوی ارجاع شود! فاتحه مع الصلوات!

¤ تحريم بنزين برای ايران از سوی دشمنان به نفع مردم تمام شده است. چون دولت به فكر افتاد و بسياری از وسايل نقليه شهروندان را گازسوز كرده است. در حال حاضر مسيری را كه بنده درگذشته با 3 هزار تومان هزينه برای خريد بنزين طی می كردم امروز با هزينه مبلغ 500 تومان برای گاز طی می كنم و كارم را انجام می دهم.
گل رنگی از قم
+ فدوی هم از قاصم الجبارین می خواهد که این دشمنان خیالی را نخست برای مقام معظم رهبری صدمه الله تعالی و سپس برای شما حفظ کند.
آمین یا رب العالمین 

¤ فرزند چهارم بنده دختری 12 ساله است كه از چند سال پيش به دليل مشكلات زندگی نتوانستيم حق بيمه آزاد او را بپردازيم الان كه مجدداً برای بيمه كردن او مراجعه كرده ايم طلب 350 هزار تومان جريمه كرده اند. می خواستم از دولت و مسئولين امر تقاضا بكنم در صورت امكان اين جريمه را در حقّ ما كه از قشر ضعيف جامعه هستيم ببخشند.
ايروانی
+ یک سال دیگر تأمل کنید، 13 ساله که شد، ایشان را بفرستید آشپزخانه که بفرموده ی برادر احمدی نژاد ضمن تهیه ی پیاز داغ، انرژی هسته ای نیز تولید کرده و کلـّی کاسب شود! شیرینی فدوی فراموش نشود
 و من الله التوفیق 

¤ مسئولان وزوان اصفهان قول داده بودند كه با توجه به بزرگی اين شهر كلانتری آن را راه اندازی كنند اما متاسفانه تاكنون در حد وعده و وعيد باقی مانده است. از مسئولين محترم نيروی انتظامی تقاضا می كنيم كه در راه اندازی كلانتری اين شهر مساعدت لازم را به عمل آورند.
راهب از وزوان اصفهان
+ فدوی حرفی ندارد و ترتیب استقرار یک باب نیروی انتظامی با دو تا کوبیده ی اضافه را به قول عوام as soon as possible خواهد داد لکن از آن پس، دیگر خونتان پای خودتان، برادر راهب!

¤ مگر استفاده از ماهواره ممنوع نيست؟ پس چرا در پشت بام های همسايه های ما پر از بشقاب ماهواره است؟
يك شهروند از تهران نو
+ بیخودی خون مبارک را کثیف نکنید. اینها را بگذارید به حساب علاقه ی مردم به جمهوری اسلامی شکوهمندمان، برادر شهروند!

¤ هر روز صبح از فرودگاه قلعه مرغی هواپيماها و بالگردهای آموزشی حداقل هر پنج دقيقه يك بار به صورت پرواز در ارتفاع پايين كه هم موقع بلند شدن و هم موقع نشستن از بالای سر منازل حداقل يك ميليون سكنه مناطقی مثل جواديه، نازی آباد، خانی آباد، علی آباد و تمام مناطق جنوب شهر تهران عبور می كنند و هر بار كه اين اتفاق می افتد تمام خانه ها و چهار ستون ما به لرزه در می آيد، شما به اين سروصداها سروصدای دو خط ريل مترو كه از اين منطقه هم عبور می كند اضافه كنيد خدا وكيلی آيا درست است كه اهالی اين مناطق اين همه آلودگی صوتی را تحمل كنند؟!
جانباز - عباس كاشفی
+ همین جوری و بیخودی نیست که به شما جانباز می گویند، برادر عباس (ع)!

¤ حكايت برخی سران فتنه و خيلی از افراد معاند ديگر حكايت عمرسعد است كه هر چه امام حسين(ع) او را نصيحت كرد آن ملعون از مواضع خودش دست برنداشت و در نهايت در روز عاشورا فرمودند كه اين ها شكم هايشان از حرام پُر شده و به اين خاطر است كه حق را قبول نمی كنند.
يك شهروند از تهران
+ والله برادر شهروند، به قول سید قاسم ( مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا؟  تا اعدام آ آ آ آ!  اینها شایعه ی ضد انقلاب است. تا آنجا که فدوی می داند، شکم عمرسعد از " مک دونالد " پُر شده بود نه چیز دیگر و آن نیز، مطابق فتاوی علمای سَـلف، حَشَره الله مَعَ موالیة المُطهّرین صلوات الله علیهم اجمعین در صدر اسلام عزیز، حرام نبوده است.

¤ مدتی است كه در خيابان سازمان آب محمدعلی جناح صف گاز خودروهای دوگانه سوز به علاوه اتوبوس ها يك ترافيك سنگينی ايجاد كرده و برای ساكنين منطقه مشكل آفرين شده است.
يكی از اهالی
+ مراتب به عرض رسید، دستور فرمودند نام خیابان از محمد (ص) علی(ع) جناح به نام دیگری تغییر یابد، برادر اهالی!

¤ از روزنامه های كشور، تقاضا می شود كه اين قدر، نام شيرين عبادی چاپ نشود.  حيف از قطره های جوهر كه صرف اين وطن فروش شود.
نوروزی از اليگودرز
+ فدوی پیغام شما را شدیدا ً رساند عرض کردند اطاعت کرده و از این پس با مداد می نویسند برادر نوروزی!

¤ متأسفانه گاهی در واگن های مترو، برخی از دختران و پسران جوان، حركات ناشايستی انجام می دهند كه در شأن جامعه ما نيست. خواهشمند است اين مسئله مورد رسيدگی قرار گيرد.
محمد رضايی
+ مراتب به عرض رسید.  پس از سلام و تحیات فرمودند که نگران نباشید آن جوانان چند روزه در زندان های اسلامی، به کلی پیر می شوند و دیگر از این غلط ها نمی کنند، برادر محمد(ص) ی!

¤ در صفحه 42 دفترچه آزمون سراسری، شرايط پذيرش دانشجو در دانشكده علوم قضايی و خدمات اداری اعلام شده است و بنده هم برای ثبت نام اقدام به پرداخت هزينه اعلام شده كردم. اما وقتی وارد سايت مربوطه شدم، ديدم كه نوشته گزينش فقط براي برادران امكان پذير است.  چرا در دفترچه تصريح نشده كه خواهران امكان ثبت نام ندارند و چگونه می توانم مبلغ پرداخت شده را پس بگيرم؟
يوسفی از تهران
+ در اینگونه سایت ها باید به شرط چاقو وارد بشوید. آن وجه را هم  دیگر بگذارید به حساب خمس و ذکاتتان خواهر یوسفی! 

¤ نماينده تبريز در مجلس با استخاره كردن جهت دادن رأی به آقای محصولی، فتح‌ البابی كردند و آن اين كه در انتخابات آتی، ملـّت بهتر است با استخاره كردن، خيال خود را راحت كند كه اگر خوب آمد رأی بدهند و اگر نه، رای ندهند.

+ این روش البته بد نیست لکن فدوی انتخاب به طریقه ی فال قناری را پیشنهاد می کند.  و من الله التوفیق 

¤ خيابان عدالت در حسين آباد مهرشهركرج يكی از خيابان های پُر از دست انداز و پُر از چاله چوله شهرستان كرج است كه هر سال در فصل زمستان برای ساكنان اين محله مشكلات زيادی بوجود آورده است.                 
هوشنگ موحدی

+ تبریکات فدوی را بپذیرید، شما میلیونر شدید برادر هوشنگ! چرا که چندی پیش برادر وزیر راه، پس ازتلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، فرمود هر مؤمنی در خیابان های کشور حتا یک چاله پیدا کرد برود از ایشان جایزه بگیرد. لطفا ً در اوقات شرعی به دفتر وزیر مراجعه فرمائید. شیرینی فدوی فراموش نشود!

¤ پيشنهاد می شود كه در اخبار و مطالب مربوط به حمله به شيعيان يمن، به جای آل سعود، نوشته شود آل جهود.
يك شهروند

+ پیشنهاد سازنده ی شما توسط فدوی به عرض رسید تصویب شد که:
در یک قیام و قعود، به جای آل سعود گفته شود:
 آل جهود!.. برادر شهروند!

*.*.*.*.*

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

April, Tuesday,20th, 2010

 

فدوی با مدیریت جدید!
  fadavi under new management
   


فدوی اگر نه تحقیقاً، دست کم تقریبا ً به این نتیجه رسیده است که اگر قرار بود
از طریق هنروادبیات معنی دار و هدفمند به جائی برسد، تا کنـون رسیده بود و
این همه خـُسران را ناشی از سرپیچی از اندرزهای جدّ اعلای خود عبید زاکانی 
رضوان الله علیه می داند.  با آن که  بحران اقتصادی  در زمان ِآن  بزرگوار 
بوجه فعلی نبوده است، لکن وضعیت مالی فدوی در همان حدودی است که آن 
جدّ اعلا در روزگارخویش، که گوئی به عنوان ما  َترَک به فدوی رسیده است،
 گزارش فرمود:

مردم به عیش و من در بلای قرض
هر یک بکار وباری ومن مبتلای قرض
فرض خدا و قرض خلایق به گردنم
آیا ادای فرض کنم یا ادای قرض؟

ونیز:

پیش از این از ملک هر سالی مرا
در وثاقم نان خشک و ترّه ای
در میان بودی چو یاری آمدی
گه گهی هم باده حاضر می شدی
گر ندیمی  یا  نگاری   آمدی
نیست در دستم کنون از خشک و تر
زآنچه وقتی در شماری آمدی
غیر من در خانه ام چیزی نماند
هم نماندی گر بکاری آمدی 


چنین است که فدوی سرانجام بر این شد که اندرز جدّ اعلا را به کار بسته و
برود "مسخرگی و مطربی"  آ موزد و"سگ از چنبر برهاند"  بلکه اندکی
جبـران مافات کنـد. فدوی برای دست گرمی، عجالتا ًاز فال هفتگی آغاز
می کند افزون بر این،  فال قهوه و ورق هـم می گیرد جن گیری،

کف بینی و رمّالی و سرکتاب نیز باز می کند هم چنین انواع ادعیه به ویژه 
دعای جوشن کبیر را هم می خواند و گرمی بخش سفره های گوناگون شما
ازجمله سفره ی ابـوالفضـل(ع) به ویژه در لس آنجلس نیز تواند بود.
برای کسب آگاهی بیشتر از سایر خدمات فدوی در این عرصه، لطفا ً با
 تلفن رایگان او fadavi  ـ ۹۱۱ـ۸۰۰ تماس بگیرید. التماس دعا 
و اما فال این هفته:

* * *
فروردین
آسمان شما همیشه آفتابی ست. آن کارها را دیگر نکنید، تغییر عقیده به سود شماست. تا می توانید نظرتان را عوض کنید. اصلاح طلب هم شدید، شدید. شهر شلوغ است و کسی ملتفت نمی شود. به زودی سفری به ایران خواهید داشت که در آن، البتّه موفق به دیدار پدر و مادر و نیز سایر بستگان و دوستان خود نمی شوید امّا مذاکرات مهمّی را با عده ای به پیش می برید که سرنوشت مالی شما را در چند دهه ی آینده رقم خواهد زد.
تکلیف مسائل عشقی و عاطفی شما، پس از این مرحله است که معلوم می شود.
متولدین این ماه عمدتاً، علاقه ی عجیبی به گذاشتن پوست موز زیر پای متولدین خرداد دارند امّا این کار را با متولدین آبان اگر بکنند بهتر است و ثواب بیشتری دارد.
* * *
اردیبهشت
کمتر به فکر دیگران باشید. این اخلاق ناپسند بالاخره کار دست شما می دهد. به دور و ورتان نگاه کنید تمام انسان های موفق، کسانی هستند که فقط به خود اندیشیده اند.
تا یکی دو هفته ی دیگر خبرهائی دریافت می کنید که چندان خوش آیند نیست مگر در رفتار خود تجدید نظر کنید و یادتان باشد که هر چیزی زیادش مضر است حتّی مهر و دوستی. از فدوی می شنوید، این قبیل رفتارهای منسوخ را کنار بگذارید تا کامروا باشید.
به همسایه دست راستی تان بیشتر نزدیک شوید. حساسیت ها و پرنسیب هایتان را بالاغیرتاً کنار بگذارید تا به موفقیت های قطعی دست پیدا کنید. ضمناًً، به عراق هم نروید که صرف نمی کند!
* * *
خرداد
متولدین ساکن ایران این ماه، که مدّت هاست، بیکارند، به زودی بختشان باز شده و یک نفر که خودش متولد دوّم خرداد است آنان را بد جوری سرکار می گذارد. برخی متولدین این ماه، طبعی تند و تیز دارند و شاید به همین علـّت است که به غذاهای هندی بیشتر عشق می ورزند.
از هر ده نفر متولدین ذکور این ماه در آمریکا، یکی تلویزیون 24 ساعته راه می اندازد و به جان مردم می افتاد {بقیه رادیو می زنند و روزنامه باز می کنند}. بینندگان محترم متولد این ماه، به صورت همکاران مستقل و بی جیره و مواجب، ازبرنامه های خوب این تلویزیون ها دائماً تشکـّر می کنند و به آنان التماس می کنند تا ایران را آزاد کنند، ایشان البته زیر بار نمی روند. در زمینه های عشقی، موفقیت های پی در پی نصیب متولدین این ماه می شود که به دلائلی ملتفت نمی شوند. متولدین این ماه که ساکن ایران هستند در یک زدوبند خودمانی و ساده، به چندین کیلو پول دسترسی پیدا می کنند.
* * *
تیر
متولدین این ماه مرتب پشت شان تیر می کشد از هر بیست نفر متولدین ذکور این ماه، یک نفر را از کشور "خارج از کشور" دیپورت می کند و از هر پنج نفر متولدین ساکن ایران، یک نفر را به تیر چراغ برق می بندند تا آقازاده ها با آنان تمرین تیراندازی کرده و نشانه گیریشان خوبتر شود. به متولدین روزنامه نگار یا نویسنده ی این ماه، چنانچه در ایران هستند، توصیه می شود دست کم 45 روز از خانه بیـرون نیاینـد و الا، " فدوی مسؤل آن نخواهد بود " امّا آن دسته از نویسندگان متولد این ماه که در کشور "خارج از کشور" هستند می توانند از صبح تا شب، آزادانه بیرون بیایند و در پمپ بنزین ها، آشپزخانه ی رستوران ها و سایر اماکن مشابه شادمانه کارکرده و آثارشان راخلق کنند.
متولدین این ماه، چنانچه  در ایران هستند، در عرصه ساختمان و برج سازی، به ویژه در تهران، شانسی ندارند امّا شانس شان در باب "برج زهرمارسازی" چشمگیرا ست.
* * *
مرداد
نیش و نوش در همه ی ادوار تاریخ توأمان بوده اند و این قاعده نباید باعث ناامیدی متولید این ماه بشود.
یعنی: "بر اثر صبر، نوبت ظفر آید". بلیط خریدن را ترک نکید حتّی اگر بلیط اتوبوس باشد. متولدین این ماه در خارج از کشور، هم چنان سر به گریبانند و اغلب اوقات، مشغول کوبیدن آب در هاون هستند ولی در اواخر اسفند گشایشی هر چند خفیف در امورشان ملاحظه می شود. گروه مجردهای ساکن ایران، به یک مهمانی جشن تولد، به صرف شام و شلاق دعوت می شوند.
متولدین بازداشت شده بعدها مورد عنایت مسؤلین محترم زندان ها واقع شده و برای آسایش وبه قول عوام privacy بیشتر به سلول های  انفـرادی منتقـل می شوند.
* * *
شهریور
متولدین این ماه که نه ساکن ایران اند و نه خارج، اندک اندک بخت شان باز می شود و در چند حراج یـا معاملـه ی بـزرگ، کارمـزدهـای کلان می گیرند. در مقابل، متولدین پناهنده ی ساکن اروپا و به ویژه کشورهای اسکاندیناوی، مقرری ماهانه شان اندکی کمتر می شود.
بخشی از متولدین این ماه در ایران، مورد تفقد مقام محترم رهبری واقع و با حفظ سمت، از زندان موقتاً مرخص می شوند.
برخی متولدین مؤمن و معتقد این ماه، شانس ازدواج خود را با پاره ای از متولدین جان برکف فروردین می آزمایند.
انجام این ازدواج ها، که به اقرب احتمال به تولد بچه های ناقص الخلقه منجر می گردد، توصیه نمی شود. دسته ای از متولدین این ماه که حدود یک ربع قرن پیش با درجات گروهبانی و استواری از ایران گریخته اند، ترفیعات معوقه ی خود را در خارج وصول و به تفاوت، به درجات سرهنگی و سرلشگری مفتخر خواهند شد.
* * *
مهر
شمار قابل ملاحظه ای از متولدین این ماه در اقصی نقاط خارج، با تحمل صدمات فراوان پاسپورت های پناهندگیشان را پس می دهند و به مقامات اداره ی مهاجرت کشورهای گوناگون به هر قیمتی که شده ثابت می کنند که خرشان از کره گی دُم نداشته است و بدین وسیله آنچه را که پیش از این با هـزاران خـون  دل در پیشگاه  قضات کشورهای مختـلف رشـته انـد، بی محابا پنبه می کنند. سپس فیلشان یـاد هنـدوسـتان فـرمـوده عـازم ایـران می شوند و به اتفاق متولدین همین ماه در داخل، که قصد گریز از ایران را دارند، ابتدا دستگیر و بعد تعزیر و سپس اعدام می شوند.
هم زمان، حکومت اسلامی به دلیل رعایت بیش از پیش حقوق بشر، ازسوی اتحادیه ی محترم اروپا، بدریافت جوایز ارزنده ای نائل می گردد.
* * *
آبان
برخی متولدین این ماه نیز که از بخت بد نویسنده یا خبرنگار هستند به دفعات مهمان گرامی قوه ی محترم قضائیه خواهند بود و در جریان این مهمانی، به عنوان دست گرمی، به انبوهی از جرائم ریز و درشت از جمله:
توطئه و اهانت به مسؤلین نظام، مشوب کردن افکار عمومی، شرب مسکرات، حمل و استعمال مواد مخدر و البته لواط به چندین زبان زنده و مرده ی دنیا اعتراف می کنند.
متولدین نویسنده ی مقیم خارج شاغل در رسانه ها امّا، عطای این رسانه ها را به لقایشان بخشیده و صُم و بُکم به کـُنجی می گریزند و مردم همیشه در صحنه ی داخل و خارج که قاصم الجبارین زیادشان کند، البته ملتفت غیبت آنان نمی شوند.
در ارتباط با متولدین دربند این ماه که هم چنان در زندان هستند امّا، سازمان خبرنگاران بدون مرز جشن تولد گرفته و شمع می افروزند و از مقام معظم رهبری ُمدّه الذله و اگر نبود، از رئیس محترم قوه ی باه( قضائیه ـ م) واگر نبود از مهندس الاسلام والمسلمین احمدی نژاد دامت تحریکاته را استدعا می کنند تا محبوسین متولد این ماه را برای فوت کردن شمع ها هم که شده موقتاً آزاد و پس از فوت کردن شمع ها، مجدداً حبس فرمایند. این درخواست، در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح و پس از غور و تعمق فراوان، یک باب پنکه ی متعهد به اتفاق آراء به طریقه ی کرایه در مقصد، به آدرس سازمان خبرنگاران بدون مرز، فرستاده می شود.
* * *
آذر
برخی متولدین این ماه به ویژه راقم این سطور، دست کم روزی صدبار از تولد خود پشیمان می شوند و نمی دانند یقه ی چه کسی را باید بچسبند؟ بخشی از متولدین این ماه به قول عوام   including فدوی، شدیداً روی دست خودشان مانده اند و چوب حرّاج های متعدد نیز گره ای از کارشان نگشوده و نخواهد گشود. متولدین مقیم خارج این ماه از جمله فدوی، وطن را منهای بارهای عاطفی، فرهنگی و تاریخی آن، مشتی خاک و سنگ و درخت و آب می دانند که همه جا، حتـّی در کـُرات دیگر نیز یافت می شوند و هم از اینروست که هم چنان ذلت آوارگی را در این غربت گزنده و پهناور، به لذّت همنشینی با برادران طناب بر کف و متعهد در وطنی که توصیف شد، ترجیح می دهند.
برای متولدین این ماه چه در داخل و چه در خارج، آینده ی چندان رضایت بخشی پیش بینی نمی شود. حالا دیگر خود دانند.
* * *
دی
متولدین این ماه موجوداتی عجول به نظر می رسند، چرا که فکر می کنند بیش از سه ماه دیگر به پایان سال نمانده است و باید " دست به کاری زنند که غصّه سرآید ". آنچه که اینان نمی دانند امّا این است که "غصّه" در مملکت ما موهبتی است الهی که بیش از هزار و چهارصدسال است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و می شود و اینان ظرف سه ماه، حتـّی اگر خدای نخواسته خودشان را هم خفه کنند، کاری از پیش نخواهند برد.
اکثریت قابل توجهی از متولدین این ماه از اهمیت "گریه" غافل اند و نمی دانند که "گریه" در تاریخ نخ نمای ما چه شأنی دارد. این دسته از متولدین این ماه در هر جا که هستند می توانند برای رفع شبهه به نوارهای سخنرانی حضرت امام(ل) مراجعه فرمایند تا به عرض فدوی برسند.
* * *
بهمن
متولدین این ماه به تفاوت از اول تا 22 بهمن و حتی پس از آن، یک باب کاسه ی حجیم به گردنشان آویخته، از محتویات آن قاشق به قاشق میل فرموده و هیچ به روی مبارکشان نمی آورند.
از رنگ رخسار این دسته از متولدین امّا چنین مستفاد می شود که محتویات کاسه ی کذائی، نباید چندان لذّتبخش بوده باشد !لکن از قدیم هم گفته اند "خود کرده را تدبیر نیست".
متولدین این ماه چه در داخل چه در خارج باید محتویات کاسه ی کذائی را تا ته نوش جان فرمایند و بعد، از هر غلط روزی هزاربار بنویسند تا افزون بر املاء، خطشان نیز خوب شده و دیگر هوس خط امام(ل) را نکنند.
با آرزوی توفیق الهی برای متولدین این ماه بی هیچ حصر و استثناء.
* * *
اسفند
متولدین این ماه قدری از خودراضی به نظر می رسند. چرا که اگر مجرداند، خودشان یا مادرشان، و اگر متأهل اند عیالشان، دم به ساعت برایشان اسفند دود می کنند. در ارتباط با این حرکت، برای متولدین داخل مشکل چندانی پیش بینی نمی شود جز این که گاه شامه ی تیز برادران چاقو برکف را به سمت خود معطوف کرده ممکن است به اتهام "ایز گم کردن" بازداشت!... و تفهیم اتهام شده و "اقاریر لازم" را نیز بنمایند. متولدین ساکن خارج از کشور این ماه نیز وضع چندان بهتری ندارند و بوی ناشناخته ی اسفند دود کرده ممکن است از سوی مقامات کشورهای میزبان، کوششی برای تولید گازهای شیمیائی و میکربی و غیره تلقی و به عنوان تروریست راهی زندان شوند. لذا به این دسته از متولدین اسفند توصیه می شود که هر طور شده دندان روی جگر گذاشته و تا انقلاب بعدی، از دود کردن اسفند برای خود، جداً خودداری نمایند.
و سرانجام آخرین دسته از متولدین این ماه به ویژه در داخل، با آن که تاکنون چندین بار مراجع تقلید خود کثرالله امثالهم، که همانا مسؤلین محترم نظام هستند را تعویض کرده اند، امّا باز خشنود نبوده و برای انتخاب اصلح، بین بیوت حضرات، اعلی الله مقامهم اجمعین، هم چنان در رفت و آمدند. این دسته از متولدین ، مع الاسف کم کم دارند به این نتیجه می رسند که:
فقه و حکمت خواند و جهلش کم نشد
عالم و دانا شد و آدم نشد !
علی الله التکلان و هو المستعان فی جمع امور

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر- فدوی

*.*.*

 

نوروز و برادران

نوروز گرامی بدون تردید، هیچ کاری به کار برادران ندارد یعنی، اصلاً تحویل شان
نمی گیرد! لکن فدوی نمی داند که مؤمنین عزیز، حضرات آیات عظام و حجج
اسلام و توابع سببی و نسبی آنان کثرالله امثالهم، از جان نوروز چه می خواهند؟
این دو، گفتن ندارد که مانند جمهوری و اسلام تا پایان جهان نیزمانعة الجمع اند و
هرگونه تلاشی در این راستا، عِرض خود می برد و زحمت ما می دارد.
این نیز البته گفتنی است که حضرات پیش از این، مراتب مِهر خود را به این پدیده
ماندگار و متعلقات آن که اینک دیگر جهانی شده است، به شیوه های گوناگون
ابراز داشته اند. اینان حتا از بردن نام اجزاء آن نیز اکراه دارند. آیا شما خواننده ی
ضد انقلاب تاکنون برادری را دیده اید که به چهارشنبه سوری نگوید: چهارشنبه ی
آخرِسال؟!...   باری -
از مقام معظم رهبری دامة الذله آغاز کنیم که  از تخت جمشید که رَشک جهانست، 
 به مشتی خرابه یاد می کند و پیش از آن نیز فرزند معنوی حضرت امام(ل) یعنی 
آیت الله مطهری طی مُهملات داهيانه ای هم به نوروز و هم به مردمی که شدیدا ً
دوستش دارند، چنین مهر می ورزد:

" چهارشنبه آخر سال شمسی می شود، بسیاری از خانواده ها  که  باید بگوئیم
خانواده ی احمق ها،  ِد یا لله!..  آتش و هیزمی روشن می کنند بعد  آدم های سُر و
ُمرو گنده با هیکل های چنین و چنان، ای آتش  زردی من از تو ـ  سرخی تو از
من.  و این چقدر حماقت است...   قرآن می گوید اگر هم پدران گذشته تان چنین
می کردند شما وقتی می بینید یک کار احمقانه است ودلیل خریت پدران شماست
رویش را بپوشانید، چرا این سند حماقت را هی سال به سال تجدید می کنید..." (1)
(تأکید ها از فدوی ست)
نوروز امسال نیز برادران کوشیدند که در سایت های خود، از طریق ائمه ی اطهار
رضوان الله علیهم اجمعین، رابطه ای هر چند آبکی، بین این دو پدیده ی مانعة الجمع
که هیچ ضرورتی هم ندارد، برقرار فرمایند:

عيد از منظر امیرالمؤمنین(ع):
عيد از نظر على(ع): "هر روزى كه در آن روز، معصيت خدا نشود و گناهى

انجام نگيرد، آن روز عيد خوانده می شود.
«كل يوم لا يعصى الله تعالى فيه فهو يوم عيد»(2)

روایت شده است: چيزى به رسم هديه نوروزى خدمت اميرالمومنين(ع) تقديم
شد، حضرت پرسيد: اين چيست؟ عرض كردند: يا اميرالمومنين! امروز نوروز
است.
فرمود: هر روز را براى ما نوروز سازيد.!(3)
برادران امام جعفر صادق (ع)  را نیز البته از قلم نیانداختند که فرمود:
عيد نوروز از منظر امام صادق(ع):

امام صادق(ع) به يكى از اصحابش به نام معلى بن خنيس در باره عيد نوروز فرمود:

«ان يوم النيروز هواليوم الذى اخذ فيه النبى(ص) لاميرالمومنين(ع) العهدبغديرخم... و هواليوم الذى ظفرفيه باهل النهروان... و هواليوم الذى يظفرفيه قائمنا اهل البيت».
نوروز، روزى است كه پيامبراكرم(ص) در غديرِخم براى ولايت اميرالمومنين(ع) از مردم پيمان گرفت، روزى است كه آن حضرت بر خوارج نهروان پيروز شد و روزى است كه قائم ما اهل بيت(عليهم السلام) ظهور خواهد كرد...(2)

و امّا سایت مقدس دیگری که گویا تازه اندکی هم معتدل تر است، در هین راستا
نوروز را کم و زیاد  و مقدمه ی اسلامی کردن آنرا می چیند:(3)

در روايتي که مُعلّي بن خنيس از امام صادق(ع) روايت كرده، حضرت بزرگداشت اين روز را به خاطر وقايعی می‌داند كه در اين روز اتفاق افتاده است.
ابن فهد حلی می‌نويسد:
«روز نوروز روزی جليل القدر است... به اين روز عباداتی تعلق دارد كه مطلوب شارع است».!

و نیز:
يكی از محققان می‌نويسد: «اسلام عيد نوروز را نه به طور كلی رد نموده و نه
به صورت كلی قبول كرده است بلكه اسلام يك سري از كارهای خوب نوروز كه جنبه الهی داشت! و سعادت بشر در آن بود قبول كرد! و به آن جهت شرعی و اسلامی داد و جهات منفی و بدش را كه بوی شرك و خرافات و انحراف می‌داد ممنوع نمود.!

اما ُدم خروس را که علامه! مجلسی باشد، نمی تواند پنهان کند:

علامه مجلسی پس از نقل روايات فراوانی در خصوص نوروز و اهميّت اين روز، در روايتی مخالف با روايات سابق می‌نويسد:  
امام موسی بن جعفر(ع) خطاب به منصور دوانيقی فرمودند:
«من روايات رسول خدا(ص) را جستجو كرده‌ام اما براي اين عيد روايتی نيافتم. اين روز سنت ايرانيان است كه اسلام آن را محو كرده است و پناه بر خدا كه ما بخواهيم آن را احيا كنيم».!
و سرانجام به میمنت و مبارکی و با تأییدات حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا روحی فداه، نوروز نیز لچک به سر، به آئین حنیف  مُشرّف و صیغه ی اسلام عزیز می شود:
آداب نوروز: در خصوص روز نوروز در روايات مختلف آداب گوناگونی ذكر شده است كه به پاره‌ای از آن‌ها به صورت مختصر اشاره می‌شود:
1- نماز نافله، يك نماز چهار ركعتی پس از نماز ظهر و عصر روز نوروز و دعا كردن در سجده اين نماز كه موجب بخشش گناهان می‌شود.
2- غسل كردن و پوشيدن لباس تميز و استعمال بوی خوش. در روايتی امام صادق
(ع) می‌فرمايد: «روز نوروز غسل كن و پاكيزه‌ترين لباس‌هايت را بپوش و خود را با بهترين عطرها خوشبو كن».
3- ذكر گفتن خصوصاً ذكر «يا ذی الجلال و الإكرام»
4- روزه گرفتن.
5- دعا كردن در لحظه سال.

این گناه را تنها بازدید کننده ی مُومن و البته کاتولیک تر از پاپ، به سایت اخیر  نبخشیده و آنرا به یکسو نگری متهم و مرقوم داشته است:
rmn110[04 فروردین 1389]
"متاسفانه مقاله مزبورمدارک را بااجتهاد بررسی نکرده است! با وجود روایات وادله نافیه چگونه به خود اجازه داده یک سو نگری نموده واسلام راموافق با عید نوروز جلوه دهد؟ وچون قسمت ارائه نظرات محدود است به چند کتاب ومقال در باب رد اسلامی بودن عید نوروز اشاره می شود 1المعلی بن خنیس شهادته ووثاقته ومسنده تالیف حسین ساعدی که روایات رابررسی نموده وضعف آن را بیان کرده 2 مطلب مرحوم علامه شعرانی در تضعیف واضطراب متن روایت معلی 3 مقاله ای در شماره 7  نور علم سال 2 4 رساله (بحث فقهی استدلالی حول النیروز) تالیف ماجدالکاظمی و...انشاءالله با احتیاط دین خدارا ارائه دهیم!"

و امّا 7 سین قرآنی!

حضرت آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی در سال تحویل مقدمتا ً مؤمنین را چنین دنبال نخود سیاه فرستاد:
ـ  در روایات سفارش شده که در هنگام تحویل سال سیصد و شصت مرتبه! ذکر یا محول الحول و الاحوال الی آخر خوانده شود!

اگر خواند ن دعای مبارکه ی فوق هر بار تنها یک دقیقه زمان ببرد، پیدا کنید قیافه ی دوستان را در هنگام تحویل سال، 360 دقیقه یعنی 6 ساعت بعد!.
قضیه البته فقط به اینجا ختم نشده و در ادامه "هفت سین قرآنی" را به شرح زیر توصیه می فرماید:

... از هفت سین قرآنی که امیر المومنین علی علیه السلام دستور داده اند استفاده شود و آن این است که: بر روی ظرف چینی با زعفرانی که با گلاب مخلوط شده این هفت ذکر قرآنی نوشته شود :
1- سلام علی آل یاسین. 2 ـ سلام علی نوح فی العالمین. 3 ـ سلام علی ابراهیم.  
4 ـ سلام علی موسی و هارون. 5 ـ سلام قولا من رب رحیم.  6 ـ سلام علیکم طبتم فادخلوها خالدین. 7 ـ_ سلام هی حتی مطلع الفجر. سپس این نوشته ها با آب شسته شود (که بهتر است آب زمزم و یا باران باشد) و آب جمع شده را به افراد خانواده بنوشانید امید است که باعث دفع بلا و کسب سلامتی در طول سال جدید شود!
که  حضرت آیت الله سید محمد(ص) علی(ع) علوی گرگانی  به علت آلزایمر دو فقره سین اسلامی یعنی ساطور و سنگسار را از قلم انداخت، که فدوی ضمن پوزش، اضافه می کند!
فدوی برای این که خوانندگان گرامی ضد انقلاب در پایان این مقال دست خالی نروند، توجه شان را به خبر میمنت اثر زیر نیز جلب می کند. بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است!:

 نقل از فارس، هم زمان با نوروز در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسنی عليه‌السلام قرآن بخوانيد و عيدی بگيريد!
با توجه به آنچه گفته آمد، به نظر می رسد که برادران با آن که در غزوات خود با مردم ایران از طریق کسب غنائم (4)، دیگر بحمدالله به همه چیز رسیده اند، لکن پنداری از تتمه ی دارائی ملت هیچ جور نمی توانند بگذرند. دارائی هائی چون نوروز، تخت جمشید و شاهنامه......
بی سبب نیست که فرزند معنوی حضرت امام(ل) یعنی آیت الله مطهری سال ها پیش از انقلاب شکوهمند،  در باب شاهنامه و فردوسی شیهه کشان فرمود:                      
ـ فردوسی مردی زیانکار بود و زنده کردن لغات فارسی باستانی برگشت از
تعالیم قرآن است. 
...این همه سر و صدا برای عظمت فردوسی، جشنواره و هزاره و ساختن مقبره
ودعوت خارجیان از تمام کشورها برای احیاء شاهنامه و تجلیل وتکریم از این
مرد خاسِر زبان بریده ی تهیدست برای چیست؟.  برای آنست که در برابر لغت 
قرآن و زبان عرب که زبان اسلام و زبان رسول الله است، سی سال عمر خود
را به عشق دینارهای سلطان محمود غزنوی به باد داده و شاهنامه ی

 افسانه ای را فراهم آورده است (5)

مهملات گرانبهای حضرتشان را اما برادران پس انقلاب شکوهمند پی گرفته و به منظور حذف یا دست کم به حاشیه راندن شاهنامه ی عظیم فردوسی، "ربیع" نامی را از اعماق مندرس تاریخ شان بر کشیده و انتشار منظومه ای را در تقابل با فردوسی به شرح زیر اعلام فرمودند:

منظومه "علی‌نامه" سروده شاعری گمنام با تخلص "ربیع" که آن را در اعتراض به  "شاهنامه" فردوسی سروده است! ( تأکیدها همه جا از فدوی است )
  و در ادامه:
زمانی که شاهنامه سروده شد عده‌ای از شعرای هم عصر فردوسی زبان به اعتراض گشودند و به گونه‌ای با متهم کردن فردوسی به پول پرستی معتقد بودند وی شاهنامه را با هدف دریافت صِله از سلطان محمود غزنوی سروده است. "ربیع" نیز در ابتدای منظومه علی نامه با اشاره به انگیزه‌اش از سرودن آن آورده است:
"وقتی که پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) با دلاوری در جنگ های صدر اسلام
حماسه آفریدند بهتر بود فردوسی شاهنامه را درباره جنگ های این دو شخصیت
بزرگ اسلام می‌سرود نه درباره رستم و سهراب که افسانه هستند." ! (6)

تو خود حدیث مفصل بخوان از این " مُهمل "!
برادران اما به این نکته ی روشن توجه نفرمودند که وقتی فحول شاعران و نام آوران ایران زمین در این ارتباط حتا به حریم استاد طوس نیز نزدیک نشدند، آخر" ربیع" نامی، چگونه می تواند!؟
حضرات مع الاسف باید با خیلی چیزها بسازند و تلاش سهمگین آنان نیز به منظور قلب یا محو این آثارنیز بدون تردید راه به جائی نمی برد  چرا که شاهنامه مثلا ً، افزون بر یک اثر ملی، یک اثر جهانی هست و به ناگزیر از دسترس و گزند برادران دور! خود استاد نیز فرمود:


پی افکندم از نظم کاخی بلند
که از  باد  وباران نیابد گزند
!

و نیز  به قول آن شوخ شرینکار شیرازی:

شُکر ایزد که زِ تاراج خزان رخنه نیافت
بوستان سمن و سرو و گل و شمشادت!

علی الله التکلان و هو المُستعان فی جمع امور
25 مارچ المُفرّح سنه ی 2010 ترسائی
کتبة الفقیر کمتر از قطمیرـ  فدوی
----------------------------------------------------

یادداشت ها
1- مستخرج از نوار سخنرانی ۱۳۴۹ 
2 – فردا
3-  نگاهی گذرا به عید نوروز در دین مبین اسلام  یدالله حاجی‌زاده" سایت پژوهشکده
باقرالعلوم به نقل از شیعه                               
4- فدوی نمی داند که خوانندگان ضدانقلاب سخنرانی آن آخوند با مزه را بر روی اینترنت
ملاحظه کرده اند که به تأسی از اسلاف خود فرمود: ما پس از پیروزی و مصادره اموال،
زن هایشان را هم باید می گرفتیم ولی نگرفتیم این حق ما بود!
5 -
پایگاه علوم ومعارف اسلام ـ قسمت هائی از کتاب نورملکوت قرآن ـ ج ۴  قسمت ششم    
6-
خبرگزاری وابسته ی  مهر جون 2009


.*.*.*.

تا درودی دیگر، بدرود

*.*.*.*.*

  Archive 2010